B0UTIQUE DE BLAUWE KAR Agenda Drukkerij Smit „De Kleine Witte" A. W. Ghavarenes, J. SCHANS PREDffiBEURTEN zigin® telefoonnummers 60 bejaarden uit Soest en Soesterberg naar radio-opname „De boertjes van Buuten" Grote schade bij brand in Soesterbergs Chinees-Indisch restaurant Vergoeding per leerling voor het jaar 1973 UNIEK Restauratie Sint Nicolaaskerk Baarn Wijziging spreekuur Nog even de in Soest gehouden verkiezingen Culturele vorming lagere schooljeugd Kunstnijverheids- artikelen. Exclusieve kaarsenboutique Nieuw bedrijfspand Gebr. Tammer geopend Rijverbod Auto tegen lichtmast Het geboortekaartje - Geen klaar-overs beschikbaar voor hulp aan kerkgangers Lantaarnpaal beschadigd Automobilist rijdt ree aan Sierraden ter waarde van vijfduizend gulden gestolen Politie voorkwam erger Gevonden voorwerpen Bach Cantatedienst Woningwet Natuurwandeling Chez nous Vous êtes Chez vous Creatieve handenarbeid SOESTERBERG Ironische „Akwalages" van Hans Timmer Gevestigd huisarts, BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN AUTOMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN Kerkstraat 60 - Soest Telefoon 02155-8404 ACCESSOIRES Open Kerstschaaktoernooi MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk F, G. KERKHOF R.K. Kerkdiensten Soester Courant van donderdag 7 december 1972 O O Met ingang van 9 december a.s., om streeks acht uur 's morgens, zullen de nummers van het telefoonnet Soest van vier- in vijf cijfers gewijzigd wor den. Dat gebeurt door het plaatsen van het cijfer 1 (één) voor de bestaan de nummers. Een en ander is mogelijk geworden door het gereedkomen van de nieuwe centrale aan de Alb. Cuyplaan, waar door er ook weer ruimte is om nieuwe abonnee's op te nemen. Ons redactie- en administratiekantoor krijgt ter zelfder tijd een geheel nieuw nummer, namelijk 14152. Een groep van 60 bejaarden uit Soest en Soesterberg zal op 14 december a.s. de radio-opname kunnen bijwonen van het populaire pragramma" de Boertjes van Buuten" in de KRO studio. De projektleider van het open bejaar- denwerk heeft diverse bejaardensocië teiten in Soest en Soesterberg inge schakeld, waar de leiding van deze sociëteiten de kaarten heeft gedistri bueerd. Mocht dit experiment slagen, dan zal de projektleider trachten ook voor het radioprogramma „tussen 12 en 2", dat door zeer vele bejaarden beluisterd wordt, in het komende jaar voor Soes ter bejaarden plaatsen te reserveren. Voorts maakt de projektleider bekend, dat bejaarden die de wens te kennen geven, des maandagochtends aanwezig te willen zijn bij het radio programma Plein Publiek van de NCRV, hiervoor gelegenheid krijgen in groepen van ca. 10 personen. Men kan zich hier voor opgeven bij het bureau van de Stichting Fed. Raad voor het Bejaar- denwerk Soest, Driftje 4a, teL 2723 (na 8 dec. te wijzigen in 12723). Een brand in het Chinees-Indisch Res taurant Wah Nam aan de Rademaker- straat, heeft voor vijftienduizend gul den schade aangericht. De tapkast, 'n aantal stoelen en lampen gingen ver loren. Bovendien een bedrag van acht honderd gulden in contanten. Het per soneel van het restaurant slaagde er in met bakken water de vlammen te doven; de brandweer verrichtte het nablussingswerk. Men vermoedt dat het vuur is ont staan in een afvalbak, waarin waar- schijnlijk een nog brandende sigaret werd gegooid. Het college stelt de raad voor, de ver goeding per leerling voor de scholen voor gewoon lager onderwijs voor het jaar 1973 vast te stellen op 206 gul den. Voor het buitengewoon lager onder wijs worden voorgesteld: a. voor een school voor zwakzinnige kinderen c.q. het Van Arkel Instituut een vergoeding van ƒ280,per leer ling en b. voor een school voor langdurige zieke kinderen, c.q. de school van Zonnegloren, een bedrag van ƒ430, per leerling. Het getal wekelijkse lesuren, gedu rende welke aan de openbare lagere scholen vakonderwijs zal worden ge geven, wordt bepaald op 45 minuten. Aan de openbare lagere scholen wor den in 1973 in totaal 25 Va uur vak onderwijs gegeven, door 34 leerkrach ten. Een ambtenaar heeft er een klacht, voor 't ambtenaars-gerecht gebracht, hij doet geen werk naar echte zin, 't is bij hem slechts van min tot min, en nu heeft hij voor het gerecht, zijn droeve toestand bloot gelegd. Hij houdt niet van dat steeds maar niks, maar hij wil werken, vlot en fiks, hij duimendraait en rolt z'n shag, en vindt dit zelf toch ook te gek, hij is nu bijna al twee jaar, een niets doend' burger-ambtenaar. Boven de sterkte, zoals 't heet, en juister nog, over compleet, toch kwam bij hem, zo gek als 't kan, op zijn bureau een tweede man, hoewel defensie duid'lijk bleek, dat er geen werk was, zelfs geen steek. Hij werd van 't niets doen sloom en ziek, als ambtenaar is 't nu uniek, dat hij, trots kolonel, majoor, geen zakkies plakt, bedankt daarvoor, niet meer wil leven van de lijn, en bij defensie moet je zijn. Zondag, 10 dec. a.s., zal de hoogmis in de Baarnse Nicolaaskerk een fees telijk karakter hebben. Deze mis zal het dankbare sluitstuk vormen van de maandelijkse vrijwillige inspanning van tien-tallen parochianen, om het interieur van de kerk een andere aan- zich te geven. Het Groot-Nicolaaskoor o.l.v. Louis Mol zal voor de muzikale omlijsting van deze dankdienst zorgen. Met bege leiding van een strijkers-ensemble en de organist Ben Hak, zullen worden uitgevoerd de „Spatzenmesse" K.V. 220 en het „Te Deum" K.V. 141 van W. A. Mozart. Het gebruikelijke dinsdagse spreekuur van de burgemeester, dat steeds ge houden wordt tussen 15.30 en 16.30 uur, wordt op dinsdag 12 december a.s. gehouden van 14.00 tot 15.00 uur. Doordat de uitslagen van enkele stem- bureau's nogal laat binnenkwamen, was het bijzonder laat eer de totaal uitslag van de stemming kon worden vastgesteld en wij de vele cijfers kon den gaan verwerken. Toen pas kon de zetter zijn werk doen. Dat in zijn werk dan enkele foutjes ontstaan is een heel gewoon verschijnsel. Die komen bij de correctie te voorschijn. Bij het uit wisselen van de foute en de goede cijfers kwamen er echter enkelen op een verkeerde plaats te staan en wer den daardoor foutief in ons blad af gedrukt. Hieronder herhalen wij nog maals de door de partijen behaalde aantallen stemmen, met daar achter tussen haakjes het aantal stemmen dat in 1971 behaald werd. t». v. d. A. 3441 (2595); K. V. P. 3286 (3483); V. V. D. 5432 (3707); A. R. P. 2241 (1850); D'66 913 ((1246); C. H. U. 750 (933); D. S. '70 1530 (1562); C. P. N. 388 (248); S. G. P. 325 (282); P. P. R. f13 (304); G. P. V. 445 (266); P. S. P. (59 (267); Dem. M. P. 129 (277); Ned. Mid. P. 72; Boerenpartij 324 (160); R. K. P. Ned. 161. Evenals in het schooljaar 1971/1972, organiseert de commissie culturele vorming lagere schooljeugd voor het schooljaar 1972/1973 een aantal voor stellingen voor de leerlingen van de 3e, 4e en 6e klassen van de lagere scholen in Soest. Voor de leerlingen van de 3e en 4e klassen zijn voorstellingen georgani seerd op 12 februari 1973 in „De Rank' op 13 februari 1973 in „De Open Hof" en op 14 februari 1973 in „De Hoek steen" te Soesterberg. Op het pro gramma staat het spel „De Keizer en de Nachtegaal" van H. Chr. Andersen. De voorstellingen worden verzorgd door het Nederlands Marionettenthea ter „Bert Brugman". Voor de leerlingen van de 6e klas sen zal een voorstelling worden gege ven door het „Scapino Ballet". Dit vindt plaats in Utrecht op vrijdag 19 januari a.s. om 10.30 uur. Genoemde voorstellingen zijn voor de desbetreffende leerlingen gratis, terwijl ook het vervoer naar en van Utrecht kosteloos is. VINKENWEG 21 - SOESTDIJK Samengesteld door de vereniging „De Soester Gemeenschap" Vrijdag 8 december, 20 uur, De Rank, Soesterbergsestraat. Feestavond t.g.v. het 20-jarig bestaan Soester Vogel vrienden. Zondag 10 december, 15 uur, Artishock. Poppentheater. Maandag 11 december, 19.30 uur, Brandweerkazerne. Gemeenteraad, be handeling begroting. Dinsdag 12 december, 20 uur, Bestuurs vergadering Soester Gemeenschap. Woensdag 13 december, 9 uur, Brand weerkazerne. Gemeenteraad, begroting. Woensdag 13 december, 11 uur, Restau rant 't Hoogje, Koffie-ochtend Ned. Ver. van Huivrouwen. Woensdag 13 december, 14 uur, Ver enigingsgebouw. Kaartmiddag bejaar densociëteit. Woensdag 13 december, 20 uur, Zaal Emmakerk, Regentesselaan. Bijeen komst Mij. tot Nut van 't Algemeen. Jelle Troelstra en mej. Veronica Bay: „Het kerstgebeuren in klanken en kleuren". Donderdag 14 december, Bavo, Baarn. Uitvoering Animato. Vrijdag 15 december, 14 uur, Hand- werkinstuif Ned. Ver. van Huisvrou wen. Vrijdag 15 december, 20 uur, Restau rant Darthuizen. Politieke Soos, Con- fess. Part. Zaterdag 16 december, 20 uur, Oude Kerk. Kerstconcert; Weinachtsgeschich- te-Hogo Distier; Veluwse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy; solist, Jan Jansen. Zondag 17 december, 10.30 uur, Arti- shockgebouw. Thema-ochtend. Zondag 17 december, 15 uur, Artishock - gebouw. Poppentheater. Dinsdag 19 december, 9.30 uur, Kerst morgen, K.V.G. in de Petrus en Pau- luskerk met aansluitend koffie-uurtje in het Verenigingsgebouw. Dinsdag 19 december, 20.15 uur, R.K. Kerk, Nieuwerhoekplein. Kerstuitvoe ring Nederl. Motet en Madrigaalkoor, o.l.v. Carel Laöut. Solist Edward Wit- senburg. Brandpunt, Baarn, Kerstviering Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag 20 december, 14 uur, Ver enigingsgebouw. Kerstmiddag bejaar- iaardensociëteit. Woensdag 20 december, 20 uur, Julia- nakerk. Volkskerstzangavond m.m.v. P.V.O. Dinsdag 26 december, R.K. Kerk Nieu werhoekplein. Kerstconcert P.V.O. Vrijdag 29 december, 21.15 uur, Arti- shockgebouw. Filmclub Artishock. Zondag 31 december, 15 uur, Arti- shockgebouw. Poppentheater. Onder overweldigende belangstelling werd zaterdagmiddag het nieuwe be drijfspand van de Gebr. Tammer b.v. (Postweg 23), gelegen aan de nog in gebruik te nemen nieuwe rijksweg, ge opend. Juist in verband met de omlegging van de rijksweg moest het oude bedrijf wijken voor de nieuwe weg, zodat men in april van start ging met de bouw van dit zeer royale bedrijfspand, waar op de gehele familie Tammer bijzonder trots is. Al in 1916 was er in Soesterberg een transportbedrijf van H. Tammer, waar bij echter alleen nog maar van paarden gebruik werd gemaakt. In 1928 juist 44 jaar geleden werd de paardenkracht aangevuld met motorkracht en kwam de eerste van de vrachtauto's in ge bruik bij de oude gebroeders G. A. Tammer. Tot aan de oorlog groeide het wagenpark uit, maar in de oorlogsjaren moesten de paarden met recht weer van stal gehaald worden om aan de wensen van de bedrijven in en buiten Soesterberg te voldoen. De heer H. Beekman (Soest) is de architect, terwijl het geheel werd uit gevoerd door het Aannemingsbedrijf Gebr. De Gier (uit Cothen); de fa. Bos man (Soest) zorgde voor de elektrici teitsvoorzieningen de fa. Vossebelt (Utrecht) voor de verwarmingstechniek. Er zijn twee fraaie kantoorruimten, waar de gebroeders H. en G. Tammer en A. Tammer en hun echtgenoten re cipieerden. voorts een kantine en twee grote hallen voor garage en stalling van het wagenpark. Mede door de grote belangstelling werd deze in gebruikname een bij zonder feestelijke aangelegenheid, waar het zomaar in de garage gezellig ver toeven was. Op de Birkstraat trof de politie in de berm van de weg, bij een lichtmast een zwaar beschadigde auto aan. De bestuurder ontbrak, maar werd aan de hand van het kenteken opgespoord. Deze, de 26 jarige rijinstructeur J. T. uit Soest, verklaarde dat hij komen de uit de richting Amersfoort zich plotseling onwel voelde en daarom zijn auto in de berm van de weg parkeer de. Toen hij na 10 minuten weer wil de wegrijden, botste hij tegen de licht mast, waarbij de auto zo zwaar be schadigd werd, dat hij op eigen kracht niet verder kon rijden. De politie maakte proces-verbaal op. ★★u Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken verzorgen wij wel, gjed en snel Uitgebreide en moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Met smart wacht het kerkbestuur van de R.K, Kerk aan het Nieuwerhoekplein op vrijwilligers, die de „klaar-over"-taak op zich willen nemen om op zaterdag avond en zondag de kerkgangers veilig door hei drukke verkeer te leiden. Dat is de enige mogelijkheid die over bleef nu het college van b. en w. heeft laten weten, dat het rijk geen mede werking verleent voor de aanleg van een beveiligde oversteekplaats bij de kerk. Zo dicht bij de hoek wordt dat niet verantwoord geacht, wel even tueel op honderd meter afstand daar van, maar terecht meent het kerkbe stuur dat dat voor dit geval geen op- tossing betekent. September 1971 nam het kerkbestuur contact op met de gemeente en ver zocht men maatregelen te nemen te gen de gevaarlijke verkeerssituatie. Men dacht daarbij aan een zebra-pad of, zo dit niet uitvoerbaar was, toe stemming voor het inzetten van klaar- overs. Ruim een jaar later, begin oktober 1972 kwam telefonisch antwoord en drie weken later de schriftelijke be vestiging, geen beveiligde oversteek plaats, wel toestemming voor de klaar- overs. Daarbij werd het advies gegeven contact op te nemen met de politie voor de instructie van deze vrijwilli gers. Helaas ontbraken tot op dit moment» deze toch wel noodzakelijke hulp krachten. Een rijverbod werd opgelegd aan de 23-jarige R. J. E. N. uit Soest en aan de 39-jarige, pas vier dagen in Neder land verblijvende Amerikaanse mili tair W. E. M. Beiden waren onder invloed van alco hol en parkeerden hun auto's aan de kant van de weg om ongelukken te voorkomen. Op de Nieuweweg werd een lantaarn paal beschadigd door een van een pas serende vrachtwagen gevallen rol pa pier. De chauffeur van de wagen, J. S. A. M. H. (26) uit Doetinchem had er niets van gemerkt en was doorge reden. Hij werd later opgespoord. Rijdend op het Heezerspoor in de rich ting van de Van Weerden Foelmanweg kreeg de 24-jarige automobilist H. v. d. H. uit Bilhoven plotseling een ree voor zijn wagen. Hij kon het dier niet meer ontwijken. De ree liep zulke ernstige verwondingen op, dat de po litie het ter plaatse uit zijn lijden ver loste. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Tijdens afwezigheid van de bewoon ster, werd ingebroken in de woning van mevrouw K. aan de Bartolottilaan. Er worden sierraden vermist voor een gezamenlijke waarde van vijfduizend gulden. Een poging lot inbraak in de woning van de heer L. E. aan de Stadhouders laan 150, strandde op een extra be veiligde voordeur. De dader vernielde het ruitje in de voordeur, maar gaf daarna zijn poging op, toen bleek dat hij niet verder kon komen. Op het politiebureau meldden zich in de nacht van zaterdag op zondag A. K. (20) zonder beroep en T. F. (17) student, met de klacht dat zij niet waren bin nengelaten in café Bauern Stübrl aan de Burg. G rothestra at. Zij meenden van de politie medewerking te krijgen om alsnog binnen te komen. De politie ging hier niet op in en het tweetal vertrok met de mededeling „er zelf wel voor te zullen zorgen". Met twee kennissen R. A. J. B., bijrij der en J. E. K., machinist, gingen zij terug naar het café, waar zij na het vernielen van een ruit binnendrongen. Op dat moment verscheen de politie, die hen meenam naar het bureau. Na verhoor werd proces verbaal, wegens vernieling en huisvredebreuk, opge maakt en kon het viertal huiswaarts keren. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: tabakszak met pijp, bankbiljet, teddybeer, sportbroekje, kinderwant, imitatie parelsnoer met oorbellen en ringetje, windjack, damesfiets (diver sen), poncho, dekzeil, diverse sleutels, wollenshawl, halsdoek, ring, diverse dameshorloges, hond, een paar hand schoenen, kinderschoentje, 1 paar pan toffels, gebreide handschoen, nylon handschoen, kinderwantje, herenhor loge, autosleutels, twee rollen papier, shirt, lederen handschoen, een paar schoenen in doos en enige blikjes eten, herenbrrl. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Zondagavond 10 december a.s. om half acht, zaf in de Nicolaaskerk een oecu menische cantatedienst worden gehou den, die zal worden voorgegaan door ds. A. Vos, en die in het teken zal staan van de interkerkelijke actie voor de ontwikkelingslanden „Kom Over De Brug". Muzikale medewerking verlenen de In strumentale- en vocale groep van de Bach-Cantorij Baarn o.l.v. Louis Mol Uitgevoerd zal worden de Advent- cantate Nr. 61 „Nun komm, der heiden Heiland" van J. S. Bach. Solistische medewerking verlenen de sopraan Maria Suchèl, de tenor Rob Sturkenboom, de bas Henny Vonk en de organist Gert Muts. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan de heer E. C. Hig- ler, Heideweg 78, Soest, op zijn daar toe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van de bouw van twee semi-bungalows op het perceel, gelegen aan de Pijnenbur gerlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie F, nr. 743. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. Soest, 7 december 1972. De maandelijkse natuurwandeling van de Natuurwacht „Eemland" zal bij re delijk weer plaats vinden op a.s. zon dag 10 december. Start te 14.00 uur vanaf het kasteelplein Groenevelt te Baarn. Duur van de „kosteloze" wan deling ongeveer IV2 uur. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 3331 In januari '73 zal een cursus handen arbeid worden gestart. De lessen zul len in de ochtenduren (9.30-11-30 uur) worden gegeven in het Dorpshuis. De volgende technieken zullen bij deze cursus aan de orde komen: macramé, pitriet, sieraden en emailleren. Ter introductie van deze cursus zul len twee lessen aan deze serie vooraf gaan in het vervaardigen van kerstde coraties. Men kan dan tevens kennis maken met voorbeelden van diverse technieken. Voor nadere inlichtingen: mevrouw M. H. J. van Surksum-Vroom, Gen. Spoorstraat 50, Soesterberg (tel. 03463- 1430). Op 15, 16 en 17 december exposeert de Soesterbergse kunstschilder Hans Timmer zijn ironische akwalages te Amersfoort in galerie het ploegh-huis aan de Stadsring 44. „Akwalages" is een zelfbedachte sa menstelling van akwarel (waterverf schilderij) en collage (compositie ont staan door het opplakken van uit kranten en tijdschriften gescheurde of geknipte motieven). De „akwalages" van Hans Timmer zijn gedeeltelijk ge plakt (uit tijdschriften geknipte mo tieven) en voor het grootste gedeelte met waterverf geschilderd. Het zijn figuratieve voorstellingen waarin de kunstschilder zijn mildironische kijk op mensen, zaken en toestanden tot uiting brengt. Hans Timmer hoopt in 1973 weer eens eens expositie in het Dorpshuis te bren gen, waarbij wij dan ongetwijfeld ook kennis kunnen maken met zijn ,,iro' nische akwalages", voor zover men deze in Galerie het Ploegh-huis te Amersfoort nog niet zal hebben ge zien. zet de praktijk voort van M. H. Oeberius Kaptejjn, huisarts. Praktijkadres: NASSAUPLANTSOEN 25 Telefoon 14545 ZONNEGLOREN, telefoon 3751-5351 3e klasse: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelijks 14.00-15.30 en 19.00-20.30 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 kinder-afcL: dagelijks 14.30-15.15 maandag-, woensdag- en vrijdagavond 1830-19.00 n.b. kinderen beneden de 16 jaar wor den op de kinderafdeling niet toege laten - baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141-3441 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABETH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 klasse afd dagelijks ïl.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 dagelijks 13.45-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag vrijdag en zater dag 18.30-19.00 KINDERZITJES vanaf 28.— PLAIDS vanaf ƒ18,— 8 TRACK CASSETTES vanaf 17,39 PECHLAMPEN vanaf 9,— COCOSMATTEN - WIELSIERRIN- GEN - BERMLAMPEN - STUUR- HOEZEN - BRANDBLUSSERS - MIST ACHTERLAMPEN v.a. 10,— AUTORADIO met LUIDSPREKER en ontstoring v.aƒ103,51 De schaakvereniging „Soesterberg" or ganiseert op maandag 18 december in het Dorpshuis een open kersttoernooi door midde) van een snelschaakwed strijd. Aanvang 20 uur. Ook schakende jongeren zijn daarbij van harte welkom. Kosten van deel name: ƒ0,50 tot en met 18 jaar; ƒ1,00 vanaf 19 jaar en ouder. Aanmelding bij: de heer V. Jaspers» (Dorpshuis); J. de Bruin, Rademaker- straat 29 (tel. 2328); W. van Toren, Prof. Lorentzlaan 113, of op de wed strijdavond in het Dorppshuis bij de wedstrijdleider tussen 19.00 en 19,30 uur. De winnaars van dit schaakevenement ontvangen fraaie prijzen, waaronder een speciale prijs voor de jeugd. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door H. van Dorssen, Krote Bergstraat 3, tel. 2119. En van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur door P. J. H. M, Rupert, Ossendamweg 33c, tel. 2395. Van zondagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur door P. H. Walter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. P. H. v. d. Vet, Paltzerweg 299. Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur J. B. M. Eggink, Speenkruidstraat 41. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 2497. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUIS VERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur. Zr. K. Kropff en zr. W. Blees, Middel wijkstraat 36, tel. #2902. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. J. Pluim en zr. H. Sijtsma, Bos straat 29. Tel. 4610. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 en Alb. Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 2001-2902 en 4610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur, Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36 en Braamweg 51. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51 Soest. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur tel. 6891. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur tel. 4040 en 8168. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen' ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam weg 34, teL 8140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9. Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest: Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott Pr Hendri'-Jaan 11, tel. 3261. Soest Mid den: Mevr. M. A. Jansen-Moesen- broeck, Kerkpad n.z. 57, tel. 5588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings. Bartolottilaan 16, tel. 6389 Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel Veenbesstraat 430, tel. 4782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger. 1991 Pr°f Lorentzlaan 23» teL 03463- Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel nummers: 5127 - 2947 - 3202 en 4782- voor Informaties betreffende: pedicu- redienst, koffie-ochtenden, zangkoor gymnastiekcursussen, sociëteiten, Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau projektleiding, Driftje 4a tel. 2723 (bij voorkeur bellen tussen 0-10 uur). LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installatles, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat 10 uur ds. P. Kloek. 19 uur ds. D. H. Bosma. Emmakerk, Regentesselaan 10 uur ds. D. H. Bosma. „De Open Hof", Dalweg, hoek Veenbes- straat. 10.30 uur ds. Jac. Smit. H.A. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. J. E. Dorst. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte in de Oude Kerk, Emmakerk, De Open Hof en Zonnegloren voor d« Raad van Kerken in Nederland. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 10 en 17 uur ds. T. Spilker, Utrecht. „De Open HoF\ Dalweg hoek Veenbes straat. 9 uur ds. M. Wilschut, Soest. 17 uur ds. C. M. v. d. Loo, Sliedrecht. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10 uur ds. C. M. v. d. Loo, Sliedrecht. 19 uur ds. J. Goumare, Amersfoort, Jeugddienst. GEREFORMEERDE KERKEN (vrijgemaakt) Kerkgeb. N.P.B., Rem- brandtlaan 20 8.30 uur ds. R. Houwen, Utrecht N.W. 14.45 uur ds. P. Deddens, Hilversum, voorbereiding H.A, CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10 en 19 uur ds. Vlietstra, Werkendam. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 9.30 en 14.30 uur student M. Mondria, Apeldoorn. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIEN- STIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur Prof. dr. M. A. Beek (N.H.) Amsterdam. Wijkgebouw Schoutenkampweg/hoek Buntweg 10.15 uur kinderdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.45 uur R. Heidema. (Uitzending Els Frijling naar Taiwan.) Babycrèche en kinderdienst. Heeskapel, Insingerstraat 53 Woensdag 13 december 19.45 uur H. H. ter Welle. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Koppe, Soest, H.A Hervormde kerk 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 10 uur jeugdkapel 19 uur zondagavondgebed. Johannes Stichting 10.30 uur ds. P. A. A. Klusener, Zeist. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. S. L. Verheus, Amster dam. Geref. Kerk „Vrije Kerken" Nassau- laan 12 Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Volle Evangelie-gemeente ..Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur Evangelisch Luth. Gem„ Kapelstraat Baarn. 10.30 uur ds. J. v. d. Blink. Parochie Soest, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag te 9. 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid. St. Willibrordus- straat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Dinsdag en donderdag 9 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hock Veenbes- straat Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang).

Soester Courant | 1972 | | pagina 6