HAKKERT BANDEN HAKKERT s s Ruim krijg en 2000 inwoners van Soest nieuwe brievenbus cadeau WW musterring wanden hebben het helemaal bijvoorbeeld: deze4meter lange luxe woonwand musterring Goeman Borgesiuslaan 19a Baarn - Tel. 02154 - 6687 Tel. na 19.00 uur: 7733 't Zwaantje aan het rustige laantje Brievengleuven en brievenbussen moeten aan nieuwe wettelijke eisen voldoen Termijn Groene buiten- brievenbussen FLATS Gehandicapten Afmetingen Politieke soos confessionele partijen Geen varkensmesterij aan de Insingerstraat Nationaal snelschaak- toernooi te Baarn Geslaagd Drie auto's opengebroken Opnemen van gasmeterstanden Krediet voor bouwrijpmaken van gronden in plan Overhees KERSTBOUT WOUTER PETERS Alles vers, geen diepvries drink VIEUX lekker, hè MEDISCHE DIENST R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN Geslaagde Sinterklaas viering Noodwoning uitgebrand Tel. Politiebureau 14444 Roester Courant van donderdag 14 december 1972 GEOPEND Maandag 13-19 uur Dinsdag t.m. donderdag 9-19 uur Vrijdag 9-21 uur Zaterdag -9-13 uur De posterijen gaan aan 400 000 inwoners van Nederland een nieuwe brievenbus cadeau geven. Dat is een gevolg van de op 6 oktober j.1. aangenomen wets wijziging, regelende de bestelling van poststukken c.q. het formaat, plaats en wijze van aanbrenging van de brievenbus. Op zich een kleine wetswijziging, die echter nog al het een en ander te weeg brengt. In de wijziging wordt bepaald dat de brievenbus zo dicht mogelijk bij de rijbaan „van een voor motorvoertuigen cp meer dan tweewielen berijdbare openbare, of daarmee door of vanwege de directeur-generaal gelijk te stellen weg" moet zijn aangebracht. Verder wordt vastgesteld dat de brievenbus zich op niet meer dan tien meter gaans van de grens van de weg (de erfscheiding), daartoe behorende de trottoirs, paden, bermen en taluds, moet bevinden. De directeur-generaal kan nadere nor men vaststellen omtrent de plaats, de afmetingen en andere hoedanigheden waaraan de bus moet voldoen. Indien zo'n „ontvanginrichting" niet aanwezig is, kunnen de poststukken als onbestelbaar worden aangemerkt. Binnen één jaar moeten alle nieuw te bouwen of te verbouwen panden zjjn voorzien van brievenbussen, die aan deze nieuwe voorschriften voldoen. Voor het veranderen van brievenbussen aan bestaande panden, is een termijn gesteld van drie jaar. Er worden elke dag in Nederland on geveer 12 miljoen poststukken (brieven, drukwerken enz.) bezorgd. Voor het bestellen alleen al zijn er dagelijks ruirn 10.000 bestellers op pad, om op 3Vs miljoen adressen post te bezorgen. Tal van brievenbussen zijn te klein, te laag, onhandig of te ver aangebracht. Bestellers moeten trap op, trap af, tuin in, tuin uit en dat kost veel tijd en dus veel geld. In Soest, waar ruim 2000 gratis bus sen geplaatst moeten worden, geeft het aanbrengen een besparing van ruim 93 km-lopen per dag. Bij elf bestel lingen per week wordt dat ruim 1000 km. Landelijk wordt het per bestelling, minimaal, 400.000 x 10 m 4000 km. Duidelijk zal het zijn, dat juist de be stelling een grote kostenfactor is voor de PTT, al mag nu niet verwacht wor den dat daardoor de tarieven omlaag zullen gaan. Wel zal het besparing aan personeel opleveren. De PTT brengt voor de eerste keer gratis de nieuwe buitenbussen aan. Ieder die daarvoor in aanmerking komt, krijgt een folder in de bus en enkele dagen later bezoek van een PTT-ambtenaar. (In verband daarmee is het nuttig reeds van te voren te bekijken waar u de nieuwe bus ge plaatst wil hebben). De ambtenaar komt de nieuwe regeling bespreken om een zo soepel mogelijke toepassing mogelijk te maken. Met privé-wensen zal waar-mogelijk rekening gehouden worden. De plaatsing (voor Soest waarschijnlijk in februari 1973) is voor het hele land uitbesteed aan de firma J. T. Ruys te Varsseveld (Gld), die inmiddels el ders in het land daarmee is gestart. Zij plaatsen per ploeg (2 man) per week 500 bussen. Vooraf, twee dagen voor de plaatsing, worden slot en twee sleutels bezorgd, uiteraard steeds ver schillende sloten. In portiekwoningen en flatgebouwen moeten de brievenbussen parterre wor den aangebracht. Wanneer in een gale rijflat een lift aanwezig is, mogen de bussen per etage worden gegroepeerd in de onmiddellijke nabijheid van de de lift. Deze plaatsing geschiedt niet door de PTT, maar komen voor reke ning van de woningeigenaren, c.q. de directies en verenigingen. Daarover is reeds of zal met de betrokkenen con tact worden opgenomen. Voor alleenstaande gehandicapten en bejaarden wordt een uitzondering ge maakt. Zy krijgen in hun voortuin weliswaar een nieuwe brievenbus, maar deze wordt dan afgesloten en de bestelling zal als voorheen plaats blij ven vinden. De brievenbus aan huis moet echter wel binnen drie jaar aan de nieuwe eisen worden aangepast. Dat de bus toch geplaatst wordt vindt zijn oorzaak in het feit dat men reke ning houdt dat t.z.t. het pand een andere bewoner kan krijgen. Gehandhaafd wordt ook de bestelling aan grote gebouwen, als ziekenhuizen, bejaardentehuizen, verzorgingsflats e.d., waar de post op één centraal punt kan worden afgegeven. De afmetingen van „alle" brievenbus gleuven behoren tenminste 265 x 32 mm te zün en de stand moet „horizon taal" zijn. Verticale gleuven moeten dus veranderd worden. Een verzamel- bakje of kastje achter de gleuf moet tenminste 38 cm diep zijn. De brievenbusgleuf moet op zodanige hoogte zijn aangebracht, dat de bestel ler er niet voor hoeft te bukken of hoog te reiken. De beste hoogte is 1.10 meter. Bussen lager dan 0.70 m en hoger dan 1.70 m zijn niet toegestaan. O.a. in de nieuwe wijk Klaarwater zal menige brievenbus op hoogte gebracht moeten worden. Huizenkopers mogen daar wel op letten. De door de PTT te plaatsen bussen zijn vervaardigd van kunststof; dat mag echter ook hout of metaal zijn. Het inwendige van de buitenbus moet vlak en glad zijn en de bus moet een inwendige breedte hebben van tenmin ste 270 mm en een diepte van 150 mm. Op de bus moet het huisnummer (de PTT zorgt bij de gratisbus ervoor) en een naamplaatje kunnen worden aan gebracht. De bus moet verder regen- dicht zijn. „Doe-het-zelvers" kunnen voor de juiste afmetingen het best contact opnemen met het plaatselijke postkantoor. Houders van postbussen zijn niet ver plicht de bij hun woning behorende brievenbus aan de vastgestelde normen aan te passen. Enige dagen voor d,e plaatsing worden slot en twee sleutels van de door de PTT te plaatsen buitenbrievenbus, aan huis afgegeven. Dat er zich nog wel enige problemen, zullen voordoen, zoals dubbele bewo ning, hoofdingang in een andere straat dan waaraan de woning officieel is ge legen e.d., wordt wel verwacht. Voor de moeilijke gevallen is daarom reeds per district een commissie in het leven geroepen. Toch is de gehele instelling van de betreffende ambtenaren: (en in Soest zijn dat de directeur, de heer P. J. van Leeuwen en de heren D. v. d. Weijden en J. H. M. Sengers), „met de uitsterste soepelheid de wettelijke regeling in voeren". Het zo vooruitstrevende restaurant t Zwaantje blijkt ook nu bij de om legging van het drukke gedeelte van de E8 niet voor een kleintje ver vaard. Integendeel, mevrouw Striet- man, de eigenaresse, beschouwt het als een uitdaging om op een afstand van 150 meter van de nieuwe snelweg haar gasten in een rustige sfeer, ontdaan van het lawaai der motoren, van per sonenauto's en vrachtauto's (zo'n 22.000 per dag) culinair te laten genieten. Het smeedijzeren uithangbord aan de zijde van de Veldm. Montgomeryweg, waarop de tekst: 't Zwaantje Soes- terberg, Anno 1870 nodigt nu een eeuw later de automobilist uit plaats te nemen in de sfeervolle dinerzaal of aan stijlvolle ouderwetse „Zwaan tje Barbecue". Die barbecue is de trots van mevrouw Strietman en de heer H. Veldhuis, assistent directie, want daar kan men inplaats van het gebruikelijke „zitdi- ner" gekleed in speciaal schort en ge wapend met handschoen en lange vork zelf het uitgezochte vlees bereiden op de grill boven de gloeiende houtskool. Voorlopig kan men zelf kokerellen op de vrijdagavonden en een eigen keuze maken uit de smakelijk gedekte marktkraam met vlees en sausjes, waarbij men van echte koks de nodige assistentie kan verwachtten. Behalve het effectvolle schilderwerk aan de buitenzijde in de gewaagde gele en groene kleur, zijn er ook nieu we trottoirs en parkeerstroken en zal er ook een nieuw terras worden aan gelegd, zodat men aanstonds ook bui ten kan genieten van de rustieke Ra- demakerstraat, waar het hart van Soesterberg weer rustig kan gaan kloppen, zoals in de tijd van het trammetje. Morgen, vrijdag 15 december, aanvang 20.00 uur, zal in Restaurant Darthui zen, Prins Hendriklaan 1, wederom een politieke soos gehouden worden van de drie plaatselijke confessionele par tijen. De soos is vrij voor iedereen toe gankelijk. Het is gebruikelijk dat tijdens deze bijeenkomsten belangstellenden vragen stellen over kwesties of zaken, die hun bijzondere interesse hebbep. De be stuurders van de politieke partijen en de aanwezige gemeenteraadsleden be antwoorden deze vragen, indien moge lijk, direct. In het verleden is meermalen gebleken dat op de soos aangesneden onder werpen van grote lokale betekenis bleken te zijn, waardoor herziening van gevestigde standpunten noodzake lijk werd. Het college van burgemeester en wet-stelling tot een landbouwbedrijf, niet Zaterdag 16 december a.s. zal in Baarn een nationaal snelschaaktoernooi wor den gehouden. Dit zal beginnen om 14.00 uur precies in de grote zaal van restaurant „Astoria", Oranjestraat 8 te Baarn. Er zijn diverse prijzen in dit toernooi te winnen, in de vorm van geldprijzen en herinneringsbekers. Bovendien is er voor de junior met het beste resultaat nog een boekenbon ter waarde van 25,(junioren zijn deel nemers tot en met 18 jaar). Men kan zich opgeven voor dit toernooi bij de heer H. J. B. A. Foppele, tel. 02154- 6407. In het overdekte zwembad te Baarn werd het zwemdiploma A behaald door: C. Alblas, P. van den Berg, P. M. van den Berg, J. Buisman, L. Chan, M. van Doorn, M. van Dijker, C. Egtberts, P. van Es, D. van Essen, B. van Geij- tenbeek, R. Immerzeel, J. de Kiewit, H. Kok, J. Koster, I. van der Lek, R. van Maaren, V. Onvlee, I. Ossendrij ver, H. O verduin, O. van Rijn, F. van Schalkwijk, K. van Scharrenburg, F. Schut, O. Smink, T. Smits, A. Smul ders P. Thijssen, M. Timmer, J.de Vries, M. van Zutphen W. van Beek, M. van Kesten-Kok, J. 't Lam-van Dijk, J. de Leeuw, C. van der Meer- van Schalkwijk, H. van Rossenberg, A. Schouten-Huls,. J. Spijker en A. van den Tweel-Schoonderbeek. Zij werden allen opgeleid in het in- structiebad „De Turf", waar echter, in verband met de te klein afmetingen van het bad, niet voor het diploma kan worden afgezwommen. De op de Staringlaan geparkeerde auto van de heer R. de Z. werd open gebroken en uit de wagen werd ont vreemd een antenneversterker, een voe dingsapparaat en een koppelfilter. De gezamenlijke waarde bedraagt 200 gulden. Bovendien werd de achterruit van de wagen vernield. Op de BetjeWolfflaan werden twee auto's opengebroken. Uit de wagen van B. L. werd de autoradio, ter waarde van ƒ50,gestolen en uit die van de heer A. een pechlamp, een tempera tuurmeter en enige gereedschappen. Uit de niet afgesloten auto van de heer B. W. uit Bennekom, die hij op de Eikenlaan parkeerde, werd de au toradio meegenomen. Het slot van de wagen was defect. De politie stelt een onderzoek in. houders stelt de raad voor een ge vraagde vergunning voor het in wer king brengen van een verkensmeste- rij bij het perceel Insingerstraat 19, te weigeren. In de argumentatie zegt het college dat het perceel gelegen is in het be stemmingsplan „Landelijk gebied" en het een agrarische bestemming heeft. Daarbij geldt de restrictie dat deze bestemming „grondgebonden" dient te zijn. Een varkensmesterij is, in tegen- grondgebonden en vestiging is daarom in strijd met het genoemde plan. Afgezien daarvan is er voor het ge bied een voorbereidingsbesluit vastge steld, omdat voor de gronden, gele gen in Soesterveen-Zuid nieuwe be stemmingsplannen worden ontwikkeld. Het laat zich aanzien dat voor dat perceel de bestaande agrarische be stemming zal komen te vervallen. In williging van het verzoek wordt daar om ongewenst beschouwd. In het afgelopen jaar zijn door het g bedrijf van de gemeente Soest aan de gasverbruikers gasnota's verzonden over het geschatte gasverbruik. Tussen 15 december 1972 en 16 januari 1973 zullen nu de gasmeterstanden worden opgenomen door de meterop nemers van het gasbedrijf. Deze meter- standen zijn erg belangrijk omdat daaruit het werkelijke gasverbruik kan worden vastgesteld. Vervolgens wordt de definitieve af re kening gemaakt welke voor de één „een teveel betaald" te zien zal 'geven en voor de ander „een te weinig be taald". Degenen die in deze tijd veelvuldig afwezig zijn of met vakantie gaan, wordt verzocht dit te berichten aan 't gasbedrijf (tel. 02155 14258, toestel 246), waarna een afspraak gemaakt kan worden wanneer het opnemen van de gasmeterstand wél uitkomt. Verbruikers die maar enkele dagen afwezig zijn. behoeven niets door te geven. De me- teropnemer laat nl. indien iemand niet thuis wordt aangetroffen, een kaart achter waarop de verbruiker zelf de meterstand kan invullen. Deze port vrije kaart moet dan worden terugge zonden naar het gasbedrijf. Voor het bouwrijpmaken van de gron den in Overhees wordt een krediet ge vraagd van drie en een half miljoen gulden. Het bouwrijpmaken bestaat uit het aanleggen van een ontsluitingsweg het aanleggen van waterpartijen ten behoeve van de ontwatering van het plangebied, de verharding, de riolering, de groenaanleg inclusief speelplaatsen, noodstraten en de verlichting. In het gebied zullen gebouwd worden 450 woningwetwoningen, waarmee men omstreeks juni 1974 hoopt te kunnen beginnen. Heeft U ook zo'n hekel aan lang wachten in een lange rij Ja Laat uw daarom gratis thuisbezorgen door Uw poelier ORANJELAAN 39 - SOESTDIJK BRAADKUIKENS en POULARDES, grill klaar 4,50 per kg KALKOEN 7,50 per kg KONIJNEN ƒ7,—per kg U ziet, wij zijn niet te duur. Bel direct 13854 Gaarne voor 16 december uw bestellingen opgeven. Onze producten staan onder controle van de Keurings dienst voor waren. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. Kuipers, Mid delwijkstraat 34, tel. 12815 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 12434. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. W. Moll van Charanie, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur J. G. van Eek, Waldeck Pyrmont- laan la. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat, Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUIS VERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur. Zr. J. Pluim en zr. H. Sijtsma, Bos straat 29. Tel. 14610. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la. Tel. 16355 en zr. G. Chamour, Alb. Cuijplaan 11, tel. 16906. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 en Alb. Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001-12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur, Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36 en Braamweg 51. Parochie Soest, Kerkplein tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soest dijk, Burg. Grothestraat tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag te 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St, Willibrordus- straat tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Dinsdag en donderdag 9 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbes straat Saterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg tel, 03463- 1521 Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang). Steenhoffstraat 53 - Tel. 12842 - Soest HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan 10 uur ds. D. H. Bosma. H.A. 19 uur ds. P. Kloek. „De Open Hof", Dalweg, hoek Veenbes straat. 10.30 uur ds. A. v. Ginkel, A'foort. 19 uur Jeugddienst. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. Jac. Smit. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekle in de Oude Kerk, Emmakerk, De Open Hof en Zonnegloren voor So- lidaridad. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 10 en 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dalweg hoek Veenbes straat. 9 en 17 uur ds. A. Vos, Baarn. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10 en 17 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERKEN (vrijgemaakt) Kerkgeb. N.P.B., Rem- brandtlaan 20 8.30 en 14.45 uur prof. dr. J. Douma, H.A. en nabetrachting. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10 en 15 uur Prof. van Genderen, Apeldoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 9.30 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren, Voorb. H.A. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIEN- STIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. N. van de Wall (N.H.) voorganger N.P.B. Den Haag. Wijkgebouw Schoutenkampweg/hoek Buntweg 10.15 uur kinderdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaahveg 52 15.45 uur H. H. Ter Welle. Woensdag 20 december, 19.45 uur ds. Baby crèche en kinderdienst. G. Toornvliet. Heeskapel, Insingerstraat 53 Geen dienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Schoute ,Bilthoven. Hervormde kerk 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. H.A. 19 uur Gospeldienst m.m.v. The Reli- gion Singers uit Hoevelaken. Johannes Stichting 10.30 uur ds. A. O. Zijlstra, A'foort. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Geref. Kerk „Vrije Kerken" Nassau- laan 12 Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat Baarn. 10.30 uur drs. W. J. Manger. het Musterrïng-woonwand-fdeeên-boekje, kunt U zó bij ons halen. Voor nietsl Hilversum - Groest 110-tel.: 02150-46341 Bussum - Spiegelstraat 38 - tel.: 02159-15614 Hij is van mooi mahonie met wit matlak front en kan bijvoorbeeld 4,05 m lang x 2,37 m hoog en 44 of 57 cm diep zijn. Hij boeit u als luister-kijkwand, want tv-vak met deuren en ruimte voor stereo luid sprekers zijn aanwezig. Hij pleziert u als gezelligheidswand met z'n ingebouwde bar en vitrine met glas deuren, (ja, knus verlicht). U buit hem uit als opbergwand door z'n vij grote kasten met schuifdeuren en verstelbare legplanken. En dit is nog maar een voorbeeld, i want er zijn zo'n 240 elementen in verschillende afmetingen. Komt u samen met ons uw eigen woonwand opbouwen. Wij hebben er meer van en weten er veel van. Logisct als woonwand-adviseurs. De Algemene Bejaarden Bond Soest heeft op 7 december het Sint Nicolaas- feest gevierd, zonder de Sint, „omdat de Heilige Man reeds vertrokken was", zoals de voorzitter meedeelde. De volle zaal genoot echter volop van de muziek, de rijmen, de koffie, siga ren en de wijn met kaas. Alle aanwe zigen ontvingen een cadeautje en keerden na afloop zeer voldaan huis waarts. De dank voor de organisato ren en de medewerkers was groot. De als woning ingerichte schuur, ach ter het pand Hartmanlaan 46 van me vrouw H. O. -S., is door een brand totaal vernield. Daarbij ging de kost bare inboedel, waaronder erfstukken, een groot wand meubel en een stereo installatie, geheel verloren. De schade, die geraamd wordt op 20- duizend gulden, wordt door de ver zekering gedekt. Voor het bluswerk zette de brandweer drie M.L.D.-wa- gens in. De brand is vermoedelijk ontstaan door een defekt aan de oliekachel. De noodwoning werd bewoond door de heer G. v. K.

Soester Courant | 1972 | | pagina 13