H01E Kerstconcert ZOMERVAKANTIE Speciale Kerstkollektie KOSTUUMS Kerstcentrum 'T VAARDERH00GT" vers gekapte KERSTBOMEN Originele KERSTSTUKJES. Tuin- en Adviescentrum ,,'T VAARDERH00GT" FIRMA v. d. BREEMER magneet reizen AUTOBEDRIJF J. W. HUIGEN DE BLAUWE KAR Sticht. Fed. Raad Bejaardenwerk naar Anna Paulownahuis Disco-avond Inbraak Bromfiets onderdelen in beslag genomen Automobilist rijdt hek omver Posttarieven nieuwe E.E.G. leden Adventsbijeenkomst N.C.V.B. Soest-Zuid Gratis reisfolders reisagenten a.n.v.r. Procesverbaal voor klandestiene bierverkoop Ned. Chr. Vrouwenbond Eiermarkt Klaverjassen K.V. de Meteoren Plattegrond gemeente Nieuwe straatnamen Zondag a.s. weer jongerendiensten in de Petrus en Pauluskerk Wijziging spreekuur Kerst speel-in te Baarn Routine inbraken UITNODIGING Kerstboom verbranding Provinciale subsidie voor Dorpshuis te Soesterberg Openbare commissie-vergaderingen Niet kopen aan de deur Deze maand geen thema-ochtend Natuurwandeling Vrouwengilde Kerstviering Katholiek Vrouwengilde Beheerscommissie voor Artishockeebouw discutabele kwestie Soester onderwijzers speelden toneel Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Cluristmas Carols B. Britten Te DeumW. A. Mozart Sancta MariaW. A. Mozart O Padre Nostro G. Verdi en andere werken. Nieuwjaarsreceptie Dorresleinweg 72 A Telefoon 02155-12883 Beukenlaan 55 - Telefoon 02155-12479 Auto in brand Jeugddienst 247 overtreders van maximum snelheid Poppentheater in Artishockgebouw Aanrijdingen tF- vliegreizen REISBUREAU GERTH Het s;aat niet best met het S.P.S.V.-voetbal Plasweg 25 Soest-Zuid Tel. 02155-16520 KAARSEN voor de kerstdagen in vele mooie kleuren. Grote kadokeus. Officiële bekendmakingen Tel. Brandweer 13333 Tel. Politiebureau 14444 Red Stars organiseert zesde monster- toernooi basketbal voor scholieren Soester Courant van donderdag 14 december 1972 Ingaande 18 december verhuist Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk te Soest naar het An na Paulownahuis, Burg. Grothestr. 51 Soestdljk. Wegens ziekte van de Pro- jektleider De heer Loeb, wordt zijn taak tijdelijk overgenomen door de heer J. A. Bakker jr., die reeds enige maanden De heer Loeb assisteerde. de Het spreekuur van de heer Bakker heeft plaats van 10 tot 11 uur. Ieder een wordt verzocht in deze tijd zoveel mogelijk contact met hem op te ne men. Bij geen gehoor kunt U eventu eel bellen tel. 19004, trn.v. De Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening. (Uitsluitend in noodgevallen). Ten bate van de jeugdaktie „Kom over de brug", wordt vanavond in de Open Hof na de erwtensoep maaltijd een fancy-fair gehouden met daarop aan sluitend een grote discoavond. Hieraan werkt o.a. Peter Koelewijn mee. De opbrengst van de jeugdaktie is be stemd voor het dorp voor verlaten kin deren in Abeché, Tsjaad in Afrika. Ingebroken werd in de woning van mevrouw P. aan dè Burg. Grothestraat. De onbekende dader forceerde 'n raam aan de achterzijde van het pand en doorzocht binnen alle kasten. Er wordt niets vermist. Van de brommer van D. v. d. A., bos- arbeider uit Soest, werden enkele on derdelen in beslag genomen. Hij werd door de politie op de Eigendomweg aangehouden wegens te hard rijden. Door onbekendheid met de weg heeft de 25-jarige J. C. H. uit Utrecht in de bocht van de Stadhouderslaan en de Korte Brinkweg het hek van perceel F. Korte Brinkweg 24 omver gereden. H. ging in plaats van linksaf rechtsaf, rechtdoor en belandde in de tuin. De auto werd behoorlijk beschadigd. De posttarieven voor Engeland, Ier land en Denemarken, de drie landen die per 1 januari 1973 lid worden van de E.E.G., zullen nog niet gewijzigd worden. Daarover moeten de bespre kingen nog gevoerd worden. De oude tarieven blijven voorlopig ge handhaafd. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt woensdag 20 december, .a.s. om 19.30 uur, haar jaarlijkse Adventsbijeen komst in het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Gasten zijn deze avond hartelijk welkom. Na de jaarwisseling komt de afdeling weer bijeen op "donderdag 11 januari 1973. verkrijgbaar. Wü vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties. Uw garantie Onze jarenlange ervaring! Steenhoffstraat 9a, tel. 16571 - 14905 Kantooruren: maandag t.m. vrijdag 9-17 uur; zaterdag '9 -16 uur. (23 en 30 december gesloten) De snackbarhouder J. K. kreeg een procesverbaal wegens het klandestien verkopen van bier vanuit zijn rijdende bar, waarmee hij een bouwwerk in de wijk Klaarwater bezocht. De voorraad bier werd in beslag genomen. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag, 14 december 1972 's avonds 7.45 uur, haar ledenvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regen- tesselaan. Deze avond zal het Kerstfeest worden gevierd, waarna de heer A. B. Hamer te Oldebroek een verhaal zal voorle zen. Gasten zijn hartelijk welkom. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd in prijzen van 12,50 tot ƒ14,25. Middenprijs ƒ13,20. Prijs per kg 2,06. Op maandag 11 december werd de vierde klaverjasavond gehouden in het clubgebouw van de Ren- en Tour vereniging Tempo. Drie dames uit Baarn behaalde het hoogste aantal punten. Dit waren: 1. Mevr. C. v. d. Hoef, 4903 pnt. 2. Mej. B. Groen, 4830 pnt. 3. Mevr. N. Groen-Bakker, 4705 pnt. De volgende prijswinnaars komen allen uit Soest: 4. Bosman, 4649 pnt. 5. P. Kanters, 4604 pnt. 6. Seezink, 4534 pnt. 7. B. Hornsveld, 4513 pnt. 8. de Bruin, 4480 pnt. 9. Nijssen 4436 pnt. B>e poedelprijs was ditmaal voor mevr. Ifcarloos met 3352 punten. Door afwe- fig zijn van veel spelers(sters) wegens 2iekte, telt deze vierde speelavond niet mee voor de totale eindstand. Binnenkort wordt er een ronde, ver lichte reclamezuil met plattegrond van de gzmeente Soest geplaatst naast het VVV-gebouw. De zuil kom te staan op het grasveld tussen het gebouw en de overweg Soestdijk. Gedacht wordt om in de toekomst meerdere plattegronden te nlaatsen in de gemeente op daarvoor geschikte punten. In de wijk Klaarwater zullen de vol gende namen aan woonstraten gege ven worden: „Willem Speelmanhof" voor de straat die aansluiting geeft op de Wiardi Beckmanstraat; „Gustaaf Gelderhof", voor de straat die aan sluiting geeft op de Titus Brandsma- straat; „Theo Dobbehof" voor de straat die aansluiting geeft op de Wijnand Toplaan; „Jan Thijssenhof" voor de straat die aansluiting geeft op de Wi ardi Beckmanstraat; „Walraven van Hallhof" voor de straat die aansluiting geeft op de Gerrit van der Veenstraat. De namen „Hannie Schaftshof" en „Tante Riekhof", deze laatste naar mevrouw Kuipers-Rietberg in het ver zet bekend als „tante Riek" aan twee straten in sectie zeven van de wijk. Het college tekent wat de laatste naam betreft er bij aan, dat Soest reeds 'n F. C. Kuijperstraat en een Albert Cuijplaan rijk is en met de naam „Tante Riekhof" mogelijk verwarring wordt voorkomen. De dienst van half twaalf in de Pe trus en Pauluskerk aan het Kerkplein in Soest zal mede worden verzorgd door het Jongerenkoor uit Soest, dat een lange afwezigheid voor het eerst weer in Soest optreedt. In de tijd, die voor de voorbereiding van dit seizoen nodig was, is het koor over gestapt op een geheel nieuw reper- toir. Het repertoir bestaat nu voorna melijk uit negro-spirituals. De dienst zal worden geleid door pas toor J. Buisman. De wethouder van onderwijs en cul turele zaken, de heer L. J. Dijkstra, brengt ter kennis van belanghebben den, dat hij op vrijdag 29 december 1972 verhinderd is zijn wekelijkse spreekuur te houden. A.s. zondagmiddag, aanvang 14.30 uur, zal o.l.v. Henk Waardenburg in de zaal Brandpunt, Utrechtseweg 4 Baarn, een kerst speel-in gehouden worden voor kinderen van 4 (niet jon ger) tot 16 jaar. Deelnemers worden verzocht indien mogelijk hun eigen muziekinstrumenten mee te brengen. Voor diegenen die dat niet bezitten, zijn instrumenten be schikbaar. Voor de zoveelste maal werd in gebroken in het theehuis Baars op het Soester Hoogt. De dader verschafte zich toegang via een bovenlicht, na dat hij vergeefs geprobeerd had de achterdeur te forceren. Vermist wor den een wasbak, twee roomhouders, twee potten worstjes, twintig flessen frisdrank, twintig gehaktballen, een doos drop en een doos Bounty-repen. Ook niet voor de eerste keer werd ingebroken in de cantine van de voet balvereniging S. O. Soest aan de Bos straat. Hier werd de achterdeur open- gewrikt. In de cantine werden de speelautomaten geforceerd, die echter leeg waren. Ook verschafte men zich toegang tot de keuken, maar ook daar bleek niets te vinden te zijn. Komt U ook kijken naar onze Gemaakt door de beste binnen- en buitenlandse fabrikanten w.o. GRO NINGER STIJLGROEP en ANGENETTE SCHOLLE. Wy zullen U feestelijk verrassen STEENHOFFSTR. 66 SOEST TELEFOON 18644 Onder toezicht van de Brandweer vin den op zaterdag 6 januari 1973 op 3 plaatsen in Soest kerstboomverbran dingen plaats. Aanvang 15.00 uur. Te weten, Koningsweg-Varenstraat, Soester Engweg, Eikenlaan-Verl. Kol.- weg. In Soesterberg is er dit jaar geen kerstboomverbranding. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben besloten de Stichting Dorpshuis Soesterberg een subsidie, groot ƒ30.000 te verlenen, als tegemoetkoming in de bouwkosten van een gedeelte van het dorpshuis bestemd voor sportbeoefe ning. Op donderdag 14 december a.s. wor den de openbare vergaderingen gehou den van de commissie voor openbare werken en de onderwijscommissie. Zij vergaderen in het gemeentehuis res pectievelijk om 16.00 en 20.00 uur. De openbare vergadering van de fi nanciële commissie is vastgesteld op dinsdag 19 december om 15.30 uur. Mevrouw S. (71) is het slachtoffer ge worden van een „koopman", die haar een prijs uit een loterij, bestaande uit twee wollen dekens, kwam overhan digen. Zij moest daarvoor honderd gulden betalen, terwijl de man voor de „resterende 75,nog terug zou komen. De twee dekens werden ach tergelaten. De man was ongeveer 45 jaar oud en maakte een keurige indruk. Hij droeg een beige jack en kwam voorgereden in een beige Mercedes. Omdat de vierde zondag in december vlak voor Kerstmis valt, heeft de thema-ochtend-groep besloten deze ochtend te laten vervallen. De eerst volgende thema-ochtend nu wordt ge houden op zondag 28 januari as.. Over het onderwerp volgen t.z.t. nadere informaties. De vervroegde natuurwandeling - van het Vrouwengilde wordt bij redelijk weer gehouden op woensdag 20 decem ber a.s. (of anders de volgende dag). Vertrek te 9.15 uur vanaf eind Smits- weg, hoek Veenbesstraat. Introduktie gaarne toegestaan. Het Kerstfeest wordt door het Ka tholiek Vrouwengilde gevierd op dins dag 19 decembera.s. Zij beginnen de De commissie culturele zaken besprak dinsdagavond in een zepr langdurige vergadering de beheersverordening en het instellen van een beheerscommissie voor het Artishockgebouw. De discussie spitste zich toe op de vraag of een beheerscommissie al dan niet gewenst was. Het ingediende con cept besluit werd algemeen te zwaar bevonden, waardoor ook te sterk zou worden ingegrepen in het zelfstandigen verenigingsleven van de kunstenaars vereniging. Men was min of meer ver wonderd dat het concept in deze vorm ter tafel kwam, omdat daarin eerder gemaakte mondelinge afspraken teniet werden gedaan. Tijdens een op ver zoek van wethouder Dijkstra in de maand juni gehouden vergadering met enige commissieleden, was uitsluitend gesproken over een zuiver technische beheerscommissie en is niet gedacht aan op een of andere wijze regeling van de activiteiten in het gebouw. Wethouder Dijkstra, die dinsdagavond de vergadering gedeeltelijk bijwoonde, zei gelukkig te zijn met de gevoerde discussie en liet doorschemeren dat de verordening zoals deze ter tafel lag, ook niet zijn privé instemming had. Hij had echter, in verband met niet bekend te maken problemen, met dit „compromis", zoals hij het noemde, genoegen moeten nemen. Verder meen de hij dat het de commissie vrij stond haar advies aan het college te formu leren. Na een zeer uitvoerige gedachtenwisse- ling werd daar uiteindelijk toe beslo ten. Uit de concept verordening wer den die zaken geschrapt, die de be moeienis met andere dan zuiver tech nische zaken, behelsden. Men kwam er echter niet geheel mee klaar en de commissie besloot het college te be richten dat de verordening nog in stu die was. Op de eerst volgende vergadering zou den overigens ook enige alternatieve mogelijkheden, zoals een huurcontract en ingebruikgeving, besproken worden. Aan deze discussie ging nog een ge- dachtenwisseling vooraf over het aan koopbeleid van het college van b. en w. voorwat betreft kunstwerken in de contraprestatieregeling. Men kwam tot de slotconclusie dat het niet tot de competentie van deze com missie behoorde dit beleid te beoorde len. Men dacht evenwel, in voorko mende gevallen, informatie over het'Baron Maandag en dinsdag j.1. hebben on geveer 700 leerlingen van de klassen 3 t.m. 6 van alle openbare basisscholen in Soest en Soesterberg en de Van der Huchtbasisschool genoten van het to neelspel „Ijzerlijm". De Inhoud van het stuk: Baron van Oudenkaal krijgt van de belasting te horen, dat hij een belas tingschuld heeft van 100,000 11 cent incassokosten. De baron moet het geld binnen 24 uur betalen, want an ders wordt zijn kasteel en alle bijbe horende gebouwen verkocht. De baron bedenkt een plan. Hij hangt een aanplakbiljet op aan het hek in de kasteeltuin, zodat iedereen kan le zen dat de tuin en het kasteel voor ƒ1,- te bezichtigen zijn. Klier de Gouvernante die verbolgen is over 't feit dat iedereen zo maar 't park, het kasteel en vooral in de torenkamer mag rondlopen, rukt het aanplak biljet van het hek en grooit het op de grond. De baron neemt dit niet en laat Japik een nieuw aanplakbiljet ophan gen, maar nu met ijzerlijm. Japik kliedert lustig met de lijm, zodat de baron en Japik muurvast zitten. De belastingsambtenaar gaat nu dan ook het kasteel openbaar verkopen. Gravin BuLck van Duyten en kapper Aart Haresnijer bieden tegen elkaar op. Iedereen vraagt zich af hoe die Hare snijer aan al dat geld komt. Haresnijer maakt samen met zijn zuster vals geld in de torenkamer. Haresnijer wordt ontmaskerd gaat be kennen en geeft toe dat hij het erg min vond om iedereen zo te behande len. Daarom gaat hij het goed maken en vertelt, dat hij zijn geld in een ijzeren kist in de grond verstopt heeft. Haresnijer haalt een touw, smeert dit stiekem in met ijzerlijm en gaat staan trekken. Iedereen helpt een handje mee. Maar wat een consternatie! Ieder een zit vast aan het touw. Behalve de HaresnijersMaar de Gravin heeft gelukkig handschoenen aan en kan los komen. Met behulp van het zakmes van Japik snijdt ze iedereen los. Via een list van Dob worden de Hare snijers gevangen. Het eind is gelukkig, want Gravin Bulck van Duyten en van Oudenkaal trouwen met gevoerde beleid te kunnen vragen. Op 9 januari a.s. komt de commissie weer bijeen. op dinsdag 19 december 1972, in de Mariakerk, NieuwerhoekpLain, Soestdijk. Dirigent: CAREL LAOÜT m.m.v. EDWARD WITSENBURG, Harp - MAURICE PIRENNE, Orgel - MAYKE SUURMOND, Sopraan - SIMON SCHOUTEN, Blokfluit. Uitgevoerd worden o.a. De burgemeester van Soest en de heer Corver zullen een nieuwjaarsreceptie houden te Soest, op woensdag 3 janu ari 1973, van 19.30-21.00 uur, in de Instructiezaal van de Brandweerkazer ne, Lange Brinkweg en te Soesterberg, op donderdag 4 januari 1973, van 20.00 tot 21.00 uur, in het Dorpshuis, Dorps plein. dag met een Eucharistieviering in de Alle ingezetenen zijn die avond van parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus om 9.30 uur, waarna men in het verenigingsgebouw bijeen komt voor een gezellig koffie-uurtje. Het ligt in de bedoeling een dame van het Leger des Heils uit te nodigen die dan zal vertellen hoe zij het kerstfeest viert met de aller-eenzaamsten. uit eigen kwekerij (superkwaldteit) Alle bomen, die uitmunten qua kleur, vorm en houd baarheid. Alle maten van 1 meter tot 10 meter leverbaar met en zonder kluit. DENNENAPPELS - PEPERS - SPAGNUM - IJSLANDMOS - OASIS KERSTTAKKEN - HULST - KATJES - LARIX - CEDER - TAXUS etc. KERSTVERSIERINGEN, KERSTBOOMSTANDAARDS, KAARSEN. Dit alles kunt U zien en kopen In een sfeervolle om geving bij harte welkom om niet alleen het ge meentebestuur, maar ook elkaar een goed 1973 te wensen. Op de kruising Bosstraat-Den Bliek laan raakte een personenauto, be stuurd door de 21-jarige monteur R.- G. R., door sluiting in de electrische bedrading in brand. Politie en brand weer kwamen er aan te pas, maar toen zij arriveerden bleken de vlam men reeds te zijn gedoofd. De. schade beperkte zich tot de bedrading. Zondag 17 december zal er om 19.00 uur weer een jeugddienst zijn in „De Open Hof". Deze dienst zal geheel van vorm afwijken bij de voorafgaan de diensten. In plaats van een preek wordt er door de hele dienst heen een Stemmenspel gehouden. Deze dialoog zal gaan over de stad Bethlehem. Wat wou en wil God met Bethlehem en deze Wereld? Tussen de stukjes dialoog door zal er veel gezongen worden. Organist is de heer G. Muts. Bij een bijna drie uur durende snel heidscontrole te Soesterberg heeft de politie, die gebruik maakte van de ra- darapparatuur. 247 overtredingen van de maximumsnelheid geregistreerd. In totaal passeerde 3000 voertuigen. De overtreders krijgen het procesverbaal nagezonden. Ook gedurende de maand december zal Peter Junior uit Rotterdam elke zon dagmiddag om drie uur in het poppen theater van Artishock optreden. Hij brengt weer een nieuw verhaal, geti teld: „Globbedorus en het geheim van de knollen". Ook Globbedientje en de Koning doen weer mee. Het spel is geschikt voor kinderen van .vier tot en met tien jaar. I Op de Prins Hendriklaan, ter hoog- tt van de Christinalaan, werd de auto van E. F. G. 50) uit Amersfoort aange reden door de losgeschoten aanhanger van een vrachtauto, bestuurd door G. F. de H. 55). Beide wagens werden be schadigd. Op de Molenstraat werd rond het middernachtelijk uur van donderdag op vrijdag de wandelaar J .J B. 20) aangereden door een hem achterop ko mende rode personenauto. De chauf feur van deze wagen bekommerde zich niet om zijn slachtoffer en reed door. B. hield aan de botsing een gezwollen kuitbeen over. Op de Birkstraat botste de 16-jarige scholier I. C. v. G. uit Soest met zijn brommer tegen de vrachtauto, bestuurd door H. J. H. (43) uit Leusden, toen deze over het fietspad de inrit bij Cen- tropa opreed. De scholier werd naar Zonnegloren gebracht en kon vandaar naar huis terugkeren. elkaar. Het stuk werd voortreffelijk gespeeld. De regie was in handen van Aafke Broertjes. De belichting, decors en de attributen werden verzorgd door Ger rit de Jong. Kleding en grime werden verzorgd door de heer C. van Rouwendaal uit Soest. Dinsdagavond 12 december, ls het stuk ook opgevoerd voor meer dan 120 ou ders. De heer L. Overhof vroeg de ouders voor deze avond maar eene te vergeten volwassen te zijn. „Ge draagt u zich maar weer als school jongens en schoolmeisjes", zei de heer Overhof. Dat hebben deze mensen dan ook ge daan en hebben genoten van het enthousiaste spel van deze gelegen heidsspelers. 50 bestemmingen: Spanje, Itaiiè, Joegoslavië, Zwitserland, Oostenrijk, Noorwegen, Rusland eri Griekenland Een greep vanaf 8-15-22 dg - Benidorm f 278,- 10-13-15 dg Gardameer f 368,- 10-13-15 dg - TiroS f370,- vlieg-touringcar-trein-privé Soest - Laanstraat 66 Telefoon 02155 - 12683 Het voetbalelftal van de Soester Po litie Sport Vereniging, dat dit seizoen weer, na een tijdsverloop van ongeveer twintig jaar, aan de competitie van de Nederlandse Politie Sportbond deel neemt, begon zo goed en wist de eerste drie wedstrijden te winngen en één gelijk. Daarna ging het bergafwaarts, hetgeen het gevolg was van blessures, dienstverband of ziekte. Daardoor werd het elftal erg verzwakt. Dinsdagmiddag moest aangetreden worden tegen koploper „Hilversum". Ondanks het feit, dat de SPSV weer verzwakt het veld betrad, wisten de jongens tot even voor rust de stand gelijk te houden. Wel was Hilversum het meest in de aanval. Keeper Jehee maakte menige harde bal onschadelijk. Eén minuut voor rust kwam uit een scrimmage voor het Soester doel de bal over de streep. Coster sloeg de bal nog uit het doel, maar de scheids rechter kende Hilversum het doel punt toe. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud, toen Baas de tweede treffer langs Jehee joeg. 2-0. Tien mi nuten later was het Telderman die er 3-0 van maakte en juist was de bal door Schalkwijk weer aan het rollen gebracht, of de voorhoede van Hil versum ging er weer tussenuit en het was Booman die voor nummer vier zorgde. 0-4. SPSV was toen wel een geslagen ploeg. Het moet gezegd worden, ze vochten tot het laatst toe, maar er was bijna geen doorkomen aan. De voorhoede van de SPSV was machteloos. Toch zou het nog 4-1 worden, want toen van rechts een hoge bal voor het Hilversum-doel was geplaatst, zette Onvlee er z'n hoofd onder en de bal verdween ln het net. 4-1, waarmee in ieder geval de eer werd gered. Dealer van: LADA - ZASTAVA SCALDIA voor Soest en omstreken. VINKENWEG 21 Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlage van G. Muts, Nieuweweg 26 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motor fietsen op een perceel grond, gelegen naast het pand Nieuweweg 23, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nrs. 7573 en 7574 ged. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning ln te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op woensdag 3 januari 1973, des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek uunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 14 december 1972. Op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december is de sporthal Beuken dal het domein van scholieren uit Soest, Amersfoort, Amsterdam, Baarn, Bun schoten, Bussum, Hilversum, Utrecht en Zeist. Op die data houdt de Soester basketbalvereniging The Red Stars het zesde scholierenbasketbaltoernooi in successie. De deelname is dit jaar overweldigend en breekt alle records. In 1969 deden er 53 teams mee, een jaar later waren het er 88. In 1971 namen 96 teams aan het toernooi deel en dit jaar zijn het liefst 138. Zij vertegenwoordigen 25 scholen. Het is lan ook geen won der, dat de organisatie o.l.v. Red Stars voorzitter Rinus Valk voor het eerst een programma voor drie vel den in elkaar heeft moeten zetten. Tot nu toe \yaren twee velden altijd voldoende. De 57 dames- en 81 herenteams spelen in totaal 306 wedstrijden. Elke wed strijd duurt twee keer tien minuten De teams zijn ingedeeld in 31 poules, 18 heren- en 13 damespoules. Bij deze poules is nog een verdeling aanwezig wat betreft leeftijd en sterkte. Behalve het record-aantal deelnemers is ook de deelname van de categorie pupillen een primeur voor het scholierentoer- nooi. Het zal voor hen niet zo gemak kelijk zijn, want de baskets hangen nogal hoog in de sporthal. Rinus Valk vertelde dinsdagmiddag tijdens een persbijeenkomst in het sporthal-rest au rant dan ook, dat één van de Red Stars-wensen ls, het kunnen beschik ken over verstelbare baskets. De organisatie heeft het wedstrijdpro gramma weer zo kunnen opstellen, dat de teams in elke poule alle wedstrijden op slechts één ochtend, middag of avond spelen. Vooral voor de scholie ren die van buiten Soest komen is dit een voordeel. Ze hoeven niet lang te wachten tussen de wedstrijden en ze zijn niet verplicht om elke dag te ko men. De kampioensteams worden ver kregen via kruisfinale- en finalewed strijden. Direct na afloop van het toernooi is de prijsuitreiking. Red Stars voorzitter Valk zei ver heugd te zijn over de vermeerdering van het aantal deelnemende teams met 42 sinds vorig jaar. De organisatie is niet van plan de inschrijving aan ban den te leggen: ze gaat er vanuit dat iedereen die wil meedoen, ook moet kunnen meedoen. Als de ontwikkeling zich voortzet, zal de sporthal alleen niet meer voldoende zijn om alle wed strijden te laten spelen. In dat geval zal er naar andere mogelijkheden uit gekeken moeten worden, bijvoorbeeld naar een gymnastieklokaal of de sport spelhal. De kosten van het toernooi bedragen volgens Valk 2.500 gulden. Een fors bedrag voor Red Stars, dat echter ge meentelijke subsidie krijgt in de kos ten van zaalhuur; de gemeente neemt hiervan tweederde gedeelte voor haar rekening. Deze financiële steun heeft bij sommige scholen geleid tot een aanmerking op het hoee inschrijfgeld voor de teams (15 gulden per team). Men meende, dat dit bedrag terugge bracht kon worden. ..want we kregen toch subsidie". Voorzitter Valk ver telde echter, dat alle moeilijkheden uit de weg geruimd zijn omdat de organi satoren hebben kunnen aantonen, dat Red Stars het toernooi echt niet orga niseert om er zelf financieel beter van te worden, maar alleen om de scho lieren een plezier te doen in de kerst vakantie en hen met het basketbal in aanraking te brengen. De r.k. mavo uit Soest heeft met niet minder dan 26 teams ingeschreven en is wat dit betreft onbetwiste koploper. De chr. mavo heeft 15 teams op de been gebracht, evenals de chr. mavo uit Bunschoten. Uit Amersfoort komen 16 teams, uit Amsterdam 3. uit Baarn 21, Hilversum. 2 Zeist 2 en uit Utrecht (waar ook een dergeliik monstertoer- nooi wordt gehouden) 14. De wedstrij den beginnen 's morgens om acht uur.

Soester Courant | 1972 | | pagina 19