Soester gemeenteraad behandelde gemeentebegroting INSTRUCTIEBAD „DE TURF" Complimenten Toekomst 50.000 inwoners Een bank waar uw spaargeld groeit Klagen heeft geen zin Beleid Gemeentewerken Ruimtelijke ordening Openingstijden recreatief zwemmen kerstperiode Benoemings* procedure Doorlichting Woningbedrijf Krotopruiming Onderwijs heeft u wel eens haast? binnen e'én uur! gratis 14302 eleaner kleding vu.** beste behandeling die er is Sooter Ooenuit van donderdag 14 december 1971 MP Het college van Burgemeester en Wethouders tijdens de behandeling van de begroting. Ttfdens de tot twaalf uur durende raadsvergadering hebben de fractie voorzitters in een algemene beschou wing hun visie gegeven over de be groting voor het jaar 1973. Volgens afspraak zou men voor de vuist weg praten om de vergaderring wat leven diger te laten verlopen, maar de po gingen daartoe waren zeker niet ge slaagd. Met uitzondering van de heer M. de Groot (B.K.), die een vlot en gemakke lijk spreker is en aan enkele aanteke ningen voldoende heeft, en de heer H. Jonker (D'66), die indertijd het voor stel deed, maar helaas niet zo'n bege nadigd spreker is, werd er door de fractievoorzitters van KVP en VVD driftig van papier gespiekt. Zodra zi) aan het voorlezen sloegen werd er duidelijk geformuleerd en was het, ook voor de aardig bezette tribune, begrij pelijk waar het over ging. De heer P. Pieren (PAK) was zo eer lijk te zeggen dat hij ging voorlezen en dat kwam zijn visie duidelijk ten goede. Alle sprekers complimenteerden de burgemeester voor de wijze waarop zij haar taak vervulde. Ook de ma nier waarop zij de vergadering kort en zakelijk leidt, werd door bijna alle sprekers bijzonder gewaardeerd. De dank ging verder ook uit naar het college, alle gemeentelijke instellingen en de ambtenaren. Fraktieleider VVD de heer M. A. van Ee De heer M. van Ee (WD) voerde eerste het woord. Hij informeerde waar en wanneer de dorpspomp, het ca deau van oud-burgemeester Bentinck, zou worden aangebracht. Daarna kwam hij tot een meer zakelijk behandeling van de begroting, waarbij hij zowel terug wilde kijken als vooruitzien. Met vreugde constateerde hij de In stelling van de commissies voor de cultuur, de beroepschriften en de po litie. Daarnaast had hij woorden van lof voor de voorlichtingsambtenaar en voor de manier waarop deze zijn werk deed. De voorlichtingskrant noemde hij een document dat niet meer weg te denken was als communicatiemiddel tussen burger en de overheid. Ook voor het open bejaardenwerk had hij woorden van lof en hij bracht dank aan de voor het merendeel vrijwillige werkers. Hij betuigde vervolgens zijn instemming met het feit dat de sugges tie een begeleidingscommissie voor het gemeentelijk apparaat in te stellen, goed werd ontvangen. Gaarne zou de fractie geïnformeerd willen worden over de samenstelling van die commis sie, waarvoor de heer Van Ee enige voorstellen deed; een diensthoofd, een Inwoner van Soest en een lid van het college van Baarn. In dat verband stelde hij voor de in- terplaatselijke samenwerking met Baarn en Eemnes te vergroten, zoals dat bij de politie en brandweer reeds het ge val was. Hij dacht daarbij ook aan ge meentewerken, de plantsoenedienst en meende dat de nieuwe kwekerij ge zamenlijk gebruikt zou kunnen worden. Zo ook het nieuwe gebouw van ge meentewerken, waarin ook andere diensten ondergebracht zouden kun nen worden en aansluitend daarop meende hij dat bevriezing van het per soneelsbestand van gemeentewerken overwogen moest worden. Overstappend naar zijn tweede onder werp zei de heer Van Ee verheugd te zijn dat er enige klaarheid gekomen was ten aanzien van de vuilverwer king. Hij drong aan op een snelle in- werkstelling van een moderne, grote vuilverbrandingsinstallatie, de aan schaf van een tweede molen en de vergroting van de bunkercapaciteit. Hij deed daarbij een beroep op de burger zich in te zetten voor eèn beter leef milieu. Zijn derde onderwerp betrof de instel ling van een zuiveringschap voor het stroomgebied van de Eem en hij vond het nog steeds jammer dat de regio gemeenten niet meer oppositie gevoerd hadden tegen het feit dat de provincie het beheer van het oppervlaktewater aan zich getrokken had. Hij voorspelde dat daarvoor nog veel betaald zou moe ten worden. Met verwijzing naar de verkiezingsuit slag, de polarisatie naar links en rechts en de teruggang van de confessionele partijen, meende hij dat de raad in 1974 een geheel andere samenstelling zou hebben, die anders zou denken over toekomstplannen. Toch meende hij dat doorgegaan moest worden op de inge slagen weg, wat o.m. voor de WD- fractie betekende dat de Weg-over-de Eng er niet moest komen.Hij veron derstelde dat de stemmenwinst in Soest voor de VVD mede te danken was aan het verzet tegen deze weg. Hij bracht een in kaart gebrachte tussenoplos sing ter tafel, waarin een betere ver binding via Julianaweg (bedoeld Julia- nalaan), verbreding van de huidige weg over de Eng (meer dan twee baans?) met de Soesterbergsestraatweg (bedoeld Soesterbergsestraat) tot stand wordt gebracht en er een nieuwe weg, de Centrumweg, wordt aangelegd, langs de zuidelijke Enghelling, van Ko ningsweg naar de Birkstraat. De heer Van EE meende dat de toe komst er bepaald niet zo rooskleurig uitzag, omdat de ontvangsten uit het gemeentefonds waren teruggelopen door het achterblijven van de groei van de bevolking. Daarnaast was ook het ac cres teruggebracht en hjj voorzag dan ook dat de gemeente in de toekomst moest leren leven met de gedachte dat er met het beschikbare geld min der gedaan zou kunnen worden. De heer Van Ee becijferde daarna dat door de Soester bevolking per gezin tweehonderd gulden betaald zal moeten worden. Daar ging zijnsinziens af hon- derdtiengulden in verband met de overname van de rioolzuiveringsinstal latie. Er bij kwam echter aan de pro vincie 64,en ongeveer 22,aan de gemeente in verband met de ver hoogde straatbelasting. Het betekende in feite dat de burger nauwelijks min der ging betalen en hij accepteerde daarom de verhoging van de straatbe lasting. Verder vond hij het duidelijk dat steeds meer geld besteed zou moeten worden aan welzijnszorg, waardoor steeds minder geld beschikbaar zou zijn voor investeringen in de onren dabele sector. Hij meende dat de raad zeer selectief zou moeten zijn in de keus van deze investeringen en zijn fractie had absoluut geen moeite de investeringen in het project van „de weg" af te voeren. Van de overheid was, naar hij meende, in de komende jaren geen financiële steun hiervoor te verwachten. Men mocht dan ook niet langer doorgaan met het voeren van een beleid, waarbij werd uitge gaan van dit plan. Het beleid moest nu direct omgebogen worden. Hij haalde daarbij de ziens wijze van de gemeente Baarn naar voren, die niet geporteerd zou zijn voor de Engweg, maar wel de door trekking van de provinciale weg la: het paleis naar rijksweg 1. Hij stelde voor aan de hand hiervan alternatieve plannen te laten ontwikkelen, waar bij hij de weg om de Noord niet op het oog had. De heer Van Ee meende dat Soest niet groter moest worden dan een plaats met 50 a 60.000 inwoners. Grote belangstelling had hij daarom voor het ontwikkelingsplan Soesterveen-Zuid. Hij vroeg wanneer dkt plan van de grond zou komen. In het algemeen meende hij dat er goedkopere en ook kleinere woningen gebouwd zouden moeten worden en hij stelde het op prijs dat er mogelijk heden gecreëerd werden voor de par ticuliere bouw. Verheugd was hij ook dat de plannen voor de bouw van een nieuw politiebureau in voorbereiding genomen zullen worden. Wat de culturele aangelegenheden be trof was hjj bly dat er sprake was van een verandering in de beleidsvi sie. Hü meende dat met de jaarlijkse storting van ƒ15.000,in het fonds aankoop kunstvoorwerpen niet voldaan werd aan het gerechtvaardigde streven naar wjjkverfraaiïng. Hij wilde komen tot een principe-uitspraak betreffende de toepassing van de 1 regeling op door de gemeente te besteden gelden voor nieuwbouw, weg en waterbouw met inbegrip van kunstwerken, recrea tieplannen e.d. echter niet toe te pas sen voor de zeer grote kapitaalswer- ken. Ten aanzien van de maatschappelijke zorg en jeugdzorg wilde hij komen tot de oprichting ven een Stichting Welzijnszorg, die de gemeente kan ad viseren voor het voeren welzijnsbeleid. De informele raadsvergaderingen moes ten naar zijn mening gehandhaafd blijven, echter niet ten koste van de informatie van de burgers. Met een samenvatting van zijn be schouwing besloot de heer Van Ee zijn rede. Speciaalzaak voor radio, televisie en afspeelapparatuur Exclusief sterdealer van: GRUNDIG NORDMENDE SONY 8 O DUAL Adviseurs voor beeld en geluid Kerkstraat 3, SOEST (naast de Oude Kerk) tel. 5677 (02155) het shopping centre 1 waar winketen nog gezellig is I géén verkeer. I maar rustig II wandelend kijken f AVIA parking en nog 1500 parkeerplaatsen in de omgeving NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Franktieleider KVP de heer J. M. van Peppelen Na de burgemeester lof toegezwaaid te hebben begon de heer J. van Pop- pelen (KVP), sprekend namens de confessionele partijen, zijn beschou wing met op te merken dat, alhoewel de raad uiteraard meer zou willen verwezenlijken het geen zin heeft te klagen dat de overheid niet meer be schikbaar wil stellen. Hij becijferde, dat, vergeleken "met 1965 (ƒ37,— per hoofd) in 1973 gestegen was( (voor de uitgaven van de algemene dienst) tot 72,51; de volksgezondheid van ƒ11,60 naar ƒ105,50, het onderwijs met 210 het tekort van de sport stichting van ƒ5,30 naar ƒ18,In, het geheel, zo meende de heer Van Poppelen, een verschuiving in de rich ting van de welzijnssector. Hij meende dat een weioverwegen aanpak van het beleid in deZe zaak wel gewenst was. Graag wilde hij geinformeerd worden over de wet op de centrale financie ring, die per 1 januari komt te ver vallen. Wat de totale welzijnszorg betrof meende hij dat de uitgaven de komen de jaren aanzienlijk hoger zouden worden en in dat verband vond hij het niet juist het schoolzwemmen af te wentelen op allen. Besparing op het gebied van de sportstichting vond hij. eveneens gewenst. Over de gewestvorming zei de beer Van Poppelen dat men niet moest be sluiten tot een te zware bestuurscon- structie. Naar zijn mening moest men waken voor een vierde bestuurslaag. Voor het samenwerkingsorgaan werd veel werk verzet, dat zich aan het oog van de bevolking onttrok. Hjj ver zocht hier meer bekendheid aan te ge ven en de raad te informeren over het werk van de externe adviseurs. Voor het gemeentelijk voorlichtings blad had hjj veel lof en hij meende dat een verschijning van zes maal per jaar gewenst was. De inspraak van de burgerij vond hij belangrijk met het oog op goede be sluitvorming, alhoewel dat niet ten koste mocht gaan van de slagvaardig heid. De informele raadsvergaderin gen vond hij van eminent belang. De belangstelling voor de openbare commissievergadering noemde hij te leurstellend, met een uitzondering voor culturele commissie. Verder sprak Jhij het vertrouwen uit dat de wijk raad van Soesterberg beter zal gaan functioneren. Hij stelde er verder prijs op dat de nota's betreffende< het struc turele beleid door het eigen ambtena renapparaat werden opgesteld en dat men slechts in uitzonderlijke gevallen een beroep deed op externe adviseurs. Tevredenheid betuigde hij met de in stelling van de commissie voor de be roepschriften, die veel bijdroeg aan 'n goed begrip van de burgerij. Verontrust waren de fracties over de toenemende vernielzucht. Waardering had hij daarbij voor de werkzaamheden van de politie, alhoewel hij veronder stelde dat er meer maatregelen geno men dienden te worden tegen ver keersovertredingen. Over de plaatselijke verkeerssituatie merkte hjj op dat de toestand on houdbaar werd en steeds meer ver keer door de woonwijken ging. Het aanleggen van goede ontsluitingswegen was daarom zeer urgent «en hij vond dat het protest van de bewoners van de Vondellaan terecht was geweest. HIJ meende dat de VVD-fractie aan dat probleem voorbijging. Gaarne wil de hij weten of er al iets bekend was over de behandeling van de beroep schriften tegen de weg-over-de-Eng door de Kroon. Ook meende hij dat er opgetreden moest worden tegen het parkeren van vrachtwagens in de woonwijken. Verheugd was hij met het gereedko men van de nieuwe weg in Soester berg en hij informeerde of er iets na der te zeggen was over de weg die ten zuiden van Soesterberg aangelegd zou moeten worden. Over de stortplaats van vuil aan de Schans was hij tevreden, alhoewel hij de ongeorganiseerde vuilstortingen nog doorgingen. De brandweerkorpsen van Soest en Soesterberg noemde de heer Van Pop pelen goed functionerende apparaten en hij vroég of de kosten voor hulp aan derden doorberekend werden. Wat de volksgezondheid betrof merkte hij op dat het nuttig zou zijn te on derzoeken of tot een ander soort be volkingsonderzoek zou moeten worden overgegaan. Steun zegde hij toe aan het nieuwe gezondheidscentrum. Het onderwijs verdiende zijnsinziens hoge prioriteit en hij meende dat ge lijke tred moest gehouden worden met de ontwikkeling van Soest. Van groot belang was ook de reconstructie van de oude schoolgebouwen in midden Soest, met name voorzieningen voor het gymnastiekonderwijs. Wat de teruggang van de leerlingen aantallen betrof vroeg hij wat het college gedaan had aan de verlegging van de wijkgrenzen. Met alleen kla gen en constateren schieten wij niets op. In dit verband merkte hij ook op dat er rekening mee gehouden diende te worden dat de scholen straks ook gebruikt kunnen worden voor andere activiteiten. de plannen voor Soesterveen-uid. Hij stelde de vraag of men daar alleen laagbouw zou plegen. Een beroep deed hij vervolgens op de woningbouw verenigingen zich te fuseren, opdat ver snippering zou worden voorkomen. Blij was hij met de ontwikkeling op cultureelgebied. Hij merkte op dat men er op toe moest blijven zien dat de beschikbare gelden over alle instel lingen verdeeld werd. In dit opzicht wilde hij het particulier initiatief steu nen. Meer Informatie verzocht hij over de financiële gang van zaken bij de bi bliotheek. Ook de uitgaven voor de sportstichting moesten naar zijn me ning zoveel mogelijk beperkt worden. Namens de gezamenlijke fracties drong hij er op aan in 1973 alle wijken te voorzien van riolering en te trachten daar de nodige financieringsmogelijk- heden voor te vinden. Met de werkzaamheden van de plant soenendienst kon hij zich geheel vere nigen en hij tekende daarbij aan dat de bespuiting met chemische middelen tot een minimum beperkt moest blij ven. De heer Van Poppelen informeerde vervolgens naar de mogelijkheid van invoering van een centraal antenne- systeem voor de eengezinswoningen in de nieuwe wijken. De werkzaamheden van de 6ociale dienst droegen zijn goedkeuring weg. Attentie vroeg hij voor de hulp Ban buitenlandse werknemers. Hij meende dat de gemeente, indien nodig, zich voor deze mensen diende in te zetten. Ook het gasbedrijf functioneerde naar zijn menin? goed en hij vroeg zich te blijven verzetten tegen concentratie. Tot slot toonde hij zich een voorstan der van een te vormen Stichting Wel zijnsbevordering. Hij besloot met zijn dank uit te brengen aan het college en de ambtenaren. BÜ het opstellen van nieuwe plannen diende men naar z\jn mening veel aandacht te besteden aan het leefmi lieu. De plannen moeten ruimschoots te voren ter inzage gelegd worden. Hij pleitte verder uitsluitend schone in- dustriën aan te trekken, waardoor moeiljjheden voorkomen kunnen wor den. Wat betreft de woningbouw dacht hij in de eerste plaats aan het niet op gang komen van de bouw in Soes terberg. Het uitblijven daarvan is niet zonder gevolg gebleven. De doorstro stroming bleef daardoor achter. Hij informeerde hoe het stond met i' onteigeningsplannen in Soesterberg. Verontrust was hij over de hoge hu ren van de woningen Sn Klaarwater, waardoor er geen soelaas kwam voor de eigen bevolking. Optimistischer was nij daarom over zondag 24 december normaal geopend le kerstdag 25 december gesloten 2e kerstdag 26 december gesloten woensdag 27 december 07.00 - 08.00 uur 10.00 - 12.00 uur 14.00 -17.00 uur 20.00-22.00 uur donderdag 28 december 07.00 - 08.00 uur 1 10.00- 12.00 uur 14.00 - 15.00 uur vrijdag 29 december 07.00 - 08.00 uur 10.00 -12.00 uur 14.00 - 15 00 uur 21.00 - 22 00 uur zaterdag 30 december normaal geopend zondag 31 december normaal geopend nieuwjaarsdag 1 januari gesloten dinsdag 2 januari 07.00-08.00 uur 10.00- 12.00 uur 14.00 - 15.00 uur 21.00 - 22.00 uur woensdag 3 januari 07.00-08.00 uur 10.00 -12.00 uur 14.00-17.00 uur 19.00 - 22.00 uur donderdag 4 januari 07.00-12.00 uur 14.00 - 15.00 uur vrijdag 5 januari 07.00-12.00 uur 14 00- 15.00 uur 21.00-22.00 uur Vervolgens weer het normale rooster. Fraktieleider PAK de heer P. C. Pieren Ook de heer P. Pieren (PAK) begon zijn beschouwing met lof voor de bur gemeester. Hij memoreerde daarbij de gevolgde procedure en vond daarvan dat het gesprek met de Commissaris der Koningin geen enkele zin had ge had. „Geen enkele gestelde vraag werd door hem beantwoord". De fractie had evenwel veel bewondering voor de wijze waarop de burgemeester zich in gewerkt had. Zij hadden huiverig ge staan tegenover de gedachte een vrouw als burgemeester te krijgen „en dan nog wel met een WD-verleden". De eerlijkheid gebood hem te verkla ren dat zij al spoedig konden vaststel len dat zo als burgemeester boven de partijen stond. Hij hoopte dat zij op de ingeslagen weg zou voortgaan. Sprekend over het college als team merkte hij op dat op kleine onderde len iets verbeterd moest worden in de werkwijze. Hij doelde daarbij op de af spraken voor de spreekuren, waaraan een van de leden van het college zich niet strikt hield, afspraken negeerde, zich niet aan de tijd hield en daardoor het publiek te lang liet wachten. De PAK-fractïe vond dit ongepast en hoopte dat daarin verandering zou ko men. Veel klachten hadden de fractie bereikt o.a. van kinderen die drie kwartier in de kou moesten wachten. Over de financiële aspecten van de be groting zei de heer Pieren, dat het een groot probleem was in een tijd van in flatiebestrijding. In het verleden had de fractie meerdere malen kritiek ge uit op het sluitend maken van de be groting, indien dat gepaard moest gaan met het schrappen van dringend nood zakelijke voorzieningen welke het volgend jaar moeten plaatsvinden. Als oorzaken voor de slechter worden be- grotingspositie noemde hij de vertra ging in de woningbouw in Klaarwater en de terugloop van het inwonertal en op de tweede plaats het lagere accres uit het gemeentefonds. De juistheid van het laatste punt werd door hem betwijfeld. Naar zijn mening moet de wet financiële verhoudingen nodig herzien worden. De grotere ge meenten profiteren er meer van dan gemeenten als Soest en hij vroeg daarom of het college niet bereid was een oriënterende bespreking te hebben met de vereniging van Nederlandse gemeenten. De kosteninflatie baarde de fractie zorgen. Hij was evenwel verheugd dat een sluitende begroting werd aangeboden en zegde toe zich niet te zullen verzet ten tegen de verhoging van de straat belasting. Over de gemeentebedrijven merkte hij op dat hij het niet eens was met de doorlichting van die bedrijven, omdat zijnsinziens het misverstand niet bij de raad lag maar bij het college. Overi gens was hij dankbaar dat een soort begeleidingscommissie werd Ingesteld. Hij hoopte van de bevindingen op de hoogte gehouden te worden. Over de problemen rond het slacht huiswezen merkte hij op dat grotere uniformiteit gewenst was, waarbij hij echter centralisatie niet toejuichte. Centralisatie vond hij in het algemeen niet aan te bevelen, omdat de gemeen te met een lege kas het niet gekozen beleid moet uitvoeren, wat ondoor zichtigheid voor de burger in de bertB Over het woningbedrijf zei hij te ho pen dat stagnatie wordt voorkomen. Verheugd was hij dat er goedkoper» woningen gebouwd zullen worden, al hoewel hij vreesde dat er alsnog een tekort aan deze woningen zou ontstaan. Ook de heer Pieren stelde de vraag of de doorstroming stagneerde door de 'Je dure woningen in Klaarwater. Over de voorbereiding van plannen vond de heer Pieren dat vooral gewaakt moest worden tegen de ver doorgevoerde technocratie. Hij pleitte voor duidelijke rapporten, samen te stellen door het eigen ambtenaren apparaat. Hij hoopte ook dat het college zich zou verzetten tegen een verder door gevoerde huurliberalisatie, omdat an ders de middelen uit handen geslagen zouden worden om een sociaal ver antwoord beleid te voeren. De heer Pieren protesteerde tegen het onderscheid dat gemaakt wordt bij de uit te keren vergoedingen voor krotop ruiming en renovatie. Een uitnodiging aan de Molenstraatbe woners, een excursie te maken naar Soesterberg, leek hem op z(jn plaat». In dit verband merkte h(j ook op dal een objectief onderzoek naar de ge meentelijke handelwijze met betrekking tot het pand Fokkerstraat 21, gewensl was. Hü meende dat de gemeente hier fouten had gemaakt en er nu een prestigekwestie van maakte. Voor de nieuwbouw stelde hij dat een- gezinsbouw te prefereren was en hij vroeg zich af of het nog zin had me* flatbouw door te gaan. Met het collega was hij het èens dat het mogelijk moet zijn grond beschikbaar te stellen aan particulieren voor eigenbouw, alhoe wel hij hoopte dat de bouwprijs ge drukt kon worden, waarvoor dan mo gelijk een bouwstroom mogelijkheden zou bieden. Voor de buitenlandse werknemers ver zocht hij een krachtdadig beleid, daar, naar hij anders vreesde er het komend jaar grote moeilijkheden zouden ko men. Hij verweet het bedrijfsleven dat zij te weinig voor deze arbeiders doet en vroeg daarom of het college bereid was een bespreking met dat bedrijfs leven te organiseren en er in een in formele raad aandacht aan te wijden. Wat betreft de woningbouw in Soes terberg stelde hij de vraag of het col lege verwachtte of er in 1973 gebouwd zou kunnen worden. Ook de weg-over-de-Eng had de be langstelling van de fractie, zij het dan dat zij wachten op de eerste opzet met kostenbegroting voor de eerste fase van de uitvoering. Ook de wegenstructuurnota en de uit komst van de verkeerstelling ziet de fractie met belangstelling tegemoet. Ondersteuning vroeg hij voor het pro test van de Kamer van Koophandel tegen het uitstel van de aanleg van de weg ten zuiden van Soesterberg. Ook vroeg hij na te gaan of er subsidie kan worden verkregen voor het open baar vervoer. De heer Pieren hoopte dat de raad in stemming zou betuigen met het gratis worden van het schoolzwemmen. In het algemeen was hij van mening dat de rijksoverheid te weinig geld voor het onderwijs beschikbaar stelde en hij kon niet aan de indruk onttrekken dat ook hier de grote gemeenten beter be dacht werden. Over een V.W.O. school stelde hij de vraag of het juist was dat de prot. christelijke groepering aan de tot standkorrüng niet wilde meewerken en of daar nog vreandering in te bren gen was. Betreffende de sportstichting en meer speciaal de reclame langs de velden, zei de heer Pieren hier later nog op terug te zullen komen. Met grote be langstelling ziet hij wel de nieuwe subsidieregeling voor de verenigingen Vervolg op de volgende tekst-pagina magie clearing van super eleaner Is een weldaad voor al uw idedingl perfekt gereinigd, •tuk voor atuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd OP ona adres koningsweg 16 helpen wij u zelf* wij halen en bezorgen bel ons nummer pioniers in.textielreiniging konlngtwag 18 ,n fconlnginnelaan 42

Soester Courant | 1972 | | pagina 7