DRIE STERREN PBPTELEX r je... ARMAND: voo rde eerste keer heb Ik bet gevoel iets gekreëerd te hebben Eerste single van nieuwe HELONA STARS gaat het wel maken Allesbehalve kinderachtig debuut van THELMA H0UST0N wwwm ar l> .'i 'X j sifi .En al de liedjes die ik geschreven heb zijn uiteindelijk voor m'n weinige vrienden en voor die vogels die er notitie van genomen hebben en begrepen wat ze verdienden. (Uit: „Ik heb 't gevonden") Aldus Herman G. van Loen- hout, ofwel Armand, over zijn eerste album op het Killroy-label, getiteld ,,Rue de la Paix". Een album dat wij op verschillende manieren zouden kunnen beluiste ren, maar de beste manier is om Armand zelf even aan het woord te laten over zijn mijlpaal" (zo als hij het zelf noemt) ,,Voor de eerste keer heb ik het gevoel dat ik iets gekreëerd heb. Niet omdat ik in het verleden geen muziek gemaakt zou heb ben, dat niet, maar ik ben voor het eerst kompleet voldaan uit de studio gestapt na mijn gewrocht aan de band toevertrouwd te heb ben, en dat is voor mij een mijl paal. Een toelichting is echter wel op z'n plaats, omdat de elpee recent en minder recent werk be vat, allemaal onbekend tot nu toe door censuur etc. Plantagewer ker" is het nummer dat ik geschreven heb naar aanleiding van een opmerking, mij naar het hoofd geslingerd door een loonslaaf, gezeten in een tentje van zeildoek in de grond. „Vogels en bloemen" is geen song, maar een experiment. Geschreven on der invloed van LSD. Om niets te verbloemen ben ik verplicht hier bij nog te vermelden dat ik tezelf dertijd nog twee werkjes schreef, die ik aan de prullevreter heb toe- Een van Helmond's bekendste orkesten is, of liever gezegd was The Arona Stars onder leiding van Wil van Balkom (akkordeo- nist). Vanwege uitgebreide bezet tingswisselingen doopte de leider de groep om in Helona Stars, het geen zoveel betekent als Helmond Ontspanning Na Arbeid. Wie herin nert zich bijvoorbeeld niet de singles „Alpengloed" en ..Lrnda met .zangeresje Els nog bij de groep? Een bijzonder goede zan geres, die echter de solo-karriere verkoos en die met succes startte met een eerste, leuk aangeslagen single „Schat van m'n hart". In haar plaats kwam de mooie Gla- dys (uit Helmond uiteraard). Te gelijkertijd kwam nieuwe drum mer Hans Marcus bij de groep. Een eerste single in deze nieuwe formatie is reeds opgenomen: „Waar is al je liefde gebleven? (kompositie van „Hé schat"-kom- ponist Fred Limpens) en „Helona Fox" (Wil van Balkom-komposi- tle). Gladys Ong, een bijzonder mooie kleurlinge, is de zangeres van de groep die tevens gitaar speelt, alsmede piano en ukelele. Van een van Engelands oudste en meest legenda rische groepen The Kinks is in de met blazers versterkte bezetting een nieuwe dubbel-elpee verschenen: „Every- body's in Showbizz, everybody's a star"; Ray Davies - gitaar, zang, Dave Davies - leadgitaar, zang; Mick Avory - drums; John Dalton - bas; John Gosling - piano; Mike Cotton - trompet; John Beecham - trombone; Alan Holmes - saxofoon, klarinet en fluit. Ook in het voor programma is de Nederlandse topgroep The Sandy Coast te horen. The Kinks zijn een van de populairste en tegelijkertijd meest verguisde groepen uit de popbizz. Vanaf hun op richting in 1963 heeft de groep evenzovele hoogte- als dieptepunten beleefd. Vooral in eigen land hebben Ray Davies c.s. nogal eens met moeilijkheden te kampen gehad, hetgeen te wijten is aan Ray's vlijmscherpe teksten, waarin hij de „heilige" Britse tradities, het Britse chauvinisme en superioriteitsgevoel hekelt. Een goed voorbeeld hiervan is de door Ray gekomponeerde popopera „Arthur, The Decline And Fall Of The British Empire", die de groep zoveel kritiek opleverde, dat ze hun toevlucht zochten in Amerika. Dat de aanhouder tenslotte toch steeds weer aan het langste eind trekt wordt weer eens bewezen door het feit, dat de Kinks op het ogenblik een grandioze comeback beleven. Hun nieu we dubbel-LP is een van de grootste bestsellers van het moment zowel in Engeland als elders. Van dit album is een single getrokken met de titels „Celluloid heroes" en „Hot potatoes", die door Inelco een dezer dagen uitge bracht wordt. Verwacht wordt dat deze single het succes van de elpee minstens evenaart. De nieuwe elpee Homecoming van de groep „Ame rica" (zie foto) zal voor velen een plotselinge doch niet onverwachte openbaring betekenen. Het succes in de States met zowel de eerste elpee als de eerste single verschaft deze groep een aanzienlijke reputatie, die met deze tweede schijf (in driedelige uitklapbare superhoes) ongetwijfeld nog vergroot zal worden. Het prachtige acoustische karakter is volkomen bewaard gebleven. Het feit, dat Radio Veronica onlangs op de midden golf verhuisde van 192 meter naar 538 meter, was voor platenmaatschappij Negram aanleiding, een elpee op de markt te brengen met de veelzeggende titel „Popkracht 538". Hierop liefst 12 originele hits voor de prijs van 5 gulden 38 cent. Daarvoor kun je onder anderen horen „ril never drink again" (Alexander Curley), „Sing along" (Mac Katie Kissoon), „Mary Mary" (Tee Set), „Wait for the sun" (Bolland Bolland) (zie foto), »n ga zo maar door. 't Is te geef! Vertrouwd, daar zij beide pre cies dezelfde strekking hadden. „Te veel werelden", is een oud nummer (uit 1967), waarin ik de beginletters der regels van de coupletten afzonderlijk de naam van de drug heb laten vormen waarover het couplet gaat. Voor de refreinen, die spreken vanzelf. Het restant vormt een verhaal op zich, daar hoeft niets aan toege voegd te worden (de goede verstaander en zo). Natuurlijk mag ik de toffe lui niet vergeten, die zo grandioos hebben aange voeld hoe ik de basisidee uitge werkt wilde zien. Ook dank ik Killroy, waarvan de mensen mij letterlijk overal bij betrokken hebben, mij mijn. eigen hoes hebben laten ontwer pen en mijn ongebruikelijke ver zoek één Frans nummer op te nemen voor mijn vrouw Suzy, hebben ingewilligd. Wat ik verder nog het vermelden waard vind is het feit dat ik op „Hé makker, volges en bloemen", „Ik hou van jou" en „Rue de la Paix" zélf gitaar speel. Op zich niets bijzon ders, maar voor mij des te bevre digender, omdat ik in de andere studio's hiertoe de gelegenheid niet kreeg. Dit werk zal zeker enkele brave lieden schokken, maar aan de andere kant: .En al de liedjes die ik geschreven heb zijn uiteindelijk voor m'n weinige vrienden en voor die vogels die er notie van genomen hebben en begrepen wat ze verdienden. Armand, Eindhoven. Zij is 23 jaar, zwartharig, heeft donkerbruine ogen en kwam in 1965 vanuit Soerabaja naar Neder land, waar ze reeds op jeugdige leeftijd als zangeres-gitariste voor het publiek optrad. In Nederland volgde ze een HBS-opleiding en momenteel werkt zij als kas- sière-typiste. Haar hobbies zijn muziek en koken. In april '70 be haalde zij bij de Miss Peel- land-verkiezingen een tweede prijs. Wil van Balkom, de muzikale, stimulerende leider van de groep, heeft ondanks vele tegenslagen steeds een bijzonder goede groep weten te houden. Al vroeg hield hij zich met muziek bezig en z'n grootste ervaring deed hij op bij Johnny Meier. Daarna speelde hij vier jaar bij het plaatselijk politie- orkest en vijf jaar bij de Crescen do's. Als duo begon hij met een vriend de Arona Stars, dat na een moeilijke tijd van veel, lang en hard werken uitgroeide ,tot een professioneel en succesvol orkest. Wil's hobbies zijn muziek en zwemmen. Stan van de Kerkhof, 17 jaar maar niet de jongste van de groep, speelt gitaar, bas en drums. Voor Stan begon de mu- 'V -J- ziek op vierjarige leeftijd, toen hij van een schoendoos en elastiekjes zijn eerste gitaar bouwde en „het kleine muzikan tje" genoemd werd. Toen reeds had hij een hekel aan opera en gooide thuis alle betreffende pla ten kapot. In 1961 bracht Sinter klaas een echte gitaar mee en sindsdien is die niet meer uit zijn leven verdwenen. Tenslotte is er de benjamin van de groep: de 16-jarige Hans Mar cus. Hij slaat reeds vanaf zijn vierde op de trommels. Alles wat hij verder aanraakt gaat kapot, behalve de meisjes, want die vor men zijn hobbie. Op zijn zevende leerde hij Stan van de Kerkhof kennen en vanaf die tijd hebben ze veel samen gespeeld en on langs heeft Stan gezorgd dat hij bij de Helona's kon drummen. Hans heeft muzieklessen gehad en in diverse onbekende orkesten gespeeld. De eerste single van de nieuwe groep is nu dus uit en een succesje zit er zeker wel in. Begin december verscheen in de platenwinkels de elpee „Thel- ma Houston", de debuut-elpee van de Amerikaanse zangeres op Tamla-Motown en een debuut wat er zijn mag. Thelma, de tweede zangeres na Syreeta die dit voor recht mocht smaken, draait al heel wat jaartjes in de muziek mee en daarom klinkt haar de buut dan ook allesbehalve kinder achtig. Geboren in Leiand, Mississippi, zong zij al jong in het kerkkoor van haar geboorteplaats. Haar eerste kontakt met de platenbusi- ness legde zij, toen een LP werd opgenomen van de Art Reynolds Singers, waarvan zij deel uit maakte. Deze plaat werd uitge bracht op het Capitol-label; daar na tekende zij een kontrakt met Dunhill. Thelma's Dunhill-periode dat er een nieuwe hitparade op komst is? Die zal in samen werking met de platenmaatschappijen worden samen gesteld. Volgens insiders is het dan niet meer mogelijk de lijst via de handel te bewerken, dat „Shocking", de nieuwe hitsingle van The Dizzy Man's Band, geschreven werd door zanger-komponist Jacques Kloes en onder leiding van Richard de Bois op de plaat werd gezet? dat Jaap Dekker, de boogie-virtuoos, momenteel intensief aan het repeteren is met zijn nieuwe groep „The First National Boogie Band"? dat we hem over enige tijd dus „live" aan het werk kun nen horen en zien? dat dat een hele sensatie belooft te worden? dat de eerste single van de nieuwe Nederlandse groep Sunrise uit is? dat de single „Soledad" heet? dat Sunrise bestaat uit de gitaristen Aad van der Kreeft en Bas van der Poll, beiden met een aanzienlijk pop- verleden? dat brein achter Sunrise de ook al niet onbekende Hans Bouwens is? dat „Soledad" overigens een nieuw arrangement is van het bekende duet uit de Parelvissers van Bizet? datSlayed" de nieuwste elpee van de Engelse groep Slade is? Hierop onder meer ook de laatste hit „Mama weer all crazee now". dat ook de Hollies sinds lange tijd weer es een langspeler hebben volgespeeld? De titel: „Romany". dat de Moody Blues - we zijn nu toch bezig - een elpee hebben opgenomen met de titel „Seventh Sojourn"? Zoals altijd een meesterwerk, dat de TROS-TV op 20 december onder de titel „White Christmas" een film uitzendt van zanger Bing Crosby? dat het Nederlandse zangeresje Andeane op het onlangs gehouden festival in Portugal de Radio-, TV- en Pers prijs in de wacht sleepte? Zij haalde daarmee zelfs de voorpagina van het in Lissabon verschijnende dagblad, dat Tarantula de naam van een nieuwe groep is? De eer ste single bevat de liedjes „Angel of stone" en „Taran tula dance". dat Tarantula ook de naam van een Meppeler bar-dancing is? datWinston Francis (zie foto) er prat op gaat de originele versie van de hit „Blue Moon" pp z'n naam te hebben staan? n elpee op, die te boek staat als een van de beste produk- ten van een vrouwelijke artieste van de laatste jaren. De elpee „Sunshower" werd bejubeld in de internationale pers, maar de ver wachte monsterverkoop bleef uit, hoewel producer Jummy Webb toch een naam was, die dan ook niet de eerste de beste artiesten wilde produceren. Zomer 1972 tekende Thelma Houston voor MoWest, het Westco- ast-label van Motown Record Cor poration, een kontrakt: buiten de USA worden haar platen uitge bracht op het Tamla-Motown-la- bel. Twee singles werden van Thelma in de States uitgebracht: „I want to go back there again" (in '67 o. darische Chris Clark) en „Me and Bobby McGee". In Engeland werd echter vorige maand de flip van „Me and Bobby McGee" als A-kant op de markt gebracht: „No one's gonna be a fooi fore- ver". Deze single zal ook in Ne derland worden uitgebracht. The Four Tops, waarmee Thel ma Houston in november 1972 een toernee door Europa maakte, beschrijven Thelma als „a fan- tastic singer, really down to earth, we wouldn't have had anyo- ne else on our tour". De vakpers noemt haar een „tweede Gladys Knight"ze beschouwt haar als een evenzeer onderschatte zange res. En dat dergelijke artiesten uit de schaduw van grotere muzi kale broers en zusters treden, moet toch niet meer dan billijk worden beschouwd. Thelma Houston, begaan met haar mede mensen en met een doorzet tingsvermogen gezegend om het heel ver te schoppen. In de toer nee met de Four Tops heeft ze bewezen wat ze waard is en het is duidelijk dat we in haar te doen hebben met een natuurta lent.

Soester Courant | 1972 | | pagina 19