IS fvrijdagvoordeel ...en ook op zaterdag Middelwijkgebouw aan de Parallelweg heropend Vrede verwachten van anderen Donderdag 21 december 1972 51© jaargang no. 17 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126159 EEN ZIEKE PLEK IN DE OMROEP Gezamenlijk bezit van hervormde kerk en E.H.B.0. Eiermarkt Kerstconcert PTT-diensten tijd ens de Kerst- en Nieuwjaarsperiode Overweldigende belangstelling voor concert Soester Orkest Vereniging Betaling abonnementsgeld NEC-verkoopteam maakt bliksemreis naar DDR Amerikaanse invasie in Moskou voor Nederland teken aan de wand Het oog gericht op afscheid tan starre gaullisme Gevonden voorwerpen deze biezonder klankvoile Vendomatic stereo-installatie SOESTER i COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ9, Verschijnt iedere donderdaf Tot welk een angstigrnakend kultu- reel peil is men bij de VPRO gedaald door een show als die „Barend Servet" op de beeldbuis te durven brengen. En nu gaat het ons niet om de blote juffrouwen noch om de er bij gesleur de halfnaakte man en zelfs niet om de uitbeelding van de koningin en het zingen van het Wilhelmus. Maar om de gehele inhoud, opzet en uitvoering van deze show. De gehele opzet is zó laag-bij-de-gronds, zo ordinair en zo platvloers, dat zelf laag ontwikkelde mensen zich afvragen hoe het mogelijk is dat zoiets voor de televisie wordt gebracht, er uiteraard duizenden gul dens voor zoiets kunnen worden uit gegeven. Waar het maken en uitbrengen van een produkt als dit van IJ f Blokker (Barend Servet) wordt geëntameerd, moet er toch geestelijk iets mis zijn. Het programma heeft niets te maken met progressieve politiek en wel al lerminst met de oorspronkelijke opzet van de VPRO, dus men moet bepaald niet om politieke redenen zoiets nog willen goedpraten. Mede daarom vinden wij het zo jam mer, dat nu juist een antirevolutio nair kamerlid minister Engels van CRM hierover vragen heeft gesteld, inplaats dat dit onmiddelijk gebeurde door een kamerlid van een der pro gressieve partijen. De milieuzorg is toch vooral ook een belangrijk punt bij deze partijen. En als iets milieube- dervend kan worden genoemd, dan is het wel deze Barend Servet-show. Het was een belediging van ons ge hele volk. Al men het geestelijk peil daarvan zó laag aanslaat, dat men meent hiermee de kijkers een genoegen te doen, dan is niet alleen een ver oordeling door de regering op zijn plaats, maar dan moet er allerwegen aktie ontstaan om deze geestelijk on zindelijke VPRO uit te bannen en een herhaling van de belediging van een geheel volk te voorkomen. De dilet tantische wijze waarop het program ma werd uitgevoerd betekent ook een belediging voor ieder die iets met de televisie te maken heeft, ook zij wor den onwillekeurig besmet door de kri tiek die op zo'n uitvoering terecht wrdt uitgebracht. Het verhaal gaat, dat de VPRO met opzet zulk soort aanvechtbare pro gramma's wil uitbrengen omdat dit, hoe men er ook over denkt, tenminste de naam VPRO in de publiciteit brengt en er daardoor gratis reclame voor ontstaat. De directeur, de heer Ter Schegget, laat dan onmiddelijk publiceren, dat er wel enkele bedankjes maar nog veel meer nieuwe leden door zijn ver kregen. Te kontroleren valt dat niet, maar ongeloofwaardig is het zeker. Doch wellicht zou het beter zijn om zoiets en tevens de gehele VPRO dood te zwijgen, om zo de afgang zich onop gemerkt te laten voltrekken. Maar met een geestelijke gezondheid en enige ontwikkeling behept mens kan dat niet. Hij moet protesteren, de ze belediging signaleren, terwille van de instelling van ons gehele volk. Wie men er over spreekt en deze show zag, ieder van hoog tot laag en van iedere politieke instelling, had sterke kritiek op dit programma. Daarom is het des te meer te betreu ren dat niet meer kamerleden van uiteenlopende partijen zich hierover hebben uitgesproken, een protest lie ten horen. Omdat de VPRO als „pro gressieve omroep" bekend staat zal men aan politieke progressieve zijde een zo platvloers programma toch niet tegen beter weten in willen geldpraten? Dat kunnen we ons juist van die zijde niet indenken. De regering beraadt zich nu over eventuele maatregelen tegen de VPRO. We zijn bang dat dit hoogstens zal uitdraaien op een berisping en niet op een afnemen van zendtijd. Helaas worden zulke dingen vaak in de politieke sfeer getrokken en haalt men er zelfs de grondwettelijke vrij heid van meningsuiting bij. Maar deze faktoren zijn naar onze gevoelens hier nauwelijks bij in het spel, al kunnen we door het koninginne-onderdeel en dat van het Wilhelmus ons ook min of meer politiek beledigd voelen. Veelmeer is de platvloersheid en gees telijke ongezonde instelling van de ge hele show te veroordelen. Hoe eerder een zo geestelijk zieke instelling als de VPRO, verdwijnt en makers van zulke programma's nergens meer een kans krijgen, hoe beter dit voor de gehele omroep en voor geheel ons volk zal zijn. Dominee Jac Smit, predikant van de middcnwyk van de Hervormde Ge meente Soest, tijdens zijn toespraak bij de heropening van het Middel- wtfkgebouw. Zaterdagmiddag werd het van de Pieter de Hooghlaan naar de Parallelweg verplaatste MiddehvUkgebouw, officieel heropend. Het gebouw komt thans in gebruik bij de Hervormde Kerk en bij de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bjj Ongelukken. Een groot aantal belangstellenden werd welkom geheten door de voorzitter van de Kerkeraad, Ds. Jac. Smit. Domimee Smit memoreerde in het kort de problemen die ontstonden, toen bleek dat het gebouw Middelwijk niet langer aarv de Pieter de Hooghlaan kon blijven staan. Dank zij de bemiddeling'men wij van mej. M. van Herwaarden was hel contact met de EHBO tot stand ge komen en dit had geresulteerd in een participatie waarbij de EHBO o m. de verplaatsingskosten voor haar rekening nam. Gezamenlijk bezit voor geen cent ontvingen, was het hui dige bestuur in staat de gekweekte re serve te besteden voor de zeer kost bare overplaatsing van het gebouw. De voorzitter van de plaatselijke E.H.B.O., de heer H. E. J. Smit, gaf vervolgens in vogelvlucht een overzicht van het gebouwen wel-en-wee van de afdeling. „Toen ik in 1956 lid werd van de afde ling had onze vereniging onderdak in de zaal van de Gouden Ploeg aan de Middelwijkstraat". Veel comfort was er niet; in de winter was het er koud en bij regenweer was een lekkend dak oorzaak van een minder prettig ver blijf. In 1958 verhuisde de afdeling naar het Verenigingsgebouw „waar het on der leiding van het echtpaar Roeten goed verblijven was. Een goed ver warmde zaal, een prima kopje koffie en de mogelijkheid om de cursussen voor de nieuwelingen en de gediplo meerden te scheiden". Sprekend over de financiën zei de heer Smit dat de afdeling gedurende de 45 jaar van haar bestaan als neventaak het ziekenvervoer op zich genomen had. Dankzij een zuinig beleid en de inspan ning van zeer vele bestuursleden in die afgelopen jaren en het feit dat zij hier- KERSTMIS 1972. In een wereld van toenemend geweld. Het Vredesfeest? Al wie niet religieus denkt lacht om de verbinding van de vredesgedachte aan het Kerstfeest. En van hun kant hebben zij gelijk. In hun wereldse ge dachten zijn Kerstboodschappen, die spreken over vrede in de wereld voor alle mensen, een lachertje. Er is geen vrede tussen de mensen. Voor een paar tientjes schopt de een de ander dood. Uit politieke overwegingen wor"' den medemensen gekidnapt en ter dood gebracht. En landen bewapenen zich om verwacht geweld met geweld te keren. En ondanks tientallen mil joenen bijbels en korans etc. zal dat wel zo blijven. Het woord is zoveel gemakkelijker aan te nemen dan de praktijk. Het wordt weer een Kerstmis gewijd aan menselijke materiële geneugten. Uitgaan, lekker eten, drinken, genie ten van alles wat de steeds vermate- rialiseerder maatschappij mogelijk maakt. En geen gedachten wijden aan de geboorte van een Jezus, want dat is zo iets fiktiefs. Misschien is het wel een sprookje. Bedacht om ons zoet te houden met het verhaal dat er eens iemand zou hebben bestaan die géén haat en wraak kon koesteren, die ge weldloos kon zijn, van wie alleen maar liefde tot de medemens uitging. Die een boodschapper, een messias voor ons moet zijn, die we moeten navolgen. Maar al de volgelingen van deze Mes sias en ook die van andere messiassen hebben in al die eeuwen en die jaren die achter ons liggen de mensheid geen vrede kunnen brengen. Want zijn boodschap strookte niet altijd met on ze eigen, onze wereldse belangen. En die namen veel meer onze gedachten in beslag dan wat HIJ volgens de bij bel, koran en wat dies meer zij, zou hebben verkondigd. De ander leeft daar immers niet naar, dus kan ik het ook niet doen. En kijk nu eens wat „de anderen" ervan gemaakt hebben. Opgetuigde kertbomen ja, maar ove rigens denken en vechten voor eigen plezier en belang. Dus, wat wil je, zo komt er geen vrede. Zo blijven we de vrede verwachten van de anderen. Maar die vrede zal inderdaad nooit komen. We koppelen de vredesgedachte aan ons welzijn. En met dat „ons" maken we die vrede tegelijk onmogelijk. We blijven ver langen en verwachten dat de anderen eens zó goed zullen worden, dat zij ons de lang verbeide vrede zullen be zorgen. Maar omdat wij intussen aan ons eigen belang, ons eigen welzijn, blijven denken, doen die anderen dat ook. En die wereldse vrede zullen wij dan ook niet ervaren; zal de mensheid waarschijnlijk nooit ervaren. Toch kunnen we wel de vrede erva ren, maar alleen in ons zelf. In vrede leven met ons zelf. Zonder zelfgenoeg zaamheid, zonder boosheid. Vrede heb ben met wat wij doen en laten. Maar dat kan natuurlijk alleen wanneer we naar ons beste weten ervan overtuigd zijn het goede te doen en het slechte te laten. Naar ons beste weten. We behoeven, ook van ons zelf, niet het onmogelijke, dus ook niet het godde lijke te verlangen. Dat kan niet. We blijven toch immers maar mens. Maar als we dan dat mens-zijn maar tot in zijn diepste wezen willen uitpeuren. Dan komt er toch vrede in ons. Ieder mens verlangt in zijn hart naar vrede in en met zichzelf. Om dit te bereiken is het goed de boodschap van het Evangelie te ken nen, maar het is niet meer dan een hulpmiddel. De praktische uitwerkinj moet en kan uit ons zelf komen. Als u het niet zo voelt, hebt u de kracht daartoe nog niet gevonden. Maar de mogelijkheid ertoe blijft open. Daar aan herinnert ons ook het Kerstevan gelie. Ook. Niet alleen. U bent er ook nog! Gezegende Kerstdagen! ,Bij het realiseren van de wens om een eigen onderkomen te verwerven kwa aldus de heer Smit, „op zeer gelukkig ewijze in kontakt met de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Ge meente te Soest, dié min of meer met de handen in het haar zat over de wel haast onmogelijke financieringskosten van de verplichte afbx'aak en weder opbouw van haar Middelwijkgebouw". Spreker herinnerde daarna aan de moeilijkheden bij de planning, het ver krijgen van grond, de toestemming van G.S. en de gemeente en zei: „de centjes zijn op, maar EHBO en de Hervomde jeugdclubs zijn en blijven onderdak. We kunnen tevreden en dankbaar zijn". De heer Smit bracht daarna dank aan al degenen die bij de verplaatsing betrok ken waren. In de persoon van mej. van Hei-waarden, de werkster van het eer ste uur voor het ambulancevervoer en nog steeds lid van het bestuur, dankte hij alle oud-bestuursleden voor hun zuinig beheer. Dank ook voor de bouw- deskundige, de heer Van Hees uit Utrecht, voor de aannemers Van Leur en Van Bentum en hun medewerkers, die het casco overplaatsten, de firma's G. van de Burcht en G. J. Eggink, res pectievelijk voor het loodgieterswerk, de firma Kronenburg voor de electra, de firma Dix voor de vloerbedekking de firma van Impelen voor het buitentegehverk. Speciale dank bracht de heer Smit aan de heer Van de Bor, directeur van de firma Pribor, dié gedurende de bouw periode stroom en water ter beschik king stelde en de werkers in zijn kan tine gratis van koffie voorzag. Na bijzondere dank aan de diensten van de gemeente Soest en de openbare nutsbedrijven gebracht te hebben zei de heer Smit: „ik wil hier toch wel extra dank brengen aan ons bestuurslid en EHBO-er, de heer Dik v der Wijden, die samen met de heer Si'atu de bouw- stormen letterlijk en figuurlijk heeft moeten doorstaan". De heer v. d. Wij den had hem in verband met ziekte, enige maanden vervangen. „Dankzij zijn doorzettingsvermogen, vasthou dendheid, inzicht en vooral bewonde renswaardig uithoudingsvermogen, zijn wij Heden in staat op bescheiden wijze onze vreugde te uiten. „Jij bent het' aldus de heer Smit tot de' heer v. d. Wijden, „die samen met de heer Stam 'n enorme berg werk hebt verzet. Hoe ondankbaar je dit werk misschien ook heeft geleken, wij allen die hier samen zijn danken jou voor deze taak, die je op zo bijzondere wijze ten uitvoer hebt gebracht". De heer Smit dankte vervolgens de da mes Van Herwaarden, Van Kooten, Verkade en Wiemans, die het gebouw en inventaris hadden schoongemaakt en besloot, na alle aanwezigen uitgenodigd te hebben het gebouw te bezichtigen, met de wens dat de gebruikeers het ook zullen gebruiken als was het hun eigen huis, schoon en netjes. Nadat de heer D. van der Wijden enige technische details van de verbouwing nader had toegelicht voerde de dis trictsvoorzitter van de EHBO. de heer C. F. A. Knegjens, nog het woord Hij feliciteerde de afdeling Soest met het nieuwe onderkomen, dat hij het mooi ste in de provincie Utrecht noemde. De officiële opening werd bijgewoond door bestuursafgevaardigden van de EHBO afdelingen uit Baarn, Arners- door enige bestuursleden van de Ren- foort, Soesterberg en Zeist alsmede en Toervereniging „Tempo". Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 11,50 tot 13,25. Middenprijs 12,35. Prijs per kg 1,93. In de cyclus kerkconcerten in de Ma- riakerk aan het Nieuwerhoekplein te Soestdijk zal 26 december, tweede kerstdag, om 3 uur, het kerstconcert plaats vinden. Medewerking hieraan wordt verleend door het bekende Soes- ter muziekkorps PVO, o.l.v. Herman Wilderdijk. de alt mevr. P. L. Latour en het Mariakerkkoor o.l.v. Pieter Zoo- mers. Het mooie romantische orgel wordt bespeeld door Gert Muts. Het programma ziet er als volgt uit: Voor het orkest werken van o.a. S. P. v. Leeuwen, Paraphrase Boven de Sterren. Cantique H. v. Lijnschooten, Largo van Handel, Kerstfantasie A. den Arend. Voor koor en orgel: O, Du Frohliche, Gloria in Excelsis Deo en Missa van D. L. Perosi. Gert Muts wisselt dit af met werken voor orgel van Sweelinck, Estendorffer, d'Aquin, Hollins en César Franck. Ook samenzang staat op het program ma, terwijl het geheel wordt afgeslo ten met een improvisatie van Gert Muts over bekende kerstliederen, ge volgd door samenzang van Ere zij God. Postdienst: De beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag zijn alle postinrichtin- gen gesloten. Op de zaterdagen 23 en 30 december zijn de postkantoren geopend zoals dat op zaterdag gebruikelijk is en er zal op deze dagen een volledige bestel ling worden uitgevoerd. Voor zover nodig zullen extra bus lichtingen worden uitgevoerd. Op 23 en 30 december zal het postver voer worden uitgevoerd als op normale zaterdagen. Op woensdag 27 december en op dinsdag 2 januari zal het post vervoer geschieden als op maandagen. Voorts zijn de gebruikelijke extra ver- voersmaatregelen getroffen. Telegraaf en telefoondienst: Op beide Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag wordt de dienst op de PTT-kantoren uitge voerd als op zondag. Voor het op donderdag j.1. in de kerk van het ziekenhuis Zonnegloren ge houden concert van de Soester Orkest Vereniging, het Soester Mannenkoor „Apollo" en de Christelijke Gemengde Zangvereniging „De Lofstem" uit Den Dolder, aangevuld met een orgel van G. Muts, bestond grote belangstelling. De kerkzaal was geheel gevuld met patiënten en andere belangstellenden. Uitgevoerd werden werken van Schu- bert, Von Gluck, J. S. Bach, Bortnian- ki, Gruber, Wood en Gebhardt, terwijl ook voor samenzang gelegenheid werd gegeven. Dat het gebodene op prijs werd gesteld bleek wel uit het spontane applaus. In de eerste dagen van januari 1973 worden de kwitanties voor het abon nementsgeld voor het le kwartaal 1973 aan de incasseerder ter inning afgegeven. Wilt u liever niet per kwitantie betalen, dan verzoeken wij u het verschuldigde bedrag ad ƒ4,75 di- rekt over te maken op onze post girorekening 126156, of op onze rekening bij de Nederdansche Mid- denstandsbank of CoÖp. Raiffeisen- bank te Soest, of het bedrag aan ons kantoor te voldoen. Voor de abonnees die automatisch gireren geldt deze mededeling niet. Wacht U a.u b. niet met gireren tot de incasseerder komt. Dan voorkomt U voor ons veel werk en ook een incasseerder wenst graag voor zijn werk beloond te worden. Administratie SOESTER COURANT Deze kerk leent zich uitstekend voor dergelijke uitvoeringen, daar de akoes tiek er bijzonder goed is. Er werd over het algemeen goed ge musiceerd onder kundige leiding en het is te waarderen dat in deze tijd van pop- en jazzmuziek, er nog men sen te vinden zijn, die het zingen en musiceren op ander niveau wollen be oefenen. Dinsdag 9 januari a.s. geven de Soes ter Orkest Vereniging en het mannen koor „Apollo onder auspiciën van üe Soester Zakenkring, een concert in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein. Een team van drie jonge Nederlandse topverkopers vertrekt kort na de jaar wisseling naar Oost-Duitsland. Zij reizen in opdracht van de Stichting Neder landse Export Combinatie NEC te Soest, die door de op handen zijnde diplo matieke erkenning van de DDR het klimaat rijp acht voor een snelle gecon centreerde actie om de afzet van Nederlandse goederen in Oost-Europa belang rijk uit te breiden. Tot nog toe bedroeg deze niet meer dan 2 procent van onze totale uitvoer, die voor 81 procent naar dc overige Europese landen gaat. Aan deze reis - waarvoor de NEC zijn wereldreizigers Henk Wilmink, Peter Wip en Con Louman heeft ingescha keld - zijn uitvoerige marktverkennin gen in alle Oostbloklanden voorafge gaan. De definitieve beslissing viel echter toen Peter Wip enkele dagen geleden vahaf Moskou een complete invasie rapporteerde van Amrikaanse zakenlieden. Hun aanwezigheid valt te verklaren uit een aantal recente exportsuccessen van de Amerikaanse industrie in de USSR. Enorme graantransacties en het afslui ten van een licentieovereenkomst voor Pepsi Cola (waarmee de cola-nisatie van het Russische volk een feit wordt!) hebben bij tal van Amerikaanse bedrij ven de ogen geopend voor de gigan tische afzetmogelijkheden op de Oost- europese markt, die thans op de ge bruikelijke agressieve manier wordt bewerkt. „Wanneer de Amerikanen, en tendele ook de Japanners, in de Oostbloklan den actief willen zijn", aldus NEC-we- reldreiziger Peter Wip, „waarom zou den wij er dan niet met evenveel inzet bovenop springen? Wij hebben in elk geval het voordeel van de kortere 1 transportafstanden en van het feit dat wij als Europeanen min of meer de zelfde taal spreken." Terra incognita Bij de Nederlandse Export Combinatie had men er zich al eerder over ver baasd, dat „de andere kant van het ijzeren gordijn" voor veel zakenlieden nog volkomen terra incognita is. Men weet hier uit eigen ervaring, dat over het algemeen met Nederlanders graai zaken wordt gedaan. Dat bijvoorbeeld de export van con sumptiegoederen naar de Sovjet-Unie - waar in het verleden vrijwel uitslui tend belangstelling bestond voor kapi taalgoederen als speciaalmachines - vijf jaar tijds meer dan verviervoudigd Werd, wordt als een gunstig teken voor de afzetmogelijkheden naar de andere landen van het Oosblok beschouwd. Bij de Oostduitsers was de wil tot zakendoen met Nederland reeds lang aanwezig. Het feit dat onze regering de DDR niet kon erkennen, vormde echter een grote belemmering. Nu deze wordt opgeheven, ziet de NEC hier in de eerste plaats mogelijkheden voor een snelle groei van de export, die in 1971 niet meer dan 165 miljoen be droeg. Europa heeft bij al zijn pogingen tot samenwerking vrij wat last gehad van het gaullisme. Vooral natuurlijk toen de generaal zelf bewees dat hij de mi litaire kunst van taktiek en strategie ook in de politiek wist toe te passen zodat hij ondanks weinig eigen kracht toch tegenstanders naar zijn hand kon zetten. Op de door hem gelegde basis merkte Pompidou ook geruime tijd voort, zij het minder spektakulair - iets wat de orthodoxe gaullisten hem trouwens bitter verwijten. En thans is Pompidou bezig de gaullisische uit gangspunten meer en meer te laten varen, zoals hij b.v. deed in een rede voor het instituut voor politieke we tenschappen. Daarin noemt hij o.m. de noodzaak van de „middengrote mo - gendheid" Frankrijk - geen favoriete frase van De Gaulle overigens om zijn kracht te heroriënteren in samenwer king met de andere Europese landen. Er zaten in die rede klanken die de orthodoxe gaullisten onaangenaam in de oren klinken en de EEG-partners aangenaam. Niet dat zij overigens Pompidou hebben bekeerd, dat hebben de Fransen zelf gedaan. Uiterlijk maart zijn er verkiezingen en nadat links in een enkele lokale ver kiezing nogal sukses had is men als bezeten bezig met opiniepeilingen om na te gaan of dit misschien landelijk ook zo is. Konklusies zijn o.m. dat de regeringscoalitie zijn aanhang ziet slinken van komfortabel boven de helft tot nu nog maar 38 terwijl de in de alliantie werkende socialisten en kommunisten stegen tot 45 Voor deel van de gaullstische neergang trekt ook een kombinatie van het midden, die nu al voor 15 meetelt. Interre- sant is ook dat bijna zestig procent thans geen bezwaar ziet in deelne ming van kommunisten aan de rege ring. Deze percantages zijn niet heilig: de kampagne is maar net begonnen. Die van de gaullisten is weer onder het motto dat de Fransman moet kiezen tussen gaullistisch en links - dit laat ste wordt geschilderd als een ramp kompleet met kommunistische staats greep en een ekonomische ineenstor ting. Vorige keer hielp dit werken met de boeman, maar nu ook? Het is een vraag. Bovendien ziet men thans duidelijker dan ooit dat er ook nog een '-"•■s is tussen dr twee uitersten die middengroep van Servan-Schreiber en Lecanuet, de man die eens verras send goed lag in de presidentsverkie zingen. Het lijkt erop of Pompidou zelf zijn keus al heeft gemaakt. Hij heeft de laatste tijd meer last gehad van de or thodoxe gaullisten die hem verwijten van de ware leer af te dwalen, dan van de oppositie en als hij dan toch een partner nodig heeft voor een vol gend kabinet dan zal het er een uit het midden zijn. In ieder geval geeft hij nu de toon aan door zich te pre senteren als ook een man van het midden. Niet alleen boven aange haalde reden geeft die indruk maar ook menige andere uitlating en hande ling. Vermoedelijk zou de taktikus De Gaulle hem niet eens ongelijk gegeven hebben: het is zijn grote kans een ba sis te vinden waarin hij zowel tegen links als tegen het eigen gaullitische ultra-rechts is opgewassen. Maar een konsekwentie wordt dan wel dat de premier die Pompidou aanwijst volgens het Franse presidentiële systeem er een moet zijn die ook voor Lecanuet en Servan-Schreiber akseptabel moet zijn. En het is in die kring dat veel sterker de Europese gemeenschapsge dachte leeft dan de gaullistische nei ging tot overheersen. KANTMAN. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: schooltas, portemonnaie met in houdt, twee butagas flessen, plastic re genhoed, hercnhorloge, herenhand schoen, goeden armbandje, fiets, stola, regenkleding, kinderhandschoen, etui met shag, een paar dameshandschoe nen,, diverse sleutels, herenparapluie, sjaal, aansteker, hondje, bankbiljet, hockeystick, toilettasje, damesfiets en kindermuts. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. GELDIG VRIJDAG 22 DECEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Automatische platenspeler met ingebouwde 2 x 15 watt versterker en twee luidsprekerboxen. Aparte regelaars voor volume, balans, hoge en lage tonen. Aansl. voor stereo-rekorder en tuner. Transparante stofkap. Geheel in mat noten uitvoering. Kerstfeestprijs Acryldeken Kwaliteits-uitvoering. Donzig licht, heerlijk warm en goed wasbaar. Diverse moderne dessins en kleuren. 1-Pers. 150 x 220 cm. Aardewerk borden Het Italiaanse merk St. Giovanni. Diep, plat en dessert. Maak uw keuze uit gezellig groen, geel of bruin. Per stuk Tafelkandelaar Prachtige kandelaar voor uw feestdis. Zeven-arms, met een koperkleurige antiek- finish. Geeft een weelde aan kaars licht! Herenshirts Slank gesneden polyester/cotton in 6 mêlee modetinten. Maar ook royale pasvorm-hemden van 100% no-iron Katoen, vele tinten. Mt. 36/43. Roomboter kerstkrans Boordevol verrukke lijke amandelspijs en opgemaakt met bigarreaus en oran- gesnippers. 500 gram krans in doos, nu Korselet en pantyiet Korselet met rits, satijnen achterpand en verstevigde heup. Cups al of niet voor gevormd. Ook als pantyiet. Wit en naturel. Mt. 40/50 Veldbed/logeerbed Klein inklapbaar en door wieltjes makke lijk verplaatsbaar. Goudgelakt stalen frame, 5 cm dikke matras met ruit- motief. Meet 70 x 190 cm. Frituurpannen Oersterk zwart email- Ie. Alle modellen met 1 solide draad inzet voor trites, kroketten enz. 22 cm pan 9.75, deksel 2.50 20 cm pan 8.95 deksel 2.25 Alleen verkrijgbaar in alle Vroom Dreesmann warenhuizen

Soester Courant | 1972 | | pagina 1