HAKKERT - BANDEN HAKKERT Modezaak Adama voltooide interne verbouwing „De Kleine Witte" bel 02155 -17249 J. SCHANS Goeman Borgesiuslaan 19a Baarn - Tel. 02154 - 6687 Tel. na 19.00 uur: 7733 Kerst-In 1972 - Komt allen tesamen Dames SWI bezetten eerste plaats in promotieklasse EEN AUTOMATISCH ZWEMBAD Zuid Ned. Bassinbouw I Evangelisatiedienst in de Oude Kerk Soos confessionele partijen bijdrage aan inspraak en openbaarheid Moet gemeente premie-A woningen verkopen? Breugheliaans afscheidsfeest voor Ben Joosten Op drie plaatsen glascontainers Het doden van voor de konsumptie bestemde dieren Hoogte krotopruimingsbijdrage discutabel Sportstichting koopt grond na bouw gymlokaal Chez nous Vous êtes Chez vous 2de Kerstdag feestelijke diners 2de Kerstdag feestelijke diners 2de Kerstdag feestelijke diners Oud en Nieuw Ook voor U thuis maken wij koude schotels. AUTOMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN Kerkstraat 60 - Soest Telefoon 02155-18404 ACCESSOIRES Verkoop gemeentewoningen vooralsnog niet toestaan Verkeersmaatregel in Soesterberg Cursus Algemene muzikale vorming onderwijzend personeel ziging algemene politieverordening Soester Courant Tan donderdag 21 december 1972 GEOPEND Maandag 13-19 uur Dinsdag t.m. donderdag 9-19 uur Vrijdag 9-21 uur Zaterdag 9-13 uur In de Mariakerk aan de Maatkampweg is reeds hard gewerkt om alles in gereedheid te brengen, om de Kerst-In tot een even groot succes te maken als vorig jaar. Er werden toen op de eerste kerstdag ruim 1500 en op de tweede kerstdag meer dan 2000 bezoekers ontvangen. Ook dit jaar wordt er weer een grote belangstelling verwacht. Beide kerstdagen is het kerkgebouw met zijn nevenruimten van 14.00 tot 22.00 uur voor iedereen open. De bedoeling van deze Kerst-In? Het moet een feest worden voor „al len tesamen". Voor mensen die warm te zoeken ol menselijk contact. Voor mensen die dit kunnen en willen ge ven. Voor mensen die op Kerstmis even uit hun eigen, misschien door traditie verstarde vorm van kerstvie- ren willen loskomen. Kortom, het moet een ontmoeting worden in een prettige informele sfeer. Tet kerkgebouw aan de Maatkamp weg moet hierbij fungeren als herberg, als een plaats waar het goed is samen te komen. Het programma is voorlopig als volgt samengesteld: 14.30 en 16.30 uur: jeugdfilm. 15.00 uur: kerstzang. 16.00 en 17.00 uur: poppenkast. 18.30 en 20.30 uur: film. 19.00-22.00 uur: Turkse muziek (sas- spel). Na zes jaar geleden de zaak aan de Soesterbergsestraat geheel op zijn kop gezet te hebben voor een grootse ver bouwing met daarbij een geweldige uitbreiding, heeft de heer G. J. Adama jr. in de loop van dit jaar opnieuw, zij het minder rigoreus, veranderingen doorgevoerd. Het bleek noodzakelijk te zijn meer sfeer te brengen en dat werd bereikt door kleinere afdelingen te creëren. Het had tevens tot doel extra ruimte te maken en dat is ruimschoots gelukt. De dames-afdeling is meer afgeschei den van de herenafdeling, terwijl in de herenzaak een splitsing werd door gevoerd van de mode-afdeling en de confectie-afdeling. De zaak biedt de klanten hierdoor nu een beter over zicht en rustig kopen wordt daardoor gewaarborgd. De dames-afdeling is ruimer gemaakt door een etalage aan de Gallenkamp- pelsweg te laten vervallen en door drie andere etalages ondieper te maken. De veranderingen werden onder eigen regie, zeer geleidelijk aan, uitgevoerd en de zaak behoefde er niet voor ge sloten te worden. De heer Adama hoopt nu, voor wat het interieur betreft, voor enkele jaren klaar te zijn, alhoewel hij zich terde ge realiseert dat, o.a. door de snel ver anderende koopgewoonten van het pu bliek. er toch weer veranderingen zul len worden aangebracht. Er bestaan wel plannen in een gevor derd stadium, het komend voorjaar de gehele winkelpui aan te pakken en aan te passen aan moderne visies. Door een fraaie overwinning tegen het toen nog op een gedeelde eerste plaats staande Spirit uit Amersfoort, heeft het eerste damesteam van de Soester Vol leybal Vereniging zich alleen op de eerste plaats der promotieklasse gezet. SW heeft zaterdagmiddag duidelijk Baarnse team. De set standen waren laten zien wie op dit moment het 15-10, 15-8 en 15-11- Het vierde damesteam verloor van koploper Foxboro, wat verwacht werd. Toch speelde het vierde damesteam niet slecht, Vooral in het begin van de wedstrijd gaven de dames zeer goed partij. Zij zagen echter geen kans Foxboro een set afhandig te maken. Setstanden waren hier 15-10, 15-7 en 15-4. Ook het vijfde team behaalde een overwinning en wel op Devu. Toch bleken de SW-dames vooral in de eerste set zeer veel moeite te hebben met Devu. Het werd een krappe over winning van 17-15. In de tweede set werd het een al wat duidelijkere overwinning van 15-12. In de derde set bood Devu geen enkele tegenstand meer, de fut was eruit. SW won verdiend met 15-0. sterkste team in de promotieklasse ls. Het team van Spirit was geen moei lijke tegenstander in deze wedstrijd, die met een zeer grote publieke be langstelling in Sporthal Beukendal werd gespeeld. De dames moeten zich zien te hand haven op deze eerste plaats, waardoor men weer naar de overgangsklasse kan overgaan aan het einde van het sei zoen. De coach van SVV had het eerste da mesteam het veld in gestuurd met de opdracht zeer snel aan te vallen, want de verdediging was de zwakste kant van Spirit. De opdracht van de coach de heer Willig bleek juist. Reeds in de begin periode van de eerste set nam SW de leiding en Spirit bleek niet opgewassen tegen de sterke aanval. Het werd in de eerste set reeds snel 13-2. Toen liet SVV de aanval iets gaan en Spirit kon in de aanval komen en punten veroveren. Het werd echter een ver diende overwinning voor SW met 15-8. De tweede set werd een kopie van de eerste. Weer ging SW met volle kracht in de aanval. SVV won deze set met 15-7. De derde set werd een 15-12 overwin ning, nadat Spirit toch wel meer te genstand bood. maar toch op geen enkel moment kans zag 1 set te win nen. A.s. vrijdag moeten de dames uitko men tegen Jeugdsport Jaski in Hil versum. Volgens de ranglijst zal SW het niet zo moeilijk krijgen, maar de Expo-hal in Hilversum levert vaak verrassingen op. Heren SVV 1 behaalde gelijkspel op AMVJ/GVC Het eerste herenteam kwam afgelopen zaterdag niet verder dan een gelijkspel togen het Hilversumse AMVJ/GVC. In de eerste twee sets waren de Stam- bovs oppermachtig. Via overweldigen de aanvallen van de SW-ers werd de eerste set een 15-8 overwinning. Ook in de tweede set liep de aanval zeer goed en werd met 15-7 binnengehaald. Toen kwam echter de ommekeer. SW kreeg een kleine inzinking, waarvan de tegenstander gebruik wist te maken, waardoor een verlies van de derde set met 7-15 de stand op 2-1 bracht. De virede set leverde uiteindelijk een ge lijkspel op. zodat SVV geen kans zag deze set te winnen. Ook het eerste herenteam ontmoet vrij dag Jeugdsport Jaski in Hilversum. Hier zullen de SW-ers het niet ge makkelijk krijgen. Het team van .TeugdsDort Jaski speelt de laatste tijd bijzonder goed en heeft hier nog het voordeel voor eigen publiek te spelen. SVV 3 en SW 5 winnen met 3-0, SVV 4 dames verliest met 3-0. Set derde damesteam wist in de twee- klasse tot winst te komen en ver overde de volle 3 punten door een everwinning op BG SV 2. De dames speelden een goede partij volleybal en hadden feitelijk weinig moeite met dit Dames SVV 6 behouden tweede plaats in derde klasse Het zesde damesteam heeft zijn tweede plaats in de dei'de klasse weten te be houden, doordat de dames met 3-0 van SW 7 wonnen. Het werd geen briljante wedstrijd. Setstanden wer den 15-11, 15-8 en 15-4. Heren 3 verliezen van WH Het derde herenteam heeft zich nog steeds niet waar weten te maken in de tweede klasse. Nu werd van het sterke WH verloren met 3-0. In eerste set ging de strijd gelijk op. SW kwam tegen het einde adem te kort en verloor met 15-13. In de tweede set hadden de SW-ers zich al gewonnen gegeven en kwam niet verder 15-7. In de derde set werd het 15-10 voor WH. Het vijfde herenteam versloeg zon der veel moeite het zevende herenteam. SW 5 had in de eerste en tweede set genoeg overwicht en kon toen SW 7 gemakkelijk in bedwang houden. De setstanden werden 15-8 en 15-7. In de derde set maakten heren 7 het de heren 5 bijzonder lastig, maar konden toch nog niet voorkomen dat SW 5 mef 15-13 won. Heren SW 6 versloeg op overtui gende wijze Voleem uit Eemnes. Het was een wedstrijd waarbij SVV het spel gedurende de gehele wedstrijd in handen had. Setstanden werden 15-10. 15-12 en 15-7. Meisjes verslaan BG SV b Het meisjesteam van SVV versloeg zonder veel moeite BG SV b. SVV speelde een leuke partij volleybal waarbij de setstanden 15-7 en 15-5 werden. Programma voor de komende week: Donderdagavond in Beukendal: Dames: WH 1-SW 4. SW 5-Olympia 5. Olympia 6-SW 6. SVV 7-Devu 2. Heren: SW 3-Olympia 5. SW 4-WH 1. SW 5-Voleem. SVV 6-SW 7. Vrijdag a.s. Expo-hal, Hilversum: Dames: Jeugdsport Jaski-SW 1. Heren: Jeugdsport Jaski-SW 1. dus stofzuigen overbodig. Boven dien omtrekskimming en dus aan alle zijden oppervlaktevuil afvoer. Een vorstbestendige constructie, die bestand is tegen elke ruwe behandeling. Met een 10-jarige garantie. Baden door geheel Nederland en België te bezichtigen. Hagedoorn, Lanaken (België) Telefoon 0932-11-17070 Op de 2e Kerstdag zal er om 10 uurmeewerken het Christelijk, gemengd in de Oude Kerk een bijzondere Kerst-koor „Jubilate Deo" uit Woudenberg dienst worden gehouden voor iedereen.en de sopraan Greet Andringa. Orga- Spreker zal zijn dominee G. Spilt uitnist is de heer J. Vos. Ede, terwijl aan deze samenkomst 21.00-22.00 uur: beat-muziek. Van 14.00 tot 19.00 uur kan men TV kijken, maar ook creatief bezig zijn in de tekenhoek. Er zijn verschillende ruimten met spelen, er is een leeshoek, er is een rustige praathoek. Beide da gen is er constant een pastor of maat schappelijk werker voor een gesprek beschikbaar. Er wordt gezorgd voor thee, koffie, li monade, een glas wijn en tussen 17.00 en 19.00 uur wordt er, soep verstrekt, liefst in gezinsverband, zijn welkom; Alles tegen matige prijzen, kinderen voor de kleuters is er van 14.00 tot 19.00 uur een crèche. Mensen die slecht ter been zijn wor den desgewenst gehaald als men te lefoonnummer 02154-3470 belt. Dit no. is ook beschikbaar als u in deze dagen behoefte heeft aan een gesprek. Financiële bijdragen kunnen worden gestort op gironummer 208780 t.n.v. Kerkbestuur Maria Koningin, onder vermelding van „Kerst-In". .Met het houden van de soos bijeenkomsten hebben de confessionele partijen in de roos geschoten", aldus het raadslid de heer D. Hoekstra tijdens de soos welke in het Restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan werd gehouden. ,In het afgelopen jaar zijn hier heel wat gasten ontvangen en zijn ook veel zaken aan de orde gesteld, waaruit ik zou mogen afleiden dat onze confes sionele partijen beslist niet „uit" zijn". Op grootse wijze heeft Artishock afscheid genomen van voorzitter Ben Joosten. Een uniek Breugheliaans feest sloot de periode-Joosten af. De ongeveer honderd gasten zongen hem zaterdagavond toe: „Wij geven jou nu wel de hand, maar je werkt dóór toch in 't Soester land". Nadat Ben Joosten met zijn vrouw van huis was gehaald, werd hij geblin- doekt de tentoonstellingszaal van het Artishookgebouw binnengebracht. Daar zongen de in Breugheliaanse stijl ver klede gasten hem toe op de wijs van een oud-Hollands lied. „Sint jozef grauw, in de vernieling; Sint Jozef nou pure bezieling" en „Ben Joosten gaf met gulle hand, toen stak er een storm op in 't Soester land". Nadat hem de blinddoek was afgedaan, werd hij met de feestgangers en de entourage geconfronteerd. De grote zaal was prachtig versierd, waarbij vooral de wandschilderingen naar het voor beeld van Breughel opvielen. Een geit, 'n hond en wat kippen zorgden voor de levende entourage. Liede Zwagerman en Chris Uiterwijk zwaaiden Ben Joosten namens de kunstenaarsvereniging in lovende be woordingen uit en lieten de dank ver gezeld gaan van cadeaus, aangedragen aan stokken. Voor Ben Joosten een fles drank met glazen, voor zijn vrouw Emmy een mand met mandarijnen. Ook voor het scheidende bestuurslid Wil Willemsen en cursusleider Hans Zadel, die half- januari vertrekt, wa- Met medewerking van de betreffende winkeliers zullen door de gemeente op drie plaatsen in Soest glascontainers worden geplaatst. Deze containers komen te staan bij Supermarkt Zoetelief aan het Nieu- werhoekplein en bij het filiaal van de ze firma aan de Soesterbergsestraat en één bij Vreman's Supermarkt in het winkelcentrum Smitshof. De containers staan onder toezicht van de winkelier en worden door de ge meente geleegd. Indien deze proef slaagt zal bekeken worden of ook op andere plaatsen bin nen de gemeente dergelijke containers bij winkeliers ondergebracht kunnen worden. Zodra de nieuwe vuilnisstortplaats aan de Schans gereed is, zal ook daar een glascontainer worden neergezet. Elk jaar bereiken de Nederlandse Ver-ten van dieren ook tot bona-fide poe- eniging tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als bijv. pluimvee en konijnen, op vaak afschuwelijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen be kend, dat konijnen levend gevild en ook dat kippen levend werden geplukt. Er zijn in ons land verschillende abba- toirs, waar men voor zeer geringe prijs de dieren kan laten slachten, het vlees wordt dan ook nog door deskundigen ;ekeurd. Men kan zich voor het slach- liers wenden. Dierenbescherming wijst er voorts op, dat o.m. het ophangen van konijnen en het levend plukken en dergelijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door politie en de over het gehele land verspreide inspekteurs der ver eniging zal worden opgetreden. Houdt bij de jaarwisseling ook uw die ren in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in paniek ge bracht of lopen zij ernstig letsel op. Het voorstel tot verhoging van de krotopruimingsbijdrage met een extra bedrag van 415 gulden loopt de kans aangehouden te worden. De heer J. Korte (KVP) meende in de financiële commissie dat de toe lichting onduidelijk was, mèer spe ciaal in verband met de gewijzigde rijksbijdrage per 1 januari 1973. Hij vroeg wethouder Ebbers welke vergoe ding de gemeente na die datum zou gaan geven, waarbij hij de wettelijke gemeentebijdrage op het oog had. Met mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) meende hij dat er een principiële uit spraak nodig was, waardoor voorko men kan worden dat na 1 januari de uitkeringen alsnog scheef getrokken worden. De heer Korte stelde daarom voor het voorstel aan te houden. Of dat ook gebeuren zal hangt af van de slagvaardigheid van de wethouder, die in twee dagen tijd het voorstel dusdanig moet wijzigen en aanvullen, dat er omtrent de hoogte van de uit keringen geen misverstanden zullen kunnen bestaan. De Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest hééft de raad verzocht het perceel grond aan de Ereprijs- srraat-Smitsweg, groot 2100 m2 te mo gen kopen „ten behoeve van de bouw van een gymnastieklokaal". Dit gymlokaal staat er inmiddels reeds enige maanden en het verbaasde het raadslid de heer K. Levinga (PAK), te vens lid van de sportstichting, dat de aanvraag eerst nu werd Ingediend. De heer J. Smits (Pr. Chr.) vond dat de heer Levinga de vraag zelf het best kon beantwoorden. Voor wethouder Ebbers was het niet meer dan een formaliteit, alhoewel hij toegaf dat het verzoek eerder gedaan had kunnen worden. Op een opmerking van de heer H. Jonker (D '66) dat de raad om de sportstichting „dwars te zitten" eigen lijk het besluit zou moeten nemen niet tot verkoop over te gaan, vroeg de heer Levinga of de heer Jonker daar zo'n behoefte aan had. Overigens vond hij dat de sportstichting een grenze loos vertrouwen in de gemeente kon en moest hebben. De heer Levinga toonde zich verder een fervent tegenstander van de B.B. (bescherming bevolking) en wilde de gewijzigde begroting 1971 en de be groting voor 1973 van de kring Utrecht, „als het mogelijk was niet voor ken nisgeving aannemen". Ook was hij een principieel tegenstan der van het verlenen van een jachtver gunning, ln dit geval voor de jacht op schadelijk wild op gronden gelegen in het Soesterveen. ren er cadeaus. Daarna kwam het feest pas goed op gang. Nadat de broden waren aange dragen, slager Tebbens en zijn zoon de schaal met een varkenskop temidden van dampende boerenbool, de schalen rollades, paté en kippeboutjes hadden binnengebracht en ook de groente was uitgestald, konden de feestgangers zich tegoed doen aan de hapjes naar keuze. Hun dorst konden zij lessen door zelf bier uit het vat of wijn uit een fust te tappen. Het feest dat tot diep in de nacht duurde, werd nog onderbroken voor de aanbieding van een plastiek, vervaardigd door enkele Artishock-le- den. Ben Joosten mocht er zelf een naam aan geven. „Chaos" zei hij zon der nadenken. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Burg. Grotestraat 16 - Soest Tel. 02155- 17249 KINDERZITJES vanaf ƒ28,— PLAIDS vanaf ƒ18,— 8 TRACK CASSETTES vanaf 17,39 PECHLAMPEN vanaf 9,— COCOSMATTEN - WIELSIERRIN- GEN - BERMLAMPEN - STUUR- HOEZEN - BRANDBLUSSERS - MIST ACHTERLAMPEN v.a. ƒ10,— AUTORADIO met LUIDSPREKER en ontstoring v.aƒ103,51 De heer Hoekstra maakte deze op merking naar aanleiding van de kwes tie openbaarheid, die tijdens de alge mene beschouwingen van de gemeente raad meerdere malen in het geding ge weest was. Hij complimenteerde de initiatiefnemers en sprak de wens uit dat er ook het volgend jaar mee door gegaan zou worden. Overigens kregen op deze soos de con fessionele partijen de wind van voren. Twee gasten, de heer B. Heerland eri de heer P. van Oosterhout, stelde het verlies bij de laatst gehouden Kamer verkiezing aan de orde en noemden als één van de oorzaken de inconse quente houding t.o.v. het partijpro gram. In dat verband werd speciaal de Soes ter KVP-fractie verweten, dat zij de verkoop van gemeentelijke woningen tegen zou houden. Een actueel punt nu a.s. donderdag de gemeenteraad een voorstel van het college van b. en w. krijgt te behandelen, niet tot verkoop van woningen te besluiten. De heer Van Oosterhout meende dat juist de KVP er een voorstander van moest zijn, omdat het partijprogram eigen woningbezit voorstaat. Er werd fors over gediscussieerd, waar bij de mening van oud-wethouder W. vanZadelhoff „dat er niets tegen ozu moeten zijn een flink deel van het ge meentelijk woningbezit te verkopen en dat de premie-A woningen daarvoor indertijd gebouwd werden", bijzonder opviel. Interessant was ook de inder tijd gemaakte bepaling dat de prijs van de woningen niet hoger zou mogen zijn dan de kostprijs minus de afschrlj vingen. Men was het er overigens wel over eens, dat de gemeente er verstandig aan deed zeker een deel van de wo ningen in eigen hand te houden ten behoeve van de eigen ambtenaren, en onderwijzend personeel. De heer Van Zadelhoff meende evenwel dat er dan sprake zou kunnen zijn van een zekere discriminatie ten opzichte van het be drijfsleven. Het raadslid Hoekstra vond dat het nuttig zou kunnen zijn te en- queteren hoeveel bewoners de huizen zouden willen kopen, maar het bleek dat het jaren geleden reeds toegezegd was hiernaar te informeren. Aan dit verzoek van de raad was nimmer ge hoor gegeven. Uiteindelijk werd wel geconcludeerd dat er genuanceerd gedacht moest wor den over de huizenverkoop en het ze ker niet aanging de confessionele par tijen a priorl van inconsequentie te beschuldigen. Niet over de Julianalaan Ook de weg-over-de-Eng kwam ter sprake en wel bij een vraag van de heer E. de Lange, die de zeer smalle Korte Bergstraat verbreed wilde zien. De heer J. v. Poppelen (KVP) en ook de heer G. Oldenboom (Prot. Chr.) meenden echter dat de straat beter kon blijven wat ze was. Zij vonden dat de weg-over-de-Eng de centrale ontslui- tingsweg voor alle wijken van Soest snel gerealiseerd moest worden. Hier door zou het zoeken van sluipwegen, wat ook de Korte Bergstraat min of meer is voor de verbinding met de wijk 't Hart en in het algemeen het doorgaand verkeer door de woonwij ken, voorkomen kunnen worden. Zij waren het eens met het voorstel van de heer M. van Ee (WD), door hem ingediend tijdens de algemene be schouwingen, dat de rijksweg het hui dige verkeersaanbod niet meer kan verwerken en verbreding van de be staande verkeersweg over de Eng een oplossing kan zijn. Bezwaar hadden zij echter tegen het plan de Julianalaan hierbij in te schakelen, waaraan 102 woonhuizen gelegen waren, twee ker ken en een kantoor. Dit temeer nu er van de Wilhelmjnalaan van de 31 hui zen er reeds 14 gemeente eigendom waren. Ondanks dat bleek de heer De Lange bereid te zijn, als dat nodig was een deel van zijn voortuin voor het ver keer op te offeren. Tot slot vroeg de heer P. Batenburg aandacht voor het snoeien van over de straathangende heggen en struiken en politietoezicht daarop. De aanwezige raadsleden noteerden ook dit verzoek. In de maand januari a.s. zullen de gezamenlijke confessionele partijen een vergadering houden in verband met de verkiezingsuitslag en op 16 februari zal de eerstvolgende soos gehouden worden. De financiële commissie steunt zoals het er nu uitziet het voorstel van b. en w. niet over te gaan tot verkoop van de gemeentelijke premie woningen. Er ligt thans bij de gemeente een aanvraag hiervoor van 19 bewoners. De heer J. Smits (Pr. Chr.) merkte op dat enkele prominenten figuren in de raad in 1969 fervente voorstanders van verkoop waren en nu tegenstan ders blijken te zijn. Wethouder Ebbers, die tot deze groep behoort, gaf te kennen zich het recht voor te behouden zijn mening te her zien. Hij meende dat verkoop nu niet verantwoord was. De heer M. de Groot (BR) zei voor stander te zijn van verkoop, mits dat inderdaad verantwoord was. Hij be treurde het dat sinds 1969 de situatie op de woningmarkt niet gewijzigd was en wilde daarom alsnog regelmatig op de hoogte gehouden worden van de werkelijke stand van zaken. Uit de discusie kwam verder naar voren dat een indertijd door de raad gevraagde enquete onder de bewoners, naar belangstelling voor koop, door dezelfde raad in meerderheid afge stemd was. Bij besluit van het college van bur gemeester en wethouders van 12 de cember j.1. is het inrijverbod voor de Sterrenbergweg vanaf perceel 38 tot aan de Rademakerstraat vervallen. Dit omdat als gevolg van de gewijzigde verkeerssituatie, door het openstellen van de nieuwe rijksweg door Soester- berg-Noord, de Sterrenbergweg alleen nog maar vanaf de zijde van de Rade makerstraat kan worden bereden en een rechtstreekse verbinding niet meer bestaat vanaf de Batenburgweg en de Schooldwarsweg. Daardoor bestaat aan het eerder ver melde inrijverbod geen behoefte meer. Het afgelopen schooljaar 1971-1972 werd gestart met een cursus algemene muzikale vorming voor de leerkrach ten van de in Soest en Soesterberg aanwezige lagere scholen. Met de cur sus werd beoogd de kennis van het lesgeven in de muzikale vorming te verdiepen en uit te breiden. Het expe riment slaagde volkomen. In dit schooljaar 1972-1973 zal de cur sus dan ook voortgezet worden, we derom o.l.v. de conculente muzikale vrming mevrouw B. Colpaart. Was de cursus vorig jaar alleen bedoeld voor het onderwijzend personeel van de lagere scholen, dit schooliaar kan de cursus ook gevolgd worden door de hoofdleidsters en leidsters van de openbare- en bijzondere kleuterscho len in de gemeente Soest. De cursus wordt na schooltijd gegeven in de Rinke Tolmanschool. Mits de raad ermee accoord gaat, zal op verzoek van de hoofdinspecteur van politie het in de toekomst verboden zijn zonder vergunning van burge meester en wethouders aan huizen, op/of aan de openbare weg of op/of aan voor het publiek toegankelijke terreinen, goederen van welke aard ook, met uitzondering van gedrukte stukken, die een gedachte of gevoelen openbaren, te koop aan te bieden, te verkopen of daarmee te venten. Een en ander houdt ln dat er zonder vergunning niet gevent mag worden, echter wel met gedrukte stukken die een gedachte of gevoelen openbaren Ook zal de verordening gewijzigd worden om effectiever op te kunnen gaan treden tegen bepaalde vormen van gebruik van de natuur, waarbij gedacht wordt aan een bepaalde vorm van kamperen, stroperij enz. Ten slotte zal het in de toekomst voor diegene, die daarvan bij aangetekend schrijven van b. en w. bericht hebben ontvangen, verboden zijn zich te be vinden in een openbaar park, natuur terrein, plantsoen of bos. Zodra betrokkene een dergelijk schrij ven ontvangen heeft, weet hij waaraan hij zich te houden heeft. Deze handel wijze wordt noodzakelijk geacht, om dat men niet aan de burger kan over laten zelf een Interpretatie van het be grip „Strijd met de bestemming" te geven.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3