Sckoemaker - antenneteckniek Mevrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries (D'66) bedankt als gemeenteraadslid magneet reizen MEDEWERKER DRUKKERIJ SMIT Nationale Actie Heel Vietnam Je Kleine Witte" GEMEENTERAADSVERGADERING treinreizen /^REISBUREAU W OERTH Op onze afwerkingsafdeling Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Betaling abonnementsgeld V.V.V.-nieuws BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Tel. Politiebureau 1 4444 Tel. Brandweer 1 3 333 Chez nous Vous êtes Chez vous Maatschappelijk Werk Soester Courant van vrfldag 29 december 1972 De laatste raadsvergadering van 1972 werd een van de langdurigste. Er moest een omvangrijke agenda afgewerkt worden en boven werden er nog enkele punten aan toegevoegd, waarvan een omstreden bomenkapperjj bij een villa aan de Birkstraat een langdurig debat op gang bracht. Bij de ingekomen stukken was ook nog een brief van het raadslid mevrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries (D* 66), waarin zij bekend maakte per 1 februari a.s. ontslag te zullen nemen uit de gemeenteraad. Gezondheidsrede nen nopen haar hiertoe. De burgemeester zei dit besluit te be treuren en er in de januarivergadering op terug te zullen komen. Gelijktijdig met haar verzoek om ont slag legde mevrouw Walma de ver klaringen over van de drie na haar komende kandidaten op de kieslijst, dat zy zouden afzien van de benoeming. Op de zesde kiesplaats staat de heer Ben Joosten, oud-voorzitter van Artishock. Of hU zijn benoeming wel zal aan vaarden is nog niet bekend. Na vaststelling van de notulen van de vergadering van 16 november j 1. wer den de volgende ingekomen stukken behandeld: a. Brief d.d. 15 november 1972 van de A-kring Utrecht-c bescherming bevol king, waarbij worden toegezonden de 2e wyziging begroting 1971 en de be groting 1973, met voorstel deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. De heer K. Levinga (PAK) voelde er niet voor de brief voor kennisgeving aan te nemen. Op zijn vraag hoe het 9ton>d met de organisatie van de alge mene hulp bij rampen in vredestijd, deelde de burgemeester hem mede dat deze in de provincie Utrecht nog niet van de grond gekomen was. Naar haar mening bestonden er hier en daar moeilijkheden om de B.B. in te scha kelen. b. Brief d.d. 8 november 1972 van het Bestuur van de Vereniging tot Voort zetting van Patrimonium's Woningbouw betreffende de bouw van woningwet woningen, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage liggende concept-brief. Conform besloten. In deze brief wordt gezegd dat naar de mening van de raad, om de volkshuis vesting krachtig te kunnen aanpakken, het noodzakelijk is dat er een georga niseerde samenwerking tot stand komt tussen het gemeentelijk woningbedrijf en de drie plaatseiyke bouwverenigin gen. c. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Ingekomen brief d.d. 17 oktober 1972 van de familie Westemeyer, Koningin' nelaan 38, Soest waarin om inlichtingen verzocht wordt inzake het perceel Ko- ninginnelaan 42a, met voorstel con form bijgaand concept te antwoorden. Conform besloten. bewoner. HU meende dat dat in ande re gemeenten plaats vond. De heer D. Hoekstra (Pr.-Chr.) stelde dat in verschillende beginsel-program ma's van politieke partijen werd opge nomen, dat de gemeenten de doorstro ming zoveel mogelijk moeten bevorde ren. Dat dat meestal niet lukte vond hij begrijpelijk omdat men de bewo ners nu eenmaal niet kan dwingen. Met het oog op de duidelijke wens naar eigen woningbezit vond hij het voorstel nu een moeilijke zaak. Hy vond het, overigens wel belangrijk dat tegen marktwaarde verkocht werd, waardoor de gemeente weer in staat gesteld kon worden nieuwe woningen te bouwen. Ook zag hy graag dat er grond be schikbaar gesteld werd voor particu liere bouw. De heer P. Pieren (PAK) was het wel eens met het voorstel van b. en w. en merkte op dat verkoop zeker de door stroming niet zou bevorderen. Hy wil de deze woningen daarvoor achter de hand hebben. De heer IVÏ. de Groot (BR) sloot zich aan by wat de vorige sprekers hadden gezegd „Als lid van de commissie woonruimteverdeling besefte hy wel de problemen waar het college zich voor geplaatst ziet. Ook de heer De Groot verzocht op korte termijn nadere in formaties te verstrekken. Hy drong er vervolgens op aan het woordje „nog" aan het voorstel toe te voegen. De heer H. Jonker (D' 66) zei met be langstelling het antwoord van het col lege te willen afwachten. Ook hij was voorstander van eigen woningbezit en doorstroming. Hy hoopte dat er een duidelijke beslissing genomen zou wor den. Aan toevoeging het woordje „nog" had hy geen behoefte, omdat dat de doorstroming in ieder geval niet be vorderde. Als eerste kreeg de heer M. van Ee (VVD het woord. Voorzover hem be kend betrof het de situatie bij het pand Birkstraat 132. Daar werden 40 jaar oude beukenbomen gekapt om ruimte te maken voor het bouwen van een tij delijke behuizing. Naar zijn mening mocht er daar in het geheel niet ge bouwd worden en hij verzocht het col lege om klaarheid in deze kwestie. De heer Van Ee citeerde een passage uit een verklaring van het college van en kele jaren geleden, dat G.S., afgezien van het streekplan, ernstig bezwaar maakten tegen elke vorm van parasi taire bebouwing tegen de grens van de gemeente Amersfoort en in de omge ving van het woonwagenkamp. Verder wilde hij graag geïnformeerd worden hoelang de tijdelijke bebouwing zou blijven staan; welke artikelen voor het verlenen van de vergunning werden toegepast. Hij meende dat een en ander het gevolg was van het feit dat buiten landse arbeiders, die uit hun pensions gezet werden, aan een onderkomen ge holpen moesten worden. Hei zei bang te zijn, en met hem de burgerij, voor een concentratie van deze arbeiders. Het zou een concentratie worden van ongeveer 220 mensen. De heer P. Pieren (PAK) sloot zich aan bij de heer Van Ee. Hij voegde daar nog aan toe hoe het zat met de hoog- spamngskabels van de Puem, die, voor zover hij wist, ook bezwaren had ge maakt tegen de bebouwing. De heren D. Hoekstra (Pr.-Chr.) en J. van Poppelen (KVP) meenden dat het geven van een duidelijke toelichting wel op zyn plaats was. De heer Van Poppelen vroeg bovendien wat de plan nen waren voor de toekomst, als de buitenlanders vertrokken waren. Ook de heer H. Jonker (D '66) zei ver baasd te zijn over wat er aan de gang was. Hij was bijzonder geïnteresseerd in de kwestie kapvergunning. De familie Westemyer protesteerde na mens een aantal bewoners van de Ko ninginnelaan tegen de vestiging van de bar de Queensclub. De raad deelt de visie van de familie niet. De heer D. Hoekstra (Pr.-Chr.) stelde voor dat de raad op haar beurt de familie Westemeyer zou vragen wat zy met de reeds jaren leegstaande wo ning aan de Mariastraat van plan zyn en ook of het niet mogelijk was een stuk grond langs de Birkstraat dat in het bezit van de familie is, aan de ge meente over te dragen, waardoor een gevaariyke versmalling van het fiets pad nu eindelijk kan worden wegge werkt. De raad toonde zich hier een groot voorstander van. e. Brief d.d. 11 oktober 1972 van me vrouw W. BIommers-Hanekroot inzake de verkeerssituatie op de Vondellaan met het voorstel te antwoorden over eenkomstig de brief van burgemeester en wethouders. Conform besloten. Het is helaas niet mogelijk, zegt de raad, het zware verkeer van de Von dellaan te weren. De wegenverkeers wet laat dat niet toe. Wel zal een ver scherpte politiecontrole op de verkeers snelheid worden ingevoerd. f. Brief d.d. 11 november 1972 van de heer L. Workum inzake verkeersmaat regelen met voorstel belanghebbende te berichten conform ons voorstel. Conform besloten. Nog geen verkoop van huizen g. Verzoeken van de heren P. Jurriëns en P. W. van Oosterhout en zeventien bewoners van de Eikenlaan en de Os sendamweg tot aankoop van de door hen bewoonde woningen met voorstel van burgemeester en wethouders om hiertoe niet over te gaan Na een zeer uitvoerige discussie werd besloten hiertoe „nog" niet over te gaan. Alle fractievoorzitters voerden hierover het woord. Als eerste de heer J. van Poppelen (KVP). Hij herinnerde het college eraan dat in de raadsver gadering van 19 maart 1969 de fracties van de WD, B.R. en KVP aangedron gen hadden op verkoop, maar dat het college zich hiertegen verzet had. De KVP had toen aangedrongen op het houden van een enquete onder de be woners en gegevens te verzamelen over de belangstelling voor koop. Na een schorsing werd niet besloten deze en quete te houden. Nu het verzoek op nieuw gedaan is stelde hij voor dat onderzoek alsnog in te stellen. Naar zijn mening bleven te veel vragen ook nu nog onbeantwoord. De heer Van Poppelen wilde geïnformeerd worden of het toen geldende argument, dat er te weinig goedkope woningen beschik baar waren nog van kracht was, voor al nu het plan Klaarwater gereed was Hij meende dat het mogelijk beter was het voorstel aan te houden tot die ge gevens beschikbaar waren. De heer M. van Ee (WD) sloot zich hierbij aan. Ook hij wilde beter ge- informeerd worden en zei er voorshands geen bezwaar tegen te hebben de wo ningen te verkopen tegen de markt waarde. De heer P. Storimans (KVP) stelde de vraag of het waar was dat er een wet telijke verplichting bestond dat dit soort woningen, als ze tien jaar oud zyn, verkocht moeten worden aan de 13 bestemmingen: Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Italië Een greep 8-15 dg Luxemburg vanaf f178,- 8-15 dg Zwarte Woud f 260,- f 328,- 10-17 vlieg-touringcar-trein-privé KLM Soest - Laanstraat 66 Telefoon 02155 - 12683 Wethouder K. de Haan beantwoordde de sprekers. Hy stelde dat er geen verplichting bestond tot verkoop. De woningen werden in de jaren 1954- 1957 gebouwd omdat er toen behoefte aan bestond. Voor een deel van de huizen had men de verplichting op zich genomen ze voor een periode van tien jaar te verhuren aan militairen. Er was toen wel, in een periode waarin de ge meente omhoog zat met haar finan ciën, gedacht de woningen over te doen aan een beleggingsmaatschappij, zodat de maatschappij ze zou kunnen verhu ren. De onderhandelingen daarover waren echter vastgelopen. Hij had de indruk dat de discussie over de enquete zich in 1969 had toegespitst op het en- queteren van woningwetbewoners. De hele situatie had zich overigens niet ge wijzigd. In Soesterberg bestond op het moment een surplus aan goedkope wo ningen en was er behoefte aan duur dere. In Soest was het niet anders dan in 1969. Er bestond wel vraag naar woningen met een hogere huurprijs waarvoor het plan Klaarwater reeds een oplossing bood. Er bleek verder een dringende behoefte te zijn naar woningen in de huurprijs tussen de 150 en 250 gulden. Hij vond in verband hiermee de verkoop van de premiewoningen niet juist. Een selec tieve verkoop van enkele woningen zou echter wel mogelyk zijn, maar daarvoor zou men moeten beschikken over in formatie. Deze moeten nog verzameld worden. Het college was echter beducht dat wanneer nu een gedeelte van de premiewonigen verkocht werd, daarmee een deur werd dichtgedaan. Tegen toe voeging van het woordje nog bestond geen bezwaar. Hij wilde verder overwegen of het niet mogelijk was in het beleid de bouw van niet te dure koopwoningen op te nemen en zegde de gevraagde nadere informatie toe. De termyn waarbinnen deze informaties verstrekt zouden worden werd daarna bepaald op ongeveer acht maanden. Onduidelijke bomenkapping aan de Birkstraat Een zeer uitvoerige discussie werd daarna gevoerd naar aanleiding van een ontvangen telegram van de Stichtse Milieufederatie, betreffende het kappen van bomen by een villa aan de Birk straat. De federatie drong aan het kap pen stop te zetten totdat de juiste ver gunningen waren verleend. Men ver weet de gemeente gelègenheidsplanolo- gie. gen bij de Kroon. Dat schortte echter de uitvoering niet op. De heer Pieren wilde ook weten wat de planalogische bezwaren waren ten aanzien van de bouw van de vleugel en bovendien hoeveel van de arbeiders in Soest werkten. Volgens mevrouw Wal ter zou de ver gunning verleend moeten worden krachtens het overgangsrecht, waarbij het bestaande vernieuwd mag worden. Wat de arbeiders betrof, had de heer Kampen afspraken met Polynorm. De heer Van Poppelen informeerde naar de situering van het terrein in het plan „landelijk gebied" dat volgend jaar aangeboden zou worden. De heer Jonker was het niet eens met de bewering dat er hoofdzakelijk vruchtbomen gekapt zouden zijn. Hij had zich ter plaatse laten inlichten en had de verzekering gekregen dat er zeker 40 beukenbomen gekapt waren. Ook de heer J. Detmar (WD) was de mening toegedaan. De heer M. de Groot (BR) meende dat er sprake was van een voldongen feit en vroeg of de omwonenden als bezwaren konden Indienen, zodat van het verlenen van de vergunning zou worden afgezien. Wethouder De Haan vond dat men moest waken voor situaties als in Rot terdam. Hij meende dat er geen sprake zou zijn van een te grote concentratie en noemde het pension een zeer goed geleid bedrijf. Wethouder Walter merkte nog op dat het perceel in het plan landelijk ge bied een bijzondere bestemming kreeg. Op 'n verzoek van de heer W. Blaauw (VVD) dat er voor gezorgd moest wor den dat alleen in Soest werkzame ar beiders daar gehuisvest zouden wor den, antwoordde de burgemeester dat het niet mogelijk was een bord te plaatsen -alleen voor Soester arbeiders. Zy vond dat er ook de regio gedacht moest worden en dat men niet een te kleine dorpspolitiek moest voeren. Daarmee werd de discussie gesloten. Men ging daarna over tot het afhan delen van de agenda. 3. Voorstel tot het wijzigen van de A.P.V. Soest en de Verordening rege lende de Kinderdagverblijven en Peu terspeelzalen. Conform besloten, met het verzoek van de heer Pieren aan de Soester huis vrouwen, niet aan de deur te kopen. hebben wij plaats voor een jonge enthousiaste voor diverse werkzaamheden. Eventueel voor halve dagen. Kennis van het grafische vak is niet noodzakelijk. VAN WEEDESTRAAT 29 - SOEST - TELEFOON 14152 In de eerste dagen van januari 1973 worden de kwitanties voor het abon nementsgeld voor het le kwartaal 1973 aan de incasseerder ter inning afgegeven. Wilt u liever niet per kwitantie betalen, dan verzoeken wij u het verschuldigde bedrag ad ƒ4,75 di- rekt over te maken op onze post girorekening 126156, of op onze rekening bij de Nederdansche Mid- denstandsbank of Coöp. Raiffeisen- bank te Soest, of het bedrag aan ons kantoor te voldoen. Voor de abonnees die automatisch gireren geldt deze mededeling niet. Wacht U a.u.b. niet met gireren tot de incasseerder komt. Dan voorkomt U voor ons veel werk en ook een incasseerder wenst graag voor zyn werk beloond te worden. Administratie SOESTER COURANT Het eerste antwoord kwam van wet houder De Haan. Hy merkte op dat er al jarenlang aan de Birkstraat een ont wikkeling aan de gang was. Het hui dige Witte Huis had vele functie's ver vuld, het had echter nimmer een agra rische bestemming gehad. De heer Kampen, de huidige eigenaar van het pension, had na repatrianten gehuisvest te hebben, vacantiegangers logies ver leend. Naast 't witte huis ligt 't Hoenderpark, waar by tijd en wijle, niet altijd met toe stemming, gebouwd werd voor huis vesting van Amerikaanse militairen. Daarnaast lag weer een villa, indertijd toebehorend aan de heer Kalf en nu in bezit van iemand uit Soest. Ook daar werden illegale bouwsels geplaatst en de nieuwe eigenaar wilde er meer re creatieve voorzieningen aanbrengen, zo- plaatsen voor sta-caravans. Ook verhuurde hij gedeelten van de villa. Onder druk van het bedrijfsleven, in verband met het sluiten van gastarbei derspensions, was het plan van de heer Kampen weer naar voren gehaald, meer uitbreiding te geven aan Het Witte Huis. Daarbij had de heer Kam pen de opzet t.z.t. het pension in te richten voor het huisvesten van alleen staanden. In de huidige noodsituatie was de gedachte naar voren gekomen een tijdelijke huisvesting gereed te ma ken voor de opvang van de verdreven buitenlandse werknemers. De eigenaar van de villa bleek tot verkoop van zyn pand bereid te zijn, ook al omdat hij geen vergunning kreeg voor het huis vesten van gezinnen. Totdat het nieuwe plan van de heer Kampen uitgevoerd zou zijn, zou derhalve bij de villa een tijdelijke voorziening worden getroffen. Hierop aansluitend zei de wethouder, mevrouw M. Wal ter-Van der Togt, dat de heer Kampen moest beslissen of hy het pand kopen wilde. Daar kwam nog by dat hy van het ziekenhuis De Lich tenberg een noodgebouw kreeg aange boden, dat dan geplaatst zou moeten worden achter de villa, waar nu een negental bouwsels stonden. De heer Kampen bleek voornemens te zyn aan de villa een vleugel aan te bouwen, vandaar dat voor de plaatsing van het noodgebouw iets verderop ruimte ge maakt moest worden. Zij bestreed dat beukenbomen hiervan het slachtoffer geworden waren. Wel was een oude boomgaard opgeruimd en mogelyk en kele zeer jonge beukenboompjes. Voor het weghalen van de vruchtbomen was gene vergunning nodig. Zy vond het logisch dat de heer Kampen vooraf het terrein in orde ging maken, waar dan later met vergunning het noodlokaal gebouwd kon worden. Deze vergunning was overigens ook nog niet aange vraagd. De verlening zou langs legale weg plaatsvinden. Dat het college met de verlening van deze vergunning spoed zou betrachten vond zy billijk en zij veronderstelde dat de raad daar alle begrip voor zou hebben. Van bezwaren van de Puem waren haar niets bekend. Zy roerde nog wel het probleem van de riolering aan, waarover al jaren met de :emeente Amersfoort werd onderhan deld. Wat dat betreft was het wachten op toestemming van Amersfoort. De heer Van Ee noemde het antwoord niet bevredigend. Hy maakte bezwaar tegen het feit dat er gebouwd werd tegen het streekplan in. Ook de heer Pieren was niet geheel gerustgesteld en vroeg of G.S. alsnog bezwaren kon maken. Theoretisch zou mogelijk zyn, zei de burgemeester, dat G.S. het besluit van B. en W. ter vernietiging voordra- 4. Voorstel tot het (her)benoemen van de leden en het plaatsvervangend lid van de Commissie, als bedoeld in ar tikel 8 van de Woonruimtewet 1947. Na schriftelijke stemming, conform besloten. 5. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw tarief voor de stenografische verslaglegging van de raadsvergaderin gen. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van trottoirs in Colenso. Conform besloten. 7. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan: a. de Dorresteinweg aan B.V. Kon- struktiebedryf C. J. van Hengstum en Zn.; Conform besloten. b. nabij de Steenhoffstraat aan F. van Essen. Conform besloten. c. aan Smitsweg en Ereprysstraat aan de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Conform besloten. d. aan de Johannes Poststraat aan de Provinciale Utrechtse Elektrische Maat schappij N.V. Conform besloten. 7e. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Nijverheids weg aan Gebr. Roest N.V. te Soest. Conform besloten. 8. Voorstel tot verhuur van het genot van jacht op enige percelen grond na- bi] de Wieksloterweg aan W van Dor- resteijn. Conform besloten, met de stem van de heer K. Levinga, om principiële redenen, tegen. De heer M. de Groot (BR) noemde de bezwaren van de heer Levinga mis- noemde het uitroeien van schadelijk wild een bescherming van de wildstand. Ter geruststelling van de heer Levinga merkte hy daarbij nog op dat uitroeien van het konijn nog nooit gelukt was. De heer Le vinga was niet overtuigd en kreeg alsnog steun van mevrouw P. Oranje- Entink (VVD). 9. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tot onteigening tegen een aantal eigenaren van grond gele gen in het bestemmingsplan Industrie terrein. Conform besloten. 10. Voorstel tot 't garanderen van rente en aflossing van een door de vereni ging tot Voortzetting van Patrimoni um's Woningbouw te sluiten geldlening. Conform besloten. STRAATNAAMGEVING 11. Voorstel tot het geven van straat namen. De raad ging accoord met de voorge stelde namen voor de wijk Klaarwa ter, Willem Speelmanhof, Gustaaf Gel derhof, Theo Dobbehof. Jan Thijssen- hof, Walraven van Hallhof en Hannie Schafthof. De naam Tante Riekhof, werd op ver zoek van de heer M. de Groot (BR), na stemming, veranderd in „mevrouw Kuipers-Rietberghof". Twaalf van de 23 aanwezige leden steunden dit voor- steL De bezwaren van de PTT, in verband met het reeds aanwezig zijn de straatnamen F. C. Kuyper- van straat en Albert Cuyplaan, werden niet gehonoreerd. 12. Voorstel tot het toekennen van een schadevergading als bedoeld in artikel 2 van de Schadevegoedingsverordening wegens waardevermindering van de panden Van Weedestraat 49 en 51. Conform besloten. 13. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten be hoeve van: een herstelinrichting voor motor fietsen op een perceel grond, gelegen naast het pand Nieuweweg 23. Conform besloten, b. een agrarisch bedrijf met varkens- fokkerij op/in het perceel Soestereng- weg 8. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpma- ken van gronden in Overhees. Conform besloten. 15. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond, gelegen nabij de Nachte- gaalweg aan de Stichting Jeugdzorg Soestdijk. Conform besloten. 16. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Insingerstaat 19. Het voorstel werd aangehouden. Naar mening van de heer M. de Groot (BR) had de directeur van gemeentewerken een positief advies gegeven. Hy had de gevraagde nadere informatie niet gekregen en vond het daarom onver antwoord nu een beslissing te nemen. De heer H. Jonker (D '66) vond dat de aangevraagde ontheffing terecht geweigerd werd. Naar zijn mening was de omgeving er niet geschikt voor, omdat er t.z.t. woningen gebouwd zullen worden. 17. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen ten behoeve van de Da Costa- school voor g.l.o., alhier. Conform besloten. 18. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op het door de heer H. Vlas blom ingestelde beroep tegen de in trekking van een aan hem verleende logeervergunning. Conform besloten. 19. Voorstel tot wyziging van de be groting 1972. Conform besloten. De wethouder K. de Haan vulde het voorstel aan met de mededeling dat de voetbalvereniging SEC in plaats van vijfhonderd, vijftienhonderdvyf- entwintig gulden krijgt vergoed. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verrichten van vernieuwings- en herstelwerk zaamheden aan het complex van woningen aan de Dalweg, Vermeer- laan e.o. Conform besloten. 21. Voorstel tot het toekennen van een vergoeding wegens geleden belasting- schade aan: R. J. Stalenhoef. Conform besloten, b. H. A. van Veen. Conform besloten. 22. Voorstel tot verhoging van de krot- opruimingsbydrage aan o.a. de bewo- nes van de oude woninger. te Soester berg van de Woningbouwvereniging „St. Josepb". Ook dit voorstel werd aangehouden. 23. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan de Nieuwe weg van J. G. Tolboom. Conform besloten. 24. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koopovereenkomst met de heer J. G. Tolboom. Conform besloten. 25. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid van de Schoon heidscommissie voor de gemeente Soest. Benoemd werd de heer R. A. G. Ent hoven te Bilthoven. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale verwarmingsinstallaties in de gemeentelijke premiewoningen. Conform besloten. 27. Voorstel tot het benoemen van een hoofd aan de openbare Rinke Tolman- school voor gewoon lager onderwijs. Na een ruim een half uur durende schorsing voor het bespreken van dit voorste! in een besloten vergadering, werd bij de schriftelijke stemming de tweede kandidaat van de voordracht, de heer H. Knol, hoofd aan een open bare school voor g.l.o. te Hoofddorp, met 16 stemmen benoemd. De eerste kandidaat, de heer J. Ph. Uittenbo- gaard uit Voorschoten, kreeg zes stemmen. Een stem werd ongeldig uit gebracht. Met de beste wensen voor de komende feestdagen, sloot de burgemeester rond elf uur de vergadering. Nu een akkoord in zicht lijkt over een staakt-het-vuren in Vietnam hebben acht Nederlandse hulporgansaties de handen ineengeslagen ten behoeve van een nationale actie voor dat zwaar ge teisterde land. Een einde aan de oorlog betekent im mers niet een einde aan de ellende. De wonden van Vietnam zullen juist open en bloot komen te liggen en die worden zullen moeten worden geheeld. Honderden miljoen guldens zullen be steed moeten worden om de ergste sporen van de jarenlange strijd uit te wissen. Begonnen zal moeten worden met het verlenen van grootscheepse directe hulp: oorlogsgewonden zullen dringend me dische hulp behoeven, gevangenen na Kerstmis achter ons, Nieuwjaar vóór ons. Het is weer voor de zoveelste maal het overschrijden van een grens. Bij elk onbekend land, dat we binnen gaan, voelen we ons onzeker, omdat we het ongewisse betreden. En... we dragen een pak mee, dat zwaar weegt, daarmee duiken we uit het verleden op. Het „Gelukkig Nieuwjaar" wensen van Noord tot Zuid, van Oost tot West is een moei lijke zaak. Maar omdat we toch beter hoopvol gestemd kunnen wezen dan zwaarmoedig, gaan we ermee door en ook onze VW, al is die maar een klein rad aan de wagen, wenst haar leden en haar toekomstige leden veel goeds voor het jaar 1973. Ja... we zyn maar klein in het grote geheel, maar over hetgeen wij deden in eigen huishouding, kunnen we toch wel tevreden zyn en we geloven ook zeker, dat er diverse dingen zijn ge weest, waarmee wij in de verstreken periode, mensen van dienst zijn ge weest. Zo hoort het ook te wezen, zoveel mogelyk service verlenen aan wie erom vraagt. Voor de keren, dat wij menselijkerwijs faalden, (wie is er volmaakt?) bieden wij onze veront schuldigingen aan, maar het verruimen van de mogelijkheden blijft op het programma staan en onze deur in de Seenhoffstraat is dagelijks open voor wie informatie nodig heeft. Met de geboorte van de kadobon was iedereen gelukkig en wij roepen U toe: „maakt U in het nieuwe jaar vooral veel gebruik van deze wijze van kopen, het is gemakkelijk en ver mijdt teleurstelling". Ondertussen is er goed nieuws voor de vakantiegangers in het nieuwe jaar, speciaal voor de aanstaande be woners van zomerhuisjes of campings, het bekende boekje Camping Holland, waarin meer dan 2000 adressen te vinden zijn om de vrije dagen te gaan besteden, is weer bij ons binnenge komen, zodat U alle tijd heeft een gelegenheid uit te zoeken. Wacht niet te lang, er zijn altijd veel kapers op kust. Ons eigen land biedt zoveel mogelijkheden voor een fijne vakantie, dat er een behoorlijk aantal mede dingers op de loer liggen, want zijn, ondanks de spreiding, steeds veel mensen, die hun vrije dagen in de zelfde periode hebben. Vakantie is een heerlijk vooruitzicht en al gaan we dan straks over die ongewisse grens van 1973, we wensen U er toch het allerbeste mee en we wensen, dat U het allerbeste van zal maken ook! hun vrijlating extra zorg, voor hon derdduizenden vluchtelingen zal een nieuw onderdak moeten worden ge vonden en voor een groot deel van de bevolking - weduwen, wezen, mensen die van al hun bezittingen zijn be roofd - zal voedsel nodig zijn, zeer veel voedsel. Daarna dient aan de herbouw van het land te worden gedacht: hele dorpen zullen opnieuw moeten worden opgebouwd, er zullen scholen moeten komen, er zullen sanitaire en andere gezondheidsvoorzieningen moeten wor den getroffen, landbouwstructuren zul len moeten worden verbeterd en voor tallozen zullen nieuwe middelen van bestaan moeten worden gecreëerd. Het Algemeen Diakonaal van de Ge reformeerde Kerken in Nederland, de Generale Diakonale Raad der Neder lands Hervormde Kerk (Sectie Interna tionale Hulpverlening), de Katholieke Nationale Stichting voor Bijzondere Noden en Vluchtelingenzorg Mensen in Nood - Caritas Neerlandica, de Stich ting Nederlands Comité Unicef, de Stichting Novib Nederlandse Organi satie voor Internationale Ontwikke lingssamenwerking, de Stichting Oecu menische Hulp aan Kerken en Vluch telingen, de Stichting Unesco Centrum Nederland en de Vereniging het Ne derlandse Rode Kruis bereiden zich voor deze omvangrijke hulp te helpen bieden. Sommige van deze organisaties zijn gespecialiseerd in eerste-hulp-na-cala- miteiten, andere in de (weder)opbouw van een land, een aantal legt zich op beide toe. In de Nationale Actie Heel Vietnam gaan zij samen om straks zo veel mogelijk projecten van beiderlei aard te kunnen doen uitvoeren. De slagzin van de actie betekent in de eerste plaats een oproep mee te wer ken aan het helen der wonden in Vietnam. In de tweede plaats dat het gaat om hulp aan alle slachtoffers in alle delen van het land. Dat daarbij ook zal worden gedacht aan vluchte lingen, gewonden en hongerenden in de buurlanden Laos en Cambodja brengt slechts met zich mee dat er nog meer geld nodig zal zijn. Dat geld zal men kunnen storten op giro 777, ten name van het Nederland se Rode Kruis in Den Haag. Straks zal een nationale appél op de bevolking worden gedaan om bij te dragen, op giro 777 of op nog nader bekend te maken manier. Over de mogelijkheid een algemeen startsein voor de actie te geven onder houden de organisatoren nauw contact met de NOS. Intussen zou men zelf reeds plaatselijke activiteiten kunnen ontplooien ter ondersteuning van deze nationale actie, die de naam draagt: Heel Vietnam. ZONNEGLOREN, telefoon 19144 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelijks 14.00-15.30 en 19.00-20.30 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-15.00 en 19 00-19.30 kinder-afd.: dagelijks 14.30-15.15 maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18 30-19.00 n.b. kinderen beneden de 16 jaar wor den op de kinderafdeling niet toege laten - baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelilks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.43 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 1445 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST ,Anna Paulownahuis". Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging cn bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34, tel. 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaarden werk Soest: Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck, Kerkpad n.z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Oeer- lings Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel. 14782. Soesterberg: Mevr J. Hoekstra-Ger- kes Prof. Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782; voor informaties betreffende pedicu redien st koffie- ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussen sociëteiten. Cul tureel senlorer.paspoorl t.b v bejaar den: Bureau projectleiding Burg. Gro- thestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur.

Soester Courant | 1972 | | pagina 5