HAKKERT BANDEN HAKKERT SPAAR- PREMIE Oplosssing en winnaars Kerstpuzzel AUTORIJSCHOOL M. LOS Goeman Borgesiuslaan 19a Baarn - Tel. 02154 - 6687 Tel. na 19.00 uur: 7733 „De Soester Gemeenschap" versterkt de gelederen Nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester Zakenkring Brandje door omvallende kaars Kerstviering Katholiek Vrouwengilde Soest Geen courant ontvangen? Voor 7 uur bellen 13982 Na 7 uur bezorgd. BONDSSPAARBANK Openbare bibliotheek Aanwinsten november '72 YAMAHA VISCOUNT PHILICORDA LINDBERGH Solina Riha Hammond PREDIKBEURTEN R.lv. Kerkdiensten Frans Bosman N.V. MEDISCHE DIENST UW SUCCES IS ONZE RECLAME 0| WjA Wo Soester Courant van vrijdag 29 december 19T2 GEOPEND Maandag 13-19 uur Dinsdag km. donderdag 9-19 uur Vrijdag 9-21 uur Zaterdag 9-13 uur De vereniging De Soester Gemeenschap heeft de bestuursgelederen versterkt door het aantrekken van de heren H. van Beek en Ir. A. W. van Eijk. Bei den zullen zich in eerste instantie in zetten voor de werkzaamheden van de werkgroepen. Daarnaast meldde de afdeling Soest van het NVV zich als lid van de ver eniging aan. In de werkgroep die zich gaat bezig houden met de presentatie van de S.G. op de jaarlijkse Kunstmarkt hebben zitting genomen de dames Bijlenga en Van Dusseldorp en de heren Van Eijk en Van Zomeren. Voorwat betreft de aktiviteiten in het openluchttheater werd tijdens de laat ste gehouden bestuursvergadering de suggestie gedaan contact op te nemen met het Nederlands Centrum voor Amateur Toneel te Maarssen, terwijl ook gedacht werd aan toneelvoorstel lingen van plaatselijke toneelverenigin gen. De heer Van Beek zal zich met °en en ander be'asten. De eerstvolgende bestuurvergadering wordt gehouden op woensdag 10 ja nuari a.s. Het bestuur van de Soester Zaken- kring biedt haar leden bij gelegenheid van de jaarswisseling een nieuwjaars concert aan, dat verzorgd zal worden door de Soest Orkest Vereniging onder leiding van de heer W. de Vries en door het Mannenkoor „Apollo" onder leiding van de heer G. van de Schepop. Solistische medewerking wordt ver leend door de fluitist Piet Spronk, de bariton Martien van Dorrestein en de organist Gert Muts. Uitgevoerd zullen ondermeer worden werken van Bortnianski, Fr. Schubert, O. de Vaal, A. Giesen, Von Gluck en E. Grieg. De voorzitter van de zakenkring, de heer A. H. Hoegen Dijkhof. vooraf een kort nieuwjaarswoord spreken. Het concert zal op 9 januari, aanvang 20 uur, gegeven worden in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. In een als woning ingerichte garage achter perceel 27 aan de Burg. Grothestraat ontstond een brandje, doordat een brandende kaars omviel tegen een rieten wandbekleding. De schade, die geraamd wordt op 1500 gulden, wordt door de verzekering gedekt. De garage werd bewoond door de 21- jarige mej. H. B. Zij verliet het ver trek voor enige ogenblikken en waar schijnlijk is de kaars door de lucht- zuiging bij het openen en sluiten van de deur, omgevallen. Toen de brand weer arriveerde was het vuur reeds grotendeels geblust door de eigenaar. De brandweer heeft daarna een ge deelte van het dak opengehakt om de laatste vlammen achter het plafond te doven. leer, A. Mitscherlich, Op weg naar een vaderloze maatschappij. J. Burks en Hopkins, Groupies. Wegwijzer voor de werkende vrouw. M. van Dam, De ombudsman. J. Kool-Smit, Hé zus, ze houden ons eronder. A. Peper, Vorming van welzijnsbeleid. C. E. Smith, Uw geld en de fiscus. J. Tinbergen, Werk aan de wereld. P. E. Hutte, Mensen in onvrijheid. G. P. Hoefnagels, Welzijnscriminaliteit. A. Rutgers van der Loeff, Ik ben Fedde. E. Wijburg, Vandaag is mor gen gisteren. E. A. A. Vermeer, Het spel van het kind. R. E. Muuss, Visies op de adolescentie. Advokaat. (beroepenmonografieën). W. H. C. Tenhaeff, Parapsychologie. J. F. Chandu, Uw sterrenbeeld is Boog schutter. J. F. Chandu, Uw sterren beeld is Schorpioen. J. F. Chandu, Uw sterrenbeeld is Steenbok. J. F. Chandu, Uw sterrenbeeld is Vissen. J. F. Chandu, Uw sterrenbeeld is Weegschaal. D. Parker, Astrologie. N. Grant, Onderwijs en opvoeding in Rusland. C. Euwe, Kijken naar kinderen. W. F. Veltman, De vrije scholen. Wat de ouders op het hart lag- Andere tijden, andere scholen. Verre werelden ((Inforama). B. Cimino, Galilei. G. van Wageningen, Wonderen van het natuurgeweld. U. Parenti, Insektem. J. Kater, Ge zond en wel; medische vraagstukken van alledag. M. A. Sechehaye, Te rug naar het nulpunt. A. A. A. Terruwe, Geef mij je hand. Eu thanasie. L. Pauling, Vitamine C en verkoudheid. W. Woltz, Zijn we nu allemaal gek geworden. K. Berntsen, Voorstel aan verslaafden. R. Berger, Eerste Liefde, eerste sex. J. Rabock, Kunstmatige bevruchting en adoptie. P. Hendriks, en de Groot, Theorie voor de sportduiker. J. K. Kroes, Volmaakt partnerschap. H. Klettke, Spel en aktie. Honderd een handwerken. H. Beukers, Ma- cramé. M. Schuurman, Het gourmet wijnkookboek. G. van Vliet, On- kruidbestrijding in tuin en park. U. Bruns, Geliefde ijslanders. C. E. van Berker, De volière. I. M. Ale- ven, Alles over het paudarium. K. Hendricks, Bloemen schikken met wei nig bloemen. R. Bruin, Technische begirvselenleer. R. E. van Oeveren, Brommers. J. P. Jasperse, Schrif telijke begeleiding bij uw autorijlessen. Dit jaar werd deze kerstviering in de morgenuren gehouden en begon met een Eucharistieviering in de Petrus en Pauluskerk, waaraan werd deelgeno men door ca. 15 dames. Mevrouw H. de Beer-Kerkhof las een bijzonder aardig kerstgedicht voor. De viering werd voorgezet in een zaal van het St. Josephgebouw waar genoten werd van koffie met warme worste broodjes. Pastoor Buisman hield een korte in leiding en daarna werd het woord ge geven aan de heer N. van der Waa, Kapitein van het Leger des Heils in Baarn. Deze sprak over de oprichting van het Leger door de Ensrelse methodisten predikant William Booth, die zich in 1861 afscheidde van zijn kerk en die samen met zijn vrouw zich speciaal toelegde op het lenigen van de nood van de medemens, tehuizen stichtte voor thuislozen, drankzuchtigen, in nood verkerende kinderen etc. Sedert 85 iaren is het Leger ook werkzaam in Nederland Kap. v. d. Waa gaf een uitgebreid overzicht van deze werkzaamheden, zoals het bezoeken van gevangenen, ex-gedetineerden, eenzamen en zieken, het leiden van jeugd- en vrouwen clubs. het organiseren van kerstfeesten o.a. ook voor prostituees. Het Leger heeft voor al deze werkzaamheden een groot aantal huizen (ca. 1101. Er wordt hard gewerkt aan een veroleeetehuis in Bunschoten voor beiaarden en zie ken. De kosten van deze bouw moeten voor een zeer groot deel bij elkaar ko men door vrijwillige bijdragen en col lectes. Verder gaf deze enthousiaste spreker een getuigenis van ziin geloof in de Heer. van zijn blijdschap om de weg- gevallen muren waardoor het mogelijk is met de kerken samen te werken en van zijn sterk vertrouwen in de toe komst. Traditiegetrouw werd er een kerstcol lecte gehouden en de opbrengst hier van werd na een dankwoord van dr n-asidpnfe aangeboden aan Kap. v. d. Waa. die hier zeer zeker een goede bestemming voor zal hebben. Speciaalzaak voor radio, televisie en afspeelapparatuur Exclusief sterdealer van: GRUNDIG NORDMENDE SONY B O DUAL Adviseurs voor beeld en geluid Kerkstraat 3, SOEST (naast de Oude Kerk) tel. 5677 (02155) Zilvervloot, Ambtenaren- spaarregeling, Bedrijfs- spaarregelingen etc. voor Midden en Oost Nederland Romans: A. C. Baantjer, Detective omnibus. - M. Brand, Montana kid. M. Brand, Oliver, de bandiet. M. Brent, Tre- garons dochter. J. Broersen, De jonge Jan Bart. N. Carter, Moskou. N. Carter, De robijn des oordeels. A. Christie, Achtste Agatha Christie Vijfling. P. Daninos, Het supervol- maakte leven. J. P. Donleavy, De uieneters. P. Dubina, Spookplaneet Mars. J. Ghysen, De reizigers voor gisteren. M. Gijsen, De afvallige. J. de Hartog, de kinderen van het licht. M. Hoeben, Inspekteur Brave en het boemerang mysterie, - H. In- nes, De gedoemde oase. G. van Janne, Verdwaalde vlinders. O. Kemp, Lift naar het zuiden. H. Krosenbrink, De meester is gek; Gel derse roman. M. McShane, Regen achtige seance. - R. Maugham, Het compromis. Het, Onkruid, en de bloem; dagboek van een verslaafd meisje. H. J. Oolbekkink, De sta pelgekke staatsgreep. E. Queen, De vierde zijde van de driehoek. W. Rol, Uit het leven van Kees Kort. C. Saint-Laurent, Lola Montes, J. Tey, Een koninkrijk voor een moord. H. Trpyat, De scharlaken droom. E. Zola, Het meesterwerk. Buitenlandse romans: Duits: R. G. Brown, Die Plasmagötter. J. W. Goethe, Italienische Reise. 2 din. g. Grass, örtlich betaubt. H. Habe, Ob Tausend fallen. P. Handke, Der kurze Brief zum langen Abschied. H. H. Kirst, Kameraden. H. H. Kirst, Kein Vaterland. H. G. Konsalik, Der Himmel über Ka- sakstan. H. G. Konsalik, Natascha. H. G. Konsalik, Zum Nachtlsch wilde Früchte. H. Martin, Tod in Dutzend. E. M. Remarque, Drei Kameraden. J. M. Simmel, Af- fare Nina B. Engels: G. R. Crosher, A man without memory. D. Devine, Three green bottles.' M. G. Eberhart, Murder by an aristocrat. D. Francis, Bone crack. D. Francis, Rat race. Sh. A. Grau, The condor passes. A. Hailey, The final diagnosis. E. Hunter, Seven. M. MacPherson, The battle of the Braes. B. Mala- mud. The tenats. M. Stewart, The moon-spinners. H. Sutton, Vector. Frans: H. de Balzac. Le Père Goriot. R. Fallet. Les pas perdus. C. V. Gheorghiu, De la 25e heure 1 'heure eternelle. R. Ikor, Le tourniquet des innocents. C. la Laclos, Les liaisons dangereuses. F. Mallet-Jo- ris, La maison de papier. R. Queneau. Zazie dans le métro. Chr. Rochefort, Les stances a Sophie. Th. de Saint Phalle, La chandelle. M. Sils, Fais-moi la bise. G. Simenon. Maigret s' amuse. Studieboeken: R. Vermaas, Opstaan tegen de ondergang. E. Vllar, De lust tot onvrijheid. Th. de Vries, Spinoza. F. R. Mohr, Leven met horizon. R. H. Wissink, De bijbel op school, ja-maar hoe? B. Graham, Jeugd zegt ja tot Jezus. G. Puchin- ger, Zending en ontwikkeling. H. Kahn Inayat, Verruiming van bewust zijn. H. P. Blavatsky, De Geheime Uw special-Dealer voor Hoge Inruil. Prettige Kredietservice. YAMAHA-orgelIessen. UW ORGEL-ADVISEUR Schepenruveu. 1972. K. M. van Zuilekom, Motoren voor de watersport en kleine beroepsvaartuigen. Beel dende kunst en architektuur (Infora ma). Kleine Wohnhauser-Ferien hauser-Verbundhauser. Ruimtelijk beleid in Nederland. P. Vos, Scheppingsverhaal. E. van Beest, Cartoons. J. Carrington, Landschap- schilderen. G. Spitzing, Het doka- boek. H. Betchel, Alles over na tuurfotografie. A. van Oirschot, Open haarden en schouwen. A. van Oirschot, Antiek kopen, glazen voor werpen. P, Dietz, Schering en in slag; een boek over zelf weven. P. Gammond, De toverwereld van de muziek. Chansons fran^aises. K. Fens, Tussentijds; essays. R. Borg- greve, Praktische wenken bij de stu die van de franse taal. D. Kohn- stamm. Ik hoop dat de spelling veran derd wordt. H. LarriDO, De zwanen van Stonehenge. N. Mandelstam. Memoires. J. Forceville-van Rossum Commentaar op G. K. van 't Reve's: Op weg naar het einde. E. Slagter. Concrete poëzie. L. Vercammen. Felix Timmermans. J. de Decker. Over Claus' toneel Een Nieuw ge luid. proza en poëzie van '80. Stre vend Vlaanderen. W. Zaal, Geliefde gedichten, die iedereen kent maar niet kan vinden. De Reis, van Sente Brandane. Al ziet men de lui..., blijspel uit. de 16e en 17e eeuw. H Haasse, Een draad in het donker. G. Puchinger, Herinneringen aan Gevl. H. Carter. Het graf van Tut-Anch- Amon. Strijd om bevriiding. E. Troch, Amerika-Rusland-China. J. A. Brongers, Vaassen, een akkercom plex uit de ijzertijd. W. A. van Es. De Romeinen in Nederland. P. W. BrouWer, Als Nederland niet vlagt. R. Fruin, De oorlog van 1672. M. F Siahave, Mena-Muria, Wassenaar '70. J. A. Heijmans. Gasten van Soestdiik. D. Scbaan, Johan de Witt E. Heupers, Kent u ze nog... de Soestenaren. G. J. Röhner, Een kostbare erfenis. Utrecht 850 jaar stad. J. W. Oerlemans, Bismarck. J. W. Oerlemans, Disraeli. Catharina van Rusland. J. Brodsky, Het land gamma. B. Gaay Fortman. Derde wereld in beweging. R, Ooldston. De cubaanse revolutie. Bangla Desb. het einde van de koloniale onder drukking. B. Dubbelboer. D^n*hg G. Lauwens, Bulgarije. M. Sa- velkouls. De Scandinavische wereld. Schwarzwald en Bodensee. Walma van der Molen, Sardinië. P Derieu Noord Zwitserland. L. Huizinga, Marokko het land van het dode paard. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 31 december 10 uur ds. D. H. Bosma, 19 uur ds. P. Kloek. 1 januari: geen dienst. Emmakerk, Regentesselaan. 31 december 10 uur ds. Jac. Smit, 19 uur ds. D. H. Bosma. 1 januari 11 uur Nieuwjaarsontmoeting. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 31 december 10 30 uur ds. P. Kloek, 19 uur gezamenlijke dienst met gerefor meerden, ds. Jac. Smit. 1 januari: geen dienst. Ichtuskerk. Albert Cuyplaan. 31 december 10 uur ds. C. Hooykaas, Zeist; 17 uur ds. J. Smit. 1 januari 10 uur ds. J. Smit Zonnegloren 31 december 10 uur ds. J. E. Drost. 1 januari: geen dienst. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte in de Oude Kerk, Emmakerk, De Open Hof en Zonnegloren Oude- jaarskollekte. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagsscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg, geen dienst. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk, geen dienst. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk, geen dienst. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan. 31 december 10 en 17 uur ds. M. Wil schut 1 januari 10.30 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dahveg/hoek Veenbesstraat. 31 december 9 uur ds. J. Koppe; 19 uur ds. Jac. Smit, gezamenlijke dienst met hervormden. 1 januari: Nieuwjaarsontmoeting. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18, 31 december 10 en 17 uur ds. G. Rang. 1 januari 10.30 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERKEN (vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 31 december 8.30 dienst des Woords, 14.45 uur ds. R. Koolstra, Veenendaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 31 december 10.30 uur ds. v. d. Weelen, Huizen. 15.00 uur ds. den Butter, Bunschoten. 1 januari ds. De Romph, Naarden. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 31 december 9.30 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. 1 januari 9.30 uur Leesdienst; VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 31 december 19.15 uur ds. W. Leerink. 1 januari geen dienst. Wijk gebouw Schoutenkampweg/hoek Buntweg, 10.15 uur kinderdienst vanaf 14 januari. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 31 december 15.45 uur G. J Mensink. 1 januari geen dienst. Baby crèche en kinderdienst Heeskapel, Insingerstraat 53. Geen dienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 31 december 10 en 17 uur G. M. W. Steen, Utrecht. 1 januari 10.30 uur Nieuwjaarsdienst in de hervormde kerk Hervormde kerk. 31 december 10.00 uur ds. L. Sterk. Austerlitz; 19 uur ds. F. J. Th. van Boven. 1 januari 10.30 uur Nieuwjaarsdienst Johannes Stichting. 31 december 19.00 uur ds. A. O. Zijlstra, Amersfoort. 1 januari 10 30 uur drs. N. W. J. Speel man, Nieuwjaarsdienst. BAARN Doopsgezinde Gemeente. Eemncsserwrg 31 december Hr. M. de Goede, Amster dam. 1 januari geen dienst Gercf. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 31 december 10.30 en 16.30 uur ds. H Kiezebrink. 1 januari geen dienst Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest". Burgemeester Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. Evangelisch Luth, Gcm., Kapelstraat, Baarn. 31 december 10.30 uur drs. G. Fafié. 1 januari geen dienst Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. 31 december 9.30 en 11.30 uur, 19.00 uur avondmis. 1 januari 9.30 en 11 30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag te 9, 11 en 18 uur. 1 januari 11 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Socst-Zuid, St Willibrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. 31 december 8.00, 9.30 en 19.00 uur. 1 januari 9.30 en 11.30 uur. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Dinsdag en donderdag 9 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521. Zaterdag 19 uur avondmis. 31 december 9.30 uur Hoogmis, 19 uur oudejaars viering. 1 januari 11.30 uur Hoogmis. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverlichtlng en staande lampen Showroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot 1 jan uari 8 uur door H van Dorssen, Korte Bergstraat 3. tel. 12119 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Van 1 januari 8 uur tot 2 januari 8 uur door J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 13322 en P. J. H. M. Rupert Jr, Ossen- damweg 33e, tel. 12395. SOESTERBERG Tijdens het weekend en 1 januari zal de artsendienst worden waargenomen door A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen 30 en 31 december van 13.00 tot 13.30 uur J. Rijks, Heideweg 43. 1 januari van 13.00 tot 13.30 uur W. H. A. Steen, Margrietlaan 21. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat, Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. O"TEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen T uur en 1 januari de gehele dag. Zr. K. Kropff en Zr. W. Blees, Middel wijkstraat 36, tel. 12902. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. T. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 15423 en Zr. A. v. d. Berg, Paladeinweg 110, Amersfoort, tel. 03490-28010. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middel wijk straat 36 en Alb. Cuyp laan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001-12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36 en Braamweg 51. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wtf lessen In OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Zoals hierboven duidelijkheidshalve is afgedrukt, zo had men de kerstpuzzel van vorige week moeten invullen om een kans op één der waardebonnen van tien gulden tc hebben. 186 inzenders(sters) van de 240 deden het op de juiste manier, en ook nu weer kwamen opvallend veel Inzendingen uit het Soesterveen. Om de vüf door ons beschikbaar gestelde waardebonnen van tien gulden moest uiteraard geloot worden. B(j deze loting vielen de bonnen toe aan 1. Mevr. K. Mourik-Hoogendoom, Albert Cuyplaan 154, Soest 2. G. J. Lucking, Aagje Dekenlaan 30, Soest 3. F. W. Swaan, Valeriaanstraat 56, Soest 4. E. Spoelstra-Schröder, Stadhouderslaan 35, Soest 5. J. Th. Stegers, Prins Bcrnhardlaan 62, Soest Deze gelukkige winnaars ontvangen hun waardebon per post thuis.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7