REISBUREAU GERTH 7*f Mazen in de sociale wetgeving J. SCHANS S0ESTERBERG NIEUWE SCHOLEN MAGNEET FILMFESTIVAL Veronica's VERONICA'S LP. TOP 20 VERONICA'S TÏPPARADE Verkeerscontrole Portemonnaie gestolen Jaarvergadering Imkers Vleesverkoop Poging tot inbraak Smeedijzeren naam gestolen Auto te water Twee auto's bij botsing zwaar beschadigd Rijbewijs ingevorderd AUTOMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN Kerkstraat 60 - Soest Telefoon 02155-18404 GRANDIOZE AANBIEDING Bij aankoop van een autoradio een volledige inbouwset, bestaande uit bevestigingsmate riaal, frontplaat, an tenne en luidspreker, ter waarde van pl.m. 50,- gratis. Varken nam de benen Heup gebroken Klaverjassen K.V. de Meteoren Vierde klaverjasavond B.D.C. handbal Nederlandse Christen Vrouwenbond Generatieconflict na oud en nieuw Eiermarkt Betaalcheques uit auto gestolen Inbraak Utile Dulci bracht lacherig niemandalletje Algemene Bejaardensoos VARA speelgoedaktie een succes Piep noch Stok naar „Schakels" Natuurwandeling Gevonden voorwerpen Hogere kosten voor aansluiting op gemeente lijke riolering A.s. zondag weer jongerendienst in Petrus en Pauluskerk Gluurder ontsnapte Auto door gladheid geslipt VAKANTIEPLANNEN op 7 februari 1973 in De Open Hof te Soest. Aanvang 20.00 uur. Kaarten gratis verkrijgbaar bij Laanstraat 66 - Soest - Tel. 02155-12683 „De Gouden Snaar reisagenten Soester Courant van donderdag 11 januari 1973 Dat we met onze sociale lasten zo langzamerhand het plafond van het moge lijke bereikt hebben, blijkt heel duidelijk uit het feit, dat het misbruik van de sociale verzekeringen tijdens de jongste verkiezingen een van de belangrijkste diskussiepunten was. Met name de V.V.D. heeft dit punt sterk onder de aan dacht van de kiezers gebracht en dat heeft de liberalen misschien wel enkele Kamerzetels méér opgeleverd. Misbruik van sociale uitkeringen („on eigenlijk gebruikt"), zegt staatssekre- taris Rietkerk kwam natuurlijk tien jaar geleden net zo goed voor als nu, maar juist omdat de premielast ieder jaar zwaarder wordt, worden velen geprikkeld door het feit, dat anderen blijkbaar zo gemakkelijk sociale uit keringen weten te verwerven. Splinter in andermans oog Overigens zit aan alle diskussies over het gebruik en misbruik van sociale verzekeringen een ironisch aspekt. Steeds valt het weer op dat velen mopperen over het z.g. misbruik van sociale wetten, waar ze zelf ook van profiteren. Iemand die nogal eens in de ziekte wet loopt, of dat nu terecht of niet terecht is, zal de trekkers van de ziektewet vrijwel zeker met rust laten doch wijst verontwaardigd op de bij standtrekkers en de werklozen, die leven „van onze centen". Een werknemer met veel studerende kinderen heeft geen kwaad woord voor de kinderbijslagwet, maar hij ergert zich wel aan mensen, die van de W.A.O.-trekken. Iemand die partikulier verzekerd is tegen ziektekosten vindt al heel gauw, dat verplicht-verzeker den teveel naar de dokter lopen, maar aangezien hij zelf elke winter griep heeft hoor je hem nooit klagen over de ziektewet. Kortom, de kritiek op de toepassing van de sociale verzekeringswetten is maar zeider objektief, ze richt zich altijd op „de anderen". Als iedere Ne derlander eerst eens bij zichzelf naging of hij soms niet wat al te gemakkelijk profiteert van sommige sociale voor zieningen. zouden we verder komen. Een eerlijk zelfonderzoek helpt wel licht meer dan het voortdurend be schuldigen van anderen. Overigens moeten we toch bezwaar maken tegen de term „misbruik" Uiteraard zijn er lieden die werkelijk fraude plegen maar hun aantal is vrij gering. Er zijn oneindig veel meer mensen, die proberen door de mazen van de wet te glippen en daarin soms ook slagen. Echte fraude kan hen niet verweten worden. Hoe bewijs je bij voorbeeld dat iemand, die griep heeft gehad, best drie dagen eerder zijn werk had kunnen hervatten? Vandaar het introduceren van de term „on eigenlijk gebruik", die in vele geval len de situatie beter aangeeft dan ter men als „misbruik" en „fraude". Letter van de wet. ringen kan o.i. aLleen maar worden teruggedrongen wanneer de wetteksten zodanig worden geformeerd, dat het moeilijker wordt nog mazen te vinden waar men doorheen kan glippen. Wet ten moet niet zodanig worden gefor muleerd, dat de mensen in verleiding worden gebracht ze te ontduiken. Tot dusverre ontwikkelt de overheid in deze richting nog weinig aktivitei- ten. Weliswaar is dr. Veldkamp, oud minister van sociale zaken, al enkele jaren bezig met een herkodifikatie van de sociale verzekeringswetten en be studeert de Sociale Verzekeringsraad de hele materie van het oneigenlijk gebruik ook, maar dat brengt op korte termijn geen soelaas. Een paar goeie juristen moeten alle wetteksten maar eens met het blauwe potlood nalopen. Bij een enige uren durende verkeers controle van het vrachtverkeer wer den drie chauffeurs bekeurd. Eén kreeg een procesverbaal voor het rijden met een gladde band en voor een kenteken bewijs dat niet in orde was; de twee de voor het rijden met een gescheurde remtrommel en de derde voor een band met een kanvasbreuk. J. F. uit Baarn deed aangifte van dief stal van zijn portemonnaie met vijftien gulden uit zijn kleding, die hij had op gehangen in de kleedkamer van de sporthal Beukendal. J. S. uit Soest deed aangifte van dief stal van zijn sportfiets uit de rijwiel stalling bij het station Soest-Zuid. De afdeling Soest van de vereniging tot bevordering der bijenteelt in Neder land houdt op vrijdag 12 januari a.s. haar jaarvergadering in het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. De voorzitter, de heer A. J. van Breu- kelen, stelt zich vanwege zijn drukke werkzaamheden, niet herkiesbaar. In zijn plaats'stelt het bestuur de volgende kandidaten voor: C. Beernink uit Soest, T. Roodenburg uit Soest en S. Nieu- wenhuizen uit Blaricum. Ook het be stuurslid de heer E. Adams stelt zich niet herkiesbaar. De vergadering begint om 20.00 uur. Inderdaad vertoont onze sociale wet geving nogal wat mazen, waardoor handige jongens proberen heen te glippen. We behoeven bijvoorbeeld maar te denken aan seizoenwerkers, musici en artiesten, die regelmatig in de werkloosheidswet lopen en wier soms hoge uitkering gebaseerd wordt op een tijdelijke, zeer hoge beloning (het gemiddelde over de laatste dertien weken). Naast artiesten zijn het voor al kelners, die van deze regeling nogal eens profiteren, Van fraude kan je hier beslist niet spreken, integendeel, de regeling is in overeenstemming me^ de letter van de wet. Maar ook met de geest van de wet? Wij dachten van niet, maar hier ligt nu juist de kom- plikatie. Degenen die menen aanspraak op een sociale uitkering te kunnen maken, zullen zich beroepen op de let ter van de wet. Dat is juridisch vol komen in orde. Wordt iemand in een psychiatrische inrichting opgenomen, dan zijn de kosten van verpleging en behandeling voor rekening van de algemene wet bijzondere ziektekosten (A.W.B.Z.). Maar was hij vóór zijn ziekte als loontrekkende werkzaam, dan heeft hij gedurende de periode tijdens welke hij wordt verpleegd, recht op een W.A.O.-uitkering. Vooral alleenstaanden kunnen in die tijd een aardig spaarpotje aanleggen. Een eigen bijdrage in het kader van de A.W.B.Z. wordt alleen van bejaar den gevraagd, zij het onder bepaalde kondities. Ook in dit geval kan je be slist niet van misbruik of fraude spre ken. Er wordt volkomen volgens de letter van de wet gehandeld. En toch Verleiding Wie zegt dat je de instelling van de mensen kan veranderen, waardoor het oneigenlijk gebruik van sociale verze keringen vanzelf terugloopt, is een op timist. Wie zegt dat je de mazen in de wet zoveel mogelijk moet dichten is een realist. De omvang van het on eigenlijk gebruik van sociale verzeke- Zaterdagmorgen. 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten genummerd van 1 tot en met 125 en aan de houders van.grijze kaarten genummerd van 1 tot en met 66. In het weekend werd vermoedelijk een poging tot inbraak gedaan bij machine fabriek Fréjo aan de Dorresteinweg. Een grote ruit aan de zijkant van het gebouw werd ingegooid, maar er kon niet worden vastgesteld of men ook in het gebouw was geweest. Zondagavond laat werd van een woning aan de Van Lijndenlaan -te Soestduinen, de smeedijzeren naam „De Veenshof" gestolen. De waarde is ongeveer twee honderd gulden. Van de daders ont breekt ieder spoor. Op de Biltseweg, ter hoogte van het Spiehuis, raakte de Amerikaanse mili tair A. L, S. (24), rijdend in de richting Baarn, de macht over het stuur van zijn auto kwijt en belandde daardoor in de vijver aan de linkerkant van de weg. De man kon de wagen voordat deze van de walkant dieper het water inzakte, verlaten. Een takelwagen heeft de auto weer op het droge gezet. Op de Koningsweg werd de 30-jarige kelner A. de H. uit Amersfoort aange houden, die in kennelijke staat zijn auto bestuurde. Op het politiebureau werd de bloedproef genomen en nadat zijn rijbewijs was ingevorderd, werd de man naar huis gezonden. De veevervoerder O. uit Breuk den deed aangifte bij de politie van ver missing van een varken. Het beest nam de benen toen O., na het lossen van varkens bij S. aan de Veenzoom, de wagen met laadklep naar beneden, een moment onbeheerd liet staan. Het zoe ken naar het 35 kg wegende varken leverde geen resultaat op. Mevrouw P. A. B.-K. (75) brak haar heup, toen zij op de Pieter de Hoogh- laan kwam te vallen. Zij bukte zich gelijk met een haar begeleidende heer om een sleutel op te rapen en verloor daarbij haar evenwicht. Per ambulance werd zij naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. Maandag 8 januari werd de vijfde kla- verjasavond gespeeld. Eerste werd de heer Poot met 4820 pnt. 2. B. de Rooy, 4774 pnt. 3. Mevr. v. d. Heide, 4757 pnt. 4. Mevr. C. v. Horns- veld 4746 pnt. 5. Samson, 4666 pnt. 6. W. Kraay, 4664 pnt. De poedelprijs was ditmaal voor mej. H. Kinderdijk met 3186 pnt. De totaal stand van vier gespeelde avonden is: I. Poot, 18533 pnt. 2. Bosman, 18272 pnt. 3. v. d. Linden, 18222 pnt. 4. Wiggemans, 18040 pnt. 5. B. v. Hornsveld, 17581 pnt. 6. Samson, 17318 pnt. 7. Mevr. J. Bok-Groen 17304 pnt. Het puntenverschil is niet zo groot en er moet nog drie keer gespeeld worden, dus er kan nog volop verandering in komen. De zesde klaverjasavond is vastge steld op maandag 12 februari wederom in het clubgebouw van de Ren- en Toervereniging „Tempo". Dinsdag 16 januari a.s. organiseert BDC-handbal voor de vierde maal dit seizoen haar maandelijkse klaverjas avond voor haar leden, donateurs, ad verteerders en belangstellenden. Voor de junioren is er ook deze keer weer gelegenheid om mee te doen aan de sjoelcómpetitie. Iedereen wordt om 20.00 uur in Beukendal verwacht. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag, 11 januari 1973, haar leden vergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regentesselaan. Spreekster is mej. N. van Riet te Doorn. Onderwerp: „Omgaan met ge handicapten". Gasten zijn hartelijk welkom. Twee auto's werden zwaar beschadigd toen zij op het kruispunt Nassauplant- soen-Beatrixlaan met elkaar in bot sing kwamen. De 48-jarige musicus J. F. W. uit Soest verleende, komende van de Van Wee- destraat, geen voorrang aan zijn plaats genoot de 20-jarige student D. J. W. die vanaf de Beatrixlaan het kruis punt overstak. Beide wagens belandden de forse klap in het plantsoen, waarbij een verkeersbord omver werd gereden. W. liep licht verwondingen op aan zijn rechter knie en werd door de politie naar zijn woning gebracht. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks hoender eieren in prijzen van 11,25 tot 14, Middenprijs 12,85. Prijs per kg 2,01. Generatieconflict na oud en nieuw", dat zal het onderwerp zijn,'waar over rec tor De Valk uit Baarn het zal hebben in de jeugddienst van a.s. zondag in de Open Hof". De dienst begint zoals gewoonlijk om 19.00 uur. Ben Bunnik met gitaar zal voor de muzikale om lijsting zorgen. Mevrouw F. N.-v. d. W. deed aangifte van diefstal uit haar auto, die zij ge parkeerd had op de picknickplaats aan de Foekenlaan, van haar schoudertas, waarin betaalcheques en een spaar bankboekje. Vermoedelijk heeft het scheerraampje van de wagen open ge staan, want er werden geen sporen van braak gevonden. Ingebroken werd 'in de woning van de familie K. W. aan de Parklaan. Omdat de bewoners met vakantie zijn, kon niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. De onbekende dader kwam niet verder dan de bijkeuken; de volgende afge sloten deur werd niet geforceerd. Wel is hij in de garage geweest, waarvan een gedeelte is ingericht als t.v.-werk- plaats. Bij thuiskomst van de familie bleek daar voor een waarde van ƒ650 aan gereedschap, boeken enz. gestolen te zijn. Inderdaad heeft Utile Dulci zijn beste beentje weer voorgezet, zoals het pro gramma vermeldt, met de opvoering van een blijspel van Noel Coward, waarmee deze schrijver overigens niet veel eer heeft ingelegd. •Het werd een wat lachterige vertoning in overeenstemming met de titel van het blijspel „Ik lach erom", waaraan een goedlachs publiek, ditmaal goed opgekomen, beslist wel plezier heeft beleefd en dat ook vrijdag 12 januari zeker weer zal hebben. De nieuwjaarsbijeenkomst van de al gemene bejaardensociëteit droeg deze keer een bijzonder feestelijk karakter. Behalve van de oliebollen en de wijn konden de bejaarden ook nog genieten van enkele schitterende kleurenfilms vervaardigd en vertoonde door de heer F. Haars jr. De dames Van Dijk, Van Ek, Smit, Schrieken, Veenstra en De Wit van het comité Vara Speelgoedactie hebben in Soesterberg een succesvolle actie ge voerd, daar ruim 574,- werd bijeenge bracht voor de debiele kinderen van het tehuis „Bos en Hei" te Uddel. Allen worden hartelijk dank gebracht namens directrice en kinderen. De bejaardenclub „Piep noch Stok" gaat maandagmiddag 22 januari naar Boschlust te Zeist, waar de jubilerende toneelgroep „Genesius" het toneelspel „Schakels" van Herman Heijermans opvoert. Men vertrekt met de bus vanaf het Dorpsplein om 13.45 uur. De toegang tot de zaal is 1,50 per persoon. De kaarten zijn verkrijgbaar bij me vrouw Apeldoorn, Fokkerstraat 43 (tel. 1927). Dat er ook 's-winters in de natuur nog veel te zien en op te merken valt, kunt U ervaren waneer U deelneemt aan de maandelijkse natuurwandeling welke de Natuurbeschermingswacht „Eem- land" zal houden door het „Paarden- bos" op zondag 14 januari a.s. De wandeling start om 14.00 uur van af de ingang aan de Amsterdamse- straatweg, bij de Marechaussee-kazer ne en zal plm. 1 V# uur duren. De deel neming is, zoals gewoonlijk, gratis. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: portemonnaie met inhoud, kin dermuts, sleutel, kinderwant, metalen meetlint, autohandschoen, hond, kin- derbril en herenfiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Indien dé raad ermee accoord gaat zullen de kosten voor aansluiting op de gemeentelijke riolering verhoogd worden met 20 Deze zijn nu voor eengezinswoningen 100 gulden per aan gesloten woning en voor étagewoningen in twee woonlagen 150 gulden per aan sluiting. Ze zullen gebracht worden op respectievelijk 120 en 180 gulden. - Voor de bouw van een Christelijke lagere school zal de gemeente kosteloos in eigendom aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel' overdragen een perceel grond, groot ongeveer 4350 m2, gelegen aan de Os- sendamweg. Voor het bouwrijpmaken van sectie 11 van de wijk Klaarwater, waar een openbare lagere school alsmede een gymnastieklokaal worden gebouwd, wordt een krediet gevraagd groot 34.000 gulden. Ook wordt de raad verzocht mede werking te verlenen aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor de stichting van een kleuterschool en van een school voor gewoon lager onderwijs in de wijk Klaarwater/Boerenstreek. Daar de scholen gebouwd zullen wor den in een in aanbouw zijnde wijk c.q. in een nog te realiseren plan, is het voor het schoolbestuur niet moge lijk de zogenaamde ouderverklaring over te leggen. Op zondag 14 januari a.s. zal het Jon gerenkoor uit Soest weer de dienst van half twaalf verzorgen in de Pe trus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Ook in deze jongrendienst zullen weer een zestal negro-sp.irituals worden uit gevoerd door het Jongerenkoor, dat o.l.v. de heer A. de Bruyn staat. Van deze liederen zijn er vier, die voor de eerste maal te horen zijn, terwijl er twee in de vorige dienst ook werden uitgevoerd. De dienst zal weer worden geleid door Pastoor J. Buisman. Het jongerenkoor Soest breidt zich nog steeds uit, maar kan nog jongeren vanaf 15 jaar gebruiken, die het koor komen versterken, daar het koor niet op de gewenste sterkte is. De repetities worden elke maandag gehouden om 20.00 uur in de St. The- resiaschool aan de Theresiastraat. In de tuin achter zijn woning aan de Plasweg ontdekte de heer E. een gluur der. De door hem direct ingezette achtervolging leverde geen resultaat op. De man ontkwam in het donker. Mevrouw P. B.-de J. raakte ten gevolge van de gladheid op de Wilhelminalaan de macht over het stuur van haar auto kwijt. Zij botste tegen een links van de weg staande lantaarnpaal, waardoor de auto zwaar werd beschadigd. GRATIS reisfolders verkrijgbaar. Wij vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisatie's. Speciale jongerenreizen. Teven verzorgen wjj gaarne Uw privé- en zakenreizen per vliegtuig of trein. In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 A.N.V.R. STEENHOFFSTRAAT 9a, TEL. 16571 en 14905 Kantooruren: maandag t.m. vrijdag 9-17 uur zaterdag 9-16 uur (Een echt reisbureau, heus er is ver schil). ANTIEK HORLOGE. - Een paar jaar geleden ben ik in het bezit gekomen van een oud zilveren horloge, wat toen helemaal kapot was. Inmiddels is het door verschillende horlogema kers weer in werkende konditie ge bracht, zelfs het slagwerk. Bijzonder heden: op de wijzerplaat en op de binnenkast staat de naam Bourquis le Jeune. Op de binnenzijde van de kast zijn de letters FRT ingeslagen, alsmede het getal 4417. Kunt u mij zeggen hoe oud dit horloge ongeveer is? Ik meende van begin 19e eeuw. Antwoord. Inderdaad stamt dit horlo ge uit het begin van de 19e eeuw, nl. uit ca. 1820. Het is van Zwitserse ori gine. Deze horloges (ook met slagwerk) zijn niet zo erg zeldzaam, zodat ze niet zo'n erg hoge waarde hebben. De aanduiding FRT 4417 is vermoede, lijk een reparatienummer. MUNTEN. - Is het juist dat kwartjes en dubbeltjes van het jaar 1948 met het beeld van koningin Wilhelmina naar links, de waarde zouden hebben van een gouden tientje? Antwoord: Uw vraag slaat terug op een gerucht dat wij al jaren geleden meermalen hebben gehoord. De oor sprong daarvan hebben wij echter niet kunnen achterhalen. De kwartjes dubbeltjes van 1948 hebben allen de beeltenis van koningin Wilhelmina naar links, evenals de stuivers en cen ten van dat jaar. Al deze waarden zijn in grote aantallen geslagen er veelal nog in omloop, zodat zij (behal- misschien een volstrekt stempel- nieuw exemplaar) geen van allen een hogere waarde hebben dan de nomi nale. VLIEGRAMP. - Op welke datum de jaren 1957 of 1958 - was het dat de voetbalploeg van Manchester United bij een vliegramp bijna geheel om het leven kwam? Antwoord: - De vliegramp, waarbij bijna het gehele elftal van Manchester United om het leven kwam, vond plaats op 6 februari 1958. PHONOGRAAF. - Ik ben in het bezit van een oude phonograaf met was- rollen. Kunt u mij zeggen of deze nog waarde heeft? Antwoord. Via het Omroepmuseum in Hilversum en het museum „Van Speel doos tot Pierement" in Utrecht, heb ben wij het adres ontvangen van de heer Hugo van Emmerik, Obrechtstraat 27 bis. Utrecht, tel. 030-718935. Deze heeft al een verzameling van 12 oude phonograven en is ook in uw exem plaar geirlteresseerd, want er zijn erg veel modellen geweest. Wij adviseren u rechtstreeks met hem kontakt op te nemen en delen u nog mede, dat zo'n antiquiteit in goede staat voor een liefhebber zeker enige honderden gul dens waard is. AFKORTING. - Soms ziet men wel eens op een officiële brief achter de handtekening de letters q.q. Kunt u mij zeggen wat dit betekent? Antwoord: De letters q.q vormen de afkorting van de latijnse woorden „qualitate qua", hetgeen betekent „in de hoedanigheid van". Men gebruikt deze afkorting wel als er ambtshalve stukken worden ondertekend. MUNTRANDSCHRIFT. - Waarom staan er op onze guldens en rijks daalders de woorden „God zij met ons"? Antwoord: De bewerking van de rand van de munt geschiedde van oorsprong om het z.g. „snoeien" tegen te gaan. Dat hield in dat men van een munt een klein beetje afknipte of afvijlde alvorens hem weer uit te geven, en zo een zekere hoeveelheid zilver ver zamelde om te verkopen of om nieuwe munten van te maken. Op de dunne munten uit de Middeleeuwen zette men daarom een bijbeltekst of andere spreuk rondom langs de rand, in de verwachting dat men zo iets heiligs niet zou durven beschadigen. Later bewerkte men de rand als kartelrand e.d. Omstreeks 1800 begon men er leu zen. in te persen die destijds in de mode waren. Onder het koninkrijk Holland (koning Lodewijk Napoleon 1806-1810) had men de spreuk „De Naam des Heren Zij Geloofd", wat rechtstreeks aansloot op de in de Mid deleeuwen gebruikte teksten. Tijdens de inlijving bij Frankrijk stond op het (Franse) geld: „Dieu Protégé La Fran- ce" (God bescherme Frankrijk). In de Duitse landen was „Gott Mit Uns" een geliefde tekst en daarbij sloot aan de vanaf het begin in Nederland gebruik te tekst „God zij met Ons". Op de tegenwoordige munten heeft de oor spronkelijke bedoeling, het snoeien te beperken, natuurlijk geen zin meer en het gebruik behoort dus, zoals alles wat geen zin meer heeft, tot de tradi tie. GULDENS: - Al een tijdje geleden hoorde ik van een paar kennissen dat de (zilveren) guldens uit de jaren 1959, 1960, 1961 en 1962 een ontzetten de hoop geld waard zouden zijn, om dat er in die jaren zeer weinig van zouden zijn geslagen. Sindsdien heb ik iedere gulden die ik tegenkwam nagekeken, maar er was er niet een bij. Kunt u mij zeggen of dit waar is? Naar mijn mening worden blijkbaar de guldens van deze jaartallen zeer ;oed „vast gehouden". Antwoord. Men heeft u bij de neus genomen. In deze jaren is er GEEN ENKELE gulden geslagen; zoeken heeft dus geen zin. 1 1) 2 2) 3 3) 4 4) 5 5) (11) 7 8) 8 6) 9 9) 10 7) 11 (20) 12 (13) 13 (26) 14 (12) 15 (15) 16 (18) 17 (21) 18 (-) 19 (10) 20 (23» 21 (-) CRAZY HORSES The Osmonds - MGM BEN Michael Jackson - Talma Motown CLAP YOUR HANDS AND STAMP YOUR FEET Bonnie St. Claire (and Unit Gloria) - Philips GUDBUY 'T JANE Slade - Polydor ELECTED Alice Cooper - Warner Bros Records PAPA WAS A ROLLIN' STONE Temptations - Tamla Motown Hl Hl Hl Wings - Wings HAPPY XMAS (War is over) John Yoko P. O. Band- Apple MARIE-JEANNE George Baker Selection - Negram HET BANANENLIED André van Duin - CNR MAGIC WOMAN TOUCH The Hollies - Polydor IN EEN GROEN GROEN KNOLLENLAND Jaap Dekker Boogie Set - Imperial ROCK ME BABY David Cassidy - Bell CROCODILE ROCK Elton John - DJM-Records DO IT AGAIN Steely Dan - Probe THE COVER OF „ROLLING STONE" Dr. Hook The Medicine Show - CBS UBERALL AUF DER WELT Freddy Breek - BASF DONNA 10 CC - UK Records FAIS-DO Redbone - Epic ALOHA M'N BRUINE MADONNA De Piraten - Vier Wieken ME AND MRS JONES Billy Paul - Epic 22 (33) MOSQUITO Doors - Elektra 23 (28) MY MOTHER WAS HER NAME Hurricane Smith - Columbia 24 (14) ICH HAB' DIE LIEBE GESEH'N Vicky Leandros - Philips 25 (16) EVE AND THE APPLE Shocking Blue - Pink Elephant 26 (17) THERE HAS BEEN A TIME The Cats - Imperial 27 (25) JIJ BENT VEEL TE MOOI Danny Cardo - Telstar 28 LONG HAIRED LOVER FROM LIVERPOOL Little Jimmy Osmond - MGM 29 (19) I THINK I LOVE YOU (Maxi Single) The Partridge Family - Bell 30 (24) SLAVENKOOR (Zwarte Slaven) Zangeres zonder naam - Telstar 31 (27) I PUT A SPELL ON YOU (Maxi-Single) Creedence Claerwater Revival - Fantasy 32 SONG FOR EVERYBODY Mac Katie Kissoon - Young Blood 33 (29) E DIDN'T KNOW I LOVED YOU Gary Glitter - Bell 34 (31) LISTEN TO THE MUSIC The Doobie Brothers - Warner Bros Ree. 35 (22) ALIVE BeeGees - Polydor 36 (32) AUNTIE Diverse artiesten - Philips 37 (34) AIN'T NO SUNSHINE Micfiael Jackson - Tamla Motown 38 (35) GARDEN PARTY Rick Nelson - MCA 39 (36) WAAROM TROUW JE MET DIE ANDER Hanny en de Rekels - 11 Provinciën 40 (30) THIS WORLD TODAY IS A MESS Donna Higthower - Pink Elephant REGENMETER. - Bij het weerbericht hoort men vaak dat er zoveel millime ter regen is gevallen. Graag zou ik willen weten hoe zo'n regenmeter on geveer werkt? Antwoord: De regenmeter (pluviome ter) is een instrument waarmee men de hoeveelheid neerslag meet, die er in de voorgaande periode is gevallen. De regenmeter bestaat uit een ronde opvangtrechter met een scherpe bo venrand. De oppervlakte bedraagt 4 of 2 dm2. Het opgevangen water vloeit uit de nauwe trechtermond in een vergaarbak; op deze wijze wordt de verdamping zoveel mogelijk beperkt. Op vaste tijden, of na een bui, wordt de regenmeter afgetapt en de opge vangen hoeveelheid wordt in een maatglas, dat een ijking in mm neer slag heeft, gemeten. In Nederland is de voorgeschreven hoogte 40 cm boven 14 (28) de grond. Om de regenval op de voet te kunnen volgen, gebruikt men een zgn. registrerende regenmeter (pluvio- 15 (20) graaf). 1 1) ALLE 13 GOED! 4 Diverse Artiesten - Philips 2 2) NURSERY RHYMES Jaap Dekker Boogie Set - Imperial 3 3) TOMMY Diverse Artiesten - Ode Records 4 6) VICKY LEANDROS Vicky Leandros - Philips 5 7) CRAZY HORSES The Osmonds - MGM 6 (15) „INTROSPECTION" Thijs van Leer - CBS 7 4) SIGNED BY The Cats - Imperial 8 5) BACK TO FRONT Gilbert O'Sullivan - MAM 9 8) DEEP PURPLE „LIVE IN JAPAN" Deep Purple - Purple Records 10 (10) POPKRACHT 538 Diverse Artiesten - Negram 11 (9) CREEDENCE GOLD Creedence Clearw. Revival - Fantasy 12 (11) FOCUS 3 Focus - Imperial 13 (12) SCHERTSENDERWIJZE Henk Elsink - Basf 14 (18) BEN Michael Jackson - Tamla Motown 15 (13) SEVENTH SOJOURN The Moody Blues - Threshold 16 (16) WEER ALLE VEERTIEN FAVORIET (3e keer) Diverse Artiesten - Negram 17 (14) HOLLANDSE HITPOURRI 10 Diverse Artiesten - 11 Pro vinciën 18 (17) CORNELIS VREESWIJK Cornelis Vreeswijk - Fontana 19 (20) BEDANKT. LIEVE MENSEN Johnnv Jordaan - Imperial 20 (19) SLAYED Slade - Polydor 1 (-) 2 3) 3 (19) 4 5) 5 7) 6 9) 7 8) 8 (11) 9 (13) 10 (14) 11 (17) 12 (21) 13 (24) BLOCK BUSTER The Sweet - Inelco YOUR MAMMA DON'T DANCE Loggins and Messina - CBS YOU'RE SO VAIN Carly Simon - Negram PETITE MADEMOISELLE Ronnie Tober - Phonogram THE RELAY Who - Polydor BLUE SUEDE TIE Tremeloes - CBS DA DA I LOVE YOU Willeke v. Ammelrooy - Phonogram (Stan Haag) r DON'T BELIEVE TN MTRACLES Colin Blunstone - CBS'Artone JAMBALAYA Blue Ridge Rangers - Bovema (Klaas Vaak) LOVE STORY Nino Tempo April Stevens - CNR/Ariola MEISJES VAN CASABLANCA Wil de Bras - Bovema OLD DOM IS DEAD Hans van Hemert - Phonogram AAN DE MIDDELLANDSE ZEE Henk Elsink - BASF DREAMS ARE TEN A PENNY Kincade - Dureco KOM MAAR DICHT BIJ MIJ Herman van Keeken - Polydor 16 (30) CELLULOID HEROES Kinks - Inelco 17 THERE GOES JOHNNY (WITH MY LADY) The Tee Set - Negram 18 (26) BROWN GIRL Exuma - CNR/Barclay 19 (29) GONNA MEET MY GIRL Albert West - CBS/Artone (Will Luikinga) 20 (27) Hé Hé KIJK DAAR EENS Jan Boezeroen - Bovema 21 (25) ANGELINA PUT YOUR TRUST IN THE LORD Euson - Polydor 22 MEISJES ZONDER ZORGEN Tony and the jumble band - Delta 23 JESUS IS JUST ALRIGHT The Doobie Brothers - Negram 24 ALLES IS VRIJ Ellie en Rikkert - Bovema (Rob Out) 25 MEXICAN BANDIDO Old Shatterhand - Polydor (Tineke) 26 OH MIJN PAPA Marty - Phonogram (Stan Haag) 27 LET US TRY Robert Long - Bovema (Tom) 28 DON'T DO THAT Geordie - Dureco (Klaas Vaak) 29 HELA GA MET ME MEE Theo en Marjan - Telstar SUGARMAN The Smoke - Negram

Soester Courant | 1973 | | pagina 16