Sportnieuws Finale om het nederlands kampioenschap biljarten 38-2 tweede kl. enorm succes Flora bioscoop in Baarn wordt Profimarkt RADIO BECKER Schaatskampioenschappen drink VIEUX lekker, hè Zaterdagvoetbal Hees-veteranen - S.E.C.-veteranen 4-2 YAMAHA VISCOUNT PHILICORDA LINDBERGH Solina Riha Hammond Zondagvoetbal Minerva-SEC 2-2 Veel S.V.V.-teams waren weer succesvol SEC-zondag-veteranen tegen Baarn 4 SOESTERBERC Maarssen-Soesterberg 2-0 SEC 2-Quick 2 5-0 Tel. Politiebureau 14444 PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL VOETBALPROGNOSE Sportprogramma Zaterdag 13 januari Zondag 14 januari SPORTUITSLAGEN Zaterdag 6 januari Zondag 7 januari Koester Courant van donderdag 11 januari 1973 Deze finale, welke werd gehouden in het restaurant van het Soester Natuurbad, werd verpseeld van donderdag 4 tot en met zondag 7 januari j.1. Op de openingsmiddag gaven burgemeester Mevrouw J. M. Corver-van Haaf ten en haar eehtgenoot alsmede wethouder K. de Haan van hun belangstelling blijk door hun persoonlijke aanwezigheid. De opening werd verricht door de voorzitter van het District „Eemland" van de Kon. Ned. Biljartbond, de heerH. J. Dejjs. Hierna werd begonnen met de eerste van de zeven ronden waarvan de wed strijdleiding in handen werd gegeven aan de organiserende Biljartvereniging „Zonne heuvel". De voorzitter van de Kon. Ned. Biljartbond, de heer J. Lageweg overhandigde de kampioensmedaille aan M. v. d. Hudding uit Kwadijk. Na de eerste ronde stond Nobels uit Haarlem aan kop met het enorme moyenne van 42.85! Een enorme serie van 132 caramboles werd door hem gescoord. Tot en met de derde ronde bleef No bels de eerste plaats behouden maar in de vierde ronde werd hij verslagen door v. d. Leest uit Almelo. Inmiddels had Hudding uit Kwadijk na vier ronden nog geen verliespartij en nam zodoende de kop over. Deze bleef hij ook in de vijfde ronde be houden maar intussen kwam Veer uit Nijkerkerveen opzetten door Nobels in tien beurten te kloppen. Het algemeen moyenne van Veer beliep op dat mo ment 24.84, zodat het op promotie be gon te lijken. De spanning was te snijden toen in de zesde ronde Nobels tegen de kop man Hudding moest aantreden! Er was volop biljartminnend publiek naar het Natuurbad gekomen om deze partij gade te slaan. Zou Hudding ook deze partij winnen, dan was hij tevens kampioen en de spanning voor de finale voor zondag middag zou er niet meer wezen. Nobels presteerde het door met een enorme inzet zijn partij in winst om te zetten. Zodoende bleven er na de zesde ronde nog drie kanshebbers over nl. de heren Hudding, op dat moment aan kop met tien matchpunten, op de tweede plaats de uit het District „Eem land" afkomstige E. Veer met 8 match- punten en het hoogste algemeen mo yenne van 24.52 en op de derde plaats Nobels met eveneens 8 punten en een moyenne van 17.22! Een mooier resul taat tot op dat moment had de wed strijdleiding zich niet kunnen wensen. Begrijpelijk dat er zondagmiddag te gen twee uur practisch geen plaats meer onbezet was in het Natuurbad restaurant. Inmiddels was ook de vice-voorzitter van de Kon. Ned. Biljartbond de heer J. Lageweg gearriveerd, die na afloop van de wedstrijden de landskampioen de medaille zou overhandigen. Om ca 16.15 uur begon de finalepartij tussen Hudding en E. Veer. Zou Veer winnen dan zou hij eveneens 10 punten vergaren die Hudding op dat moment reeds bezat en in dat geval zou het algemeen moyenne de doorslag gaan geven in het voordeel van Veer. Halverwege de partij was het nog on mogelijk te voorspellen wie van beiden zou gaan winnen. De spanning steeg ten top en veel be zoekers konden het niet meer zittend af en gingen er bij staan. De zenuwen speelden de beide heren danig parten en de schijnbaar makkelijkste ballen werden over en weer gemist. Maar in de 22ste beurt had Hudding zijn 300 caramboles vol, Veer op 27 caramboles achterstand latend. Hudding kampioen van Nederland Ka der 38/2. Nadat de wedstrijdleiding snel het eindresultaat had uitgewerkt kon tot huldiging van de kampioen worden overgegaan. Nadat de wedstrijdtafels waren afge dekt en omgetoverd in prijzentafels voor de heren deelnemers aan de fi nale kreeg de bondsofficial, de heer Lageweg gelegenheid de Bonds- t Kampioensmedaille te overhandigen. Hij wenste de kampioen succes met het behalen van het Landskampioen schap. maar prees ook de sportiviteit van alle deelnemers en hun correcte kleding. Hierna overhandigde de heer Habes de acht deelnemers stuk voor stuk met een toepasselijk woord diverse geschen ken uit. De voorzitter van „Zonne- heuvel" dankte de Koninklijke Biljart bond, die een groot vertrouwen in de biljartvereniging „Zormeheuvel" gehad moet hebben, om de vereniging een dergelijke finale op landelijk nivau te laten organiseren. De wedstrijdleider de heer Van de Hoef kreeg een compliment voor de uitstekende manier waarop hij de wed strijdleiding van het begin tot het eind had verzorgd. De heer Lageweg feliciteerde de bil jartvereniging Zonneheuvel met hun clubhome wat naar zijn mening ge re kend mag worden tot een der mooiste van Nederland en bracht namens de Koninklijke Ned. Biljartbond de dank over voor de uitstekende wijze waarop dit kampioenschap door Zonneheuvel was georganiseerd. Hij zegde toe er bij de Bond op te zullen aandringen in de toekomst voor nog belangrijkere toernooien deze bil jartvereniging te willen inschakelen. Een groter compliment had hij deze Soester biljartclub niet kunnen geven. Eindstand: 1. M. v. d. Hudding, Kwadijk 12 pnt. 2. E. Veer, Nijkerkerveen 8 pnt. 3. J. v. Velthooven, Utrecht 8 pnt. 4. R. Overdijk, Zaandam 8 pnt. 5. E. H. Nobels, Haarlem 8 pnt. 6. W. M. de Leest, Almelo 6 pnt. 7. P. C. Willems, Oss 4 pnt. 8. C. Blouw, Hoorn 2 pnt. Het toerriooigemiddelde van vorig jaar bedroeg 13.98. Het gemiddelde van dit jaar was 16.73. E. Veer promoveerde naar de le klas se door zijn algemeen gemiddelde 21.f In een spannende en sportief gespeel de wedstrijd tussen de veteranen van SEC en Hees, is Hees als overwinnaar te voorschijn gekomen. SEC nam direct na de aftrap het ini tiatief in handen en met goed voetbal werd Hees in de verdediging gedron gen en moest doelman Muis al direkt handelend optreden bij een schot van Hop. In de 10 minuut was hel raak. Van Loon bediende Hop op maat en tegen diens schot was de Hees-doelman Muis machteloos 0-1. Even leek het erop of SEC op een gro te overwinning afging, maar Hees kwam sterk terug en na een kwar tier spelen was het D. de Ruiter die met een mooie boogbal doelman Baptist verraste en beide ploegen weer op ge lijke voet bracht. 1-1. Door deze gelijkmaker waren de SEC- veteranen aangeslagen en Hees profi teerde hier goed van. In de 20e minuut was het Janssen, die uit een vrije trap van zo'n 20 meter afstand, de bal rus tig in het doel deponeerde. 2-1. Vlak voor de rust wist Hogendoorn Hees zelfs op een 3-1 voorsprong te bren gen. Na de rust gaf SEC zich niet gewon nen, en na goed doorzetten van Lex Hop werd de stand 3-2. SEC bleef doordrukken. Schoten van Hop en Beijer kwamen tegen paal en lat. en kwamen ze op het doel, dan stond keeper Muis op de goede plaats. Op het moment dat Hees stond te wankelen en men dan ook de gelijkmaker verwachtte, was het De Boer die zijn schot van 30 meter onder de lat in het SEC-doel zag verdwijnen. 4-2. SEC trachtte de stand nog te wijzigen maar Kok en de zijnen gaven geen krimp en zo kwam het einde met een 4-2 overwinning voor de Hees-vetera nen. Uw special-Dealer voor Hoge inruil. Prettige Kredietservice. YAMAHA^ orgellessen. UW ORGEL-ADVISEUR Dat dit een lastige uitwedstrijd voor SEC zou worden, stond al bijvoorbaat vast. Er werd derhalve van beide kan ten voorzichtig begonnen, met op het middenveld een enigszins dominerend SEC. Toch scoorde Minerva de eerste goal, reed na een paar minuten. Uit een corner belandde de bal voor de SEC-veste, waarna, na enig geharre war, spitsspeler Aarts van Minerva zijn kopbal achter de SEC-goalie zag verdwijnen 1-0. De thuisclub ging daarna iets beter draaien, maar lange passes naar de vleugels brachten in de stand geen verandering. Keeper Van de Vaart van SEC hield overigens, soms op spec taculaire wijze, zijn doel schoon. Een maal was hij echter reeds geslagen, maar de langzaam in het verlaten doel rollende bal, werd nog net op tijd door de toesnellende Dorrestein weggewerkt. Al met al een matige eerste helft. Ook de Flora-bioscoop in Baarn heeft haar deuren moeten sluiten en de strijd tegen de T.V. gestaakt. In het pand zal nu gevestigd worden, de juiste datum van opening is nog niet bekend, een Profimarkt Discount. Het wordt de tweede „discount" van Groenwoudt Profimarkt B.V., vroeger Groenwoudt's Supermakrt N.V. „Kykgrjjp", in het land. De eerste discount werd 14 december j.I. geopend in Arnhem. Eet centraal magazijn van Profimarkt is gevestigd te Renswoude en Beeft op het ogenblik een oppervlakte van 3200 m2. Binnenkort zal dit uit gebreid worden met 4200 m2. Het personeelsbestand omvat 650 vaste leden en ongeveer 300 parttimers. In Renswoude werken 120 mensen. In de Profimarkt Discount worden al leen die artikelen aangeboden, waar van is komen vast te staan dat ze be horen tot de allerbesten op de Neder landse markt. Het prijspeil is vast, er worden geen reklame aanbiedingen gemaakt. Een Profimarkt Discount ligt altijd vlakbij een parkeerterrein, ter wijl in de buurt ruimschoots gelegen heid is om vlees en die vleeswaren of groenten te kopen, die de discount niet in zijn assortiment heeft. Daarbij gaat men ervan uit dat de discount echt goedkoper is. De klant hoeft niet te vergelijken met anderen, dat heeft de Profimarkt al voor u gedaan. Dames: SVV 3-Olympia 4 3-0 Na een wat trage start gingen de dames sterk door, wat de coach van Olympia noodzaakte in de le set twee time-outs te nemen. Ondanks sterk op zetten van Olympia wist SW deze set met 16-14 te winnen. In de 2e set walsten de ietwat forse SW dames over het jonge en frele Olympia-team heen (15-12). Ook in de 3e set was de tegenstander teveel aangeslagen om zich te kunnen herstellen, zodat SVV deze set met 15-6 won. Heren: Olympia 4-SVV 4 2-1 In een enerverende wedstrijd heeft SVV aan het korste eind getrokken. Na een slecht begin in de le set. wist SVV zich toch te herstellen, zodat deze set maar net verloren ging. Het herstel zette zich ook door in de 2e set, die dan ook met 15-7 gewonnen werd. Ook in de 3e set wist men een ruime voorsprong op te bouwen, maar door wat onzuivere ballen lieten ze de zege toch nog glippen. Dit team, dat bestaat uit de oudjes van SW, laat echter steeds weer blijken, dat zij streven naar een hoge plaats in hun klasse. Heren: Voleem 1-SVV 5 0-3 De eerste 2 sets werd de Voleem-ploeg volkomen ontregeld, waardoor de set standen 3-15 en 3-15 gemakkelijk wer den bereikt. De 3e set werd tenslotte met 2-15 gewonnen. SW 5 heeft er een* goede wedstrijd van gemaakt. Heren: SVV 7-Foxboro 2 0-3 Het nieuwe team van SVV 7 heeft het goede ritme nog niet helemaal te pak ken. De le set werd met 6-15 verloren. Toch gaven de heren de moed nog niet op. In de 2e set werd het 8-15. Ook de derde set moesten ze met 6-15 aan hun sterkere tegenstanders laten. In dit team zitten leuke individuele spelers, maar het vormt nog niet helemaal een eenheid. Dit kan ook moeilijk na een paar maanden volleybal. Belangrijk is echter dat er elke wedstrijd weer een goede inzet valt te bespeuren. Jeugd: Olympia D-SVV 0-2 Met de oliebollen nog in de maag speelden de meisjes van SVV een ma tige wedstrijd tegen Olympia D. Toch kon men in de loop der tijd een ver betering in het wedstrijdpeil bespeu ren. Beide sets werden door SVV ge wonnen, zodat ze weer 2 punten rijker zijn geworden. Jeugd: Devu-SVV 0-2 Het was een trainingswedstrijdje voor SW, dat toch geprobeerd heeft er al les van te maken ondanks de zwakke tegenstand. Dit is ze ook gelukt, want voor het publiek was het een leuke wedstrijd. Setstanden 3-15 en 2-15. Programma voor donderdag 11 januari. Dames: 19.15 uur SW 6-VVH 3 Heren: 20.15 uur BG SV 3-SW 3 21.15 uur SW 7-Devu 1 Na de thee eenzelfde spelbeeld. Ook nu was SEC op het middenveld tech nisch beter, waar tegenover Minerva een forser spel zette. Ongeveer tien minuten voor tijd maakte SEC gelijk. Timmer trok de bal voor het Minerva- doel. precies op het hoofd van v. d. Brakel. Diens kopbal was de Minerva- keeper te machtig. 1-1. SEC kreeg hierdoor vleugels en enige minuten later was het weer v. d. Bra kel. die uit een voorzet van M. Struik, de bal in het doel liet verdwijnen. 1-2. Met nog één minuut te spelen leek de wedstrijd voor SEC gewonnen. Minerva trok echter alle registers open en had daarbij in de blessure tijd succes. Na een heftige scrimage viel de gelijk maker. 2-2. Beide elftallen zullen hier mede tevreden geweest zijn. De SEC-veteranen zullen het zondag a.s. opnemen tegen de ploeg van Baarn 4 eveneens veteranen. De SEC-ploeg zal het niet gemakke lijk krijgen, want de ploeg van Hans Elverding leidt momenteel in haar af deling en zal ongetwijfeld het kam pioenschap behalen. De wedstrijd tegen de SEC-veteranen wordt dan ook be schouwd als een voorbereiding op de laatste nog te spelen wedstrijden in competitieverband. In de Baarnploeg bekende namen van de Baarnglorie van weleer als doelman Pim van Ee, Joustra, Dik Hooyer, Wout Natter en Rosbergen; midden v. d. Laan en W. Hoek en voor Dolf Doek, Hans Elverding, Zonneveld en P. Kooy. De SEC-veteranen zullen het proberen met haar beproefde formatie, die ook in competitieverband speelt met Bertus van Essen, Leo van Klooster, Sam de Zoete, Joop Jebbink, Kraay, Henk Kamphorst, Albert Hooyer, Jan Veld huizen, Tony Dasselaar, Jan Schalk wijk, Joop van Maanen en Bert Dek ker. In de uitwedstrijd tegen Maarssen is Soesterberg er iet in geslaagd het on geslagen record van deze club te bre ken, zoals dat eerder dit seizoen wel gelukte tegen VSK. Soesterberg, dat uitkwam zonder Piet Schafer en Ivo Knijpinga, ging roem loos ten onder met 2-0. In de eerste helft hadden de gasten het initiatief en wisten zich de beste scoringskansen te scheppen. In de 14e minuut werd de bal na een vrije trap van Jan Wesselkamp door de keeper losgelaten, maar door goed ingrijpen van de Maarssenverdediging bleven de Dartijen op gelijke voet. De tegenaanvallen van de gastheren waren uiterst gevaarlijk, al had Soes terberg veel mankracht in de verdedi ging. In de 27e minuut ontstond een hache lijke situatie voor het Soesterbergdoel, toen de bal na een schot van Kees Lodder via de paal het doel in leek te •ollen. maar door een goed opgestelde Jan Odijk werd op de doellijn gered. In de 37e minuut belandde de bal na een fout in de verdediging van de gas ten bij de goed opgekomen rechtsback Appie van Vlaanderen, die met een slap schot, geholpen door enkele gras pollen, doelman Charles Hagens pas seerde (1-0). De tweede helft werd een slechte re clame voor de voetbalsport. Naarmate de wedstrijd vorderde werden de duels grimmiger en scheidsrechter A. ten Hove moest meermalen vermanend op treden. Theo Engelsma kreeg in de 55e mi nuut een goede kans, maar schoot voorlangs. In de 73e minuut werd deze vervelende wedstrijd beslist door een doelpunt van topscorer Henk Kok, on danks heftige protesten van grensrech ter R. Berendse, die terecht voor bui tenspel had gevlaagd (2-0). Direct na een aantrekkelijk begin, was het Van Velzen die bij een snelle aan val de reserves van SEC een 1-0 voor sprong bezorgde. Tegen alle verwach tingen in, bleef het daarbij gedurende de eerste helft. De achterhoede van Quick, met de keeper aan het hoofd, wist alle SEC aanvallen te keren. Aan de andere zijde moest de SEC-keeper sporadisch optreden. Hij deed dat ech ter vakbekwaam. Rust 1-0. In de tweede helft liep het voor SEC wat voorspoediger. Dat begon reeds in de tweede minuut toen een voorzet van Dorrestein door de Quick-achter- hoede in eigen doel werd gewerkt. Even daarna bracht Ruud Ruud Rou wendaal de stand moeiteloos op 3-0. Van Velzen bracht met een mooi dia gonaal schot de voorsprong op 4-0 en even voor tijd maakte Rouwendaal er 5-0 van. DONDERDAG 11 JANUARI 1973 18.30 uur: Olympia A-Olympia C (M). 19.15 uur: Foxboro 2-BG SV 4 (D); Olympia 4-Limvio (H). 20.00 uur: Olympia 1-Union MC (D). 2015 uur: BG St SV 3-SW 3 (H); Voleem-Foxboro 2 (H). 21.15 uur: Olympia 2-SSS 3 (H); BG SV 2-01ympia3 (H); SW 7-DeVu (H). ZATERDAG 13 JANUARI 1973 9.00-12.00 uur: Sportinstuif voor jeugd van 6 t.m. 13 jaar. 13.00-18.00 uur Kompetitiewedstryden korfbal. 19.30-23.30 uur Kompetitiewedstrtfden hockey. ZONDAG 14 JANUARI 1973 10.00-18.00 uur Kompetitiewedstrijden handbal NHV. 19.00-23.00 uur Vriendschappelijke basketbalwedstrijden Vereniging The Red Stars-Vereniging AMVJ/Dunckers Voor de zaterdagelftallen staan weer belangrijke wedstrijden op het pro gramma. VVZ dat SVM Boys ontvangt, mag niet verliezen, anders zakken zij terug tot de bedenkelijke onderste helft van de middenmoot. Het zal erom spannen, want SVM wist in de eerste ontmoe ting VVZ met liefst een 6-1 nederlaag naar huis te sturen. In uitwedstrijden komen de Boys echter minder sterk voor de dag en we menen daarom ook op minimaal een gelijkspel te mogen rekenen. Voor SEC wordt het moeilijker. Zij gaan op bezoek bij Renswoude, waar van in het begin van de competitie met 5-1 verloren werd. Renswoude is een lastige tegenstander, die echter, zoals de meeste uitslagen laten zien, een minder sterke achterhoede heeft. Een productieve SEC-voorhoede zou daarom wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Hees ontvangt Valleivogels, waar ook „uit" met 1-0 van gewonnen werd. Ge zien het minder dreigende degradatie gevaar, zal het elftal wat rustiger kun nen spelen en naar wij aannemen, zich de zege niet laten ontglippen. Soesterberg tenslotte moet en zal win nen van het tot nu toe puntloze Auro ra Boys. SEC-zondag speelt thuis tegen Laren. Beide elftallen gaan ongeveer gelijk op in deze competitie, beiden stonden eens aan de kop en beiden zakten later wat terug. Ze staan nu respectievelijk drie en vier op de ranglijst. SEC heeft in deze wedstrijd de beste kansen, van wege het terrein voordeel. S.O. Soest krijgt Scherpenzeel, dat tot de koplopers behoort, op bezoek. De eerste wedstrijd ging met minimaal verschil (2-1) verloren. Met een zelfde uitslag kan nu zeker gewonnen wor den. Veel zal daarbij afhangen van de schotvaardigheid van de voorhoede. Socstcrberg-zondag zal gemakkelijk moeten kunnen winnen van rode lan taarn drager DSO. Leen Pfrommer, coach van de Nederlandse schaatsploeg, is een gekweld man. Terecht heeft h« de afgelopen jaren gedeeld in de spektakulaire triomfen van Ard Schenk, Kees Verkerk en de andere Nederlandse schaatsfenomenen, die onder zijn gedegen leiding de internationale top bereikten. Maar inmiddels hebben Schenk, Verkerk, Bols en Verheden een profkontrakt getekend en staat de vaderlandse coach voor de zware opgave om straks een ploeg op de baan te brengen, die het internationale aanzien van de Nederlandse schaatssport nieuwe luister schenkt. Op 27 en 28 januari wordt in Grenoble, gereden voor het Europese kampioen schap voor amateurs, op 17 en 18 fe bruari vinden in Deventer de wereld kampioenschappen plaats. Dezer dagen zullen de profs hun kampioenschappen houden. Zullen de Nederlandse ama teurs in de gulden sporen van hun il- lustre voorgangers treden of komt er dit jaar een gevoelige terugslag? Ook buitenlandse rent van Stensen is ons inziens echter de Zweed Höglin. Wat zullen de Nederlandse amateur- rijders temidden van deze geduchte in ternationale konkurrentie presteren? Met name zijn wij erg benieuwd naar de prestaties van Peter Nottet, eens een trouw ploegmakker van Schenk, Verkerk en Bols. Op de officiële ere lijst van de beste schaatsers neemt hij de twaalfde plaats in (op grond van de konkurrentie verzwakt gemiddekle Prestaties tijdens de Euro- Je moet wel een geboren optimist zijn,p_ese", en wereldkampioenschappen) en om te verwachten dat de Nederlandse amateurs, die straks ons land zullen vertegenwoordigen op de twee grote internationale toernooien, de gigantische prestaties van Ard Schenk of zelfs maar van een Verkerk of Bols zullen prolongeren. Het zou ook onredelijk zijn dit van onze jongens te verwach ten. Alleen al de handikap om met deze grote sterren te worden vergeleken vormt voor onze amateurs een ekstra zware belasting. Een troost is dat niet alleen het Neder landse rennersveld ernstig heeft ge leden onder de uittocht van bekwame rijders, die een profkontrakt hebben getekend. Ook de Zweed Göran Claes- son, altijd goed voor een hoge plaats in het eindklassement, is tot de prof- bond toegetreden, evenals de talent volle Noren Grönvold, Tveter en Olsen. Daarnaast hebben enkele toptijders uit vorige seizoenen hun ijzers aan de wil gen gehangen. Onder hen niemand minder dan de Noor Fornaess, altijd een van de bekwaamste opponenten van Ard Schenk. Ook zijn landgenoot Thomassen is met hardrijden gestopt, evenals de Duitser Zimmermann, die er vorige jaren niet zo erg aan te pas kwam maar nu had kunnen profiteren van het feit dat vele bekwame renners naar de profs zijn overgegaan. Favorieten Grote favoriet voor de amateur-titel, zowel wat de Europese- als de wereld kampioenschappen betreft, lijkt ons de Noor Stensen, wiens ster de laatste jaren steeds hoger is gestegen. Maar ook zijn landgenoot Stiansen zien we straks in Grenoble en in Deventer zeer ver komen. Een andere favoriet is de Rus Lawroesjkin, terwijl ook de Zweed Sandler waarschijnlijk tot de sterken zal behoren. De voornaamste konkur- van de amateurs die straks om de titels zullen rijden staan alleen Stensen en de Fin Koskinen hoger genoteerd. Maar ook Jappie van Dijk en vooral Harm Kuipers zijn schaatsers, die het in Grenoble en Deventer heel ver kun nen brengen. Zij missen wellicht de grote internationale ervaring van Peter Nottet, maar niet alleen ervaring maar ook de vorm van de dag kan beslis send zijn. En wat dat betreft wekt vooral Kuipers grote verwachtingen. We hebben trouwens nog meer jeugdig talent, dat het op de ijsbaan kan ma ken. Nooitgedacht is al een halve rou tinier, maar ook Jan Derksen, Hans van Helden en Jan Palsma staan te dringen op de weg die naar de top leidt. Deventer Vooral in Deventer, waar op 17 en 18 februari de wereldkampioenschappen worden gereden, zullen de Nederlandse amateurs stellig hoge ogen gooien. De steun van eigen publiek is voor de nieuwe lichting uiteraard van groot belang. Worden een maand eerder in Grenoble (Europese kampioenschappen) al aardige suksessen bereikt, dan kun nen die nog een ekstra stimulans be tekenen om op eigen bodem naar een hoge plaats en wellicht een ereplaats in het klassement te reiken. Ook de profs komen in januari of fe bruari de baan op om resp. in Skiën en Göteborg te strijden voor de Euro pese- en wereldtitel voor profs. We zullen moeten afwachten of Schenk Verkerk en Bols de kracht kunnen op brengen om zich emotioneel los te ma ken van alle beroering, die hun uit treden uit de amateurbond heeft ver wekt. Schenk zal het nog moeilijk ge noeg krijgen tegen de Noren, van wie vooral Grönvold hoge ogen zal gooien. VOETBAL VVZ Senioren 14.45 uur WZ-SVM Boys 12.45 uur WZ 3-OSO 3 12.45 uur Zuidvogels 6-WZ 4 12.45 uur TOV 3-VVZ 5 12.45 uur Altius 8-VVZ 6 10.00 uur Huizen 10-WZ 7 Junioren 15.00 uur WZ A-APWC A 13.45 uur WZ B-lJsselmeervogels C Adspiranten 12.30 uur WZ a-APWC a 13.45 uur HVC c-WZ b 13.45 uur Spakenburg c-WZ c 13.30 uur IJsselmeervogels d-WZ d S.E.C. Senioren 12.45 uur Renswoude-SEC 12.45 uur DESTO 4-SEC 2 14.45 uur SEC 3-Cobu Boys 3 14.45 uur Hoevelaken 4-SEC 4 12.45 uur SEC 5-CJW 5 Junioren 14.45 uur Holland A-SEC A 15.00 uur Amf. Boys A-SEC B 15.00 uur Amf. Boys A-SEC B 15.00 uur SEC C-Soest C 13.30 uur SEC D-De Glind A Adspiranten 12.15 uur: Quick d-SEC b 13.30 uur SEC c-APWC c 13.45 uur Hooglanderveen b-SEC d 13.30 uur SEC f-Quick j HEES Senioren 14.45 uur Hees-Valleivogels 12.45 uur Hees 2-Eemnes 2 12.45 uur Montagnards 3-Hees 3 10.00 uur Hees 4-Sbva 4 Adspiranten 15.00 uur CJW a-Hees a 13.30 uur CJW c-Hees b S.O. SOEST Junioren 15.00 uur Soest A-Sparta A 15.00 uur Spakenburg B-Soest B 15.00 uur SEC C-Soest C Adspiranten 15.00 uur Soest a-Actief a 12.15 uur Quick b-Soest b 15.00 uur soest c-IJsselm.vogels b 13.45 uur Amsvorde b-Soest d 13.45 uur Hoogland d-Soest f SOESTERBERG Senioren 14.45 uur Aurora Boys-Soesterberg 14.45 uur Soesterberg 2-F.C. Horst 2 Junioren 14.45 uur Olympia A-Soesterberg A 15.00 uur Soesterberg B-Saestum C Adspiranten 13.45 uur Soesterberg a-Schalkwijk a 13.45 uur Soesterberg b-Saestum c 15.00 uur DOSC c-Soesterberg c VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur Soèst-Scherpenzeel 11.30 uur Baarn 2-Soest 2 12.00 uur Soest 3-WZA 3 12.00 uur Soest 6-Kieviten 3 12.00 uur Hoogl.veen 4-Soest 7 12.00 uur Soest 8-KWA 7 14.30 uur WOG 6-Soest 9 10.00 uur APWC 7-Soest 10 S.E.C. 14.30 uur SEC-Laren 12.00 uur Limvio 1-SEC 2 (vriends.) 12.00 uur Saestum 3-SEC 3 12.00 uur Limvio 3-SEC 4 14.30 uur SEC 6-Roda 7 12.00 uur SEC 7-Amsvorde 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-DSO 12.00 uur Soesterberg 2-Patria 3 12.00 uur Veenendaal 3-Soesterberg 3 12.00 uur Soesterberg 4-Achterveld 3 12.00 uur NSC 4-Soesterberg 5 VOETBAL V.V.Z. '49 Senioren WZ 4-TOV 3 1-2 WZ 5-Altius 7 1-4 HEES Senioren Roda 4-Hees 4 0-2 S.E.C. Senioren SEC 5-Cobu Boys 5 2-4 VOETBAL S.O. SOEST Quick 5-Soest 3 LW 6-Soest 5 WZA 4-Soest 7 KWA 8-Soest 9 Soest 10-Hooglarid 7 SEC Minerva-SEC SEC 2-Quick 2 SOESTERBERG Maarssen-Soesterberg n:g. 3-0 0-4 2-1 7-0 2-2 5-0 2-0

Soester Courant | 1973 | | pagina 5