De „Gouden Ploeg" ontruimd Sportnieuws Jeugdorkest van „75-jarige" P.V.O. ontving Zilveren Trompet Wiewei Keukens bv Vervolg Sport Dames 1 B.D.C. handbal geven winst uit handen Schaats^- Wim v. cl. Kant od de 12e plaats Zaterdagvoethal Opstellingen S.E.C. Frans Bosman N.V. Nieuwjaarsrit Baarnse Auto Club Honkballers niet opgewassen tegen SEC (zondag) veteranen Mf(-ta>-rrciiucn!8! De GöB&npOfi} Jaarvergadering hengelsportvereniging „De Snoekbaars" Beheerscommissie voor Artishockgebouw van de baan Geen subsidie aan het U.S.0. Aanvullend krediet voor Philomena- kleuterschool Andere vervoersregeling voor leerlingen naar scholen voor buitengewoon onderwij's te Amersfoort Mej. Conny v. d. Brink en Lammert Laseur kampioen bij junioren springconcours Opstelling SEC-zondag Opstellingen V.V.Z. Bestuur P.V.O. herdacht in stilte 75-jarig bestaan Vierde klaverjaswedstriid van V.V.Z. Donateurs-race van V.V.Z. Soester Courant van donderdag 11 januari 1973 Wiewei Keukenshow ...ersum of Utrecht de verkeersborden Loosdrecht-Vliegveld. In onze grandioze keukenshow ziet u 30 volledig ingerichte keukens nü in vele prijsklassen. Vrije toegang maandag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur. Industrieterrein Nieuw-Loosdrecht vlak bij het vliegveld Hilversum tel. 02158-1844. PlüGtNPUHI KEUKENSJ richting Htlv BDC-Amstcl Zwaluwen Grote spanning was er voor de wed strijd. Zou BDC de kop van de rang lijst weten vast te houden of zou het Amstel Zwaluwen lukken de aanslui ting met de kopgroep te behouden? Op de beide vragen wilden de 2 teams bevestigend antwoorden en er werd daarom met grote inzet gestreden. Het begin gaf een gelijk opgaande strijd te zien. waarbij goed keepers werk en het hout^-rk voor bei de ploegen de openingstreffer in de weg stond. De 0-0 stand bleef staan totdat, ver in de eerste helft, Ria Pronk de Am- stel Zwaluwen verdediging slalomde en met een onhoudbaar schot de score I opende. Even later zette zij de Amsterdamse defensie weer op het verkeerde been, zodat zij 2-0 kon scoren. Hierna was de beurt aan de Amster damse dames, die op geraffineerde wijze van de cirkel scoorden. Toen Ria Pronk vlak voor de rust op de van haar bekende wijze weer door de verdediging draaide, werd zij op foutieve wijze gestuit. De kans om op 3-1 te komen werd echter niet benut, de strafworp werd gestopt. Na de rust luidde een schot van Ria Tolboom op de paal een serie doelpun ten van BDC in. Met 3 verrassende afstandschoten werd de stand op 5-1 gebracht. De strijd leek gestreden, maar er was nog ruim een kwartier te spelen. Am- stel Zwaluwen trok alle registers open en slaagde erin steeds dichterbij te komen. BDC deed wat het kon om de voorsprong vast te houden. Bij de stand 5-4 was de spanning te snijden, met Amstel Zwaluwen in de aanval. Op het schot, dat uit die aanval kwam was de uitstekend op dreef zijnde Soester keepster kansloos, omdat het door de verdediging van richting werd veranderd. De eindstand werd zo 5-5, een juiste uitslag, met als gevolg dat BDC nu op een gedeelde eerste plaats staat met het Utrechtse U.D. en dat Amstel Zwaluwen nog steeds 3 punten op de twee leiders achter staat. Heren 1: BHC 2-BDC De heren 1 zijn er zondag j.1. in ge slaagd om hun overwinningenreeks voort te zetten maar de wijze waarop dit gebeurde was niet erg overtuigend. De Bussumse ploeg beschikte over enige goede afstandschutters, waarop de dit keer niet imponerende Soester verdediging vaak mis tastte. BHC nam al snel de leiding, maar dankzij een kort maar krachtig offen sief wist BDC een 4-1 voorsprong te nemen. Weten de BDC-ers in andere wedstrijden altijd goed door te gaan, dit keer verkrampte de asmval enigs zins wat tot gevolg had dat BHC de aansluiting wist te behouden. Ook met de rust waren de Bussummers nog niet grote achterstand gebracht want het werd 7-4. BHC kwam in de eerste minuten van de tweede helft goed terug en wisten de achterstand terug te brengen tot 7-6. Ook in deze tweede helft hadden de Soestenaren echter een krachtige periode, want 5 minuten later was het alweer 11-6 voor BDC Evenals in de eerste helft volgde hierop echter een laconiek aandoende spelwijze, waardoor BHC weer aansluiting kreeg en toch weer gevaarlijk werd. De tijd was voor de Bussummers echter te kort om de achterstand geheel in te lopen, het werd uiteindelijk 12-9. Verrassing De heren 2 hebben zondag j.1. voor een grote verrassing gezorgd. Op papier zonder winstkansen trokken zij naar Amersfoort, om daar tegen het onge slagen AAV aan te treden. BDC ging echter brutaal in de aanval en wist de Amersfoortse verdediging meerdere malen te passeren. In de eerste helft was het echter de goed opererende AAV-keeper, die BDC van een grote voorsprong weerhield. Desondanks stond het met de rust al 4-3 voor de Soestenaren. In de 2e helft ging het steeds beter en mede dankzij de lage schuivers van Yp Huisman, waarmee hij maar liefst 6 maal wist te scoren, werd AAV ver rassend verslagen. De einduitslag 11-8. Bij de Nederlandse junioren-A schaats kampioenschappen, welke in Utrecht gehouden werden, heeft "Wim v. d. Kant, lid van de vereniging Peters Baan, beslag gelegd op de 12e plaats. Zijn tijden waren op de 500 meter 44.8 sec. (9e); 1500 meter 2.19 min. (10e); 3000 meter 4.53.8 min. (8e); 5000 meter 8.27.9 min. (10e). Renswoude-SEC Kramer, v. d. Bovenkamp, Hartman, Voskuilen, Luijtelaar, v. Veen, Vincent, v. d. Brakel, v. d. Geest, Tersteeg, Sta lenhoef, Nijhuis en Duijst. Desto 4-SEC 2 De Beer, v. d. Berg, Van Zanten, Schouten, Verweij, B. Vincent, Zeil, Rijnders, Stom, Beerepoot, Van Drie, Schagen en De Vries. SEC 3-Cobu Boys 3 Gouw, Leegwater, v. d. Broek, Elder- man, Lina, Vink, IJsseldijk, Roels, Kuijvenhoven, Verheij, Wassenaar, R. v. d. Veen en Kerkdijk. Hoevelaken 4-SEC 4 Baptist, v. d. Schagt, Piepenbroek, Jarvis, Hodde, Hop, Bosman, v. d. Loon, G. de Bruin, De Boer, De Graaf, Van Fulpen en Beijer. SEC 5-CJVV 5 Foekens, Vermeulen, Trebels, Wijnands, P. Roels, Fennema, Nunn, W. Luijte laar, Van Alphen, Jacobs, Berendsen en v. d. Brink. Voor haar prestatie op het in november 1972 gehouden muziekconcours te Lei den, ontving het jeugdorkest van de 75 jaar bestaande Soester Harmonie P.V.O. de „Zilveren Trompet". In aanwezigheid van de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf ten, werd de trompet maandagavond, tijdens de wekelijkse repetitie van het orkest, uitgereikt door de algemeen secretaris van de Nederlandse Unie van Muziek verenigingen, de heer F. C. Marschal uit Lippenhuizen. De beide ere-gasten werden welkom geheten door de voorzitter van PVO, de heer Jaarsveld, die in zijn toe spraak bijzondere dank bracht aan de diregent van het orkest, de heer H. Wilderdijk. Hulde bracht hij ook aan alle orkestleden voor de toewijding waarmee zij hun muziek beoefenen. Nadat Riek Jaarsveld- (15) de burge meester bloemen had aangeboden, wenstte mevrouw Corver PVO geluk met de! behaal de, resultaten. Zij .ze^ er trots op te zijn beschermvrouwe 'van het korps te mogen zijn en memoreer de het geslaagde optreden van PVO tijdens haar installatie als burgemees ter en kortelings nog tijdens de in tocht van Sint Nicolaas. Wat het 75- iarig bestaan betrof merkte zij op er begrip voor te hebben dat, na een uitbundig 70-jarig bestaan gevierd te hebben, de financiën op dit moment ontbraken voor een gepaste viering. Zij wenste hen echter het allerbeste toe voor het ?6stp levensjaar.^..: Hierna overhandigde de heer Marchal, Jan de Jong neemt uit handen van de heer F. C. Marschal, de „Zilveren Trompet" in ontvangst. Links de bur gemeester, rechts de voorz. van PVO. na ook dank gebracht te hebben aan de diregent, de zilveren trompet als mede een wisselbeker aan de 13-jarige Jan de Jong. Hij wekte de jeugdleden op de ingeslagen weg voorttegaan en zich verder te bekwamen in de mu ziek. P.V.O. bood hij vervolgens („jammer dat 'ook wij niet van uw 75-jarig be staan op de hoogte gebracht zijn") na mens het bestuur van de Unie, een mars aan. De heer Jaarsveld dankte de beide sprekers en'bësloot met allen een goed jaar toe te w;ensen. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Blrkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 A.s. zondag, 14 januari, wordt de Nieuwjaarspuzzelrit gereden van de Baarnse Auto Club. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven vanaf 13.00 uur bij café-restaurant „Astoria" aan de Oranjestraat te Baarn. Ook tegen SEC-honkbal bleef het SEC- veteranenteam ongeslagen. Ondanks het gemis van spelers als Van Maanen, Wout de Bruin en Jan Veldhuizen kon de SEC-veteranenploeg toch met een compleet team aantreden en was voor al na rust duidelijk beter dan de jeug dige honkbalploeg, die echter kwa ijver niet onderdeed voor de mannen van SEC 5. Het gastarbeiderspension de „Gouden Ploeg", dat per 1 januari gesloten moest worden, is in het afgelopen weekend ontruimd. Het college van burgemeester en wethouders had de eigenaar, de heer Stalenhoef, in de cember in kennis gesteld van haar be sluit de logeervergunning voor het pand per 1 januari in te trekken. Alhc jwel het er aanvankelijk niet naar uitzag dat tot ontruiming zou worden overgegaan, is men er na enige moeite, waarbij van gemeentezijde veel hulp werd geboden, in geslaagd alle gasten elders onder te brengen. Een groot ge deelte van de arbeiders ging naar het pension aan de Burg. Grothestraat en enkele werden gehuisvest in Het Witte Huis. Het ziet er naar uit dat nog deze week met de sloop begonnen zal worden. Dan zal spoedig het oude, voor vele Soesters, rijk met historie beladen café tot het verleden behoren. De Gouden Ploeg dankte zijn naam aan de ploeg arbeiders, die werkzaam waren bij de aanleg van het spoor lijntje Utrecht-Baarn, dat op 27 juni '3 in gebruik werd genomen. Voor rust een gelijkopgaande strijd, waarbij SEC-honkbal het tekort aan techniek volledig kon compenseren door een grote inzet. Als vervanger van De Bruin trad op als spits Henk Kamp horst, die voor rust de honkbalkeeper verraste. Na rust kwam de sterk opzettende honkbalploeg op 1-1, maar toen scoorde Schalkwijk 2-1 en Kamphorst 3-1. Het verzet was gebroken en de honkballende voetballers moesten het hoofd buigen voor de betere techniek van de veertigjarigen. Albert Hooyer scoorde 4-1 en 5-1 waarna de opgerukte Kraay nog 6-1 deed aantekenen. De Soest-Baarnse hengelsportvereni ging „De Snoekbaars" houdt haar jaar vergadering op vrijdag 2 februari a.s. in de grote zaal van het café restau rant Astoria. Oranjestraat 8 te Baarn. De vergadering begint precies om 19.00 uur. In verband met het 50-jarig be staan van de vereniging zal aanslui tend, om ongeveer 20.15 'uur, tot de feestelijke herdenking van dit heuge lijke feit worden overgegaan ondermeer door het vertonen van een viertal hen gelsportfilms en een lezing door de be kende Nederlandse sportvisdeskundige de heer R. Rutten. De commissie culturele zaken heeft in haar vergadering van dinsdagavond enige duidelijke uitspraken gedaan. De opmerkelijkste was ongetwijfeld wel de beslissing af te zien van het instellen van een beheerscommissie voor het- Artishockgebouw. Men bleek het na ampele discussie eens te zijn met het ter vergadering ingediende voorstel van mevrouw T. Walma van der Molen-de Vries, dat het beter zou zijn daarvoor een beheersverordening op te stellen. Mevrouw Walma ging daarbij uit van de gedachte dat het gebouw zoals het nu gebruikt wordt, aan zijn doel be antwoord en dat daarvoor geen extra beherende instantie nodig is. Verder constateerde zij dat ook voor het on derhoud niet direct een beheerscom missie ingesteld behoefde te worden, vooral ook omdat in de praktijk ge bleken is dat een flexibele, aan de be hoefte aanpasbare ruimte, meer op prijs gesteld wordt door de gebruikers dan aan een, zoals zij zei, „gelikt ge bouw". Dit overwegende meende zij, en de commissie nam dat over, dat met een verordening kon worden volstaan. Daarin zal zal als voornaamste punt opgenomen worden, dat de hoofdge bruiker jaarlijks vóór een bepaalde da tum een begroting inzendt van de te maken kosten voor in- en uitwendig onderhoud en voor verbeteringen van het pand. Dat bedrag zal dan, na goed keuring, als subsidie toegekend wor den. Verder uitgewerkt zal worden hoe en door wie de begroting zal worden op gesteld, waarbij in ieder geval, naast een commissie van de hoofdgebruiker, óók een deskundig adviseur van de gemeente betrokken zal worden. Daarnaast leek het de commissieleden nuttig dat vooraf een rapport uitge bracht wordt over de staat van het ge bouw, waardoor de vraag kan worden beantwoord hoelang het pand nog mee kan. Geen subsidie Een andere beslissing die genomen werd, was de uitspraak dat voorshands geen wijziging' moet komen in het standpunt geen subsidie te verlenen" aan het Utrechts Stedelijk Orkest. De secretaris van de commissie, de heer A. de Daas, bracht verslag uit van de bespreking welke over deze zaak ge voerd werd in Utrecht. Daar was ge* bleken dat alle aanwezige gemeenten ongeveer eenzelfde standpunt innamen-. De heer D. Hoekstra stelde daar op de vraag of het langzamerhand geen tijd werd te bezien of elke prof vincie een dergelijk orkest moet heb ben? Opdracht Op de vergadering werden verder enige schetsontwerpen getoond van het kunstwerk van de Maarnse beeldhou wer Henk de Vis, dat in opdracht van de gemeente geplaatst zal worden bij de openbare lagere school De Regen- tuuter aan de Weegbreestraat. Het stelt een groep voor van enkele pratende kinderen. De subsommissiè aankoop kunstwerken moet nog af rondende besprekingen voeren met de architect van de school, de heer A. Bos uit Baarn en met het schoolhoofd, Het kunstwerk wordt uitgevoerd in hardsteen en krijgt een hoogte van 120 cm. De totale kosten zijn 10.000 gulden. Besproken werd daarna nog het in schakelen van een opbouwwerker bij het tot stand komen van het plan Soes- terveen-Zuid en in dat plan reeds nu grond te reserveren voor culturele wijkvoorzieningen. Aan het slot van de vergadering nam de voorzitter, de heer L. Wils, afscheid van mevrouw Walma. die in verband met haar bedanken als raadslid, ook deze commissie verlaten zal. Voor het verbouwen van de R.K. Philo- menakleuterschool aan de Parallelweg stelde de raad in 1970 een krediet be schikbaar van 178.400,- Enige maanden geleden werd met de verbouwing een aanvang gemaakt en gedurende deze tijd werden de kleuters ondergebracht in de vier-klassige nood- school bij de openbare lagere school de Ingenhof aan de Molenstraat Voor de verhuizing naar de noodschoot alsmede voor de aanschaf van brand slanghaspels en poederblussers, prik borden in drie lokalen, vloerkleedjes, vitrage en overgordijnen en meubilair in de kamer van de hoofdleidster, luxa flex en gordijnen in de lokalen, meubi lair voor één van de drie speelwerk lokalen en enig aanvullend spel- en ontwikkelingsmateriaal worden twee aanvullende kredieten gevraagd, res pectievelijk groot 19.200 en 6.000 gulden groot. Voor de Mariaschool wordt een kre diet, groot 900 gulden gevraagd, voor de aanschaf van aanvullend handen- arbeidmateriaal, met name voor het invoeren van het onderdeel emailleren. Zondag 7 januari j.1. werd door de Stichtsc Rij- en Jachtvereniging Amersfoort, het springkampioenschap voor 1973 voor junioren verreden. Vjjf-en-twintig amazones en ruiters uit Amersfoort en omgeving namen deel, waaronder enige deelnemers(sters) van „De Boshoeve" uit Soest. Er werd één springconcours met in totaal vijf barrages verreden. Begon nen werd met een hoogte van 80 cm en voordat de kampioen bekend zou zijn, moest een hoogte van 1.65 m worden genomen. Toen het uiteindelijk zover was, waren de andere deelnemers(sters) reeds af gevallen en bleven er twee over, n.1. de 16-jarige Lammert Laseur (zoon van de eigenaar van „De Boshoeve") en de 16-jarige Conny v. d. Brink uit Soest. Zij moesten de vierde barrage van 1.65 m rijden en eindigden gelijk. Tenslotte zou de vijfde barage uit komst brengen, maar weer eindigden beiden met gelijke punten. Het bestuur besloot toen om beiden tot jeugdkampioen uit te roepen, het geen met een applaus begroet werd. Beiden ontvingen een kampioensbeker en kampioenslint. Een mooi succes voor deze jeugdige leerlingen van „De Boshoeve" te Soest. SEC-LAREN aanvang 14.30 uur. Voor aanstaande zondag zijn opgesteld: Van Hattum, Hoed, Dorrestein, Krijt, Brouwer, Van Boeyen, Veenendaal, Timmer, Hoefman, Struik, Van de Bra kel, Rauwendaal en Hooyer. SEC 2 speelt aanstaande zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste elftal van Limvio uit Baarn. Aanvang van deze wedstrijd is om 12.00 uur. WZ-SVM Boys aanvang 2.45 uur. Elftal wordt donderdag a.s. bekend gemaakt. VVZ 3-OSO 3, aanvang 12.45 uur. H. A. v. d. Brink, J. Brouwer, R. van Herwaarden, J. Campen, A. Kramer, G. Kok, H. Wegerif, W. Bloemendal, F. van Hornsveld, A. H. van Wijk, J. Kampen. Wisselspelers: L. de Groot, K. Neerbos, W. Floor. Zuid vogels 6-WZ 4, aanvang 12.45 u. H. Roetman, F. Bunnik, L. Hilhorst, G. v. d. Grift, P. Hoek, W. Huijink, J. van Doorn, S. Akkerman, J. v. d. Wal, P. Bunnik, J. Uiterwijk. Wissel spelers: W. v. d. Meer en W. Hilhorst. TOV 3-VVZ 5, aanvang 12.45 uur. G. Smid, C. Ruizendaal, J. van Kooij, M .van Ginkel, A. Ruizendaal, J. San ders, D. Duits, G. Pothoven, J. Spoor, A. Houdijk, D. Pellegrino. Wisselspe lers: G. Wijma en IJ. M. Huisman. Altius 8-VVZ 6, aanvang 12.45 uur J. Groart, J. van Kooy Gzn., L. Brunt, B. Morren, G. Ruizendaal, S. Jongepier P. A. van Jaaren, F. de Zoete, C. J. Onvlee, W. v. d. Kuilen, R. Brouwer, H. van Velzen, R. ten Hove. Huizen 10-WZ 7, aanvang 10.00 uur. A. Brunt, L. v. d. Berg, N. A. v. d. Wakker, L. Schaper, K. Blijleven, Th. Delfgou, H. Aveling, J. Hop, J. Boeke- ma, A. de Weerd, J. Kanters, P. Mon- nee en J. van Dijk. Reeds jaren wordt door de gemeente gezorgd voor het vervoer van leerlin gen uit Soest en Soesterberg naar scho len voor buitengewoon onderwijs te Amersfoort. Door toename van het aantal te vervoeren leerlingen werd per 1 november 1972 tot reorganisatie van dat vervoer overgegaan. Het wordt nu centraal verzorgd door de n.v. Tensen, waardoor niet langer gebruik gemaakt behoefde te worden van twee taxi bedrijven. Naast de reeds jaren rijdende schoolbus van Tensen en een volkswagen bus je werd een extra bus ingezet voor ge combineerd vervoer van kinderen uit Soest en Soesterberg. Dit gecombineerde vervoer blijkt met name voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar een te lange reistijd in beslag te nemen, waarom tot splitsing moet wor den overgegaan. De kosten hiervan, daarbij inbegrepen de kosten voor een begeleidster, worden geraamd op 27 duizend gulden. 80 van deze kosten worden van het Rijk terugontvangen. Tijdens een feestelijke bestuursverga dering op zaterdag 6 januari j.1. heeft de Soester Harmonie P.V.O. in „stilte" het 75-jarig bestaan herdacht. Deze vergadering werd bijgewoond door de wethouders de heren K. de Haan en L. J. Dijkstra en de bestuurs leden van de Soester Zakenkring de heren A. M. Hoegen Dijkhof en Th. de Muynk. Besloten werd een werk groep te formeren, die een programma gaat opstellen voor een eenvoudige ju bileumviering. Waarschijnlijk zal dat in april plaatsvinden. Dinsdagavond waren in de kantine van VVZ wederom twee en vijftig dames en heren, w.o. enige nieuwe donateurs, voor de vierde klaverjaswedstrijd, met in totaal zeven wedstrijden. De voor zitter van de evenementencommissie, de heer H. Strietman, wenste allen een gelukkig en voorspoedig 1973 en hoopte, dat VVZ in dit nieuwe jaar op dezelfde voet mag voortgaan als voor heen. Daarna werd er geloot voor een partner en zette men zich aan de ta fels. Ditmaal werd niet bijzonder „hoog" gespeeld, maar toch eindigde de crack L. van Hornsveld, weer op de boven ste plaats. De uitslag werd: 1. L. van Hornsveld, 5079 p. 2. Joh. van Kooij, 4932 p. 3. G. van Kooij, 4915 p. 4. Mevr. M. Strietman-de Bruin, 4861 p. 5. B. de Bruin, 4855 p. 6. R. Stam, 4790 p. 7. Chr. van Grol, 4737 p. 8. Mevr. Jos v. d. Kuijlen-Dumee, 4636 p. 9. K. Boeklage, 4632 p. 10. H. Wegerif, 4515 p. L. Kievits, 4513 p. 12. N. A. v. d. Wakker, 4473 p. 13. B. Hilhorst, 4448 p. 14. Mevrouw Joh. van Kooij-Valke- net, 4439 p. 15. Mevrouw J. van Kooij- Stolp, 4424 p. 16. B. Epskamp, 4410 p. 17. L. Brunt, 4395 punten. De troost prijs kwam ten goede aan de heer W. Kraaij, die slechts 3622 punten wist te behalen. De heer H. Strietman reikte de prijzen uit en maakte bekend, dat de vijfde wedstrijd op dinsdag 6 februari a.s. zal worden gehouden. De evenementencommissie van VVZ heeft, met het uog op de hoge kos ten voor de inrichting van een nieuw clubgebouw op het nieuwe speelterrein aan de Eemweg, nabij de ijsbaan, het welk dit jaar in gebruik zal worden genomen, een groots opgezette dona- teurs-wervingsaktie op touw gezet, on der de naam „Donateurs-race". Degene die voor 31 januari a.s. de meeste donateurs aanmeld, wordt ei genaar van de ter beschikking ge stelde racefiets. Momenteel zijn al meer dan vijf en zeventig nieuwe donateurs geboekt, maar dit aantal zal veel hoger wor den, daar verschillende leden nog bezig zijn en op het laatste moment hun aantal bekend willen maken.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7