„Als wij 700 ook overal vroeger van de raadsleden tegen geweest waren, niet in Soest gewoond had foto REIZEN NAAR HET BUITENLAND? Vakantiereizen Zaken- en privéreizen, VOOR UW GEMEENTERAADSVERGADERING WETHOUDER DE HAAN VV Kinderlijke expansie-drift van de provincie Wijkraad heeft geen visie voor industrieterrein reisagenten fraaier haar door Biosthetische haarverzorging' SALOAkOrr/L BRUIDSREPORTAGE KINDERSERIE ATELIER- PERS- en BEDRIJFSFOTOGRAFIE zowel in kleur als zw.-wit VH1 Met LONG RANGE TRAVEL de wereld ontdekken REISBUREAU GERTH Officiële mededelingen Ruimtelijke Ordening Vorderingen op gemeente voor 14 februari indienen Soewter Courant van donderdag 25 Januari 1978 De vergadering van de gemeenteraad trok vorige week een vol bezette tribune, waarop ondermeer twee zesde-klassen van de Da Costaschool hadden plaats genomen. zy kregen een apart welkomstwoord van de burgemeester, die de wens uitsprak dat deze belangstelling, op latere leeftijd gevolgd zou worden door een daadwerkelijke inzet voor de gemeente. De publieke tribune telde verder enige bewoners van de Ir, Menkolaan en Braamhage, die deze avond, In verband met de voorgenomen bouw van een serviceflat in hun omgeving, volop aan hun trekken kwamen. De discussie erover was breedvoerig en liep lang uit. Na de nieuwjaarsrede van de burge meester, waarop een dankwoord volgde van het raadslid mevrouw P. Oranje Entink (VVD), die onder meer zei het prettig te vinden dat de traditie werd voortgezet, werd de volgende agenda afgehandeld. 1. Brief d.d. 4 januari 1973 van de voorzitter van het centraal stembureau, waarbij een afschrift wordt toegezon den van zijn besluit van 22 december 1972, waarbij de heer B. Joosten te Soest is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, alsmede de geloofsbrief van de heer B. Joosten, met voorstel tot onderzoek daarvan over te gaan. De commissie van onderzoek, bestaan de uit de heren P. Pieren (PAK), G. Oldenboom (Pr. Chr.) en M. van Ee (VVD) verklaarden dat de geloofsbrie ven in orde waren, zodat de benoeming zou kunnen plaatsvinden. Dit zal in de februarievergadering gebeuren. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van E. M. E. Jurgens d.d. 30 oktober 1972 waarin aan de Raad een afschrift van het bezwaarschrift aan B. en W. tegen de bouw van een be jaardencentrum aan de Ir. Menkolaan wordt gezonden met voorstel deze brief te beantwoorden conform de ter inzage gelegde concept-brief. b. Brief van C. Doelman d.d. 31 ok tober 1972, waarin aan de Raad een afschrift van het bezwaarschrift aan B. en W. tegen de bouw van een be jaardencentrum aan de Ir. Menkolaan wordt gezonden met voorstel deze brief te beantwoorden conform de ter inzage gelegde concept-brief. Beide brieven werden tegelijk behan deld. In het concept-antwoord zegt het college o.ni. „Het bestemmingsplan Soestdjjk NW II regelt de bouw van een flat ongeveer op de plaats waar het nu geplande gebouw zal komen. Vermelde stedebouwkundige regeling maakt een bouwwerk mogelijk bestaan de uit 5-6 etages op een dubbele on derbouw. Volgens het geldende bestemmingsplan is een zeer massief gebouw („grote wal") toelaatbaar. Het nu voorliggende ontwerp is veel moderner en voor deze tijd architectonisch meer verant woord. Het bouwplan dat thans voor ligt is ons inziens gunstiger gesitueerd". Ook wordt in de brief gezegd dat het gebouw maximaal ongeveer 8 meter meer naar het oosten verplaatst kan worden en dat dan de dichtsbijzijnde gevel van het flatgebouw op ongeveer 50 meter afstand van de meestnabij gelegen woning aan de Ir. Menkolaan komt. Met dit antwoord ging de heer H. Jonker (D *66) niet accoord. Hij ver zocht de hele zaak aan te houden. De heer Jonker zei dat de concessie van 8 meter opschuiven er geenszins toe geleid heeft, dat de bezwaren zijn ko men te vervallen. Integendeel, de be woners beschikken nu over voldoende argumenten, die naar zij menen de van GS vereiste verklaring van geen bezwaar ingevolge art. 19 procedure op losse schroeven kan zetten. De heer Jonker woog vervolgens het vóór en tégen van het plan tegen el kaar af. Naar zijn mening wil de ge meente uitvoering van een plan dat 10 jaar oud is, omdat het past in een bestemmingsplan; voorts zou het on fatsoenlijk zijn erop terug te komen jegens de NCHB, die de grond al jaren geleden gekocht heeft. Dat zou tot schadeloosstelling en een strop op de grond kunnen leiden. Ook bestaat er de angst dat de grote wal gebouwd zou worden, waarvoor geen artikel 19 pro cedure nodig is. Naar zijn mening zou daar echter geen vergunning voor ver leend worden in verband met wel standsoverwegingen. Tenslotte meende de heer Jonker, dat het argument, dat het uitvoeren van het bouwplan, de doorstroming zou bevorderen, zeer wankel was, gezien recente markton derzoeken. Tégen liet plan pleitte zijns inziens de hierdoor ontstane concentratie van be jaardencentra in één wük (hij sprak over een getto), die geheel in strijd was met moderne opvattingen. Verder noemde hü het uitvoeren „een verdere scheeftrekking van de bevolking in de richting van een toenemende vergrij zing"; een ernstige milieu-aantasting, opoffering van landschapschoon (een argument van de gemeente, destijds aangedragen in het kader van de be handeling door de Kroon); de bezwaren van de bewoners en het feit dat Soest geen behoefte meer had aan hoog bouw. Voor- en nadelen tegen elkaar afwe gend kwam hij tot de konklusie, dat met'het nieuwe plan, meer Soester be langen geschaad dan gediend werden. XTjn fractie ontraadde ten stelligste ar tikel 19 procedure door te zetten. De heer J. Smits (Prot. Chr.) meende dat er In de brief ten onrechte werd H. Jonker - D *66 gesproken van een bejaardentehuis. Er zou immers een serviceflat komen, waar ook gehandicapten en alleen staanden gehuisvest zouden worden. Hij verzocht dit in de antwoordbrief te vermelden. Verder vond hij dat ook bejaarden in verschillende cattegoriën zijn in te delen, waardoor de gemid delde leeftijd geheel anders kwam te liggen dan bijvoorbeeld in Braamhage. Of er nog behoefte was aan een be jaardentehuis wist hij niet, wel dacht hij dat de bezetting van de serviceflat geen problemen zou geven. Er zou animo voldoende voor zijn, gezien een wachtlijst van 624 belangstellenden. Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) meende dat de gehouden hearing met de bezwaarden niet bevredigend had gewerkt. Die zou in een eerder stadium moeten hebben plaatsgevonden. Zij in formeerde of er na de goedkeuring van G.S. nog een mogelijkheid bestond van beroep. De heer P. Pieren (PAK) was het met de heer Smits eens. Hij was niet lukkig met wat de heer Jonker gezegd had en meende dat daardoor het voe ren van een beleid onmogelijk werd. Ook vond hij het gebruik van het woord getto ongepast en hij verwacht te dat de heer Jonker dit zou intrek ken. Verder merkte hij op, dat G.S. indertijd geen bezwaar gemaakt had tegen, de hoge bebouwing en dat hij eventuele verwerping van het nieuwe plan de door de bouwer gemaakte kos ten vergoed zouden moeten worden. De heer J. van Poppeten (KVP) onder steunde de opmerkingen van de heren Smits en Pieren. Hij zei begrip te heb ben voor de bezwaarden, maar vond dat er een beleid gevoerd moest wor den. De heer Van Poppelen dacht dat de omwonenden zich eerder hadden kunnen laten voorlichten, maar wilde daar het beleid nu niet van af laten hangen. Ook hij betreurde de opmer kingen van de heer Jonker en vond rlat men beter kon werken aan de op- '^ssirt® van de woningnood. De wethouder, mevrouw M. Walter- van der Togt. beantwoordde als eerste de sprekers. Zij vond dat er twee za ken door elkaar gehaald werden; het bouwen volgens het bestemmingsplan en de kwestie wie er gaat wonen. Naar haar mening mocht de rechtsze kerheid van de burger niet aangetast worden en in dit geval zou de koper van de grond daarom moeten kunnpn bouwen volgens de bestemming. De artikel 19 procedure werd toegepast om het bouwplan aangepast was aan modernere opvattingen. Er zou naar haar mening dan ook geen bezwaar ge maakt mogen worden tegen de bebou wing als zodanig, maar slechts tegen de vorm ervan. In de concept-antwoor den werden feitelijk zaken behandeld, waardoor de inhoud niet ander kon worden. Ook wethouder K. de Haan voerde het woord. Hij onderstreepte de woorden van de heer Smits, dat het hier niet om een bejaardentehuis(verzorgingste- huis) ging, maar om een serviceflat. „Het typische feit doet zich voor", al dus de heer De Haan, „dat men zegt dat moet er niet komen. Stel nu. dat toen de lande lijke Stichting Braamhage van de Ned. Prot. Bond het verzoek deed, om zich hier te mogen vestigen, dat toen de gemeente gezegd zou hebben, nee bejaarden willen we hier niet hebben, dat helpt niet bjj de oplossing van het huisvestingsprobleem van Soesters. (Slechts twee Soesters vestigden zich in Braamhage.) Dan was Braamhage er niet geweest. Ik ben dus geneigd om te zeggen, mensen van Braamhage, houdt je mond, je hebt geen recht van spre ken". Voor Hoog Soestdjjk cn voor de huizen aan de Ir. Menkolaan, gebouwd voor verkoop aan bejaarden, golden zijns inziens dezelfde argumenten. Wethouder De Haan wilde deze rede nering echter niet volgen. Vooruitziend meende hij dat men ook nu nog diende uit te gaan van het standpunt dat ieder recht heeft om te wonen. Naar zijn mening was de NCHB goed geïnformeerd om te weten wat er ten, aanzien van de bejaardenhuisvesting geboden was. Reeds in 1968 wist men dat er behoefte zou gaan bestaan aan serviceflats, niet alleen voor de huis vesting van bejaarden, maar ook voor alleenstaanden en gehandicapten. Geen koop flats echter, maar/voor de ver huur bestemd. Verder merkte hij op dat voor de bewoning van deze flat, reeds een procentueel hogere aanmel ding van Soesters binnen was, dan in dertijd toen Braamhage gebouwd werd. En dat ondanks het feit dat er geen reklame voor gemaakt werd en de juiste plannen nog niet vastliggen. De heer De Haan meende dat er uit af geleid kon worden, dat er in Soest nog behoefte bestond aan deze ruimten. Ook de wethouder ergerde zich aan het gebruik van het woord getto. Hij vond dat daardoor evengoed een stem pel gedrukt werd op Braamhage en Hoog Soestdijk. „Dat Is een benaming voor de categorie. Wij moeten af van het idee, dat wij de bejaarden moeten bevoogden en zeggen hoe ze leven en wonen moeten. Men moet de 65+ niet op een hoop gooien, als ze toevallig bij elkaar zitten". Hij wees er de heer Jonker op. dat er wat dat betreft op de Eng (Molenschot, Groot Engendaal en enkele flats) aanmerkelijk meer za ten. „Wilt u dat een getto noemen? Het geeft rnjj het gevoel dal u meer voor de tribune zit te praten en zich min der met de feiten heeft bezig gehou den. Daarvoor zitten we hier niet bjj elkaar", aldus de heer De Haan. Voor de oorlog was het percentage be jaarden in Soest 12 landelijk 8V* Nu in Soest ongeveer 9 °/o en landelijk 10 Tot slot merkte de wethouder op, dat als men zich in de twintiger jaren steeds ingespannen had om alle plan nen te torpederen, dat Braamhage en Hoog Soestdijk er niet gestaan hadden en dan had 70 van de raadsleden niet in Soest gewoond. De heer De Haan besloot: „Is het be hoorlijk en fatsoenlijk om te veronder stellen dat alles wat er nu is heilig is en wat er komt verfoeilijk en afgewe zen moet worden op elke, ook irriëele grond". De burgemeester beantwoordde de vraag van mevrouw Korthuis en zei dat er na de verklaring van G.S. „van geen bezwaar" geen beroep meer mo gelijk was. Eerder overleg was ook niet mogelijk geweest. De artikel 19 procedure had te maken met de afwij kingen van het oorspronkelijke plan voor wat betreft hoogte verschil situering. „Er is geen andere werkwijze mogelijk en men kan toch ook niet met alle omwonenden een bouwplan in elkaar timmeren". Zij voegde eraan toe dat het na de ontvangst van de verklaring van G.S. gelukkig afgelopen was, waar bij zij .verwees naar haar nieuwjaars toespraak dat de burgers misbruik ma ken van de mogelijkheid van het ma ken van bezwaren, tot bijzonder veel ellende aanleiding geeft en veel wo ningzoekenden dupeert. In tweede instantie zei de heer Jonker te geloven dat het geen zin had verder uitvoerig öp de kwestie in te gaan. Hij betreurde het dat men het standpunt innam dat een indertijd opgesteld be leid ook steeds uitgevoerd moest wor den, zonder het te toetsen aan de hui dige situatie. Zijn fractie zou tegen stemmen. De burgemeester merkte naar aanlei ding hiervan op, dat men ook de rechtszekerheid van de burgers in het oog moest houden en de heer Pieren meende, dat als men het beleid van D '66 zou gaan voeren men nergens meer was. „Daarom kan ik mij leven dig voorstellen, dat bij de laatste Ka merverkiezingen, D '66 gehalveerd is en naamswijziging aangevraagd heeft en nu D '33 heet". De heer M. van Ee (WD) sprak zijn waardering uit over de werkwijze van het college en vond het maar gelukkig dat de artikel 19 procedure moest wor den toegepast. Verder dacht hij dat als GS de goedkeuring aan het nieuwe plan zou onthouden, dat dan het oude plan uitgevoerd moest worden. fSiSffiai M. de Groot - Binding Rechts heer Van Poppelen om een nadere ver klaring. Van Poppelen: „Omdat u praat, heer Jonker, zoals de heer Pieren en de anderen gezegd hebben, u kijkt steeds naar de tribune. U moet naar de bur gemeester praten". De heer M. de Groot (BR) zei ook niet erg gelukkig te zijn met het feit dat de NCHB daar een groot gebouw ging plaatsen. Hij dacht dat het niet ver antwoord zou zijn nu op de eenmaal ingeslagen weg terug te komen. Wel maakte hij bezwaar tegen de wijze waarop de heer Jonker door de andere raadsleden werd tegemoet getreden. ,Dat schimpscheuten en verdachtma kingen aan zijn adres z|jn gericht, daar maak ik ernstig bezwaar tegen. De heer Jonker heeft niet gezegd keer terug, maar sta eens even stil en be denk of u op de goede weg bent. Dat is zijn goed recht als volkvertegen woordiger om dat hier in het midden te brengen. Ik heb alle waardering voor de manier waarop de heer Jon ker z\jn standpunt naar voren heeft gebracht en ik heb groot bezwaar te gen de manier waarop door de ver schillende raadsleden tegen de heer Jonker is geageerd", aldus de heer De Groot, wiens woorden onderstreept werden door applaus van de tribune. De heer J. van Poppelen (KVP) vond dat er al genoeg onzin verteld was en dat het niet nodig was er langer bjj stil te staan. „Het gevaar bestaat, dat door de manipulaties die D '66 voert. een verkeerd beleid gevoerd zal worden. Ik ben het met de heer Van Ee eens, dat wanneer dit niet door gaat. we dan vervallen in het oude raadsbesluit en dan z(jn de bewoners aan de Ir. Menkolaan veel beroerder af, dan met dit gewijzigde plan". Het woord „manipulaties" stond de heer Jonker niet aan en hij vroeg de Besloten werd de brieven conform het concept-antwoord te beantwoorden, met dien verstande, dat het woord bejaar dentehuis 'wordt vervangen door ser viceflat. Gewestvorming Brieven van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 29 november 1972 en 12 december 1972 met betrekking tot de structuurschets gewestvorming met voorstel te berichten conform de ziens wijze neergelegd in brief d.d. 21 augus tus 1972, welke eveneens ter inzage is gelegd en de eventueel nog nader door de raad te maken opmerkingen. Over de gewestvorming voerden me vrouw E. Korthuis-Elion (VVD), en de heren G. Oldenboom (Pr. Chr.) en P. Pieren (PAK) het woord. Zij meenden dat het moeilijk was in het huidige stadium over dit punt te praten. Er was nog te veel onduidelijk. Men waarschuwde voor de vorming van de vierde bestuurslaag en meende dat aan de autoriteit van de gemeente niet ge temd mocht worden. Ook was men het niet eens met de „kinderlijke exüansie drift" van de provincie, die aan de ene kant geen afstand wilde doen van grondgebied aan de provincie Zuid- Holland en aan de andere kant wilde uitbreiden ten koste van de provincie Gelderland. Mevrouw Korthuis stelde voor eerst samen met Eemland een takenpakket op te zetten om van daaruit te kun nen gaan werken. Zij meende dat het initiatief niet aan hogerhand moest worden overgelaten en dat de burgerij nauwer bij deze ontwikkeling betrokken moest worden. De burgemeester was het met de spre kers eens. „We drijven met zijn allen in de mist. Het is nodig dat wij weten wat men van bovenaf van plan is". Ook zij vond dat de provincie met twee maten mat. Wat het takenpakket betrof merkte zij op dat binnenkort een nieuwe concept van de gemeen schappelijke regeling Eemland ver wacht kon worden. d. Brief van 11 december 1972 van mevrouw M. de Graaf-Velthuis te Soest c.s. met betrekking tot het in de periode van 29 januari tot 8 februari te houden bevolkingsonderzoek op longaandoeningen, met het voorstel deze brief te beantwoorden conform de bij de raadsstukken ter inzage liggen de ontwerp-brief. De heer P. Pieren (PAK) stelde de vraag wat er de oorzaak van was dat Soest zes gulden voor het onderzoek berekende, terwijl volgens een brief van Herwonnen Levenskracht veel lagere bedragen in rekening gebracht werden. Mevrouw P. Oranje-Entink pleitte er voor vrouwen te laten onderzoeken. Wethouder De Haan antwoordde dat de mededeling van Herw. Levens kracht een onvolledige informatie be vatte. Het hier gehanteerde tarief had te maken met het aantal onderzoekin gen dat per dag zou plaatsvinden. Dat was aanmerkelijk minder dan waar voor het laagst genoemde bedrag zou gelden, terwijl er bovendien meer on- derzoekdagen voor moesten worden uitgetrokken. Voor wat betreft de vraag van me vrouw Oranje meende hij dat de brief aangevuld kon worden met de medede ling dat elders experimenteel aanvul lende onderzoekingen plaatsvonden voor vrouwen boven de 40 jaar. Zodra daar nadere resultaten uit voortvloeien, zal men zich nader beraden over de dan te nemen stappen. Het onderzoek is niet verplicht. Diege nen die regelmatig gekeurd worden, behoeven aan de oproep geen gehoor te geven. e. Brief d.d. 1 december 1972 van het Waterleidingbedrijf Midden Nederland, waarbij wordt toegezonden de jaar rekening over 1971 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot het verlenen van voor schotten als bedoeld in: artikel 75, 4e lid van de Kleuter onderwijswet aan diverse schoolbestu ren voor het jaar 1973. Conform besloten. b. artikel 103, 5e lid der Lager-onder- wijswet 1920 aan diverse schoolbestu ren voor het jaar 1973. Conform besloten. c. artikel 191, 4e lid van het besluit buitengewoon onderwijs 1920 aan di verse schoolbestuuren voor het jaar 1973. Conform besloten. d. artikel 101 bis der Lager-onderwijs- wet 1920 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1973. Conform besloten. 4. Voorstel tot wijziging van de be groting 1973 ten behoeve van het ver voer van leerlingen naar scholen voor buitengewoon onderwijs te Amersfoort. Conform besloten. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het verbouwen van de R.K. kleuterschool aan de Parallelweg 5, alhier. Conform besloten. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de stichting voor katholiek onderwijs te Soest voor het aanschaf fen van meubilair en spel- en ontwik kelingsmateriaal t.b.v. de R.K. kleu terschool aan de Parallelweg 5, alhier. Conform besloten. 7. Voorstel tot wijziging van de „Bij drageregeling ter beschrijding van de woningnood 1965" en van de „Bijdra geregeling krotopruiming". Conform besloten. Op voorstel van de heer A. Smit (KVP) zal een ontheffingsmogelijkheid in het besluit worden opgenomen, waardoor het mogelijk wordt ook een bijdrage te geven bij doorstroming naar buiten de regio. 8. Voorstel tot vaststelling van het ont eigeningsplan „Egghermonde". Conform besloten. Met verwijzing naar de nieuwjaarstoe spraak van de burgemeester meende de heer P. Pieren (PAK) dat er in dit verband over het gedrag van de heer Tetrode weinig meer te zeggen was. Hij noemde het misdadig dat een man de hele woningbouw in Soesterberg tegen houdt. Verder vroeg h\j wanneer de uitspraak van de Kroon verwacht kon worden en hij verzocht zo mogelijk enige pressie in Den Haag uit te oefe nen. De heer J. van Poppelen (KVP) in formeerde waarom deze zaak zolang in behandeling geweest was bij G.S. De burgemeester meende dat het moei- Ti.ik te zeggen was waar de fout precies' lag. Wel wist zij dat door de immens vele beroepen die ingesteld werden, de be- Hrmdplina en gemiddelde proceduretijd bij de Kroon gestegen was tot vier jaar. Voorstel tot het verpachten van enige percelen grond in 1973. Conform besloten. 10. Voorstel tot ruiling van gronden gelegen aan en nabij de KI aarwaterweg met de heer H. J. Bosman. Conform besloten. 11. Voorstel tot overdracht van grond, gelegen aan de Ossendamweg aan de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs „De School met den Bijbel". Conform besloten. 12. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het bouw- rijpmaken van sectie 11 van het be stemmingsplan Klaarwater. Conform besloten. 13. Voorstel tot het benoemen van le den in het bestuur van de „Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek". Benoemd werden de heren W. Bijl, G van der Veer en W. G. Hilhorst. 14. Voorstel tot weigering van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan Nassau Chemical Works Inc. Conform besloten. De heer M. van Ee (WD) adviseerde het college zich vooral te voorzien van goede rechtskundige bijstand. 15. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van het door het werkplaatsschap Amersfoort en omge ving in 1973 op te nemen krediet in rekening-courant. Conform besloten. 16. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot regeling van de door het bedrijf gemeentewerken in rekening te brengen kosten voor aansluiting op de gemeentelijke riolering. Conform besloten. Op een vraag van de heer J. van Pop pelen (KVP) hoe het zat met de riool aansluiting van Het Witte Huis, ant woordde mevrouw Walter, dat de ge meente Amersfoort wederom in een brief verzocht werd hiermee spoed te maken. 17. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het stichten van een kleuterschool in de wijk Klaarwater/Boerenstreek. Conform besloten. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoel in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de stichting van een school voor g.l.o. in de wijk Klaarwater/Boerenstreek. Conform besloten. Wykraad geen visie 19. Voorstel tot het vaststellen van het ontwerp van het bestemmingsplan „Industrieterrein Soesterberg". Conform besloten. De heer C. Verheus (Prot. Chr.) miste bü de stukken het advies van de Wijk raad. Dit was volgens de burgemeester wel gevraagd, echter kon niemand zich herinneren of dat ook gegeven was. Dit deed de heer K. Levinga (PAK) opmerken, dat de Wijkraad dan ken nelijk geen visie had. De burgemeester: „De Wijkraad heeft kennelijk geen bezwaren". 20. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting voor Ka tholiek onderwijs te Soest voor het aanschaffen van aanvullend handen- arbeidmateriaal t.b.v. de Mariaschool voor g.l.o. Conform besloten. De heer K. Levinga merkte op dat dit de laatste keer was dat hij met een dergelijk voorstel accoord ging. Naar zijn mening ging het de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te boven. „Laat de kinderen en de leer krachten. die emailleren leuk vinden, maar elders een cursus volgen, mis schien bij Artishock", vond hij. Afscheid mevrouw Wal ma Aan het eind van deze langdurige ver gadering werd afscheid genomen van mevrouw T. R. Walma van der Molen- de Vries van de fractie van D '66. De burgemeester dankte haar voor al les wat zij voor de gemeente gedaan had. „U is een bijzonder actief raadslid geweest. Als U iets wilde weten, kwam u er altijd wel achter". Zij memoreer de de werkzaamheden van mevrouw Walma als voorzitster van de Stichting Peuterspeelzalen en als voorvechtster van een school milieu. De burgemeester betreurde het dat zij afscheid moest nemen en sprak de hoop uit dat zij nog eens in de raad zou terugkeren. „Wij nemen eigenlijk geen afscheid, want we komen elkaar heus nog wel eens tegen", zo besloot de burgemeester. In haar dankwoord ontvouwde me vrouw Walma haar visie op het raads lidmaatschap. Zij meende, dat de raad •tiet gevormd moest worden door des kundigen, maar juist door „gewone" burgers, die dan wel meer tijd ter be schikking moesten hebben. Overgaan tot gespecialiseerde full-time raadsle den leek haar uit den boze. „Wederom zou dan een voor buitenstaanders on doorzichtig specialisme gecreëerd zijn". „U weet ongetwijfeld dat ik zeer tegen mijn zin afscheid neem. Meestal heb ik met zeer veel plezier dit werk gedaan. De standpunten mochten dan wel eens uiteenlopen, er zijn onderling ook wel eens diepgaande ruzies geweest, toch heb ik de verstandhouding over het al gemeen als goed ervaren. Ik wens u in de toekomst nog veel verschil van mening toe, ter verlevendiging van de discussie, en een zo breed mogeliike opvatting van uw verantwoordelijk heid", aldus besloot mevrouw Walma haar afscheidswoord. per vliegtuig, trein, schip, tou ringcar. Speciale jongerenreizen, Ité-vlieg- reizen, bungalow- en apparte- mentenverhuur, WU vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties. vlieg- en trein biljetten, hotelre serveringen, scheepspassages. auto-verhuur, verzekeringen. Op reisgebied kunnen Wij ALLES voor U verzorgen. Vertegenwoordigingen over de gehele wereld. STEENHOFFSTRAAT 9a Telefoon 16571 en 14905 Telex 16733 (een echt reisbureau, heus er is verschil). Kantooruren maandag t.m. vrijdag zaterdag 9-17 uur 9-16 uur soesterbergsestraat44 telefoon 2045 EEMNESSERWEG 81 BAARN - TEL. 021547552 18 dg Zuid-Afrika v.a1675,- 16 dg Kenya v.a998,- 16 dg Senegal v.a1229,- 18 dg Indonesië v.a1998,- 15 dg Thailand v.a1597,- 18 dg Bangkok-Japan v.a. ƒ2895,- 18 dg Hong Kong v.a. 2248,- 18 dg India v.a1596,- 18 dg New York v.a1087,- 18 dg rondtour U.S.A. v.a. 2995,- 17 dg Mexico v.a. 1948,- 17 dg Argentinië v.a. ƒ3970,- dg Peru/Venezuela v.a. ƒ3143,- Cruise met Prinsendam Sngapore/Indonesië, prijzen op aan vraag. Gratis reisgids verkrijgbaar. Boekingen bij: SOEST - LAANSTRAAT 66 Telefoon 02155-12683 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet op zijn daartoe gedaan verzoek, vergunning te verlenen aan a. Tech. Rubber Prod. Onderneming „Terpo-Rubber", Laan Blussé van Oud Alblas 2, Soesterberg ten behoeve van het uitbreiden van een fabriek op het perceel, gelegen aan Laan Blussé van Oud Alblas 2, Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 3070 en 2466 ged. b. J. Meerding, Braamweg 49, Soest ten behoeve van het bouwen van een bungalow op het perceel, gelegen aan Van Beuningenlaan'hoek Bartolotti- laan kadastraal bekend gemeente Soest sectie C, nr. 3414. c. A. A. Kühne, Houtenschewetering 4, Houten ten behoeve van het bouwen van een verkoopruimte met showroom en kantoor op het perceel, gelegen aan Amersfoortsestraat 24 kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2912. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van de ze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 25 januari 1973. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij die over 1972 nog vorderingen op de gemeente heb ben, deze ten spoedigste - doch in elk geval vóór 14 februari a.s. ter gemeen tesecretarie (afdeling comptabiliteit) moeten indienen. Hetzelfde geldt voor vorderingen ten laste van de gemeentebedrijven. De daarop betrekking hebbende reke ningen moeten worden ingediend bij de desbestreffende bedrijfsadministra ties. Indiening van rekeningen nó genoemde datum zal vertraging van de uitbeta ling tengevolge hebben. Soest, 15 januari 1973.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5