Soester aktie mislukt Hogere rente èn gratis Spaar-Q-bus voor elke nieuwe spaarder bij deNMB Hogere rente 1 Ralph Polak toont Voorjaar- en Zomermode Varkenshok bleek geen veilige safe Finales zaalhockeytoernooi gun uw kleding de "beste behandeling die er is heeft u wel eens haast? binnen één uur! gratis ceaner Zaterdagvoetbal Opstellingen V.V.Z. Vijfde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. Jan Brouwer wint de racefiets Parochieraad vergaderde MASSIEF EIKEN SALONTAFELS eiken boerentafels MAASWINKEL MEUBELEN Voorbereidingsbesluit Een discotheek in Soesterberg Internationaal transportbedrijf Gebr. Roest naar Industieterrein Nieuwe terreinafscheidingen bij sportvelden van Hees Boomfeestdag in maart Afhaal-restaurant aan de Nieuweweg Vandalen vernielen T.L. verlichting van automatiek Abonnementen Soester Natuurbad bestellen voor 1 maart a.s. Bromfietsters rijden tegen autoportier SOESTERBERG Ruiten van leegstaand huis ingegooid Toneelvereniging „Kerkebuurt" overgegaan in „De Rietpluim" Gevonden voorwerpen Jeugddienst in de pen Hof Ope Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaartjes Drukkerij Smit Souster Courant van donderdag 8 februari 1973 De 81-jarige elektromonteur E. K., wonende aan het le Heeserlaantje, deed bij de politie aangifte van een poging tot inbraak in zijn woning. Alhoewel het slot van het windhok, dat toegang geeft tot zijn woning, was verbogen, bleek men er niet te zijn binnen geweest. Wel had de onbekende dader een bezoek gebracht aan de achter de woning staande schuur. Dat bezoek loonde alleszins de moeite. Uit een blik, dat achter een trap in het varkenshok was geplaatst, werd de In twee modeshows, welke de be kende Baarnse zakenman Ralph Polak, vandaag in zijn zaak aan de Laanstraat houdt, toont hij de nieuwe mode voor voorjaar en zomer 1973. Voor de a.s. seizoenen worden veel frisse tinten in schakeringen van roze tot rood en van felgeel tot goudgeel, van azuur tot blauw en alle in de na tuur voorkomende groene tinten ge bracht. Wit zal daarbij een belangrijke bijdrage vormen tot de „finishing touch" van de zomergarderobe. Naast de bekende katoenen stoffen, zonder welke men zich geen voorjaars mode zou kunnen voorstellen, worden ook nieuwe soepele synthetische weef sels gebruikt. Een ervan is, de soepel- als-zijde aanvoelende stof, samenge steld uit Qiana. Deze nieuwe vezel heeft van het begin af een enthousiast onthaal gevonden bij de Haute-Couture. De voordelen ervan zijn: een onover troffen kleurenpracht, een rijke be hagelijkheid, absoluut kreukvrij, plissé- houden en een probleemloos onderhoud. In deze categorie komen uiteraard ook de Tergalstoffen voor, die zowel In Crêpe de Chine, als in een geraffineerd transparante balistuitvoering ideaal zijn voor de modebewuste vrouw. Deze transparante stoffen vormen de ideale combinatie met zwaardere piqué-weef sels, welke veelal in dezelfde composi tie zijn uitgevoerd. Boussac werkte een belangrijk deel van zijn nieuwe ideeën uit in katoen, popelines en linnen-look stoffen. Naast de nieuwe kwaliteit Qiana wordt ook een nieuw artikel Dacron getoond. Met een absoluut eigen mening van Dacron en katoen, biedt Boussac onge limiteerde mogelijkheden voor het zich nog verder uitbreidende sportieve genre. De zomerse koelheid van de katoen en het comfort van de volledige wash-and-wear eigenschappen zetten deze sportief-modieuze stoffen in het voetlicht van de aktualiteit. Wat de modellen betreft bestaat een voorkeur voor japonnen met geplisseer- de rokken, een combinatie japon met vest, een gepliseerde rok met jasje met korte mouwen, een blazer met rok en een lange blouse met pantalon. A.s. zaterdagavond, 10 februari, aan vang 7 uur, worden in de sporthal „Beukendal" de finale wedstrijden ge speeld van het door de M.H.C. Soest georganiseerde zaalhockey toernooi. De deelnemende teams zijn: Gooische H.C., Kameleon, Schaerweijde en Soest 2. Aan de herenfinale nemen deel teams van Amersfoort, de Hurley ve teranen en Soest. De wedstrijden zijn om 23.00 uur afgelopen, waarna in het clubhuis aan de Schrikslaan de prijsuitreiking plaatsvindt. magie cleaning van super cleaner la een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, •tuk voor ctuk behandeld, gecontroleerd •n verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelf» wij halen en bezorgen bel ons nummer 14302 pioniers in textielreiniging koningsweg 16 en konlnglnnelasn 42 inhoud, zijnde liefst 70.000 gulden, meegenomen. K. verklaarde het een dezer dagen naar de bank te hebben willen bren gen. Dat is nu niet meer nodig. De diefstal moet gepleegd zijn tussen zondag 4 en dinsdag 6 februari. EDO-VVZ A. Smink, D. de Boer, R. Duit, P. Floor, J. Ridderbos, J. v. d. Burg, "W. Ruizendaal, S. Opmeer, A. Schaap, J. Brouwer, H. Brons en de wisselspe lers M. Kievits, J. Stolwijk en G. Smit. WZ 2-VEL. Boys. H. v. d. Brink, H. v. d. Baan, H. Dem- mers, G. v. d. Munt, W. Hospes, B. v. d. Bosch, D. v. d. Bovenkamp, J. v. Kooy Gzn., J. Brouwer, P. Foekens, K. Onvlee en de wisselspelers S. Jon- gepier en L. Brunt. HUIZEN 6-VVZ 3. J. van Eijk, A. Kramer, J. Brouwer, W. Floor, A. van Neerbos, L. de Groot, J. Camper», G. Kok, W. Bloemendaal, A. van Wijk, J. Kampen en de wissel spelers F. Hornsveld en R. v. Her waarden. ALTIUS 7-VVZ 4. H. Roetman, F. en P. Bunnik, H. We- gerif, L. en W. Hilhorst, W. v. d Meer, P. Hoek, J. v. Doorn, G. v. d. Grift, S. Akkerman, J. v. d. Wal, J. Spoor en W. Huijink. WZ 5-HUIZEN 7. G. Smid, C. Ruizendaal, Joh. v. Kooy, M. v. Ginkel, A. Ruizendaal, J. San ders, D. Duits, D. Pellegrino, G. v. Kooy, H. v. Velzen, W. v. d. Kuilen en de wisselspelers A. Houdijk en G. Pothoven. TOV 6-VVZ 7. A. Brunt, L. v. d. Berg, N. v. d .Wak ker, L. Schaper, K. BI ijleven, Th. Delf- gou, H. Avellng, J. Hop, J. Bockema, A. de Weerd, J. Kanters, P. Monnee, T. Schlebaum en J. de Winter. Voordat dinsdagavond de vijfde kla verjaswedstrijd van WZ, waarvoor wederom achtenveertig dames en heren aanwezig waren, begon, maakte de-voor zitter van de evenementencommissie, heer H. Strietman, de uitslag be kend van de gehouden donateurs-aktie, die op 31 januari j.L sloot. Het is een groot succes geworden en de penning meester van de vereniging zag zijn kas vergroot met ƒ1002,50. De heer Jan Brouwer heeft het grootst aantal donateurs verzameld en aan hem werd de uitgeloofde racefiets aange boden. De andere leden hebben ook niet stil gezeten, vandaar het grote bedrag, dat ieder jaar terugkomt. De uitslag van de klaverjaswedstrijd werd: 1. H. Wegerif, 5373 p. 2. K. Boeklage, 5696 p. 3. Mevr. M. v. Horns veld, 5065 p. 4. Mevr. Jos v. d. Kuijlen- Dumee, 4931 p. 5. L. Kievits, 4919 p. 6. Mevr. J. van Kooij-Stolp, 4866 p. 7. Mevr. Van Tricht, 4777 p. 8. H. Striet man, 4687 p. 9. H. Kok, 4665 p. 10. R. Stam, 4637 p. 11. Mevr. Van Horns- veld-Kamphorst, 4607 p. 12. J. van Kooij Gzn., 4546 p. 13. J. Stigter, 4514 p. 14. Mevr. M. Strietman-de Bruin, 4502 p. 15. M. Kievits, 4492 p. 16. W. van Grol, 4452 punten. Mevrouw A. Strietman-Veenkamp, kreeg de troostprijs met 3310 punten, De zesde klaverjaswedstrijd zal op dinsdag 6 maart a.s. worden gehouden. Tijdens de vergadering van de paro chieraad van de Sint-Carolusparochie werd besloten zo spoedig mogelijk in overleg met het Kerkbestuur de „kerk- verkleining" te realiseren. Het gaat niet om een ingrijpende ver bouwing, maar het ligt in de bedoe ling de laatste tien banken te verwij deren en een gordijn aan te brengen ter hoogte van 21/? meter aan de pi laren, waarbij achterin de kerk een gemeenschapsruimte ontstaat. Tevens werd besloten om, waarschijn lijk in maart een tweede parochie avond te houden voor de verkiezing van nieuwe leden van de parochie raad. Bovendien wil men het bestaande enthousiasme niet laten wegebben, want voor de diverse werkgroepen zijn nog veel nieuwe leden nodig. Bij toerbeurt zullen ieder jaar vier le den van de parochieraad aftreden, ten einde niet steeds dezelfde mensen te belasten en tevens om een steeds te rugkerende vernieuwing van deze raad te bevorderen. Kandidaten kunnen gesteld worden vóór 1 maart bij de secretaresse: mej. R. Lensink, Fokkerstraat 7. Uit de binnengekomen kandidaten zul len dan op de eerstvolgende parochie avond de nieuwe leden gekozen wor den. 90 en 110 cm doorsnee, 5,5 cm dik blad. 100 x 100 cm vierkant, 5,5 cm dik blad. NU OOK DE RUWE Uit eigen fabriek. VoU. garantie DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST Einde Bosstraat rechts af TELEFOON 02155-13991 of 14550 Om de in voorbereiding zijnde be stemmingen voor de gebieden omsloten door de spoorlijnen Utrecht-Baarn en Amersfoort-Baarn en door de Maat- weg en de gronden gelegen in de in getrokken bestemmingsplannen „Wiek- sloterplas" en „Kerckenlandt" tegen ongewensten bebouwing te kunnen be schermen zal de raad tijdens de a.s. vergadering een zgn. voorbereidingsbe sluit moeten nemen. B. en W. diende het voorstel daartoe in. Jongelui in Soesterberg, overtuigd dat er voor de jeugd van 14 tot 18 jaar te weinig wordt gedaan, lopen met het plan rond een discotheek op te richten voor die leeftijdsgroep. Aan den lijve hebben zij ondervonden, dat het vervelend is om drijfnat in een dancing van Zeist, Den Dolder of Amersfoort aan te komen. Erger vinden zij het nog, dat anderen kattekwaad uithalen, uit baldadigheid het een en ander vernielen en andere mensen hin deren. Vandaar de oproep: Degenen, die een disco in Soesterberg willen, waar je meer in contact komt met andere jon gelui en waar je kunt dansen, moeten direct een briefje of briefkaart sturen naar R. Bruinier, Plesmanstraat 38, Soesterberg. Vermeld in de linkerbovenhoek „Dis cotheek in Soesterberg" en vergeet niet je naam en adres te vermelden. Doe mee en je krijgt practisch een dancing vlak naast de deur. Regen, sneeuw en ijzel hoef je dan niet meer te trotseren! Eiermarkt Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks hoender eieren in prijzen van 10.50 tot 12,50. Middenprijs 11,50. Prijs per kg 1,81. Het internationaal verhuis- en tran sportbedrijf van de Gebr. Roest zal van de Lange Brinkweg overgeplaatst worden naar de Nijverheidsweg. Het bedrijf, dat sinds jaren aan de L. Brinkweg gevestigd is, is dusdanig gegroeid dat met name door het par keren van vrachtwagens op de rijweg zich problemen voordeden. Het college van b. en w. stelt de raad voor de gevraagde hinderwetvergunning te verlenen. Om eventuele schade, ge vaar of hinder naar buiten te weren, zullen in de vergunning voorwaarden worden opgenomen. Door de vele beschadigingen die de jeugd toebrengt aan de gebouwen en terreinen van de sportvereniging Hees, is het bestuur genoodzaakt er een hek om heen te plaatsen. De kosten hier voor worden geraamd op 25.000 gul den. De vereniging vraagt de gemeen te de garantie van de rente en aflos sing van de hiervoor af te sluiten lening. Het college van b. en w. stelt de raad voor dit verzoek in te willi gen. De hiervoor te verlenen subsidie wordt geraamd op 1575 gulden. De jaarlijkse boomfccst(plant)dag voor dc leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen wordt dit jaar gehouden op woensdag 28 maart In Soest en op donderdag 29 maart in Soesterberg. Voor dit festijn bestaat bij de scholen' bijzonder veel belangstelling; van de 22 lagere scholen die Soest rijk is, hebben er reeds 19 In positieve zin gereageerd. In Soest worden 2000 bos planten geplant aan de Eemweg, bij het sportcomplex dat de voetbalvere niging WZ het volgend seizoen gaat hespelen. Geplant worden o.m. eiken, lijsterbes, meidoorn, liguster en haze laar. In Soesterberg worden 800 sierhees ters geplaatst in de omgeving van het Van Maarenplantsoen bij de Gen. Winkelmanstraat. Alle planten worden door de gemeentekwekerij geleverd. Evenals vorig jaar moet door de grote deelname in twee groepen geplant worden. Terwijl de eerste groep zich hiermee bezig houdt, wordt de andere groep „beziggehouden". Voor hen wordt in de zaal van de brandweerkazerne een film vertoond en krijgen de kinderen een consumptie aangeboden. De andere groep wordt na gedane arbeid op dezelfde wijze onthaald. De kinderen in Soesterberg gaan hier voor naar het Dorpshuis. Op het aan de Nijverheidsweg gelegen terrein zullen ondergebracht worden het op- en overslagbedrijf met kantoor en herstelinrichting. In het pand Nieuweweg 64a, waar voorheen een radio- en t.v.-winkel was gevestigd, zal, tenzij de raad anders beslist, een afhaalrestaurant voor chinees-Indische gerechten worden in gericht Hoewel in strijd met het bestaande, uit 1948 daterende bestemmingsplan, me nen b. en w. dat er, gelet op het feit dat voordien ter plaatse al een winkel aanwezig was, geen bezwaar bestaat het verzoek van de Wong Choi uit Amersfoort, in te willigen. Wel zullen in de nog te verlenen hin derwetvergunning een aantal voor waarden worden opgenomen, welke moeten garanderen dat de afvoer van bak dampen geen hinder voor de om geving zal opleveren. Twee opgeschoten knapten, de 18-jarige R. v. d. B., loodgieter van beroep, eü de 16-jarige H. J. v. H. hebben het nuttig gevonden de T. L. verlichting bij automatiek Boereboom aan de Amersfoortsestraat te vernielen. Drie buizen werden van de armaturen afge7 rukt en op straat kapot gegooid. De politie hield de vandalen aan en de rekening zal hen ongetwijfeld gepre senteerd worden. De Stichting Soester Natuurbad is dit jaar voor het bestellen van de abonne menten voor het zwembad te Soest- duinen, afgestapt van de gebruikelijke rondzending van een folder. Zij maakt gebruik van de mogelijk heid, die het voorlichtingsblad van de gemeente „Op 't Hoogt" biedt, en dat dezer dagen huis aan huis in Soest en Soesterberg bezorgd wordt. De laatste pagina van deze gemeen telijke krant, is daarvoor geheel in geruimd. De abonnementsprijs voor kinderen jonger dan 15 jaar, dus tot en met 14 jaar, is 15 gulden en voor ouderen 20 gulden. Abonnementen op de rijwiel stalling gaan voor dezelfde leeftijds groepen respectievelijk kosten 3,50 en 4, Het bestelformulier moet vóór 1 maart bij het gemeentehuis zijn ingeleverd. Op de Nieuweweg reed de 24-jarige H. v. d. K. uit Soest met haar brom fiets tegen het onverwacht geopend portier van een vrachtwagen, welke door de politie werd aangehouden. Mevrouw v. d. K. en haar passagiere, de 17-jarige mej. M. J. B. uit Hoog land, kwamen te vallen en liepen lich te verwondingen op. De kleding van beiden werd beschadigd evenals de bromfiets. De dames werden door de politie naar Zonnegloren gebracht en konden na behandeling naar huis. Beeldjes uit tuin gestolen Onbekenden hebben uit de tuin van de heer H. V. aan de Rademakerstraat drie stenen beeldjes gestolen. De beeld jes, engelenfiguren, vertegenwoordigen een waarde van 700 gulden. Politie en marechausee zijn op zoek naar de vandalen die de ruiten van de leegstaande woning van de nieuwe ba siscommandant aan de Rijksweg heb ben ingegooid. De schade wordt ge- i schat op 700 gulden. Zoals enkelen zich misschien heriinneren is er in oktober 1971 in Soest door de plaatselijke Wereldwinkel een met name op de Soester kerken gerichte appel- aktie gevoerd ter ondersteuning van het landelijk initiatief van organisaties als Stichting Oecumenische Hulp, Pax Christi, Komité Zuid-Afrika en Kairos, om te protesteren tegen het monddood maken van pater Cosmas Desmond. In dat jaar werd hij door de Zuid- Afrikaanse regering zonder vorm van proces veroordeeld tot vijf jaar huis arrest. De verontwaardiging over dit huisarrest van Desmond was daarom zo groot omdat het hier een man be trof die gewoon zijn menselijke plicht deed, zich het lot van miljoenen gede porteerde zwarten aantrok en het on recht in de zg. „hervestigingsgebieden" van Zuid-Afrika aan de kaak stelde. Hij reisde zes maanden in deze gebie den rond, sprak met de mensen en werd door zijn boek „Discarded Feo- ple" min of meer de stem van miljoe nen ontrechte Afrikanen. (De titel van de Nederlandse uitgave is „Het Af gedankte Volk".) Deze massale deportaties naar her vestigingsgebieden vinden hun oor sprong in twee eisen die de politiek van de regering stelt. In de eerste plaats de opruiming van „zwarte plek ken". „Zwarte plekken" zijn door zwarte Afrikanen bewoonde gebieden die zij verkregen hebben door koop- kontrakt of die eigendom zijn van een stam, of van zending of missie en die nu ontruimd moeten worden op last van de regering omdat zij door wille keurige wetsbepalingen zijn komen te liggen in het zg. „blanke gebied". In de tweede plaats wil men hiermee de vermindering van de Afrikaanse be volking in de steden bevorderen. In Nederland werd nog vóór Desmond's arrest een door de BBC samengestelde dokumentaire op de TV uitgezonden over zijn reis door de hervestigings gebieden. Het was een triest relaas van zwarte Afrikanen die, nadat zij uit hun oude woonplaats op last van de regering waren weggevoerd, met hun huisraad naar gebieden gebracht wer den waar soms enige maar meestal geen enkele voorziening getroffen was. Voor een zeer groot deel bestaan her vestigingsgebieden uit niet erg vrucht bare, nog onontgonnen land, waar al- 'es vanaf de grond moet worden opge bouwd voorzover daar tenminste de mogelijkheden voor zijn. Dit is vooral het geval in het gebied Natal. Het wordt helemaal triest als men bedenkt dat de mensen die nog in staat zijn om te werken door wetsbepalingen ge bonden zijn elders, soms zeer ver van het hervestigingsgebied te gaan wer ken, zodat er alleen „overbodige" vrou wen. ouden van dagen, kinderen en zieken in de kampen achterblijven. ,Het op deze wijze uiteenrukken van gezinnen is waarschijnlijk het meest kwalijke gevolg van de verplaatsingen. Voor het Zuid-Afrikaanse beleid is dit echter een centraal punt. Mr. G. F. Froneman, vice voorzitter van de Kommissie voor Bantoezaken zei op 6 februari 1968 in het parle ment: „Wij trachten de trekarbeid zo veel mogelijk op elk gebied in te voe ren, dat is in feite de grondslag van ons beleid voor de blanke ekonomie" tot zover Desmond in zijn boek. Al deze maatregelen vloeien voort uit het door de regering zo gepropageerde en verdedigde beleid van „gescheiden ont wikkeling". Handtekeningen Bijna 20.000 Nederlandse christenen steunden met hun handtekeningen dit appèl op de Zuid-Afrikaanse kerken „om op geweldloze wijze druk uit te oefenen op hun regering opdat deze zich laat gezeggen door het Evangelie en het onrecht wegneemt dat Desmond - en degenen voor wie hij opkwam - is aangedaan." Dit bovenstaand appèl, waaronder 1300 Soester kerkleden hun handtekening hebben gezet (in totaal bracht Soest 1700 op), zou aan de be langrijkste Zuid-Afrikaanse kerken aangeboden worden en tevens zou in een persoonlijk gesprek de Nederland se appèlaktie toegelicht worden. In november '71 werd daarom een vi sum aangevraagd door Dr. J. P. Fed dema van de Vrije Universiteit in A'dam. Dit visum werd zonder opgaaf van redenen geweigerd. In februari '72 werd weer een visum aangevraagd, nu door Drs. J. H. An- driessen van de Vrije Universiteit te Zo'n gezellige, handige, kleurige spaar- Q-bus. Met een afsluitbaar spaarvak en een open zakgeldvak. Compleet met f"// notitieblokje en ballpoint. y Uit Zwitserland, dus precisie-kwaliteit. Staat helemaal gratis klaar bij de NMB voor elke nieuwe spaarder die minimaal 50,- inlegt. Oók voor de jeugdige spaarder, zodat die spelenderwijs kan leren dat zakgeld ook spaargeld kan worden. En dat is dan nog maar één voordeel van sparen hij de NMB. Nóg belangrijker misschien is de De NMB heeft bijna alle spaarrentes verhoogd. Dat is een mooi extra voordeeltjeBij de NMB kunt u nu zelfs 7% rente van uw geld krijgenStap eens binnen hij de NMB voor een spaarrekening. We vertellen graag wat de gunstigste vorm is voor u. k - NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK IxHl A'dam. echter met het zelfde resul taat. In september '72 werd voor de derde maal een visum aangevraagd, ditmaal door Mej. J. A. M. Klompé, oud-minister van C.R.M. en minister van Staat. Deze heeft pas een brief ontvangen van de Zuid-Afrikaanse ambassadeur waarin werd medegedeeld dat het visum geweigerd werd omdat het doel (een gesprek met de Zuid- Afrikaanse kerken) wordt beschouwd als een inmenging in binnenlandse aan gelegenheden van Zuid-Afrika. Vanuit Zuid-Afrika zelf zei de beken de dominee Beyers-Naudé dat hij met grote teleurstelling van de weigering had vernomen. Hij had grote verwachtin gen van de dialoog die mej. Klompé namens de vertegenwoordigers van d® Nederlandse kerken met collega's in Zuid-Afrika had kunnen bevorderen. Het weigeren van deze drie visa is duidelijk een van de vele voorbeelden waaruit de tegenstelling blijkt tussen de officiële theorie van dialoog van Zuid-Afrika en haar praktijk. Deze theorie uit zich b.v. duidelijk in het volgende citaat van premier Vorster (Zuid-Afrikaanse Koerier, december 197D: „Ik zal iedere gelegenheid ver welkomen om met iedere betrokkene ons beleid van afzonderlijke ontwik keling te bespreken om de eenvoudige feden dat er meer onzin geschreven en gezegd is over afzonderlijke ontwikke ling dan over enig ander onderwerp." In een persverklaring van 15 januari J.I., uitgegeven door de landelijke werkgroep staat dat naar hun mening ook deze derde weigering laat zien hoe de situatie in Z.-Afrika verwor den is. Zowel het huisarrest van Des mond, als ook het weigeren van de drie visa kan naar de mening van de werkgroep slechts geïnterpreteerd worden als een poging elk openbaar worden van feitelijk gebeurtenissen in Zuid-Afrika te voorkomen. De werkgroep ziet verder af van een nieuwe visum aanvraag daar zij van mening is dat de Zuid-Afrikaanse re gering een poging tot werkelijke dia loog onmogelijk tracht te maken. Het geld dat nog over is van deze appèl aktie zal worden besteed in overeen komst met het doel dat Desmond na streefde. Voordat de buurtvereniging Kerke buurt in het begin van dit jaar werd opgeheven, was de toneelvereniging Kerkebuurt reeds afgescheiden van de buurtvereniging en was overgegaan naar een aparte toneelvereniging, die de naam van „De Rietpluim" kreeg, omdat deze vereniging werd opgericht in het rietdekkersbedrijf van Fa. H. v. d. Pol. Vanaf april 1972 werkt deze vereni ging met eigenkrachten en de leden hebben niet stilgezeten. Er zijn reeds twee toneeluitvoeringen gegeven en het derde stuk is in studie. Dit stuk getiteld „De Zeeuwse Gou vernante", blijspel in drie bedrijven, zal op 27 april a.s. in De Rank in première gaan. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: T.V. toestel, dameshandschoen, skai-lederentas, want, sleutelbos, au tosleutels, damesfiets, portemonnaie met inhoud, damestas met inhoud, ring, bril, twee bankbiljetten, kanarie, aan steker, een paar wollen dameshand schoenen, bromfiets, twee kratjes lege flessen, kaarsenstandaard, hond, par kiet en shawl. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Zondag a.s. zal er weer een jeugd dienst worden gehouden in de Open Hof. Het onderwerp waarover gespro ken zal worden is: „Dag, vreemden. We zullen er niet alleen over spreken, maar proberen er ook iets aan te doen. Voorganger zal zijn de heer H. van Ewijk uit Amersfoort, die tevens een combo zal meenemen voor de mu zikale begeleiding. Na de dienst kunnen we, onder het genot van een kopje koffie, nog ver der op het onderwerp praten. Graag tot zondagavond, 19.00 uur, in de Open Hof. Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modellenboek ter inzage. Voor al uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152

Soester Courant | 1973 | | pagina 13