Bayern München OjXÖJHjX Sportnieuws S6UHK AUTORIJSCHOOL M. LOS 0e nieuwe kollektie BADKLEDING is al binnen bij MMMMMMMMM<M<<MMMM<M<M< Winst voor Olympia/Parade ZIEKENAUTO 12727 Vervolg Sport Dames SVV Stam blijven aan kop B.D.C.-dames bij winst volgende week kampioen V.V.Z. komt op de T.V. Ton Beuken drink VIEUX lekker, hè! uw sur,rus IS ONZE RECLAME MODE Merken: LindaLu, Kurt Oehme en Schiesser Carnavalsfeest van V.V.Z. Tweede klaverjasronde van de S.P.S.V. SEC monsterjeugd- toernooi dit jaar op 26 en 27 mei Midget golfbaan bij Avio Resto (dag en nacht) Vroom en Dreesmann Simultaantoernee Soesterberg-V.S.K. 1-0 Evenementen van S.0. Soest Geen courant ontvangen? Voor 7 uur bellen 13982 Na 7 uur bezorgd. S.V.P.-Soesterberg 3-1 VVIJ-Soesterberg A 0-0 PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL Soester Courant van donderdag 8 februari 1978 Het semi plaatselijke treffen tussen de ploegen van BG en SV en SVV had alle kenmerken van een derby. De ze nuwen speelden daarbij een grote rol. In de le set was SW daar het eerst overheen en won deze set nog vrij royaal. De 2e set leek een copie van de eerste te worden. Doch bij de stand 11-7 draaiden de rollen om en maakte BG en SV er meteen een eind aan, 15-11. De beide laatste sets werd met gering verschil gewonnen. Door deze goede prestatie van de Stam meisjes blijft het eerste team bovenaan staan. Setstanden: 9-15, 15-11, 12-15 en 10-15. SVV 5-SVV 4 Een heel goede wedstrijd van beide zijden, maar door het jeugdige elan van dames 4 werd het vijfde team ver slagen. Als excuus geldt dat het vijfde team sinds december niet meer had gespeeld. Dat het een spannende wed strijd is geweest blijkt wel uit de set standen, 13-15, 15-9 en 12-15. Heren: SVV 1-SVV 2 Het treffen tussen het le en 2e heren team van SW heeft zich voorgedaan als een duel van grote klasse. Dit werd afwisselend getoond door beide teams en in verschillende sets. De eerste set was SVV 1 oppermachtig en kon ge makkelijk de punten binnenhalen na biljante aanvallen en gevarieerd spel. (15-7). De 2e set echter pakte geheel anders uit, SVV 2 toonde duidelijk dat het ten onrechte zo laag geklasseerd staat. Met sterk en goed volleybal werden de heren van SVV 1 teruggedreven. (10-15). De 3e set was eveneens voor SW 2, dat het spel dat zij in de 2e set lie ten zien volhielden en nog gemakke lijker wonnen. (7-15). Een blamage voor SVV 1 om te gaan verliezen was dicht bij, maar het her stelde zich op tijd en won de 4e set met 15-8. Dat SW 2 het ernstig meent om uit de onderste regionen te ver dwijnen is duidelijk te zien. SVV 3-Olympia 4 SVV en Olympia maakten er een leuke vertoning van, waarbij een gelijk spel eigelijk de juiste uitslag zou zijn ge weest. De overwinning kwam echter niet geheel onverdiend bij Olympia terecht. Met minimaal verschil werd gewonnen. Setstanden: 12-15, 15-13 en 10-15. Foxboro 2-SVV 5 Goede wedstrijd van beide zijden, maar door de wat grotere routine van de Foxboro heren werd deze wedstrijd door SW verloren. SVV 5 begon sterk en wist de le set te winnen met 11-15. De 2e set liep wat stroever, maar er werd alleszins goed volleybal gespeeld. Deze set ging verloren met 15-9. De 3e set werd door SVV met 15-10 verloren. SVV 6-Olympia 8 Een niet geheel kompleet SW 6 kon het niet bolwerken tegen het jeugdige Olympia 8. Ondanks een blessure van Door de verrassende nederlaag die me dekoploper U.D. in Amsterdam tegen Amstel Zwaluwen leed (9-7) en de overtuigende zege van BDC op UHV, staat BDC nu alleen aan de kop van de ranglijst met resp. twee en drie punten voorsprong op U.D. en Amstel Zwaluwen. De overwinning op UHV kwam makkelijker tot stand dan verwacht Weliswaar nam UHV al in de eerste aanval een voorsprong, maar de vol gende aanval van BDC leverde al de gelijkmaker op toen Gerda Schimmel zicht mooi vrijspeelde en onhoudbaar inschoot. (1-1). Nog eenmaal wisten de Utrechtse da mes de leiding te nemen door een hard schot uit een vrije worp, maar verder kwamen ze niet in de eerste helft. BDC daarentegen draaide soepel en wist door drie doelpunten van Barry Peters, een mooi doelpunt vanaf de cirkel van Cita Kuyer en een goed af geronde break van Ria Tolboom de 2-1 achterstand om te buigen in een 6-2 voorsprong. Diny Kok, weer zeer goed op dreef in het Soester doel, zorgde dat dit de ruststand werd door een strafworp te stoppen. Na de rust tilde Ria Tolboom met een der SW spelers wist men toch i een doelpunt vanaf de cirkel de stand de laatste set in winst om te zetten en naar 7-2, voordat UHV kans zag raak een puntje binnen te halen. Setstan- te schieten. Dit was tevens het laatste den: 14-16, 8-15 en 15-8. positieve dat van de Utrechtse dames Woensdag 24 januari bracht deNCRV- televisie een bezoek aan het WZ-veld aan de Ferd. Huijcklaan. De NCRV is bezig een film te maken over de be kende Engelse voetballer George Best. In Engeland zijn reeds opnamen ge maakt, waarbij de voetbaltechniek van deze speler centraal staat. Men kan o.a. Best zien dribbelen met jonge Engelse voetballers. Om nu ook jonge Nederlandse voetballertjes aan het woord te laten, was de NCRV met een cameraploeg naar het WZ-terre;n gekomen, waar 's middags enkele op namen werden gemaakt van de jeugd- training, onder leiding van de heer J. Brouwer, terwijl 's avonds door de jeugd de vragen konden worden be antwoord. Ter beantwoording van de gestelde vragen was de bekende Sparta-trainer de heer Steegman aanwezig, terwijl de gesprekken onder leiding stond van de Sportverslaggever, de heer Van Leeuwen. De regie van het geheel was in handen van de heer B. Noordam. A.s. zater dagavond, 10 februari, zal de NCRV dit programma uitzenden en wel om 19.30 uur op Nederland II. De eerste aflevering ging over „nauw keurig plaatsen van de bal" en werd op 13 januari j.1. uitgezonden. Die uit zending bereikte een kijkdichtheid van 2 miljoen en een waardering van 70 punten. De uitzending van het gesprek tussen Leo Steegman en de WZ-voetballer- tjes zal ongeveer 5 7 minuten duren. De mooiste kreet was die van Mark Schaatsbergen, die na afloop de heer Steegman een fruitmand aanbood en zei: „Hartelijk dank mijnheer Steeg man, hier is een fruitmand voor U want sport en drank gaan nu eenmaal niet samen. Vandaar deze vruchten en, toe ausjeblieft, knip mij er niet uit. want ik heb vandaag zo mijn best gedaan!" Het grote klapstuk van de kwartfinales om de Europacup voor landskampioe nen is ongetwijfeld de tweekamp tussen bekerhouder Ajax en het Duitse ster renteam Bayern München. De Beierse ploeg heeft maar liefst acht internatio naals in zijn midden, van wie ausputzer Beckenbauer en goalgetter Gerd Müller de bekendste zfjn. Op de nieuWe kunstnijverheidafdeling vanTon Beuken, vjndt u duizend en een kleine kunststukjes. Fraai van vorm, echt eigentijds en vaak verrassend goedkoop Zo rond de riks kunt u al kiezen! 'n Inspirerende ideeënbron Voor mensen met kadoproblemen, die kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken. Gallenkampelsweg 2, of Soes'terbergsestraat 51, Soest-Züid (bij het busstation) Evenals Ajax speelt Bayern aanval lend voetbal en daarom ligt het voor de hand te veronderstellen, dat we straks niet alleen twee spannende, maar ook fraaie wedstrijden te zien zullen krijgen. In Amsterdam is men niet pessimistisch over de kansen van de Nederlandse kampioenen, integen deel, algemeen wordt verwacht dat Ajax ook deze ronde wel zal over leven. Maar daar zijn wij helemaal niet zo zeker van. Bayern houdt van aanvallen Bayern München is reeds jaren een van de meest komplete teams van de West-Duitse bondrepubliek. De ploeg werd in de afgelopen vier jaar twee maal landskampioen en won eveneens tweemaal de beker. In 1967 veroverde Bayern Europacup II door in de finale met 1-0 van Glasgow Rangers te win nen. De mannen van Beckenbauer spe len ook dit seizoen weer eer. leidende rol in de Bundesliga en blijken vooral thuiswedstrijden vrijwel niet te kloppen. Er is reeds een Nederlandse klub geweest, die de kracht van dit team heeft ondervonden. Dat was nl. Sparta, dat voor de Europacup III kansloos door de Duitsers werd uitge schakeld. Bayern hoopt de traditie te doorbreken, dat Duitse ploegen het in het Europa cup 1-voetbal doorgaans niet zover brengen. Het is al weer elf jaar ge leden dat een Duitse ploeg (Eintracht Frankfurt) de finale van dit toernooi bereikte en toen door Real Madrid met 7-3 werd vernederd. Bayern heeft zeker op papier een elf tal. dat in staat moet zijn het Ajax bijzonder lastig te maken. Wat een eenvoudig klubje als het Bredase NAC dit seizoen al tweemaal lukte, nl. om Ajax te verslaan, dat moet Bayern toch ook kunnen lukken. De ploeg wemelt van internationaals. Behalve Beckenbauer en Müller zijn dat doelman Sep Maier, middenvelder Roth, en verder Schwarzenbeck, Breit- ner en Hoeness. Vleugelverdediger Hansen is een vaste kracht van het Deense nationale team. Kwetsbare defensie Als de meeste Duitse ploegen speelt Bayern op zijn best wanneer het kan aanvallen. Zelfs een achterspeler als Breintner ontplooit zich op zijn sterkst wanneer hij met de aanval naar vo ren kan gaan. En ook de grote Becken bauer, dit seizoen gekozen tot Europees voetballer van het jaar, is vaak een onmisbare schakel in de aanvalspatro- nen van de Beierse Mannschaft. München is geen ploeg, die het moet hebben van „resultaatvoetbal". Een voorsprong verdedigen is een opgave, die de Duitsters ten eenmale niet ligt. Ondanks uitstekende verdedigers en een bekwaam doelman als Maier tussen de palen. Op het moment dat een te genstander Bayern dwingt tot een de fensieve houding, komt de kwetsbaar heid van het team aan het licht en dat moet Ajax proberen uit te buiten. De Amsterdammers deden dat de af gelopen zomer trouwens al toen zij in München nog wel de Duitse kam pioenen in een vriendschappelijke wedstrijd met liefst 5-1 versloegen. Maar op deze uitslag mag u niet al te zeer afgaan. Bayern had op dat mo ment, anders dan Ajax, nog geen week eetraind. Evenals zovele Britse klubs speelt Bayern min of meer konservatief voet bal. Weinig geschuif op het midden veld (alleen Beckenbauer beheerst dat onderdeel van het spel werkelijk voor treffelijk) maar scherpe passes over vele tientallen meters de diepte in en veel langs de vleugels opgezette aan vallen. Kanon Müller Het zal duidelijk zijn dat vooral Gerd Müller van de Ajax-defensie een scherpe bewaking moet krijgen. Deze goaltjesdief is niet eens zo'n groot voetballer, maar hij is als kan- senbenutter bijna onovertroffen. Hij kan soms schijnbaar achteloos aan het spel deelnemen om dan plotseling op een moment, dat men hem al bijna vergeten is, beslissend los te branden. Zijn doelpuntenmoyenne bedraagt min stens één goal per wedstrijd en hope lijk maakt hij die goal althans in Am sterdam niet, want doelpunten in uit wedstrijden gaan dubbel tellen, als de tweekamp onbeslist blijft. Ajax krijgt de handen meer dan vol aan deze atletische, hypersnelle for matie, temeer omdat de Amsterdam mers eerst thuis moeten spelen. In Am sterdam moet Ajax duidelijk afstand nemen, want in het ongetwijfeld bom volle stadion van München zal Bayern stormlopen op de Amsterdamse veste en wie zal zeggen dat de ook weer niet zó sterke Ajax-defensie niet onder deze druk zal bezwijken. In elk geval mag het Nederlandse voetbalpubliek straks twee ongemeen interessante duels ver wachten van deze twee ploegen, die we graag beide in de finale hadden ge zien. te vermelden is, want terwijl BDC goed doorspeelde en door Ria Pronk (2) en Ria Tolboom naar 10-3 werd geschoten, probeerde UHV met hard spel de dreigende zware nederlaag af te wenden. De Soester dames lieten zich echter niet intimideren en juist in die fase van de strijd viel het fraai ste doelpunt van de wedstrijd. Mart Smeeing sprintte in een gat in de verdediging, kreeg precies op tijd de bal en scoorde onhoudbaar vanaf de cirkel (11-3). In de slotfase, met twee Utrechtse da mes op de strafbank, kreeg BDC nog een strafworp toegewezen, die door Ria Tolboom werd benut en daardoor de eindstand op 12-3 bracht. Zondag. A.s. zondag komen 3 seniorenteams in actie en allen spelen dan in een ver schillende plaats hun kampioenswed strijd. De heren 1 gaan naar Hilversum, om daar HHC het ene punt, dat nodig is voor de eerste plaats, te behalen. Het zou een teleurstelling zijn als de heren niet beide ppunten in de wacht wisten te slepen. De dames spelen om 15.10 uur in de Dreef te Utrecht tegen U.D. De Soester dames kunnen bij winst het kampioenschap gaan vieren. U.D. zal echter zeker de grootst mo gelijke inzet tonen om de laatste kans voor een eerste plaats te behouden waardoor de strijd volledig open is. De dames 2 tenslotte zullen moeten oroberen om de wedstrijd tegen Fide- litas 2 te winnen, want dan zal ook hun het kampioenschap niet meer kun nen ontgaan. Thuis werd echter een 1 nederlaag geleden, waardoor de verwachtingen niet al te hoog gespan nen zijn. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 Telefoon 16621 WU lessen in OPEL ASCOXA - OPEL KADETT - DAF Gcdipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST ZIE ONZE ETALAGES Op 9 maart a.s. hoopt de voetbalver eniging VVZ '49 haar carnavalsfeest te vieren in De Rank aan de Soesterberg- sestraat. Aan deze avond zal medewerking wor den verleend door o.m. de bekende Sjakie Schram, het trio Wim Bosch, terwijl ook Prins Carnaval en de Raad van Elf acte de precense zullen geven. Aangezien de ruimte in De Rank be perkt is, is deze avond uitsluitend voor leden en donateurs. Toegangsbewijzen zijn vanaf heden in de kantine verkrijgbaar. Zorg op tijd een toegangsbewijs te halen, om teleurstellingen te voorko men. Het zal als voorheen wederom een ge zellige avond worden. Wegens omstandigheden kon j.1. woensdagavond de tweede ronde van het SPSV-klaverjastoernooi voor leden en dames worden gespeeld in de re creatiezaal van de brandweer. Besloten was destijds, dat in dit win terseizoen zes ontmoetingen zouden plaats vinden, waarvan de drie hoogste series zouden tellen voor het kam pioenschap. Hierdoor komen ook die leden, die door dienst of iets dergelijks verhin derd zijn, in aanmerking voor het kampioenschap. Enige plaatsvervangers hadden de plaatsen ingenomen voor hen die ver hinderd waren, maar de verzamelde punten kwamen ten goede aan die le den. Secretaris Meinema opende de avond en verklaarde het reglement waaronder gespeeld moest worden. Twintig heren en acht dames waren aanwezig voor deze tweede ontmoeting. De uitslag werd: Dames: 1. Mevrouw Jehee, 6094 p. 2. Mevrouw Meinema, 5961 p. 3. Mevrouw Pley, 5777 p. 4. Mevrouw Den Hartog, 4797 p. 5. Mevrouw den Ouden, 5457 p. 6. Mevrouw Ten Hove, 5434 p. 7. Mevrouw Koppe, 5056 p. 8. Mevrouw Le Clereq, 5025 p. Heren: 1. J. F. Groart, 7022 p. 2. C. Coster, 6592 p. 3. S. Jongepier. 6488 p. 4. C. J. Onvlee, 6469 p. 5. J. Jurriëns, 6202 p. 6. K. den Ouden, 5457 p. 7. W. Le Clereq, 6008 p. 8. J. H. Hoogma, 5991 p. 9. R. ten Hove, 5952 p. 10. W. den Hartog, 5880 p 11. P. Janmaat, 5836 p. 12. P. Mariens, 5557 p. 13. T. v. d. Meulen, 5499 p. 14. J. Hofstee, 5367 p. 15. G. J. Maassen, 5175 p. 16. C. C. M. Jehee, 5088 p. 17. C. van Wijn gaarden, 5052 p. 18. B. Snijders. 4846 p. 19. A. de Raadt, 4724 p. 20. F. Pe ters, 4798. Prijzen waren niet ter beschikking, die worden op de zesde en laatste wed strijd uitgereikt. De SEC jeugdcommissie organiseert voor de zevende maal in successie haar monster jeugdtoernooi, waaraan niet minder dan vijfentwintig jeugdteams van vijf verschillende verenigingen meedoen. Zes jaar dezelfde bezetting, maar dit jaar zal Soest met haar vijf jeugd teams niet van de partij zijn omdat de SEC-overburen op de SEC toernooi- data voor dit toernooi (zaterdag 26 en zondag 27 mei a.s.) ook reeds een toer nooi had gepland. Als vervanger van Soest is uitgenodigd het Utrechtse Ultrajectum. SEC heeft verder uitgenodigd de vaste drie, t.w. EMM (Hilversum), SDO (Bussum) en Amsvorde (Amersfoort). Vorig jaar won SEC dit toernooi, waar bij op de zaterdag de jeugd van 12-14 en 14-16 speelt en zondag de jeugd van 8-10, 10-12 en 16-18 jaar in actie komt. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-14785 In het recreatiepark rondom de drie, als wegrestaurants ingerichte Vickers Viking verkeersvliegtuigen aan de Amersfoortsestraat is een midget-golfbaan aangelegd, die, onvoorziene omstandigheden voorbehouden op zaterdag 3 maart a.s. officieel in gebruik genomen zal worden. Naast de reeds bestaande speeltuin, de autobaan en de botenvijver voor de kinderen, betekent deze uitbreiding het voldoen aan de vraag naar buitenre creatie voor volwassenen. Overigens ligt het in het voornemen deze buiten recreatie nog dit seizoen verder uit te breidden met een zewembad voor kin deren en volwassenen. De bijzonder strenge eisen die Avio Resto stelt aan een bijna volautoma tische zuivering van het water, als mede aan een efficiënte en goede ver warmingsinstallatie voor dit water, zijn bepalend, aldus de directie, om daarvoor thans gaande onderhandelin gen tijdig te kunnen afronden. Het ligt verder in de bedoeling het zwembad te doen omgeven door een entourage, zoals men die op de Spaanse stranden aantreft. Met enig voorbehoud hoopt de directie een en ander toch nog voor 1 mei ge reed te hebben, waarna in 1974 het 10-jarig bestaan van Avio Resto kan worden gevierd met een recreatiepark, zoals dit 10 jaar geleden werd gepland. Het eerste damesteam van Olympia/Parade heeft zich goed hersteld van de wedstrijd tegen Athlon. In een moeilijke uitwedstrijd in Huissen met als tegen standers Setash en een slechts arbitraal duo werd met 3-2 gewonnen. Het eer ste herenteam van Olympia/Parade haalde een punt uit de wedstrijd tegen Bekkcrveld in Heerlen. Het derde team maakte geen fout deze week en bleef nummer twee, AGAVS, in de eerste klas ruimschoots de baas door met 3-1 te Dames Olympia/Parade Dat het eerste damesteam zou winnen van Setash stond eigenlijk al bij voor baat vast. Dat het slechts met 3-2 was is minder aan het vertoonde spel dan wel aan de bijzonder slechte leiding te wijten. Een aantal spelregels werden door de scheidsrechter volkomen ver keerd geïnterpreteerd. Blokkeren over het net was b.v. niet toegestaan. Een regel die reeds jaren lang bestaat. Zoals reeds gezegd Olym pia speelde niet slecht maar verzuimde wel de aanval te variëren. Teveel werd via harde smashes aangevallen en te weinig werden tactische aanvallen ge bruikt. Na anderhalf uur spelen kon den de dames met de winst weer de mist in. Het vierde damesteam verloor bijna kansloos van koploopster Foxboro. Toch speelde dit nog zeer jeugdige team, vorig jaar jeugdkampioen, In de tweede klas een zeer behoorlijke partij volleybal. Heren Het eerste herenteam speelde deze week in Heerlen. Het werd me wel een „dagje uit." Precies 12 uur zijn de Olympianen onderweg geweest. Een te laat beginnen van de wedstrijd en de mist zorgden daarvoor. Na een zeer goede start in de eerste twee sets. snel le aanvallen en uitstekend verdedigen, beide sets werden gewonnen, wilde het olots niet meer zo goed vlotten in de derde set. Bekkerveld, in de eerste sets overspeeld, kwam beter in zijn spel en namen ruim afstand van de Soester oloeg, 12-3. Toch kwamen er nog enkele duidelijke kansen voor Olympia/Parade. Zij lie pen met fraai spel weer In tot 12-12 en zelfs toen Bekkerveld op 14-12 kwam wisten zij nog niet van ophouden. Het was jammer dat de scheidsrechters ook In deze wedstrijd de spanning niet aan konden want zij blunderden in die fase van de wedstrijd bij voortduring. Zowel in het nadeel van Olympia als van Bekkerveld. Na veel spanning ging deze set toch nog verloren voor Olym pia, zoals ook de volgende twee. Door de twee sets te winnen kwamen de, Soesters toch nog met een punt thuis. Het derde herenteam vergrootte de afstand tussen nummer twee, AGAVS, en zichzelf door de ploeg uit Soester berg met 3-1 te kloppen. De voorsprong bedraagt nu 8 punten en eind van de maand kunnen zij zich ongetwijfeld kampioen van de eerste klasse noemen en daardoor promoveren naar de districtsklasse. Het vierde herenteam won met 2-1 van SW 3. Dit jonge Olympia-team staat nu nog slechts een punt achter de leiders in de tweede klas, WH 1 en Olympia 5. Volleybal deze week Vanavond speelt het tweede herenteam van Olympia tegen Spirit 3. Dat mag geen problemen opleveren. Spannend zal het zeker zijn wanneer in de jeugd- klasse meisjes a en b tegen elkaar spe len. En het b-team zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Zaterdag krijgt het eerste damesteam het altijd lastige SDO uit Culemborg op bezoek. De heren van Olympia/Parade spelen tegen VC Weert. Het complete pro gramma voor deze week ziet er als volgt uit: Donderdag 8 febr. Beukendal Meisjes: 18.30 uur Olympia b-Olympia a. Jongens: 18.30 uur Olympia b-Olympia a. Dames: 20.15 uur Olympia 6-Olympla 7. Heren: 19.15 uur Foxboro 1-Olympia 8. 19.15 uur WH 2-Olympia 8. 20.15 uur Voleem-Olympia 7 21.15 uur Olympia 2-Spirit 3. Zaterdag 10 febr. Sporthal Beukendal. Dames: 15.30 uur Olympia/Parade-SDO. Heren: 15.30 uur Olympia/Parade-VC Weert. Voor het 13e achtereenvolgende jaar heeft de Koninklijke Nederlandse Schaakbord de „in de schaakwereld unieke V D-toernee" georganiseerd; aldus luidt de omschrijving in de in ternationale schaakpers. V D prijst zich gelukkig, dat de rondtrekkende groep grootmeesters en meesters dit jaar opnieuw in Amers foort zal komen, en wel op 20 februari in de lunchroom, alwaar de voorstel ling om 19.30 uur begint. Bij de opening zal wethouder Huslage aanwezig zijn, teneinde de eerste zet te doen aan de tafel van de kopman van de toernee, de 22-jarige Joegosla vische grootmeester Ljubomir Ljubo- jevic. Naast grootmeester Ljubojevic, van wie wordt verwacht, dat hij binnen enkele jaren tot de wereld top-tien zal behoren - indien dit reeds niet het ge val is - zullen in onze stad optreden de meesters Rossetto, Langeweg, Zui- dema en Henneberke. Iedere simultaangever bestrijdt in be ginsel 25-40 tegenstanders. Als we de score-percentages van voor afgaande jaren als maatstaf mogen aanhouden, zullen de simultaangevers gemiddeld 90 procent van de partijen op hun naam brengen. Slechts één van de drie gemaakte doel punten verscheen zondagmiddag op het denkbeeldige scorebord van Soester- berg in de goed gespeelde wedstrijd te gen VSK, dat geen kans zag revanche te nemen voor de 0-1 nederlaag in eigen huis. Zowel in de laatste minuut van de eerste als van de tweede helft werd er respectievelijk door VSK als door Soesterberg gescoord, maar beide doel punten werden geannuleerd, de eerste door de scheidsrechter zelf, de tweede op advies van de VSK-grensrechter. Het was wel mistig, maar zó mistig nou toch ook weer niet! Soesterberg had overigens in de 10e minuut al de leiding genomen, toen Hans van de Berg na enig aarzelen inschoot, maar de bal via de handen van doelman De Graaf tegen de lat stuitte en de attente Knijpinga als goe de afmaker fungeerde (1-0). In de 40e minuut vuurde Piet Geers een mooi schot af. maar doelman De Graaf redde uitstekend. In de 45e minuut zou de bal na een hoekschop via de onderkant lat in het doel zijn gekomen, echter niet volgens de scheidsrechter, zodat de rust on danks VSK-protest toch met 1-0 in ging. Na tien minuten had VSK een prach tige kans om de gelijkmaker te scoren, maar de bal verdween voor langs het doel. Zes minuten later schoot Jan Roelofs hard in, maar de bal ging via de vingertoppen van doelman De Graaf tegen de lat. Reserve-doelman Bouwman greep daarna goed in bij een gevaarlijke VSK-hoekschop. Vier minuten voor het einde werd Jan Roelofs die volkomen vrij op het doel afging door doelman De Graaf met armen en benen ge blokkeerd, waarop hij de penalty van Piet Geers uitstekend wist te stoppen. Een hard ingeschoten bal van Jan Roelofs stuitte via de lat achter de doellijn, waarop de scheidsrechter naar het midden wees, maar zijn beslissing op advies van de grensrechter introk en direct daarna affloot. De evenementen commissie van S.O. Soest heeft voor de maand februari de volgende activiteiten op het program ma staan: Op 15 februari de zo bekende klaver- jasavond één dag later vrijdag 16 fe bruari houden wij een dropping. Deze dropping is, zoals alle activiteiten, voor iedereen toegankelijk. U wordt met een geblindeerde auto naar een onbekend punt gebracht, waarna U aan de hand van een routeopdracht het einddoel moet zien te vinden. Ook onderweg moeten diverse opdrachten uitgevoerd worden. U kunt zich hiervoor opgeven in de kantine. Kosten per persoon 1,50, maar daarvoor krijgt U diverse con sumpties aangeboden. Op vrijdag 23 februari carnavalsavond. Aanwezig zijn behalve een gezellige band, Prins Carnaval van Soest met de raad van 11. Ook u bent van harte welkom. Toegang is gratis. Tenslotte 1 programmapunt voor de volgende maand. Op 31 maart gaan wij zeevissen vanuit IJmuiden. Vervoer per bussen van Tensen. Koffie en soep aan boord. Na afloop in de kantine lopend buffet. Kosten per persoon 25,- ook hiervoor kunt U zich in de kantine opgeven. Tot ziens bij S.O. Soest. Het met twee invallers spelende zater dag elftal van Soesterberg heeft on danks de 3-1 nederlaag goed partij gegeven aan S.V.P. in Veenendaal. Na een leuk begin nam SVP al in de zesde minuut de leiding toen de twee de reserve-doelman Koen Fousert net telaat uit zijn doel kwam en zo de bal miste (1-0). De stand werd pas ver hoogd in de 32e minuut, toen de niet goed afgedekte midvoor onhoudbaar kon inschieten (2-0). Na de rust werd de geblesseerde Henk Aalders vervangen door Frans Scheap- kens. Bij een mooi offensief van de gasten speelde na een half uur Ruud Veenendaal de bal goed door aan Ger- rit Ritmeester, die na 'n soloren de bal in de uiterste linkerhoek schoot, on houdbaar voor de te laat opspringen de SVP-doelman. (2-1). Dit tegenpunt gaf de Soesterberg-aan- val de nodige energie om door te gaan waarbij SVP duidelijk in moeilijkheden kwam en met het onmisbare keepers- geluk kon de SVP-goalie de bal nog maar net van de doellijn tikken. Dit had de gelijkmaker moeten zijn, maar een onverwachtse SVP-aanval verraste de Soesterbergdefensie, die het laatste doelpunt had kunnen voorkomen. (3-1). Met nog vier minuten te spelen was de strijd echter al duidelijk gestreden. Zaterdag 10 februari speelt Soesterberg thuis tegen CDN. Aanvang 15.45 uur. Tegen de IJsselsteinse middenmoter WIJ hebben de A-junioren van Soes terberg een verdienstelijk 0-0 gelijkspel in de wacht gesleept. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van een der VVIJ-jeugdleden. Soesterberg miste in deze zware wed strijd o.a. aanvoerder Hiele Gerrits, die om disciplinaire Tedenen uit het elftal werd gelaten. Door het veelvuldig ingrijpen van de leiding werd het ene saaie vertoning: maar liefst viermaal werd er een waar- waarschuwing gegeven, welke gelukkig na afloop alle werden omgezet in ver maningen. Soesterberg wist zich in de eerste helft de beste kansen te scheppen. In de 30e minuut brak Fokke van Leijenhorst door maar zijn schot ging net langs het houtwerk. Bij de ge vaarlijke tegenstoten van de gastheren stond doelman Jan Dekker steeds goed op zijn plaats. Tn de tweede helft nam de thuisclub het initiatief over en kreeg daarbij mooie kansen om de score te openen. Zo schoot Jos Vergouw in de 68e mi nuut keihard op de paal, terwijl ook naamgenoot Jos Vergouw (2) gevaar lijke acties ondernam. In de 85e mi nuut leek VVI.I alsnog de winst te grijpen, toen Wim van Berculo door brak en scoorde, maar op indicatie van linesman Gerrit van Walsem werd deze treffer terecht wegens hands af gekeurd. (0-0). DONDERDAG 8 FEBRUARI 1973 Volleybalcompetitie Nevobo (18.30-23.30 uur) 18.30 uur BG SV a-SW a (M); Olympia B-Olympia A (J). 19.15 uur Foxboro 1-Olympia 6 (H): WH 2-Olympia 8 (H); WH 2-WH 3 (D). 20.00 uur SVV 1-Hellas 1 (D) Prom.; SW 1-ASVD 1 (H) Prom. 20.15 uur: Voleem 1-Olympia 7 (H). 21.15 uur: Olympia 2-Spirit 3 (H). 21.30 uur: SW 2-Spirit 1 (D) Prom. ZATERDAG 10 FEBRUARI 1973 9.00-12.00 uur SPORTINSTUIF voor kinderen van 6 t.m. 13 jaar. 14.00-15.30 uur: Vriendschappelijke jeugdwedstrijden Red Stars-O.S.G. 15.30-18.30 uur Competitiewedstrijden Nevobo. 19.00-23.00 uur Competitiewedstrijden hockey. ZONDAG 11 FEBRUARI 1973 10.00-21.00 uur Competitiewedstrijden N.H.V.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7