Eerste aanloop voor Karnavalsviering Nieuwbouw Restaurant „De Korte Duinen krijgt geen rieten dak Gemeente verzuimt Hinderwetvergunning verzoek voor aan te plakken „De Kleine Witte" FIRMA SPIJKER Afzien van bermbespuiting V oorlichtingsa vond Soesterberg primeur voor Gemeente Soest Gehele wettelijke procedure moet herhaald worden Snackbar aan de Buys Ballotlaan Burgerlijke stand Officiële bekendmaking Ruimtelijke Ordening Klachten over De Queensclub Geslaagd Zeepost Chez nous Vous êtes Chez vous Verkeersmiddag bejaarden Natuurwandeling A.s. zaterdag „Kielenbal" Een glanzend geschenk Speciale aanbiedingj nu voor ƒ18,50 DE GOUDEN SNAAR Toelichtingsavond over Industrieterrein Soesterberg 111 Gemeenteraadsvergadering Soester Courant van donderdag 8 februari 1978 Een verzuim van de gemeente is er de oorzaak van, dat de procedure met betrekking tot de aanvraag van de heer Wong Choi te Amersfoort om een ont heffing van de zoneverordening Hinderwet, helemaal opnieuw moet beginnen. De aanvrager wil in het pand Nieuweweg 64a, waarin voorheen een radio- en t.v, winkel was gevestigd, een afhaalstation voor Chinees-Indische gerechten openen. Tijdens de maandag in het gemeente huis gehouden hinderwetzitting, waar- bij de indieners van schriftelijke be zwaren de gelegenheid hadden, die mondeling toe te lichten en daardoor het recht op een eventueel beroep bij de Kroon veilig te stellen, lieten de drie omwonenden, die verschenen wa ren, weten dat er op het pand geen mededeling was aangeplakt. Het is wettelijk verplicht het verzoek om een ontheffing op het daarop betrekking hebbende pand aan te plakken. Uit het door de gemeente ingestelde onderzoek is inmiddels gebleken dat het aanplakken van het verzoek om een vergunning inderdaad achterwege was gebleven. Zou de gemeente de procedure des ondanks voortzetten, dan zou dit even tueel voor de Kroon aanleiding kun nen zijn de gevraagde ontheffing te weigeren. De procedure begint daar om van voren af aan. Hoewel een dertigtal omwonenden be zwaar had gemaakt tegen het verle nen van de hinderwetvergunning, heb ben alleen de heren H. W. Daselaar, A. v. d. Munt en J. Plekkepoel (de laatste namens de erven De Bruin) hun recht op beroep b(j de Kroon veilig gesteld. Noch de op de Weeg- brecstraat, Nieuweweg en Eigendom weg wonende buurtbewoners, noch de heren G. v. d. Berg, A. \V. Grol en W. v. Reijn, die schriftelijke bezwaren indienden, waren op de hinderwetzit ting aanwezig. De heer v. d. Berg vreesde in de buurt een zeer indringende geur en hinderlijke walm. Zijnsinziens komt de baklucht de hygiëne en de volksge zondheid niet ten goede. Afgezien daar van zal zijn huis aanzienlijk in waar de dalen, aldus het schriftelijk be zwaar. De heer A. W. van Grol noemde ook dezelfde bezwaren „waaraan zelfs met een flinke afzuiginstallatie niet aan te ontkomen Is". Bovendien voorzag hij een levensgevaarlijke situatie met par keren. De heer W. van Reijn betreurde het dat men niet was ingegaan op de mo gelijkheid een dameskapsalon in het pand te vestigen. Ook hij voorzag luchtverontreiniging en drong aan op een voldoende zuiveringsinstallatie en op maatregelen om ratten en muizen weg te houden. De heer A. v. d. Munt lichtte zijn schriftelijke bezwaren mondeling toe. Hij vreesde dat de omzet van zijn snackbar zou teruglopen, omdat hij ook artikelen verkoopt, die straks bij het afhaalstation te verkrijgen zijn. „Kan ik dan bij de gemeente om steun aankloppen"? Verder voorzag hij grote parkeermoei- lijkheden. „Mijn klanten kunnen m al hun auto niet kwijt. Ik heb al eer der met de gemeente over de ver keerssituatie gesproken. Het is op dat stukje Nieuweweg gevaarlijk in ver band met de drukte op de hoek van de Eigendomweg en omdat een aan tal zaken in de bocht staat". Hij vrees de tenslotte ook grote moeilijkheden voor het vrachtverkeer. De heer W. Daselaar zag eveneens concurrentie „naast de deur van mijn groentezaak". Ook hij was bang, dat hij straks zijn erf niet meer op of af kan, vanwege de vele geparkeerde auto's. „Als bovendien Westra aan de overkant grote wagens staat te laden, wordt het helemaal verschrikkelijk", zei hij. „Als er zoveel auto's staan, rij den de klanten mijn zaak voorbij om dat ze denken dat het toch veel te lang duurt voordat ze geholpen wor den". Hij wees er tenslotte op dat hij nu al omgeven wordt door een snack bar, een spuiterij en straks ook nog een afhaalstation van Chinees eten. Ook de heer Plekkepoel lichtte de be zwaren van de erven De Bruin mon deling toe. „Binnen een straal van 25 meter bevinden zich een autospuiterij en een snackbar, die de lucht dusdanig verontreinigen, dat men er geen ple zier meer in heeft om op de toch al zo schaarse zomerse dagen buiten te zit ten, laat staan een raam open te zet ten". Hij consateerde dat het pand een bedrijfsmatige bestemming krijgt, die nooit de bedoeling is geweest. Het ge heel is nu al gescheiden in een spuite rij en uitdeukerij en een benzinepomp station. Straks komt er opnieuw een scheiding als de gemeente de gevraag de hinderwetvergunning verleent. Hij vreesde door het aantal geparkeer de auto's de voordeur van zijn woning niet meer ongehinderd te kunnen be reiken, afgezien nog van het feit dat men hierdoor, komende vanuit de Eigendomweg, totaal geen uitzicht meer heeft op het verkeer van links. De waardevermindering van het pand, naast het afhaalstation, noemde hij een vaststaand feit. Niemand wil zich daar meer vestigen. Aangezien vandaag de dag iedereen iedereen aanspoort om de luchtverontreiniging te helpen bestrij den en de verkeersveiligheid te bevor- dreen, hoop ik dat burgemeester en wethouders met de bezwaren rekening willen houden". De gehele procedure moet door het verzuim van de gemeente opnieuw op gang gebracht worden, wat inhoudt dat ook de bezwaren opnieuw ingediend moeten worden en er een nieuwe hin derwetzitting gehouden zal moeten worden. GEBOREN: Martijn Willem, zoon van W. de Ruiter en M. H. Kuit. Serge Nathan, zoon van A. H. van de Rid der en M. Brinkers. Marco, zoon van J. van Maanen en W. A. Jansen. Barry, zoon van H. J. A. H. E. Bau- erlein en T. van Dijk. Arie Corne- lis Martijn, zoon van A. C. Bakker en J. H. Wiegers. Jeroen, zoon van N. E. Keiler en S. M. Callenbach. Eve- line Marina, dochter van C. van den Heuvel en J. A. Marijt. ONDERTROUWD: Jan Rinze Doornen bal en Johanna Everdina Richarda Westerveld. Ludwig Jozef van Kerckhoven en Jannetje van Duin kerken. GETROUWD: Albert Adrianus Gus- taaf Matthijssen en Rita Christiena Margriet de Vries. Reinout Frank Vogt en Hendrika Anna van Doorn. Alfred Richard Kwant en Sytske Spoelstra. OVERLEDEN: Cornelia Bijloo, weduwe van L. Roetman. Jacobus van den Bosch. Age Landenga, gehuwd met A. P. Gantevoort. Sara Braspenning, gehuwd met J. J. A. Henningheim. Johanna Carolina Muelink. Franci- na Hermina Krina Hoogenboom, we duwe van H. van Woudenberg. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan A. E. J. van Schalk wijk, Dr. Schoonenbeeklaan 16, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Dr. Schoonenbeeklaan 16, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3863. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in za. Soest. 8 februari 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Het toenemend aantal klachten over overlast, bezorgd door de bezoekers van het café De Queenclub aan de Koninginnelaan, hebben een verscherp te politiecontrole tot gevolg gehad. Er werden vorig weekend elf processen- verbaal gegeven, waarvan 9 voor links parkeren en op het trottoir parkeren, één voor het gebruik van een meer- tonige hoorn en één voor onnodig cla xoneren. Voor zover kon worden nagegaan, hield men zich wel aan de sluitingstijd. De heer H. J. van Barneveld uit Maar tensdijk heeft de raad gevraagd hem een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een in richting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten in het perceel Buys Ballotlaan 5 te Soes- terberg. Het pand is gelegen in het bestem mingsplan Kom-Soesterberg en heeft daarin een woonbestemming, waarbij winkels en café's zijn toegestaan. Ves tiging van dit bedrijf is dus in over eenstemming met het plan. Voor de afvoer van bakdampen zullen enkele voorzieningen moeten worden getroffen. Er zal een nieuwe bakinstal- latie met afvoer geplaatst moeten wor den, omdat het bestaande afvoerkanaal daar niet geschikt voor is. Ook zullen in de te verlenen vergunning voorwaar den worden opgenomen, die de kans dat deinrichting gevaar, schade of hinder naar buiten zal opleveren, tot een minimum zal beperken. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen ingenieur vliegtuigbouw onze plaats genoot de heer R. J. Kluën. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld Australië: ms „Moreton Bay" (16/2). Brazilië: ms „Algol" (14/2). Canada: ms „CP Voyageur" (14/2). Indonesië: ms „Holsatia" (14/2). Japan: ms „Tokyo Bay" (13/2). Ned. Antillen: ms „Ulysses" (12/2). Suriname: ms „Chiron" (12/2). Ver. Staten van Amerika: ms „Sea- Land Mc Lean" (14/2). Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms ,,Krugerland"(14/2). BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Ruim 80 dames en heren hebben deze middag in de grote zaal van het Vere nigingsgebouw bijgewoond. Op een heel gezellige manier met leu ke films en dia's, een plezierig en dui delijke praatje van adjudant Snijders van de Soester Politie werd ons dui delijk gemaakt hoe ons in het verkeer te gedragen. Het moet een samen spel zijn van de weggebruikers, reke- ning houdend met de voorschriften. Tot slot was er een kwis, waarbij bleek dat velen goed op de hoogte zijn van de verkeersregels en ze gingen dan ook met een prijsje naar huis. De dames brengen hartelijk dank aan ad judant Snijders en Je heer v. d. Scheer van Veilig Verkeer Nederland voor de ze aangename middag. Daar gebleken is dat een deel van de bosterreinen in de omgeving bij velen (vooral nieuwe inwoners) onbekefid of weinig bekend is, heeft de Natuurbe- schermingswacht „Eemland" besloten een aantal van haar maandelijkse wandelingen juist in die gebieden te houden. De eerste van deze „verkenningswan delingen" is op zondag, 11 februari a.s., door de bossen van Birkhoven en om geving, met Bosvijver en Pinetum. Vertrek vanaf de Birkstraat hoek Zandlaan, bushalte „Het Witte Huis' om 14.45 uur, na aankomst van de lijnbus uit Soest/Baarn. Terugkeer om ca. 15.45 uur, op tijd voor de bus terug. De deelneming is gratis. De Soester Karnavalsvereniging „De Narre Knollen" zet zaterdag a.s. de eerste stap op de weg naar het grote Karnavalsfeest van 3 en 4 maart. Overmorgen wordt in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraal, voor deze gelegenheid omgedoopt in Knollenburcht, het traditionele „Kielenbal" gehouden. Het festijn wordt dit jaar extra luis ter bijgezet door de komst van Prins en Raad van Elf van de Achterveldse karnavalsvereniging „De Puupekop- pen", die uitgenodigd zijn om de „man- tel-affaire" definitief te vergeten. De „vredespuup" zal gerookt worden, een en ander opgesierd met de overbe kende „rondedansen", waarna overma tig .puupevuur" groots geblust zal worden. De muziek wordt deze avond verzorgd door het kwintet van Ton Steenbeek uit Amersfoort, terwijl natuurlijk de eigen Soester hofkapel voor de nodige akkoorden zal zorgdragen. De zaal gaat open om 20 uur en wordt, moge- Zilveren sieraden. Van nu. Geschenken, die blijven. Zoekt u zo'n geschenk-idee? U vindt een fascinerende kollektie (vol betaalbare prijzen!) bij: Horloger - Juwelier - Optiek Soesterbergsestraat 26 - Soest Het bestuur van de vereniging „De Soester Gemeenschap" heeft in een rond schrijven de b(j haar aangesloten verenigingen verzocht bij de gemeente aan te dringen af te zien van het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen. In z(jn openingswoord bij de tentoonstelling van de vereniging „De Soester Vogelvrienden", roerde de voorzitter van de S.G., de heer E. J. Holtrop, dit punt reeds aan. Thans schrijft het bestuur: „Het is ons aller belang dat dit verbod permanent wordt. Wij menen dat uw vereniging in het bijzonder hiervan het belang zal inzien. Ten behoeve van ons aller na tuur, willen wij u daarom aansporen om burgemeester en wethouders, als bestuursinstantie èn de gemeenteraad, als controlerende en beïnvloedende in stantie, schriftelijk hierover te be naderen". Het bestuur van de S.G. verwijst naar een brief van de vereniging tot Bevor dering van de Bijenteelt in Nederland, afdeling Soest, die reeds een dergelijke brief deed uitgaan. De imkers zeggen daarin: „Met genoe gen hebben wij vorig jaar kennis ge nomen van uw besluit de bermen langs onze wegen niet meer te bespuiten met onkruidbestrijdingsmiddelen; met nog grotere vreugde en blijdschap hebben wij genoten van de prachtige planten en bloemenweelde, welke zich vorig jaar op natuurlijke wijze ontplooide en aanbood, ten genoege van zeer vele natuurliefhebbers en insekten, vogels en met name honingbijen. Tevens is het een welkome variatie in het ons inziens te royaal gebruik van de zeer kostbare grauwe trottoir-tegels. Wij hopen en verzoeken u dringend na dit proefjaar, de bermbespuiting ge heel af te schaffen. Nog liever zagen wij een algeheel spuitverbod in onze gemeente voor trottoirs, wegbermen, dijkhellingen en slootkanten en niet te vergeten voor de plantsoenen. Wij ver zoeken u dit vanwege de aanslag op het biologisch evenwicht, waarvan de gevolgen catastrofale vormen kunnen aannemen", aldus de bijenvereniging. Het bestuur van de Soester Gemeen schap voegt daaraan toe: „Bedenk wel, de gemeente bestuurt vóór ons, maar moet dan óók wel van onze wensen op de hoogte zyn". lijk met enige moeite om 01.30 uur definitief gesloten. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij de „kiel" aan hebben. Voor zondag 4 maart wordt het be kende kinderkarnaval georganiseerd, dat ook traditiegetrouw gehouden wordt in garage Van Kooij aan de Soesterbergsestraat. Hiervoor worden of zijn alle Soester scholen benaderd. Verder staat rond de karnavalsdatum op het programma van Prins Knol I en zijn Raad van Elf, bezoeken aan diverse plaatselijke sportverenigingen en andere veel bezochte instellingen, Het geld dat hiermee verdiend wordt, zal geheel beschikbaar gesteld worden voor een goed doel, zoals dat ook vo rig jaar gebeurde. Toen kon 600 gul den daarvoor worden afgedragen, waarvoor o.m. voor een gehandicapte een bromfiets werd gekocht. Bezocht zullen worden op 23 februari de bar De Queensclub aan de Konin ginnelaan en verder op andere data Organisatie Soest en in Soesterberg de de voetbalvereniging VVZ, de Sport Dumoulinkazerne. „A COLLECTION OF BEATLES OLDIES BUT GOLDIES" Grandioze Beatles-l.p. met 16 van hun meest bekende nummers w.o.: „Help", „Yesterday", „Can't buy love" en „Yellow Submarine". Stereo l.p. van ƒ22,- Steenhoffstraat 15 - Tel. 12132 Op vrijdag 16 februari a.s., des avonds om 8 uur, wordt in het Dorpshuis aan het Dorpsplein te Soesterberg een toe lichting gegeven omtrent de motieven die ten grondslag hebben gelegen aan het bestemmingsplan „Industrieter rein". De 24 bezwaarden hebben van de gemeente voor deze avond een uit nodiging ontvangen. Het plan omvat de gronden gelegen aan de Sterren bergweg, Batenburgweg, Postweg en Veldm. Montgomeryweg. Alle bezwaren werden door de raad in de decembervergadering ongegrond ver klaard. De voorlichtingsavond over het voort gezet onderwijs bleek een gelukkig ini tiatief, reeds geruime tijd geleden ge nomen door de wijkraad Soesterberg in nauwe samenwerking met de hoofden van de basisscholen en oudercommis sies (comité's). Na een welkomstwoord van de heer J. Veenendaal, voorzitter van de wijk raad en belangrijk initiatiefnemer (sa men met de heer P. Bloemendaal) toonde wethouder drs. L. J. Dijkstra zich verheugd en dankbaar voor het initiatief van de wijkraad. De wethou der van onderwijs was echter gekomen om te luisteren en verleende dus al gauw het woord aan de heer H. Ha- gens, directeur van het Onderwijs Ad viescentrum in Amersfoort. De heer Hagens wees in zijn inleiding op het voortgezet onderwijs, dat vijf jaar geleden opnieuw geregeld was en dat in die periode grondige verbeterin gen had laten zien, maar daarnaast ook enkele nadelen. Hij maakte de indeling V.W.O. en al gemeen voortgezet onderwijs en lager beroepsonderwijs en besprak in het kort de verschillende onderwijsvormen, die thuishoren bij het intellectueel ge richte en op het beroep gerichte on derwijs. Geen aansluiting Hij betreurde het, dat in de Wet nog niet voorzien was in de duidelijke kloof, die er nog steeds gaapt tussen dat algemeen voortgezet onderwijs en het beroepsonderwijs, zodat daar nog gen. „brug" is en er geen aansluiting vanuit het beroepsonderwijs bestaat. Heeft men eenmaal gekozen voor dat beroepsonderwijs, dan valt die keuze uiterst moeilijk te corrigeren. Het blijft nu eenmaal een levensgroot probleem om kinderen van ongeveer! twaalf jaar oud een keuze te laten ma ken, want hoe zal de ontwikkeling van dat jonge kind zich in de toekomst voorzetten? Na een korte mededeling over de toe lating op de scholen van voortgezet onderwijs na inwinning van het advies van het hoofd der school en de uit slag van het schooleindonderzoek met name voor het intellectueel gerichte onderwijs, weer de heer Hagens op da weloverwogen keuze. Kinderen die met de hakken ever de sloot misschien vanwege de „image' toch maar MAVQ of nog hoger moeten grijpen, ziet men vaak mislukken en moeten dan uiteindelijk toch naar het beroepsonderwijs. De moraal kon dan ook niet achter wege blijven, dat wanneer zelfs een kind volgens de test en het behaalde percentiel toelaatbaar zou zijn voor een bepaald schooltype, dit géén ga rantie inhoudt, dat het kind daar ook op zijn plaats zou zijn. Heel summier ging de heer Hagens in op de financiële zijde van het volgen van voortgezet onderwijs, waarbij wel duidelijk werd gesteld, dat boeken en leermiddelen door ouder? zelf in ieder geval bekostigd moeten worden. Praathoeken Hierna bestond er gelegenheid om in een negental praathoeken van het Dorpshuis nadere inlichtingen te ver krijgen over een bepaald soort voortge zet onderwijs. De vertegenwoordigers voor de diver se schooltypen waren: Nijverheidson derwijs, de heer J. van der Zee; de heer A. Will, voor V.W.O.de heer W. Tromp, tuin- en landbouwonderwijs de heer E. C. Zuiderwijk voor het MAVO-onderwijs: de heer A. J. G. Onland voor de Slagersvakschool; de heer H. Vos voor de school voor grafi sche vakken; de heer W. Harkema voor de Detailhandel en Middenstandsonder- wijs; de heer M. A. J. Couwenbergh voor de Banket- en Bakkersvakschool en de heer Slager van het Lager Tech nisch en Individueel Technisch onder wijs. De voorlichtingsavond had behalve van de zijde der ouders, oudercommissies oudercomité's en vereniging van volks onderwijs de belangstelling van wet houder J. J. Ebbers. enkele raadsleden en afdeling onderwijs van de gemeente Soest en leden van de Wijkraad. De organisatoren waren tevreden over deze avond, al hadden zij wel wat meer ouders verwacht. Mevrouw Oranje-Entink van de onder wijscommissie was erg gelukkig met het initiatief van de wijkraad. Nu het nieuwbouwplan van de Haar lemse architekten J. H. Smidt en H. v. Rossum, voor het vorig jaar oktober afgebrande restaurant „De Korte Dui nen" aan de Birkstraat met goed ge volg de schoonheidscommissie is ge passeerd, staat niets de herbouw meer in de weg. Het plan bestaat uit twee delen, waarvan het eerste deel voor lopig alleen wordt uitgevoerd. Dat deel omvat de herbouw van het oorspron kelijke restaurant, met dezelfde in houd en dezelfde indeling. Dit deel krijgt een plat dak, waarop eventueel later, dat zal van de ontwikkeling af hangen, een etage kan worden ge bouwd. Deze verdieping zal dan niet, zoals voorheen, ingericht worden als woning, maar als restaurant. Ook dat tweede gedeelte krijgt een plat dak, zodat het geheel architekto- nisch in overeenstemming is met het grote kantoorgebouw van AVIA. 12 februari zal de bouwopdracht ver strekt worden. De nieuwbouw wordt uitgevoerd door de Soester Bouw maatschappij. De heer J. K. Vogt van AVIA is vol lof over de medewerking van de ge meente. In de eerste plaats al toen men ln de gelegenheid gesteld werd het noodrestaurant te plaatsen en ook nu weer bij de goedkeuring van het nieuwbouwplan. Het noodrestaurant voldoet overigens uitstekend en de „loop" naar De Kor te Duinen is er door gehandhaafd ge bleven. Met enige weemoed zal men er half mei afscheid van nemen, want uiteindelijk blijft het een noodbehui zing. Medio mei hoopt men de nieuw bouw gereed te hebben. De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op donderdag 15 februari a.s., 's avonds 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Beëdiging van de heer B. Joosten te Soest als lid van de raad. 2. Notulen van de vergaderingen van 11 en 13 december 1972. 3. Ingekomen stukken. a. Verzoek van het bestuur van de „Stichting Bouwactiviteiten in de Be jaardensector Soest" om goedkeuring voor de overdracht van de eigendom en de exploitatie aan de N.V. Levens verzekering Maatschappij „De Neder landen van 1870", gevestigd te Amster dam, van het in het flatgebouw „Hons- bergen" op te nemen winkelcentrum en daarboven gelegen entre-sols en de in verband daarmede vereiste splitsing van de grond en opstallen in apparte menten als bedoeld in artikel 875a e.v. van het Burgerlijk Wetboek en ont heffing van de verplichting tot het verlenen van het recht van eerste hypotheek aan de gemeente op het over te dragen gedeelte, met voorstel de gevraagde goedkeuring en onthef fing te verlenen. b. Brief d.d. 20 oktober 1972 van me vrouw L. H. van Brakel-Van Raait, in zake zomerwoning aan de Bartolotti- laan te Soest, met voorstel te ant woorden overeenkomstig de bij stukken ter inzage liggende concept-brief. c. Brief van de Wijkraad Soesterberg d.d. 10 januari 1973 inzake de aanbe steding van de brandweerkazerne Ie Soesterberg, met deze brief te beant woorden conform de concept-brief. 4. Voorstel lot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet, zulks ten behoeve van: a. een inrichting voor 't bakken van voedingsmiddelen in oliën en vetten op/in perceel Nieuweweg 64a; b. een op- en overslagbedrijf met kan toor en herstelinrichting op een per ceel grond, gelegen nabij de Nijver- heidsweg; c. een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Buys Ballot laan 5 te Soesterberg. 5. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van handenarbeidma- teriaal ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o. 6. Voorstel tot het niet-ontvankelijk verklaren van een verzoek om onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor een hydrofoorinstallatie en een installatie voor het opvangen en neutraliseren van afvalstoffen op het perceel Eikenlaan 56, alhier. 7. Voorstel tot het vaststellen van een beheersverordening voor het St. Jo- sephgebouw. 8. Voorstel tot het verpachten van een perceel grond in 1973, gelegen nabij de Koningsweg aan de heer W. M. Berk hof. 9. Voorstel tot ruiling van gronden, gelegen aan de Oude Utrechtseweg met de heer J. H. Braber. 10. Voorstel tot het wijzigen van het raadsbesluit inzake verkoop van grond aan de Nijverheidsweg aan de Gebroe ders Roest N.V. 11. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Sportvereniging „Hees" aan te gane geldlening voor het plaatsen van een terreinafscheiding en het subsidiëren van de rentelasten. 12. Voorstel tot verhoging van de krot- opruimingsbij dra ge aan o.a. de bewo ners van de oude woningen te Soes terberg van de Woningbouwvereniging St. Joseph. 13. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 14. Voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenarenreglement, de ar beidsovereenkomstenverordening, de wachtgeldverordening en de uitkerings verordening. 15. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Jeugdzorg Soest te sluiten geldlening en tot het verlenen van een subsidie in de rente en aflossing. 16. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening 1971. 17. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor de bouw van een openbare school voor m.a.v.o. en een Van der Huchtschool voor m.a.v.o./i.v.o. aan de Varenstraat, alhier. 18. Voorstel tot verkoop van een strookje grond, gelegen nabij de Foe- kenlaan aan de heer R. Starkenburg. 19. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voorbereidingsbesluit). 20. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Jongerencentrum Soest te sluiten geldlening en tot- het verlenen van een subsidie in de rente en aflos sing, 21. Voorstel tot het aangaan van grondtransacties met de Stichting Jeugdzorg en de Hervormd-Gerefor- meerde Evangelisatievereniging. 22. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Gerrit van der Veen- straat aan: a. J. van Dijk b. L. C. F. Daniëls c. J. C. Nuijten en W. Rijnders d. J Nauta e. J. van Gorcum f- W. L. J. M. Niehoff g. J. C. Heykoop. 23. Voorstel tot benoeming van leden in diverse commissies e.d. ter voorzie ning in de vacatures, ontstaan door de ontslagname van mevrouw T. R. Wal- ma van der Molen-De Vries als raads lid. 24. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen 1972 en 1973. 25. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ten behoeve van het organiseren van een cursus alge mene muzikale vorming voor het on derwijzend personeel van de scholen voor gewoon lager- en kleuteronerwijs.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9