I Verhoging krediet nieuwbouw MAVO-scholen geeft problemen ml Sb öï-ÜIL rr r fil Laat uw briljant groeien RINGEN0LDUS Jazz m and Poetry" - avond Artishocko;ebouw Groeiend verzet tegen beheersverordening voor Artishockgebouw AKTUEEL BOEKENNIEUWS ven Succesvol Kielenbal van de Narre Knollen n 64 id LT T i tLt bir F F i= pjp i J Raadslid Levinga niet accoord met voorhands geraamde prijsstijgingen Klaverjassen bij S.E.C. Postduivenvereniging gaat vrede herstellen AFBETALING 2 Duiven van Prins Bernhard voor „Post duiven voor Mensen in Nood" Jaarvergadering Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Gevonden voorwerpen Inbraak in apotheek Van Weedestraat Geringe buit bij inbraken Kunstenaarsvereniging groot tegenstander Rouw- en Trouwkleding M. TUSSEN Elseviers belastingalmanak '73 JAN DE HART0G Het Heilig Experiment JERRY M. LANDAY Archeologie in het land van de bijbel GILLES PERRAULT Die Rote Kapelle Bij de beesten af Iel. Politiebureau 14444 Tel. Brandweer 13 333 Burgerlijke stand Officiële bekendmaking Hinderwet Ruimtelijke Ordening Soester Courant van donderdag 15 februari 1973 73-1 1 ...1 3Q9V':~' Jl |~Jt- Icj! c= i 1 t - - pn zzz r ril - De commissie van openbare werken heelt geen bezwaar tegen het verlenen van een aanvullend krediet, groot 700.000 gulden, voor de te bouwen openbare Mavo en de Van der Hucht Mavo/Ivo school aan de Valeriaanstraat-Varenstraat. Het bleek een door de commissieleden alleszins aanvaardbare methode, om, zoals de directeur van gemeentewerken zei: „in eerste instantie een slag in de lucht te slaan". Daardoor immers kon de aanvang van de bouw bèspoedigd worden. De zui vere begroting werd gemaakt nadat de goedkeuringen op de plannen verkre gen werden. Met wijzigingen, aanvul lingen en verbeteringen en voorshands geraamde prijsstijgingen kwam men nu tot een bedrag vafi 7 ton. De normatieve begroting, met de glo bale kostenberekening, beliep een be drag van 2 miljoen gulden, waarvoor K. LEVINGA... tegen „losse-handkrediet" de raad in januari 1972 het krediet be schikbaar stelde. Ook de onderwijscommissie boog zich over het probleem, het krediet te ver hogen met 35 JUWELIER - OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TELEFOON 16372 Morgen, vrijdagavond 16 februari, vin den in de SEC-kantine aan de Bos straat de maandelijke klaverjaswed- strijden plaats. Er zijn weer vele leu ke prijzen te winnen. Bovendien tel len de resultaten van deze avond mee voor de „Jacq. De Bruin" beker. Toegang hebben leden, donateurs en begunstigers van de voetbalvereniging. Aanvang van de kaartavond precies om 20.00 uur. De Postduivenhouders- vereniging „De Vriendschap" heeft op 23 februari a.s., des avonds om 8 uur, een bijeenkomst belegd met de bewoners van een ge deelte van de Nachtegaal weg en de Vjnkenweg. De bedoeling is om dan de gerezen moeilijkheden over het ge bruik van het clubgebouw aan de Nachtegaahveg te bespreken. Men hoopt op deze manier een beter begrip te krijgen voor eikaars problemen. Het bestuur van de vereniging ontving enige weken geleden een brief van het college van burgemeester en wethou ders. waarin hen werd aangezegd er voor te waken, dat bezoekers van het clubgebouw rust verstorend optreden. Meerdere klachten van omwonenden maakten deze stap van b. en w. nood zakelijk. Wethouder Dijkstra noemde de twee miljoen het „aanzwengel-krediet", dat evenwel realistisch gebaseerd was op de normen van 1 ton per lokaal. Voor de extra voorzieningen, zoals technische apparatuur, andere funde ring, grondverbeteringsmaatregelen, verzonken pauze-plaats, verwarming, tuinaanleg, toneelverlichting, verduis teringsgordijnen (10.000 gulden), brand preventie, BTW (83.000 gulden), bleek bij nader inzien 4 ton nodig te zijn. Daarboven kwam de geraamde prijs stijging tot een bedrag van 250.000 gulden. Met dit laatste bedrag ging het com missielid de heer K. Levinga (PAK) niet accoord. „De directeur van gemeentewerken heeft in zijn brief gesteld, dat hij uit de beschikbare gegevens niet voldoende kan disteleren, hoe het overschijdings- bedrag is samengesteld. Hoe kan hij dan de prijsstijgingen ramen?", zo vroeg de heer Levinga. De geruststel lende verklaring van de wethouder, dat nadien het overschrijdingsbedrag na der gepreciseerd was, deden hem be sluiten wel met de genoemde 4 ton accoord te gaan. Hij wilde echter geen medewerking verlenen op de „losse veronderstelling" dat er nog 21/2 ton nodig was voor prijsstijgingen: „de nei ging bestaat het gegeven geld op te maken". Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) ging „met tegenzin" accoord met het voor stel. Op haar vraag of in de begroting nu een bedrag voor een kunstwerk was gereserveerd, kon de wethouder beves tigend antwoorden. Daarvoor is een bedrag van 14.000 gulden uitgetrokken, Met de bouw van de beide scholen zal nog vóór 1 maart een aanvang worden gemaakt. In de financiële commissie kreeg, de heer K. Levinga (PAK) toch enige morele steun van zijn mede-commis sieleden, toen hij opnieuw kenbaar maakte niet accoord te gaan met de „voorshands geraamde prijsstijgingen' van V< miljoen voor de te bouwen Mavo scholen in het Socsterveen. Meer dan morele steun was het niet, want alhoewel er nog even sprake van was het hele voorstel maar aan te houden, besloot men uiteindelijk er toch maar mee accoord te gaan, zodat de 700.000 gulden de eindstreep nu wel zullen halen. Wethouder Ebbers van financiën be greep het verzet van de heer Levinga niet: „Nog niet zo lang geleden werden ons verwijten gemaakt dat aanvullen de kredieten te laat aangevraagd wer den en nu protesteert u nu we er op tijd mee komen". De wethouder zette uiteen dat het ii Nog onlangs is uit de mond van een aantal maatschappelijke werksters een noodkreet opgeklonken, die uiting gaf aan bezorgdheid over de gang van za ken bij afbetalingstransakties. Een groot aantal zakenmensen blijkt veel te gemakkelijk grote afbetalings kredieten te verschaffen terwijl zij van de onvoldoende betalingskapaciteiten van de kopers op de hoogte zijn, dan- wel verzuimen zich daarvan op d< hoogte te stellen. Omgekeerd schijnen velen van de ko pers op afbetaling zich onvoldoende rekenschap te geven van de verplich tingen, die zij op zich nemen waardoor zij spoedig in moeilijkheden komen. De gang van zaken geeft aanleiding tot het stellen van de vraag of niet het kopen op afbetaling moeilijker moet worden gemaakt. De overheid schijnt er anders over te denken. In plaats van remmende maatregelen te treffen wordt de mo gelijkheid om dit sociale euvel ruim baan te geven vergroot. Voortaan zal bij afbetalingstransakties, waarbij het totaal van de te verrichten betalingen minder dan ƒ400 bedraagt, geen eerste kontante betaling meer behoeven te worden gedaan. Voorheen lag deze grens bij 250. De verkoop in duurzame konsumptiemiddelen behoeft blijkbaar een stimulans. Nu weten wij evengoed als ieder ander dat de prijsstijging de verhoging wel rechtvaardigt. De sociale bescherming van de kopers vraagt echter om een beperkend beleid waartoe het minimaal handhaven van de bestaande regels een middel kan zijn. Het belang van de afzet schijnt echter belangrijker te zijn. Wij betreuren dit omdat de kopers er niet bij gebaat zijn. Die betalen een hoge rente. De verkopers hebben meer moeite dan voorheen om de termijnen tijdig te innen. De financiële toestand van het land geeft reden om de infla tie te remmen via bestedingsbeperking. Met de genomen maatregel gaat men in de praktijk tegen de draad in en be vordert men de geldontwaarding. Het is een beleid dat het ongeloof in de officiële uitspraken omtrent 's lands ekonomische toestand versterkt er daarom onduidelijk is voor het pu bliek. Ingang van de te bouwen openbare MAVO-schooI aan de Varenstraat. januari 1972 verleende krediet wel de gelijk een aanzwengelkrediet was, ge baseerd op reëele normen van één ton per lokaal. De nu gevraagde vier ton waren zijnsinziens eveneens verant woord en hielden verband met de aan te brengen verbeteringen. Zowel de heren J. Korte (KVP), J. Smits (Pr. Chr.) als de heer H. Jonker (D '66) probeerden de heer Levinga tot andere gedachten te brengen. Zij kon den eventueel begrip opbrengen voor een afwijzen van het krediet van 4 ton, echter niet voor de 250.000 gulden, die de heer Levinga niet wil beschikbaar stellen. Vele argumenten van het be jaardencentrum Honsbergen tot en met de Metro werden aangedragen en de heer Smits vond dat men toch wel af mocht gaan op de adviseurs van de gemeente, in deze de directeur van ge meentewerken. De heer Levinga: „Ik zou me schamen als architect voor zo'n bestek en ik zou me schamen als directeur van ge meentewerken voor zo'n advies". De heer R. van Logtenstein (KVP) bracht als eerste begrip op voor het standpunt van de heer Levinga, alhoe wel hij niet tegen het verlenen van het krediet was. De heer v. Logtenstein merkte op ook twijfels te hebben over enkele opge voerde kosten. De heer Jonker (D '66) zei daarop, na een optelsommetje ge maakt te hebben, nog ƒ64.000,- te mis sen, die nergens verantwoord werden. „Zijn dat soms de bekende afrondin gen", vroeg de heer Levinga. De heer J. Smits (Pr. Chr.) sloot zich toch aan bij de opposanten door te spreken van een „onbevredigend ge voel". Daar had wethouder Ebbers be grip voor en hij las toen uit de stuk ken voor, dat de architect zelf toege geven had het verschil in de twee be grotingen kunnen vin-den. De heer Van Logtenstein kwam toen met het voorstel de zaak maar aan te houden, waartegen eigenlijk geen be zwaar bestond, omdat mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) op haar vraag te horen kreeg, dat dat direct geen con sequenties voor de bouw behoefde te hebben. Toch bleek er uiteindelijk geen meerderheid voor te vinden te zijn; met „tegenzin" ging-men accoord. Wel werd op voorstel van mevrouw Kort- huis aangetekend dat de financiële commissie op de hoogte gehouden wil worden, wanneer en waarvoor het kre diet voor de prijsstijgingen gebruikt zal worden. Uiteraard bleef de heer Levinga tegen de verlening van dat krediet. Prins Bernhard heeft 2 van zijn dui ven geschonken ten bate van de aktie „Postduiven voor mensen in Nood". Deze duiven zullen op 25 februari a.s. in het publiek worden verkocht in de grote zaal van „De Vereniging" te Nijmegen in het kader van de natio nale aktie „Postduiven voor mensen in Nood". Deze aktie van de Nederlandse Post duiven Organisatie (52.000 leden) is door de burgemeester van Den Haag, Mr. V. G. M. Marijnen en de voorzit ter van de Nederlandse Postduiven Organisatie, E. Jennekens gestart op 20 december j.1. door het lossen van enkele duiven voor het Vredespaleis in Den Haag. De jaarvergadering van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Soest, wordt gehouden op maandag 12 maart a.s., des middags om 2.15 uur, in het Oranje Hotel aan de Burg. Grothe- straat. Na de pauze van de vergadering, zal de directeur van de gemeentelijke So ciale Dienst, de heer H. J. van Hal, een causerie houden over de „sociale" kaart" van Soest. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: handschoen, damesportemonnaie met inhoud, kinderhorloge, portemon- naie met inhoud, autoped, damesfiets, tas met kranten, kinderfiets dames handschoen, doos met twee mengkra- nen, sleutels, houten koffertafel en twee vuilnisemmers. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Deze week werd ingebroken in de Apotheek aan de Van Weedestraat. Doordat het alarm overging, moesten de daders snel de vlucht nemen. Zij forceerden 'n bovenlicht aan de ach terzijde van het pand, waarop het alarm in werking trad. Tijdens het onderzoek dat de politie instelde, viel het op dat een personen auto tweemaal over, langzaam voorbij reed. Er zaten drie mannen in, die later door de Baarnse politie op de Amsterdamsestraatweg werden aange houden. Zij werden voor verhoor over gebracht naar het politiebureau in Soest. De drie mannen, H. P. v. D. (26), koopman, B. J. (29), autohandelaar, en C. B. (30) uit Amersfoort afkomstig, zijn geen onbekenden van de politie. Zij ontkennen zich aan de inbraak schuldig gemaakt te hebben. Uit de kassa in de apotheek wordt een bedrag van vijfhonderd gulden vermist. Het Soester Jazz-trio „Third Eye" geeft zaterdag 17 februari gratis een concert in het Artishock-gebouw ten bate van het Medisch Comité Nederland-Viet- nam. Dit optreden geschiedt in het kader van het maandelijkse Literair Café Chantant en krijgt zodoende het karakter van een „Jazz and Poetry"- avond. Het jazz-trio staat onder leiding van Jan Huydts (35) die tot 1965 optrad als jazz-pianist in Duitsland, Frankrijk en Beligië. Hij werd vermaard als bassist bij Toon Hermans en ais bege leider van Wim Sonneveld. Thans i; hij de vaste pianist van Ramses Shaffy en Liselore Gerritse. In 1970 kwam hij in contact met de Soester drummer Leo de Ruiter (33), die lange tijd optrad in een groep met de onlangs overleden tenorist Don Byas. De derde man is John Schuurs- ma (29) die optrad als jazz-guitarist bij De wasserette aan de Soesterbergse- straat kreeg dezer dagen ongewenst bezoek. De onbekende daders kwamen binnen door het uitnemen van een ruit van de zijdeur. Zij verdwenen, na de kassalade opengebroken te hebben, met 100 gulden aan wisselgeld en 150 automaatmunten. Geen buit was er voor de bezoekers aan de woning Schrikslaan 9. Daar kwam men binnen via een kelderraam. Op de slaapkamer van de afwezige Amerikaanse bewoners, werd een beauty-case doorzocht, maar daaruit wordt niets vermist. De beheersverordening voor het St. Jozefgebouw werd ook in de financiële commissie behandeld. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD), eveneens lid van de culturele commissie, maakte haar bezwaar tegen artikel 12 van de verordening bekend. In dit artikel is sprake van „inkomsten en uitgaven, voortvloeiende uit het gebruik van het gebouw". Mevrouw Korthuis noemde dat oneigenlijk en niet terzake doende, nu de beheerverordening alleen betrekking moet hebben op het onderhoud van het gebouw. „De financiële controle is geregeld bij de subsidieverlening", vond zij. De heer H. Jonker (D '66) dacht er evenzo over, maar zei zijn kruit te willen droog houden tot de raadsver gadering. Bezwaren In een brief aan de raadsleden maakt het bestuur van de kunstenaarsvereni ging Artishock duidelijk kenbaar waar hun bezwaren op neer komen. „1. In de nota bestemming St. Jozef gebouw van mei 1970 werd zonder in spraak van Artishock een beheerscom missie met vergaande bevoegdheden voorgesteld. Hiertegen heeft Artishock indertijd duidelijk zijn bezwaren geuit. 2. Zonder overleg met Artishock is in december 1972 de konsept beheersver ordening op basis van de nota 1970 ter diskussie voorgesteld aan de Com missie Culturele Zaken; blijkens punt 1 waren de bezwaren tegen de voorge stelde beheersvorm, van de zijde van Artishock op dit moment bij B. en W. békend. 3. Nadat de Commissie Culturele Za ken de voorgelegde, haars inziens te zware constructie middels een advies aan b. en w. sterk had afgeraden en een veel eenvoudiger principe-alterna tief hier tegenover had gesteld, werd, van de zijde van b. en w. vrijwel zan der argumentatie bericht, dat het oor spronkelijke voorstel op twee" wijzi gingen na aan de gemeenteraad zou worden voorgelegd, zij het te samen met het advies van de commissie culturele zaken. 4. In de meeste recente vergadering van de culturele commissie werd o.m. bij monde van de wethouder van on derwijs en culturele zaken gesteld dat ook, lichtere konstrukties b.v. in de vorm van een privaatrechtelijke over eenkomst een goed overleg over het bouwtechnisch onderhoud van het St. Jozefgebouw mogelijk zou maken. Het practische bezwaar tegen zo'n vorm was, naar wij (bestuur Artishock) be grepen, dat het agendapunt in de raadsvergadering van 15 februari a.: zou moeten worden besproken, zodat de tijd voor uitwerken van alternatie ven ontbrak." In haar brief aan de raadsleden maakt het bestuur van de kunstenaarsvere niging bezwaar tegen vooral deze laat ste opvatting. Zij zegt dat deze slechts gebruikt mag worden „waar uitstel van beslissing tot ernstige benadeling van een der betrokken partijen zou leiden". Daaraan twijfelen zij, gezien de twee jarige stilte tussen de nota van 1970 en het voorstel van 1972. „Wij menen", aldus het bestuur van Artishock, „daarom, in deze brief er van afziend om onze bezwaren tegen de inhoud van het voorstel van b. en w. naar voren te brengen, dat een voorstel in stemming gebracht dreigt te worden, waar écn van beide direkt betrokkenen duidelijk bezwaren tegen heeft, waar de commissie culturele za ken negatief op adviseerde en waar de wethouder van onderwijs en culturele zaken duidelijk alternatieven voor ziet." Het bestuur hoopt dat er alsnog tijd gevonden wordt om een konstruktie voor het bouwtechnisch beheer van het St. Jozef gebouw op te stellen, waar beide partijen achter kunnen staan, waarbij zij zeggen, dat de bouwkundi ge investeringen die de vereniging aan mankracht en geld uit eigen middelen in dit gemeentelijke pand hebben ge daan, een garantie moet zijn, dat zij zich bij het vinden van een goede re geling konstruktie! opstellen. Rob Hoeke en de inmiddels ontbonden popgroep „Brainbox". „Third Eye" speelt een soort pop-ach- tige jazz-improvisatie die zich in de komende tijd verder zal ontwikkelen. Hun optreden in het Artishock-gebouw is in zoverre uniek, dat zij eigenlijk nog nooit in ons land te horen en te zien zijn geweest. De belangrijkste dichter deze avond is o.a. H. P. J. van Blerk (30) die in 1968 de poëzieprijs voor jonge letter kundigen kreeg van CRM. Zijn bundel „Strategie der Schone Kunsten" of „De wasauto met zeven Programma's ver scheen in Eindhoven.Hij is hoofd van een mytylschool in Huizen. De produk- ne van deze avond berust bij Ton Luiting en Jan Visser. Aanvang 9 uur. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Haal eruit wat erin zit voor ƒ8,50 Het tweede deel van de magistrale cyclus „Het koninkrijk van de vrede". 16,90 Een prachtig vervolg op „Massada" en „Bar Kochba". Rijk geïllustreerd. ƒ39,50 De geschiedenis van het Rode orkest de spionage-organisatie die een be slissende rol speelde in de nederlaag van nazi-Duitsland, slechts 10, Overeenkomsten in gedrag van dier en mens. Gefilmd door BERT HAANSTRA. Nu als rijk geïllustreerd boek 19,50 G.J. WESSELS jinrt~Tr~~*53-t«l 241» SOEST GEBOREN: Susan, dochter van P. M. Koppies en C. Koenders. Hendri- kus Johannes, zoon van H. J. Hooft en F. G. van Sloten. Manon Vivienne, dochter van J. F. C. de Groot en H. van der Hammen. Ronald Alexan- der, zoon van A. Sebök en M. J. Luijer. Carola Danielle, dochter van E. Keddeman en L. Timmer. Ed win, zoon van J. Majoor en J. A. Nij- hof. Adrianus Richardus, zoon van J. Smeeing en A. J. Wijnhoff. Mar- jon José, dochter van H. J. Radema ker en J. L. M. van de Vlag. Ro nald Gerardus Anthonius, zoon van G. H. A. Plagge en A. C. Hoffer. Dick Willem Alexander. zoon van D. H. van Dolder en E. Slob. Erik Ronald, zoon van G. J. Mentink en F. de Haan. ONDERTROUWD: Josephus Johannes Maria Kleinegris en Marianna Chris- tina van der Pijl. Ype Maria Huis man en Lena Johanna Adriana Kamp horst. Johannes Joseph van den Berg en Marijke Anthonia Verkerk. Theo van Dasselaar en Margaretha van Oostenbrugge. Teunis Verkade en Prijna Johanna Kromhout. GETROUWD: Bart-Jan Reinder Repko en Johanna Ida Catharina Ansems. OVERLEDEN: Francina Hermina Kri- na Hoogenboom, weduwe van H. van Woudenberg. Adam van Drimme- len, gehuwd met N. W. den Hartog. Maria Catharina Plant, weduwe van J. van Es. Simon Bolmeijer, gehuwd met H. W. Martens. Marinus Adria nus Dekker, gehuwd met P. W. M. van Ooijen. Tine Bruijn. Elisa- beth Justine Mina Anna Henriëtte Agatha Vonk, gehuwd met L. Olivier. Maria Elisabeth Nakken. Hugo van Rossenberg, gehuwd met C. A. Stalenhoef. Johanna Maria ten Haaf, gehuwd met T. van de Pol. Gerrit van Beuzekom. Prins Knol de Eerste spelt de „Zilveren Knol" op by collega Prins Puupekop. Het traditionele Kielenbal van de Soester Karnavalsvereniging „De Nar re Knollen" is ook dit jaar weer een enorm succes geworden. Vele honder den begaven zich op de „hos"-vloer van het Verenigingsgebouw en waren tegen sluitingstijd maar met moeite te bewegen het feest te beëindigen. Een bijzondere bijdrage leverde dit jaar de Karnavalsvereniging „De Puu- pekoppen", die met een bus en vele volgauto's uit Achterveld arriveerde, om enig „jong" zeer te doen vergeten. Dat slaagde wonderwel en de beide Prinsen reikten onderscheidingen uit en gaven gescheken, zoals dat in hof kringen gebruikelijk is. Prins Puupekop kreeg als eerste de nieuwe onderscheiding van de Narre Knollen, de „Zilveren Knol", terwijl Prins Knol op zijn beurt bedacht werd met een vaantje. De Raad van Elf uit Achterveld ont ving een iets lagere onderscheiding, de „Koperen Knol". Nadat de vrede met het roken van de „vredespuup" voor eeuwig was gete kend, werd het bal in volle hevigheid voortgezet. Voor de opperstebeste stemming zorg den de alom beroemde Soester Hof kapel en het kwintet van Ton Steen beek uit Amersfoort. Alle bekende kar- navals-schlagers passeerden de muzi kale revue, waaraan ook de meeste tophits niet ontbraken. De feestgangers gaven gul voor het nader bekend te maken liefdadig doel. Voor dat doel zullen Prins Knol zijn Raad van Elf m de komende we ken meerdere gastoptredens verzorgen. Vandaag bezoekt Prins Knol I met enige adjudanten een aantal scholen om de kinderen een nadere uitleg te geven van het kinderkarnaval, dat zondag 4 maart a.s. gehouden wordt in garage Van Kooij aan de Soesterberg- sestraat. 1 Voor wat betreft het grote karnaval van 3 en 4 maart zijn kaarten in vóór- verkoop verkrijgbaar bij: Foto Astra aan de Soesterbergsestraat: Foto Asta aan de Beukenlaan; de heer Roeten, Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat; slagerij Den Blanken. Nieuw- straat 23 en ten huize van de Prins, Hartweg 58. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer Wong Choi, Verdiweg 435; Amersfoort, om vergunning tot het op-' richten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting voor het bakken van voeding- en genotmid-: delen in oliën en vetten, in het perceel- Nieuweweg 64a, kadastraal bekentï gemeente Soest, sectie G, nr. 5836. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk' bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen^ tebestuur. Bovendien zal op maandag 5 maart a.s.-,' des voor middags 9.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van dé vergunning en degene, die in persoon of bii gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche-; nen. binnen de gestelde termiin schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, indien' hij niet woonachtig is in deze gemeen-: te of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt ge daan. Soest, 15 februari 1973. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van de gemeente voornemens is aan E. A. v. d. Hengel, Korte Melmweg 1, Soest, op zijn daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis op het perceel, gelegen aan de Vosseveld- laan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3729 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd een termijn van twee we ken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders, voornoemd, in te dienen De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 15 februari 1973. Soest brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter open bare kennis, dat met ingang van 19 februari 1973 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, stadsontwikkeling en on derwijs, geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn besluit van 20 juli 1972 afdeling I, nummer 1873 vastge stelde en bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 16 januari 1973, afdeling 5. nummer 1548 '72RO/82 goedgekeurde bestemmingsplan ..Her ziening voorschriften deel Klaarwater". Gedurende voornoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel lot de gemeen? teraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend bij H.M. de Koningin be roep instellen tegen de goedkeuring van het plan. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de genen die zich tijdig tot gedeputeerde staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen welke bij de vast stelling van het plan in het ontwerp rijn aangebracht, alsmede aan een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring aan een gedeelte van het bestemmingsplan.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5