NOG ENKELE WEKEN EN DAN...!!! HOMEE Poppentheater brengt „Apenspul in het Oerwoud" Meer geld nodig voor verfraaiing gemeente Wijkopbouwwerker voor leefbaarheid nieuwe wijken Kijk uw ogen uit. rï Ton Beuken PAS OP UW PAS EGvSETTEN ƒ0,45 ƒ9,80 ƒ0,65 ƒ11,85 5,95 ƒ1,45 ƒ8,40 1 Kerkconcert in de Oude Kerk Rijden onder invloed Nationale inzameling van het Leger des Heils Geen courant ontvangen? Voor 7 uur bellen 13982 Na 7 uur bezorgd. Heren- en Jongenskleding STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST - TEL. 18644 Zondagmorgen weer jongerendienst in Petrus en Pauluskerk GROTE VEILING TE BAARN „CITATEN VAN NYERERE" met inleiding van Prins Claus Bromfietsster bij aanrijding licht gewond Bingo-avond van sportvereniging Hees VOORDELIGER SNELLER Burgerlijke stand Officiële bekendmakingen Ruimtelijke Ordening Woningwet Soester Courant van donderdag 22 februari 1973 verdien nutotBOOr aanbod van Wiewe :sWkï0WUV) Iïf0'uWanlnnJ«P'a^ P(e' 250 gu rteiyetsleten smacbine, wasern „„„portH; vrij* toegang- jrKomplete '0^ggn°iv'euwê Keuben mei moderne tnb Industrieterrein, tel. 02158-1844 (volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vl wiewei keukens 657 Onder de kundige leiding van mevrouw mr. E. Korthuis-Eiion vergaderde maandagavond de comissie culturele zaken. In een voor deze commissie snel en voortvarend tempo werd de agenda afgewerkt, waarna men in besloten ver gadering de voordracht samenstelde voor de opvolger van de heer J. Leyendek- ker. die wegens drukke bezigheden ontslag nam en men beraadslaagde over de aanwijzing van een lid van de commissie voor de beheerscommissie van het St. Josephgebouw (Artishockgebouw). De agenda vermeldde twee belangrijke punten: „aankoopvoorstellen sub-com missie aankoop kunstwerken" en „per centage-regeling aankoop kunstwer ken". Wat het eerste punt betreft merkte Emmy Joosten op dat als alle punten in Soest, die voor verfraaiing met een kunstwerk in aanmerking kwamen, er van voorzien werden, dat men dan ver boven de 100.000 gulden zou moeten gaan besteden. Met uitgewerkte voor stellen kwam de sub-commissie daarom niet. Wel werd verslag gedaan van de activiteiten van de commissie in de afgelopen periode, die hoofdzakelijk bestond uit het bezoek aan kunstenaars in Soest en in de regio en uit het ma ken van een rondrit door de gemeente om zich te beraden welke situaties zich Hot concert van de maand februari in de Oude Kerk te Soest zal op zaterdag 24 februari a.s. worden gegeven door de cantor-organist van de Oude Kerk Jan Jansen, en het koor van de Nederlandse Cantorij. Jan Jansen geniet niet alleen als orga nist goede bekendheid, hij begint dit ook als clavecinist te doen, en als zo danig zal hij zich op dit concert doen horen. De programmakeuze stempelt dit concert tot iets bijzonders, aangezien het U de zeldzame gelegenheid biedt, een merkwaardig werk te beluisteren van Manuel de Falla: het concert voor clavecimbel en vijf instrumenten. Jan Jansen wordt hierbij terzijde gestaan door de solisten Kees Hülsmann, viool; Corde Bruijn, dwarsfluit; Pieter Dhont, hobo; Wim v. d. Laar, clarinet; Pieter Willem de Neeve, cello. Het aandeel van het koor is eveneens zeer de moeite waard. Gezongen wor den twee engelse Madrigalen van John Wilbye en Orlando Gibbons; drie ma drigalen van Gesualdo da Venosa, in zijn tijd (eind 16e eeuw) berucht om zijn „gedurfde" klanken en tenslotte drie „Chansons" van Claude Debussy, die zich in deze koorcomposities een even fijnzinnig impressionist toont als in zijn instrumentale werken. Het eerste concert van 1973 in de Oude Kerk te Soest, een orgelconcert van Jan Jansen, heeft inmiddels plaats gehad op 28 januari j.1. De publiciteit bleef beperkt tot raambiljetten, kran tenberichten en een advertentie in het plaatselijk blad. De opkomst van ons publiek doet de gedachte rijzen, dat men ook in het nieuwe jaar graag een foldertje, althans enige informatie wenst omtrent de geplande concerten in de Oude Kerk. Derhalve geven wij U hieronder een overzicht van hetgeen in de Oude Kerk te gebeuren staat. 24 februari: Jan Jansen, clavecimbel, en het koor van de Nederlandse Can- torij. 7 april: Johannes Passion - J. S. Bach. Solisten, koor en orkest van de Neder landse Cantorij. 28 april: Jan Jansen, orgel en clave cimbel. o26 mei: Freya Schuddeboom-Bühler en Jan Jansen, orgel en clavecimbel. 23 juni: Jan Jansen, orgel, en het koor van de Nederlandse Cantorij. Werken van Max Reger. lenen voor verfraaiing door middel van kunstwerken. Voor de percentage-regeling aankoop kunstwerken werd een brief aan de Raad samengesteld, waarin wordt aan gedrongen naast het reeds bestaande fonds een extra fonds tot stand te brengen dat gevoed wordt ten laste van de exploitatie van bestemmings plannen of door reserveringen van een bepaald percentage van de verkoopsom van bouwrijkgemaakte grond. Enkele voorbeelden van andere gemeenten i worden daarbij aangehaald. Indien de raad hiervoor een principe-besluit neemt, dan is de commissie bereid een concept-voorstel voor een percentage regeling uit te werken. De werkgroep „Lange Termijn" gaf daarna nog een kort overzicht van de door haar verrichte werkzaamheden de op schrift gestelde gedachtevorming wat er in Soest moet gebeuren om o.m. de nieuwe wijken woon- en leefbaar te maken. Voor iedere nieuwe wijk zal een inspraakprocedure van de be woners moet worden gevolgd, waarbij een wijkopbouwwerker een begeleiden de taak zal krijgen. Tot 1979 zullen in Soest 5220 woningen opgeleverd wor- den,t.w. Smitsveen 1807 (gereed) Klaar- water 1500 (eind 1974); Overhees, eerste fase, 650 (eind 1977) en Klein Engen- daal 1263 (eind 1979). Om zowel de bijdrage van de bevol king vanaf het begin van de ontwik keling van deze nieuwe funktie sa menlevingsopbouw te doen plaatsvin den en om te weten wat die bevolking voor ogen staat, bestaat de mogelijk heid dat de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering een onderzoek verricht. De werkgroep L.T. heeft gedacht aan een enquete en een aantal persoonlijke tntervieuws. Als streefdatum voor de indiensttre ding van de wijkopbouwwerker wordt gedacht aan 1 januari 1974. Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. De 60-jarige directeur A. N. uit Den Dolder heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Soest twee processen- verbaal gekregen: één voor het rijden onder invloed, en één wegens het in zijn bezit hebben van een alarmpistool. N. werd 's nachts om kwart voor één aangehouden door de bemanning van een surveillance-auto. Hun was op de hoofdweg de manier van rijden van N. opgevallen. Volgens hen deed hij dat op zodanige wijze, dat hij het verkeer in gevaar bracht. Bij zijn aanhouding op de B.W.-laan ter hoogte van het dierenpark ir Amersfoort bleek de politie, dat hij on der invloed was. N. weigerde een bloedproef. Zijn rijbewijs werd inge vorderd. Tevens bleek bij onderzoek, dat hij een alarmpistool bij zich had. I De Nationale Inzameling van het Leger des Heils zal dit jaar van 5 maart tot en met 10 maart worden gehouden in Soesterberg. De collecte is bestemd voor het instandhouden en uitbreiden van het wijdvertakte werk van deze organi satie. De organisatie houdt zich bezig met het verlenen van maatschappelijke hulp aan mensen, die op de één of andere wijze in de knel zijn geraakt. Opvang en verpleging zijn bij het Le ger des Heils niet louter gebruik van woorden. Hulp en verzorging zijn da den, die door de medewerkers van het Leger des Heils steeds weer worden gesteld. Daarbij gaat het niet alleen om het geven van onmiddellijke hulp, maar ook om begeleiding, opvoeding en het uitvoeren van projekten op lan gere termijn. Het Leger des Heils strekt zijn hulp uit tot mensen van alle gezindten. Deze beweging dankt zijn ontstaan aan liefde tot God, die zich betoont in hulp aan de medemens. Dit geestelijk karakter heeft het Leger tot op deze dag behouden. De kracht van het Leger des Heils ligt voor een groot deel in het feit, dat vele Nederlanders deze organisatie steunen in zijn onpartijdige doelstellingen. Het Jongerenkoor Soest o.l.v. de heer A. de Bruyn, begeleid door een eigen combo, zal a.s. zondag 25 februari in de Petrus en Pauluskerk om 11.30 uur weer een jongerendienst verzorgen. Het thema dat in deze mis centraal is „wat is tact". Dit thema zal gedurende de mis worden uitgewerkt in o.a. de lezingen en de preek. De liturgiegroep van het jongerenkoor zal weer een zestal liederen ten gehore brengen. Zong men de afgelopen paar diensten slechts alleen negro-spirituals, nu zal men een tweetal Nederlandse liederen uitvoeren, naar aanleiding van vele verzoeken om ook Nederlandse teksten de liederen van het repertoir te verwerken. De overige liederen zijn weer negro-spirituals, waarvan er twee al in een vorige dienst werden uitge voerd. op zaterdagmiddag 24 februari a.s., aanvang 14.00 uur, zal in zaal Astoria, Oranjestraat 8, te Baarn, erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstel veen, t.o.v. Deurwaarder J. Prins uit Amersfoort een partij goe deren publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: 6- en 12 delige cassettes zwart-wit T.V.'s platenspelers oude lampen draagbare T.V.'s stereo radio meubelen onyx salontafels stereo apparatuur cassette recorders draagbare radio's Zaanse klokken bandrecorders wandornamenten gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 13.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 12.30 uur. Daardoor kon bestaand werk geconso lideerd worden en konden nieuwe ta ken ter hand worden genomen. De Heilssoldaten zijn er zeker van dat ze ook nu niet tevergeefs een beroep op de gevers zullen doen. Zesentachtig ja ren van onzelfzuchtige arbeid hebben een duidelijk spoor getrokken in het Nederlandse volksbestel. Het Leger des Heils wil het verworven vertrouwen niet beschamen. De postgirorekening van het Leger des Heils is 356454, De Wetstraat 7, Baarn. De citaten van Nyerere zijn samengebundeld in een klein handzaam zwart boekje. Ze zijn van de president van Tanzania, een Afrikaans land dat zijn ontwikkeling laat verlopen volgens de lijn van een zelf ontwikkeld Afrikaans socialisme. Het boekje is verschenen dankzij sub sidie van de Nationale Commissie Ont wikkelingsstrategie, in de wandeling de Commissie Claus geheten. De citaten van Nyerere worden inge leid door prins Claus - een bekend voorstander van het ontwikkelingsmo del van Tanzania - die in zijn voor woord met name wijst op de ver vreemding van de eigen cultuur die de Afrikanen ondergaan en die Nyerere wil bestrijden. ,Dat de moderne Afrikaan zich onze ker voelt in dit cultureel vacuum, is de kater van het kolonialisme", schrijft de prins. Nyerere zegt het aldus: „De ergste misdaad van het kolonialisme was het streven om ons te laten geloven, dat we geen eigen inheemse cultuur beza ten". De Afrikanen moeten trachten hun zelfvertrouwen te herwinnen. Nyerere vindt eigen ontwikkeling ver re te prefereren boven hulp. Maar als de westerse landen overschakelen op De 18-jarige bromfietster mej, M. v. d. M. uit Baam werd bij een aanrijding op de Koningsweg lichtgewond, toen zij, rijdende op het fietspad bij de Belvèreweg, geen voorrang kreeg van de afslaande auto, bestuurd door R. G. R. (23), monteur uit Soest. Zij moest zich onder doktersbehandeling stellen. A.s. zaterdagavond, aanvang 8 uur, wordt in het clubhuis van de sport vereniging Hees aan de Kooiweg, bin go gespeeld. Er zijn vele, mooie prij zen beschikbaar, die gewonnen kun nen worden door leden, donateurs en andere begunstigers van de vereniging., kunstvezels valt de basis van Tanza- nia's economie (sisal) weg. De hulp die met de ene hand gegeven wordt, gaat verloren doordat het westen met de andere hand de industrie vrij laat om synthetische vervangingen van natuur producten zoals sisal, door te voeren. „Voortzetting van de huidige chaos, waarbij de rijken rijker worden en de armen arm blijven, is onaanvaardbaar voor degenen van ons, die zich bewust zijn van hun armoede", tot zover Nyerere. Dit boekje van Nyerere wat, evenals Tanzaniaanse koffie, o.a. te krijgen is bij de plaatselijke wereldwinkel, kost een gulden en is uitgekomen bij de Staatsuitgeverij. Dit is beneden de kostprijs terwille van een zo groot mo gelijke verspreiding. Voorkom teleurstellingen door vóór 23 maart a.s. bij de gemeentesecretarie uw paspoort of toeristenkaart in orde te laten maken- In de maanden april tot en met augustus geldt voor paspoorten en toeristenkaarten een hoger provinciaal legestarief en vergt de afwerking bovendien door drukte een langere tijd. PROVINCIAAL BESTUUR VAN UTRECHT LENING. Ik heb iemand 800,- ge leend met 2 polissen als waarborg/on derpand. Tevens heeft hij een verkla ring getekend als schuldbekentenis. Het is nu een jaar geleden en nog nimmer heeft hij iets van zich laten horen; hoewel hij beloofd had 8 maanden lang honderd gulden te geven. Achter af bleek dat de polissen geen waarde meer hadden, omdat hij geen premie had betaald. Welke mogelijkheden zijn er om dit bedrag alsnog te innen? Is dat oplichting? Antwoord: Als u het geld niet zou heb ben uitgeleend, als u had geweten dat de polissen waardeloos waren, dan be tekent dit inderdaad bedrog. U moet de betrokkene laten weten, dat bij on derzoek is gebleken dat de polissen waardeloos waren bij de afgifte en dat u, zonder een geldige lopende polis het geld nimmer zou hebben gegeven. Te vens moet u hem laten weten, dat u zijn handelen beschouwt als oplichting (bedrog) en dat u, wanneer er bijv. binnen 1 maand geen algehele betaling volgt, een aanklacht zult indienen we gens bedrog bij de officier van jus titie. Misschien helpt het. In elk geval kunt u deze klacht wel indienen bij de officier. ONDERSCHEIDING. Iemand die de Orde van Oranje Nassau heeft ontvan gen is komen te overlijden. Mag nu de familie deze orde behouden en mag deze dan ook worden gedragen of is dit strafbaar? Antwoord: Na het overlijden behoren de ordetekenen door de nabestaanden aan de Kanselarij der Nederlandse or den te worden geretourneerd op grond van de bepalingen ontleend aan de Wet van de Orde van de Nederlandse Leeuw d.d. 29 september 1815, no. 49 en de Wet van de Orde van Oranje- Nassau d.d. 4 april 1892 no, 55. Een uitzondering geldt voor die benoe mingen, welke plaatsvonden in de pe rioden van 12 april 1923 tot 10 mei 1940 en van 1 septermer 1946 tot 1 januari 1955. In deze tijdvakken zijn aan Nederlanders, die werden benoemd tot ridder - of een hogere graad - in een der genoemde orden, van rijkswege geen ordetekenen in bruikleen ver strekt. Art. 435 van het Wetboek van Strafrecht bepaalt dat hij, die zonder daartoe gerechtigd te zijn, een Ne derlands ordeteken draagt, kan worden gestraft met een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. ANTIEK. In de boerderij van mijn ouders was bij een schoorsteen een muurplaat, een asplaat plus een haal, waaraan een grote ketel hing boven het open vuur. Is dat nou antiek of gewoon oud? Wij hebben hier namelijk een verschil van mening over. Antwoord: Een haal, bestaande uit een getakte ijzeren staaf of ketting met een haak, om een ketel of pot boven het vuur in een haard op te hangen, is zeker antiek, maar is thans nog hier en daar bij de Saksische bevolking in oost-Nederland in gebruik. Vroeger be stond het gebruik, dat de bruidegom op de huwelijksavond zijn bruid drie maal om de, in het midden van het vertrek opgehangen haal, heenleidde, om de huisgeesten gunstig te stemmen. MUNTVERKOOP. Heb ik nog een speciale vergunning nodig om in mijn sigarenzaak ook oude munten te ver kopen? Antwoord: Men kan volgens de Vesti gingswet zonder nadere vergunning in zijn zaak voor rookartikelen ook oude munten verkopen. Wel dient dit te worden opgegeven voor het Handels register van de Kamer van Koophan del. EIERERN. Is het waar, dat eieren van een hoenderpark niet gewassen mogen worden voor de verkoop. Antwoord: Voor elk kippeëi geldt dat het niet gewassen mag worden, als men het tenminste langere tijd bewa ren wil. Door het v/assen neemt men de onzichtbare beschermende laag weg, waardoor de houdbaarheid zeer beperkt wordt. Het ei gaat glimmen als het gewassen is, zodat u het daaraan kunt zien. KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGE» en DURFINE CR55ETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-14785 GEBOREN: Richard Michel, zoon van G. A. de Groot en M. A. D. Roefs. Marco, zoon van J. van Doorn en C. L. M. Klarenbeek. Nicolaas Theo- dorus Adrianus Maria, zoon van M. P. M. Knippen en A. E. M. BijL Jan netje, dochter van E. Pieper en J. Tol boom. Kay, zoon van N. A. M. van Eenige en A. L. Glich. Marcus Jo hannes Adrianus, zoon van J. Akker man en L. C. M. Jansen. Arie Axel Peter, zoon van A. van Essen en C. J. de Bie. Geo Gerben, zoon van J. H. Vreman en A. Kamink. Tamara Joharvna, dochter van J. T. H. van Doorn en E. J. Y. Jansen. Nicole, dochter van H. G. van den Duine en A. M. Rijnders. Manon Ilja, doch ter van G. J. Kuipers en M. D. van der Vliet. ONDERTROUWD: Jacobus Gerardus Boogert en Wilhelmina Christina Ma ria Benda. Eduard Oudenbroek en Francoise Marie Venema. GETROUWD: Johannes Aloysius Prin sen en Johanna Wilhelmina Josepha de Geus. Ludwig Jozef van Kerckho- ven en Jannetje van Duinkerken. Cornelis van Essen en Elisabeth Maria de Jong. OVERLEDEN: Wilhelmus Theodorus Maria van Hall, gehuwd met J. M. Hendriks. Jacobus Johannes van den Bogaerde, gehuwd met E. Bruijn. Johan Bos, wedunaar van A. Kok. Joannes Maria Verhoef, weduw naar van J. van Ooijen. Wilhelmina Elisabeth Helene Hol, gehuwd met A. D. Saai. Apolonia Vunderink, wedu we van G. J. Sukkel. Frederik Put, gehuwd met A. Zijlstra. De burgemeester van Soest maakt in gevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 15 februari 1973, afdeling I, nummer 2786, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor de gebieden welke op de bij het besluit behorende kaart in een grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden schreven: 1. de gronden, omsloten door de spoor lijnen Utrecht-Baarn en Amersfoort- Baarn en door de Maatweg; 2. de gronden, gelegen in de op 18 februari 1971 ingetrokken bestem mingsplannen „Wieksloterplas" en Kerckenlandt". Het bovengenoemde besluit ligt met in gang van 23 februari 1973 voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling I (geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur), ter inzage. Soest, 22 februari 1973. A.s. zondag 25 februari en zondag 4 Voor de pauze van de anderhalf uur!(zie foto) en na de pauze het JanIDe voorstelling begint om drie uur maart speelt in het Artishockgebouw durende voorstelling wordt vertoond Klaassenspel „De verrassing voor Ka- 's middags, het poppentheater „Plccola" uit Laren. het spel „Apenspul in het oerwoud" trijn". j De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester voornemens is aan G. Duermeyer, Ju- lianaplein 3, Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het be paalde in artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan Julianaplein 3, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H. nr. 6312. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekeing van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgmeester en wethou- houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 22 februari 1973.

Soester Courant | 1973 | | pagina 13