Russische LADA de verrassing van de RAI fotó Mfg; reisagenten smox korrii „De Kleine Witte" delta keukens 12727 G.S. handhaaft standpunt reconstructie Eem CONFECTIEBEDRIJF LEEGGEROOFD Persoonlijke service en bovendien jarenlange ervaring van een erkend reisbureau. Steenhoffstraat 9a telefoon 14905-16571 Molenstraatwoningen nog 8 a 10 jaar handhaven Turkse arbeider breekt arm bij autobotsing fraaier haar door Biosthetische haarverzorging 'V Chez nous Vous êtes Chez vous Leerlingen Prins Willem Alexanderschool maakten nestkastjes voor vogels Natuurwandeling Vrouwengilde Soest Kettingbotsing op c door defi e Van Weedestraat ecte rem Uitbreiding zwemmo, door grote toelo gelijkheid op zondag op van gezinnen Jaarvergadering P.V.0. in Open Hof Openbare schennis voor een pronkstuk in uw woning. Nieuwe P.T.T.-bussen in trek Het telefoonnummer voor de rommelmarkt is 16376 Wereldgebedsdag vrijdag 2 maart ZIEKENAUTO VOOR UW BRUIDSREPORTAGE KINDERSERIE ATELIER- PERS- en BEDRIJFSFOTOGRAFIE zowel in kleur als zw.-wit VHi Meningen van lezers Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaartjes Drukkerij Smit Autodiefstal binnen tien minuten opgelost Soest er Courant van donderdag 22 februari 1273 Ruim een jaar geleden benoemde de N.V. Gremi te Groningen het Soester autobedrijf Hans Huigen van de Plasweg, tot hoofdagent voor Soest, Baarn en omstreken voor de verkoop c.q. onderhoud van alle merken en typen auto's die de importeur invoert uit Rusland en Joegoslavië. Het afgelopen jaar is een zeer succes vol jaar geweest voor de verkoop van de in deze landen geproduceerde auto's. Zowel de LADA als de Zastava bleken goed in de markt te liggen. Zij vallen echter niet zo direkt op, omdat beide wagens van oorsprong de Italiaanse Fiat zijn. De LADA lijkt als twee druppels water op de Fiat 124. Fiat LADA net even sterker bouwde samen met de Russen in Tog- liattigrad en geweldige fabriek, die op volle sterkte draaidend, 660.000 auto's per jaar aflevert. De wagen werd echter aangepast aan de barre Rusische weersomstandighe den en werd bovendien extra geschikt gemaakt voor het wegennet van Rus land, dat niet overal in een goede staat verkeert. Op diverse punten werden verande ringen aangebracht; vering, dikker plaatstaal, chassis, betere kachel, ster kere accu en een wisselgenerator. De Russische ingenieurs waren ook niet tevreden over de motor van de Fiat 124 en ontwierpen daarom een totaal nieuwe krachtbron met bovenliggende nokkenas. Deze motor levert 63 pk Din, 2 pk. meer dan de Fiatmotor. De cilinderinhoud bleef dezelfde; 1197 cc., maar de boring en de slag werden ver anderd van 73 en 71,5 mm ln respectie velijk 76 en 66 mm. De motor is dus sterk „overvierkan t" geworden, met een lage zuigersnelheid en daardoor een langere levensduur. Verder werd ge bruik gemaakt van een gesloten koel- syteem, van een tweetraps carburateur en van een grotere luchtfilter. Wat het interieur van de wagen betreft kon de achterbank meer naar achteren geplaatst worden, waardoor de passa giers meer „beenruimte" kregen. Voorts is de LADA voorzien van vele uit rustingsstukken, waaronder een voet- pomp en een looplamp. Ondanks al deze voorzieningen is de LADA ruim 1100 gulden goedkoper dan zijn tweelingzusje, de Fiat 124. Al rydende krijgt men een bijzonder gunstige indruk. Het is een bijzonder complete auto, snel en zeer zuinig. Stoelen en bank bieden een uitsteken de zit en z(jn tot slaapstand verstel baar. Het dashboard is eenvoudig, maar wel compleet met waarschuwingslamp jes. Bovendien is er een knipperlichtje dat de aandacht vestigt op de aange trokken handrem. Verder niets dan goeds over de ver- warmings/verse-licht-installatie, die een geweldige capaciteit bezit. De vier-ver- snellingsbak schakelt prima, de „ach teruit is vergrendeld. Ideaal voor het stadsverkeer is wel, dat in de derde versnelling lang doorgetrokken kan worden. De ligging is goed alhoewel de windgevoeligheid beter kan. De baga geruimte is voldoende. Al met al een wagen waar de impor teur eer mee inlegt; bovendien in ver gelijking met vele andere soortgelijke wagens een lage aanschaf prijs en lage onderhoudskosten. Technische gegevens Maten: lengte ruim 4 meter, breedte 1.625 m, hoogte 1,420 m. Wielbasis 2,420 m, draaicirkel 10,40 m. Tankinhoud 39 liter. Banden 6,15 x 13. Motor: Vier cilinders in lijn. Bovenlig gende nokkenas, vijfmaal gelagerde krukas, max. vermogen 63 pk din. bij 5600 toeren/min. Max. koppel 8,9 kgm. bij 3400 toeren/min. Boring en slag resp. 76 en 66 mm. Compressievertiou- ding 8,8; gesloten koelsysteem. Elektriciteit: Accu 12 volt 55 am. Wis selstroomgenerator 500 Watt. Wielophanging: Onafhankelijke voor wielophanging met schroefveren en stabilisator. Achterbrug opgehangen aan vier langsdragers en schroefveren met stabilisator. Remmen: Schrijf remmen vóór, trom- melremmen achter. Gescheiden rem- systeem met remkrachtverdeler. Prijs: 7.995,- inclusief BTW. Bö een in de nacht van maandag op dinsdag gepleegde inbraak in het con fectiebedrijf van de heer R. de V. (29) aan de Nieuweweg is een grote hoeveel heid textiel buit gemaakt. De onbekende daders verdwenen met medeneming van 1271 damespantalons, 383 truien, 872 tuniek- en spencerpakken, 58 deux- pieces, 29 rokken, 126 japonnen en 200 blouses. De gezamenlijke waarde wordt geschat op 75.000 gulden. Men is het achter de woning van de eigenaar gelegen bedrijf binngenkomen door het uitnemen van een deurruit, waarna men de sleutel die in het slot stak, kon omdraaien. De grote hoeveelheid gestolen goederen moet per auto, vermoedelijk een VW- busje, zijn afgevoerd. Deze wagen heeft op het erf gestaan van de naastliggen de woning, waarvan de bewoonster die nacht niet thuis was. De directie van de Volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Utrecht heeft de gemeente bericht, dat zij wil bevorderen dat de woningen van de woningbouwvereniging St. Jo- seph aan de Molenstraat nog 8 10 jaar gehandhaafd kunnen worden, met geldelijke steun van het Rijk. In deze brief refereren zij aan een gesprek dat op 31 januari j.1. plaats gevonden heeft met de wethouder van openbare werken en de directeur van gemeentewerken. Van gemeente zijde tekent men aan dat er geen definitieve toezeggingen gedaan zijn. Men meent dat gemeente, woningbouwvereniging en de bewo nerscommissie naar aanleiding van de ze brief nu plannen voor verbetering van de woningen moeten uitwerken, waarbij uiteraard ook een huurverho ging ter sprake zal dienen te komen. De Turkse fabrieksarbeider M. E. (33) uit Soest liep zondag een gebro ken rechterarm op, toen hij bij een autobotsing op de kruising Dalweg- Albert Cuyplaan uit de auto werd ge slingerd, waarin hij als passagier mee reed. E. werd met een ambulance naar Zonnegloren gebracht. Het ongeluk gebeurde om vier uur. De 67-jarige boekhouder J, W. uit Amsterdam verleende met zijn per sonenauto, komend uit de Albert Cuyp laan en rijdend in de richting van de Prins Hendriklaan, geen voorrang aan de personenauto van de 39-jarige stu- cadoor B. T. van der L. uit Soest. Hij reed op de Dalweg in de richting van de Steenhoffstraat. Door de aanrijding werd E. uit de auto van Van der L. geslingerd. Beide wagens schoten op de Albert Cuyplaan het links van de weg gelegen trottoir over en kwamen in het plant soen tot stilstand. De auto van W. reed daarbij een verkeersbord omver. De auto's werden zo zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. JE", soesterbergsestraat44 telefoon 2045 BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Woensdag 21 februari j.1. zijn in dege- meentebossen achter het Ziekenhuis „Zonnegloren" 50 nestkastjes voor vo gels opgehangen. Deze kastjes zijn vervaardigd door leerlingen van de Prins Willem Ale xanderschool, Beetzlaan. Een aantal leerlingen waren daarbij woensdagmiddag aanwezig. De eerstvolgende maandelijkse i tuurwandeling heeft bij redelijk weer plaats op woensdag 28 februari a.; (anders de volgende dag). Vertrek te 9.15 uur vanaf het Rusthuis „Eiken horst", einde Koninginnelaan. Intro ductie gaarne toegestaan. Voor inlich tingen telefoonnummer 12877, liefst tussen 18 en 19 uur. Rijdend in de richting Amsterdam kon de bestuurder van een vrachtwagen, de 21-jarige F. de G. uit Vianen, bij de verkeerslichten op de Van Weedestraat bij het Nassauplantsoen, zijn wagen niet tot stilstand brengen, omdat hij door de rem trapte. Hij botste tegen de achterkant van de personenauto, be- stuurd door P. M. (27) uit Hilversum, dien aar voren schoot tegen de achter kant van de personenauto, bestuurd door M. H. (25) tot Oosterhout. De personenauto's liepen aanzienlijke schade op. De politie nam de vracht wagen voor een technisch onderzoek uit het verkeer. Het zwemmen op zondag in het in- structiebad „De Turf" heeft steeds meer toeloop. Vooral jongere gezin nen met kinderen maken er gebruik van. In verband met deze grote belangstel- ling wordt m.i.v. zondag 25 februari a.s. nog een zwemuur toegevoegd. De openingstijden zijn dan: 11.00- 12.00 uur, 12.00-13.00 uur en 13.00-14.00 uur. Hedenavond wordt in Open Hof aan de Dalweg de jaarvergadering gehouden van de Soester Muziekvereniging P.V.O. Op de agenda staat ondermeer de be- bestuursverkiezing. De aftredende be stuursleden, de heren A. Hoofd jr., J. A. Reulen en D. Mol stellen zich her kiesbaar, Eveneens kunnen herkozen worden de leden van de adviescommis sie de heren K. de Haan en Th. de Muijnk. De muziekvereniging bestaat dit jaar 75 jaar. Tijdens een besloten bestuurs vergadering op 5 januari j.1. werd dit feit herdacht. De officiële herdenking zal plaats vinden tijdens een jubileum concert, dat in de maand april gegeven zal worden. Onderleiding van de huidige voorzit ter. de heer W. Jaarsveld, maakt de vereniging thans een bloeiperiode mee. Dat was anders, toen de heer Jaars veld zes jaar geleden voorzitter werd. PVO telde toen nog maar acht leden. Nu zijn het er meer dan honderd, waaronder een tamboers- en majoret- tenkopps. Het orkest is verdeeld in een A, een B en een C-orkest, waarvan het laatste op het jubileumconcert debuteert. Deze afdelingen van het orkest repe teren iedere week in het gebouw Cre do aan de Julianalaan. Tot voor kort bestond de vereniging bij de gratie van de opbrengst van oud-papier. Het op halen daarvan werd groots aangepakt en vorig jaar werd er een speciaal volkswagenbusje voor aangeschaft. Dankzij een grotere subsidie van de gemeente zijn de financiële vooruit zichten iets gunstiger geworden. Een en ander heeft ook invloed op de muzikale prestaties van de vereni ging. Zo won het jeugdorkest vorig jaar tijdens een in Leiden gehouden concours, de Zilveren Trompet, een hoge landelijke onderscheiding. Bij opvolging zijn steeds alle burge meesters van Soest, beschermheer van de vereniging geweest. Ten overstaan van mevrouw v. W. is maandagavond laat op de Koninginne laan schennis der eerbaarheid gepleegd. Van de onbekende man is alleen be kend dat hij een bril droeg met een donker montuur. VERMIST De familie Splint, F. C. Kuyper- straat, tel. 19689 mist haar tweejarige bastaard Labrador. Het is een reu, die luistert naar de naam Blackie en als het goed is een nikkelen halsbanad draagt. Bij telefoonnummer 15829 in Soest zit iemand met smart te wachten op een berichje dat de één jaar oude, zwart-bruine welsh terrier gevonden is. Van huis is ook weggelopen een jaar oude lapjes poes. Het dier heeft een wit voetje, een wit puntje aan zijn staart en is gesterriliseerd. Bij aantreffen bellen de familie Landman, St. Theresiastraat 7,t el. 16956. De familie Zwol uit de Jan van der Heij denstraat 2 in Amersfoort zal gaarne in kennis gesteld worden van de verblijfplaats van hun 14 jaar ou de bastaard Duitser staander. Het dier moet opvallen door zijn witte bef. Bellen 03490-17750. De familie Molenaar, Eikenlaan 20, mist haar zes maanden oude katertje. Hij heeft een witte bef. Bij aantreffen a.u.b. bellen nummer 15721. Na een veel jarig goed verblijf liep weg bij de fam. Doorenbos, Dolderse- weg 56, te Den Dolder, een beige-sia meesachtige poes met een kale rug. Bel telefoonnummer 030-782637. Na aangereden te zijn op de Ge zichtslaan te Groenekan nam een 2 jaar oude boxer, teef, luisterend naar de naam Bobo de benen. Zij is ge stroomd en draagt een gele halsband. Haar baas meldde het bij het dieren asiel en rende toen ook weg zonder zijn naam en adres achter te laten. Daarom graag een telefoontje bij aan treffen naar het asiel, nummer 13583. GEVONDEN Bij de fam. Middelman, Torenstraat lb, is komen aanlopen een rood, zalm kleurig zes maanden oud katertje. Op het asiel verblijft een 2 jaar oude,, zwarte, langharige hond, met witte bef en poten. Het is een reu en hij draagt een nikkelen halsband. Bij het dierenasiel aan de Klein Engendaalweg is deze week ook nog afgeleverd een behoorlijk oude. bruine Deense dog, een reu. Vergeet niet als u uw dier terugkrijgt even het asiel te bellen; het nummer is 13583. <*k BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 De nieuwe ijroene postbussen, die de PTT heeft neergezet in tuinen van wo ningen die voor de postbesteller tever van de weg afliggen, hebben bij een aantal woningen aan de PrinsBern- hardlaan niet lang gestaan. Onbeken den hebben er acht ontvreemd. De heer K. J. H. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn postbus. Bij onderzoek bleek de politie, dat niet alleen de bus bij zijn woning, maar ook die bij zeven andere huizen was ver dwenen. Ook aan de Korte Bergstraat verdwenen postbussen. Mej. V. deed hiervan aangifte bij de politie. In dit geval ging het om drie bussen. Volgens de politie is het vrij een voudig om de postbussen van de hou ten paal te verwijderen. Zij vindt het dan ook gewenst dat ze op een andere, betere manier worden bevestigd. Op het terrein van het clubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan, van de Stichting Jeugdzorg Soest, zal op zater dag 14 april a.s. de bekende rommel markt gehouden worden. Het materiaal voor deze markt wordt in de komende weken verzameld. Daarvoor zijn vele helpers en help sters beschikbaar, die op een telefo nische melding de goederen aan huis komen afhalen. Dit telefoonnummer is 16376. Over ruim een maand hoopt de Stich ting weer een gebouw beschikbaar te hebben, het pand aan de Molenstraat, waar de jeugd tot het Soesterveen en omgeving zich op vele manieren kan ontplooien. Met man en macht wordt er gewerkt, om het gebouw klaar te krijgen. Met man en macht wordt ook gewerkt om het financieel in orde te brengen. Het motto is: „Geen geld, geen jeugd werk". En om aan geld te komen moet er een rommelmarkt gehouden worden. Daarom: „Nog niets gegeven? Bel dan mevrouw Heuzeveldt, telefoon 16376! Wat bijna 100 jaar geleden in enkele landen begon, vindt nu in meer dan 150 landen plaats. Eén dag per jaar wordt over de gehele wereld gebeden door miljoenen men sen met. dezelfde woorden, ieder in zijn eigen taal. De liturgie wordt ieder jaar door een groep vrouwen uit een ander land sa mengesteld. Dit jaar door protestantse en roomskatholieke vrouwen van Mao- ri- en Europese afkomst uit Nieuw- Zeeland. Als thema kozen zij: „Waak zaam in onze tijd". Zoals zij zeggen leven zij in een land met een hoge levensstandaard, waar door er de verleiding is om zelfvol daan de buitenwereld aan zich voor bij te laten gaan via het televisie scherm. Daarom vragen zij om met hen te bidden om waakzaamheid, zo dat we open mogen staan voor Gods roepstem en oog mogen hebben voor de noden van de mensheid. In Soest hoopt men op twee plaatsen samen te komen: In de Petrus en Pau- luskerk, Kerkplein, en in de Open Hof, Veenbesstraat-hoek Dalweg. Beide samenkomsten beginnen om 8 uur 's avonds. Voor zover u nog geen liturgie hebt, is die a 40 cent verkrijg baar in de kerk. In de vorige week gehouden extra ge meenschappelijke vergadering van de commissies waterschappen en natte waterstaat alsmede wegen, verkeer en vervoer werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het door de Stichting Stichtse Milieufederatie uitgebrachte rapport „vrEEMd". De genoemde commissies kunnen zich EEMNESSERWEG 81 - BAARN TEL. 02154 - 7552 in overgrote meerderheid ook met de verbetering van de Eem voor 1000-ton schepen verenigen. Enkele leden hand haafden hun bedenkingen en meenden hun standpunt te moeten voorbehou den. G.S. stellen provinciale staten voor tot uitvoering van de plannen tot verbe tering van de waterafvoer en de scheepvaart in het Eem- en Valleige- bied te besluiten. Men is van mening dat het 1000-ton plan betere mogelijkheden voor de re creatievaart biedt dan het 600-ton plan. Verruiming van bochten, betere lig plaats van de recreatieschepen en gun- tiger uitvaarmogelijkheden vanuit de jachthavens verminderen de risico's van aanvaringen. Men deelt geenszins de mening dat het onmogelijk zou zijn om zonder nader onderzoek op grond van de thans be schikbare gegevens tot een juiste afwe ging van de bij de plannen in het ge ding zijnde belang te komen. Ik ben het niet met u eens over uw wijze van berichtgeving, wat betreft de firma „Randstad", als zou ik deze mensen van „stiekum^ werken be schuldigen. Wel heb ilr de politie ge waarschuwd, dat beide staande tanks overliepen. Ze deden dit, evenals met de kerstdagen, periodiek. Dat wil dus zeggen plm. 30 min., om dan weer enige uren te stoppen. Nu zou er iets aan mijn ogen kunnen mankeren, ware het niet dat ook mijn vrouw en zoontje de tanks zagen over lopen. Ik heb er nu twee foto's van ge maakt die ik u toestuur en hoewel met een niet dure camera gemaakt, is toch het overstromen duidelijk te zien. Jammer genoeg kwam de controle- ambtenaar precies op die tijd, dat bei de grote tanks gestopt waren. Niet ech ter de kleine tank. Deze bleef, evenals met de kerstdagen, constant overlopen. Ook dus toen de ambtenaar er aan wezig was, dat zagen wij ook duide lijk. Had hij nu maar van dat z.g. „re genwater" een monstertje medegeno men en laten onderzoeken, dan was hij beslist tot andere gedachten gekomen. En dan nog dit: wat doen die beide mannen in hun grijze werkpakken er toch de gehele dag? Na enkele maan den afwezigheid werken ze er weer en wat doen die vrachtauto's inclusief tankauto er toch? Is dat allemaal voor 't laboratorium nodig? Ik heb gewaarschuwd in 't belang van de gemeenschap en de gemeente. Het mag toch, of niet soms? Zou er mis schien toch? Nee, zoiets gemeens mo gen wij van „Randstad" toet denken. J. J. REURINK Bunstweg 10, Soest Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modellenboek ter inzage. Voor al uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 De politie is er zondag in tien minuten tijd in geslaagd een gestolen auto aan de eigenaar terug te geven. De heer B. deed zondagmorgen aangifte van diefstal van zijn auto, die geparkeerd stond op het erf bij zijn woning aan de Foeken- laan. Via het mobilofoonnet vroeg de po- ^^■^^^'itie de bemanning van de op de weg zijnde surveillance-auto naar de gesto len auto uit te kijken. Binnen tien mi nuten was de auto gevonden. Hij stond onbeschadigd op de Birkstraat ter hoogte van De Paardenkamp. De be drading van de auto bleek te zijn door verbonden. De dader, die de diefstal tussen zaterdag 18 en zondagmorgen 11 uur moet hebben gepleegd, was spoor loos.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7