WERKGB0E MILIEU-TIP Regionaal kongres D'66 vraagt hoofdbestuur af te treden s Eigen identiteit heeft de voorkeur Geld nodig! Esso Servicenter Van Mierlo: „Kans op progressief kabinet fifty-fifty" >lt DE GOUDEN SNAAR Weghalen brievenbussen veelal eigen schuld gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast? binnen één uur! gratis 14302 eleaner supe Filmavond voor de imkers Stille omgang PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENST Thema-ochtend over het milieu en de Derde Wereld Tweede kamerlid Dr. Bram v. d. Lek inleider Voor alle reparaties R.K. Kerkdiensten BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 22 februari 197S De fractieleider van D '66 in de Tweede Kamer. mr. H. van Mierlo, heeft zaterdag tijdens een regio-vergadering van zijn partij in Soest gezegd, dat zijns inziens kabinetsformateur mr. Burger nog maar één kans heeft om tot de vor ming van een kabinet te komen. Hij moet dan uitgaan van een kabinet ge baseerd op het door de progressieve drie gesloten regeerakkoord. Zo'n kabinet zou eventueel best een „witte rand van confessionelen" kunnen hebben. Naar de mening van de heer Van Mierlo is de oplossing van de kabi netscrisis nog lang geen feit. De vol gende stap die formateur Burger vol gens hem nu moet doen, is een aantal beleidsconclusies schrijven na vergelij king van de programma's uit beide kampen. Hij moet die dan voorleggen aan de linkse drie, P.v.d.A., P.P.R. en D '66, die moeten bekijken of ze die conclusies gezien het door hen geslo ten regeerakkoord kunnen aanvaarden. Aan de confessionele drie, K.V.P., C.H.U. en A.R.P., moet hij vragen of zij gezien zijn beleidsstuk, kunnen aan vaarden, dat er een kabinet komt op basis van het regeerakkoord. Mr. Van Mierlo zei, dat de kabinets formatie wat mr. Burger betreft bin nen anderhalve week kan zijn voltooid. Hij schatte de kans op een progres sief kabinet fifty-fifty. „Dat is hoger dan het ooit geweest is en we ver wacht hadden". Van Mierlo noemde de werkwijze van de kabinetsformateur „grandioos. Hij blijft recht overeind in de modderpoel die het Binnenhof te zien geeft". De D '66-fractieleider zei dat mr. Burger aanstuurt op een progressief kabinet. Als dit niet tot stand komt, zal hij glashard aantonen waarom dit er van de confessionelen niet mag ko men. „Dan worden de confessionelen op genadeloze wijze ontmaskerd en zal blijken dat zij gewoon geen zin hebben om links aan de macht te laten komen. Daar zijn ze als de dood voor". De heer Van Mierlo zei verder, dat de confessionelen ook erg bang zijn voor het erkennen van het dilemma waar ze voor staan. Vandaar dat ze alle wegen nog willen openhouden. Hij stelde, dat, wat voor kabinet er ook komt, dit niet de prententie kan hebben vier jaar te zitten. Overigens PARKETVLOER Wilt u uw huis verbeteren of iels doen aan het onderhoud? Kan snel gebeuren met het NMB woningkrediet. U krijgt contant geld zodat arbeidsloon en materialen direct betaald kunnen worden. Bijvoorbeeld 4.000.-, u lost at in 5 jaar en betaalt 89,- per maand. Of 8.000,- die u in 8 jaar aflost, 130,- per maand. Stap eens binnen, we vertellen u graag alles over woningkrediet of een persoonlijke lening voor welk doel dan ook. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK is volgens mr. Van Mierlo duidelijk geworden, dat de hele machtsvorming in een impasse is geraakt en dat daar om noodzakelijk een grondwetswijzi ging tot stand moet komen. Zover is 't echter nog lang niet. Eerst moet for mateur Burger nog vaststellen dat er een parlementaire ruimte is, die een kabinet toestaat te bestaan. Daarvoor is een aantal van minstens 76 kamerleden nodig. Wat de progres sieven betreft betekent dit dat zy een tiental confessionelen nodig hebben, die een links kabinet gedogen. Volgens de heer Van Mierlo kan mr. Burger op basis van de ontvangen pro gramma's uit beide kampen niet zelf een programma gaan schrijven dat in de plaats komt van het regeerakkoord. „De formateur kan niet tussen de stukken in gaan zitten, maar moet de confessionelen vragen wat hen hoog zit, en de progressieven wat hun hoofd punten zijn", aldus de D '66 fractielei der. Harde noten Er werden al direct enkele harde no ten gekraakt. Het programmapunt „verslag door leden van provinciale staten" kon niet gegeven worden, want de leden hadden hierover geen mede deling ontvangen. „Dat is weer de ty pisch klunzige manier waarop alles by D '66 wordt georganiseerd", aldus me vrouw M. Versnel, raadslid in Utrecht. Later zei ook het hoofdbestuurslid Bronger de Boer uit Zeist, „dat onze organisatie waardeloos is". Hij was verbaasd over de onwelwillen de, onvriendelijke en kortzichtige ma nier waarop de top van D '66 met el kaar omgaat en constateerde dat de partij een goed wetenschappelijk kader mist. „Er zijn stinkende wonden-en we moeten lak hebben aan zacht heel meesters", zei hij. Bronger de Boer drong aan op het in stellen van een onderzoek naar het plotselinge optreden van de groepen Wessels en Huyser. Verder zou zijns inziens het hoofdbestuur moeten op stappen. Het had dit trouwens al wil len besluiten, maar mevrouw R. van der Scheer en de heer M. van Gils weigerden. Het hoofdbestuurslid noem de de gevoerde verkiezingscampagne van vorig jaar slecht en stelde dat D '66 de P.P.R. in staat had gesteld winst bij te schrijven. Mevrouw Versnel zat de slechte orga nisatie van de partij erg hoog. „Het maakt het enthousiasme voor D '66 er niet groter op", zei ze. Ze constateerde overigens, dat de houding van de Tweede Kamer-fractie zich aan het wijzigen was. Ze gaat niet meer rück- sichtlos met de P.v.d.A. mee, maar kijkt wat ze er zelf van vindt. Zij meende, dat de onderlinge verschillen in bepaalde kwesties niet al in het vooroverleg de grond 'moesten worden ingeboord. Verschillen moeten duidelijk worden. „Als er geen verschillen zijn tussen D '66, P.v.d.A. en P.P.R., als de kiezer die ook niet ziet, dan zeg ik: Jongens, laten we ophouden D '66 te zijn en de P.v.d.A. binnenstappen". Het Baarnse gemeenteraadslid voor D '66 Bestman, stelde dat er aan de basis van de P.v.d.A. meer conserva tieven te vinden zijn dan in andere partijen. „We moeten ons niet vast bijten in een absolute samenwerking met de Partij van de Arbeid", vond hij. Anderen steunden Bestman hierin. Zij waren bijna zonder uitzondering van mening, dat D '66 zeker nog be staansrecht heeft en dat de partij nog veel moet doen. Aan de destyds aangekondigde radicale democratisering bijvoorbeeld, waaraan D '66 volgens één van de aanwezigen nog eens begonnen is... Middagvergadering De middag vergadering behandelde voornamelijk de structuur van de regio en een aantal ingediende politieke- en struktuurmoties. Daaraan vooraf ging een merkwaardig debat over de opstel ling van de partij: zelfstandig, of wel nauwe samenwerking met de huidige progressieve partners: blijvende sa menwerking met P.v.d.A. en P.P.R. op basis van regeeraccoord is oppositie- accoord en tenslotte samenwerking met behoud van eigen identiteit. In het aan een stemming voorafgaand debat kwam duidelijk aan het licht dat men, speciaal op het provinciaal en ge meentelijk terrein, de samenwerking niet zag zitten. Het Soester raadslid, de heer H. Jon ker: „In Soest is de samenwerking met de PAK-fractic ver beneden het nul punt. De leden van die fractie behoren tot de zeer conservatieve vleugel van de P.v.d.A. Als het op samen werking aankomt, is die dikwijls beter tot stand te brengen met de V.V.D." Wat de landelijke politiek betrof voel de de heer Jonker het meest voor het behoud van de eigen D '66-identiteit zonder samenwerking met andere poli tieke groeperingen uit te sluiten. Bij de stemming bleek dat ook de keus van 32 aanwezigen te zijn. Slechts vijf waren voor een volledige zelfstandig heid; elf wilden blijven samenwerken met de huidige partners op basis van regeerakkoord is oppositieakkoord en er waren geen voorstanders van een blijvende samenwerking met de P.v.d.A. en de P.P.R. zonder meer. Moties Nadat met veel omhaal van woorden en met een stemming een nieuw regio bestuur geformeerd was (23 vóór de nieuwe samenstelling - 18 vóór aanblij ven huidige bestuur), waarin zitting hebben de heren R. Bloemhof, G. Ka per, L. Parijs als dagelijksbestuur en de heren Schoonhoven, De Ruyter, Ver- duin en Noltes, kwam uit de zaal de mededeling dat dit besluit zou worden voorgelegd aan de geschillencommissie. Geen bezwaar bestond er tegen de kan didaatsstelling van Jan Borst (42) la boratorium-arts uit De Bilt, voor het hoofdbestuur. De eerste motie, van de „groep Utrecht" voor voortzetting van de sa menwerking met P.v.d.A. en P.P.R., met uitdrukkelijke voorrang aan de ontwikkeling van een eigen visie en de opdracht aan het hoofdbestuur de doel stelling van D '66 te formuleren in de vorm van een nieuw basis-programma, werd verworpen met 26 tegen, 14 vóór en 8 onthoudingen. Over de tweede motie met min of meer dezelfde inhoud, behoefde toen niet grandioze verzamel elpee met o.a. Edwin Hawkins Singers - Jesu' Joy of Man's Desiring Gert en Hermien - Als de rozen bloeien in Athene Andrévan Duin - Maar voor de rest gaat alles goed Charles Aznavour- Isabelle Exuma-Brown Girl Poppy's- Bonheur jê m Voor slechts f 1 5 t n STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 Naar'aanleiding van het weghalen van de pas geplaatste groene PTT-brieven- bussen zegt de heer D. van der Weyden van het postkantoor Soest, dat dit veel al te wijten is aan eigen schuld. Op drie na bleken de bussen niet af gesloten te zijn geweest met het bijge leverde hangslot. „Dan is het met enige moeite mogelijk de fixeerpen aan de binnenkant van de bus te verwij deren en de bus van de paal te lich ten", aldus de heer Van der Weijden. De meeste bussen zijn inmiddels te recht. Hier was sprake van vandalisme en in sommige gevallen werd de bus in de tuin teruggevonden. Bij de kleuterschool aan de Prins Hendriklaan was de vernieling com pleet; de deksel werd er afgerukt en daarna de bus vernield. Drs. H. M. JONKER (D *66) met P.v.d.A. niet samen te werken. meer gestemd te worden. Ook de derde motie haalde geen meerderheid; 26 te gen, 6 vóór en 14 onthoudingen. Hierin werd gevraagd -alleen als zelfstandige partij door te gaan „al dan niet in sa menwerking met anderen als we dui delijk kunnen formuleren, waaruit we ons bestaansrecht ontlenen, vanuit een niet-dogmatische maatschappij-visie, te streven naar een rechtvaardige en ge democratiseerde samenleving". In de motie werd verder gesteld, dat de P.v.d.A. „vanuit een dogmatische visie politiek bedryft die onze maat- schappy «n de huidige omstandigheden niet essentieel verandert en de P.P.R. vanuit een minder realistische ethische maatschappij-visie, die evenmin tot re sultaten leidt". De vierde motie werd aangenomen; 30 vóór, 20 tegen en 5 onthoudingen. In deze motie krijgt het nieuw te kie zen hoofdbestuur de opdracht voor 1 september tot voorstellen te komen, „die ertoe leiden, dat aan alle vooruit strevende Nederlanders, gebonden of ongebonden, de mogelijkheid wordt ge boden zich binnen een samenbindend kader te verzamelen". De heer H. van Mierlo, de fractie voorzitter in de Tweede Kamer, noem de de motie een papieren tijger, waar van hij veronderstelde dat ze niet uit te voeren was. De eerste struktuurmotie werd na een fors debat ingetrokken. In het debat werd o.m. gezegd dat het hoofdbestuur met zeven tegen vier stemmen te ken nen gegeven had te willen aftreden. De partijvoorzitter, mevrouw R. v. d. Scheer, wenste zich er echter niet aan te houden en had te kennen gegeven eerst haar beleid te willen verdedigen. Men noemde deze struktuurmotie van de groep Utrecht een verkapte motie van wantrouwen. Hierin werd het hoofdbestuur gevraagd om zijn funkties beschikbaar te stellen vóór 28 februari a.s. „omdat de diskussies op de alge mene ledenvergadering van 10 en 11 maart a.s. bij voorkeur niet aan per sonen gebonden moet zijn". De tweede struktuurmotie, betreffende het benoemen van een stuurgroep van vijf personen, die wordt belast met het opstellen van een concept voor nieuwe statuten en reglementen zowel voor de partij als voor de stichting vóór 1 november a.s., werd tenslotte aange nomen. In de motie wordt gezegd dat alle zittende bestuurleden op 1 januari 1D74 moeten aftreden Ruim een uur later dan gedacht was, werd het kongres gesloten. magie claaning van super eleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, etuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd QP ons edres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninglnnelaan 42 Dezelfde ervaringen elders in het land waren de heer v. d. Weijden niet bekend: „De eersten zijn in Friesland geplaatst, waar men kennelijk fatsoen lijker is. Soest en Baarn maken hun min of meer slechte reputatie waar". Ook de schoonheidsbezwaren waren de heer Van der Weijden bekend. Hij zelf vond ze niet mooi, maar aangezien er geen landelijke schoonheidsnormen bestaan, waaraan voldaan moet wor den, is het hoofdkantoor tot aanschaf van deze bussen overgegaan. Tijdens het veelvuldige contact met de ge meente is nooit de opmerking gevallen dat er van die kant bezwaar tegen zou bestaan. Het projekt is inmiddels rond op en kele naleveringen na. Morgen, vrijdag 23 februari, wordt in gebouw „De Rank" aan de Soesterberg- sestraat een filmavond gegeven voor de leden van de afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering der Bijen teelt in Nederland. De te vertonen film is geheel in Soest opgenomen door de imker de heer H. Rademaker. Hieraan vooraf gaat een programma verzorgd door de heer W. A. van Elmpt, waarin de bijen de hoofdrol spelen. Tussen de bedrijven door zullen mededelingen van huishou delijke aard gedaan worden. De avond begint om 20.00 uur. Dit jaar zal de Stille Omgang te Am sterdam gehouden worden in de nacht van 17 op 18 maart. De algemene in tentie van dit jaarlijkse gebeuren is: Eenheid van geest door de band van de vrede. Soesterberg gaat de Stille omgang doen samen met Soest, o.m. zaterdag 17 maart om 23.00 uur vertrek vanaf het Zwaantje naar de kerk van de H. H. Petrus en Paulus te Soest voor een plechtige Euaristieviering. Daarna ge zamenlijk vertrek per autobus naar de oude Mirakelstad. Om ongeveer 2.30 uur zondagmorgen zijn de „ommegan- gers" weer terug. Men kan zich aanmelden op de volgen de adressen: r.k. pastorie, Rademaker- straat 75 (tel. 1521); H. de Groot. Buys Ballotlaan 35; C. J. van der Donk, Laan Blussé van Oud-Alblas 4 (tel. 03490- 19730). Lohmanschool, Pr. Bernhard- De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Zondag 25 februari organiseert de „Thema-ochtenden Groep Soest" opnieuw een bijeenkomst in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. Het thema van deze ochtend zal zijn: Het milieu, de Derde Wereld en U. Onze plaatsgenoot Dr. Bram van der Lek, bioloog en lid van de Tweede Kamer, zal over dit onderwerp een inleiding houden, waarna er gelegen heid zal zijn voor diskussie en ver dere uitdieping van het onderwerp. Dik Stroband zal wederom diskussie- leider zijn. Ons milieu wordt ernstig aangetast. Het Namens de werkgroep milieu ls met de burgemeester gesproken over de ge luidsoverlast. Daarbij is de toezegging verkregen dat er bij de politie op zal worden aangedrongen meer attent te zijn. Nu omstreeks 1 april in het hele land het euvel van de geluidshinder door bromfietsen zal worden aangepakt, hoopt de werkgroep dat de politie in Soest niet zal achterblijven. Overigens is nog dit jaar een uitspraak van de Hoge Raad te verwachten, die de politie in staat stelt om met succes op te treden tegen geluidshinder door auto's. De werkgroep blijft in deze attent. Zij heeft graag de beschikking over cijfermateriaal en doet daarom een be roep op alle Inwoners die op dit ge bied klachten hebben een briefkaart te sturen aan de werkgroep milieu, p. a. A. Hahnweg 31 Soest. N.a.v. reacties hebben de milieutips een andere vorm gekregen en wel die van echte tips. Ditmaal water. Gebruik het niet onnodig. Dus: autowassen met mate en zonder waterverspilling. Tuinsproeien op de eerste de beste warme zomerdag, is ook niet nodig. U krijgt dan ook nog ster kere planten. Afval hoort niet in het water en evenmin in gootsteen of toilet, maar in de vuilnisbak. Gebruik ongekleurd toiletpapier. Dat kleurstof fen niet gevaarlijk zouden zijn moet nog worden bewezen. Nuttige adressen: Geluidshinderbestrij- ding Nederlandse Stichting Geluidhin der, Baan 170, Rotterdam. Vereniging Milieudefensie, Herengracht 109, Amsterdam. Vereniging tot behoud van de Wadden zee, Waddenhuls, Harlingen. En uw eigen milieu werkgroep kan altijd enthousiastelingen gebruiken. zal velen duidelijk zijn dat de verdere aantasting een maatschappelijk ver schijnsel is, wat verband houdt met verdere toename van onze welvaart. De milieu-krisis is niet iets wat zo maar per ongeluk ontstaan is. Het is ook niet iets wat men los kan zien van de Noord-Zuid verhouding. Er is een duidelijke samenhang tussen de milieu-krisis en de verhouding Rijkelanden-Armelanden, bijvoorbeeld de produktie van industrieële goederen en het gebruik van brandstoffen (steen kool, aardolie en gas) is in de laatste dertig jaren enorm, toegenomen. Deze toename komt grotendeels ten goede aan de Rijke Landen (meer werkge legenheid, betere lonen en daardoor weer meer vraag naar luxe artikelen). Is al deze groei nodig voor onze werk gelegenheid en onze welvaart? Maar in hoeverre profiteren de Armelanden van onze welvaart? Misschien kunnen we stellen dat de produktiegroei in wereldverband er niet toe leidt, dat de armoede en ach terstand in de Armelanden wordt op geheven maar eerder dat de onderont wikkeling wordt gecontinueerd en de kloof zelfs nog vergroot In een dergelijke visie, is de produk tiegroei in het Noorden niet een wen kende kans voor de ontwikkelingslan den, maar eerder een bedreiging, en dan is het ook niet zo. dat de Rijkelan- landen vervuilen ten bate van de ont wikkelingslanden, maar dat zij vervui len tenkoste van die landen. Volgens de Thema-Groep zijn dit zulke belangrijke vragen - met name voor de toekomst van zowel de Armelanden als ook de Rijkelanden - dat het in ruimere kring de aandacht verdient. Aanvang 10.30 uur. Crèche aanwezig. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. M. J. van Wyck, Lunteren. 19 uur ds. Jac. Smit Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. Jac. Smit, H.A. Iehtuskerk. Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. C, Terlouw, Vierhouten. 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. J. Smit. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor het plaatselijk Jeugd werk. Jeugdkerken 10 uur Ellheto, Driftje. Zondagsscholen. 10 uur De Savorin Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan. 10 uur drs. J. Thomas, Amersfoort. 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dahveg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur ds. M. Wilschut. 17 uur drs. J. Thomas, Amersfoort Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. G. Rang. 17 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERKEN (vrygemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. J. F. Hey, Amersfoort C. 14.45 uur ds. P. Deddens, Hilversum. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. De Romph, Naarden. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. Woensdag 28 februari, 19.30 uur ds. C. Wisse, Kootwijkerbroek. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. Wijkgebouw Schoutenkampweg/hoek Buntweg 10.15 uur kinderdienst. BRAAMHAGE 19 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 15.45 uur dienst Babycrèche en kinderdienst. Woensdag 28 februari 19.45 uur dienst. Heeskapel, Insingerstraat 53. Geen dienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. A. hoven. Hervormde kerk. 10 uur ds. J. J. Moll, Legerpredikant. 10 uur Jeugdkapel. 19uurds. R. Houtsma (Zon en Schild). Johannes Stichting. 10.30 uur ds. A. O. Zijlstra, Amersfoort. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserwcg 19.30 uur, ds. J. W. Hilverda, Hilver sum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. H Kiezenbrink, H.A. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest". Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. Schouten, Bilt- BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-16835 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat. tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag te 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. WHUbrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 8 en 11.30 uur en 9.30 uui Hoogmis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Dinsdag en donderdag 9 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang). SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door D. van Dorssen, Wiardi Beckmanstraat 302, tel. 15631 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119. SOESTERBERG. Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13 30 uur F. J. A. van Kooien, Julianaplein 5. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Apotheek Bierhaalder. Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, teL 12497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur. Zr. G. Pluim en Zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 14610. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. A. v. d. Berg, Paladijnenweg 110, Amersfoort, tel. 03490-28010 en Zr. G. Chamoun, Alb. Cuyplaan 118, tel. 16906. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 en Alb. Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001-12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36. ZONNEGLOREN, telefoon 19144 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelijks 14.00-15.30 en 19.00-20.30 2e klasse B: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-15.00 en 19 00-19.30 kinder-afd.: dagelijks 14.30-15.15 maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18 30-19.00 n.b. kinderen beneden de 16 jaar wor den op de kinderafdeling niet toege laten - baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.0C en 17.30-19.30 uur ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks ^1.00-11.30, 14.00-14.45 en 19 00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 dagelijks 13.45-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.30 kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 1830-19.00 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis". Burg. Grothe straat 51, Soest, télefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Tnterk Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. E. Kamper dinsdag woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur Braam- weg 34. tel 18140, Bureau voor levens, en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort lefoon 03490-31861. Spreekuur- dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavono van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed Raad v.h Bejaarden werk Sc-est: Warme maaltijdenvoorziening, infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk- Mevr. E. B Jonker Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck, Kerkpad n.z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: Mevr. S Steendijk-Oeer- lings Bartolottilaan 16. tel. 16389. Soestprveen: hr A van Scherpenzeel. Veenbesstraat 430, tel. 14782. Soesterberg: MevT J Hoekstra-Ger- kes Prof Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782; /oor Informaties betreffende pedlcu- redlenst. koffle-ochtenden, zangkoor, gynmasttekrursussen sociëteiten. Cul tureel seniorenpasponrt t.b v beiaar den: Bureau projektleldlng Burg. Gro thestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555: 24 uur per dag.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9