strox kornr Vrouw lichtgewond bij binnenbrandje Vogelexcursie Flevopolders Haarverzorging van wortel tot punt Instructiebad „De Turf" op de televisie Carnavalsfeest S.F.C. Lidewij Scheifes en Elisabeth van Asbeek geven kamerconcert in Artishockgebouw Nieuwe peuterspeelzaal heeft speelgoed nodig Eiermarkt Oplossing kruiswoordpuzzle vorige week Kunst" lenen in de bibliotheek Trouwcirculaires trouwkaarten x :MWï Drukkerij Smit Chez nous Vous êtes Chez vous ,De Kleine Witte" Vleesverkoop Overtreding werkloosheidswet Ook voor UW verwarming G.B.S. Centrale Verwarmings- bedrijf B.V. Aantal uitleningen van bibliotheek nam vorig jaar nauwelijks toe Aantal leden gestegen met ruim 400 Tweede klaverjasavond tussen Brandweer en Politie Jaarvergadering Ned. Vereniging van Huisvrouwen Afdeling R.K.P.N. gaat Kring Eemland" oprichten Toezicht in leeszaal van bibliotheek bard nodig IVieuwe jeugdtrainer voor Hees Openbare commissievergaderingen Nachtelijke afrekening Gecompliceerde autobotsing op de Laanstraat ST. BARBARA J. LUSTENH0UWER Esso Ssryscenfer Voor alle reparaties Groot enthousiasme bij instuif-sjoelen „Grote kaasprijs" gewonnen door Diepeveen uit Bilthoven Soester Courant van donderdag 1 maart 197S Bij een binnenbrandje in de woning Smitsweg 83, werd mevrouw Van Oos tendorp-De Jong lichtgewond aan vin- gens en aan haar been. Zij was op de bank in de woonkamer in slaap ge vallen, waardoor een juist opgestoken sigaret op een deken viel die vlam vatte. Door de hevige roodontwikke- ling werd zij wakker. Enigszins be dwelmd door de rook, wist zij echter toch alarm te slaan. De brandweerlie den moesten bij het blussen gebruik maken van persluchtmaskers. Met een straal van de nevelspuit werd het vuur «spoedig gedoofd. De schade bedraagt ongeveer 1000 gulden. Voor een brandje in een flat, drie hoog, aan de smitsweg, bleef de laddenwagen thuis. Met gebruikmaking van ouder wetse ladders werd de slang naar bo ven doorgegeven. Op veleT verzoek zal de Natuurbe- schermingswacht „Eemland" zaterdag 3 maart wederom een vogelexcursie organiseren naar de beide Flevopolders. Ongetwijfeld zal er ook nu weer een groot aantal soorten te zien zijn, w.o. waadvogels, roofvogels en vele soorten eenden en ganzen. Het wordt een dagtocht per autobus, van plm. 9.00 tot 16.00 uur. In Lelystad zal de reis worden onderbroken voor' de lunch. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus vrij. Nadere inlichtingen worden ge geven door het verenigingssecretariaat, telefoon 15693. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Zaterdag j.1. werden door een televi sieploeg van de NCRV in het instruc tiebad De Turf opnamen gemaakt voor een uitzending welke morgenavond om 22.05 uur plaats vindt. Een en ander houdt verband met een dokumentaire over hulp aan gehandi capten, waarin o.m. de werkzaamheden SEC viert vrijdag a.s. voor de tiende achtereenvolgende maal het jaarlijkse carnavalfeest in haar clubhuis aan de Bosstraat. Voor dit tweede lustrum feest heeft dé SEC evenementencom missie met de heren \V. de Bruin en J. Verwey Sr. voor extra attracties ge zorgd. In het langzamerhand wat te kleine clubhuis kunnen ruim negentig personen worden uitgebracht en ge zien het feit dat ruim zestig SEC le den zich van kaarten voorzagen is het aan te bevelen voor hen die vrijdag avond het altijd zo geslaagde SEC feest willen bijwonen zich in verbinding te stellen met de heer De Bruin. Muziek is er weer van de Melodisten. Ook nu weer prijzen voor de beste creaties ten aanzien van de kleding. Op zondagmiddag 4 maart a.s., om 3 uur, vindt wederom een kamerconcert plaats in de thans geheel gerestaureerde tentoonstellingszaal van het Artishock gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. De uitvoerenden zijn: Lidewij Scheifes, cello en Elisabeth van Asbeck, piano. Uitgevoerd worden composities van Francesco Saviero Geminiani (Sonate C dur op. 5), Paul Hindemith (Sonate op. 25 no 3), Claude Debussy (Sonate uit 1915), Jo van den Booren (Strofa uit 1969) en Bohuslav Martinu (Sonate no III uit 1952). Elisabeth van Asbeck studeerde o.l.v. Paul Frenkel aan het A'dams Conser vatorium en behaalde daar het solo-di ploma. Daarna studeerde zij te Parijs bij Madame Alice Gaultier-Léon en Mlle Ruth Friedenson. Tevens volgde zij de „classe d'accompagnement" bij Binnenkort wordt in Soest Zuid, aan de Duinweg ingang Kleuterschool „De Bengelenbak", een peuterspeelzaal ge opend. Er is heel wat nodig voor de kleintjes er hen speelparadijsjes hebben. We doen een beroep op U om eens op de zolder en in bergkasten te kijken of U nog goed bruikbaar speelgoed over heeft dat, door ons opgeknapt, opnieuw veel kinderen speelgenot kan verschaf fen. We zijn op zoek naar b.v. steppen en fietsen, poppen en poppenkleertjes knuffelbeesten, wiegjes en bedjes, ser viesjes, autobanden, wasmanden en keukenspulletjes, oude handdoeken en washandjes, volledige puzzels (leeftijd 2 tot 4 jaar). Behalve voor dit speelgoed houden we ons aanbevolen voor hulp bij het op knappen. Er moeten in het lokaal nog planken en kastjes, wandkleden en b.v. een speelhuis komen. Voor inlichtingen, het brengen of eventueel afhalen van speelgoed zijn er de volgende adressen: Mevrouw Walma v. d. Molen, Ereprijs straat 70, tel. 17772. Mevrouw Blom- mers, Burgemeester Grothestraat 69 a, tel. 17042. Mevrouw .Zeegers, Eiken laan 24, tel 15162. Mlle Nadia Boulanger. In 1955 nam zij deel aan de zomercursus van het „Con- servatoire Américain" te Fontainebleau. Behalve als soliste treedt Elisabeth van Asbeck regelmatig op met de violist Bé Feldbrugge en met het pianotrio Caribe, die o.a. veel concerten geven op de Nederlandse Antillen. Lidewij Scheifes studeerde aan het Brabants Conservatorium bij Louis Hardy, waar zij in 1966 het einddiplo ma solospel behaalde. In het seizoen 1967/68 studeerde zij bij André Lévy te Parijs aan de Ecole Normale de Musi- que, waar zij een eerste prijs met on derscheiding verwierf. Zij maakt sa men met Elly Baghuis en Jan Althof deel uit van het Flauto Dolce Trio, dat verschillende concerten gaf in Neder land, België en Engeland. Zij was ver bonden aan het Brabandts Orkest en het R'dams Philh. Orkest. November 1972 concerteerde zij met het AMOS Kwartet in Artishock. Ouders kunnen hun kinderen onder brengen bij het poppentheater „Picco- la" van Linette Weterings en haar dochter Oscarine uit Laren. Zij spelen die middag bij Artishock „Apenspul in het oerwoud" en na de pauze „De verrassing van Katrijn" Aanvang even een om drie uur. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 12,- tot 13,50, Middenprijs 12,75. Prijs per kg 1,99. HORIZONTAAL: I. groen; 5. oberen; 10. oke; 12. nto; 13. ra; 14. olm; 15. spinet; 17. dans; 19. ems; 21. tm; 22. epe; 24. Jena; 25. genre; 27. nor; 28. are; 30. riant; 32. ton; 34. ratel; 36. aal; 37. ss; 39. een; 40. mt; 41. gr; 43. prins; 44. sg; 46. pp; 48. opa; 50. pi; 52. ree; 55. salto; 57. amp; 59. nooit; 61. ada; 62. rad; 64. renet; 66. stil; 67. non; 68. pk; 69. mot; 71. elbe; 73. koelie; 76. oer; 78. eo; 79. Ier; 80. alt; 81. kroost; 82. sleep. VERTIKAAL: 1. gei; 2. one; 3. etter; 4. no; 5. ora; 6. banjo; 7. ro; 8. oleaat; 9. nmm; 10. ostara; 11. kpm; 16. noen; 17. de; 18. serre; 20. stelt; 23. pet; 25. galg; 26. nts; 27. nn; 29. rem; 31. ia; 33. odium; 35. ans; 38. spa; 39. esp; 42. rot; 45. grot; 46. psalm; 47. pad; 49. porie; 51. Inn; 53. ei; 54. etiket; 56. laster; 57. ad; 58. pro; 60. oele; 63. alles; 65. en kel; 67. ne; 68. pil; 70. ook; 72. bot: 74. ore; 75. lap; 77. ro; 79. is. ?9J Via de Stichtse Culturele Raad is de Openbare Bibliotheek tijdelijk, tot au gustus, in het bezit gekomen van een kollektie grafisch werk, eigendom van de Breda Brouwerij. Deze kollektie was door de Brouwerij oorspronkelijk uitgeleend aan de Universiteits Biblio theek in Utrecht, voor het zelfde doel: uitlenen. De animo ervoor was echter gering. Twee en twintig werken uit de kollek tie kunnen vanaf vandaag, 1 maart, aan de leden van de bibliotheek wor den uitgeleend één gulden per maand. Het is de bedoeling om in deze proefperiode de belangstelling van het publiek te peilen, om eventueel daar na in de bibliotheek een permanente artotheek te vestigen. Meerdere openbare bibliotheken in de provincie zullen ingeschakeld worden in deze artotheek. Buiten Soest ook Wijk bij Duurstede en mogelijk ook en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd p ié» Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Baam, Amersfoort, De Meern, Vleu ten, De Bilt en Bilthoven. G.S. hebben besloten voor de aankoop van kunstwerken 15.000 gulden be schikbaar te stellen. Een commissie zal zich met de aankoop belasten. van het Bentinckfonds belicht worden. Het fonds staat model voor een goe de, riet kostbare, begeleiding van ge handicapten in tegenstelling tot geor ganiseerde hulp in andere plaatsen, waar gigantische bedragen voor dit doel beschikbaar gesteld moeten wor den. De vice-voorzitter van het Ben tinckfonds, de heer B. J. van Os, geeft een uiteenzetting van de wijze waarop in Soest dit werk is aangepakt. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 75 en van 301 tot en met 360 en aan de houders van grijze kaarten genum merd van -1 tot en met 66. De 23-jarige R. H. uit Soest kreeg een procesverbaal wegens valsheid in ge schrifte. Hij inde in augustus van het vorig jaar een uitkering van de ww terwijl hij in die periode toch werkte in Baarn. De recherche loste deze week een oude oplichtingszaak op. Het betrof de verkoop van twee vloertrekkers, vorig jaar in december, aan de bedrijfslei der van Albert Heijn. In plaats van zes gulden, inde de 45-jarige koopman I. W. uit Utrecht, zestig gulden aan de kassa. Dat lukte hem door een nul achter de op de kassabon geplaatste zes te schrijven. Waldeck Pyrmontlaan 25 Tel. 02155 - 1 54 85 - Soestdyk Het aantal uitleningen van de openbare bibliotheek is vorig jaar nauwelijks toegneomen. Was het aantal in 1971 in totaal 329.429. in 1972 steeg het tot 330.772. Het aantal leden nam toe van 6100 tot 6528. Opvallend in deze statistische cijfers is wel dat het aantal uitleningen van het filiaal in Soest-Zuid het vorig jaar terugliep van 72.947 naar 66.034. Alle andere filialen gingen vooruit; Soes- terberg van 50.006 naar 50.383; de cen trale bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan van 195.283 naar 201.096; Zonne gloren van 6546 naar 7938; Braamhage Dit winterseizoen worden tussen delv. d. Brink, een welkomstwoord sprak brandweer en politie, drie klaverjas-en de speelwijze bekend maakte (bij wedstrijden gespeeld, waarvan de tweede j.1. vrijdagavond plaats vond in de recreatiezaal van de brandweer. In totaal waren achtenveertig dames en heren om 20 uur aanwezig, toen de voorzitter van de SPSV, de heer W. De ledenvergadering van afd. Baarn, Soest en Omstreken van bovengenoem de vereniging mocht zich in een rede lijke belangstelling van de zijde der leden verheugen. De voorzitster opende de vergadering met een hartekelijk welkom tot de aanwezigen, waarbij het haar genoegen deed te kunnen terugzien op een goed verenigingsjaar. Hierna las de secreta resse het jaarverslag over 1972 voor. Alle aktiviteiten van dat jaar passeer den de revue: bijeenkomsten op voor lichtend en ontspannend gebied, excur sies, koffie-ochtenden. In dit jaarverslag werden 7 excursies gehouden, waarvoor veel belangstel ling bestond. De verslagen van de verschillende clubs werden eveneens voorgelezen. Daaruit bleek dat vooral de bridge clubs floreerden. De bridgeclub Soest heeft 55 leden plus een wachtlijst, die van Baarn 45 leden. Er wordt elke week gespeeld, terwijl ook aan de ge westelijke bridgedrive wordt deelge nomen. De kegelclub speelt eens per week ln De Schouw in Bilthoven en kan nog enkele leden plaatsen. De handwerkclub komt eens per 14 dagen bijeen; er zijn een aantal nieuwe technieken geleerd; eind 1973 zijn de dames voornemens een aantal werk stukken te tonen. Het financieel overzicht van de pen- ningmeesteresse was duidelijk en over zichtelijk opgemaakt; er was zelfs een klein batig saldo. De kascommissie be staande uit de dames Zijlstra en Mooy rapporteerde, dat zij de administratie in orde hadden bevonden. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de dames Mooy en Rijk, terwijl mevrouw Van Weering als reserve zal fungeren. Het Maandbericht verscheen als ge woonlijk 11 maal. Het blad. dat ge heel aan de plaatselijke aktiviteiten is gewijd, zulks in tegenstelling tot het landelijke blad Denken Doen, wordt al vele jaren geschreven door mevrouw Oranje. Twee groepjes leden hadden het door het hoofdbestuur opgegeven studie-on derwerp „De economische waarde van de huisvrouw" besproken. Deze ver slagen werden voorgelezen en brachten verdere diskussie op gang. Van 2 bestuursleden moest helaas af scheid genomen worden. De presidente bedankte de penningmeesteresse, me vrouw Van Bolhuis, hartelijk voor het vele werk dat zij gedurende 8 jaar voor de afdeling had gedaan. Zij bood haar namens de vereniging een kadobon en bloemen aan. Ook de excursieleidster, mevrouw Van Hengel, werd bedankt voor haar organisatietalenten; alle ex cursies werden zorgvuldig voorbereid, zodat het altijd buitengewoon prettige tochten zijn geweest. Nadat nog enkele punten bij de rond vraag naar voren kwamen, sloot de voorzitster deze geanimeerde ledenver gadering. twee keer passen moet verplicht wor den gespeeld), met het gevolg, dat nog al eens een keer z.g. „nat" wordt ge speeld. De eerste ontmoeting, die plaats vond in december vorig jaar, was gunstig voor de brandweer, die een voorsprong had van honderden punten. De politie nam nu op behoorlijke wijze revanche en wist niet alleen de achterstallige punten weg te werken, maar nam zelfs een kleine voorsprong. De stand is na twee wedstrijden: Brandweer 60.410 punten. Politie 60.699 punten. De tien hoofdprijzen vielen ten deel aan: 1. W. den Hartog (pol.) 6707 p. 2. H. Kamphorst (br.) 6491 p. 3. J. Dijkstra (pol.) 6445 p. 4. R. van Doorn (br.) 6399 p. 5. J. Kooij (br.) 6357 p. 6. P. Surstedt (pol.) 6264 p. 7. C. Kerens (pol.) 6149 p. 8. H. J. Rademaker (br.) 6124 p. 9. E. v. d. Baan (br.) 6085 p. 10. Mevrouw Surstedt (pol.) 6031 pun ten. De heer J. F. Groart reikte, na deze tien prijzen, nog vele anderen uit. Tijdens een vergadering van de af deling Amersfoort van de Rooms Ka tholieke Partij Nederland, die vorig week werd gehouden, heeft het bestuur regionale plannen bekend gemaakt. De afdeling zal kontakt opnemen met de afdelingen uit de agglomoratie Eem land n.1.: Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Hoogland, Leusden, Nij kerk en Soest om tot een kriqg-afde- ling „Eemland" te komen. Hiervoor zal een grote openbare bijeenkomst te Amersfoort worden gehouden, waar bij het Tweede Kamerlid van de R.K.P.N., de heer Klaas Beuker het woord zal voeren. van 6546 naar 7938 en de buitendienst van 3211 naar 3777. Wat bet aantal leden betrof liep de belangstelling bij de jeugd terug van 1596 naar 1562. Het aantal volwassen leden steeg met 290, het aantal jonge ren met 130 en voor de diskoteek met 42. In 1972 werden 5303 boeken aange schaft, en kwamen er 2195 boeken be schikbaar uit het opgeheven filiaal Soestdijk. In totaal werd het boeken bestand daardoor vermeerderd met 7498 stuks. Daar stond tegenover een afschrijving van 5497 exemplaren. De schoolbibliotheek beschikte per 1 januari 1973 over 8880 boeken, t.w. 5236 studieboeken en 3644 leesboeken. In de discoteek waren 1245 platen, waarvan 95 eigen bezit en 1150 huur. Het aantal uitleningen steeg hier met 2005 tot 11970. Het totale boekenbezit bedroeg per 31 december 1972 51024, t.w. 32891 boe ken voor volwassenen, 4429 voor jon geren en 13704 voor de jeugd. Voor de volwassenen werden schaft 1841 studieboeken, 1823 romans en 174 boeken in vreemde talen, waar onder één Turks boek. Voor de jonge ren werden 58 studieboeken en 137 ro mans aangeschaft en voor de jeugd respectievelijk 491 en 733. Van de 5497 afgeschreven boeken vie len er 2230 in de categorie studieboe ken en 3240 in de categorie romans. Volgens de directrice, mevrouw G. G. A. Hoekstra, kan het tekort geraamd worden op ongeveer 40.000 boeken. Zij noemde dit een landelijk gegeven, waarbij Soest zeker niet uit de toon valt. Gelukkig was men wel met de op brengst van de donatie-actie onder de leden, die een bedrag van 9000 gulden opbracht. Daarvoor heeft men 650 boe ken aangeschaft. Deze opbrengst over trof alle verwachtingen. De leden zul len t.z.t. een verantwoording over de besteding van dit bedrag ontvangen. Het gedrag van de veelal jeugdige bezoekers aan de leeszaal varv de open bare bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan heeft helaas duidelijk gemaakt, dat zonder toezicht daar van rust geen sprake is. Door de „openbaarheid" van de open bare leeszaal is het niet mogelijk hen de toegang te ontzeggen en het wordt jammer gevonden dat zij daar mis bruik van maken. De directie van de bibliotheek is er toe overgegaan voor permanent toe zicht te zorgén, hetgeen op zich een kostbare affaire is. Zo heeft men ook een rookverbod moeten instellen, waardoor, aan één kant gelukkig, de interesse van de Aan de trainingsmoeilijkheden bij de pupillen van de voetbalvereniging Hees is voorlopig een eind gekomen. De oudtrainer van VVZ, de heer J. Beylard, heeft zich bereid verklaard, voorlopig nog dit seizoen, de jeugd op woensdagmiddag te begeleiden. jeugd voor het „warme en gezellige verblijf' iets is teruggelopen. Aan de andere kant betreurt men het dat de vele goedwillenden van deze maatregel de dupe zijn geworden. De vergadering van de commissie van penbare werken wordt gehouden op donderdag 8 maart a.s. om 16.00 uur. De nderwijscommissie vergadert even eens op 8 maart des avonds om 20 uur. De financiële commissie komt in open bare vergadering bijeen op dinsdag 13 maart 's middags om 15.30 uur. Bij een nachtelijke controle werd door de politie aangehouden de 30-jarige Amsterdammer L. J. H. Hij stond in het opsporingsregister voor Amster dam genoteerd voor het betalen van een geldboete van 225 gulden of 25 da gen hechtenis. In Soest voldeed hij terstond zijn schuld. Bij een gecompliceerde autobotsing op de Laanstraat werden vier auto's be schadigd, waarvan een zwaar. Per soonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. De heer B. v. G. parkeerde zijn auto, een Opel, aan de rechterzij de van de weg voorbij een inrit, waar uit hij vervolgens met een bestelwagen achteruit de Laanstraat op draaide. Op dat moment passeerde hem in een VW, W. v. B. die ruimte voldoende had om de vrachtwagen te ontwijken, maar daarna tegen de geparkeerde Opel opreed. Hij stuitte daarop terug tegen de vrachtwagen, waardoor de VW zowel aan de voor- als achterzijde zwaar werd beschadigd. De Opel was door de dreun op een voor hem staan de Peuqeot gedrukt, die eveneens licht werd beschadigd. Verzorging van R.K. Begrafenissen voor Soest, Soestdjjk en Soest-Zuid. Kolonieweg 10 - Soestdijk Tel. 2327. b.g.g. 03490-22444 GOUDEN TIENTJE. Wat verstaat men onder een naslag gouden tientje? Heeft het dezelfde waarde als een tien- je dat men bij de bank koopt? Is er verschil in karaat? Antwoord: Sinds de wijziging van de Muntwet in 1948 is het gouden tientje geen wettige munt meer. Het vervaar digen van naslagen is geen valsemun terij meer in ons land. Toen de oude gouden tientjes duur werden, doordat er van verzamelaars en juweliers veel vraag ontstond, zijn er diverse nasla gen op de markt verschenen van di verse onbekende herkomst. Als regel zijn deze veel goedkoper dan de oude, echte. Beide zijn bij de banken te koop, waarbij de prijs dus sterk verschilt. Daar de waarde van het goud als me taal meestal maar een fractie van de waarde als munt, penning of sieraad is de naslag als regel (maar dat garandeert niet dat er geen andere zijn) wel van minstens zo goed gehalte als het echter stuk. VITAMINEN. Kennissen vertelden mij dat als ik het sap van citrusvruch ten met water vermeng, er geen vita minen meer inzitten. Is dat zo? Antwoord: Zolang u geen kokend wa ter bij het sap van citrusvruchten doet, behoeft u niet bang te zijn voor ver dwijnen van de vitaminen. Wel wordt het percentage lager door de verdun ning. KENTEKENBEWIJS. Wat moet je doen als het kentekenbewijs van je auto verloren is Antwoord: In geval van verloren ken tekenbewijs dient u zich te wenden tot de plaatselijke politie, die u een ge stempeld en ondertekend formulier voor aanvraag van een duplicaat-ken tekenbewijs afgeeft, dat u - zoveel mogelijk ingevuld - moet opzenden naar de rijksdienst voor het wegver keer, Fruitweg 262, Den Haag, Keuring volgt dan vanzelf later. BEGRAFENIS KENNEDY. Zou u mij kunnen zeggen of de muziek, ge speeld tijdens de begrafenis van presi dent Kennedy, ook op een langspeel plaat in de handel is gebracht? Antwoord: De muziek, gespeeld tijdens de begrafenis van president Kennedy, is opgenomen op een plaat, die is uit gekomen bij CBS, onder de titel „Battle-Hymn of the Republic" van Andy Williams. WIJN. Wat betekent eigenlijk de aanduiding „dry" voor een wijnsoort? Antwoord: In de wijnhandel worden de Engelse uitdrukking „dry" en de Franse uitdrukking „sec", die beide letterlijk „droog" betekenen, gebruikt om aan te duiden, dat het gehalte aan natuurlijke suiker, die .in het druiven nat aanwezig was, door gisting geheel is omgezet, zodat de wijn niet zoet smaakt. Later gebruikte men deze aan duiding ook voor andere dranken, meestal om daarmee aan te geven, dat deze drank onvermengd en dus ook niet gezoet is. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-X6835 De sjoelwedstrijden, die afgelopen za terdagmorgen zijn gehouden in het restaurant van de sporthal tijdens de wekelijks terugkerende sportinstuif, zijn bij de jeugd zeer in de smaak ge vallen. Zo'n tweehonderd jnogens en meisjes, in de leeftijd variërend van zes tot en met dertien jaar, mochten bij de sjoelbakken proberen in hun leeftijdsgroep de meeste punten te scoren. Fanatiek werd er gewerkt en De „Grote Kaasprijs", uitgeloofd door oud-wielrenner en Tempolid, de heer J. Vonk uit Nederhorst den Berg is na een spannende strijd in de sprint gewonnen door Diepeveen uit Biltho ven. Zondagmorgen startten de 70 amateurs voor hun zestig kilometer op het par koers op het Soester industrieterrein. Er bestond voor deze wedstrijd redelijk veel belangstelling. Na een enerverende strijd met wisselende kopgroepen, waarbij zeer hard gereden werd, vorm de zich in de laatste fase een kopgroep van zeven man, die een kleine voor sprong wist op le bouwen. Zij bevoch ten in een eindsprint de eerste plaats, waaruit Diepeveen als winnaar tevoor schijn kwam. 2. Bakker uit Soest, 3. Pouw uit Nederhorst den Berg, 4. v. d. Broek en 5. Schipper beiden uit Soest. A.s. zondag neemt Tempo deel aan wedstrijden die op het Industrieterrein in Amersfoort gereden worden. Daarin komen ook uit leden van de vereniging de Pedaalrenners uit Amersfoort, van de Adelaars uit Hilversum en van de wielrenvereniging Amersfoort. de controle werd zeer goed uitgevoerd door vier zesde klas meisjes van de school van instuifmedewerker Evert Hilhorst, die door zijn eigen leerlingen op zijn vingers werd getikt toen hij zich liet inschrijven als Evertje Hil horst in dp leeftijd van dertien jaar. Dat hij zelfs niet in de prijzen viel was het gebrek aan ervaring en uit houdingsvermogen. ^leen, dan ging het beter bij de jeugd zelf. Met overgave werd er gesjoeld en men wist ook dat er leuke prijzen te winnen waren. Uiteindelijk volgde om half twaalf de prijsuitreiking. De uitslag was als volgt: 6 jaar: Arnold Hagen met 63 punten; 7-jarigen: Jelle Buisman en Yvonne Kieleges met 60 punten; 8 jaar: Jos Kramer met 97 punten; 9 jaar: Guido van Asch, Jenny Broek en Hans van Willege met 69 punten: 10 jaar: Frank van Willege 95 punten; 11 jaar: Willem Jan van Schaik 102 punten; 12 jaar: Eddv Andreas 88 punten en 13 jaar: Jolanda Koster met 96 punten. Ook zaterdagmorgen is er weer volop sport voor de jeugd in de Soester Sporthal. Van negen tot twaalf uur kan men weer meedoen aan alle sporten waar men zin in heeft.

Soester Courant | 1973 | | pagina 15