Burgemeester weegt baby V-ï-' -• -i'y Goed initiatief de grond in geboord Overzichtstentoonstelling van Willem Reijers Donderdag 1 maart 1973 51e jaargang no. 27 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152* - Postgiro 12615U PARLEMENT OE VAKBOND 162 bekeuringen voor overtreding maximum snelheid Antieke lantaarn vernield Onbekende chauffeur beschadigt spoorboom Medisch Centrum van gezamenlijke kruisverenigingen officieel geopend B^jgaa Bestuur postduivenvereniging wacht te vergeefs m Amnesty International vraagt uw hulp voor een kwart miljoen politieke gevangenen Wereldgebedsdag Het oog gericht op de tragedie boven Sinai Overstroming op de Koningsweg N.C.V.B. afd. Soest-Ziiid Nederlandse Reisvereniging Geslaagd SOESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,— Verschijnt iedere donderdag Het verlangen van de vakbonden om een verdere nivellering van de inko mens te verkrijgen heeft tot een sta king bij de Hoogovens en z.g. prikak- ties bij een flink aantal kleinere be drijven geleid. De animo voor het sta ken bij Hoogovens bleek bij de werk nemers niet zo erg groot. De kader leden, ja zelfs de voorzitters van de industriebonden van N.V.V., de heren A. Groenevelt en P. Brussel, moesten de werknemers herhaaldelijk aanspo ren om hun vakbondslicht te doen. En het voor een bemiddelingspoging in schakelen van een viertal werkne- mers-kommissarissen - zo ver is men bij Hoogovens ook al - leidde al spoe dig tot een hernieuwd kontakt tussen bedrijfsleiding en vakbondsbesturen. Neen, het zat niet zo lekker met die staking. Het overgrote deel van het personeel voelde er maar weinig voor. Afgezien van het feit hoe men een ni vellering van de inkomens bekijkt, of dat inderdaad wel tot een betere so ciale verhouding leidt, komt het in ieder geval neer op een strukturele verandering in de maatschappelijke verhoudingen. En moet een zo in grijpend iets maar even gedikteerd worden door vakbondsbestuurders? Ze ker, het is besproken op ledenvergade ringen. Maar ieder nuchter denkend mens weet hoe een ledenvergadering, van welke club ook, gedirigeerd wordt door het bestuur en zeker wanneer dit dan nog speciaal voor dit doel getrain de bestuurders zijn. Dit groepje bestuurders wil nu via de nieuwe c.a.o. hun idee van nivelle ring nationaal doordrukken. Doch dat is in een demokratisch en parlemen tair systeem niet de weg om een struk turele verandering tot stand te bren gen. Het is een zuiver politieke kwes tie en het is dus het parlement dat hierover moet oordelen en eventueel de wijze waarop moet vaststellen. De vakbonden omvatten bovendien nau welijks de helft van alle werknemers in ons land. Zij zijn dus bepaald niet de verantwoorde aangewezen instan tie om een strukturele verandering af te handelen. Hoe ver zijn we dan nog af van de diktatoriale korporatieve of volledig kommunistische staat? Het hogere personeel, om wier belangen het hier bij in de eerste plaats gaat, mag van de bonden hierin al geen eigen geluid meer laten horen. Wij beslissen, bij u, over u, maar zonder u. Ja, als een klein onderdeel van de gehele vak bond mogen' zë z!g. meepraten eri be slissen, doch daarin worden zij na tuurlijk overstemd door het grotere aantal van de lager betaalde handar beiders. En dat z.g. hogere personeel wil natuurlijk ook zijn koopkracht behouden en over eventuele beperking daarvan een stem in het kapitel heb ben. Inkomens-nivellering is bovendien een zo komolexe zaak, dat het niet af hankelijk kan zijn van alleen het oor deel en het besluit van een vakbond. Via de belastingen vindt er al een in grijpende nivellering plaats. Nu ook nog eens een volgende fase erin berei ken door een direkte ingreep in de bij c.a.o. vast te stellen loonsverho gingen, kan individueel tot grote on rechtvaardigheden leiden. Het gehele complex van belastingen en andere verplichtingen dient hier bij bezien te worden. Daarom is dit 'n zaak voor regering en parlement. Terwille van de rechtvaardigheid en terwille van behoud van de demokra- tie is het daarom te hopen dat de werkgevers voor deze nivellering van de vakbonden niet door de knieën gaan. Het gaat in dit geval nog om nauwelijks van belang zijnde bedra gen, die daarom ook feitelijk geen konflikt waard zijn, doch veel meer telt het principe. Wanneer we de vak bonden toestaan om op eigen houtje politieke beslissingen door te voeren, laten we dan ook maar ineens alle politieke partijen en gekozen parle ment afschaffen. Dan weten we waar ■we aan toe zijn. C1 Bij een deze week op de nieuwe rijks weg te Soesterberg uitgeoefende con trole op de maximum snelheid, heeft de politie 162 processen-verbaal opge maakt. Er passeerden gedurende de controle periode 2500 voertuigen. Op de rijksweg geldt een maximum snelheid van 70 km. De hoogst gemeten snel heid was 124 km p.u. Een van de oude lantaarnpalen aan de Eemstraat werd omver gereden door de 28-jarige boekhouder A. v. d. B. uit Soest. Na de- aanrijding was hij doorgereden, maar hij meldde zich de volgende dag. Gladheid was de oorzaak van de botsing geweest. De verzeke ring betaalt de schade. Een tot nu toe onbekende bestuurder van een personenauto heeft een spoor boom bij het station Soestduinen be schadigd. Hij reed tegen de neergela ten boom op en vroeg daarna, zeer correct aan een ooggetuige, waar hij de politie kon vinden. Men verwees hem naar de post vlak bij het station op de Soesterbergsestraat. Daar heeft hij zich tot nu toe niet gemeld en zo als hij mogelijk nu nog steeds de po litie zoekt, zo zoekt de politie hem. Vrijdagmiddag j.I. opende de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van llaaïten, in aanwezigheid van vele plaatselijke autoriteiten, het nieuwe medisch centrum van de gezamenlijke kruisverenigingen. Daartoe uitgenodigd door de voorzitter van de Stichting Gezondheidsbevorde ring Soest, dr. G. de Vos, woog zij de drie maanden oude Martin Peter Smid, die „inclusief de inhoud van de luier", zoals zij zei, „8040 gram woog". Daar mee was de officiële opening een feit. De burgemeester wenste Martin Peter en alle kindertjes in de omgeving, als ook zijn ouders en alle vaders en moe ders, de zusters en allen, die in het centrum moeten werken, veel geluk met het nieuwe gebouw. „Het is maar gelukkig dat er nog :teeds jonge vrouwen, en tegenwoordig ook jonge mannen, gevonden worden, die in de gezondheidszorg willen wer ken. U had wel tien van deze centra kunnen bouwen, maar als deze jonge mensen er# niet meer zouden zijn, kon u wel sluiten", aldus de burgemeester tot het bestuur van de stichting. Zij wist dat de totstandkoming van het centrum te danken was aan veel doorzettingsvermógen van het bestuur en dat er op het afgelegde pad veel doornen gelegen hadden. „Al is het al lemaal niet meegevallen, toch is u dankzij dat doorzettingsvermogen al een heel eind gevorderd op de weg naar algehele integratie". De burge meester meende wel dat dat er uitein delijk van komen moest, zij het dan met behoud van 'eigen levensbeschou welijke achtergronden. Zij memoreerde ook 'de vele finan ciële problemen waarmee de stichting te kampen had en de moeilijk te ver krijgen subsidies en zij zei in dit ver band: „Geen toespraak van de minister tegenwoordig of hij praat met een steeds langer wordend gezicht, steeds moeizamer over gezondheidszorg". „De preventieve gezondheidszorg waar mee de kinderen hier omringd worden, kan evenwel betekenen, dat zij later minder curatieve gezondheidszorg no dig hebben", aldus de burgemeester. Zij besloot met de wens uit te spreken dat de samenwerking van de kruis verenigingen zó zou worden, „dat men niet meer weet om welke kleur het gaat" en. zij raadde alle aanwezigen aan, voorzover zy dat nóg niet waren, lid.te worden van een kruisvereniging. Dr. G. de Vos dankte de burgemees ter voor de „eerste weging" en bood vervolgens de moeder van de baby een geschenkje aan. Ondanks dat het niet makkelijk ge weest was de samenwerking van de :rond te krijgen, de eerste stappen daartoe werden in juli 1968 gezet, meen- de hij dat de realisatie van de plan nen binnen vijf jaar, een bijzondere prestatie was, dat als voorbeeld kon dienen voor velen in het land. Hij bracht dank aan alle bestuurders, aan de wijkzusters voor hun speciale inbreng, aan Rijk, provincie en ge meente, aan de architect B. H. Dio- nisius uit Culemborg, aan aannemer de n.v. v./h. W. van Asch en Zonen en de bouwcommissie, bestaande uit de heren N. H. Breedeveld, P. van Rijn en J. Reulen. Zuster Sligter, districtsverpleegster in algemene dienst, bood vervolgens met 2en toepasselijk toespraakje een cadeau aan. Zuster Kitty Kropff deed dat (een ets) namens de wijkverpleegsters. Ver der waren er geschenken van de Pro vinciale Utrechtse Federatie (een tafel), stoeltjes van de aannemer, een klok van het Centraal Verwarmingsbedrijf G.B.S. uit Soest, eveneens een klok van het schildersbedrijf G. Donker, alsme de vele bloemstukken. Indeling gebouw Na de officiële opening maakten velen jebruik van de gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Het is een bijzonder fraai centrum geworden, waarmee de architect Dionisius alle eer inlegt. Het heeft een oppervlakte van 25 x 25 me ter, waarboven een etage van 15,40 x 15,40 meter. Via de hoofdingang aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg) komt men in een portaal dat toegang geeft tot een ruimte van 10 x 12 meter. Deze hal heeft een rubbervloerbedekking en is bedoeld als wachtruimte voor het kleuter- en zuigelingenbureau. Aan de rechterzijde bevinden zich de dok ters-, zusters- en boxenkamers. De dokterskamer beschikt over drie kleedboxen, waardoor deze ook dienst kan doen voor b.v. keuringen. Ook be vindt zich op de begane grond- het voorraadmagazijn en de administratie. Verder is beneden een ruimte verhuurd aan de Bondsspaarbank en is nog een ruimte leeg en niet afgewerkt. In de entreehal is een trap naar de etage, waar een lokaal verhuurd is aan een fysiotherapeut. Verder is er een grote zaal, die verhuurd kan wor den aan verenigingen e.d. waardoor het centrum ook een wijkfunctie krijgt. Hier is rekening gehouden met een wens van de gemeente. Er is sprake van dat de R.K. Kerk er een dienst gaat houden. De totale stichtingskosten beliepen een bedrag van 906.250,-; daarvan voor de bouwkosten ƒ481.000,-, de grondaan koop 150.000.- en 87.500,- voor BTW. inrichting, architecten honorarium e.d. De gemeente stelde zich garant voor het betalen van rente en aflossing van de door de Stichting gesloten lening, groot 850.000 gulden. Voor het eerste jaar houdt men reke ning met een exploitatie-verlies van 50.000 gulden. De eerste steen van het gebouw werd vorig jaar, 23 mei gelegd door oud burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck. Het metselwerk werd verricht door de firma C. E. v. d. Goede, het sanitaire installatie, alsook de dakbedekking firma C. E. v. d. Poede, de sanitaire werd aangebracht door de firma C. van Fulpen. Het wegen van de baby Martin Peter Smid, onder het toeziend oog van een wijkzuster en Dr. G. de Vos, betekende de officiële opening van het Medisch Centrum. „Het moet mogelijk zijn met de medewerking van alle belanghebbenden tot een oplossing te komen", aldus een zin uit de brief die het bestuur van de post duivenvereniging „De Vriendschap" verzond aan een twintigtal bewoners van de Nachtegaalweg en de Vinkenweg. Zij toch zouden de mogelijke klagers kun nen zijn bij de politie over de overlast die bezoekers aan hun clubgebouw veroorzaken. In de brief werden de omwonenden uitgenodigd vrijdagavond 23 februari in het clubhuis de moeilijkheden te be spreken, waarvoor dan een oplossing ;evonden zou kunnen worden. Om acht uur was het bestuur voltallig aanwezig, alsook een vertegenwoordig ster van de vereniging de Soester Ge meenschap en de pers. Om acht uur waren er nog geen geno digden uit de omgeving; om kwart over acht nog niet en om half negen ook niet. Wel twee berichten van verhinde ring; een schriftelijke en een monde linge. De dichtsbijwonende, de heer J. Veldhuizen, schreef dat hij verhinderd was, endat hij geen last had van de bezoekers aan het clubgebouw. Pikante noot: de heer Veldhuizen was destijds woordvoerder van de bezwaar den tijdens de hearing met de wethou der. Ook mevrouw Lagemaat, Nachtegaal- weg 16, kon niet komen. Zij deelde dit mondeling mee en vertelde erbij dat ze alle berichten over herrie onzin vond. Zij had er nooit iets van gemerkt. Dat was alles. Voorzitter J. A. C. Ka merbeek: „Als er helemaal niemand komt ga je veronderstellen dat het afgesproken werk is". Hij geeft overigens in een gesprek wel toe. dat sommige klachten gegrond waren. „Het is ons enkele keren uit de hand gelopen, o.a. twee keer bij bingo avonden van de basketball vereniging Red Stars. Na de eerste keer wilden wij hun de zaal niet meer geven. Op verzoek van wethouder De Haan heb ben we het toch nog een keer gedaan. Helaas ging het ook toen weer ver keerd". Alle bijeenkomsten van de vereniging moeten worden aangekondigd, voor alle bijeenkomsten met een feestelijk ka rakter is vergunning nodig. Die worden altijd aangevraagd, „op één keer na, toen het door onderlinge mis verstanden vergeten werd". Wat de toestemming betreft: „op 4 ja nuari vroegen wij toestemming voor een bruiloft van een onzer leden. Op 22 januari kregen we die telefonisch „tot twaalf uur". Op 26 januari was de bruiloft. Toen kon er niets meer ver anderd worden, want wat is nou een bruiloft tot twaalf uur?" Om acht over twaalf kwam de politie, die aanmer kingen maakte dat de gasten nog niet verdwenen waren. Voor de ouderavond van de Peuter speelzaal werd toestemming gevraagd op 29 januari. Op 15 februari kwam de telefonische toestemming, op 19 fe bruari de schriftelijke, „tot elf uur". Op 20 februari was de ouderavond. Het bestuur is over deze gang van zaken niet erg te spreken, temeer daar de burgemeester tijdens een ouderhoud hen verzekerd had, dat drie weken ruim voldoende was. Secretaris M. Uhl: „De burgemeester had het in dat onderhoud over een houten gebouw, dat zo gehorig was. En ons clubhuis is van steen". Veel „eigen" bruiloften komen niet voor, „ik ben nu tien jaar voorzitter en in die tijd heb ik hooguit 5 a 6 bruiloften van clubledep meegemaakt. De zaal wordt nooit beschikbaar ge steld aan derden voor bruiloften. Wij zelf hebben 2 a 3 feestavonden per jaar. Daar krijgen we vergunning voor tot 2 uur, en voor de rest is er eens in de veertien dagen een kaartavond, zon der muziek, tot twaalf uur", aldus de heer Kamerbeek. Het bestuur had graag in onderling overleg met de omwonenden de be staande moeilijkheden besproken. „In onderling overleg hadden we misschien kunnen komen tot de afspraak dat we in totaal vijf of zes feestavonden zou den houden." En ookdat klachten eerst recht streeks bij het clubhuis gemeld werden en niet a la minute aan de politie. „Wij kunnen er dan direct iets tegen doen. Dat doe je toch ook als je buren een beetje luidruchtig zijn?" Helaas "is het verhelderende gesprek niet mogelijk geweest. De 20 klaar zette stoelen bleven leeg en een groot deel van de gezette koffie verdween in de gootsteen. „Zeer teleurstellend dat de buurt er niet op is ingegaan", zegt mevrouw M Muurling van de Soester Gemeenschap Het is jammer dat dit loffelijk initia tief de grond is in geboord. De onver draagzaamheid viert hoogtij. Morgenavond, vrijdag 2 maart, te 20.30 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat de overzichts tentoonstelling geopend van werk van de in1 1958 op 48-jarige leeftijd over leden beeldhouwer Willem L. Reijers. Reijers, de schepper van het prach tige oorlogsmonument te Zijpersluis, werd geboren in 1910 als jongste zoon in een notarisgezin te Arnhem. Na in te Arnhem, het jVerkeerswezen" voor de Emmabrug in Groningen, de „En gel" in het Beatrixpark te Amsterdam, een gevelsteen in de Schreijerstoren, de „Man van Vught" aangekocht door de gemeente van Heiloo, de „treurende vrouw met vlag" te Vorden, de wind wijzer op het Rijkskantorengebouw te Ooststellingwerf en een balkonhek aan aan de gevel van het provinciehuis te Arnhem. Het monument voor de gefusilleerden te Zijpersluis 1926 in de leer gedaan te zijn bij een bloembollenhandelaar, vertrok hij. een jaar later naar München, waar hij be halve de lessen in boekhouden en han delscorrespondentie, tekenles nam bij een caricaturist. In 1931 verhuist hij naar Londen, waar hij cursussen volgt aan de Grosvernor School of Modern Art. In 1934 wordt hij leerling van Ferdinand Léger in Parijs: in 1938 is hij in Florence om in 1939 weer terug te keren naar Pa rijs en les neemt bij Zadlrine. Vóór het uitbreken van de oorlog is hij terug in Nederland, waar hij zich in Bergen vestigt. In de dan volgende jaren ex poseert hij. ondermeer in Amsterdam, Den Haag, park Sonsbeek in Arnhem, paleis voor Schone Kunsten te Brus sel, in Luik en in Rotterdam. In 1946 krijgt Reijers zijn eerste grote op dracht, het reeds genoemde monument voor gefusilleerden te Zijpersluis, de machtige in afweer geheven hand met de vredesduif. Hij maakt meer ont werpen, waarvan sommigen helaas niet tot uitvoering zijn gekomen. Wel o.a. de „Phoenix" voor de stationshal In het Artishockgebouw geven een twintigtal plastieken van de beeldhou wer een duidelijk overzicht van zijn werk. Daarnaast ook vele foto's en schetsontwerpen van de verschillende geplaatste monumenten, ook schilderij en uit zijn studietijd, voordat hij met beeldhouwen begon. Bij de opening toont de zoon van de beeldhouwer, Zeger Reijers, een serie klankbeelddia's met gesproken teksten van Pier re Janssen. Deze unieke tentoonstelling is dagelijks ook in de weekends, geopend van 14 tot 17 uur, uitgezonderd zondag 4 maart a.s., vanwege het concert in de tentoonstellingszaal. De toegang is gra tis. De magnifieke catalogus van al het werk van de beeldhouwer is verkrijg baar tegen betaling van ƒ7,50. Buiten de openingstijden kunnen ook groepen (scholieren e.d.) de expositie bezoeken. Gaarne daarvan vooraf te lefonisch bericht op nummer 18456. De tentoonstelling loopt tot 31 maart. Over de hele wereld verspreid zitten er mensen opgesloten in gevangenissen en kampen, omdat zy zich hebben uitgesproken tegen bepaalde toestanden In hun land. Of alleen maar omdat ze iets hebben gezegd dat de machthebbers niet zinde. Zij zijn het slachtoffer van politieke onverdraagzaamheid, religieus fanatis me, rassendiscriminatie, bruut machts misbruik. Het zijn gewone mensen: studenten, toneelspelers, artsen, boeren, arbeiders, priesters, politici, socialisten, baptisten, communisten, joden, libera len. Zij worden ontslagen, verbannen, op gesloten, gemarteld, doodgetrapt. Vaak in eenzaamheid, zonder dat iemand van hen weet. Sinds 1961 werkt Amnesty Internatio nal voor de vrijheid van meningsuiting op politiek en godsdienstig gebied. Strikt onpartijdig worden er gevange nen geholpen, wat de inhoud van hun overtuiging ook is en in welk land ze ook worden vastgehouden, Amnesty International heeft ruim 22.000 leden in meer dan 40 landen; de grootste afdelingen zijn in West Duits land, Nederland, Zweden en Engeland. Het Internationale Secretariaat en het onderzoekbureau zijn in Londen geves tigd, waar een klein aantal deskundi gen een volledige dagtaak heeft. Zij worden geholpen door een groot aantal vrijwilligers, dat enkele uren per dag of per week diverse werkzaamheden verricht. Hoe u hulp kunt bieden Men kan dit ondermeer doen door: Mee te doen in een werkgroep. Deel te nemen aan de kaartenactie. Mee te doen in een adoptiegroep. Regelmatig geld te sturen of een eenmalige bijdrage zenden. Geïnteresseerden uit Soest en omgeving kunnen vrijblijvend een inlichtingen folder aanvragen of telefonisch inlich tingen inwinnen bij A. Elderenbosch, Wiardi Beckmanstraat 320, Soest, tel. 02155-17001. Morgen, vrijdag 2 maart, 'wordt in de gehele wereld gebeden door miljoenen mensen met dezelfde woorden, ieder in zijn taal. Als thema werd door rooms- katholieke en protestante vrouwen uit Nieuw-Zeeland gekozen „Waakzaam in onze tijd". Bij gelegenheid van deze gebedsdag komt men in Soest op twee plaatsen samen; in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein en in de Open Hof. aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg. Deze diensten beginnen om 20.00 uur. Het neerschieten van een Libisch ver keersvliegtuig door Israëlische straal jagers is niet slechts een grote men selijke ramp, maar bovendien een in cident dat fataal is voor de toch al geringe vredeskansen in het nabije oosten. De wraakzucht in de Arabische landen is begrijpelijk weer feller aan gewakkerd en niemand zal zich ver bazen als er een vergelding komt waarvan waarschijnlijk ook weer on- schuldigen het slachtoffer worden. Een minstens zo erg gevolg hiervan is dat geen Arabische regeringsleider het in die oog-om-oogsfeer tegenover zijn burgers kan verantwoorden ook maar in het minst inschrikkelijk te lijken, als hoedanig zelfs de bereid heid om met Israël te praten zelfs wordt aangerekend. Wat de Israëli's o.a. als rekening voor de schietpartij gepresenteerd wordt is dat het ook voor de Amerikaanse regering, van wie het heet dat ze een nieuw vredes initiatief aan het ontwikkelen is, moeilijker wordt daarmee een begin te maken. En men beseft in Israël zeer wel dat de V.S. niet zozeer uit liefde voor de joodse staat pogingen in het werk wil stellen om de konflik- ten in het nabije oosten te sussen. Nixon heeft geen behoefte Israël in de steek te laten, maar hij is ook een zakelijk man die aan de Amerikaanse belangen denkt en daardoor weet dat zijn relatie met de oliebezittende Ara bische landen niet al te gespannen mag worden. Kortom: onder de hui dige omstandigheden is het Washing ton onmogelijk om door vleien of drei gen iets te bereiken bij de Egiptische reizende ambassadeur Ismail, die wel de Kissinger van Sadat wordt ge noemd. Premier Meir hoeft er ook niet op te rekenen dat ze al te hartelijk ont vangen wordt in de V.S. Tenslotte waren het haar straaljagerpiloten die de atmosfeer zo grondig verknoeid hebben. Waarschijnlijk heeft minister van defensie Davan wel gelijk als hij het voorval schildert als een opklim mende reeks tragische vergissingen die tot het droeve resultaat leidde. Een reeks vergissingen die niet voorge vallen was als in het nabije oosten niet de gespannen sfeer heerste waar toe ook de akties van de Palestijnse guerrillastrijders hebben bijgedragen. Van deze desnerado's kan van alles verwachtworden en er is in Israël zeker een angstig geloof gehecht aan het verhaal dat de zwarte-Septem- berbeweging voornemens was een bur gervliegtuig vol explosieven op Tel Aviv te laten neerstorten, een krank zinnig plan, maar de Zwarte-Septem- bermannen doen krankzinige dingen. Dat de straaljagers in opperste waak zaamheid opstegen is dus verklaar baar en dat er wat vlugger geschoten is dan normaal is ook wel begrijpelijk. Was de piloot van het burgertoestel na aanmaning neergedaald dan zou er niets gebeurd zijn en ook hij moet - hoe en waarom is lang niet duidelijk - een der tragische vergissingen heb ben gemaakt die in de ramp uit mondden. Begrijpelijk is het wel dat door een samenloop van fouten en misverstanden of wat dan ook tot ziets kon komen, maar het is onder geen omstandigheid helemaal goed te praten. KANTMAN. Water uit een tank van de sprinkler installatie bij de N.V. Golfkarton In dustrie Mercurius, veroorzaakte maan dagmorgen een overstroming op de Koningsweg. De 50.000 liter zette een gedeelte van het fabrieksterrein blank, vanwaar het de Koningsweg opliep. Zeker 100 meter van de weg kwam onder water te staan. Doordat de tem peratuur beneden nul was, was het wegdek spoedig een ijsbaan. Personeel van Mercurius loste door zoet te strooien, de problemen weer spoedig op. De afdeling Soest-Zuid van de Neder lands Christen Vrouwen Bond houdt woensdagavond 7 maart a.s., om acht uur, haar ledenvergadering in het ge bouw „De Rank" aan de Soesterberg sestraat. Spreker is de heer N. Kortenoever van het Instituut Natuurbeschermingsedu catie. Belangstellenden voor het werk van de N.C.V.B. of voor het dia-programma van deze avond zijn hartelijk welkom. Op donderdag 8 maart geeft de Ne derlandse Reisvereniging een film avond getiteld: „Mallorca en Ibiza zo als ik het zag", van de bekende cineast De Groot uit Hilversum. De cineast neemt ons mee naar deze eilanden om ons de schoonheid er van te tonen, zijn fotografische oog staat er borg voor dat wij veel moois zullen zien waar vaak de gemiddelde toerist aan voor bij gaat. Voor velen zal de film pret tige herinneringen oproepen voor an deren zal het een stimulans worden deze eilanden eens te bezoeken. De avond wordt gehouden in gebouw Mid delwij k aan de Paralehveg, te bereiken met bus 11 en 17, aanvang 8.00 uur. Entree 1,voor leden en 1,25 voor nietleden. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde onze plaatsgenoot W. J. A. M. Budde voor het examen semi- arts.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1