Prinses Beatrix en prins Claus helpen bouwen aan nieuwe Kinderboerderij Spaairentetot procent v.v.v. AUTORIJSCHOOL M. LOS „De Kleine Witte" .„,A< PAS OP UW PAS RINGEN0LDUS SOESTERBERG Welfarewerk Ned. Rode Kruis DEKENKISTEN SALONTAFELS MAASWINKEL MEUBELEN (SUuUKd -"rmsm nieuws UW SUCCES IS ONZE RECLAME Vernieling in flatgebouw Tel. politie niet voor alarm 19444 Tel. politie niet voor alarm 19444 Tel. politie niet voor alarm 19444 Auto gestolen Chez nous Vous êtes Chez vous Inbraak in biskwiefabriek gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis 14302 super cleaner T.V. en antiek gestolen Eiermarkt Wandeling Natuurwacht Inbraak opgelost VOORDELIGER SNELLER Gestolen bromfiets gevonden Gewijzigd spreekuur Patria A-Soesterberg A 2-4 K.V.G.-nieuws Uit het politierapport Negentienhonderdachtenveertig Alweer vijfentwintig jaar geleden eiken boerentafels Zat u lekker met ajax op de t.v? de zaak voor individualisten Roester Courant van donderdag 8 maart 197S Op instigatie van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prins Claus besloot de Klöckner Stichting in Nederland de kinderboerderij De Vrjje Teugel 4000 gulden te schenken. Dit bedrag zal in belangrijke mate bijdragen aan de verwezenlijking van de uitbreiding. De verbouwing, ontworpen door archi tectenbureau Van Woerden, Schneider, en Duêrmeijer te Soest, kreeg vorig jaar ernstig oponthoud door het ver plicht langdurig onderzoek naar de bodemopbouw. De uitslag van de Grontmy n.v. luidde positief. Het veen wordt als zandig veen gekwalificeerd, zijnde zeer stevig en compact. Indien het terrein rond de boerderij met zand wordt opgehoogd tot N.A.P. 3,50 m worden geen wegpersingen van bete kenis verwacht. Aannemer C. W. van Rouwendaal denkt zonder verdere tegenslagen vóór de bouwvakvakantie de activiteiten ruimten, stallen en bouwloods op te kunnen leveren. Met veel steun van particulieren en gemeente zal het, ondanks de enorm gestegen kosten, mogelijk zijn de plan nen van twee jaar geleden zonder wij zigingen te realiseren. „De Vrije Teugel" rekent op de hulp van veel vrijwilligers voor de afwer king, het schilderwerk, opruimen, aan leggen en beplanten van het terrein. De „nieuwe" kinderboerderij, zoals hjj er enkele weken geleden uitzag. De Linkse schuur, die te bouwvallig was om te restaureren, is inmiddels ge sloopt. Foto: Gisela Bauknecht. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wö lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. In een flatgebouw aan het Van do Veldeplantsoen werden zeven t.L-bui- zen en armaturen vernield. De schade bedraagt 350 gulden. Onbekende jeugd is hier vermoedelijk voor aansprakelijk. De politie stelt een onderzoek in. Een voor een garage aan de Veld maarschalk Montgomeryweg geparkeer de Opel caravan werd gestolen. De politie is hem nog niet op het spoor. De heer R. G. deed aangifte van diefstal van 35 liter benzine uit zijn op de Veenbesstraat geparkeerde wa gen. Een rijverbod kreeg L. D. (24) uit Baarn opgelegd. Hij had zelf ontdekt dat overmatig drankgebruik hem het rijden onmogelijk maakte. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in de biskwiefabriek Van Doesburg aan de Industrieweg. De onbekende daders zijn het pand binnengekomen via een plat dak, waar na een ruit van de bovenverdieping werd verwijderd. Hun buit bedroeg een aantal tafelaanstekers en balpoints. De politie stelt een diepgaand onder zoek in. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd OP ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bel ons nummer pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 714% voor onze NMS-Spaarbrieven. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. 1 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Tijdens afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in de woning Amers- foortsestraat 11a. De onbekende daders- kwamen binnen door het inslaan van een ruit. Alle vertrekken werden door zocht en volgens een zoon van de fami lie De G. worden in ieder geval ver mist een T.V.-toestel en enige antieke voorwerpen. Het volkswagenbusje, waarmee volgens omwonenden de daders reden, werd gevonden op een zijweg. Dit busje bleek in Utrecht gestolen te zijn. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. De personenauto, die zaterdagnacht gestolen werd op de Buys Ballotlaan, werd zondagmiddag teruggevonden bij de ingang van het woonwagenkamp te Zeist. De wagen was toen defect. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 12,tot 13,50. Middenprijs 12,75. Prijs per kg 1,94. De tweede van de serie verkennings wandelingen, georganiseerd door de Natuurbeschermingswacht „Eemland", wordt gehouden op zondag, 11 maart a.s., door de bossen van de Willem Arntszhoeve en het Z.W. deel van het landgoed Pijnenburg. Vertrek om 14.00 uur vanaf De Zoom, spoorwegovergang Berkenlaantje (in de lijn Soest-Z.Den Dolder). Aan de wandeling, welke ca IV2 uur zal duren, kan een ieder weer vrij deelnemen. Tijdens de wandeling zal aandacht be steed worden aan vogelzang. Omdat het aantal vogels dat zingt nog beperkt is, is het nu de tijd om te leren de zang van de verschillende vogels uit elkaar te houden. In Doorn werd aangehouden de 21- jdrige Amsterdamse verkoper P. K., die bekende op 15 februari ingebroken te hebben in de woning van mevrouw P. aan de Van Lijndenlaan te Soest- duinen. De buit bestaande uit gouden munten, armbanden, e.d. is nog niet achterhaald. Trouw- en Verlovingsringen Sierlijke modellen in modern verlovings-etui Voorkom teleurstellingen door vóór 23 maart a.s. bij de gemeentesecretarie uw paspoort of toeristenkaart in orde te laten maken. In de maanden april tot en met augustus geldt voor paspoorten en toeristenkaarten een hoger provinciaal Iegestarief en vergt de afwerking bovendien door drukte een langere tijd. PROVINCIAAL BESTUUR VAN UTRECHT JUWELIER - OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TELEFOON 16372 In de vijver bij het Park Vredehof werd een bromfiets gevonden, die de dag "ervoor gestolen was in Baarn. De politie ontfermde zich over het appa raat. Een eigen maaksel bromstepvan de 10-jarige Michiël J. werd door de po litie met toestemming van de ouders vernietigd. De jongen werd op het Kerkpad aangehouden. Zijn vervoer middel bestond uit een Solex voor kant, een plank en een stepwieltje. De burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften is ver hinderd om op woensdag 7 maart haar maandelijks spreekuur te houden. Het spreekuur is verplaatst naar woensdag 14 maart, om 15.00 uur. In de vriendschappelijke wedstrijd te gen Patria A hebben de A-junioren van Soesterberg een 2-4 overwinning behaald. De gasten namen al direct het ini tiatief en met gevarieerde aanvalspa- tronen werd de veste van de thuisclub onder druk gezet. Dit leidde in de 13e minuut tot de openingstreffer, toen rechtsbuiten M. Bloem de bal voortrok naar C. v. As, die in tweede instantie doelpuntte (0-1). Ook na deze treffer ging Soesterberg door, al werden de tegenstoten van de gastheren steeds gevaarlijker en moest het middenveld van Soesterberg vaak haar verdediging te hulp komen. Soes terberg gooide echter meer mankracht in de aanval en daarom was het ook heel normaal dat zij haar voorsprong vergrootte. In de 34e minuut nam F. v. Leyen- horst een directe vrije trap en met veel effect draaide "hij de bal langs de ver bouwereerde doelman (0-2). In de tweede helft kwam Patria in het veld met de jeugdige eerste-elftal- speler Johnny Meier, waardoor de aan vallen beduidend gevaarlijker werden. Het was dan ook deze Johnny Meier die na een verkeerde pass in de Soes- terbergdefensie de voor J. Dekker in- ;evallen doelman T. Gerrits passeer de (1-2). Soesterberg gooide er een schepje bo venop en uit een dieptepass van A Konings was het C. Altena die de voorsprong weer op twee doelpunten bracht (1-3). Nog gaf Patria zach niet gewonnen en vijf minuten later was het al weer 2-3 na een enorme blunder in de verdedi ging van de gasten. Geheel onnodig werd er in de 38e minuut door een Patriaverdediger de bal met de hand weggeslagen in het strafschopgebied en C. v. As bracht daarna uit de penalty de eindstand op 2-4. Er bestond maar weinig belangstel ling voor de gespreksavond van het katholiek vrouwengilde. Mevrouw Van de Hulst hield overigens een goede in leiding over het jaarthema „Verant woordelijkheid in de samenleving". Vele onderwerpen kwamen aan de orde, zodat er een levendige discussie op gang kwam, ondanks het gering aantal aanwezige leden. De in het jaarprogramma aangekon digde modeshow in maart kan geen doorgaan vinden in verband met het overlijden van de heer Struis uit Zeist, die deze modeshow zou verzorgen. Vijf minuten voor middernacht werd zaterdagavond een afzethek op de Rademakerstraat ter hoogte van de r.k. kerk stukgereden; drie meter hek was vernield. De automobilist is door gereden. Door de heer H., wonende aan de Veldm. Montgomeryweg, werd zo morgen vroeg aangifte gedaan, dat zijn auto was ontvreemd. Door de heer G. O., wonende aan de Amersfoortsestraat, werd zondagmor gen tegen negen uur aangifte gedaan van een inbraak in de woning van zijn buren, die met vakantie in het buiten land zijn. De gehele woning bleek doorzocht en alle kasten en laden wa ren overhoop gehaald. Vermoedelijk is de inbraak gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag tussen kwart over tien en kwart over een. Omwonenden hadden een donkere Volkswagenbus met twee mannen erin gesignaleerd, die zich nogal verdacht ophielden in de omgeving van de wo ning. Eén van hen had een van de mannen op het erf aldaar gezien. Er bleek heel wat te zijn vermist, maar wat precies kon nog niet worden na gegaan. Zondagmiddag, 12.45 uur, werd op rijksweg 223 een blauwe volkswagen bus aangetroffen, die bij navraag in Utrecht was gestolen op 28 februari j.L De auto was vermoedelijk dezelfde als die van de inbrekers. De wagen werd in beslag genomen. Ja, juist, 25 jaar. Dat is ook de reden dat dit jaartal nu genoemd wordt. In dat jaar startte in Nederland het Welfarewerk van het Ned. Rode Kruis. Van een bezigheid, die in de oorlog in Engeland in de hospitalen is ontstaan is het een enorm omvangrijk werk geworden, dat zich niet meer beperkt tot de ziekenhuizen, maar nu ook te vinden is in verpleegtehuizen, bejaardencentra, dienstencentra en - voor een groot deel - bjj thuiswonende zieken en gehan dicapten. Het vrijwillige welfarewerk heeft zo'n vier jaar geleden een enorme groei en uitbreiding ondergaan. Toen begonnen de vrijwilligsters n.1. ook in de bejaar dentehuizen en dienstencentra te wer ken. Een groei die nog steeds voort gaat. Eind vorig jaar genoten ruim 18.000 zieke, gehandicapte en bejaar de mensen van dit stuk „dienstverle ning", dat door ongeveer 8000 vrijwil ligsters werd Door een bewoner van een huis aan de Prof. Lorentzlaan werd aangifte ge daan van de vermissing van een coni feer, die was uitgegraven. Zondagmiddag om 13.10 uur deelde R. J. v. d. B. te Soesterberg de politie mee, dat vanaf de Buys Ballotlaan zijn auto was gestolen. Een uur later werd op de nieuwe rijks weg ter hoogte van het woonwagen kamp deze auto aangetroffen, waarvan nu echter de voorzijde in elkaar was gereden. Een nader onderzoek wordt ingesteld. MASSIEF EIKEN 5 SOORTEN MASSIEF EIKEN 90 en 110 cm doorsnee, 5,5 cm dik blad. 100 x 100 cm vierkant, 5,5 cm dik blad. NU OOK DE RUWE Uit eigen fabriek. VoII. garantie DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST Einde Bosstraat rechts af TELEFOON 02155-13991 of 14550 Ongeeveer 400 afdelingen van het Ne derlandse Rode Kruis hebben een eigen Welfare afdeling. Ook de afdeling Soest-Soesterberg heeft een groep wel fare vrijwilligsters, momenteel 30. Het werk gebeurt zonder enige geldelijke vergoeding. Over het algemeen bestaat er voldoen de belangstelling voor dit werk maar uitbreiding van het aantal vrijwillig sters is altijd welkom. Hoe meer vrij willigsters er zijn hoe meer mensen er geholpen kunnen worden. Als ideale situatie wordt gezien dat iedere welfare vrijwilligster maar één „patiënt" heeft. Alleen in de bejaardentehuizen wordt met groepjes gewerkt. Dat ideaal van: één welfare vrijwillig ster - één „patiënt" is het gevolg van de doelstelling. Het gaat niet in de eerste plaats om de mensen werk te bezorgen, maar om een relatie op te bouwen, waarbij de zieke, gehandicap te of bejaarde een stuk plezier-in-het- leven meekrijgt. Daarom ook is niet in eerste instantie het belangrijkste of de a.s. welfarevrij willigster erg handig is op handenar- beidgebied of één of meer handwerk technieken beheerst. Het belangrijkste is dat ze liefde voor de patiënt, veel geduld en tact heeft en trouw is. Het is niet zo dat een welfarevrijwil ligster, als ze bij een patiënt thuis komt, onmiddelijk naald en draad pakt en zegt: Zo, eens even kijken wat hebt U sinds de vorige keer klaar ge maakt en dan gaan we nu weer ver der. Voor veel patiënten is de welfarevrij willigster de enige die op bezoek komt. Het is haar of zijn contact met de bui tenwereld. Dat betekent, dat er veel gepraat wordt en misschien wel weinig gehandwerkt. Het gesprek is be langrijker dan het aanleren van één of meerdere handwerktechnieken en het klaarmaken van werkstukken. Meestal is het zo dat de bezoekster een aantal hulpmaterialen bij zich heeft, waarmee de patiënt de komende week weer vooruit kan, maar dat de tijd dat ze er is, grotendeels gebruikt wordt voor het gesprek. miman 1MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Ja, zat u echt lekker? In uw eigen makkelijke stoel, benen omhoog, pilsje onder handbereik. Ajax- op het hoofd en uw supporter-toeter in aanslag. Mooi! Leuke wedstrjjd niet? Maar wat had u eigenlijk aan, dat pak waar u de hele dag in gewerkt had of een fijne cordüroy broek met bijpas send shirtof een lekkere dunne col trui? Gewoon morgen even b|j ons langs komen, dan zit u goed voor de volgende wedstrijd. Technieken Het welfarewerk, dat enorm veel fa cetten heeft, maar in feite neerkomt op een aantal technieken, dat met veel fantasie kan worden uitgebreid, is voor veel thuisliggende patiënten, gehandi capte mensen en bejaarden een brood nodige bezigheid, die hun zelfvertrou wen en gevoel van eigenwaarde kan teruggeven, nog afgezien van het feit dat het gewoon een goede afleiding is. Je hebt zoveel mensen, gehandicapte of bejaarden, die denken dan zij niets meer kunnen. Het is niet waar, maar bovendien het zo jammer dat er zo over gedacht en gepraat wordt omdat dan de handicapte en bejaarde, die toch al de dupe is, nog meer gedupeerd wordt. Zelfs veel meer dan nodig is tengevol- van hun handicap. Voor iedereen? Er is voor iedereen een bezigheid, die hij of zij nog wel kan verrichten. Daarom is een grote fantasie een on ontbeerlijke eigenschap voor een wel farevrijwilligster. Wanneer iemand met een handicap iets wil doen, moet je manieren kunnen uitdenken, waarop hij met die handicap toch iets kan doen. Ook zijn er, vaak oudere, mensen die zeggen: Ik kan alleen maar breien. Dan moet je die mensen kunnen laten zien, dat er ook heel andere dingen dan pannelappen gebreid kunnen wor den, bijvoorbeeld leuke poppen of speelgoedbeesten. Het klinkt misschien wat wonderlijk, maar veel mensen kunnen veel meer dan ze denken te kunnen. En als ze dat ontdekken zijn ze vaak ontzettend blij. Wanneer men iets gemaakt heeft het mogelijk het zelf te houden (tegen betaling van de materiaalkostprijs). Maar het kan ook aan het Rode Kruis worden gegeven om verkocht te wor den. De praktijk leert dat de mensen graag hun eerste werkstuk houden, maar dat, wanneer ze steeds meer dingen gaan maken, ze die dan afstaan aan het Rode Kruis voor verkoop. Dan heeft de plaatselijke afdeling de taak om te zorgen voor activiteiten, waar de producten verkocht kunnen worden. Meestal zijn dat tentoonstel lingen of bazars, of - zoals hier in Soest gebeurt - een Rode Kruisstand op de markt in de zomer. Overschot van gemaakte artikelen Een moeilijkheid die zich voordoet bij het verkopen van de artikelen is, dat er soms opeens een hausse in het ma ken van bepaalde artikelen bestaat. Neem bijvoorbeeld het doorstopwerk, dat in veel bejaardentehuizen wordt beoefend. Het gevaar bestaat dat op een bepaald ogenblik er bergen door- stopwerk op alle afdelingen liggen. Punt één is, dat de mensen moeten maken waar ze zelf zin in hebben. Je kunt als welfare vrijwilligster niet zeg gen: „Mevrouw, nu stoppen met door stopwerk, daar is nu genoeg van". Dat kan niet, mag ook niet. De welfare is er voor de mensen en niet omgekeerd. Uitgangspunt is en blijft het plezier dat de patiënt in het werken beleeft. Nooit of te nimmer mag een patiënt de indruk krijgen dat hij of zij inge schakeld wordt in een „productieslag". Vijfentwintig jaar Welfare werk. En dat gaat het Ned. Roode Kruis vieren, met alle welfarevrijwilligsters en met zoveel mogelijk patiënten. Daarom is er van 27 april tot 6 mei in de „Flevohof" (Elburg) een Nationale Manifestatie. Allerlei werk van patiën ten wordt daarvoor ingezonden. Dat werk wordt gebruikt op deze tentoon stelling of op één van de regionale ten toonstellingen. Er worden ook demon straties op het gebied van handwerken en vrijetijdsbesteding gehouden. DOLFIJNENSHOW ROBARIUM* EXPOSITIE in het grootste overdekte I 6 voorst. Dolfijnenstadion ter wereld I per dag Vermoedelijk weet u niet zo vlug wat de „Handige Acht" van de VW bete kent Deze acht handige takken van dienstverlening zullen wij u stuk voor stuk in de komende beschrijvingen van het VW-nieuws laten weten, zodat 11 overtuigd bent, dat u voor al deze za ken bij ons terecht kunt. Om dan met de jeugd te beginnen. Voor de meisjes en jongens, die er zelfstandig kunnen en mogen op uit trekken, is de stichting Ned. Jeugd Herberg Centrale natuurlijk een uit komst. Ieder, die de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, kan lid worden van deze stichting. Het lidmaatschap is 10,- per jaar, terwijl de eerste maal ƒ2,50 inschrijfgeld verplicht is. Vroe ger liepen de opgaven van nieuwe le den uitsluitend over het hoofdkantoor te Amsterdam, maar sinds een paar jaar kan men bij de VW's onmidddel- lijk zijn lidmaatschapskaart in ont vangst nemen na betaling van het ver schuldigde bedrag en inlevering van een pasfoto. De N.J.H.C. organiseert Ruiterkampen en Zeilkampen, waarvan ieder die lid is en zich voor één der twee sporten interesseert, kan profiteren. Folderma teriaal ditaangaande hébben wij klaar liggen en naar wat men nog meer over dit onderwerp zou willen weten, kan altijd aan onze balie gevraagd worden. Het eerst punt van onze „Handige Acht" is dus bestemd voor de onder nemende jeugd en wij hopen, dat door onze bemiddeling veel meisjes en jon gens een fijne vakantie zullen hébben. Volgende week volgt het tweede num mer in het rijtje van acht. Nog niet alle bezienswaardigheden in ons land hebben de poorten geopend. Het officiële seizoen is dan ook nog niet begonnen. Maar wat let U om naar Berg en Dal te trekken om daar het Afraka Museum te bezoeken? U krijgt te zien: Afrika museum, Afri- kadorp, mini dierenpark, filmstudio, klankbeelden beroemde kollektie mas kers, beelden en gebruiksvoorwerpen. Dagelijks geopend van 9-17 uur en op zondag van 11-17 uur. Ook hiervan verscheen een mooie fol der. waaruit u zal bliiken, dat een be zoek aan het Afrika Museum bijzonder geschikt is in groepsverband. Berg en Dal ligt 4 km oostelijk van Nijmegen. Vanaf dit station brengt u bus 2 naar Berg en Dal (halfuur- dienst). Een gloednieuwe folder in drie talen kwam van het beroemde Dolfinarium in Harderwijk. Vanaf 3 maart tot en met 28 oktober zijn er weer dagelijks dolfijnen- en zeeleeuwenshows te zien. U kunt voorlopig op de volgende uren naar deze shows gaan kijken- 11,30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 uur. Na 20 april worden de voorstellingen uitgebreid. Prijzen voor toegang zijn verschillend voor bepaalde kategoripën, daarom ra den wij U. dit kleurige flipper-foldert.ie even bij ons te komen halen. Ook voor het verjaarspartijtje bent u er wellicht mee gebaat.

Soester Courant | 1973 | | pagina 13