HEROPENING HEESKAPEL JONGENSDAG PRIJZEN HOMEE Ockoemaker - a Kem Color Bar" bij firma Brandsma Uniek verfmengsysteem letsgroots DRANKENSHOP EEN RADEMAKER INSINGERSTRAAT 53 Zondagavond 11 maart, om 8 uur, n.m. DIENSTEN VOOR BELANGSTELLENDEN ■IlilMiM11" SNACKSHOP J. EPSKAMP VERS IJS J. P. DE ROND Gevonden voorwerpen Voorjaarsvergadering L.T.C. Soest Margie Prinssen bij de Miss Holland verkiezing met schitterende wandschildering van de kunstenaar Jan Boom uit Leerbroek. (Bezichtiging vanaf half acht) Rijden onder invloed Diplomazwemmen in „De Turf" OP DONDERDAG en VRIJDAG KLEINE SPIJKERBROEKEN SPENCERS PANTALONS T-SHIRTS Bij elke aankoop viltstift cadeau HEREN- EN JONGENSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 - TELEFOON 18644 Vergadering Wijkraad blijft wonderlijke zaak Rondvraag duurt twee uur Afscheidsreceptie Adjudant van der Meulen Koninklijke onderscheiding voor „rechtlijnig man" Wij hebben weer Spreekuur Wethouder Ebbers Zeepost uw plaatselijke woninginrichter heeft achterdehand! DE SCEPTER Interieurverzorging Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Boester Courant van donderdag 8 maart 1973 Een voor Soest en ook voor het hele land nieuw systeem, voor het mengen van verf, de „Kem Color Bar", werd dezer dagen door de firma Brandsma aan de Soesterbergsestraat, in gebruik genomen. Voor de Doe-het-zelvers een unieke mogelijkheid om zonder problemen precies de juiste verfkleur te verkrijgen. Men kan kiezen uit een pakket van 774 kleuren, zowel in latex als in zij deglans. Door menging kan men dan de gewenste kleur verkrijgen, wat vooral bij interieuren ongekende pers pectieven biedt. Aan de hand van een staaltje van vloerbedekking, gordijnen of meubilair kunnen bijpassende of geheel dezelfde kleuren gemaakt wor den. En daarbij werkt de Bar volgens het principe „klaar terwijl u wacht". Brandsma heeft bovendien een nieuwe afdeling voor behang ingericht. Door een speciale wijze van „tonen" en met daarnaast een deskundig advies, is keusmaken niet moeilijk meer. Volgens de heer Brandsma is de belangstelling voor duurdere soorten behang duide lijk groter geworden. De zaak is daar nu volledig op ingesteld, zonder uiter aard de goedkopere soorten te verge ten. Brandsma is een begrip geworden op het gebied van verf en behang. LAANSTRAAT 44 - SOEST TELEFOON 02155 - 12957 De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau ais gevonden aange geven: bos sleutels, f ietssleuteltje, armbandje met naamplaatje, bril shawl, portemonnaie met inhoud, rie ten mat, hondenriem en badmuts. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Donderdag 22 maart a.s. houdt de L.T.C. Soest haar algemene ledenvergadering in de benedenzaal van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. De agenda telt slechts zeven punten waaronder opening en sluiting en verder mededelingen en voorstellen van bestuur en commissies. De vergadering begint om 20.00 uur. De tennisclub maakit zich op om in april haar gouden jubileum te vieren. In het clubblad van de vereniging „Nieuws net" van deze maand komen een voor- en een tegenstander van het houden van een receptie aan het woord, waarbij de voorzitter zegt dat de ledenvergadering inmiddels reeds in september besloten heeft om niet alleen de receptie, doch het gehele jubileum op sobere wijze te vieren. De tennisclub werd op 4 mei 1923 op- De in Soest aan de Willem de Zwij gerlaan wonende Margie Prinsen (20) zal zaterdagavond in Roermond deel nemen aan de Miss Holland verkiezing. Zij behoort bij de laatste 12 uitver korenen, die na vele voorselecties van de 3000 inschrijfsters overbleven. Voor Margie is een Miss-verkiezing geen onbekend terrein. Vorig jaar werd zij derde bij de Miss Noordzee- verkiezing. De finale van a.s. zaterdag wordt voor de T.V. uitgezonden op Nederland I van 20.21 tot 21.30 uur. De geheel gerestaureerde Heeskapel staat voor u als (oud) kerk ganger open, De plaatselijke Evangelie-Gemeente „In de Ruimte" heeft de kapel een volledig nieuw interieur gegeven. U bent vriendelijk uitgenodigd Spreker: Evangelist H. H. ter Welle. Toelichting wandschildering: Jan Boom. Zang „In de Ruimte"-jeugdkoor. Organist: J. Glas. 4 woensdagavonden over het thema: „Wat wy geloven". 14, 21 en 28 maart en 4 april. Spreker: Evangelist G. J. Mensink. gericht tijdens een vergadering van enige tennisliefihebbers in Hotel Trier. Bij het hotel, dat jaren geleden afge broken werd, huurden zij het beton- baantje, dat voor de hotelgasten werd aangelegd. Dat baantje bleek te klein toen men competitie wilde gaan spelen. Op dat moment werd het besluit ge nomen een sportpark te stichten aan de Schrikslaan. Er werden drie ten nisbanen aangelegd en een voetbal veld. Het voetbalveld, .werd bespeeld door de vereniging ÉSVAC, de voor loper van het huidige SEC. Het park kreeg de naam „Van Len- neps Sportpark", een naam die het jaren gehouden heeft. De vereniging Van Lenneps Sportpark bracht geld bijeen uit een obligatie-lening. De in schrijvers op deze lening kregen een opriohtersbewijs en zij waren de leden van de vereniging. De obligaties wa ren niet aflosbaar, noch uitlootbaar, zodat men lid voor het leven was. In 1955 ging de vereniging Van Len neps Sportpark in liquidatie. Voetbal veld en tennisbanen waren toen a! geen eigendom van de vereniging meer. Het tennispark is nu eigendom van de Sportstichting. De L.T.C. heeft de be schikking over een fraai clubhuis met daaromheen 8 banen. De club telt thans ca. 400 leden. Op de Dalweg werd de 62-jarige met selaar A. F. J. v. d. L. door de politie aangehouden omdat hij onder invloed zijn personenauto bestuurder. Zijn slin gerende gang trok de aandacht van de bemanning van een surveillance auto. Het rijbewijs van de metselaar werd ingevorderd. Maandag j.1. vond voor de eerste keer het diploma A-zwemmen in het in- structiebad „De Turf" plaats. In het bijzijn van ruim 200 belangstellenden slaagden alle 64 deelnemers. Dit wa ren: C. Alkema, B. J. Barreveld, M. P. Bloemerts, B. Boom, P. van Breu- kelen, M. G. Brouwer, I. J. Deelen, R. Dikken, B. en G. Dobben, A. Y. Dom melen, S. D. Duits, M. M. van Eek, M. E. F. Epskamp, C. B. H. Eyndhoven, N M. Gerritsen, B. D. Gieskens, H. A. A. de Graaff, P. G. Haring, A. R. v. d. Heuvel, J. van Beek, S. G. M. Boom houwer, G. A. de Bruin-Uppelschoten, J. van Dam-Besteboer, P. Dorst, M. J. van Grint-Kok, E. Hardeman, S. Le- narduzzi, J. Plaatje, R. Schipper-Wol- ters, J. G. Schipperijn, P. C. M. van der Heijden, P. A. M. en R. J Hil- horst, R. M. van Hoorn, O. Houtschild, A. Hulshof, J. de Jong, E. Joosten, R. Karten, D. A. Resteren, D. van 't Klooster, J. M. Kok, C. Kruft, M. van Leeuwen, H. vand e Linden, E. van Munster, J. A. van de Munt, M. F. Nieuwaal, B. G. Paul, J. G. Pliester, A. Rademaker, C. E. M. Rasch, M. C. E. Schuier, J. Slingerland, P. O Stork, B. A. M. Struys, P. A. Surstedt, M. Vulperhorst, B. J. van Vuuren. A. Wa- let, A. de "Winter, A. v. d. Wijngaard en J. J. H. van der Zee. ROBAR1UM DOLFIJNENSHOW EXPOSITIE In het grootste overdekte I 6 voorst Dolfl|nenstadion ter wereld per dag VRIJDAGS AVONDVERKOOP TOT 9.00 UUR Het büwonen van de YVykraadvergadering te Soesterberg blijft een wonderlijke ervaring. Van een echte „overheids"vergadering, te vergelijken met een raads vergadering, is nauwelijks sprake, hoe „officieel" deze instelling ook is. Wat te zeggen van een vijf punten tel lende agenda, waarvan de afhandeling bijna drie uur in beslag nam. Alleen voor de rondvraag was al twee uur nodig. Wonderlijk is het, dat de no tulen van de vorige vergadering eerst werden goedgekeurd, nadat twee „schriftelijke" bemerkingen van twee van de zeven leden tellende raad, wa ren behandeld. Het doet allemaal wat „dorps" aan, waarbij de leden zich soms zeer of ficieel zitten te gedragen. Onophoude lijk klinkt het woord van de voorzitter, ,was het dat wat u te zeggen had, dan geef ik nu het woord aan Men neemt evenwel besluiten en gaat accoord met voorstellen van het da gelijks bestuur. Zo kon het invoeren van de naam Banningstraat voor een gedeelte van de huidige Amersfoortse- straat de goedkeuring van de raad wegdragen. Men besloot te pogen een gesprek te arrangeren tussen het college van B. en W. en een gevormde commissie van bewoners van de Sterrenbergweg, de Postweg en de VelcLm, Montgomery- weg. Daar moesten dan wel de be zwaarden tegen het industrieplan van Soesterberg inzitten. Boos was men op het „dagelijks be stuur" van de gemeente, dat zij het niet nodig vonden een voorlichtings avond te houden over de reconstructie van de Gen. Winkelmanstraat. Men vond het een veeg teken dat op offi ciële gemeentestukken soms de notitie voorkomt „moet dit nog naar de Wijk raad". Nog bozer was men over een opmerking van een gemeenteraadslid, dat de Wijkraad geen visie zou^hebben over het bestemmingsplan „industrie terrein".- Voorzitter J. Veenenda^l.' „Een moeilijke zaak, het plan moest geheim blijven toen wij het ontvingen, dan is het lastig te reageren". De heer G. van Aalst (VVD): „Als de voorzitter van de gemeenteraad hoopt dat wij rijper zullen worden, dan is het wel zaak deze kwestie recht te zetten". Verder was de heer Van Aalst van mening dat de wijkraadleden best eens meer de gemeenteraadsvergaderingen mochten bijwonen. Werkgroep hulpverlening Uitvoerig wisselde men van gedachte over het door mej. H. Lensink (KVP) ingediende voorstel een werkgroep in te stellen, die gaat onderzoeken of er ook in Soesterberg mogelijkheden te vinden zijn om te komen tot een hulp verlening. Juffr. Lensink lichtte haar voorstel toe en noemde daarbij plaat sen als Odyk, Bunnik en Zeist al: voorbeelden. Zij wilde niet op het terrein komen van bestaande organisaties als wijk verpleging, maatschappelijkwerk e.d., maar „een handreiking zijn, voor stille noden". Zij meende dat de Wijkraad daar het startpunt voor moest zijn en wilde een vergadering beleggen met pastors, dominee's, doktoren, wijkzus ters, maatschappelijkwerkster enz. Belangrijk was haar mededeling dat de in Zeist werkende hulpdienst, als eerste in Nederland Rijks subsidie krijgt. De heer P. Bloemendaal (P.v.d.A.) noem de het een erg goed plan. en nam met mej. Lensink en de heer J. Eype (KVP) zitting in de werkgroep. Vlot ging men daarna accoord met het voorstel de tijdens de rondvraag aan de orde gestelde zaken, niet direct af te handelen. Alleen bij spoed eisende gevallen zal men van dit besluit afwij ken. Geen rookverbod Tijdens de hierna volgende rondvraag werden enige tijdig ontvangen (3x24 uur) brieven behandeld; een soort tweede ronde „ingekomen stukken". Het eerste was een voorstel van de heren Eype en Bloemendaal een rook verbod in te stellen. Na enig heen en weer gepraat kwam er een interpre tatie, „het is niet de bedoeling het ro ken te verbieden, maar laten we reke nen op de medewerking van alle aan wezigen, dat zy niet vóór 9 uur of vóór de rondvraag roken". De volgende zaak was de niet door G.S. gewenste invoering van een ma ximum snelheid van 50 km op de nieu we rondweg. Alhoewel b. en w. zich daarbij neergelegd hadden, wilde de heer Bloemendaal in beroep gaan. „Wij hebben niet gevraagd om die rondweg; die is ons opgedrongen. Er wordt to taal geen rekening gehouden met de bevolking". De voorzitter zegde toe na te zullen gaan of er een beroepsmogelijkheid was. Op verzoek van de heer Eype zal de voorzitter ook vragen de verrichte plat tegrond van Soesterberg niet te plaat sen op het Dorpsplein, maar op de hoek van de Kampweg-Rademaker- straat en een extra bord op de hoek van de Prof. Lorenztlaan-Rademaker- straat. Aan de orde werd daarna gesteld een brief van drie doktoren over de moei lijk bereikbare bushalten Volgens de voorzitter zou een extra bus de NBM een ton gaan kosten. De busonderne ming had al eerder laten weten daar niets voor te voelen. De heer Bloemen daal vond dat men zich daar niet bij neer moest leggen. Hij vond het be lachelijk dat de NBM weigerde een ommetje door het dorp te maken en hij stelde harde acties voor. „Laten wij de telefoonlijn van de NBM blokke ren". De voorzitter distantieerde zich hiervan. Op voorstel van de heer Van Aalst zal echter onderzocht worden of de ver leende concessie aan de NBM, een bus dienst te mogen onderhouden, niet im pliceert dat de route verlegd moet worden. „Overal in het land moeten busondernemingen, juist inverband met de verleende toestemming, onrendabele gebieden blijven berijden. Waarom hier dan niet?", zo vroeg hij. Speelterrein Lt. Koppenlaan Een verward debat volgde toen over een stukje grond aan de Lt. Koppen laan, dat verkocht zou worden voor woningbouw. Men kwain er niet uit of de grond reeds verkocht was, of de bouwvergunning reeds verleend was en of artikel 19 van de wet ruimtelijke ordening hierbij in het geding was. Wel was men er van overtuigd dat de grond niet verkocht mocht worden en er dus ook niet op gebouwd moest worden. De gedachten gingen uit naar het in orde maken van het terreintje zodat het o.m. kon dienen als par keerplaats bij de brandweerkazerne. Ook besloot men na een stemming, met vijf vóór en één tegen, de bewoners- aotie tegen verkoop van grond te on der§teunen. Dé'-heer' Van Aalst nam deze stemming njet deel. Buiten zijn boekje Bij de tweede rondvraag stelde juffr. Lensink vragen over voorzieningen aan gemeentewoningen en bleek zij zich bij voorbaat zorgen te maken over de ver huizing van de bejaarden naar het nieuwe dienstencentrum aan het Dorps plein. Zij had en heeft geen enkel vertrouwen in de deskundigheid en het organisatie vermogen van het bestuur en voorzag grote wanorde. Verder maakte zij zich, ook bij voorbaat, zorgen over het alarmmeringssysteem van het diensten centrum, dat naar haar mening niet doordacht was opgezet. In haar plaats had de voorzitter zich met het bestuur in verbinding gesteld, maar de geruststellende verklaringen van dien kant, deden juffrouw Lensink niet van mening veranderen. In hoe verre dit een zaak voor de Wijkraad was, bleef onduidelijk. Ook de beant woording van de vragen van het sta tenlid, de heer De Wilde, zoals die ge formuleerd waren door G.S. kwam aan de orde. De heren Bloemendaal en Van Aalst waren van mening dat de gemeente ernstig in gebreke gebleven was. Zij vonden dat Soesterberg als stiefkind behandeld werd. De heer Bloemendaal bleek het ver der niet eens te zijn met gemeentelijke plannen wel toestemming te geven voor het bouwen van dienstwoningen op het industrieterrein. „De arbeiders zijn daar weer de dupe van", vond hij. Het kon hem niet duidelijk gemaakt wor den, dat hier sprake zou zijn van een vrijwillige afspraak tussen directie van een bedrijf en haar werknemers. Een moeilijker punt sneed de heer Van Aalst aan. Hij was het niet eens met het voorliggende plan tot reconstructie van de Rademakerstraat. „Winkeliers en bewoners waren het daar ook niet mee eens" zei hij en hij voelde zich gemanipuleerd nu hem achteraf ge bleken was, dat de Wijkraad na af loop van een hearing over deze zaak, vergaderd had, zonder dat hij daar vooraf van in kennis gesteld was. Hij wilde het besluit van die vergade ring herroepen zien, omdat de raad buiten haar boekje ging. Formeel had hij gelijk, vond de voor zitter, maar hij en ook de heer Bloe mendaal, dachten dat de kwestie wel iets overtrokken werd. Met enige verbijstering werd de me dedeling van de heer Van Aalst aan hoord, dat de gemeênte een geheel nieuw plan zou uitwerken, maar toen de voorzitter de heer Van Aalst vroeg op de volgende vergadering maar met een voorstel te komen, antwoordde deze dat hij daar nog eens over moest den ken. Nadat de bijna verlaten publieke tri bune gelegenheid gekregen had ook nog zijn zegje te doen, werd omstreeks elf uur de vergadering gesloten. Vorige week woensdag nam adjudant T. van der Meulen tijdens een receptie in de zaal van de brandweerkazerne afscheid van de politie. Htf werd daarbtf onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In haar toespraak noemde de burge meester adjudant Van der Meulen een bijzonder rechtlijnig man, die de moei lijkheden nooit uit de weg ging. Na in de voor-oorlogse jaren als militair bij de politietroepen gediend te hebben, kwam hij na de demobilisatie in 1940 in dienst van de politie te Amsterdam. Als Amsterdams politieman werd hij door de bezetter enige jaren later naar Duitsland afgevoerd. In oktober 1945 kwam de heer Van der Meulen naar Soest waar hij, zoals de burgemeester zei, „carrière gemaakt heeft". „U heeft op alle afdelingen dienst gedaan, zowel bij de geünifor meerde dienst als bij de recherche". In 1957 werd hij bevorderd tot briga dier; in 1967 tot adjudant en belast met de leiding van de recherche. „U is een gelovig mens", zo ging de burgemeester verder, „en dat geloof heeft u de kracht gegeven om alle moeilijkheden die op uw levensweg la gen te overwinnen". Zij memoreerde ook zijn sportpresta ties, o.a. 27 keer deelgenomen aan de Vierdaagse van Nijmegen en zij be sloot: „Ik weet dat er vandaag bij het afsluiten van uw loopbaan veel door u heen gaat; het afscheid moeten ne men valt u zwaar. Mogelijk kan ik het u iets makkelijker maken. Voor uw vele verdiensten heeft H. M. de Ko ningin u onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau". Na hem deze medaille opgespeld te hebben en hem met de onderschei ding gefeliciteerd te hebben wenste de burgemeester de heer Van der Meu len, zijn vrouw en zijn gezin nog een bijzonder gelukkige tijd toe. Haar fe licitaties gingen vergezeld van de ge- BIRKSTRAAT 7 - SOEST TELEFOON 13337 Wethouder Ebbers is maandag 12 maart a.s. verhinderd zijp wekelijks spreekuur te Houden., Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld Argentinië: ms „Alkes" (14/3). Australië: ms „Sydney Express" (15/3). Brazilië: ms „Alkes" (14/3). Canada: ms „CP Voyageur" (12/3). Indonesië: ms „Adrastus" (16/3). Israël: ms „Leonidas" (16/3). Japan: ms „Hamburg Express' (14/3). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (12/3). Suriname: ms „Mercurius" (12/3). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Galloway" (14/3). Meubelshowroom van ruim 300 plaatselijke woninginrichters 2000 rn2 sfeer en gezelligheid! I Scepter meubel SCEPTER SHOWROOM GEUZENWEG 45a HILVERSUM Vlak achter het station "blokje om rijden wegens éénrichtingsverkeerI Ruime parkeergelegenheid, j Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13284 bruikelijke envelop met inhoud. Namens het korps feliciteerde de korps- chef, de heer H. G. Scholtmeijer, als eerste de adjudant met de verleende Koninklijke onderscheiding. „Voor u in de eerste plaats is dit een hoge eer, waarvan de glans ook wel uitstraalt op hen, die van dit korps deel mogen uitmaken. Daarnaast moet het voor uw moeder, uw vrouw en', kinderen ook wel een voorrecht zijn; dit moment, op de laatste dag van uw^ ambtelijke carrière, te mogen beleven". De heer Scholtmeijer bracht daarna de. jeugdjaren van de heer Van der Meu len, die in Friesland werden doorge bracht, in herinnering, zijn komst bij. de politie via de miltare denst en da- oor logs jaren. „Dat u in de bezettings tijd wist hoe uw optreden moest zijn,, stond, gelet op uw karakter, vast. Dat dit uiteindelijk resulteerde in uw ar restatie en afvoeren naar Duitsland, en uw verblijf daar onder de meest barre omstandigheden, met achterlating van uw toen nog jonge gezin, moet voor u een zwarte bladzijde in uw geschiede nisboek zijn geworden". Na in het kort zijn loopbaan in Soest geschetst te hebben, zei de korpschef: „U bent zo sterk aan uw loopbaan ver bonden geweest dat u, daarvan zijn wij allen overtuigd, op de laatste dag van uw ambtelijk aanwezig zijn, node af scheid nam van uw zetel op kamer 8. Tijdens het weekend begon u eindelijk aan wat ik zou willen noemen, de op ruiming van uw oude archief. Bij het zien daarvan, mocht ik met u terug gaan in de geschiedenis. Uw denkwijze was steeds een rechtlijnige en het spre ken van de waarheid stond bovenaan op uw programma". Na hem de dank van het korps overgebracht te hebben, zei de heer Scholtmeijer." Wij allen za gen welk een belangrijke functie in uw leven door uw echtgenote is ver vuld. Haar zorgende taak in uw gezin en het huis, dat voor u uw kasteel is, verdient alle lof, waarvan wij op deze dag gaarne willen getuigen en waar van wij tevens onze dankbaarheid daarvoor willen verbinden". De heer Scholtmeijer besloot zijn toe spraak met hem een goede tijd toe te wensen, „moge u genieten van een wel verdiende rust na gedane arbeid, welke goed was". Namens het korps bood hij daarna een geschenk alsmede het korpsembleem aan. Ook de voorzitter van de politie sport vereniging, de heer W. v. d. Brink, complimenteerde de heer Van der Meu len met de verleende onderscheiding." Hij belichtte daarna het sportleven van de adjudant, dat bestond uit wandelen, vissen, schaatsen en „als geboren Fries,- natuurlijk ook uit eieren zoeken". De heer v. d. Brink had niet anders dan prettige herinnering aan de vele_ wandeltochteh welke hij met de adju dant gemaakt had. Namens de SPSV bood hij hem een enveloppe met in-- houd aan, alsmede enige typische- „wandelaars-geschenken". Voor mevrouw Van der Meulen was" er een paasei. Namens de Nederlandse Bond van Christelijke Politie Ambtenaren sprak de heer A. Klok. Hij vond het moeilijk: afscheid te moeten nemen van zyn. vroegere mentor. „Ik heb u geloof ik een beetje Ieren kennen. Velen hebbeir dat nooit geleerd". Hy noemde hem niet alleen rechtlijnig maar ook so ciaal voelend en buitengewoon recht-, vaardig. De heer Klok zei groot respect voor- hem te hebben, „voor een man die pal' stond voor een eigen mening. Hij fe liciteerde de adjudant met de Konin klijke onderscheiding en dankte hem voor alles wat hij voor de Bond ge daan had. „U was een man van niet veel woorden, maar wel duidelijk". Hij liet zijn dank vergezegd gaan van een. boekenbon en overhandigde mevrouW.- Van der Meulen een boeket bloemen. - In zijn dankwoord zei de heer Van der Meulen diep getroffen te zijn door de Koninklijke onderscheiding. Hij merktè op blij te zijn de tijd gehad te hebben naar deze dag toe te leven, „weldra ben ik afgedankt en rijp voor Paarden kamp". Het afscheidnemen viel hem zwaar en hij had getracht deze dag zover mogelijk van zich af te houden. Dank bracht hij aan zijn vrouw, die hem als een echter politievrouw steeds terzijde had gestaan. Zich tot de burgemeester richtend, merkte hy op: „U zult het misschien niet weten, maar hier staat de lastigste politieman van het korps, de man te gen wie de meeste klachten zyn inge diend". Dank bracht hy aan de korps chef, die veel begrip voor hem had op gebracht, „ik heb ook wel eens een be risping gehad, maar sommige klachten legde u toch ook by de onbegrepen stukken". Dank bracht hij ook aan zijn collega's voor de ondervonden vriendschap, spe ciaal aan de oud-adjudant Bergman, die in zijn plaats de leiding van de post Soesterberg op zich nam. Dank ook voor zijn collega's van de re cherche, dank ook aan de heer v. d. Brink en de heer Klok voor hun wel gemeende woorden. „Ik wens u allen veel succes toe", zo besloot de heer Van der Meulen. Velen korpsleden en ook vele burgers maakten daarna van de gelegenheid gebruik persoonlijk afscheid van de adjudant te nemen.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7