If9 39° 69 (xAokd Scholenbouw in „Klaarwater" 39 Belangrijke uitbreiding van Tuin Advies-centrum 't Vaarderhoogt vton ir EB.StTTEN nzie 109 Iele $en netl|99 ilra ;ilo 8ï5 i Boze automobilist rukt spiegel van autobus Door wateroverlast lift buiten gebruik Postzegelruilbeurs in Hilversum Lente avondrit Baarnse Auto Club Klaverjasavond bij S.E.C. Onwel in auto Wielrijdster aangereden Grote belangstelling voor textiel supermarkt Wibra Enquete onder de belangstellenden Voor onze damesmode afdeling VERKOOPSTER Kardinaal Alfrink diende scholieren het H. Vormsel toe 1 MODE 5 april voorlichtingsavond over verkeersstructuurplan Jaarvergadering V.V.V. Soest Internationale belangstelling voor rioolzuivering- en kompostbedrijf Opstellingen V.V.Z. Vleesverkoop SOESTERBERG Joy-riding 80 km per uur op bromfiets Ook Zonneheuvel verslagen door B.V.S. Rheuma kollekte 1973 Soester Courant van donderdag 22 maart 1973 lig t/m 1973. i uitverkocht te richten IJF OP: MAART MAART MAART van een Het Inmiddels In Soest en wijde omgeving volledig ingeburgerde tuin advies centrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg, vlak bij de bocht, heeft een seer aantrekkelijke uitbreiding ondergaan. Dezer dagen kwam de 500 m2 grote overdekte verkoopkas gereed, die in de plaats kwam van de kleine winkelruimte, die vorig jaar het slachtoffer werd van de novemberstorm. Direct daarna startte de energieke eigenaar, de 28- jarige heer A. I. I. M. van de Breemer met de bouw van de enorme kas, die nu gereed Is gekomen. Er zijn vele zaken In ondergebracht. Alle tuinbenodigdheden zijn er in rui me mate uitgestald; tuingereedschappen van harken, bezems, scharen tot maai- machlnes toe; maar ook meubilair, tuinverlichting, bloembakken in vele soorten en modellen, tuinslang en ka bouters. Barbecues (met houtskool) en overzichtelijke rekken met bollen, za den, kamerplanten en snijbloemen met bijpassend glas- en aardewerk, zaden, kortom een lustoord voor iedere tuin- bezitter. Buiten 'n enorme variatie in bloeiende planten, heester en coniferen, bomen in vele soorten, maar ook flagstones en schuttingen in vele uitvoeringen. Nu zeven jaar geleden begon de heer Van de Breemer, in de zaak van zijn vader aan de Beukenlaan, met bloe men en planten en een kleine dieren winkel. Alhoewel de verkoop van de dieren geen onderdeel van het bedrijf meer uitmaakt, heeft hij zijn liefde ervoor duidelijk behouden. Buiten werd een konijnenberg ingericht en binnen in de nieuwe kas werd plaats inge ruimd voor een geit, die vorige week vrijdag een jong kreeg. Aan de Beukenlaan werd indertijd ook begonnen met een kunsthandel, die nu in de verkoopkas een eigen plaats heeft gekregen. Van de Beukenlaan verhuisde hij in 1971 naar de Dorresteinweg. Daar werd toen op het 10.000 m2 grote perceel een kwekerij ingericht. Zijn opleiding aan de Middelbare Tuinbouwschool en de Hoveniersvakschool en een twee-jarige stage op een zaadveredelingsbedrijf maakte hem tot een ware specialist. Zijn groot enthousiasme, daarbij ge weldig gesteund door zijn vrouw, wa ren er waarborg voor, dat de onderne ming slaagde en men voor tuinzaken beslist niet meer buiten Soest hoeft te gaan. De kas is een juweeltje. De helft van de grote glazen kap, er is zeker Omdat hij het niet eens was met de wijze waarop de Soester buschauffeur J. T. bij de halte aan de Middelwijk straat wegreed, vernielde de automobi list A. H. uit Waarder de buitenspiegel van de autobus. H. dwong de bus chauffeur bij de volgende halte te stop pen, schold hem daar de huid vol en rukte toen de buitenspiegel van de bus. Het losschieten van de afvoerslang van een wasmachine was er de oorzaak van dat de lift van een flat van de Veenbesstraat tijdelijk buiten gebruik moest worden gesteld. De zes hoog wonende familie Z. was afwezig, toen het euvel zich in hun woning voordeed. De politie werd gewaarschuwd door de onderburen, die last van het water kregen. Door kortsluiting moest de lift buiten gebruik gesteld worden. Op zaterdag 24 maart a.s. organiseert de Philatelistenvereniging Hilversum en Omstreken de elfde Nationale Post zegelruilbeurs. De beurs wordt gehouden in de totohal van het Gemeentelijk Sportpark aan de Soestdij kerstraatweg. Er zijn tenminste twintig handelaren- stands. Uit ervaringen van vorige beurzen blijkt dat praktisch alle zegels van Nederland en Overzeese-gebieds delen goed vertegenwoordigd zijn. Maar ook zij, die motief of Oost-Euro pa verzamelen, kunnen ruimschoots aan hun trekken komen. Evenals de vorige beurs verwachten de organisatoren weer zo'n 700 bezoekers uit alle delen van het land. Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. HORLOGES JUWELIER HORLOGER X\ S0ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-14785 A.s. zaterdagavond, 24 maart, wordt de Lente-Avondrit gereden van de Baarn se Auto Club. Zowel voor de A, B als C-klasse bedraagt de lengte van de rit ongeveer 25 kilometer. Gereden wordt volgens een routebeschrijving. De eer ste deelnemer wordt gestart om 19.31 uur, vanaf Café-Restaurant „Astoria" aan de Oranjestraat te Baarn. Deelne mers kunnen zich laten inschrijven eveneens bij Astoria, vanaf 19.00 uur. Deze rit telt /mee voor de competitie van de B. A. C. A.s. vrijdagavond wordt er in de SEC- kantine aan de Bosstraat weer gekla verjast. Deze wedstrijden tellen mee voor de Jac. de Bruin-beker. Leden, donateurs en andere begunstigers zijn van harte welkom. De wedstrijden be ginnen om 20.00 uur precies. De weduwe O. G. werd eveneens per ambulance naar Zonnegloren ge bracht. Zij was voor het politiebureau in haar auto onwel geworden. Op de Buntweg werd de 61-jarige me vrouw A. C. de G. aangereden door een personenauto bestuurd door de heer C. G. (42), die haar geen voorrang verleende. Mevrouw de G. liep een lichte hersenschudding op en werd naar haar woning gebracht. Zonder enig feestgedruis werd vorige week de textiel-supermarkt Wibra, aan de Burg. Grothestraat in gebruik genomen. Desalniettemin bestond er een enorme belangstelling voor. Niet alleen op de eerste verkoopdag, maar ook alle volgende dagen stond het trottoir vol met fietsen van winkelende huisvrouwen, die zich de kans niet lieten ontglippen gebruik te maken van de vele buiten gewone aanbiedingen. De bedrijfsleider, de heer D. Arents, kinderkleding, daarnaast ook dames die van Leeuwarden overgeplaatst werd naar Soest, is uitermate tevreden over deze eerste verkoopdagen. Het overtrof min of meer zijn verwachtingen. In dit 23ste filiaal van de Wibra-orga- nisatie, waarvan het hoofdkantoor in Epe is gevestigd, staan vijf verkoop sters ten dienste van het publiek. De 400 m2 vloeroppervlakte is volledig in gebruik. Het gevoerde assortiment is volledig, zij het dat de heren-afdeling er het bekaaist vanaf komt. Toch heeft men voor hen geweldige aanbiedingen in overhemden, pantalons en pullovers. Groot is de afdeling voor baby- en mode. De volledigheid van het assortiment wordt geaccentueerd door aanbiedingen in handdoeken, theedoeken, lakens en slopen, ondergoed en nachtkleding, kortom compleet en zeer aantrekkelijk voor de prijsbewuste kopers. De inkoop wordt door het hoofdkan toor verzorgd, dat daarvoor samen werkt met acht collega's, waaronder de firma Zeeman met veel vestigingen in het westen van het land en de firma Scholten die zich meer georiënteerd heeft op het oosten van het land. Verkoopervaring alsmede ervaring in de damesmodebranche strekt tot aanbeveling. Gunstige arbeidsvoorwaarden w.o. vrije maandag. Sollicitaties te richten aan: zoeken wij voor spoedige indiensttreding pittige SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Telefoon 12400 b g.g. 13698 Interieur van de nieuwe plantenkas van Tuinadvies-centrum ,,'t Vaarder hoogt". 1500 m.2 glas in aangebracht, kan in de zomermaanden omhoog gedraaid worden, waardoor het er bij zeer warm weer ook goed toeven zal zijn. Aan de „versiering" van de verkoop ruimte werd veel aandacht besteed. Naast het reeds genoemde dierenver blijf, is er een leuke vijver in aange legd met alle toebehoren, waarvan men goede ideeën op kan doen; er komt een bijenvolk in (achter glas) en dan de kunstnijverheid-hoek, die o.m. een geweldige sortering kaarsen heeft. Gelijk met het gereedkomen van de kas, wordt ook de vrijdaagse koop avond ingesteld van 7 tot 9 uur. Ver der kan men iedere dag terecht, ook zaterdags, van 8 tot 18 uur. Er wordt door op de Dorresteinweg niet alleen graag verkocht, maar de heer Van de Breemer en zijn medewerkers staan al tijd klaar voor een goed advies. Dat men daar graag gebruik van maakt, bewijst een doodgewone weekse dag. Het loopt af en aan en er is nauwelijks tijd voor een rustig gesprek met een krantenman. Een groot parkeerterrein voor auto's maakt een langdurig bezoek probleem loos. Men kan bij 't Vaarderhoogt in* alle opzichten goed terecht. Donderdag 5 april a.s., 's avonds om acht uur zal in de instructiezaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, een voorlichtingsavond worden ge houden over het Verkeersstructuurplan en over de in 1972 gehouden Verkeers telling. Om te voorkomen dat bij grote belang stelling de zaal te vol wordt, kan men met ingang van vandaag gratis toe gangsbewijzen afhalen (twee per per soon) in het gemeentehuis bij de bode kamer. Belangstellenden uit Soesterberg kun nen maandag 26 maart, van 9 tot 10 uur, kaarten halen in de hulpsecretarie. Mocht blijken dat niet met één avond kan worden volstaan, dan zal een tweede avond gehouden worden. Enquete Tegelijk met het toegangsbewijs krij gen de afhalers een enquete-formulier uitgereikt waarop 25 vragen staan. Het de bedoeling de vragen thuis te be antwoorden, waarna op 5 april, of eventueel de tweede avond, het formu lier bij de zaal weer ingeleverd kan worden. Het doel van deze enquete is de inwo ners over het verkeer in de gemeente te laten denken en die gedachte ken baar te maken. Die vragen betreffen ondermeer par keerproblemen, zo die er al zijn; ver keersproblemen, zoals: welke route men regelmatig volgt, of men gebruik maakt van sluipwegen om verkeerslichten te mijden, of men voorstander is van éénrichtingsvèrkeer en voor wie dat dan gelden moet. Voor voetgangers; en fietsers zijn er speciale vragen, waarbij de bromfietsers met gewone fietsers gelijk gesteld worden. Alle deelnemers mogen hun speciale wensen kenbaar maken, ook ten aanzien van het open baar vervoer. De slotvraag is een soort gewetens vraag: „Bent u bereid om, indien men voor het algemeen belang aan u als verkeersdeelnemer beperkingen zou willen opleggen, deze zonder meer van harte te aanvaarden?" Daarbij wordt gedacht aan het verplicht parkeren van auto's buiten woonstraten; het niet langs de kortste route de weg kunnen nemen bij het verkeer door de be bouwde kom; en het meer gebruik moeten maken van openbaar vervoer. Voor het verkrijgen van enig nuttig effect, ware het gewenst, dat ook niet-1 bezoekers aan de voorlichtingsavond (en) het enquêteformulier invulden. Afgelopen maandag werden aan ruim 400 leerlingen van de r.k. lagere scho len het H. Vormsel toegediend. Daartoe was Kardinaal Alfrink in de parochie kerk van Soest-Zuid aanwezig; mon seigneur M. Staverman in de Petrus- en Pauluskerk; vicarisgeneraal mon seigneur dr. H. van Munster in de kerk Maria Onbevlekte Ontvangenis te Soestdij k en vicaris-generaal monseig neur dr. A. Vermeulen in „De Open Hof" in het Soesterveen. Maandag 26 maart a.s. wordt in restau rant „De Kleine Witte", aan de Mid delwijkstraat de jaarvergadering ge houden van de VVV Soest. Naast de gebruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda het punt verkie zing bestuursleden. Aftredend zijn de heren J. C. Brouwer, K. de Vries en H. G. Scholtmeijer. Zij stellen zich herkiesbaar. In de vacature, ontstaan door het over lijden van de heer W. C. Priem, stelt het bestuur kandidaat de heer B. J. van Os. Ongeveer dertig deelnemers aan de cursus „En viron mental Science and 'Technology", welke weer een onder deel is van de International Coursis Hydraulic and Sanitary Engineering, brengen vanmiddag, donderdag 22 maart, een bezoek aan het rioolzuive- rings- en het kompostbedrijf. De deelnemers komen uit alle deleii van de wereld; uit Finland. Joegosla vië, Maleisië, Tukije, Australië, Thai land. Ze worden rondgeleid door de directeur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen. De leiding van de cursus heeft de Technische Hogeschool te Delft. VVZ-VVJ A. Smink, W. Ruizendaal, M. van Asch, P. Floor, J. Ridderbos, J. v. d. Burg, R. Duit, S. Opmeer, A. Schaap, J. Brouwer, H. Brcns en de wisselspelers D. de Boer, G. v. d. Munt en H. Roet- man. WZ 4-BIoemenkwartier 4. H. Roetman, F. Bunnik, H. Wegerlf, L. Hilhorst, W. v. d. Meer, P. Hoek, J. v. Doorn, G. v. d. Grift, S. Akkeren, J. v. d. Wal, J. Spoor, T. Bunnik, W. Hilhorst en W. Huijink. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 100 en aan de houders van grijze kaarten, genummerd van 26 tot en met 66. Vier Soesterbergse jongelui in de leef tijd van 15 tot 20 jaar zijn door de recherche aangehouden in verband met joy-riding. De diefstallen van auto's werden ge pleegd in december (van de winkelier H. W. H. op het Dorpsplein), in januari (van mevrouw A.S. aan de Van Maa renstraat) en in januari (van R. J. van B. aan de Chr. Huygenslaan). Ten ge volge van aanrijdingen die met de auto's gemaakt werden beliep de totale sphade enkele duizenden guldens. De vier jongelui hebben bekend. Van de 21-jarige student A. M. E. uit Amersfoort werd de opgevoerde brom fiets uit het verkeer genomen. Hij reed met een snelheid van 80 km over de Amersfoortsestraat. Met een 4-5 overwinning heeft B.V.S. 1 het thuisspelende Zonneheuvel 1 in het district Eemland geklopt. In deze competitiewedstrijd speelde J. Gaasbeek een sublieme partij biljart en versloeg in 20 beurten met een mo yenne van 3,60 zijn tegenstander J. Habes; zijn hoogste serie bedroeg 12. Ook M. Broenewold won, weliswaar in 33 beurten, van B. v. d. Hoef. De he ren A. van Luyn en A. van 't Hoender dal verloren, beiden in 30 beurten. Het extra matchpunt was voor de Soester- bergers. Dankzij de grote inspanning van de vele kollektanten, leidsters en vooral van het nieuwe comité, heeft Soest - dit jaar zonder Soesterberg - de prach tige opbrengst gehad van meer dan ƒ9400,-. Hiermede is de kollekte van vorig jaar, waarbij Soesterberg wel was ingeschakeld, weer overtroffen. Alle geefsters, gevers en medewerkenden recht hartelijk dank. BURGEMEESTER. Enige tijd gele den hebben wij een antwoord gegeven op de vraag „Hoe kan iemand bur gemeester worden?". Gebleken is, dat wij door een misverstand het oude adres van de Nederlandse Vereniging van Gemeentebelangen hebben opge geven. Het juiste adres moet zijn: Lange Vijverberg 12, 's-Gravenhage, tel. 070-601883. Onze exkuses hiervoor. PAPIEREN GULDEN. Ik ben nog in het bezit van een oude papieren gulden. Is deze nog wat waard? Ik hoorde van een kennis, dat deze nog geldig was. Antwoord: De papieren gulden is in derdaad nog steeds een geldig wettig betaalmiddel. In de loop der jaren hebben de banken en andere off. instel lingen ze alleen maar ingenomen (en laten vernietigen) en niet meer uitge geven; derhalve zullen er nog maar zeer weinig in omloop zijn. Als u de gene die u in uw bezit heeft kwijt wilt, dan kunt u hem natuurlijk bij een bank inwisselen tegen 1,U kunt ook proberen met een verzamelaar (hoewel er niet veel zijn die bankbil jetten sparen) in kontakt te komen, die er misschien meer dan ƒ1,voor over heeft. Hiervoor zou u zich bijv. kun nen wenden tot de Nederlandse Ver eniging „De Verzamelaar", p.a. Schoot- sestraat 35, Eindhoven, tel. 040-510733. ZIEKTEUITKERING. Wanneer een werknemer, met goedkeuring van de werkgever, verlof neemt op eigen re kening, gedurende 2 3 weken, en hij in deze periode een ongeval krijgt of ziek wordt, heeft hij dan nog recht op ziektewetuitkering? Zo ja, wie betaalt de sociale lasten enz. tijdens de afge broken werkzaamheden? Antwoord: Als u met onbetaald verlof bent, gaat de sociale verzekering ge woon gdurende één maand door, even als bij ontslag. In die periode behoeven er dus geen premies betaald te worden, U kunt uw ziekte of ongeval normaal en tijdig aan de bedrijfsvereniging (of werkgever) doorgeven. ERFWET. Omstreeks 1900 zou een erfwet zijn ingesteld, die erving aan de langstlevende ouder inhield. Kunt u mij opgeven: in welk jaar precies deze wet van kracht werd; hoe de erving voor dien geregeld was (wettelijk); of de nieuwe" wet onmiddellijk effektief werd en of kinderen hierbij misschien als overgangsfase- nog enige inspraak hadden t.o.v. de ouders? Antwoord: Een wet treedt in werking 20 dagen na haar afkondiging in het Staatsblad, behalve als in de wet zelf een andere termijn is genoemd. Er is sprake van, dat er binnenkort een wetsvoorstel zal worden ingediend, waarbij, voor bepaalde gevallen, aan de overlevende ouder een groter deel in de nalatenschap der wederhelft zal worden toegekend. De huidige regeling in aldus: indien een der ouders sterft, dan erft (ab intestato zonder testa ment) de overblijvende ouder evenveel als een kind. Zijn er geen kinderen, dan erft de overblijvende ouder na tuurlijk alles. Bij testament kan, als er kinderen zijn, de ene ouder de ander bevoordelen (afhankelijk van het aan tal kinderen). Het is ondoenlijk om hele wetsartikelen te gaan weergeven. Als u ons precies vraagt, wat u weten wilt aangaande het e.e.a., dan kunnen wij u daar gedetailleerd op antwoorden. Aan scholenbouw wordt in Soest veel gedaan. Hier de nieuwe R.K. School in de wijk Klaarwater. De in aanbouwzynde Openbare Lagere School by de Wy'nand Toplaan.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11