Herenelftal Hockeyclub in degratiegevaar I ikotioK CITROEN-SHOW bij Automobielbedrijf W. Kuijer rrö Sportnieuws Tempo successen in „Tapa" wielrencompetitie vakantiereizen Reisbureau Gerth JERSEY ZOMER MANTELS ƒ149- ƒ179- 255,- J. HOPPENBROUWERS „De Kleine Witte" VAN DE VEN'S BOEKHANDEL NIET ALLEEN VOOR BOEKEN... VAN DE VEN'S BOEKHANDEL Vervolg Sport Poffertj es bakken in Groot Engendaal Voor al uw Laatste sportinstuif trok record bezoek Fancy-Fair en Welfare- tentoonstelling 193 overtreders maximum-snelheid Chez nous Vous êtes Ctiez vous Joy-riders aangehouden Auto tegen lichtmast Nieuwe flmi Super Evenementen rond 25-jarige 2 CV Nieuwe GS 1220 Kampioenschap scrabble Boomplantdag op 28 en 29 maart voor 400 schoolkinderen REKEN- en SCHRIJFMACHINES Speciale aanbieding voor de maand maart ERIKA PORTABLE SCHRIJFMACHINE nu voor ƒ195,— 3 M DR00GK0PIEER- MACHINE 435,- incl. b.t.w. T af eltennisvereniging Shot Wiewei Keukens Nieuw-Loosdrecht VAN STEUN Sorster Courant van donderdag 22 maart 1973 v- Zondag j.L werden op het parkoers In Amersfoort wedstrijden verreden in de Tapa wielrencompetitie. Ditmaal berustte de organisatie van de wedstrijden b(j de Amersfoortse „Pedaalridders". BIJ de adspiranten bleef de beslissing uit tot de laatste ronde. Het gehele veld bleef bij elkaar en geen enkele uitlooppoging had succes. In de eind sprint klasseerden de deelnemende Temporenners zich als volgt: 8. Jaap Bon, 9 Con Burxt en 15 Fred v. d. Tempel. Bij de veteranen waren de ere-plaat- sen voor Tempo-leden. Na een zeer sterk gereden wedstrijd ging Wim Schaeffer met voorsprong als eerste over de meet. Op de tweede plaats kwam Gerrit Ruttenberg, terwijl Kees Smit de vierde plaats voor zich opeiste. Bij de nieuwelingen maakte Tempo renner Bert van den Broek de strijd. Onophoudelijk sprong hij weg, maar evenzoveel keren werd hij terugge haald. Zijn laatste ontspanning had succes. Met de Amersfoorters Harry Jansen en Dik Willigenburg bouwde hij een grote voorsprong op. In de eindsprint moest hij evenwel de tol voor zijn overmoed betalen. 1. H. Jan sen, 2. D. Willigenburg en 3. Bert v. d. Broek. Bij de amateurs kwam een zeer sterk veld aan de start met o.a. Evert Diepe- veen (tweede in de Ster van Zwolle) en de profrenner Mathijs de Koning. Het werd een voor het publiek zeer aantrekkelijke wedstrijd met veel uit looppogingen, die veelal in de kiem gesmoord werden. Totdat Diepeveen en de Koning elkaar vonden. Ook zij wer den teruggepakt, maar toen het pelo ton aansluiting kreeg, demareerde Jaap van de Broek van Tempo. Hij maakte een gat van een honderdertal meter en kreeg toen steun van vijf man, die wegbleven. De voorsprong die zij na men groeide uit tot 45 seconden. Met zessen gingen zij op de eindstreep af. Tegen de wind in moest gesprint wor den en hier toonde Jaap van den Broek zich de sterkste. Met een half wiel ver sloeg hij zijn clubgenoot Joop Schaafs- ma. Vóór het peloton uit eiste Tempo-ren ner Henny Dijkstra de zevende plaats voor zich op. Uitslag: 1. Jaap van den Broek, 2. Joop Schaafsma, 3. Herman Pouw (Adelaar), 4. C. Schuurman (Adelaar), 5. E. Smit (Amersfoort), 8. Jan Smit (Tempo). 7. Henny Dijkstra (Tempo), 8. Jan Vlas- tuin (Amersfoort), 9. j. Sandbrink, 10. J. van Beek, 11. Evert Diepeveen. Prof Mathijs de Koning stapte in de laatste ronde af. Arie Bakker van Tempo kon niet starten vanwege een gebroken voorvork. Zondag a.s. wordt de laatste rit van de Tapa-competitie verreden op het Industrieterrein in Soest. Dan zal te vens de prijsuitreiking plaatsvinden. Om 10 uur vertrekken de adspiranten, om 10.30 uur de nieuwelingen en de veteranen en om 11.30 uur de ama teurs. Henny Dijkstra, Jaap en Bert van den Broek zullen niet van de partij zijn. Zij starten in de ronde van Sloten. Ook Arie Bakker zal niet deelnemen. Hij start in Brabant. Maandagmiddag, 26 maart a.s., om half vier komt een poffertjesbakker in het bejaardencentrum Groot Engendaal ter plaatse bakken. Bejaarden uit de wijk zijn van harte welkom, om tegen betaling van ƒ1,50 poffertjes te komen eten. 't Geheel wordt omlijst met een gezellig muziek je. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Marine - rood - bruin - wit VAN WEEDESTRAAT 80-82 Zaterdag j.L werd de laatste sportin stuif in de sporthal Beukendal van dit seizoen besloten met een record aantal bezoekertjes. Bij de sluiting bleek dat er driehonderd en zeventig kinderen in Op vrijdag 23 en zaterdag 24 maart a.s. wordt in het Verenigingsgebouw, Steen- hoffstraat, een Welfare-tentoonstelling gehouden van handwerken gemaakt door de bejaarden. Deze handwerken: kussens, kleden, poppen etc. worden ten verkoop aan geboden. Er is tevens een fancy-fair waar men kan touwtrekken, ballen-gooien enz. Ook worden enkele grotere handwer ken verloot. Eei> kopje koffie verhoogd de gezellig heid. De opbrengst komt ten goede aan de kas van de bejaardensociëteit. U bent hartelijk welkom met uw kin deren en of kleinkinderen. Openingstijden: vrijdagavond van 7-9 uur; zaterdag vanaf 10 uur tot 4 uur. Bij een vorige week in Soesterberg met de radarapparatuur gehouden snel heidscontrole werden in enkele uren tijds 193 overtredingen geregistreerd. Op de nieuwe rijksweg, waar 70 km gereden mag worden, waren dat er 108, waarbij de hoogste snelheid 132 km per uur bedroeg; op de Amersfoortsestraat, waar eveneens 70km gereden mag worden 85 overtreders en hier was de hoogste snelheid 120 km per uur. de leeftijd van 6 tot 14 jaar waren gepasseerd. Het luchtkussen, dat ook bij de ope ning gebruikt werd, was wel de oor zaak van deze overweldigende belang stelling. Er moesten zelfs wachttijden voor ingesteld worden, die ieder echter geduldig uitstond. Tegen sluitingstijd kwamen de burge meester met haar echtgenoot en de heer K. de Haan, wethouder van sport zaken, een kijkje nemen. Het ligt in de bedoeling het volgend seizoen deze instuif weer te organise ren, echter dan mogelijk voor een lan gere termijn, die meer aansluit op de openingstijd van het Natuurbad. Dat was nu nog niet mogelijk, omdat de begroting daarvoor geen ruimte bood. Ook de M.H.C. Soest kent zo ztfn zwarte sport weekenden. Afgelopen zater dag en zondag was er één van. Wat de wedstrijd van afgelopen zon dag tegen Kraaien betreft, was het eerste elftal voor het eerst sinds we- De jeugd bracht het er nog redelijk vanaf, de jongens Al en BI behaal den zelfs het afdelingskampioenschap, toch was het zondag diep treurig. Slechts het tweede dameselftal won en dan met zeer duidelijke cijfers 8-1 van Hilversum 4. Alle heren elftallen gin gen in de strijd ten onder. Een uit schieter daarbij was het derde, dat met de tegenwoordig ook bij korfbal nauwelijks voorkomende uitslag, 17-0 verloor. Het tweede verloor met 3-0, het vierde met 5-1 en het eerste, in de allerlaatste minuut van de wed strijd, met 1-0. Ze zijn nu in de gevarenzone beland in gezelschap van HBS en Eechtrop en het zal heel wat moeite kosten om aan een smadelijke degradatie te ont komen, Daarvoor resten hen nog slechts twee wedstrijden, die eigenlijk beiden gewonnen dienen te worden. De wed strijd a.s. zaterdag tegen Strawberries is al een bijzonder moeilijke opgaaf. Er zal offensief gespeeld moeten worden, wart met de degradatie in het achter hoofd, altijd een riskante bezigheid is. ken weer op volle sterkte. En hoewel Kraaien hoger op de ranglijst stond en Soest in de uitwedstrijd voor de win- terpauze met 4-1 verloor, was er toch enige hoop op succes. Vanaf het eerste fluitsignaal trokken de Zaankanters fel ten aanval, maar mede dankzij het voortreffelijke werk van keeper B. Buys, kon Soest de za ken aardig in de hand houden. Met man en macht werd verdedigd en de rust werd bereikt met de dubbel blan ke stand. Halverwege de tweede helft leek de opzet te slagen en luwde het Kraaien- offensief enigszins. Helaas echter wa ren de Soester uitvallen nauwelijks ge vaarlijk. zodat al snel bleek dat op een gelijkspel gemikt moest worden. Tot twee minuten voor het eindsignaal Spelmoment uit de hockeywedstrijd Soest-Kraaien. leek het daar wel op. Toen echter werd op niet helemaal duidelijke gronden, aan Kraaien een strafbal toegekend. Hieruit werd de stand 0-1 en moest Soest, evenals vorige week, toch nog een nederlaag incasseren. Na zaterdag tegen Strawberries, rest nog de wedstrijd tegen HBS, die zal beslissen over het handhaven van Soest in de tweede klasse. f JONGE MODE NIEUWE MODE Het voorjaar nadert. Wintermantels hebben afgedaan. U zoekt nu een nieuwe VOORJAARSMANTEL? U kunt bij ons Uw keuze maken. Zowel in normale als 'U lengte. Wereldbekende merken zorgen voor de juiste mode. De nieuwste stoffen en kleuren bij Uw modehuis DE BONNETERIE BIJ B \R - CAFÉ - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 In verband met joy-riding werden in Soesterberg aangehouden R. v. d. B. (18) loodgieter, H. T. (15) bijdrijder, H. J. v. H. (16) verkoper en G. A. S. (20) horlogemaker. Zij maakten zich hieraan schuldig ondermeer in december vorig jaar, eind januari en begin maart van dit jaar. Aan de verschillende auto's, die zij meenamen, werd voor enige dui zenden guldens schade toegebracht. Verblind door een in de berm staande auto, reed de 24- jarige kok uit Hil versum, F. J. N. v. D. op het kruispunt Kerkstraat-Soesterbergsestraat tegen een lichtmast. Auto en lichtmast wer den beschadigd. Tijdens het „lenteweekend" 23 en 24 maart, zal bjj alle 180 Citroën-agenten in Nederland, onder het motto „Zilveren Eend" een auto-show gehouden worden van alle modellen welk© deze Franse fabrikant thans op de markt brengt. Ook in Soest neemt het automobielbedrijf W. Kuijer aan de Korte Brinkweg daaraan deeL Een en ander heeft te maken met het jubileum rond de 25-jarige „Lelijke Eend". Toen Citroëndirekteur Pierre Boulan- ger in 1948 de eerste 2 CV onthulde in aanwezigheid van president Vincent Auriol van Frankrijk, ging er een schok van komische verbijstering door de gasten. Zoiets had men nog nooit gezien. Maar al spoedig zou men moe ten ervaren, dat achter deze auto een van de merkwaardigste verhalen uit onze autotij d stond. De geschiedenis van de 2 CV gaat terug tot 1936. Toen begon de Citroënfabriek een kombinatie van technische en so ciale research. In de oorlogsjaren werd er in het geheim aan doorgewerkt en in 1948, vijfentwintig jaar geleden nu, werd de eerste Eend, die al spoedig de naam Lelijke Eend kreeg, op de markt gebracht. Ter herdenking van dit feit worden in geheel Nederland de auto-shows ge houden. Citroën Nederland stelt voor deze ge legenheid 10 2 CV's gratis ter beschik king aan liefdadige instellingen. De bezoekers aan de shows kunnen zelf door middel van een stembiljet bepalen aan welke liefdadige instellingen deze „Eenden" zullen worden uitgereikt. On der de stemmers worden dan weer 50 weekend-trips Air France naar Parijs verloot. Voor zaterdag 5 mei staat dan nog een 2 CV-Festival op het programma, waar aan kan worden deelgenomen door 2 CV-, Dyane- en Meharirijders (sters). Meer over dit evenement zal de dealer u graag vertellen. Ami Super Naast de 2 SV zijn op de Dyane, Ami-8, de Ami Super, de GS-serie, de DS en de SM-coupé. De Ami-Super is een middenklas wa gen, met alle comfort waaraan de Ci- troëns mede hun bekendheid danken. De fameuze vering, de ruime en gerief lijke zittingen en daarbij een veilige snelheid van 140 km per uur. Deze top snelheid kan zonder het risico van oververhitting gereden worden, dankzij de luchtkoeling. Nieuw zijn bovendien de versnellingsbak met schakelhandel op de vloer, zwaardere schijfremmen (vóór), de nauwkeurige en lichte be sturing in alle verkeerssituaties en bij alle snelheden. De Ami Super Break heeft een 5e deur die een ruime toegang geeft voor ge makkelijk en moeiteloos in- en uitla den. De achterbank is neerklapbaar en ook uitneembaar in welk geval een laadvloer vrijkomt met een lengte van 1,89 m en een inhoud van 1,2 m3. De Ami Super is een auto voor de stad en de buitenweg. Hij accelereert snel en passeert moeiteloos. Enkele technische gegevens: totale lengte 3,99 m; totale breedte 1,52 m; benzinetank-inhoud 40 liter, draaicirkel 5,70 m; remmen schijven vóór, trom mels achter; vering schroefveren,4 Het eerste kampioenschap Scrabble In Nederland wordt in Soest gehouden op 31 maart a.s. in het gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De organisatie is in handen van het J.O.C., Jongeren Ontmoetingscentrum, van de gerefor meerde kerk van Soest-Zuid. Deze scrabbledag is de start van di verse acties, die gevoerd zullen wórden om te komen tot een financiële bij drage aan een permanente ruimte voor allerlei vormen van jeugdwerk in Soest-Zuid. Deelname is mogelijk voor a. jongeren van 13, 14 en 15 jaar en b. voor oude ren vanaf 16 jaar. Er wordt gespeeld met het Nederlands scrabblespel en de speeltijd is l'/e uur. De deelnemers worden ingedeeld in twee poules; de wedstrijden voor poule A beginnen om 10 uur, voor poule B om 12 uur. De finale zal om ongeveer 3 uur 's middags plaatsvinden. Bij verschil van mening over een woord beslist een jury, gewapend met „de dikke Van Dale". De organisatoren houden rekening met 200 deelnemers. Daarvoor zijn 25 tafels gereedgezet, waarop vijfentwintig stuks door de firma S.O.I. uit Amsterdam be schikbaar gestelde spelen. Na afloop van de finale wedstrijden worden de wisselprijzen uitgereikt aan de kampioenen van de twee catego rieën. Deelnemers worden verzocht zich vóór 25 maart op te geven bij de heer Faas, De Jaarlijkse boomplantdag voor de kinderen van de zesde klassen van de basisscholen zal plaatsvinden op 28 maart in Soest en op 29 maart in Soester berg. In Soest zullen 2000 bosplanten, o.m. eiken, lijsterbes, meidoorn, liguster en hazelaar, geplant worden aan de Eemweg, bij het sportcomplex dat de voetbal vereniging VVZ het volgend seizoen gaat bespelen. Door de overweldigende deelname van leerlingen van 22 scholen, wordt in twee groepen geplant. Voor de eerste groep begint de dag met een filmvoorstelling in de brand weerkazerne. De 267 kinderen van deze groep, waarbij 25 kinderen van de Amerikaanse school te Soesterberg, worden welkom geheten door de bur gemeester. Zij worden onthaald op li monade en krijgen na de filmvoorstel ling een vaantje en een reep chocola de, waarna zij om 10 uur naar het sportcomplex aan de Eemweg ver trekken. Daar heeft de tweede groep, bestaande uit 284 kinderen, dan reeds vanaf 9.30 uur, ongeveer de helft van de bomen geplant Deze gaan daarna naar de brandweerkazerne, waar de heer A. v, d. Broek, hoofd van de gemeente lijke plantsoenendienst, hen toe zal spreken. Ook zij krijgen de films „The Grand Canyon" en „De Bevervallei" te zien en ook zij krijgen uiteraard limonade, de reep chocola en het vaan tje als aandenken. Voor het begeleiden de schoolpersoneel Is er koffie en rookgerei In Soesterberg worden in de omgeving van het Van Maarenplein 800 sierhees ters geplaats. De ongeveer 110 kinde ren begeven zich op eigen gelegenheid naar de plantplaats. waar zij om 9.30 uur verwacht worden. Na afloop zal de burgemeester hen welkom heten in het gebouw „De Hoeksteen", waarna eveneens de film vertoning volgt en de uitdeling van limonade, chocola en het vaantje. Kamperfoeliestraat 119, de heer Druijff, Regentesselaan 11 of bij de heer Menkveld, Schoutenkampweg 127. Op dit laatste adres, telefoonnummer 18100, worden ook inlichtingen over de wed strijden gegeven. Voor gezinnen met kleine kinderen is in het gebouw De Rank een crèche aanwezig, geleid door een onderwijze res. Ook voor een compleet assortiment kunt U bij ons terecht. Komt eens langs en laat U vrij blijvend de verschillende mogelijk heden demonstreren. Dc onverwoestbare normale prys ƒ225,— (half automatisch) Werkt snel en schoon 1 doos h 100 vel kopieerpapier GRATIS. SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 onafhankelijke wielen, 4 hydrolische schokbrekers; versnellingsbak 4 volle dig gesynchroniseerde versnellingen achteruit; wielbasis 2,40 m spoorbreed te voor 1,26 m, achter 1,22 m. Ledig gewicht 805 kg. GS 1220 De Citroën GS 1220, die vorig najaar op de autotentoonstelling van Parijs werd getoond, vervangt de gewone GS niet Uiterlijk lijken zij op elkaar, op het plaatje 1220 achterop na. Ook in het interieur is practisch alles bij het oude gebleven. De nieuwe motor van de 1220 is rechtstreeks afgeleid van de vier cilinder luchtgekoelde motor, die met een inhoud van 1015 cc de GS altijd heeft voortbewogen. Om een winst van ruim twintig procent te boeken waar het de cilinder inhoud betref heeft Citroën boring en slag van de oude motor vergroot Resultaat: een hogere topsnelheid van 152 km per uur. De acceleratie is aanmerkelijk be ter; van 0 tot 80 km in elf seconden, van 0 tot 100 km in ruim 17 seconden. Het rijden met de 1220 is een genoe gen; de wagen lijkt stiller geworden te zijn. Besturing en wegligging zijn ver boven de middelmaat en ondanks de voorwielaandrijving stuurt hij licht De vering is zoals steeds bij Citroën, per fect. Ook de remmen zijn uitstekend, de remweg kort en kaarsrecht. Een zeer komfortabele wagen, die met zijn grote kofferruimte een ideale reis- auto is. Enkele technische gegevens: totale lengte 4,12 m, breedte 1,60 m, hoogte 1,35 m, draaicirkel 10,2, rem- menhoge druk hydraulisch remsysteem met twee gescheiden circuits, schijf remmen vóór en achter, tankinhoud 43 liter, kofferinhoud 465 dm3, ledig ge wicht 880 kg. Vrijdag j.1. speelde het eerste team van Shot tegen mededegradatiecandidaat Sukses uit Laren. Tegen deze tegen stander werd het duidelijk dat Shot ten onrechte zo laag op de ranglijst staat, uitsluitend als gevolg van het feit dat in vier van de tot nu toe ne gen gespeelde wedstrijden met inval lers werd aangetreden. Zonder tot het uiterste te moeten gaan werd met 7-3 van deze tegenstander gewonnen. In deze wedstrijd was W. van Doorn met 3 overwinningen de grote man, Th. Daselaar en J. Stalenhoef stonden hem met ieder 2 overwinningen goed terzijde. Het dubbelspel was eveneens voor de Soesters. A.s. vrijdag speelt Shot zijn laatste competitiewedstrijd tegen het reeds ge degradeerde Good Luck uit Bussum. Het tweede team was afgelopen week vrij, doch zal in deze week twee wedstrijden moeten spelen en wel te gen Buna in Bussum en Foxboro in Soest. Aangezien de voor dit team be langrijke tegenstanders in de afgelopen week onverwacht punten hebben ver zameld, dienen beide wedstrijden te worden gewonnen, wil men nog in aanmerking komen voor een beslis singswedstrijd om uit te maken welk team zal moeten afdalen naar de vier de klasse. Het derde team, ditmaal op rede lijke sterkte, bleef volgens de verwach ting de meerdere over kampioen Quick uit Hilversum. Indien dit team in de eerste helft niet onnodig enige punten had verspeeld, was het kampioenschap zeker geweest. Voor de 6-4 overwinning zorgden Th. Rademaker met 3 zeges, J. Hooft en B. van Zoeren met ieder 1 zege. Het dubbelspel was eveneens voor Shot. Het vierde team bestaande uit Mevr. A, van de Broecke, B. van Zoeren en J. Kok verloor tegen kampioen Sukses met 9-1 door slechts een winstpartij van J. Kok. Ondanks deze nederlaag kan dit team toch terug zien op een succesvolle kompetitie, immers voor de aanvang van de competitie werd een tweede plaats het hoogst haalbare geacht en deze is met nog een wed strijd te spelen nu reeds zeker. Deze tweede plaats geeft recht op hert spelen van promotiewedstrijden om een plaats in de derde klasse. Voor dit jonge, nog onervaren team beslist een stimulans om door te gaan op de ingeslagen weg. Het vijfde team kwam ook verras send voor de dag door een fraai gelijk spel 5-5 tegen het sterker geachte team van Huizen. In de eerste competitie helft werd van deze tegenstanders kansloos met 8-2 verloren. Voor de overwinningen zorgden TL Visser tweemaal, W. Visser en J. v. d. Kant met ieder een zege met hieraan toegevoegd een overwinning in het dubbelspel. Nu het einde van de competitie nadert zal de mogelijkheid tot trainen weer volledig kunnen worden benut door iedere vrijdagavond aanwezig te zijn om een flinke partij te slaan. Belang stellenden voor deze sport zijn ook dan van harte welkom, bovendien kan men voor inlichtingen terecht bij mevr. A. van de Broecke, Valeriaanstraat 108, tel. 18029. 'wiewei keukens "Wiewel Keukenshow In onze grandioze keukenshow ziet u 30 volledig ingerichte keukens nu"in vele prijsklassen. Vrije toegang. Maandags gesloten. (op het industrieterrein) Telefoon 02158 - 1844 Volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vhegveid. n gezonde HOENEN n door de 36 mnd. 103!68 138,20 172,— 206.40 258,— - EN ECIALIST jstraat 44 i 18109 gesloten ?s open

Soester Courant | 1973 | | pagina 17