Koopdeuk in voorjaar 1973 De Praatpaal" houdt spreekuur Donderdag 22 maart 1973 51e jaargang no. 30 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 11152' - Postgiro 126156 BEHOEFTE AAN SPANNING „Dan pas Bezinningsdag Katholiek Vrouwengilde Tuinroof Binnenkort nog slechts één postbestelling per dag Drie politieke avonden in Soest Natuurwandeling Nieuwe telefoonnummers politie r»r» Het oog gericht op Thieu Expositie van Wieb de Maehula-de Rook Informatieavond van de Stichting Jeugdzorg Soest Zondag weer poppenkast Winkeldievegge betrapt SOESTER S COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,— Verschijnt iedere donderdag Toen de heer Burger aan het begin van zijn formatiepoging - hoe lang is dat alweer geleden? - na ernstige be studering vaststelde dat de politieke programma's van de linkse drie van de konfessionelen eigenlijk niet zo heel veel verschilden, had hij daarin wel gelijk. Hij konstateerde wel enkele moeilijk te verenigen standpunten, zo als de abortuswetgeving, de defensie verlaging en de kollegegelden, maar om die hete brij kon men dan nog wel 'n beetje heen blijven draaien. In ieder geval meende Burger toen, dat de pro gramma's niet zover uiteen lagen dat er niet een zekere samenwerking, een „gedogen" desnoods, mogelijk zou zijn. Dat is in feite ook zo. Wij zijn hele maal niet zo'n volk van uitersten in de politiek. Noch uiterst links noch uiterst rechts heeft in het Nederland van de 20ste eeuw ooit veel aanhan gers kunnen krijgen. Alle grotere par tijen draaien zo'n beetje om het mid den heen. Wij willen helemaal niet zo slecht zijn voor elkaar, over het algemeen ook best 'n beetje begrip voor de ander op brengen. Het verschil van ons politieke willen zit 'm hoofdzakelijk in het tem po waarin wij te werk gaan, waarbij ekonomische faktoren een grote rol spelen. We zijn echter een volk van individualisten en van perfektionisten. Dat leidt telkens weer tot scheuringen in o.a. de politieke partijen, waardoor we die grote verscheidenheid daarin gekregen hebben. Dan wordt zo'n breekpunt door enkele fanaten hevig opgeblazen en gaat men uit elkaar. Maar in wezen stamt men toch vanuit een zelfde visie, die slechts op een bepaald onderdeel is gaan ver schillen. Zo ontstonden er een stuk of zes ver schillende konfessionele partijen, een stuk of drie van vrijzinnige, meer li berale inslag en een stuk of vijf-zes aan socialistische zijde. Van daaruit en daarmee moet nu telkens weer getracht worden een regering te vormen, die op een wat zeker schijnende meerderheid kan steunen om het beslissen mogelijk te maken. Dat is natuurlijk, zeker voor perfektionisten, een irriterende bezig heid. want dan moet er over en weer water in de politieke wijn worden ge daan, kompromissen worden gesloten, anders komt die samenwerkende meer derheid er niet. Maar omdat de stand punten in ons gematigd ingestelde volk niet zo erg ver uit elkaar kunnen lig gen, lukt dat kompromis uiteindelijk dan ook wel. Er moet toch geregeerd kunnen worden!, zegt men tenslotte. Doordat het ons een beetje te goed gaat, de ekonomische zorgen van land en individu niet zo groot meer zijn en dit tot een zekere gezapigheid en over moed leidde, zijn sommige kringen er nu op uit om er eens wat fellere bewe ging in te brengen. We hebben de laatste decennia teveel geordend en ge- perfektioneerd, alles en iedereen be schermd en verzorgd, naar ieders wen sen geluisterd en er zo mogelijk aan voldaan, of we nu links of rechts ge regeerd werden. Op een gegeven ogen blik krijg je van al die gezapige ge ordendheid de kriebel. De westerse mens wil spanning, wil strijd. Dat be tekent voor hem leven. We zien nu dan ook een toenemende gewelddadigheid en misdadigheid. Inbraken en berovin gen zijn aan de orde van de dag. Niet omdat de daders gebrek zouden lijden, maar meer omdat men spanningen «oekt. En dat verlangen naar meer spannin gen in het leven komt nu ook tot uiting in de politiek. Daar noemt men het dan polarisering en gebruikt men er ekonomisch-sociale beweegredenen voor zoals de bankrover een pistool en een inbreker zijn gereedschap hanteert. Maar ook dit komt voort uit het be grijpelijke verlangen om weer meer spanning in het leven te brengen. Dat zijn van de psychologische gevolgen van diverse ordeningsmaatregelen, die door de wetgevers nooit voldoende worden voorzien. Maar toch blijven we een volk van gematigden. Ook de polarisering willen we langs lijnen van gematigdheid laten verlopen. Zo zijn we in meerderheid nu eenmaal, we kunnen niet anders. Uiteindelijk „gedogen" we elkaar over en weer. En als Burger niet slaagt, dan is het een ander die een gedoogd ka binet tot stand brengt. De polarisering zal daar voldoende voor worden afgezwakt en tot een geleide lijk voortgaan inkrimpen, ondanks alle heftigen. We liggen zo dicht bij elkaar, al willen we dat niet weten. Vanwege de behoefte aan spanning. Voor een uitslaande brand in een :chuur achter de woning van de heer R. Kok aan de Veenzoom 8, werd maandagmiddag groot alarm gegeven. De brandweer rukte uit met twee mid- deldrukwagens, een nevelspuit en een materiaalwagen. In de schuur bevonden zich 4 zeugen met veertig biggetjes, die allen werden gered. Zes van deze big getjes werden bij de nablussing nog ongedeerd in een hoek van de schuur aangetroffen. Onder deze titel wordt a.s. zondagavond om vijf uur in de Wilhelminakerk in Soest een jeugdappèl gehouden. Deze dienst, die is samengesteld door en voor Jongeren, wordt geleid door ds. Rang. Verder werken o.a. mee de Cellar Group uit Amersfoort. Gerard Wild schut bespeelt het kerkorgel. O O De bezinningsdag van het Katholiek Vrouwengilde wordt dit jaar gehouden op dinsdag 10 april a.s. op de Monni kenberg, Soestdijkerstraatweg 151 te Hilversum. De deelneemsters worden daar om 10 uur ontvangen. Sprekers zijn die dag, mevrouw M. v. d. Hulst, lid van de Pastoraal Overleg en tot voor kort dio cesaan voorzitter, die een inleiding zal houden over „Christen zijn, een last of een steun" en pater Vermeulen, die met de deelneemsters wil nagaan wat een en ander kan betekenen voor de eigen omgeving. Belangstellenden worden verzocht zich uiterlijk 30 maart a.s. op te geven bij mevrouw Van Daatselaar, Kerkpad N.Z. 14, Soest, telefoon 12925. Brand aan de Veenzoom Het vuur ontstond vermoedelijk door dat het stro vlam vatte door een bij de biggen opgehangen verwarmings lamp. De schuur ging geheel verloren, als mede tien ton stro, dat op de zolder lag opgeslagen. De brand werd be streden met acht stralen, waarvoor in totaal ruim 500 meter slang moest worden uitgelegd naar de brandkraan op de Wieksloterweg. Door de enorme rookontwikkeling moest de brandweer Veel materieel en veel brandweerlieden werden ingezet bjj de bestrijding van de uitslaande brand aan de Veenzoom. gebruik maken van persluchtmasker- dragers. Het nablussingswerk van het smeulende stro nam nog veel tijd in beslag. In totaal warén bij de bestrijding van het vuur 29 man betrokken. De ver zekering dekt de schade, die op 10.000 gulden wordt geschat. Nu de poort voor 1973 is opengegaan zullen wij het maagdelijke sociale land schap van het jaar 1973 met aktiviteit gaan opvullen. Bjj al het propaganda maken voor andere dan materiële zaken blijft ons de welvaart boeien. Ieder voelt aan dat deze de basis blijft van onze maatschappelijke aktiviteit, waarin het verdelen van deze welvaart juist zo'n heet hangijzer is. Maar dan moet er ook het een en ander te verdelen zijn. Wij blijven dus onze aandacht toespitsèn op problemen van afzet, kosten en rendement. Koopgolf door B.T.W.-effekt Het moet velen zijn opgevallen dat in het begin van 1972 zakenmensen zich bezorgd maakten over de snel dalende winsten in het bedrijfsleven. Dat vraagstuk is van twee zijden aange pakt. Men is er toe overgegaan om de prijzen zonder meer aan de kostenont wikkeling aan te passen en men is de strijd begonnen tegen de dure kosten- faktor arbeid. In 1973 zal zich deze ontwikkeling voortzetten. Het jaar begon met een forse stijging van het minimum-loon. Dit zal niet nalaten zijn sporen te trek ken met name in de sektor dienstver lening. Veel bedrijven en diensten zul len hun personeelsbestand uitkammen, waardoor de werkloosheid zal toene men. Er kan slechts een tegenwicht gevonden worden tegen deze ontwik keling door een guntige konjukturele ontwikkeling. Er is optimisme over de groei van de wereldhandel. De komst van de Brit ten in de E.E.G., de betere verstand houding met de Oostbloklanden, de stijgende ekonomische aktiviteit in de V.S., het lijken allemaal gunstige fak toren voor het bedrijfsleven in 1973. Onze uitvoer en in het verlengde daar van onze produktie, zullen ervan pro fiteren. Verwachtingen omtrent verde re kostenstijging, zullen het orderbe stand gunstig beïnvloeden. Het is iedereen echter duidelijk dat aan het einde van 1972 vooral in de konsumptiegoederen-sektor veel is om gezet onder invloed van het B.T.W.- effekt. Dat geeft een deuk in de koop lust. Als men er gedurende deze tijd in slaagt de lonen voldoende in de hand te houden dan zal ook een prijsmati- ging het gevolg zijn. We zullen dan immers een toenemende konkurrentie ervaren om de omzetmolen weer volop aan het draaien te krijgen. Oplevingen investeringen Bij voldoende loon- en prijsbeheersing zal onze ekonomie in 1973 op volle toeren kunnen draaien. Er zou dan een produktiegroei kunnen ontstaan van ca. 5 met voor de industrie een groei van zelfs Vfa Blijven wij echter voortgaan met ons uit de markt te prijzen dan zal de export dalen door de hoge kosten van het Nederlands pro- dukt. De binnenlandse afzet moet dan even eens door de prijsstijging worden afge remd. Invoer van goedkoper buitenlandse pro- dukten zullen de Nederlandse produk tiegroei dan afremfnen. De realiteit ge biedt ons vast te stellen dat met de matiging tot heden nog maar treurig is gesteld. Intussen gaat het bedrijfs leven door met het besparen op ar beidskracht. Het resultaat van dit proces moet zijn dat de werkloosheid zich op een ni veau van rond 100.000 mensen zal blij ven bewegen. De gewijzigde fiskale behandeling van de buitenshuis wer kende gehuwde vrouw speelt hierbij ook nog een rol. Er zal vermoedelijk een groter aanbod komen van gehuw de parttime krachten. Daar zal het be drijfsleven en het ambtelijk apparaat graag gebruik van maken. Een ver mindering van arbeidsaanbod zou het gevolg kunnen zijn wanneer de beoogde invoering van meer vormingsdagen voor de werkende jeugd per 1 augus tus wordt doorgevoerd. De resultante van deze elkaar tegenwerkende krach ten valt nog niet precies te voorspel len. Algemeen wordt verwacht dat de In vesteringen van het bedrijfsleven een opleving zullen vertonen. Dit is dan een gevolg van betere winstverwach tingen, die voortspruiten uit hogere prijzen. Indien het bedrijfsleven onder het juk van nieuwe prijsremmen door gaat en daarnaast met name de sociale lasten niet worden gedrukt dan zal het oplaaiend investeringsvuur spoedig worden geblust. Voorts zullen dan nog meer zwakke bedrijven het loodje leg gen met alle gevolgen voor de wel vaart. De buurlanden Het zou pedant zijn te menendat wij zelf kunnen bepalen hoe 1973 zich voor ons zal openbaren. De invloed van het buitenland is niet gering. De vergrote Europese Gemeenschap zal ons steeds sterker omarmen. West-Duitsland is daarin voor ons een stabiele faktor. De ekonomische problemen vertonen daar een zorgelijk gezicht. Ook daar prijs stijging en looneisen. Toch slagen de westduitsers er telkens weer in de pas iets meer in te houden dan wij. Zij hebben er een geweldig krachtige posi tie mee opgebouwd. Als de matiging daar voordeliger uitvalt dan bij ons betekent het alleen dat er meer pende laars over de oostgrens komen. Maar het is de grote vraag of de regering Brandt aan haar kiezers niet meer zal moeten toeschuiven dan zij voornemens is. Alhoewel de Britse ekonomie nog éen ronde achter loopt, omdat het stakings kwaad in het Ver. Koninkrijk zo welig tiert, zal het sterk gedevalueerde pond toch zorgen voor een ferme konkur rentie van Engelse produkten op de Europese markt. Hoe het zuivelspel met Denemarken in 1973 zal moeten worden gespeeld is nog een open vraag. Van niet minder belang is de ontwik keling in België Men worstelt daar heus niet alleen met taalproblemen. Half 1972 keek men aan tegen een bruto-loonstijging van 12 In een jaar. De prijsstijging is er evenmin gering. Toch is men erin geslaagd de inflatie enigszins te beteugelen tot ca. 5 °/o. Wij mogen er jaloers op zijn. In het alge meen wordt voor België een gunstig jaar 1973 verwacht en daar kunnen wij alleen maar een graantje van meepik ken. Het jaar 1973 opende met veel be staande politieke verwarring in Neder land. Als daarvan de kruitdamp op getrokken is zal men een koers moeten varen die niet ongunstig afwijkt van het gemiddelde Europese beeld met de neiging naar iets meer soberheid. Een beheerste ekonomische ontwikke ling is een duidelijk gebod. Vinden wij daar leidslieden voor dan, zal het ons niet slecht gaan. Verliezen wij ons in een zodanige vernieuwingsdrang dat het bestaande ekonomisch bestel daar van gaat vastlopen, dan zullen wij binnen een jaar voor vele groeperingen ach en wee roepen, niet in het minst voor degenen die ekonomisch het zwakste zijn. Coniferen blijken dit voorjaar erg in trek te zijn, want weer werd bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van twee coniferen. De dader, die ver moedelijk bezig is een tuin aan te leg gen, haalde de coniferen bij de familie J. E. de R. aan de Simon Stevinlaan uit de tuin, in de periode dat de familie enkele dagen afwezig was. Binnen afzienbare tijd, zal de post nog slechts éénmaal per dag aan huis be zorgd worden. De exacte datum waarop dit ingaat is nog niet bekend. Dit betekent echter dat de „postbus" in het postkantoor voor de postbushouders van nog groter nut zal zijn. Want ook dan zullen die postbussen in de regel zowel 's morgens als 's middags gevuld worden. Bovendien zullen na het ingaan van de éénmalige bezorging, geen rechten voor de popsptbus meer betaald behoeven te worden. Ook is dan geen waarborgsom voor postbussleutels meer verschuldigd. „Oude" postbushouders ontvangen reeds vooruitbetaalde kwartaalbetalingen en de waarborgsom voor de sleutels terug. Nieuwe postbushouders moeten een entreegeld van 15 gulden betalen. Voor de te verwachten aanvragen zullen t.z.t. in het hoofdpostkantoor aan de Steen- hoffstraat honderd postbussen bijge plaatst worden. Een belangrijk punt is dat in de post bussen slechts die stukken gelegd zul len worden die voorzien zijn van het postbusnummer. Poststukken met adres, doch zonder postbusnummer, gaan met de huisbestelling mee. Om van de post bus zoveel mogelijk profeit te hebben is het dus gewenst aan al uw relaties uw postbusnummer te laten weten. Men kan daarvoor kaarten gebruiken, die in het postkantoor verkrijgbaar zijn. De P.P.Ri, afdeling Soest, organiseert op maandag 26 maart a.s. om 8 uur in het Artishockgebouw een openbare bij eenkomst. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Hoofdbestuurslid Kees Tilanus (39) uit Woerden zal dan spreken over „P.P.R -gemeentepolitiek". Kees Tilanus is staflid/beleidsfunctio naris Stichting Gezondheidsvoorlichting en Opvoeding ,te Utrecht. Hij was vroe ger gemeenteraadslid van Nijmegen. Volgens .waarnemend secretaris van het P.P.R.-actiecentrum Soest, Jan Visser, zal de heer Tilanus een aantal poli tieke aspecten bespreken die geheel nieuw zijn voor het politieke leven in de gemeente Soest. Woensdagavond 28 maart zal de PAK- fractie van de Soester gemeenteraad in het Dorpshuis te Soesterberg verslag uitbrengen van zijn doen en laten in het gemeenteraadswerk. Hierbij hebben alleen dé leden van PvdA, PSP en PPR toegang. Woensdagavond 4 april zal in het ge bouw St. Jozef (zaal 3 zuidzijde) de heer Ab Engelsman voor de leden van de Partij van de Arbeid, afd. Soest, een inleiding houden over het onderwerp „Inkomensnivellering - zijn de vak bonden op de goede weg". Ab Engels man (25) is districtsbestuurder van de NW-bond Mercurius en besturslid van de fedaratie Utrecht van de P.v.d.A. De maandelijkse natuurwandeling van het Vrouwengilde heeft bij redelijk weer plaats op woensdag 28 maart, anders donderdag 29 maart. Vertrek vanaf de bejaardenflat „Roos- terhoek" aan de Amsterdamsestraat weg, hoek Gen. Van Heutzlaan te Baarn om 09.15 uur precies. Introductie gaarne toegestaan. Inlich tingen telefoon 12877. Met ingang van 1 maart heeft de politie een nieuw telefoonnum mer erbij gekregen. Ondanks een vrij uitvoerige publikatie daarvan, wordt echter nog veel gebruik gemaakt van het nummer dat alleen bestemd is voor noodsituaties. Voor alle normale gesprekken, waaronder verstaan moet worden gesprekken over niet „urgente" zaken, zoals inlichtingen e.d., in het algemeen vragen waarvoor men doorverbonden moet worden naar een van de afdelingen, is het nummer 19444 in gebruik ge nomen. Het nummer 14444 dient uitsluitend voor alarmering. Van politiezijde verzoekt men hier aandacht aan te besteden en te voorkomen dat het alarmnummer geblokkeerd wordt. Het nieuwe jeugdhonk „De Praatpaal" van de Stichting Jeugdzorg Soest aan de Molenstraat wordt thans gereed ge maakt voor de opening op 31 maart a.s. In de afgelopen weken is er met man en macht gewerkt om dit gebouw, waarin vroeger een coöperatieve bak kerij was gevestigd en dat een tiental jaren dienst heeft gedaan als kantoor en magazijn van Dalco, geschikt te ma ken voor deze nieuwe bestemming. Alle electrische leidingen zijn vernieuwd, nieuwe toiletten en een nieuwe centrale verwarming alsmede een andere ingang dienden er te komen, waarna zowel van binnen als van buiten de verf kwast werd gehanteerd. En zo is een prachtige ruimte geschapen, waarin de jeugd uit het Soesterveen en van de Eng zich kan uitleven met allerlei activiteiten. Zo komt er een lokaal met tekentafels, een biljart een gezellige bar, een echte doka voor fotografie- enthousiasten, een pottebakkersoven en een gezellige conversatierüimte. Een schopschijf en een werkbank ontbreken evenmin, terwijl een keukentje en een kantoorruimte het geheel completeert Het werk van de Stichting Jeugdzorg Soest is voor velen niet onbekend en degenen, die het clubhuis „De Vang rail" aan de Beetzlaan wel eens heb ben bezocht, weten met hoeveel enthou siasme jongeren van 6 tot 20 jaar on der leiding van twee beroepskrachten en een groot aantal vrijwillige mede werkers dagelijks bezig zijn. Maar een dergelijk gebouw is altijd in grote ma te buurtgebonden, zodat er in het Soes terveen, in de Molenstraat en op de Eng nog vele zullen zijn, die gaarne iets meer zullen willen weten over de Stichting Jeugdzorg Soest en over het toekomstige werk in „De Praatpaal". Derhalve zal op vrijdag 23 maart a.s. des avonds om 8 uur een bijeenkomst worden georganiseerd ln „De Open Hof" aan de Veenbesstraat, waar ouders en verdere belangstellenden van harte welkom zijn. Onder de titel „De Praatpaal houdt spreekuur" zal hier allereerst iets ver- Het voormalige pand van Dalco aan de Molenstraat. teld worden over de Stichting Jeugd zorg Soest, haar uitgangspunten en haar doeleinden. Nadat de stichting zich op deze wijze heeft voorgesteld, zal één van de leiders uiteenzetten, hoe hij zich voorstelt om dit werk te doen. Het programma voor de eerstko mende maanden en de gedachten over het werk in de verdere toekomst zal onder de loep worden genomen. Aangezien er onder de aanwezigen ook daarna nog vragen zullen leven, dan wel de behoefte bestaat om bepaalde suggesties naar voren te brengen, is er na de pauze alle gelegenheid om deze vragen en suggesties voor te leggen aan de organisatoren. Ouders en allen, die verder belangstel ling hebben voor het werk onder de jeugd: komt op 23 maart naar „De Open Hof". Het bestand in Vietnam stelt weinig voor - beide partijen schenden het zoveel ze willen en zonder dat er bij zonder veel kontrole op is. Trouwens al was die kontrole wel goed. wat dan nog? Hoe zou een overtreder van de wapenstilstand tot de orde geroepen moeten worden? Behalve de Canadezen die weinig lust voelen de rol van pias te gaan vervullen, stoort deze ontwik keling amper iemand. De Amerikanen laten af en toe een beschaafd foei ho ren over de aanvoer van wapenen uit Noord-Vietnam naar de Vietcong, maar al te hoog nemen ze het niet op. Het gaat Nixon erom de krijgsgevan genen terug te krijgen en zijn militai ren hun biezen te laten pakken; in dit opzicht heeft hij geen klagen. Interessanter is hoe de Vietnamezen onder elkaar leren leven met de na maak wapenstilstand. De aanvankelijke veronderstelling in het westen is ge weest dat het regime van Thieu het snel zeer moeilijk zou krijgen en alle militaire macht zou moeten inspannen om op de been te blijven. Het ziet er nu echter naar uit dat Thieu aanzien lijk sterker staat dan menigeen ver wachtte. Ten dele dankt hij dit aan zijn eigen inspanning en handigheid. Het zijn niet allemaal prestaties waarop hij trots kan zijn, maar hij heeft twee verkie zingen gewonnen met gemanipuleer, hij heeft het parlement naar zijn hand gezet, hij heeft zijn vijanden en zelfs kritici behoorlijk monddood gemaakt - kortom hij is iedere krisis de baas ge bleven. Hij moet er weliswaar rekening mee houden dat niet-kommunistische tegenstanders zullen proberen een krachtige oppositie te vormen en zo sterk mogelijk vertegenwoord te raken in het grote verzoeningscomité dat vol gens afspraak opgericht moet worden maar aan de andere kant: of dit co mité er komt is nog altijd de vraag. In dit opzicht is interessant wat dr. Samuel Popkin beweert, een Ameri kaan die studie heeft gemaakt van het dorpsleven in Vietnam. In die dorpen maakt men allereerst kennis met de niet-geringe kracht van Thieus leger. Maar daarbij komt dat de Vietcong voor de dorpelingen ook het aureool heeft verloren van de onoverwinnelijk heid - het eerst in 1968 en daarna weer toen ieder groot offensief na verloop van tijd vastliep. Het beheersen van de dorpen is geen gering voordeel in een land dat voornamelijk uit platteland bestaat. Daartoe is Thieu ook in ander opzicht in het voordeel: de Vietcong moet zijn dorpen zware belastingen - in geld en in natura - opleggen, maar Thieu kan hiervan grotendeels afzien omdat hij in de vorm van hulp uit de Ver. Staten ongeveer alles krijgt wat hij verlangt. De situatie komt erop neer volgens Popkin dat Thieu in de dorpen zowel militair als politiek sterker staat dan de Vietcong, al is die zonder meer wel een sterke en strijdvaardige minder heid. Het is te begrijpen dat de Viet cong probeert althans in militair op zicht de achterstand wat in te lopen - vandaar de wapentransporten waar over Amerika klaagt. Maar of China en Rusland zo graag leveren is twijfel achtig - hervatting van de strijd zou de Amerikanen weer tot bombarde menten kunnen dwingen, zodat de re kening van te herstellen schade nog maar hoger wordt. Als het aan die twee ligt moet de Vietcong, die ten slotte al een paar bases heeft in ge bieden onder zijn bestuur, maar pro beren geleidelijk meer invloed te ver werven en via de stembus en het par lement te groeien naar een meerder heid. Wat dan wel vooronderstelt dat Thieu die verkiezingen inderdaad door laat gaan en dat is nog maar afwach ten. Het lijkt in de rede te liggen dat op de duur Zuid-Vietnam gewoon en onderdeel wordt van het grote - kom- munistische - Vietnam. Maar het zal niet zo snel gaan als algemeen wel verwacht. KANTMAN. A.s. zaterdagmiddag, 24 maart, om 15.30 uur, zal de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, in het kan toor van de Nederlandse Credietbank aan de Torenstraat de expositie openen van werken van Wieb de Machula-de Rook. De tentoonstelling loopt tot en met 1 april en is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Morgenavond, vrijdag 23 maart, aan vang 8 uur, houdt de Stichting Jeugd zorg Soest in verband met de aan staande opening van het clubhuis „De Praatpaal" aan de Molenstraat, een in formatie-avond in „De Open Hof" aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg. Ieder een is van harte welkom. Zondagmiddag 25 maart a.s. speelt op nieuw de Hilversumse poppenkastspe ler Han Reiziger zijn succesvolle spel „Doornroosje" om drie uur in het Ar tishockgebouw. Zondagmiddag 1 april speelt hij dan een nieuw spel „De gestolen doedel zak". Beide poppenkastspelen zijn geschikt voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In de supermarkt van Zoetelief aan de Soesterbergsestraat werd de 27-jarige mevrouw S. M. A. K. uit Amersfoort op heterdaad betrapt bij winkeldiefstal. Zij nam voor ruim 17 gulden aan le vensmiddelen mee zonder te betalen. De politie maakte procesverbaal op.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1