van de Gemeentehof Ossendamweg niet alleen woonstraat Gemeente handelde correct inzake het bestemmingsplan Egghermonde iSckoemaker - antenneteckniek 0L Gemeenteraadsvergadering Statenlid De Wilde stelde één vraag te weinig Officiële mededelingen Officiële mededelingen Burgerlijke stand INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN IN SOEST Openbare bekendmaking Ruimtelijke Ordening Herbestraten Schaepmanstraat Geen spreekuur Soest Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 O.L.S. Ingenhof Prins Willem-Alexanderschool Margrietschool Rinke Tolmanschool O.L.S. De Regentuuter School voor m.a.v.o. Soester Courant van donderdag 22 maart 1973 Onder voorzitterschap van de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, kwam de gemeenteraad in vergadering bijeen. Na het goedkeuren van de notulen van de openbare raadsvergaderingen van 21 december 1972, 18 januari 1973 en 15 februari 1973, alsmede van de besloten vergadering van 21 december 1972, werden de volgende besluiten genomen: 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 3 januari 1973 van me vrouw J. R. Kompeer, Ossendamweg 8 te Soest omtrent de verkeerssituatie op de Ossendamweg met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de bij de raadsstukken ter inzage gelegde ont- werp-brief. Conform besloten. In de brief zegt het college dat het weren van het vrachtverkeer op de Ossendamweg en Vondellaan op zich geen oplossing is. Dit verkeer zou als gevolg van het sluiten van deze route zijn weg zoeken door straten, die qua karakter en functie in hoofdzaak zijn bestemd om aan te wonen. De Ossen damweg heeft als zodanig een geheel ander karakter en zal dat in de nieuwe structuurgedachte ook behouden. Het gebruik zal in de toekomst wel ver minderen, maar het verkeer van en naar Soesterberg zal van deze weg ge bruik blijven maken. Niet ingegaan kan worden op het verzoek van de brief schrijfster de aanleg van wegen te versnellen, omdat daardoor andere be langen in het gedrang zouden komen en ook de plannen daarvoor nog niet definitief zijn. Omdat de Ossendamweg een andere functie blijft houden dan die van woonstraat, vindt men het ook onjuist juist aan deze straat speelgelegenheden voor de jeugd aan te leggen. b. Brief d.d. 15 januari 1973 van me vrouw W. Blommers-Hanekroot, Von dellaan 19 te Soest inzake het verkeer op de Vondellaan/Ossendamweg met het voorstel te antwoorden overeen komstig de bij de raadsstukken ter in zage gelegde ontwerp-brief. Conform besloten. In de brief wordt gezegd dat er geen vergelijking mogelijk is tussen de ver keerssituatie van Ossendamweg-Von- dellaan en de Bartolottilaan, omdat het eerstgenoemde traject juist ontworpen is om het verkeer door de wijk te voe ren. De Bartolottilaan is bedoeld als ontsluitingsweg door de wijk en niet meer. Ook wordt er op gewezen dat de situatie op de Vondellaan slechts een tijdelijke zal zijn. c. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Brief d.d. 17 februari 1973 van me vrouw A. M. v. d. Meulen-ten Cate in zake handhaving verzetsmonument met omringend plantsoen-gedeelte nabij de Ir. Menkolaan met voorstel te berichten overeenkomstig de bij de stukken ter inzage leggende concept-brief. Conform besloten. Ook na de bouw van de serviceflat zal het terrein rondom het verzets monument in tact blijven. e. Brief d.d. 27 februari 1973 van het bestuur van de afdeling Soest van de vereniging tot bevordering der bij enteelt in Nederland betreffende een erkentelijkheidsbetuiging voor het feit, dat de bespuitingen met giftstoffen van bermen en beplantingen in Soest tot een minimum worden beperkt, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. De heer B. Joosten noemde het een brief met heel veel honing, maar wees op het verzoek om ook in de toekomst niet meer te spuiten. De burgemeester stelde voor de brief toch voor kennis geving aan te nemen en er niet verder over te discussiëren. „Daar is binnen kort in een ander gebouw (Artishock) gelegenheid voor". 3. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening tot regeling van het functio neel leeftijdsontslag van ambtenaren in dienst van de gemeente Soest. Conform besloten. 4. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de vereni ging tot voortzetting van Patrimonium's Woningbouw te sluiten geldleningen. Conform besloten. 5. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening tot het verlenén van een ver goeding in verplaatsingskosten aan het gemeentepersoneel. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aansluiten van een dertigtal gemeentewoningen op het gemeentelijk rioleringsstelsel. 7. Voorstel tot het benoemen van een lid van het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Benoemd werd de heer D. Hoekstra van de Prot. Christelijke raadsfractie. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ontsluiting van gronden nabij de Lazarusberg ten behoeve van de bouw van een aantal woningen. Conform besloten. De heer M. van Ee (VVD), die zich tegen het plan verzet had, om uit breidingsmogelijkheden voor hockey velden zeker te stellen, kreeg de toe zegging van de wethouder van open bare werken, dat zo mogelijk het plan één twee meter zal worden opge schoven. Op een vraag van de heer H. Jonker (D '66) antwoordde zij dat de woning van de heer van 't Klooster, die op de rand van het plan staat, niet zal wor den afgebroken. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het treffen van voorzieningen met be trekking tot de brandpreventie ten be hoeve van de Da Costaschool voor g.lo. Conform besloten. b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest en het bestuur van de vereniging voor chris telijk onderwijs te Soesterberg, voor het aanschaffen van liederenbundels ten behoeve van de christelijke scho len te Soest/Soesterberg. Conform besloten. c. het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen te Soest voor het aanschaffen van materiaal ten behoeve van een speelleerklas van de Van der Huchtschool voor g.Lo., alhier. Conform besloten. 10. Voorstel tot het wijzigen van een huurovereenkomst betreffende het gymnastieklokaal bij de r.k.-school voor m.a.v.o. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet ten be hoeve van een woningmarktonderzoek. Conform besloten. 12. Voorstel tot beëindiging van de huurovereenkomst met B.V. Las- en Metaalbewerking „Soesterberg" terzake van een bedrijfspand aan de Kampweg te Soesterberg. Conform besloten. 13. Verkoop van grond aan: a. de Nijverheidsweg aan J. J. Schans te Soest. Conform besloten. b. de Koningsweg aan de Stichting Donarium te Amsterdam. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de leges- verordening. Conform besloten. De korte discussie over de legeskosten voor een uitbreidingsplan mondde uit in de constatering dat het bedrag van 25 gulden „een koopje is, maar niet goedkoop". Burgemeester mr. J. M. Corver-van Haaften, geflankeerd door de secretaris en de wethouders, tijdens de gemeen teraadsvergadering. 15. Voorstel tot inbreng en uitneming van gronden van het grondbedrijf. Conform besloten. 16. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Conform besloten. 17. Voorstel tot het benoemen van twee leden in de beheerscommissie voor het St. Jozephgebouw. Benoemd werden de heren R. A. van Logtenstein (KVP) en W. A. Blaauw (WD). 18. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mejuffrouw E. Hobby als hoofdleidster aan de openbare kleu terschool „De Kievit" aan de Smitsweg, alhier. Conform besloten. In antwoord op een vraag van de heer P. Pieren (PAK) zei wethouder Dijk stra, dat hij goede hoop had spoedig in de vacature te kunnen voorzien. Voor de openbare kleuterschool in de wijk Klaarwater hadden zich zestien solli citanten gemeld, waarvan er drie wer den opgeroepen. 19. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katho liek Onderwijs te Soest voor het aan sluiten van de r.k.-kleuterschool aan de Mariastraat op het gemeenteriool. Conform besloten. 20. Voorstel tot wijziging van de „Ver ordening Koopavond". Conform besloten. De heer P. Pieren (PAK) merkte op dat zijn fractie zich niet tegen deze wijzi ging zou verzetten, alhoewel zij inder tijd tegen de instelling van de koop avond geweest waren. De heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) vroeg of er, nu een uniforme koopavond mo gelijk was, ook geen uniforme sluitings dag in te voeren zou zijn. De heer M. van Ee (WD) stelde de vraag of alle winkeliers ingenomen waren met de koopavond. Volgens de heer A. Smit (KVP) was dat zo en waren ook de consumenten er gelukkig mee. Wat de uniforme sluitingsdag betrof zei hij het nog steeds te betreuren dat, ondanks ver woede pogingen, dat niet gelukt was. Overignes meende hij dat als het nieu we ontwerp Winkelsluitingswet van kracht zou worden, de chaos wat ope ningstijden en sluitingstijden betreft, weer enorm groot zou worden. 21. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van een houtzagerij op/in het perceel le Heeserlaantje 58, alhier. Conform besloten. 22. Voorstel tot ruiling van gronden met opstallen aan de Den Blieklaan en de Eigendomweg met H. J. Westening. Conform besloten. 23. Voorstel tot het weigeren van een ontheffing als bedoel in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Insingerstraat 19 te Soest, (zie agendapunt 16 van de ver gadering van 21 december 1972). Op verzoek van de fractievoorzitters werd het voorstel aangehouden. 24. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding waarbij de gemeente de naleving van een gesloten koopover eenkomst vordert. Conform besloten. In aansluiting op de raadsvergadering, welke vorige week donderdag werd ge houden, werd op verzoek van de leden van de commissie grondbedrijf en uit breidingsplannen, uitvoerig gesproken over de door de gemeente gevolgde pro cedure inzake het bestemmingsplan Egghermonde. procedure te starten. Dit kan twee Aanleiding hiertoe was het antwoord van G.S. op door de heer K. de Wilde, lid van provinciale staten, gestelde schriftelijke vragen inzake een passage van de door de burgemeester gehouden nieuwjaarstoespraak. De burgemeester merkte toen op: „De woningnood in Soesterberg is hoog. En daarom is het diep te betreuren, dat woningbouw daar, met name in het plan Egghermonde, tot nu toe niet kan worden uitgevoerd vanwege het dwars liggen van één Inwoner en de bijzonder lange tijd, die beroepsprocedures in beslag nemen. Provinciale en rijksover heid dienen te beseffen, dat elke ver traging in advisering en beslissing de bouw van dezelfde woningen alsmaar duurder maakt en het levensgeluk van velen aantast". Volgens de eerder genoemde commis sieleden zou uit het antwoord van Ge deputeerde Staten gebleken zijn dat B. en W. van Soest deze zaak met onvol doende aandacht en vertraging behan deld heeft. Een en ander had bij de in woners van Soesterberg de nodige ont stemming gewekt, wat ondermeer bleek in de laatstgehouden vergadering van de wijkraad. ,Daar werden", zeggen de commissie leden, „zeer kritische en ondeskundige opmerkingen geplaatst". In het antwoord van G.S. aan de heer De Wilde wordt gesteld, dat de Provin ciale Planologische commissie nog bijna vier en een halve maand moest wach ten, voordat de bij dit plan (Eggher monde) behorende bescheiden voor be handeling compleet waren. „Boven dien", aldus G.S., „verstreken tussen het tijdstip waarop het advies van de P.P.C. aan de gemeente werd uitge bracht, en de datum, waarop de raad het plan vaststelde, bijna zes maan den". Ook zegt G.S. in de antwoordbrief aan de heer De Wilde, dat zij bereid is adhesie te betuigen aan het verzoek van het gemeentebestuur tot de Kroon een spoedige beslissing te nemen op het ingestelde beroep. De brief van G.S. besluit met de op merking: „Het onteigeningsplan is nog niet- ter griffie ingekomen". Vreemd In de op schrift gestelde gevolgde pro cedure zeggen burgemeester en wet houders, dat de bovengenoemde slot zin hen „bevreemd". „Deze bevreemding kunnen wjj u als volgt verklaren. Het is in de gemeente Soest gebruikelijk om gelijk bij de aan vang van de procedure van een be stemmingsplan ook een onteigenings- te voordelen hebben, n.1. aan de onteige ning wordt een sterk persoonlijk ka rakter ontnomen tegen wie de onteige ning gericht is én een aanzienlijke tijdwinst kan worden behaald ten minste wanneer de procedure van het bestemmingsplan niet te veel vertraagd. Hieruit volgt dat slechts onteigend kan worden op basis van een goedgekeurd bestemmingsplan". B. en W. wijzen erop dat de Kroon onteigeningsplannen niet goedkeurt wanneer het bestemmingsplan waarte gen bezwaren zijn ingediend, nog niet onherroepelijk is. „Met het oog daarop", aldus b. en w. „heeft uw raad in de vergadering van 19 oktober 1972 het aanvankelijk vast gestelde onteigeningsplan ingetrokken en een nieuwe procedure aangevangen. Door middel van de in de onteigenings wet gestelde termijnen kunnen b. en w. nu enigszins invloed uitoefenen op het tijdstip waarop een onteigeningsplan zal worden goedgekeurd". De onteige ningswet kent fatale termijnen voor de instanties die het plan moeten goed keuren. Het op januari 1973 door de raad voor de 2e maal vastgestelde onteigenings plan Egghermonde heeft van 29 janu ari tot 20 februari 1973 ter inzage ge legen. Op het tijdstip van de beant woording van de vraag door G.S. was het onteigeningsplan dus nog in pro cedure bij de gemeente. Vandaar dat het niet kon worden ingezonden. Geen blaam Aan de hand van alle data werd de gehele procedure gevolgd. Op 9 maart 1970 werd het ontwerpplan toegezonden aan de Planologische commissie en enige andere (23) instanties, die op grond van artikel 8 van het besluit Ruimtelijke Ordening in het overleg betrokken zijn. De burgemeester teken de daarbij aan dat dit indertijd de ge woonte was, om tijd te winnen. Op 1 april bericht de PPC echter dat de behandeling niet kan plaats vinden, „omdat de resultaten van het gevoerde overleg met de 23 instanties niet waren bijgevoegd en derhalve het plan on volledig was". Dit betekende dat geen enkele tijdwinst werd behaald en het plan op 9 maart net zo goed niet aan de P.P.C. had gezonden kunnen wor den. „Anders dan in de begin periode", aldus de burgemeester, „gaat de P.P.C. tegenwoordig rustig zitten wachten tot alle adviezen binnen zijn". Op 28 mei 1970 werd het plan opnieuw ingezonden aan de P.P.C. met de op merking dat de resultaten van het ge voerde overleg met de Genie nog niet bekend waren. „In de periode van 9 maart tot 28 mei had de Genie nog geen tijd gevonden de zaak te behandelen en advies uit te brengen", merkte de burgemeester op, maar ons treft in deze geen ver wijt". „Tegenwoordig neemt de gemeente de vrijheid om de adviserende instanties te berichten, dat als men binnen één maand niet geantwoord heeft, aange nomen wordt dat er geen. bezwaren, zijn. Dat werd in 1970 nog niet gedaan", zo zei de burgemeester. Op 21 jjzli 1970 wordt te exploitatie- opzet toegezonden. Pas op 17 novem ber daaraan volgend wordt het plan behandeld in de vergadering van de P.P.C. Ruim een maand later op 29 december ontvangt de gemeente het advies van de P.P.C. Dit advies hield voornamelijk in dat men grote bezwa ren had tegen de hoogbouw in verband met de aan te leggen rijksweg R 28. Weer een maand later besluiten b. en w. van Soest het plan aan te passen aan de zienswijze van de P.P.C. De ingrijpende wijzigingen worden aange bracht en op 22 april 1971 wordt tot publikatie van het ontwerpplan over gegaan.. Tot 28 mei ligt het ter visie. Er worden een viertal bezwaren inge diend. Op 11 juni reeds, dat is tien dagen na de ter visie legging, komt het plan in de gemeenteraad en wordt het vastgesteld. Een bijzonder vlugge werk wijze, gezien ook de behandeling van de bezwaarschriften. Op 28 juni wordt het voor de tweede maal ter visie gelegd; op 5 juli volgt nog een tussentijdse bespreking met een aantal bewoners van de Kampweg; op 28 juli is de tweede termijn verstreken en reeds op 3 augustus wordt het plan ter goedkeuring ongezonden naar G.S. Een half jaar later, op 7 januari, be sluiten G.S. de beslissing te verdagen, „gebruikelijk", zegt de burgemeester, „men neemt er altijd een jaar voor". Op 11 februari 1972 schrijven b. en w. ,dat met enige ontsteltenis van deze verdaging is kennis genomen". Dan volgt op 3 maart een nadere motivatie van G.S. van het verdagingsbesluit. Het hoofdmotief was dat er bezwaren, in feite slechts één, dat van de eige naar van de grond, tegen het plan wa ren ingediend en dat de behandeling daarvan tijd vergde. „Het feit dat bezwaren waren inge diend gebruiken G.S. om aan te tonen waarom een behandeling zolang moest duren, zonder zich te realiseren dat de gemeente was geplaatst tot de behan deling van vier bezwaarschriften, wordt een termijn van zes maanden voor de Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend dat het college van gedeputeerde staten van Utrecht het besluit van de raad der gemeente Soest van 21 september 1972, afdeling I, nummer 2214, heeft goedgekeurd. Bij dit besluit werd een gedeelte van de Maatweg, gelegen tussen de overgang in de spoorweg Baarn-Den Dolder en een punt op ongeveer 180 m ten zuid westen daarvan, aan het openbaar ver keer onttrokken. Op grond van het bepaalde in artikel 11a van de Wegen wet staat voor iedere belanghebbende ten aanzien van het besluit van gedeputeerde staten tot goedkeuring van het genoemde raads besluit beroep open op Hare Majesteit de Koningin uiterlijk tot op de dertig ste dag na dagtekening van deze be kendmaking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en be hoort te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin te Utrecht. Soest, 22 maart 1973. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente voor nemens is aan A. J. J. M. v. d. Breemer, Dorresteirtweg 123 b, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een tuin- adviescentrum op het perceel, gelegen aan de Dorresteinweg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nr. 4344. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inza ge. Soest, 22 maart 1973. Volgende week zal men een aanvang nemen met het herbestraten van de Schaepmanstraat. Om zo min mogelijk ongerief voor de bewoners te veroorzaken zal van kruis punt tot kruispunt gewerkt worden. Toch zal de straat - per gedeelte - af gesloten moeten worden. Zo zal vrijdag 23 maart tot 6 april het gedeelte Troel- strastraat - Nieuwstraat afgesloten wor den en van 9 april lot 4 mei het ge deelte Troelstrastraat - Groen van Prinstererstraat. De rest daarna. Men zal ook proberen de reinigings dienst zo lang mogelijk gelegenheid geven bij de woningen te komen. Lukt dit niet meer, dan zullen papierenzak- ken verstrekt worden. De wethouder, de heer J. J. Ebbers brengt ter kennis van belanghebbenden dat hij verhinderd is op maandag 26 maart a.s. zijn gebruikelijke spreekuur te houden. GEBOREN: Andreas Marius zoon van B. L. van de Kuit en G. G. Groeneveld. Rie- meren Jacob zoon van J. Haaksma en G. Gutter. Margaretha Teresia dochter van A. P. M. Kerkvliet en E. M. C. van Eig. Maria Barbara doch ter van A. J. M. Fugers en E. A. Beij- er. ONDERTROUWD: Adriaan Jansen en Eidsabeth Schouten. Albertus Wilhelmus Carolus Maria Cooijmans en Maria Koemans. Jan Jacobus Nelis en Anna Liesbeth Blom berg. Anders Jensen Norgaard en Geraldme Zimmermann. Rudolf Gijsbert Hornung en Maria Johanna Aleida Vos. Edward Rudolf van der Helm en Anna Elisabeth Margaretha Maria Buitendijk. Hendrikus Joa- chim van der Veen en Hillegonda van de Hoef. Eduard van der Vliet en Martha Catharina Klokman. Denzil Adolf Antoon Peters en Willemina Jo hanna Swart. GETROUWD: Jan Goor en Aartje Cornelia Schipper. Marinus Johannes Joseph Hecker en Marjan Anna van Beek. Gerrit Hen- ricus Schuurs en Maria Francisca Aal- ders. OVERLEDEN: Jan Verkade echtgenoot van J. C. Bodt. Pi eter Roelof echtgenoot van A. Ka- terberg. Andries Veenstra weduw naar van G. van den Iets. voorbereiding tot vaststellen van het plan als zeer lang ervaren. Er wordt dan niet bijgezegd dat in die termijn het plan moest worden aangepast, het een maand ter visie moest liggen, de ingediende bezwaren moesten worden onderzocht en via commissie-vergade ringen door de raad moést worden vastgesteld". Gedeeltelijke goedkeuring 9 juni 1972 besluiten G.S. het plan ge deeltelijk goed te keuren; de gemeente ontvangt daar op 16 juni bericht van. Op 4 juli besluiten b. en w. de raad voor te stellen tegen de gedeeltelijke goedkeuring maar geen beroep in te stellen. Op 20 juli verenigt de raad zich daarmee. 11 juli volgt de publika tie in de staatscourant; van 17 juli tot 17 augustus de derde tervisielegging. De Kroon ontvangt het bezwaarschrift van de heer Tetrode op 15 augustus; G.S. verzoeken b. en w. om advies In zake dit beroepschrift op 28 augustus; 15 september gaat dat advies uit. Aan het slot van dit advies schrijven b. en w.: „Wij komen tot de conclusie dat de bezwaren van betrokkene geen aanleiding zijn om het onderhavige besluit te vernietigen of te wijzigen zoals wordt gevraagd. Wij willen in dit verband een. beroep op u doen om uw medewerking te verlenen dat de uit eindelijke beslissing van de Kroon om trent dit bestemmingsplan op een zo kort mogelijke termijn kan worden ver kregen. Het belang van de goede volkshuis vesting in Soesterberg is daarmee ten zeerste gebaat". Vergeten vraag Wanneer bij de beantwoording van de vragen van de heer De Wilde, G.S. stellen: „desgevraagd zijn wij in het onderhavige geval bereid adhesie te betuigen aan een dergelijk verzoek van de gemeente", dan blijkt dat dat ver zoek reeds op 15 september 1972 ge daan werd. „Voor zover ons bekend", zeggen b. en w., „hebben gedeputeerde staten van 15 september tot medio december 1972 de tijd nodig gehad om het advies voor de Kroon gereed te maken". De burgemeester tekende daarbij nog aan: „Da&r heeft de heer De Wilde niet naar gevraagd, maar daar sloeg wel mijn opmerking op in de Nieuw jaarstoespraak. Het advies van G.S. aan de Kroon is drie maanden blijven lig gen in Utrecht". Resumerend concludeerde de burge meester dat zij niet bekijken kon waar het gemeentebestuur van Soest ook maar ergens een termijn te lang ge nomen had, zodat elke indruk die ge wekt wordt uit de aritwoorde van G.S. op de vragen van de heer De Wilde dat het gemeentebestuur een blaam zou treffen, onjuist was. De hoofden van de navolgende openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en de directeur van de openbare school voor m.a.v.o., stellen de ouders in de gelegenheid hun kinderen als leer ling voor het eerste leerjaar aan te melden. Molenstraat 8 - Telefoon 13790 Hoofd: W. Bijl, Weegbreestraat 14. Beetzlaan 48 - Telefoon 12215 Hoofd: L. Overhoff, Beetzlaan 50 - Telefoon 12215 Bonifaciusstraat 24 - Telefoon 13614 Hoofd: G. Tigchelaar Gieronde 21, Leusden. Smitsweg 311 - Telefoon 17230 Hoofd: H. Knol, Waldeck Pyrmontlaan 35. Weegbreestraat 104 - Telefoon 13391 Hoofd: J. C. M. Verwer, Bilderdijklaan 24 - Telefoon 18187 Middelwijkstraat 70a - Telefoon 14589 Directeur: J. Schol, Ossendamweg 9 - Telefoon 14604 Voor de in aanbouw zijnde openbare lagere school in de wijk „Klaarwater" dient de aanmelding tijdelijk te geschieden bij de heer L. Overhoff, hoofd van de Prins Willem-Alexanderschool, Beetzlaan 48, telefoon: 12215. Voor de in aanbouw zijnde openbare kleuterschool in de wijk „Klaarwatert dient de aanmelding tijdelijk te geschieden bij me vrouw R. Schipper-Wolters, waarnemend hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Kievit", Smitsweg 313, telefoon 17215. Deze scholen zullen omstreeks augustus/september 1973 in gebruik worden genomen. De ouders wordt verzocht bij inschrijving het trouwboekje ter inzage te verstrekken. Om tot een school voor gewoon onderwijs te kunnen worden toe gelaten, moet het betreffende kind vóór 1 oktober 1973 de leeftijd van zes jaar hebben bereikt. In verband met de voorbereidingen voor het nieuwe schooljaar verdient een spoedige aanmelding de voorkeur. Soest, 14 maart 1973. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SOEST, De secretaris, De burgemeester, J. Borreman Mr. M. J. Corver-van Haaften

Soester Courant | 1973 | | pagina 7