PUMA" I fkaiiOK pResenteeRt Een nieuwe sportwagen uit Brazilië iS>ckoemaker - a JE WERKSTERS müTIEF RKER 'RATIEF IKSTER DEKENKISTEN SALONTAFELS MAASWINKEL MEUBELEN LBLAS roR iekenhuis onnegloren iöassBBa zelf efrit. .V. 11 a.s. vrijdag en zaterdag op de autoshow van Garagebedrijf Hans Huigen Soester imkers op de bres tegen chemische bespuiting Brieven aan Boerenstandsorganisaties en zusterverenigingen Jaap van der Doef sprak op „Thema-ochtenden Groep Soest" ■BSQaBP1 Vernielers Rectificatie IN DE TOEKOMST GEKEKEN eiken boerentafels Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 De charmantste ijsshow ter wereld op de Utrechtse kunstijsbaan Soester Courant van donderdag 29 maart 1973 en hulp in autoshop. n wordt rekening ge- •57 - SOEST 15979 H TECHNISCH [)OR HET B.v, rn >op enige n voornamelijk be en van een deel der chte administratieve de afdeling Pcrso- •veg 22. Telefonische tel 17. itie komen de volgende velijk) istratie en bijkomende ïden. >or gaarne een jonge i de leeftijd van 19-23 -n op het terrein van istratie. is geschikt voor een leeftijd van 19-23 jaar. oor ook een (eventueel kracht in aanmerking IAVO-opleiding, type- •varing vereist. len wij gaarne nadere ring verstrekken. economisch directeur, A. Drten Iden, 7, Baarn De Immer actieve garagehouder Hans Huigen aan de Plasvveg, heeft het dealer- Een sensationele twee-zitter, met een voor een sportwagen toch nog zeer schap- Een sensationele twee-zitter, met een voor een sportwgen toch nog zeer schap pelijke prijs. "Uiterlijk iets op een mengeling ven een Porsche en een Ferrari lijkend, maar dan in de aanschaf veel en veel goedkoper. Het is een ontwerp van de Braziliaan Rino Malzoni, die een meesterwerkje tekende van een tijdloze, eindeloze karrosserie met een fantastische stroomlijn. De Zuid-Amerikaanse inge nieurs van de „Puma Veiculos e moto- res Ltda" in Sao Paulo bouwde hem, in een polyester uitvoering, op een Volkswagenchassis met een 4 cilinder 1600 ccm motor en er ontstond een droomwagen die de wereldkampioen van de autocoureurs zich voor privé aanschafte. Zijn enthousiasme over dit „rendier" zou geen grenzen kennen. Uiteraard bestond er ook in Europa belangstelling voor deze wagen. De importeur zetelt in Zürich; voor de Benelux legde de firma Sieberg te Am sterdam er 'beslag op. Hans Huigen werd dealer voor Soest en wijde om geving. Vandaag vrijdag 30 en zaterdag 31 maart houdt de heer Huigen een show van de modellen die hij in de verkoop heeft; de Oost-Europese Zastava, Lada en Scaldia en daarbij nu de Braziliaan se Puma. Sportwagen-fans, die van iets bijzon ders houden, kunnen zich van de bij zondere kwaliteiten van deze wagen tijdens een proef rit je overtuigen. Twee Versies De Puma wordt in twee uitvoeringen op de markt gebracht; de Puma 1600 GT Coupé (met gesloten dak) en de Puma 1600 GT Spider met linnenkap en hardtop. De 4-cilinder motor, met vier versnel lingen, is achterin geplaatst. De motor is luchtgekoeld, boring 85,5 mm, slag 69 mm, topsnelheid 185 km per uur, accelaratie van 0 tot 100 km in 9.9 se conden. De wagen heeft twee gescheiden rem- circuits met schijfremmen vóór en trommelremmen achter. De lengte is 3,965 m, de breedte 1,585 m, de hoogte 1,140 m, de wielbasis 2,150 m. De draaicirkel 10,8 m. De tank heeft een inhoud van 40 liter en het benzinever bruik is 9 liter op 100 km, dat is ruim 1 ofp 11. Het gewicht van de wagen is 700 kg; de wegligging optimaal. In. de standaard uitvoering hebben de twee kuipstoelen een skai-bekleding en zijn zij voorzien van hoofdsteunen. Het dashboard is gecapitioneerd. Achter de twee zittingen is een aardige bergruim te, wat ook wel nodig is,, omdat de kofferruimte voorin, waar ook het re serve wiel is ondergebracht, betrek kelijk klein is. Wat het interieur betreft ligt opde vloer een makkelijk uitneembare nylon mat. Verder zitten er natuurlijk veilig heidsgordels in, is de verwarming per- fekt, heeft de ruitenwisser 2 snelheden en is de wagen voorzien van een com plete set gereedschappen. Tot de stan daard uitrusting behoort ook de achter- uitrij-lamp. De Puma is te leveren, practisch uit voorraad, in de kleuren zilvergrijs, geel, oranje en wit. In het eerste test jaar werd er met de Puma menige Zuid-Amerikaanse rally gewonnen. Een marktonderzoek in Ne derland heeft reeds uitgewezen dat er voor dit raspaardje belangstelling be staat. Vandaag, vrijdag en zaterdag staat hij voor u gereed aan de Plasweg 25. De afdeling Soest en Omstreken van de Vereniging tot Bevordering der Bijen teelt in Nederland, heeft de afdelingen van de boerenstandsorganisaties. ABTB en CBTB, in de omgeving een brief gestuurd met betrekking tot onkruid- en ongediertebestryding door middel van bespuitingen. Een brief over ditzeflde onderwerp ging ook naar de zusterverenigingen in de omgeving. Secretaris P. Seegers las de beide brie ven voor tijdens een ledenvergadering in „De Rank". De leden gingen met de inhoud ervan akkoord. Nu terreinen en gewassen weer be spoten zullen worden ter bestrijding van onkruid en schadelijk gedierte, schrijft de imkersvereniging dat zij graag zou zien dat slootkanten en ber men nog dezelfde uitbundige flora zou te zien geven als enige tientallen jaren geleden. Zij hebben er begrip voor, dat de arbeidsomstandigheden en doelma tigheidsoverwegingen een andere boe- renbedrijfsvoering vereisen dan vroe ger. „Dit neemt niet weg, dat onze veront rusting over de huidige gang van za ken zeer groot is. Imkers leven dicht bij de natuur van het kleine. Van jaar tot jaar zien wij de schade juist aan de eenvoudige flora en fauna van het land groter worden. Als de gifspuit gehan teerd blijft zoals velen thans plegen te doen, zal het weldra in ons land een echte „dooie boel" zijn. Wij willen niet zeggen: Hangt u de gifspuit maar aan de wilgen. Wij begrijpen dat verander de omstandigheden, andere werkme thoden eisen", aldus de imkers. Zij verzoeken de standsorganisaties niet méér te vernietigen dan voor het voortbestaan onvermijdelijk moet wor den geacht. „U als werkers in de natuur, dikwijls van 's morgens vroeg tot laat in de avond, die de schoonheid van de kleine vreugde in de natuur weet te waarde ren als wij, zult begrijpen waar het ons om gaat: Leven en laten leven". In de brief aan de zusterverenigingen vragen de Soester imkers hen, het ge meentebestuur in hun gemeente drin gend te verzoeken geen giftige bespui tingen te laten verrichten ten behoeve van onkruid- of ongediertebeschrijding langs bermen in parken en bossen. „Het belang van de strijd tegen de ver ontreiniging van het leefgebied is im mers zo groot, dat het onzinnig zou zijn alsof wij met onze aktie net zou den doen alsof Soest een eiland was' aldus verklaren de Soester imkers hun „inmenging" in de omliggende gemeen ten. Verontreinigde bermen Na het officiële gedeelte werden twee causerieën gehouden. De heer A. v. d. Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst maakte aan de hand van dia's een zwerftoch door Soest. Naast de schoonheid van de natuur, liet hij ook de verontreiniging ervan zien, door het illegaal storten van afval. Na hem sprak de heer E. Heupers het een en ander over de geschiedenis van de Soester imkers. In 1681 telde Soest 44 „Bij-steden", met ongeveer 1000 tot 1100 korven. Bij het overlijden van een imker, werd dit ook de bijen aangezegd. Bijen werden verder ook wel eens als wapen gehanteerd en een vrouw van een imker, die bij de arrestatie van haar man. de bijen losliet, werd ver oordeeld tot een maand gevangenis straf, wegens „opzettelijke medeplich tigheid aan wederspannigheid". Voorzitter S. Nieuwenhuis, die aan het begin van de vergadering 4e vijftig belangstellenden had welkom geheten, dankte aan het slot van de avond de beide sprekers. De heer Van der Doef, bestuurder van het N.K.V. en voorzitter van de Werk groep voor een Maatschappü-Kritische Vakbeweging, was de laatste spreker die dit seizoen een inleiding hield over: „de (oni)macht van de Vakbonden - Wereld concerns". Volgens spreker is de ekonomie bepalend voor wat erin het Westen van Europa gebeurt terwijl de werkende bevolking nilets te vertellen heeft over het eko- nomisch leven. Slechts enkele mensen beslissen hoe en waar geïnvesteerd wordt, welke pro- dukten wel of niet gemaakt worden, waar wel of niet nieuwe bedrijven zul-, len worden gevestigd, hoeveel wordt uitgetrokken voor wetenschappelijk on derzoek en in welke richting dat on derzoek zich dient te bewegen. Aangezien iedereen weet, dat geld macht is betekent dit dat er in het be drijfsleven een onvoorstelbare macht opgehoopt. Een recent voorbeeld hiervan is de AKZO-affaire waar 5 personen in het diepste geheim be slissingen namen over het geluk van 5500 gezinnen alleen maar omdat de' winst in gevaar kwam terwijl men nog 18 dividend kon betalen. Dergelijke; concerns zijn ongrijpbaar en oncontro- leerbaar geworden. Als de vakbeweging een rechtvaardige'! welvaartsverdeling, gelijkwaardige kul- turele ontplooiingsmogelijkheden voor' werknemers, vrijheid en demokratie in het werk wil bereiken, dient zij volgens' v. d. Doef te strijden voor het recht van de gemeenschap om zijn produk- tieproces op demokratische wijze zelf te beheersen. Dat betekent dat de vakbeweging zal moeten ingaan tegen het ekonomisch stelsel zoals dit nu funktioneert en te gen het maatschappelijk systeem zoals dat nu in elkaar zit. Men zal zonodig het „Confliktmodel" moeten gebruiken. Spreker ging daarna in op de belangen van de gemeenschap zoals: stabiele prijzen, minder inkomensverschillen, gelijkmatige regionale ontwikkeling, be ter onderwijs, kulturele ontwikkeling, woningbouw, schoon milieu, zuinig ge bruik van grondstoffen en energie. De vakbeweging in Nederland zal moe ten streven naar een systeem waarin de boeken van de ondernemingen open liggen en de gemeenschap niet voor verrassingen kan worden geplaatst en waarin het gaan maken van nieuwe produkten en het vestigen en sluiten van bedrijven in .het openbaar wordt getoetst aan een planning van ge meenschapsbelangen. Slechts een internationale vakbonds- macht - maatschappij kritisch en de eenheid van de werknemers beogend - zal in staat zyn de macht van enkelen te breken en om te zetten in een recht voor velen. Binnen het kader van de gemeen schapsplanning hebben alleen de men sen, die in de ondernemingen werken, het recht om mee te beslissen over het produktieplan en de resultatenverde- ling. Dat betekent volgens v. d. Doef: „geen medezeggenschap op basis van bezit en geen recht op inkomen uit de arbeid van anderen. De vakbeweging zal in dit verband meer moeten doen aan het bestrijden van de ideologie van de bestaande orden; het versterken van de solida riteit en politiek inzicht bij de werk nemers en het geven van grotere voor rang aan de demokratisering van het onderwijs. Teneinde haar doelstellingen te kun nen realiseren zal de vakbeweging o.a. de politisering van haar leden voorop moeten stellen, aangezien het politiek bewustzijn in toenemende mate het privillege dreigt te worden van de be ter opgeleide bevolkingsgroepen. Na deze inleiding was er gelegenheid tot discussie met de spreker. Aangezien mej. Klompé in april - we gens werkzaamheden in het buitenland - niet aanwezig kan zijn, vervalt deze thema-ochten d. In het komende winterseizoen zullen deze maandelijkse bijeenkomsten we derom wordefa voortgezet. DOLFIJNENSHOW ROSARIUM EXPOSITIE in hel grootsle overdekte I 6 voorst. Doltijnenstadion ter wereld per dag Vier jongens, in de leeftijd van rond twintig jaar, hebben zaterdagnacht in de omgeving van de Nieuwstraat enige vernielingen aangericht- Op de Nieuwstraat gooiden zij lege melkflessen van melkhandelaar J. op het wegdek, tervolgens vernielden zij de afzetting bij de Schaepmanstraat en een vlaggestok bij ijzerhandel Davo. De politie wist een van hen, T. v. D. aan te houden. De namen van de andere drie zijn eveneens bekend. De drie modeshows, welke vorige week door de firma's Mikiimo en Middelman gegeven werden, waren georganiseerd in samenwerking met de afdeling Baarn, Soest en omstreken van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. Ten onrechte deden wij voorkomen als of het U.V.V. hierbij betrokken was. De shows waren er evenwel niet minder succesvol om, echter ere wie ere toe komt. Dat is de mode die w(j heden voor U brengen. JAPONNEN DEUX PIECES PULLOVERS BLAZERS ROKKEN en PANTALONS In de mooie elegante jersey stoffen die door ervaren mode experts zijn ontworpen. Deze mode vindt U in Uw modehuis voor betaalbare prijzen. DE BONNETERIE MASSIEF EIKEN 5 SOORTEN en MASSIEF EIKEN 90 en 110 cm doorsnee, 5,5 cm dik blad. 100 x 100 cm vierkant, 5,5 cm dik blad. NU OOK DE RUWE Uit eigen fabriek. VolL garantie DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST Einde Bosstraat rechts af TELEFOON 02155-13991 ot 1435(1 wienen etSRevue gen en eigen uitneembare kleedkamer». Van de eenvoudigste hal kan met eigen middelen een compleet ijstheater wor den gebouwd en als het moet kan ook nog in de openlucht worden opgetreden. Al deze materialen, alsmede de gewel dige garderobe, uitgebreide decors en complete toneelopbouw worden met gi gantische containers vervoerd, omdat gebleken is, dat met deze efficiënte transport wij ze het snelst van stad tot stad en van land tot land kan worden Wiener wetenswaardigheden gereisd. Tot de circa 75 personen, die bij de Wiener Eisrevue achter de schermen actief zijn, behoren steeds twee garde- robières, die verantwoordelijk zijn voor de kostuumpracht van de show. Met name moeten zij er voor zorgen, dat de ruim 600 kostuums en aan het einde van de tournee van twee jaren, tijdens welke tussen de 550 en 700 voorstellin gen worden gegeven, er nog net zo gaaf uitzien als bij de première. Zij moeten de reputatie, dat de Wiener Eisrevue de mooiste kostuums van alle ijsshows bezit, hoog houden. Dat vereist heel wat zorg, want door het veelvuldig aan- en uittrekken in grote haast, het frequente in- en uitpakken, het blijven steken van scherpe schaatsen in de kwetsbare stof en niet in de laatste plaats door de vochtige omgeving heb ben de kostuums geweldig veel te lij den. In elke stad waar wordt opgetre den, worden dan ook hulpkrachten aan genomen voor verstelwerk. En stome rijen overal ter wereld zorgen ervoor, dat alles er kraakhelder uit blijft zien. De Wiener Eisrevue reist ide wereld rond met twee ijsshows. De <ane bevindt zich thans in Zuid-Amerika,, de andere, „Eiskarussel", geeft nu voorspellingen in Nederland en gaat tezijnertiijd via Rus land, Türkije en enkele aiarfere Euro pese landen eveneens naar het tempe ramentvolle zuidelijke werelddeel. In dien mogelijk wordt tijdens tde tournees gebruik gemaakt van bes.taande hal- De vier topsterren van deze nieuwe prachtshow. Van l. naar r. Hugo Dümler, een der beste Europese showschaatsers, Alena Augustova, de kleine talentvolle Praagse vedette, Michéle Colberg. onze knappe landgenote die buitengewone artistieke kwaliteiten demonstreert en Emmerich Danzer, dc meervóudige wereldkam pioen wiens ongeëvenaarde sprongen de massa in vervoering brengen. „eiskARussel" Na een afwezigheid van enkele jaren keert de Wiener Eisrevue terug naar Utrecht. Van 3 tot en met 8 april aanstaande zal zij haar nieuwste productie „Eiskarussell" presenteren op de Kunstpsbaan aan de Mississippidreef. Voor het laatst was de Wiener Eisrevue in Utrecht bij gelegenheid van de opening van die baan. „Eiskarussell" is de 35ste show van de Wiener Eisrevue, die de vorige herfst haar internationale tournee begon, welke haar in twee jaar door heel Europa, ook achter het ijzeren gordyn, en naar andere werelddelen zal leiden. In de af gelopen zes maanden heeft dit nieuwste ysgekoelde muzenkind van de Donau reeds geweldige triomfen gevierd. In Utrecht zal waarschpniyk de miljoenste bezoeker geregistreerd kunnen worden. Tijdens een tournéé door de Verenigde Staten kreeg de Wiener Eisrevue van Amerikaanse journalisten het predikaat „de charmaïiste ijsshow ter wereld". Deze eretitel, met name verleend op grond van de geheel eigen, typisch Weense sfeer, wordt ook met „Eis karussell" weer volledig hoog gehouden. Die sfeer ontstaat door een kostelijke Wiener melange: Heerlijke muziek, on telbare kleurrijke en kostbare kostuums, een groot aantal internationale solisten en een uitermate gedisciplineerd corps de ballet, en dit alles overspoeld door het wisselend licht van 24 schijnwer pers en lichtkanonnen. Bij de Wiener Eisrevue worden de so listen tijdens de voorstelling niet na drukkelijk als „stars" gelanceerd. Zij gaan geheel op in het ensemblewerk, dat de nadruk krijgt. Maar door hun uitzonderlijke prestaties springen zij (ook letterlijk) heel duidelijk naar vo ren. Tot de solisten behoren o.a. Em merich Danzer, viervoudig Europees kampioen, drievoudig wereldkampioen en wereldkampioen der professionals; Michéle Colberg, Belgisch kampioene, die niet haar sexy, warmbloedig op treden de harten en het ijs doet smel ten; Hugo Dümler, Duits jeugdkam pioen en één der beste ijsshowsterren ter wereld, vooral bekend door zijn fabelachtige sprongen; Alena Augus tova, de frêle, lieftallige Tsjechische kampioene; Margaret Godfrey en Alain Herminjard, fantastisch adagio- paar (acrobatiek op het ijs); Mona en Peter Szabo, broer en zus als ijsdans- paar; alsmede de ijskomieken Herbert Bobek (achterwaartse salto op het ijs!), Albert Kaye, Desmond Scott, Bob Bar- rickman en het korfiische acrobatenduo Lou Sachse en Marty Ryan. Voorts verdienen afzonderlijke vermel ding Gaston Schaffer, een Zwitserse showman met grote toekomst, Alena Pokoma, een charmante ballerina uit Aangrypende emotie ais de moderne „Willem Teil", Desmond Scott, in vlie gende vaart met zijn schaats een appel klieft, geplaatst op het hoofd van een ballerina, gevaarlek en uniek nummer. De revue „Eiskarussell" vaordt in Utrecht tqdens de speelperiode 3 t.m. 8 april op de volgende tüdstippen opge voerd: dinsdag 3, woensdag *1, donder dag 5 en vrijdag 6 april, om 20.00 uur, zaterdag 7 april, 15.00 en 20.00 uur en zondag 8 april, 13.00 en 16.30 uur (géén avondvoorstelling). Praag en de lieftallige Amerikaanse Julie Johnson, die haar debuut maakt in de showbusiness. Omdat - zoals reeds opgemerkt - bij de Wiener Eisrevue het ensemblewerk zo belangrijk is, verdient ook de „ster met 80 benen" nadrukkelijke aandacht: het corps de ballet, bestaande uit 28 girls en 12 boys. Deze groep heeft een uitermate zware taak, want ze moet per voorstelling 32 keer opkomen, wat evenzovele veranderingen van kostu mering betekent. Meer dan 600 fantas tische kostuums staan het ballet daar toe ter beschikking, van gigantische hoepelrokken tot te verwaarlozen biki- De büdrage van Wenen op het Krongres, het charmante Mozart beeld met de ele menten van het Wiener Eisballet, de trots van de Donaustad, in een rijke kostu mering, die de aljgemene bewondering afdwingt. ni's, van fraaie rokkostuums tot popu laire spijkerbroeken. Zoals te doen gebruikelijk bij de Wie ner Eisrevue bestaat ook „Eiskarussell" uit een aantal gespeelde en geschaiatste taferelen, mini-musicals als het ware. De belangrijkste daarvan zijn ongetwij feld de gedurfde uitbeelding van de „Notenkraker" op muziek van Tsjai- kofski en de vrijmoedige enscenering van het historische Wener Congres, waarbij het ijstheater één grote vor stelijke balzaal wordt. Voorts zijn er onder meer taferelen, die de bezoekers naar Spanje, naar een Oostenrijkse wintersportplaats en een oogstfeest in Texas brengen. De meeste taferelen zijn ingestudeerd onder leiding van Wazlaw Orlikowsky, de uit Leningrad geboortige voormalige artistieke leider en chef van hot bal let van de Weense Staatsopera. De show eindigt, zoals elke pnoduktie van de Wiener Eisrevue, met een on sterfelijke wals door het gehole en semble, bestaande uit 75 personen (evenveel mensen werken boivendien achter de schermen) op de ijsvloer van 40 x 20 meter. accomodaties. Maar de aanwezigheid I heeft de beschikking over eigen tran- van vier muren en een dak kan al vol- sportabele ijsvloeren, eigen koelaggre- doende zijn, want de Wiener Eisrevue gaten, eigen demontabele zitinrichtin-

Soester Courant | 1973 | | pagina 9