Tegenvallende belangstelling voor wegenstructuurplan Supermarkt Reehorst uitgebreid met prijzenkraker-afdeling „De Gouden Snaar" dubbel zo groot T*f (f0 AOW en duurzaam gescheiden „De Kleine Witte" Veronica's Aanleg Centrumweg urgent PEYTON PLACE Echtelieden nu recht op óngehuwden-pensioen Tennisvereniging Soest-Zuid uit de startblokken POLITIE ALARM TEL 19444 TEL. 14444 Chez nous Vous êtes Chez vous Wat doet de Zonnebloem? „De Gouden Snaar" \tr Soester Courant van donderdag 12 april 1973 De geringe belangstelling op de voorlichtingsavond over liet Soester wegen- structuurplan zou een bewys kunnen zyn, dat men het In het algemeen wel met de gemeentelijke plannen eens is. Dat zou eveneens kunnen blijken uit het wel zeer tamme debat, dat na de voortreffelijke inleiding van de directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, gevoerd werd. Geen vuur werk, geen scherpe vragen, slechts een soort algemeen verweer onder de noe mer „wel verkeer, maar niet bij mij voor de deur; liever of desnoods een ander ermee opknappen". Bewoners van huizen aan veruit de drukste route door Soest, de Rijksweg, lieten zich helemaal niet horen, zo ze er al waren. Na een kort welkomswoord door de burgemeester, die samen met wethou der mevrouw M. Walter-van der Togt en de gemeentesecretaris, de heer H. Borreman, achter de tafel had plaats genomen, zette de heer Van de Dussen uiteen „hoe het allemaal zo gekomen was". Hij maakte daarbij gebruik van een vijftal kaarten; a. de plaats van Soest in de provincie, b. een overzichts kaart van de wegen in Soest met daar in verwerkt de plannen, c. de in kaart gebrachte resultaten van de verkeers- stelling van 1968, d. de resultaten van de telling in 1972 en e. de in kaart ge brachte prognose over het verkeer in de jaren 1985/1990. Bij de eerste vier kaarten werd weinig schokkends meegedeeld, zij het mis schien de opmerking dat een eventuele doortrekking van de Biltseweg, langs de Praamgracht naar Rijksweg 1, op een zeer zacht pitje stond en er de eerste tien jaar wel niets van zou ko men. De toelichting op de resultaten van de verkeerstelling van vorig jaar nam veel tijd in beslag, maar bracht weinig nieuws aan het licht. De stabilisatie en geringe terugloop van het verkeer over de rijksweg, zou geweten kunnen wor den aan het plaatsen van enige ver keerslichten. Aan de andere kant blij ken sluipwegen, zoals o.m. de Peter Van den Breemerweg en de Wieksloter- weg, en in mindere mate de Juliana- laan, Nassau plantsoen en Dalweg, erg in trek te zijn. Toename van het ver keer over de Nieuweweg zou een te verwachten gevolg geweest zijn van de bebouwing van het Smitsveen. Nieuw was het cijfer van een vorige week gehouden telling op de Ossen- damweg, waarbij gebleken was, dat van de circa 8000 passerende auto's er 4600 richting Soesterberg gingen. Daarmee werd aangetoond dat de toe name van het verkeer over de Nieuwe weg niet uitsluitend en voornamelijk was toe te schrijven aan het verkeer met Amersfoort. „Nabye" toekomst De kaart waarop de verkeersprognose voor de jaren 1985-1990 werd aangege ven bracht een hoorbaar schrikeffect te weeg. Duidelijk was te zien dat on- dankt de ingetekende Weg-over-de-Eng, het verkeer over de Koningsweg enorm zou toenemen. Veel verkeer zullen ook te verwerken krygen de dwarsverbin dingen Centrumweg, Dalweg en Vrij heidsweg. Uiteraard zal het minder worden over de rijksweg. De heer Van der Dussen benadrukte dat een en ander evenwel anders kan uitpakken. Daarop zou ondermeer een wijziging in het gebruik van de ver voersmiddelen, door b.v. een benzine tekort, van invloed kunnen zijn. Het verkeer in de woonwijken is volgens deze prognose aanmerkelijk minder ge worden. Het gebruik van openbaar ver voer stimuleren, noemde de heer Van der Dussen geen eenvoudige zaak, al betwijfelde hij of onder deze omstan digheden het gebruik van „eigen" ver voer gehandhaafd zou kunnen blijven. In dit verband merkte hij op dat er plannen uitgewerkt worden om het be stemmingsverkeer te gaan onderzoeken. 4000 auto's zoek Na een korte pauze kwam het publiek aan het woord, als eerste het oud raadslid de heer J. Geerlings. Hy merkte op dat door het plaatsen van verkeerslichten het verkeer op de Rijksweg duidelijk was teruggelopen en constateerde dat het toch wel makke lijk is het verkeer te „leiden". Daaraan knoopte hy de vraag vast, waar dat verkeer danwel gebleven was. „Is het werkelijk op sluiproutes door de bebouwing van Soest terecht geko men? Wie hier iets verstandigs over wil zeggen, zal eerst moeten weten om hoeveel verkeer het gaat". Sinds 1968 was het aantal auto's met 50 toegenomen, voor Soest wilde hij dat op 25 stellen en aldus conclu deerde hij: „Het verkeer over de Rijks weg zou dan van rond 12000 tot rond 15000 per werkdag moeten zijn toege nomen. In werkelijkheid is het afgeno men tot 'rond 11000. Er zijn dus 4000 auto's zoek". Hij kon zich voorstellen dat er daarvan 1000 zouden zijn gaan .sluipen", maar de overgrote meerder heid was gewoon verdwenen, „dat zijn we dan toch maar mooi kwijtgeraakt; en dat met een paar simpele verkeers lichten", aldus de heer Geerlings. In verband met de toename van het verkeer rond het Soesterveen, stelde hij voor de Koningsweg door te trek ken in de richting Amersfoort en daar voor spoed te maken met de aanleg van de Centrumweg. Verder zei hij in het betoog van de heer Van de Dussen de Biltseweg gemist te hebben en hij wilde daar nog iets van horen. De heer Van der Dussen was het ge deeltelijk? met de heer Geerlings eens. Als oplossing voor de problemen zou o.m. een weg om de Noord, door de polder, kunnen dienen, maar aanleg daarvan zou door begrijpelijke weer stand van de gemeente Baarn, niet te verwezenlijken zijn. Eens wat hy het met de heer Geer lings voorwat betreft de verkeerstoe name op de Koningsweg temeer daar in de toekomst 49 van de bewoners van Soest in O verhees. Klein Engen- daal en Smitsveen zal wonen (14 °/o Soest-Zuid, 14 oud-Soest, 12 ®/o Soest- dyk en 11 't Hart). Hard op denkend meende de heer Van der Dussen dat er dan nog twee op lossingen waren, nml. een weg door de duinen, waar wel niemand voor zou voelen en de aanleg van de Centrum weg met een aansluiting, achter de Van Lenneplaan langs, op de Birk- straat. Met de aanleg van de Centrumweg zou echter eerst over twee a drie jaar be gonnen kunnen-worden. Wat de Biltseweg betrof meende hij dat er een moeilijkheid zou schuileh in het feit dat het verkeer niet gedwongen zou kunnen worden deze route te ne men en bovendien in de aansluiting van de Beckeringstraat op de Biltse weg. Det laatste gedeelte behoort tot het grondgebied van Baarn. De heer B. Joosten meende dat het structuurplan van het bureau Goud appel Coffeng inmiddels achterhaald was en dat het meer als uitgangspunt mocht dienen. Daar viel echter, zoals de burgemees ter opmerkte, niet meer aan te tornen. De heer Van der Dussen dacht dat in de toekomst het grote verkeersplein bij Eemnes veel doorgaand verkeerd zou opvangen en dat het daardoor voor doorgaand verkeer niet meer aantrek kelijk zou zijn de weg door Soest te nemen. Ook de heer H. Jonker drong aan op spoedige verwezenlijking van de Cen trumweg. Verder wist hij dat er plan nen bestaan de spoorverbinding Soest- Amsterdam te verbeteren en hij ver zocht het busvervoer in Soest beter te regelen. De heer Jonker haalde enige uitspraken van minister Udink aan betreffende de verkeers „congestie" en de ministeriële voorstellen. Daarop antwoordde de heer Vari de Dussen dat het moeilijk zou zijn deze voorstellen uit te voeren „de bevolking zal dat niet nemen en de auto niet willen laten staan". Op korte termen Op korte termyn zullen er enige be slissingen genomen moeten worden. Volgens de heer Van der Dussen gel den daarbij als grondregels: de grootst mogelyke veiligheid bereiken voor alle verkeersdeelnemers; zo weinig mogelijk hinder veroorzaken; de inwoners zo goed mogelyk bereikbaar laten zyn; het openbaar vervoer de beste moge lijkheden verschaffen en het econo misch verkeer zo ongestoord mogelyk zijn weg laten vinden. Met het oog hierop constateerde de heer Van der Dussen dat de Molen straat ongeschikt is voor het huidige verkeer en dat de Dalweg zo spoedig mogelijk doorgetrokken zal moeten worden. Verkeerslichten zouden ge plaatst moeten worden bij de Biltse- weg-Beckeringstraat, Biltseweg-Wiek- sloterweg en instelling van éénrichting- verkeer op het gedeelte Wieksloterweg tussen de Dorresteinweg en Biltseweg. Ook zouden er verkeerslichten geplaatst moeten worden op het kruispunt Dal- weg-Beukenlaan en bij het Nieuwer- hoekplein. Voor toekomstig bouw ver keer voor de v/ijk O verhees zal een extra rijbaan langs de Koningsweg aangelegd worden en verder zou het gebruik van de A. P. Hilhorst als sluip weg aan banden gelegd dienen te wor den. Wat dit laatste betreft dacht de heer Van der Dussen dat dat dan wel inhield dat andere wegen drukker zou den worden. Van de heer H. Eshuis, wonende aan de Ossendamweg, kwam daarna nog de suggestie het verkeer verder door ondermeer een verbinding tot stand te brengen tussen Esdoornlaan en Ko ningsweg. Hij meende dat er te weinig aandacht besteed werd aan het woon- milieu en vond het alleszins op zijn plaats dat de gemeenteraad terug kwam op haar beslissing het verkeer uit de wijk Soest-Zuid te weren. Ook meende hij dat er geen woningen gebouwd mochten worden, voordat G.S. het wegenplan goedgekeurd had. Voor geen van beide voorstellen kreeg hij gehoor. De heer Van der Dussen te kende daarbij aan dat de Ossendagweg altijd verkeer zal blijven houden dat bestemd is voor de richting Soester berg. Op korte termijn zag hij ook geen enkele oplossing voor de bewo ners langs de Ossendamweg, „we zul len daar nog enkele jaren moeten door modderen". We zaten weer bij Peyton Place, en zagen de momenten, van eindeloze narigheid, en bitt're incidenten. Wanneer komt nu het laatste stuk, en dan het slottafreel, of blijven we bij Peyton Place, en duurt het nog een eeuw? En komt het bij de formateur, ook op de lange baan, en speelt het kabinet-op komst, als Peyton Place voortaan? Is dokter Rossi dan Den Uyl, Tilanus voortaan Joe, en Aantjes, Rodney Harrington, die worden 't spel niet moe. Krijgt Andriessen de rol van Steef, Gaay Fortman, Tom z'n rol, en maken ze dan met elkaar, een Tee-Vee avond vol? Niet voor één keer, maar permanent, zo zonder blaam of vrees? dan draai ik aan de knop, en zeg: k Schei uit met Peyton Place. de verkeerstoename een droeve zaak en deed een beroep de Eng niet aan te tasten „liever een weg om de Noord of desnoods door de duinen", meende hy. Nadat mevrouw I. Hohner nog eens betoogd had dat de weg-over-de-Eng er niet moest komen, zij zocht de op lossing in de verbreding van de Ko ningsweg, en nadat de heer Van Doorn had een onderzoek in te stel- fen naar de werking van de stoplichten bij de Dalweg-Steenhoffstraat en me vrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries gefilosofeerd had over het pro bleem „verkeer", sloot de burgemeester de avond. „Zolang er zoveel auto's zijn (uit de 44 teruggekregen enquete-formulieren bleek dat er 43 inzenders één of meer auto's bezaten), heeft de gemeente de plicht voor wegen te zorgen. Iedereen wil wat anders; iedereen wil dat het verkeer zijn straat voorbij gaat. Het verkeer zal zo geleid moeten worden dat men er het minste last van heeft. U hoeft de gemeenteraadsleden niet te benijden, die op een bepaald moment een beslissing moeten nemen, maar daar zullen wij ons dan als goede de mocraten bij neer moeten leggen", zo besloot de burgemeester, na de heer Van der Dussen bedankt te hebben voor zijn zeer deskundige toelichting. Ruim honderd belangstellenden woon den de avond bij, daaronder de vier wethouders en vele gemeenteraadsle- Zonder veel tamtam nam de heer Reehorst van de gelijknamige supermarkt aan de Soesterbergsestraat, vorige week een zeer aantrekkelijke uitbreiding van zyn zaak in gebruik. Aantrekkelijk vooral voor het publiek, omdat in deze uit breiding een zgn. „krakerhoek" werd ingericht. .den. Ook vele ambtenaren gaven blijk Ook de heer Chr. TJiterwijk vroeg aan- van hun belangstelling voor dit in de dacht voor het woonmilieu. Hy noemde I toekomst ingrijpende plan. Tot voor kort was het zo dat twee duurzaam van elkaar gescheiden levende echtgenoten ieder recht hadden op een ouderdomspensioen ten bedrage van de helft van het gehuwdenpensioen. Een niet byster voordelige regeling, want in de meeste gevallen voerden beiden een eigen huishouding, zoals ongehuwden, en wettelyk gescheidenen (of van tafel en bed gescheidenen) dat ook doen. Maar gelukkig geldt deze regeling thans niet meer. De AOW-wet is zodanig gewijzigd dat nu ieder van de echtgenoten, die duurzaam van elkaar gescheiden leven zonder van tafel en bed gescheiden te zyn en die beiden de leeftyd van 65 jaar hebben bereikt, in beginsel het recht op het volledige ongehuwden- pensioen is verleend. Vroeger werd gehuwdenpensioen verdeeld De oude regeling was destijds in de wet opgenomen omdat het in beginsel on gewenst moest worden geacht, dat duurzaam van elkaar gescheiden- leven den echtgenoten, die niet wettelijk van tafel en bed gescheiden zijn, in een financieel gunstiger positie zouden ver keren dan een samenwonend echtpaar. Deze argumentatie werd destijds (1955) opgenomen in de Memorie van Toe lichting bij het wetsontwerp over de AOW en door de Kamer zonder noe menswaardige tegenstand aanvaard. In de praktijk bleek deze beperking echter zeer onbillijk te werken. Want een man en een vrouw, die gescheiden van elkaar leven, ook al is de rechter hieraan niet te pas gekomen, drijven meestal een eigen huishouding, moeten ieder de huur van een huis betalen, Een enigszins vreemd aandoende naam voor wie de heer Reehorst kent. Hij zegt daarover: „Denk nu niet dat er iets zeer aparts gebeurd is. Die uit breiding was nodig omdat het assorti ment dat noodzakelijk maakte. Daarin hebben wij nu de speciale aanbiedin gen samengebracht, ten gerieve van het publiek". Er is ongeveer 55 m2 bijgekomen, die onttrokken werd aan het magazijn. Dat was weer mogelijk toen een achter het magazijn gelegen ruimte beschik baar kwam. In aansluiting daarop zegt de heer Reehorst: „We hebben daardoor ook weer zicht om verdere uitbreidingsplannen te gaan opstellen. Er kan nog zeker 80 m2 bij de zaak getrokken worden". De plannen er voor bestaan reeds min of meer, maar het zal van een aantal factoren af hangen óf ermee begonnen zal worden. Reehorst Supermarkt aan de Soester bergsestraat werd in 1961 geopend. Direct toen al werd het oorspronke lijke bouwplan 32 m2 groter gemaakt. In 1964 kwam de eerste uitbreiding gereed; 40 m2 erbij. In 1968 volgde een grotere en ingrijpende wijziging toen het aangrenzende pand aan de zaak werd toegevoegd. En nu in 1973 weer 55 m2 erbij. Voorop stond en staat steeds een be tere service aan de klant. Met het samenbrengen van de speciale aan biedingen in de „prijzenkraker-afde ling" is aan dit grondprincipe beslist weer gevolg gegeven. Het is ook geen „rommelhoek" geworden; de aanbie dingen staan keurig netjes en over zichtelijk gerangschikt. Er worden geen B-merken in gebracht, maar klasse-artikelen, die door voordelige inkoop tegen uiterst scherpe prijzen verkocht kunnen worden. De „hoek" ligt vlak bij het magazijn, waardoor aanvulling eenvoudig is. Al- kortom zijn beslist duurder uit dan een niet gescheiden echtpaar. Waarom zou den zij dan niet met ongehuwden ge lijkgesteld mogen worden? Vermoedelijk hebben ook allerlei mo rele overwegingen hier meegespeeld. Zeker in het midden van de vijftiger jaren stond de algemene moraal nog erg afwijzend tegenover mensen, die duurzaam gescheiden van elkaar leef den, die elkaar hadden „verlaten", zo als men dat heel grimmig kon zeggen. Moest je voor deze mensen dan nog de meest gunstige financiële regeling treffen? Zo is het weliswaar in de Ka mer alle niet gezegd, maar juist de dingen die. niet gezegd worden kunnen soms allerlei belangrijke beslissingen sterk beïnvloeden. Fiskale eenheid Tenslotte heeft de regering de Sociale Verzekreingsraad gevraagd een advies over deze materie op te stellen. Dit or gaan wees er in haar advies terecht op dat het begrip „duurzaam gescheiden leven" ook voorkomt in de wet op de inkomstenbelasting 1Ö64. Voor de toe passing van deze wet is de gehuwde vrouw niet afzonderlijk belastingplich tig, tenzij de echtgenoten duurzaam ge scheiden leven. Is dit laatste het geval dan wordt de vrouw een zelfstandige fiskale eenheid voor de heffing van in komstenbelasting en van de premie voor de volksverzekeringen. Daar komt dan nog bij dat artikel 1 van de AOW eenzelfde principe huldigt. Omdat een duurzaam gescheiden levende niet als een gehuwde wordt aangemerkt, zijn man en vrouw in een dergelijke situatie beiden premieplichtig voor de AOW. Voordelig? Het groot aantal belangstellenden, dat vrijdagmiddag de receptie bij „De Gou den Snaar" bezocht, waren evenzovele bewonderaars van de grote allure die de zaak door deze geweldige uitbrei ding heeft gekregen. Ook deze week liep men „gewoon" bin nen om de heer J. Meeder en de heer J. van Kooij, die de scepter zwaait in de platenafdeling, te complimenteren met deze voor Soest unieke zaak. De verbouwing werd uitgevoerd door het Soester Aannemersbedrijf Van Me- gen; het schilderwerk werd verzorgd door de firma Joh. Van Schalkwijk en Zn. terwijl alle electriciteitsvoorzienin- gen werden aangebracht door de firma Schimmel uit Laren. De firma Middel- Het nieuwe gedeelte van „De Gouden Snaar" waar o.m. de sterioapparatuur is ondergebracht. man leverde de vloerbedekking. Vele bloemstukken van leveranciers en „fans" gaven de zaak een buitengewoon feestelijk aanzien. Soest is een „stadse' zaak rijker. Dit zelfstandig premie betalen door ieder van de duurzaam gescheiden le vende echtgenoten zou logischerwijs moeten inhouden dat zij bij het be reiken van de 65-jarige leeftijd beiden een zelfstandig recht hebben op een pensioen tot het bedrag dat geldt voor een ongehuwde. Het zou daarom on redelijk zijn wanneer ieder der part ners slechts de helft van het ge huwdenpensioen zou ontvangen. Toch is de wetgever jarenlang zo onredelijk ge weest. Een tegenargument zou nog kunnen zijn dat het nu voordelig gaat worden om, zodra de 65-jarige leeftijd in zicht komt, een duurzaam gescheiden leven te gaan voorwenden. Maar dit bezwaar is weinig reëel. Het is welhaast on denkbaar dat een echtpaar dat jaren lang samengeleefd heeft om louter gel delijk voordeel gescheiden zal gaan le ven. Mocht een dergelijk geval zich nochtans voordoen, dan zal een uitvoe riger onderzoek ter vaststelling van het recht op ouderdomspensioen en een scherpere kontrole door de uitvoerings organen noodzakelijk zijn nadat het duurzaam gescheiden leven eenmaal is vastgesteld. Maar het dunkt ons dat de uitvoeringsorganen hun energie mankracht beter kunnen konsentreren op het voorkomen, c.q. het bestrijden van misbruik van andere sociale ver zekeringen. Met een alleszins geslaagd openings- toernooi, tevens bedoeld als kennisma king voor de nieuwe leden, heeft de tennisvereniging „Soest-Zuid" het sei zoen geopend. In een schema, waarin iedere deelnemer/ster gedurende 25 minuten telkens met een andere part ner, iedere keer 'n andere, steeds wis selende, combinatie ontmoet, zijn da- mes-, heren- en gemengde dubbels verspeeld. Winnaars werden zij die in dividueel de meeste games konden scoren en dat waren: in de dames- dubbels: Mevr. Winkel en Mevr. Tour- né; in de herendubbels: Carel Maas en Frits Gerth. In de gemengde dubbels waren de beste dames Mieke ten Cate en Mevr. van Kessel en Bert van Veen en Aart, van Markestein waren de beste heren. Troostprijzen gingen naar mej. Mooi (damesdubbels), de heer Pot (herendubbels) en de dames Steen man,-Keet en de heren Koppenol, en Stenz in de gemengde dubbels. Competitie. A.s. weekend begint ook voor „Soest- Zuid" de competitie, waaraan nu voor de tweede maal wordt deelgenomen. Met niet minder dan 12 teams wordt de arena betreden. Voor de landelijke competitie zijn 5 gemengde teams in geschreven, t.w. Ie team: heren Maas en Gerth en de dames Hooyer en Van Harskamp. 2e team: heren Roetman en Schuiling bijgestaan door de da mes Oskamp en Oosthuizen. 3e team: heren Prins en Hekman met de dames Westra en R. Koppenol. 4e team: Bert Smit en Ad Vreeswijk (juniorkampioen vorig seizoen) en de dames Higler en C. Koppenol. 5e team: de heren Van Dam, Kloppenburg en de dames v. d. Hoeven en Eckels. De jeugd trekt met 4 teams ten strijde in de districtscom petitie, in de volgende formaties: Jun. A: Arie Cijfer en John Smit met de meisjes Marijke Keet en Suzanne Steendijic. Jun. B: Henk Otto en Ro- bert Vink met Ingeborg Swart en Francis Veul. Jun. C: Eddy Hibbel en Wolter Prins met Monique van Hars kamp en Bea Smit. Jun. D: Bert van Hal en Peter Stenz met Ineke Tabak en Marjolein Vink. Voorts zal een team bestaande uit de heren Abbring, Hasenaars, Van Beu- zekom en Blok de kleuren van „Soest- Zuid" in de districtscompetitie verde digen. Tenslotte zijn 2 teams ingeschreven voor de, in dit seizoen voor de eerste keer, geprojecteerde damescompetitie. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDÏJELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Het A-team bestaat uit de dames Van Maanen, Schoonenberg, Ruitenbeek en Smits, en het B-team wordt gevormd door de dames Vogelaar, v. d. Vlier, Soors d'Ancona en Gij zen. Het programma voor a.s. weekeinde ziet er als volgt uit: Zaterdag (Junioren): Ouderijn B-Soest-Zuid A. Soest-Zuid B-Rhijnauwen D. Soest-Zuid C-Oude- rijn C. Leusderpark B-Soest-Zuid D. Zaterdag (Heren): Rapid B-Soest-Z. A, Zondag (senioren): Soest-Z I-Rapid 2. Soest-Z. 2-Hoogerheide 5. Doelen 4- Soest-Z. 3. Shell 4-Soest-Z. 4 en Soest. Z. 5-Vechtlust 5. Dinsdag 17 april (dames): Soest-Z. A- Alta A. Soest-Z. B-Ludente B. De nieuwe Pryzenkraker-afdeling by Reehorst-Supermarkt. lerhande artikelen staan er; frisdran ken, levensmiddelen, maar ook non- food artikelen zoals hairspray, toilet zeep en potaarde. Van de zomer wel licht b.v. een extra voordelige aanbie ding van aardbeien of bloemen. Kor tom attracties waar het publiek gevoe lig voor is. De verbouwing werd in ongeveer 14 dagen verwezenlijkt door bouwbedrijf D. G. Reesink. Er wordt weer uitgekeken naar de twee boottochten voor bedlegerigen en gehandicapten met de „Alex van Waayenburg". Deze tochten zullen dit jaar in augustus worden gehouden. Weet U iemand in uw omgeving (fa milie, buren enz.) die hiervoor in aan merking komt, die de Zonnebloem dan een^ plezier en geef het adres door aan mevrouw M. J. Westerveld-Higler, Braamweg, 78, tel. 15329 en het komt in orde. Op 31 maart j.I. vond te Amersfoort het Krankeledenbal van de Zonnebloem plaats in de Technische School Niek Savio. Dit is een karnavalsviering voor rolstoelpatiënten. Uit Soest namen 40 patiënten deel aan dit festijn. De af deling Soest verzorgde het vervoer naar en van de feestzaal. Traditiegetrouw werd het een fijne avond, waar volop genoten werd. Alle patiënten kregen gratis 4 consumpties. Advocaat, vermouth, alles was er vol op. De groep majorettes van „Wils kracht" gaf een paar maal een show met muziek van de Blaaspiepers, er was een polonaise van alle rolstoelen (er waren ca. 200 patiënten). Veel mu ziek van The intruders. Een echte buutreedner met een zachte „g" had het woord. Prins Karnaval Edmond I had veel te vertellen. Iedereen deed mee met de community-singing. De pa rodist Brocino bleek te kunnen buik spreken. Kortom het was een heerlijk feest. Wie beslist ook in het zonnetje van de Zonnebloem gezet moeten worden zijn de leerlingen van „Niek Savio", die zich vrijwillig opgaven om de hele avond alle voorkomende werkjes en werken op te knappen, de kantinezaal versierd hadden en hielpen de avond tot een succes te maken. 1 1) LE LAC MAJEUR Mort Shuman - Philips 2 8) FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 3 2) DOWN BY THE LAZY RIVER The Osmonds - MGM 4 5) I'M JUST A SINGER (in a rock rollband) The Moody Blues - Treshold 5 3) MAYBE TOMORROW, MAYBE TONIGHT Earth and Fire - Polydor 6 4) MY GIRL DONNA The Buffoons - CBS 7 (12) THE SHOW Dizzy Man's Band - Harvest 8 (13) GET DOWN Gilbert O'Sullivan - MAM 9 6) HELLO HURRAY Alice Cooper - Warner Bros 10 (9) HOCUS POCUS Focus - Imperial 11 (11) PINBALL WIZARD SEE ME FEEL ME The New Sekers - Polydor 12 (10) THE TWELFTH OF NEVER Donny Osmond - MGM 13 (7) KILLING ME SOFTLY WITH HIS SONG Roberta Flack - Atlantic 14 (20) OH LORD Shocking Blue - Pink Elephant 15 (23) DADDY'S HOME Jermaine Jackson - Tamla Motown 16 (27) YOU SHOULD HAVE SEEN ME Long tall Ernie and the Shakers - Negram 17 (14) DE OUDE MUZIKANT Ben Cramer - 11 Provinciën 18 (19) MEIN SCHATZ DU BIST'NE WUCHT Chris Roberts - Polydor 19 (30) BESAME MUCHO Apollo 100 - Pink Elephant In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 20 (22) WHISKEY IN THE JAR Thin Lizzy - Decca 21 (35) BAT-TE-RING-RAM Mouth MacNeal - Decca 22 WOMEN FROM TOKYO Deep Purple - Purple Records 23 (36) OH ELIZA Danny Cardo - Telstar 24 (16) AIME-MOI Sandra Andres - Philips 25 VERONICA VRIJ Ben Cramer - 11 Provinciën 26 (15) GO LIKE ELIJAH Chi Coltrane - CBS 27 (18) CUM ON FEEL THE NOIZE Slade - Polydor 28 (24) CINDY INCIDENTALLY Faces - Warner Bros 29 LYRICS Kayak - Imperial 30 (--) OOH LA LA Bolland Bolland - Negram 31 (17) YELLOW BOOMERANG Middle of the Road - RCA 32 CHANGE IT ALL Mac Katie Kissoon - Young Blood 33 (26) ANDORRA Colin Blunstone - Epic 34 (21) BI ANC A Freddy Breek - BASF 35 (25) PART OF THE UNION Strawbs - A M Records 36 (29) LONG HAIRED LOVER FROM LIVERPOOL Little Jimmy Osmond - MGM 37 (31) ROLL OVER BEETHOVEN The Electric Light Orchestra - Harvest 38 (28) BLOCK BUSTER The Sweet - RCA 39 (34) THE JEAN GENIE David Bowie - RCA 40 (32) WHY CAN'T WE LIVE TOGETHER Timmy Thomas - Polydor

Soester Courant | 1973 | | pagina 11