lêfaifOK DebanivanSanASustln ophetteuianeneiland GranCanarfo Rademaker's Goud Geslaagde receptie van L.T.C.-Soest per jaar! 1 Expositie „huiszitten in Artisbockgebouw tot en met 2 e Paasdag FEESTPROGRAMMA KONINGINNEDAG 'een mantel VASTENACTIE 1973 IN SOEST ,,Wooncentrum" Middelman aan de Van Lenneplaan 340 dagen REISBUREAU GERTH ARMBANDEN HERENRINGEN WINKELCENTRUM „SMITSHOF f 743 kinderen slaagden voor het verkeersexamen Trouwcirculaires {rouwkaarten Drukkerij Smit Papieren vuilniszakken voor de feestdagen KUNT U TIJDENS HET VOORJAAR NIET MISSEN. Panden aan de Torenstraat door gemeente aangekocht 585 ƒ115,- 585 240,- 333 190,— 333 ƒ144,- 333 ƒ168,— 585 126,- 585 146,- 333 79,- 333 62,- 333 83,- Telefoon 19170 'I TC SOES* Jföfte MM Tennisclub maakte sprong in het verleden Soester Courant van donderdag 12 april 1973 Afgelopen maandag en dinsdag werden In Soest en Soesterberg aan 743 leer lingen van de zesde klassen van de lagere scholen verkeersdiploma's uitgereikt. Zy slaagden voor het schriftelüke examen, dat enige weken geleden op alle scholen werd afgenomen. Slechts 18 kinderen moesten worden afgewezen. Vrydagavond J.I. werd de dubbeltentoonstelling van twee architectenbureaus en van de beeldhouwer Jan Meefout officieel geopend. Er bestond büzonder veel belangstelling voor. Artishock-voorzitter, Ir. W. Lichtveld, heette allen welkom en wees daarbij op het verschil in benadering van de beide exposities. Hij noemde het beeldhouwwerk in zijn uiterste een voud direct benaderbaar, in tegen stelling tot de inzending van de ar- chitekten, waarin men zich veel meer moet verdiepen. Na hem sprak ir, G. de Vries van het bureau Van Woerden, Schneider en Duermeijer. Ir. De Vries ging nader In op de geëxposeerde objecten en de eisen waaraan bejaard en woningen en verzorgingscentra moeten voldoen. Uitgaand van de gedachte dat bejaar den zolang mogelijk een onafhankelij ke huishouding willen voeren, meende hij dat ook alleenstaanden en jongere gezinnen zonder kinderen in dezelfde omgeving woonruimte geboden kon worden. Daardoor zou een veel even wichtiger woonklimaat ontstaan, een veel normalere situatie dan in de spe cifieke bejaardencentra. „Er groeit misschien een burenrelatie, waardoor 09.00- tot zonsondergang 8.15-08.30 uur Klanken van kerkklokken. B.45 - 09.15 uur Zanghulde voor het gemeentehuis door de ver zamelde schooljeugd van Soest/Soestdijk. Mede werking wordt verleend door de Soester Har monie P.V.O., de drumbands „De Springbokken" en „Olympia". Het geheel onder leiding van de heer G. J. J. van der Schepop. Toespraak van de burgemeester. 9.00 - 13.00 uur Draaiorgelmuziek op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verscheidene plaatsen elders in de gemeente. Kunstmarkt op de Eng, georganiseerd door Arti- shock. Extra programma's t.w.: 11.00- 13.00 uur DOE-DAG voor kinderen. 12.00 - 13.00 uur concert door P.V.O. 15.00- 17.00 uur optreden van de „Dixie-land- band uit Zutphen. 10.00 -16.30 uur Nationaal hockeytoernool voor Mixed elftallen om de Generaal J. Brouwer-wisselbeker op de hockeyterreinen aan de Schrikslaan. 10.00 - 16.00 uur Openstelling van het Luchtmacht Museum op de basis Soesterberg. 10.30-11.15 uur Bloemendéfilé voor H. M. de Koningin langs het Paleis Soestdijk. 10.30 uur Damesvoetbal-toernooi, georganiseerd door de Sport Organisatie Soest, op het terrein aan de Bosstraat. Acht deenemende elftallen uit: Utrecht, Veenendaal, Amersfoort, Weesp, Rotter dam, Hilversum en Soest. Toegang vrij. 13.00 - 16.00 uur Groot kinderfeest op de SEC-velden aan de Bosstraat met kinderspelen zoals: zaklopen, ba- lonnen-wedstrijd, was ophangen, ringwerpen, blokjes rapen, hindernisloop, ballen gooien, touwtrekken, ballen dragen, grabbelton en een schiettent. Deelname ƒ0,25 per spel. Voor ieder deelnemend kind is een prijs te winnen. Tijdens de spelen: gekostumeerd voetbal. 13.00 uur Optocht voor kinderen op versierde fietsen van af Dalweg (Vivo), opstel- en startplaats. De te rijden route is: Dalweg, Van Gooyenlaan, Mo lenstraat, Smitshof, Weegbreestraat, Eigendom weg, Nieuweweg, SEC-terreinen. Langs de route staat een beoordelingscommissie die de beste combinatie zal aanwijzen. 14.00 - 17.00 uur Filmvoorstelling in het St. Joseph-gebouw aan de Steenhoffstraat. Aanvang 14.00 en 15.30 uur. Vertoond zal worden: het bezoek van het Ko ninklijk Paar aan Indonesië, „Naar de Gordel van Smaragd". Toegang vrij. 14.00 - 16.00 uur Puzzelrit voor auto's motoren, bromfietsen en fietsen, onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start voor alle deelnemers op het terrein bij de brandweerkazerne en gemeentewerken. Inschrijfgeld: auto's en motoren 2,bromfiet sen 1,fietsen 0,50 (per koppel). Verzekering 2,(voor auto's en motoren geen verlies van claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsers; verzekeringsbewijs medebrengen! Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.15 uur aan de start. Vóór-inschrijving kan bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg 41, tel. 16881, plaats vinden. Eenvoudige rit. Mooie prijzen! 14.30 uur Muzikale mars door Soesterveen van een gast- korps. 14.30 - 16.00 uur Gevarieerd kinderprogramma in het Openlucht theater, met medewerking van Ciska Peters, Daan Vrolijk en Huug Rosman. Toegang ƒ0,50 per persoon. Voorverkoop kaartjes bij de V.V.V.. tegenover het gemeentehuis t.m. vrijdag 29 april en op 30 april vanaf 14.00 bij de ingang van het theater. 15.15 - 17.15 uur Gevarieerd programma voor de bejaarden in het bejaardencentrum Molenschot, waaraan mede werken: Rony Tober, Huug Rosman, Anne Hol- trop en het goochelaars-team Ronald, Ravel en René. 19.45 uür Optreden van het Huisvrouwen showorkest uit Utrecht in het gebouw St. Joseph aan de Steen hoffstraat. Deze avond wordt georganiseerd door de Chr. Nationale Oranjevereniging „Beatrix". Verplicht programma a 1.aan de zaal. 20.00 uur Lampionnenoptocht over het Soesterveen. Op stelplaats: Smitshot. 20 00-24.00 uur Discobal in de sporthal Beukendal met mede werking van de Pisisit Mobiele Discotheek. Ge organiseerd door de Sportorganisatie Soest. Toe gang ƒ3,— per persoon. Gedeelte van expositie „Huiszitten' in het Artishockgebouw de bijstand van personeel tot echte noodgevallen beperkt kan blijven" al dus de heer De Vries. Hij kwam daar bij tot een vergelijk met luxe service flats, die voorzien in een behoefte aan een goed geoutilleerde, kompakte wo ning, voor een groep mensen met pre cies dezelfde woonwensen. De door hem gedachte woningen zou den gesitueerd moeten worden in een klein woonwijkje, in directe aanslui ting met de gewone wijk met eenge- ziswoningen en alle daarbij behorende voorzieningen. „Zo'n drie- tot vijfhon derd kleine woningen, die zonder de kosten van eventuele dienstverlening, maar inclusief warmte en electriciteit ongeveer zo'n 220 gulden per maand zouden moeten kosten". Ir. De Vries besloot met de vraag te stellen of het niet de moeite waard zou zijn het beleid zo te herzien, dat tenminste de mogelijkheid tot het be doelde soort groepsvorming niet wordt afgesneden. De tentoonstelling is tot en met tweede Paasdag dagelijks geopend van 14 tot en met 17 uur en bovendien donder dags en vrijdagsavonds van 20 tot 22 uur. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Vrijdag 20 april (Goede Vrijdag), maandag 23 april (Tweede Paasdag), maandag 30 april (Koninginnedag), donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 11 juni (Tweede Pinksterdag) zal de gemeentelijke reinigingsdienst geen huisvuil ophalen. Daarom zal op de volgende dagen pa pieren zakken verstrekt worden: Dins dag ,17 april voor vrijdag (1 zak), don derdag 19 april voor maandag 23 april en maandag 30 april (2 zakken), maan dag 28 mei voor donderdag 31 mei (- zak) en donderdag 7 juni voor maan dag 11 juni (1 zak). Voor het eerst namen dit jaar ook kin deren van het Van Arkelinstituut en van de inrichting „Vossenveld" aan het examen deel. Maandagmorgen in Soesterberg en dinsdagmiddag in Soest was de burge meester bij de uitreiking aanwezig. Zij wees de kinderen in een kort toe spraakje op de vele gevaren van het verkeer en vroeg hen met klem het geleerde nu toch vooral ook in prak tijk te brengen. „Jullie kunen zo een voorbeeld zijn voor vele andere weg gebruikers". Zij merkte in dit verband op, dat volwassenen weinig belangstel ling toonden voor de cursussen Veilig Verkeer die in Soest en Soesterberg jaarlijks gegeven worden. In Soester berg meldden zich dit jaar jaar hier voor slechts twee, in Soest vijfentwin tig deelnemers. Ook voor U is er iets bij. Mantels in jersey tweed of sucde. Lang, s/< of blazer, u vindt het allemaal in grote keuze bij uw modehuis DE BONNETERIE NACHTEGAALSTRAAT 18-18 UTRECHT Het aan de Soester r.k. parochies toe gewezen ontwikkelingsprojekt ter waarde van 11.350,omvat in feite het kapitaal dat nodig is om 3 agrari sche coöperaties gedurende het eerst komende jaar op gang te brengen. Na dit eerste jaar is geen bijdrage meer nodig, omdat verwacht mag worden dat zij zich daarna zelf kunnen be druipen uit de méér-opbrengsten, die door deze vorm van samenwerking ont staat. Het .projekt is gelegen in het district Davao op het eiland Mindanao van de Philippijnen. He organiseren van de kleine boeren in coöperaties heeft in andere provin cies van de Philippijnen reeds tot frappante resultaten geleid. De grote eenzijdigheid met daaraan verbonden risico's door het verbouwen van rijst en mais werd aangevuld met andere akkerprodukten, zoals „rameh" voor vezels, en soya-bonen voor veevoeder. Proef-boerderij en zorgen voor geselec teerde zaden, en voor beter fokvee en pluimvee. Door de coöperaties verkrijgt de boer meer inkomsten, dus verbeterde le vensomstandigheden, daardoor meer vertrouwen in zichzelf en in de orga nisaties, waardoor zij sneller genegen zijn deel te nemen (en hun kinderen te doen deelnemen) aan cursussen voor maatschappelijk, politieke en gees telijke vorming. De coöperatie is tevens van groot be lang gebleken bij geschillen tussen de machtige landeigenaar en de arme pachtboer. Vanzelfsprekend wordt de positie van de kleine boer door dit samern. orkingsverband „de coöpera tie" enorm veel sterker, en ook hier door worden veel kleine boeren eige naar van de door hen bewerkte grond. Missiecomité Soest, giro 2127.75 t.n.v. Raiffeisenbank Soest ten gunste van de Vasten aktie. Na overhandiging van het diploma aan de klasse-vertegenwoordigers van ie dere school werden door de heer Bakker, medewerker van het bureau Veilig Verkeer Nederland enige films vertoond, die bijzonder in de smaak vielen. In verband met de ziekte van hoofd inspecteur H. G. Scholtmeijer, reikte adjudant B. Snijders van de verkeers politie. maandagmiddag in Soesterberg en dinsdagmorgen in Soest, de diplo ma's uit. Daarbij waren in Soesterberg aanwezig adjudant L. Meijer en oud adjudant P. Bergman en in Soest me vrouw J. Korte, bestuurslid van de afdeling Soest van Veilig Verkeer Ne derland, aanwezig. constante zomertemperatuur tussen 20 en 24* C Vraag de veelzeggende affiche/folder van LAANSTRAAT 66 - SOEST - TEL. 02155-12683 i aT*?"* ïn „De Open Hof", die al geheel in feesttooi was gestoken door een onver moeibare activiteitencommissie, hield de 50-jarige L.T.C. Soest als eerste onder deel van de jubileumviering een receptie op vrqdag j.1. In grote getale waren de leden, oud-leden en belangstellenden naar De Open Hof gekomen om het bestuur te feliciteren. De wethouder van Sportzaken, de heer K. de Haan, kwam mede namens de burgemeester gelukwensen aanbieden. De meubelzaken van de firma Middel man aan de Torenstraat zullen aange kocht worden door de gemeente. Een daartoe strekkend voorstel komt a.s. woensdag in de raadsvergadering in behandeling. Een en ander houdt in dat t.z.t. de firma Middelman, voor wat de meu belzaken betreft, de Torenstraat gaat verlaten. Een juiste datum daarvan kon de heer Middelman ons niet opge ven, temeer daar zij contractueel nog twee jaar van de panden gebruik zul len mogen blijven maken. Wel staat vast dat Middelman in het a.s. najaar een groots opgezet „woon- centrum" zal gaan inrichten ln het pand aan de Van Lenneplaan, hoek Birkstraat, waarin tot voor kort Kela- Tapijt gehuisvest was. De dames- en herenconfectiezaak van Middelman blijft aan de Torenstraat gevestigd. Door de aankoop van meu belzaken van de firma Middelman, maakt de gemeente een begin met de uitvoering van het plan Kerkebuct' c.q. het plan „beschermd dorpsgezich"'. De aangekochte panden zullen t t. gesloopt worden. Geruchten, als zou op het dan vrijgekomen terrein dt- weekmarkt gehouden worden, worden door de gemeente categorisch tegenge sproken. Als autochtone Soester wist hij veel van lief en leed van de Tennisclub en het motto van zijn toespraak was dan ook „Van peerdegat naar Open Hof". In 1923 begonnen op een betonnen baan bij Hotel Trier met de Koninklijke Stallen als Clubhuis heeft de Club een hele ontwikkeling meegemaakt en nu beschikt men over een riant clubhuis en een park met 8 banen. De Vereni ging heeft in de gemeente de tennis sport bijzonder gediend en als men op dezelfde voet voortgaat, zal zeker op een redelijke handreiking van de ge meentelijke sportstichting gerekend kunnen worden in de toekomst. In zijn dankv/oord memoreerde de voorziter, de heer R. van Zadelhoff, de enorme inzet die velen in het verleden voor de club hebben gehad en die de Vereniging hebben gemaakt tot wat zij nu is. Onder de aanwezigen waren niet alleen vele bestuursleden van collegaclubs maar wij zagen ook o.a. het ere-lid van de L.T.C. Soest, mevrouw M. Goed koop- van Hoorn, de heer v. d. Vegt van de Tennisbond, de heer Peet van de Sportstichting en twee van de aller eerste leden de dames J. en D. van Straelen. Onder de vele bloemstukken viel het met prachtige orchideeën ver sierde tennisracket op, een attentie van het zusje van de L.T.C. Soest: de ten nisvereniging Soest-Zuid. Na de receptie spoedde iedereen zich naar huis om als geheel andere mensen terug te keren. Omstreeks half negen verschenen de eerste feestgangers, ge kleed in de costuums uit. de „roaring •vputies". De dames compleet met Haarbanden en veren, de heren met Jtroohoeden en al of niet aangeplakte iv. ren in alle kleuren en maten. Het. werd een bijzonder geanimeerd feest - met toepasselijke muziek - en zelfs na het koude buffet, dat om streeks half 12 geserveerd werd - ging men lustig door. Om de sfeer compleet te maken had de activiteiten-commissie van de heer Olyslagers een zeer fraaie Rolls Royce te leen gekregen, die in al zijn voornaamheid in een hoek van de zaal stond te glimmen, en zich terug- gewaand moet hebben in zijn eigen geboorte(bouw)jaar. Zaterdag werden de feestelijkheden voortgezet met een prettournooi voor de jeugdleden gevolgd door een dave rend feest in het Clubhuis m.m.v. Piet hein Scholtmeijer als disc-jockey. Ter gelegenheid van het Gouden jubi leum kreeg de L.T.C. Soest een fraaie Bondsvlag aangeboden door de Kon. Ned. Tennis Bond en in de vroege mid daguren kwamen de heren Beek (voor zitter) en Dikker (secretaris), van de Tennisbond naar Soest om eigenhandig de vlag te hijsen. In zijn toespraak zei de heer Beek, dat een jubileum niet alleen gevierd wordt om terug te kijken op het verleden, noch om de aandacht uitsluitend te be perken op het heden, maar zeker niet in de laatste plaats om naar de toe komst te kijken. En de vele jeugdige tennissers om zich hen ziend, stelde hij het grootste vertrouwen in de toekomst van de L.T.C. Soest. Prettournooi Nog was het feestprogramma hiermede niet ten einde. Op zondag werd voor een kleine 100 leden een prettournooi georganiseerd, waarbij men niet alleen de krachten op de tennisbaan kon me ten, maar zich ook bedreven moest to nen in het omvér werpen van torens conservenblikken, jeu de boule spelen en vlooien-tennis. Na de prijsuitreiking werd de gezellig heid nog lange tijd voortgezet. De ac- tivitedtencommissie, bestaande uit de heer en mevrouw Twijsel, mevrouw Steevert, de heer Lormann, mevr. Kamlag en de heer Meijer, had zich voorzien van assistentie van de diver se „wederhelften", de heren Groart en Oosterman en vele jeugdleden. Alle evenementen met elkaar vormden Het bestuur van de L.T.C. Soest. Tweede van links voorzitter R. v. Za delhoff. een grandioos festijn en een prachtig begin van het jubileumjaar. Over enkele dagen begint de competitie en - misschien met het hoofd nog vol feestgedruis - zullen 14 teams het ko mende weekeinde hun tegenstander» tegemoet treden. Het programma voor het komende weekeinde luidt: Zondag 15 april: 2e kl. KNLTB Slotervaart I - Soest I. Soest II - Lucky Stroke III. 3e kl. KNLTB Soest III - Gooiland II. 4e kl. KNLTB Soest IV - Rhijnauwen IV. 5e kl. KNLTB Soest V - Leerdam II. Herencompetitie Soest L Ov. kl. Katwijk I 3e kl. Soest II - Presikhaaf Zaterdag 14 april: Ie kl. District Gooiland A - Soest A (senioren). 2e kl. Districk Soest B - Bosheim A (sen.). 3e kL District Meent B - Soest C. Ie kL jeugd Soest A - Hilverheide A 2e kl. jeugd Soest B - Hilverheide B 3e kL jeugd Hogerheide C - Soest C 3e kL jeugd Soest D - Bosheim C. Op 17 april wordt voor de damescom petitie tenslotte nog gespeeld Hoger heide B - Soest A, welke wedstrijd waarschijnlijk in Soest verspeeld zal worden.

Soester Courant | 1973 | | pagina 13