Rabobank S van de Gemeentehof Een eigen huis met steun uit het bezitsvormingsfonds Van de Ven's Boekhandel versiert uw Pasen VAN DE VEN'S BOEKHANDEL Nieuwe woning mag niet meer dan 65.000 gulden kosten Ruimtelijke Ordening Benoeming schoolhoofden Geen varkensmesterij aan de Insingerstraat Afhaalrestaurant voor Chinees-Indische gerechten aan de Nieuweweg Officiële mededelingen Woningwet Officiële mededelingen Bestemmingsplan „Soestereng-Weg over de Eng" Kredieten voor aanschaf fing leerbehoeften Burgerlijke stand Officiële mededelingen Gemeenterekening 1970 V erkeersmaatregel Hinderwet Protestants-Christelijke sehool voor HAVO/WO Uitbreiding straatverlichting ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Gemeenteraads vergadering Suggesties Commissie Culturele Zaken hebben te ver strekkende gevolgen Varkensmesterij aan het Kerkpad Zaterdag 14 april derde Soester rommelmarkt PAASFEEST Paaskuikens alle soorten en maten vanaf 15 ct. Zakjes eierverf vanaf 50 ct. Mapjes eierplakplaatjes vanaf 1.10 Tafeldek-sets vanaf1.90 Soester Courant van donderdag 12 april 1973 Voor het kopen of laten bouwen van een nieuw eigen huis, geeft de overheid al sinds jaren op twee manieren financiële steun. Dit gebeurt door het geven van een jaarlijkse bijdrage door het rijk en door het verlenen van een garantie door de gemeente, waardoor een hoge hypothecaire lening kan worden verkregen. Door de instelling van het Bezitsvor mingsfonds kan men nu bij het kopen van een nieuwe woning, onder be paalde voorwaarden, ook een rentelo ze lening van 2400 gulden verkrijgen. Een van de voorwaarden is dat de nieuwe woning niet meer dan 65.000 gulden mag kosten. Deze lening kan echter ook verkregen worden bij het kopen van een reeds eerder bewoonde woning, echter al leen als die woning niet meer dan 45.000 gulden kost. Daarnaast kan de gemeente voor zo'n woning een garan tie geven voor rente en aflossing van een hypothecaire lening tot ten hoog ste 95 van de kosten Van die woning mits die dan niet meer dan 65.000 gul den bedragen. Deze tegemoetkomingen zijn bedoeld voor mensen met een bescheiden inkomen. Renteloze lening. De renteloze lening wordt uitsluitend verstrekt aan personen, die meerder jarig zjjn, maar jonger dan 35 jaar. Iemand die jonger is dan 21 jaar en gehuwd is meerderjarig en komt voor deze lening dus ook in aanmerking. Verder wordt een renteloze lening ook verstrekt aan diegenen (jonger dan 35), die een belastbaar inkomen genoten hebben dat in 1970 of 1971, dit naar keuze van de aanvrager, niet hoger was dan 15.000 gulden respectievelijk 18.000 gulden. Tenslotte kan een renteloze lening ook verstrekt worden aan hen (jonger dan 35), die geen vermogensbelastingschul dig zijn over 1972. Als de aanvraag wordt ingediend door een gehuwde vrouw, (jonger dan 35) worden, behalve als zij duurzaam ge scheiden van haar echtgenoot leeft, in dit verband het vermogen en inkomen van haar echtgenoot in aanmerking genomen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan: a. J. R. Smit, Kerkpad z.z. 92, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan de Plasweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3819. b. G. en H. Tammer, Postweg 23, Soes- terberg op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van een werkplaats op het perceel, gelegen aan de Postweg 23, kadastraat bekend gemeente Soest, sectie E, nr 2867. c. W. Koops, Postweg 58, Soesterberg op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Postweg 58, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2219. Alvorens definitieve beslissingen ge nomen zullen worden, zijn belangheb benden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmakingen hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 12 april 1973. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de waarnemend hoofd leidster van de openbare kleuterschool „De Kievit", mevrouw R. Schipper- Wolters, te benoemen tot hoofdleidster aan deze school. Mevrouw M. Couprle-Prins te Hil versum wordt voorgedragen voor een benoeming als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool in de wijk Klaarwater. Op de voordracht voor de benoe ming van een hoofd aan de openbare basis school in de wijk Klaarwater ko men drie namen voor; t.w. 1. de heer J. Ph. Uittenbogaard, hoofd van een openbare lagere school te Voorschoten, 2. de heer W. A. de Bruin, hoofd van een openbare lagere school te Capelle aan den IJssel en 3. de heer J. A. Unema, onderwijzer aan een bijzonder neutrale school voor g.l.o. te Amster dam. Iemand die al eigenaar is van de wo ning die hij verlaat, komt niet in aan merking voor een renteloze lening voor een andere woning, tenzij de wo ning die verlaten wordt een krot is. Beperkingen Naast de reeds genoemde beperking, voorwat betreft de aankoopkosten van een woning, moet de woning geschikt en bestemd zijn om het gehele jaar door bewoond te worden. De lening wordt dus niet verstrekt voor de aan kop van een recreatiewoning, een zo merhuisje, een tweede woning enz. Evenmin komen in aanmerking wonin gen die blijvend ongeschikt zijn voor bewoning, noodwoningen, woonketen en soortgelijke bouwsels. Ook niet als verwacht wordt dat de woning binnen afzienbare tijd zal worden afgebroken. Bij huurkoop van een woning kan de rentelpze lening pas worden verkregen als de huurkoopovereenkomst geheel is nagekomen. Dus niet bij het sluiten van de overeenkomst en ook niet zo lang er nog huurkooptermijnen betaald moeten worden. Aflossing De lening wordt verstrekt voor een periode van negen jaar. Het bedrag van de lening moet in acht gelijke ter mijnen worden terugbetaald, de eerste termijn pas na twee jaar. Aan de le ning is de voorwaarde verbonden dat de aanvrager de woning tenminste ne gen jaar als eigenaar zal bewonen. Verlaat hjj de woning binnen deze termijn, of voldoet hjj op andere wijze niet aan de gestelde voorwaarden, dan wordt het nog niet afgeloste bedrag ineens teruggevorderd. Aanvraagformulieren zijn bij de ge meente verkrijgbaar en moeten vóór de koop van de woning worden inge diend. Als datum van koop geldt de datum van de transportacte. In die gevallen, waarin de aanvrager zelf op drachtgever is van een op eigen grond te bouwen woning, geldt de datum waarop de bouwverguning is verleend. De gemeente zendt de aanvragen, voorzien van advies aan de minister. De aanvrager ontvangt van de minis ter bericht over de genomen beslissing. X Sparen op de manier die pre cies bij uw bedoelingen en mogelijkheden pastdat kan bij de Rabobank. Al naar gelang de opzeggingstermijn vergoeden wij een rente van 4% tot U kunt bij ons dagelijks van 9 tot 4 uur terecht. Vrijdagavond op alle kantoren van half zeven tot 8 uur. Rabobank Soest Kantoren:Kerkplein 9 (hoofdkantoor), tel. 12568, Soesterbergsestraat 14, tel. 14657, Koninginnelaan 28, tel. 16939, Smitsweg4,tel. 16748. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een hinderwetvergunning te weigeren die aangevraagd werd voor het oprichten van een agrarisch bedrijf c.q. varkensmesterij op het De argumentatie voor de weigering is, dat het perceel gelegen is in het perceel Insingerstraat 19. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een hinderwetvergunning te verlenen voor het te vestigen afhaal- De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan C. A. Kuijer, Kerk pad Z.Z. 99, Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het be paalde in artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van de bouw van een melk- stal op het perceel, gelegen aan de Lange Brinkweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nr. 3384. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij de burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter Inzage. Soest, 12 april 1973. De burgemeester van Soest, maakt be kend, dat met ingang van 16 april 1973 gedurende één maand voor een ieder ter gemeente-secretarie, afdeling I (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) ter inzage ligt het ontwerp van het plan tot intrekking van enige klei ne gedeelten van het door de gemeente raad bij zijn besluit van 16 maart 1970, afdeling I, nummer 9263 vastgestelde en bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 21 mei 1971, afdeling 5, nummer 1579 '70 RO/1018 gedeelte lijk goedgekeurde bestemmingsplan „Soestereng-Weg over de Eng". Het onderhavige ontwerp heeft betrek king op enige kleine strookjes grond nabij de oostelijke grens van genoemd bestemmingsplan die worden opgeno men in het ontwerp van het bestem mingsplan „Kerckenlandt". Gedurende de hiervoor genoemde ter mijn van één maand kan een ieder schriftelijk tegen deze intrekking bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Soest 12, april 1973. Voor de aanschaf van aanvullend spel- en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool „De Blokkendoos", dat in deze school niet in voldoende mate aanwezig is, wordt gevraagd een krediet beschik baar te stellen, groot 1500 gulden. Voor de aanschaf van gordijnen voor het toneel van de Margrietschool wordt een krediet gevraagd van rond 950 gulden. station voor Chinees-Indische gerech ten in het pand Nieuweweg 64a. Alhoe wel de vestiging in strijd is met het uit 1948 daterende bestemmingsplan, waarin het perceel een voorlopige agra rische bestemming heeft, zijn b. en w. van .mening dat vergunning verleend kan worden, omdat er voorheen in het' pand reeds een winkel gevestigd was. Er zal in de te verlenen vergunning een aantal voorwaarden worden op genomen, die moeten garanderen dat omwonenden geen hinder zullen heb ben van de afvoer van bakdampen. Verder is de ambtelijke verkeerscom- missie van oordeel dat er verkeerstech nisch gezien geen bezwaren tegen de vestiging van het afhaalstation bestaan. GEBOREN: Muriel Susan, dochter van H. F. J. Haverman en A. van Liere. te Amersfoort: Jocelyn, dochter van H. J. Blommestein en H. Gons. te Amersfoort: Arno Arie, zoon van J. J. Vivié en D. van den Hoek. Mirella Isabel, dochter van H. P. C. Eken en O. I. Körnmann Rudi. Claire Caro - line, dochter van G. F. Smoorenburg en D. Olijslager. Theodorus Lam- bertus Antonius, zoon van L. G. Kok en M. T. J. Kok. te Utrecht: Arie Jan Jos, zoon van J. J. H. Jacobs en M. L. Tuk. Anthonius Gerardus Ja- cobus Johannes, zoon van A. G. Ver steeg en G. M. Steenbergen. ONDERTROUWDArie Piet er Breukel en Clasina Johanna Cornelia van der Meij. Lambertus Hendrik Kinder dijk en Elisabeth Marsaretha van Hat- tem. Sake Jacob Bijlsma en Bianca Yvonne Smoorenburg. GETROUWD: Anders .Tensen Norgaard met Geraldine Zimmermann. Jo- zephus Antonius van den Bedem met Anna Jacoba van de Kuilen. Ferdi- nand Nicodemus Bijl met Dirkie Pe- tronella Kriek. Rudolf Giisbert Hornung met Maria Johanna Aleida Vos. Paulus Joseph Maria Nijhuis met Josina Christina Veerman. OVERLEDEN: Willem Stemerding, we duwnaar van C. M. H. van den Broek. Petronella Barbera Boonekamp, echtgenote van C. M. van Schijndel. Gijsbertus Gerrit van den Boogaard, weduwnaar van C. Vlug. Everdina Catharina Hendriksen, echtgenote van A. C. van Megen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de lemeenterekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1970 van de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden gedu rende veertien dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 12 april 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten tot het instellen van éénrichting-verkeer (voor motor voertuigen op meer dan twee wielen) op een gedeelte van de Schans (het ge deelte tussen de aan de Schans gelegen woningen en een punt op een afstand van ca. 10 meter van het kruispunt Kruisweg/Lange Brinkweg), waarbij het verkeer komende vanaf de richting Kruisweg wordt toegelaten. Van dit besluit, waarbij de aanvanke lijke toegestane rijrichting is veranderd, staat voor iedere belanghebbende be roep open tot het einde van een ter mijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden geficht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij Com missaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegenzonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat van de provincie Utrecht, de Koninklijke Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging, gedepu teerde staten des provincie Utrecht te Utrecht en de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A N.W.B. Soest, 4 april 1973. bestemmingsplan „Landelijk Gebied", waarin het een agrarische bestemming heeft die grondgebonden moet zijn. Een varkensmesterij is dat niet. Ver der staan in de onmiddelijke nabijheid woonhuizen en is het niet wenselijk daar in de buurt een varkensmesterij op te richten. Buiten dat ligt het nog in het voornemen voor het bereffende perceel de agrarische besemming te laten vervallen, zoals dat tenminste in het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan Hees staat opgenomen. De meerderheid van de raadscommis sie, die zich met deze aanvraag heeft bezig gehouden, staat echter het voor stel de vergunning to weigeren. Het bestuur van de Stichting voor Protestants-Christelijk Voortgezet Onderw ijs in de regio Baarn-Soest heeft het gemeentebestuur van Soest de optie op een terrein gevraagd voor de bouw van een HAVO/VWO-schooI. De Stichting is ontstaan uit een samen werking tussen het bestuur van de in Soest gevestigde vereniging „De School met den Bijbel" en twee in Baarn ge vestigde schoolbesturen. In het verle den heeft een schoolbestuur te Baarn bij de minister van onderwijs en we tenschappen een aanvraag ingediend voor plaatsing van een Havo/VWO- school op het scholenplan. Deze aan vrage is door de nieuwe Stichting over genomen. De minister moet voor 1 oktober a.s. een beslissing nemen of de school ge plaatst ,kan worden op het scholenplan 1974-1976. Wat de optie op het bouwterrein be treft zegt het gemeentebestuur van Soest dat er in de nog te realiseren De straatverlichting aan de Korte Melmweg zal worden uitgebreid. Op dit ogenblik slechts één lichtpunt aanwezig. Na het gereedkomen van de xiitbreiding zullen er zes masten zijn met een lichtpunthoogte van zes meter met T.L.-armatuur 2 x 20 watt. De verlichting aan de Spoorstraat zal uigebreid worden met drie masten van zes meter lichtpunthoogte met T.L.- armatuur 2 x 20 watt. Genoemde werkzaamheden zullen t.z.t. door de PUEM worden uitgevoerd. bestemmingsplannen voldoende gron den voor bebouwing ten dienste van bijzondere doeleinden, o.a. scholen, zullen worden aangewezen. Zodra de school op het goedgekeurde scholenplan is gepplaatst, zal een perceel grond voor de bouw van deze school kunnen worden aangewezen. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor enige suggesties van de Commissie Culturele Zaken, met betrekking tot het kunstbeleid In de gemeente, niet over te nemen. Deze suggesties betreffen a. in de be groting 1974 het bedrag dat jaarlijks gestort wordt in het fonds „aankoop kunswerkèn" te verhogen, onder ande re in verband met de geldontwaarding en b. de „1 °/o regeling", zoals die thans wordt toegepast bij de bouw van scholen, vast te leggen in een besluit en die regeling dan ook van toepassing te doen zijn op de door de gemeente te besteden gelden voor openbare ge bouwen, nieuwbouw, weg- en water bouw, recreatieplannen en groenvoor zieningen. Het college is van mening dat het niet nodig is het jaarlijks in het fonds te storten bedrag te verhogen. Dit bedrag is 15.000 gulden, terwijl de stand van het fonds momenteel 54.000 gulden is. Uit het fonds wordt elke drie jaar een kunstwerk aangekocht. Wat de 1 %-regeling" betreft is het college van mening dat dat niet in een alge meen besluit moet worden vastgelegd. Men is van oordeel dat opname in de begroting van een bedrag voor decora tieve versiering van. geval tot geval moet kunnen worden beoordeeld, zon der binding aan een afzonderlijk be sluit. In de argumentatie wordt verder ge zegd dat de gemeente voor de bouw van scholen een uitkering ontvangt van het rijk. Is deze uitkering lager dan de bouwsom, dan ontstaat er een nadelig saldo, dat ten last komt van de gewone dienst. Als zo'n nadelig saldo niet door de gewone dienst ge dragen kan worden, dan zal de bouw som herzien moeten worden en dan is het gewenst „alle" kostenonderdelen in de beschouwing te kunnen betrek ken. Aan het van toepassing verklaren van de 1 %-regeling voor andere openbare gebouwen, bestemmingsplannen enz., zijn eveneens nadelen verbonden, te weten a. verhoging van de lasten van rente en afschrijving, c.q. hogere las ten van de gewone dienst en b. hoeere uitgaven ten laste van het grondbe drijf, die gedekt zullen moeten worden door hogere grondopbrengsten. Ver hoogde grondopbrengst brengt weer verhoogde huren met zich mee en af gezien daarvan moet een verhoogde erondonbrengst. voorzover die betrek king heeft op woningwetwoningen, door de minister worden goedgekeurd. Als voorbeeld wordt daarbij aange haald dat een en ander voor het be stemmingsplan Klaarwater een kos tenverhoging van 380.000 gulden be tekend zou hebben. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer R. W. van de Bremer, Birkstraat 135 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een tech nische installatie ten behoeve van een pluimvee- en veehouderij, alsmede van een inrichting voor de opslag van mest, op het perceel Birkstraat 135, kada straal bekend gemeente Soest, sectie c, nr. 3688. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen- tebestuuf. Bovendien zal op dinsdag 24 april i des voormiddags 09.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de Inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 5 april 1973. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor ontheffing van de Zone- verordening Hinderwet te verlenen ten behoeve van een agrarisch bedrijf met o.a. een varkensmesterij op het per ceel Kerkpad Z.Z. 3. Een gedeelte van het perceel, waarop een boerderij en twee stallen staan, valt onder het in 1952 vastgestelde plan „Rijksweg" en het heeft daarin een woonbestemmirig: het andere, ove rige deel, waarop de schuur voor mest- varkens staat, valt echter onder het bestemmingsplan ten noorden van de spoorlijn Utrechl-Amersfoort en het beeft daarin een voorlopige agrarische bestemming. De varkensmesterij is al enige jaren in gebruik, zodat, hier in feite sprake is van het legaliseren van een bestaand bedrijf. Het college stelt de raad voor een vergunning te weigeren voor 't oprich ten van een varkensmesterij op het perceel Biltseweg 29. Dit perceel is ge legen in het plan „landelijk gebied" en het heeft daarin een agrarisch bestem ming met de restrictie dat het grond gebonden dient te zijn. Een varkens mesterij is daarmee in strijd. Tenslotte wordt voorgesteld de var kensmesterij op het perceel Kerkpad N.Z. 37, door het verlenen van een hin derwetvergunning te legaliseren. Het ligt in het bestemmingsplan ten noor den van de spoorlijn Utrecht-Amers- foort en het heeft daarin een agrarische bestemming. Het bedrijf bestaat al 40 jaar, alhoewel de varkensmesterij van I recentere datum is. Van 9 tot 3 uur zal het a.s. zaterdag weer gonzen van bedrijvigheid op het terrein van het jeugdclubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan te Soest. De Stichting Jeugdzorg Soest heeft ook dit jaar weer enorm veel op kunnen halen ten bate van het jeugdwerk. De gezelligheid, het rommelen en de vele ontmoetingsmogelijkheden kunnen weer volop uitgeleefd worden op het tegelveldtje, en in het gebouw zelf zal men een kopje koffie met cake kunnen gebruiken; tegen betaling uiteraard. Vele tientallen medewerkers/sters zul len de stands bezetten van de boeken, naaimachines, stoelen, fietsen, schoe nen, radio's, t.v.'s en niet te vergeten het antiek en de echte curiosa. Iedereen is van harte welkom, als men maar geld meebrengt en flink kopt natuurlijk. Tot drie uur *s middags zal het terrein open zijn, want tegen die tijd hoopt men de balans op te kunnen maken. Dus, op naar de rommelmarkt op 14 april. alles voor een uitbundig aangekleed a servetten, bekers en bordjes 4 AA Een grote kollektie PAAS-WENSKAARTEN - PAASHAZEN - EIERWARMERS enz. Pasen is dichterbij dan u denkt - wees er als de kippen bij - bij onze grote sortering PAASDEKORATIE-artikelen. SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 De Soester gemeenteraad in in open bare vergadering bijeen geroepen tegen woensdag 18 april a.s., des avonds om 19.30 uur, in de zaal van de brand weerkazerne, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 2 oktober 1972 van J. A. en J. van den Breemer en P. J. Wante naar inzake het onttrekken van een gedeelte van de Oude Leusderweg (weg nummer 17) aan het openbaar verkeer met voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde concept-brief. b. Brief d.d. 27 februari 1973 van de Commissie Culturele Zaken, waarbij enige suggesties worden gedaan voor het in Soest te voeren kunstbeleid, met voorstel de commissie overeenkomstig het advies van burgemeester en wet houders te berichten. c. Brief d.d. februari 1973 van de Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met toelich tend schrijven van burgemeester en wethouders, inzake het ontwerp van een aanvullende monumentenlijst, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de bij de stukken ter inzage liggende concept-brief. d. Brief d.d. 2 februari 1973 van de Stichting voor Protestants-Christelijk Voortgezet Onderwijs in de regio Baarn-Soest met voorstel te antwoor den overeenkomstig de bij de stukken ter inzage liggende-brief. Brief d.d. 9 februari 1973 van de heer W. Smink, inzake de verbouw van een schuur tot woning nabij de Lange Brinkweg, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de bij de stukken ter inzage liggende concept-brief, f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Brief d.d. 22 februari 1973 van de besturen van de in Soest en Soester berg samenwerkende christelijke par tijen A.R.P., C.H.U. en K.V.P., houden de het verzoek om raadsvoorstellen kosteloos te ontvangen, met advies om hierop afwijzend te beschikken. 2. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a. de Rademakerstraat te Soesterberg van mevrouwH. G. van Andel-Ham- mers; b. de Torenstraat te Soest van de heren G. J. en A. C. Middelman. 3. Voorstel tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten be hoeve van: a. een varkensmesterij op/in het per ceel Biltseweg 29 te Soest; b. een agrarisch bedrijf met varkens mesterij op/in 't perceel Insingerstraat 19 te Soest. 4. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten be hoeve van: een agrarissh bedrijf met o.a. een varkensmesterij op/in het perreel Kerk pad Z.Z. 3; b. een agrarisch bedrijf met een var kensmesterij op/in het perceel Kerkpad N.Z. 37; een inrichting voor het bakken van voedingsmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Nieuweweg 64 a. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen voor het toneel ten behoeve van de openbare Margriet- school voor g.l.o. Soest. 6. Voorstel tot wijziging van Algemeen Ambtenarenreglement. 7. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school „De Kievit" aan de Smitsweg 313, alhier. Voorstel tot het benoemen van een hoofd aan de openbare school voor ge woon lage onderwijs in de wijk Klaar water. Voostel tot het beschikbaar stellen van een kredat voor het aanschaffen van aanvullend spel- en ontwikke lingsmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool „De Blokken doos", Albert Cuyplaan 200, alhier. 10. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidsiter aan de openbare kleuter school in de wijk Klaarwater. 11. Voorstel tot verhoging van de bij drage aan de centrale schoolbibliotheek over het jaar 1972. 12. a. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 16 november 1972, af deling I, nummer 2410, strekkende tot verkoop van grond, gelegen aan d« Foekenlaan, aan mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften. b. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 16 november 1972, afdeling I, nummer 2409, strekkende tot verkoop van grond, gelegen aan de Foekenlaan, aan de heer J. A. F. M. Luyten. 13. Voorstel tot het toekennen van een schadevergoeding als bedoel in ar tikel 2 van de Schadevergoedingsveror dening wegens waardevermindering van het perceel Oude Utrechtseweg 22, Soest 14. Voorstel tot aankoop van grond, vormende de ondergrond van een ge- deeelte van de Kerklaan te Soesterberg, van de firma J. van der Krol. 15. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening rechten ziekenver- voer. 16. Voorstel tot wijziging van de leges- verordening. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een trottoir en parkeerhavens nabij het nieuwe woon- en dienstencentrum Soesterberg.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9