Auto over de kop. Inzittenden met moeite gered KRUISWOORDPUZZEL „De Kleine Witte" 'A- Rommelmarkt boekt record opbrengst HOTEL VAN DE BRINK BEIDE PAASDAGEN Bromfietser valt door slecht wegdek Soest heeft binnenkort weer een Jongeren Soos Oplossing kruiswoordpuzzel vorige week Chez nous Vous êtes Chez vous Bert Garthoff schreef „Blij met bomen" voor ABN-actie voor bosherstel V.V.V.-nieuws gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen e'én uur! gratis 14302 supers cleaner Gevonden voorwerpen Zuster Henny overleden Nederlandse uitvoering van Jesus Christ Superstar in de Mariakerk te Baarn Vereniging De Soester Gemeenschap wil openbaar debat PLATE-SERVICE a f6,00 A LA CARTE In luttele uren ruim 10.000 gulden I Soester Courant van donderdag 19 april 1973 Op de A. P. Hilhorstweg is vrijdag avond laat een personenauto met twee inzittenden over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder E. W. en zijn passagier A. R. beiden uit Amersfoort, konden met moeite door twee passanten wor den gered. Hun verwondingen vielen mee, maar zij kregen nogal wat sloot water binnen en werden daarom per ambulance naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" gebracht. W. probeerde de snelheid van de wa gen uit, die hij van zijn zwager ge leend had. Rijdend in de richting Amerfoort trachtte hij een trein bij te houden, daarbij niet lettend op de bochten in de weg. De gevolgen waren voor de wagen desastreus. Deze kantelde in de zachte De totaal vernielde auto welke onder steboven in een slotft langs de A. P. Hilhorstweg belandde. berm en schoof onderste boven de sloot in. Een takelwagen heeft de to taal vernielde wagen op de kant ge trokken. Op de Burgemeester Grothestraat kwam de 16-jarige Amsterdamse scholier Paul T. met zijn bromfiets te vallen, toen hij door een kuil in het fietspad de macht over zijn stuur kwijtraakte. Hij werd met de ambulanceauto naar Zonneglo ren gebracht, maar kon na onderzoek op eigen kracht zijn reis vervolgen. DOLFIJNENSHOW ONDERWATER-PANORAMA* ROBARIUM in het grootste overdekte I 6 voorst. Doltijnenstadion ter wereld per dag lillik Men verzoekt ons opname van het vol gende. Nadat Soest gedurende lange tijd een achtergebleven gebied was geweest, was daar opeens een soos de Colensosoos. Deze moest na enige tijd sluiten omdat er teveel mensen kwamen. Van over- heidszijde werd op deze sluiting aan gedrongen. Dit alles ging gepaard met aksies van jongeren onder het motto „Soest Wil Soos". De gemeente gaf gehoor aan deze wens en riep een adviescommissie bijeen die de mogelijkheden moest gaan onder zoeken wat er voor deze vergeten groep jongeren moest gebeuren. Men besloot op de gang van zaken vooruit te lopen en naar een geschikt pand te zoeken waarin de geplande aktiviteiten konde plaatsvinden. Men bracht die activitei ten onder rechtsverant woordelijkheid van een stichting: Stichting Jongeren Centrum Soest; waarvoor reeds de ont werpstatuten werden samengesteld. 56 57 HORIZONTAAL: 1. ijzeren drievoet 5. flink 9. vr. munt (afk.) 10. slanke 12. de lezer heil (lat. afk.) 14. nakomelingschap 16. hinder lijke 17. bedrog 18. durf 20. deel v. e. schip 21. plotselinge bezetenheid 24. deel v. h. been 26. titel (afk.) 28. bij woord 29. in orde (afk.) 30. dat is (afk.) 31. jong dier 33. geheel de uwe (afk.) 35. bergweide 37. visgerei 38. korting 39. kring 40. baardje 41. sekonde 43. krantenjongen 44. gedicht 46. uitgeslo ten aansprakelijkheid (afk.) 47. tandarm zoogdier 48. voorzetsel 50. fr. voeg woord 51. pl. in Frankrijk 53. ketting met emmers zonder einde 56. vochtig 59 mep 61. godin 62. schaaldiertje 65. beteuterd 66. zangnoot 68. pl. in Utrecht 70. lidwoord 71. dadelijk 72. aanteken boekje. HORIZONTAAL: 1 bed 4. zwemmen 9. ato 11. dos 13. a.s. 14. o.e. 15. eva 16. ad 17. aanmin nig 21. re 23. bartok 25. degens 27. o.a. 28. et 30. ne 31. en 36. concluderen 37. ark 38. re 39. ed 40. eek 42. Ie 43. te 44. kro 45. of 46. ra 47. ida 49. me 51 a.c. 52. ass 53. ondergeschikt 59. nr. VERTICAAL: 1. drietal 2. evenredige vertegenwoor diging (afk.) 3. prachtig 4. stapel 5. sportartikel 6. voorzetsel 7. grondtoon 8. voertuig 9. mijnwerker 11. netto (afk.) 13. scheut 15. deel v. e. voertuig 17. zandheuvel 19. in dat geval 20. elas ticiteit 22. periodieke zwenking der aardgas 23. loot 24. schortje 25. ver warmingstoestel 27. meisjesnaam 30. rangtelwoord 32. tam 34. godin 36. luchtstrijdkrachten (afk.) 37. nieuw 40. beetwortelprodukt 42, bestemming 43. voorzetsel 45. dagmars 47. ledemaat 49. gaffelvormige boomtak 51. zangstem 52. werktuig 54. mens (maleis) 55. indien 57. meisjesnaam 58. org. der Ver. Na ties (afk.) 60. opera 63. bedorven 64. vogel 67. getij 69. voorzetsel. 60. gr 61. ah 62. mt. 64. stoute 68. tekens 71. po 72. korzelige 75. o.k. 76. lot 78. ee 79. en 80. rat 82. ski 83. snedige 84. pas. VERTICAAL: 2. edda 3. do 5. wankele 6. eem 7. mon 8. eendere 9. a.v. 10. tam 12. tan 15. eggen 16. abt 18. ao 19. ik 20. ie 22. esp 24. rook 26. ende 29. tu 30. ne; 32. credo 33 creme 34. derde 35. edoch 36. eerst 37. ali 41. kas 48. anno 50. ergeren 51. achting 52. akte 54. drukt 55. gr. 56. s.a. 57. imker 58. esp 63. l.s.k. 65. tolk 66. To 67. de 69. eg 70. nota 73. zee 74. lei 77. o.i. 81. a.p. B. en W. volgden de adviezen van de adviescommissie op en stelde een ge deelte van het perceel Molenstraat 142 ter beschikking van de jeugd. Enkels jongeren zochten capabele mensen, die in het bestuur van de stichting wilden plaats nemen. Er werden zeven men sen bereid gevonden te weten de heren W. H. van Asch, N. J. M. van Dam, penningmeester; G. Gerritse, voorzitter; G. S. T. van de Poll, secretaris; D. Renooy en Pastoor H. C. W. van der Vegt. De stichtingsstatuten werden definitief vastgesteld en vervolgens werd alles door de notaris bezegeld. Voorts wer den subsidie-aanvragen bij de gemeen-, te gedaan. Op een hearing in het Arti- schockgebouw kwamen jongeren, die zich de voorlopige jongerenraad noem den. Deze jongerenraad zou zich gaan bezighouden met de beleidsvoering in het centrum en zou bestaan uit af- gevaardigen van de jongeren, die in het centrum in de vorm van commis sies zouden werken. Deze jongerenraad bestaat verder uit een dagelijks bestuur dat door de af gevaardigden wordt gekozen. Dit dage lijks bestuur is belast met de dagelijkse leiding en draagt zorg voor de uitvoe ring van het beleid in het centrum. Er was echter nog geen draaiend cen trum, dus ook geen mensen die daarin werkten. Er waren eigelijk maar zeer weinig medewerkers. Na een tijdje groeide het aantal mede werkers tot 25 en al deze mensen za ten in de jongerenraad. - In het begin was dit een gezellige bedoening. Er kwam echter niets uit. Toch moesten er ook zaken gedaan worden. Er kwa men voorstellen van het dagelijks be stuur waar echter zolang over gepraat werd dat de vergaderingen op puin hopen uitliepen. Na lang beraad werd daarom besloten de jongerenraad voor lopig te ontbinden. Nu werden alleen nog vergaderingen gehouden met de mensen die zich direct met de strikt zakelijke kanten van de soos bezighiel den. Over de ideële geschillen werd door deze mensen niet meer gesproken. Wel werd door deze mensen besloten om enkele weken na de officiële opening een algemene ledenvergadering te hou den. Op deze vergadering zal de nieu we jongerenraad gekozen worden. Nadere gegevens over de opening en de algemene ledenvergadering zullen nog bekend worden gemaakt. De mogelijkheid om lid te worden van een commissie bestaat nog steeds. Men kan zich aanmelden bjj de voorlopige hoofden van de commissies. In feite zit men te springen 'om geschikte mede werkers. De namen van deze hoofden zullen op het prikbord bekend worden gemaakt. De verbouwing bleef in handen van gemeentewerken, omdat het gebouw eigendom is van de gemeente. De in richtingssubsidie groot 15.000,-, werd reeds zo zakelijk mogelijk besteed, waarbij helaas niet voor iedere com missie dót bedrag kon worden uitge trokken dat nodig was. Van de 15000 gulden werd 3000 gulden achter de hand gehouden om niet voor een fi nanciële afgang te staan als de soos onverhoopt niet zou lopen. Het plan bestaat om eerst enkele weken officieus oDen te zijn en dan officieel te ooenen. Men krijgt geen exnloitatie-subsidie. hetgeen betekent dat men zichzelf draaiende moet zien te houden. Officieus gaat de soos zaterdag 28 april draaien; de officiële opening zal plaats vinden op maandag 28 mei. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MTDDELWÏJKSTRA AT 2 TELEFOON 13331 Van Bert Garthoff. de bekende na tuurkenner en radiospreker, o.a. in Weer of geen Weer, is zojuist een boekje verschenen „Blij met bomen", speciaal bestemd voor de actie „Bo men voor nieuwe Bossen" van de Al gemene Bank Nederland. Dit boekje is gratis beschikbaar in al le kantoren van de Algemene Bank Nederland, te Soest, Van Weedestraat 5, voor nieuwe spaarders en voor na tuurliefhebbers. In „Blij met Bomen" wijst Bert Gart hoff op wat er al zo te zien is in onze bossen, als men zijn ogen goed de kost geeft, en geeft hij aan hoe men zich in onze bos'sen moet gedragen om maximaal te kunnen genieten van ons natuurschoon. „Blij met bomen" is speciaal geschre ven voor de actie „Bomen voor nieu we Bossen", waarin de ABN ieder op- Als er veel te vertellen is, en dat is zo deze week, wordt de start door zo veel keus moeilijk, maar we ge loven toch te moeten beginnen met de verheugende mededeling, dat de plat tegrond van Soest, uitstekend verzorgd en voorzien van belangrijke plaatse lijke informatie, gereed is gekomen. We hebben er een poosje op moeten wachten, maar wie weet, wat er aan een dergelijke druk vastzit, zal kunnen begrijpen, dat dit geen zaak is, die van de ene op de andere dag beslecht kan worden. Dusextra blij met dit be langrijke dokument, dat ons exacte gegevens over onze plaats verstrekt. Over de Stichting U.S.O. en de aan staande concerten-reeks willen we het ook nog even hebben, vooral ten be hoeve van hen, die aan deze provincie- concerten voor het eerst zouden wil len meedoen. Voor 5 concerten, inclusief busvervoer, plaatsbespreking en vestiaire is de prijs van 44,50 vastgesteld. De con certen worden op een vrijdagavond gegeven, verdeeld over de maanden october, november, december en daar na februari en maart. Wie zich als nieuwe abonné wil opgeven kan dit vanaf nü bij ons doen. Tegen half au gustus worden ons de plaatskaarten toegestuurd. Het is voor beide partijen ;emakkelijk, als men tevoren weet, op hoeveel plaatsen gerekend kan wor den. Inmiddels hebben de oude ge trouwe abonnees een schrijven van de U.S.O. ontvangen, waarop duidelijk vermeld staat, wat men in geval van verlenging of e.v.t. van verandering van zitplaats moet doen. Op de vraag naar dagtochtjes, die ons de laatste weken vaak werd gestelek, hoeven we geen. „n^e" -meer te pen, daar de firma EB ATO mét een programma bij ons kwam, waarvan U gebruik kunt maken door middel van opgave op ons kantoor. Ook middag- tochten worden gereden. Bij voldoende deelname is het voor de Soesters mo gelijk in Soest op te stappen, of anders in Hilversum of Utrecht. Gegevens over deze trips liggen voor U klaar. Het gele Paaskleurtje prijkt overal aan de bloeiende struiken of springt ons van tussen het groene gras in het oog. Hopelijk met wat zonnewarmte erbij, zal er nog meer bloei losbarsten en dan kon het best wezen, dat het toerisme ook niet achterwege zal blijven. Het zal misschien weer een toer wor den de mensen voor de nacht onder te brengen, wanneer de hotels bezet zijn. Wie er voor voelt mee te helpen met het verstrekken van logeer-gelegenheid kan zich bij ons opgeven. De verblijf kosten worden U natuurlijk door uw asten vergoed. U kunt over deze gang van zaken al tijd met ons bellen. Hoe het zal lopen, is niet te bezien, maar in elk geval wensen wij U allen een paar fleurige dagen toe, al of niet bij de bollen. magie deaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, •tuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd OP ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bel ons nummer pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 wekt bij te drager» tot het herstel van onze door de storm zo zwaar geha vende bossen. Ieder, die een spaarre kening opent, ontvangt behalve een geldpremie van 5,een fraai docu ment, waarin de ABN verklaart dat zij op haar kosten voor die spaarder een boom zal planten. De ABN wordt hier bij geassisteerd door de directie van Staasbosbeheer. De ABN vertrouwt erop dat mede door haar actie nog dit seizoen enige tienduizenden bomen zullen kunnen worden aangeplant. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: armband, diverse sleutels, fietstas, da mestas, kinderenfietsje, bankbiljet, poesje, fietsslot dameshandschoen, rub ber deurmat, herensjaal, verbanddoos, twee 3-wielertjes, diverse portemon- naies met inhoud, diverse brillen, ge hoorapparaat, hond, damesrijwiel, ko nijn, damesparapluie, gouden armband, gouden broche en een voetbal. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. «v. .A.jvüfi:. Zondag jl. overleed, na een langduri ge ziekte, in de leeftijd van 73 jaar, Hendrikje Sjoerds, bjj vele Soesters bekend als „zuster Henny". Zuster Henny genoot reeds in de vóór oorlogse jaren grote bekendheid. Sa men met de in 1954 overleden zuster Truus heeft zij hier vele jaren ge werkt in de wijkverpleging. Zuster Henny kwam in 1929 in dienst van de Stichting Nederlands Hervorm de Gezondheidszorg „De Wijkverple ging". Zij kwam toen uit Londen, waar zijin*, de partikuliere verpleging was geWee^ - - - In de|r bëruóhte 30-er jaren met hun werkloosheid, deden de beide zusters bijna meer aan maatschapnelijk werk dan aan de verpleging. Zij stichtten in die jaren een melkfonds voor be hoeftige kraamvrouwen, een kook club en een linnencomité. Door weer en wind trok zij over de karresporen, die Soest toen nog volop rijk was, op de fiets of met de paar dentram, waarop zij een gratis abon nement had. Ook in de oorlogsjaren deed zij haar zegenrijke arbeid met volkomen weg cijfering van haar persoon. Op 3 juli 1954 namen de beide zusters tijdens een grootse receptie afscheicjVan daag heeft in Utrecht de crematie plaatsgevonden. Op Goede Vrijdag, 20 april, aanvang 21 uur. wordt er door het bekende Jonge renkoor St. Michaël uit De Bilt in de Mariakerk aan de Maatkampweg een uitvoering gegeven van de Rockopera „Jesus Christ Superstar". Met een indringend enthousiasme en met veel succes heeft dit jongerenkoor o.l.v. dirigent Ign. de Jong deze Ame rikaanse opera vorig jaar op verschil lende plaatsen gebracht. De dirigent en het lid van de combo Kees van Miltenburg hebben, na een jaar ijverig werken, voor een Neder landse primeur gezorgd. Zij hebben dit moderne antwoord op de Mattheus Passion van Bach, van de Amerikanen Tim Rice en Andrew Webber (ver vaardigd in 1970), in een swingend suggestief Nederlands overgebracht. Dit lijdensverhaal van Christus, ge plaatst in de moderne tijd, dwingt tot nadenken. Het is een lijdensmeditatie van „onze tijd", die de mond vol heeft van gelukkig leven in een goede we reld; van onze tijd, die kruisweg en lijdensmeditatie vergeten schijnt te zijn en ook niet goed raad meer weet met verdriet en pijn en gebrekkigheid en dood. Het is op zich al verwonde- lij k, dat de makers van deze moderne opera het lijdensverhaal van Jezus tot onderwerp hebben gekozen. Niet mooi uitgewerkt, zoals de Mattheus Passion van Bach. Maar dan realiseer je je op eens, dat het ook wel vreemd is om het lijden en de kruisdood van Jezus te vervormen tot esthetisch genot. „Jesus Christ Superstar" is niet mooi maar schokkend. Zoals menselijke mislukking en dood niet mooi is, maar schokkend. Dat horen wij niet graag. De Biltse hoofdrolspelers zijn Andre Severens (Jesus), Emiel Verhoeven (Judas), Rudi Hemmer (Petrus), Mieke Verhoeven (Maria Magdalena) en vele anderen. Het geheel wordt muzikaal bijgestaan door Kees van Miltenburg aan piano en orgel, Lex Boezeman en Sef Seve rens gitaar, Pierre Rutgers basgitaar en Hans Vuurmans slagwerk. Het koor telt meer dan vijftig leden. De bestuursleden van de vereniging De Soester Gemeenschap zijn „in" voor een openbaar debat met de gemeentelijke commissie Culturele Zaken. Dat bleek nog eens duidelijk op de vorige week gehouden vergadering, waar ruim aan dacht besteed werd aan het verloop van een vergadering van de culturele commissie. Voorzitter E. Holtrop is van mening dat, nu de S.G. tijdens haar jaarver gadering haar positie heeft duidelijk gemaakt, het nuttig zou zijn te weten of de culturele commissie dat onder schrijft. Betreurd werd het dat de voorzitter van de commissie dit openbaar debat voorlopig afwees, alhoewel daar wel begrip voor bestond. Wel wist de heer Holtrop dat er van de zijde van de provinciale Stichting Welzijnsbevorde ring grote belangstelling voor dit ge sprek bestaat. Voorzitter Holtrop deed duidelijk uit komen dat in Soest een unieke situatie is ontstaan, doordat zowel het parti culier initiatief als de overheid op hetzelfde terrein werkzaam zijn. In andere plaatsen treedt, voorzover hij heeft kunnen nagaan, het particulier initiatief op als adviseur van de raad. In deze situatie was naar de mening van het voltallige bestuur uitwisse ling van bestuursleden daarom wel op zijn plaats. Dit temeer daar de S.G. meent te voldoen aan de in de ge meentelijke verordening gestelde eis, dat commissieleden o.m. „representa tief zijn te achten voor diverse gele dingen op cultureel gebied in de ge meente". Uitvoerig werd ook gesproken over het lidmaatschap bij de S.G. van politieke partijen. Ook hier wil men een open baar debat aan wijden, dat voorlopig gepland staat op 29 mei. Verder kwam aan de orde de voorbe reidingen voor de Kunstmarkt, de muurkrant, het verder betrekken van Soesterberg bij het werk van de S.G. en werd geconstateerd dat er in Soest niet direkt sprake is van zalen-nood. SOESTERBERGSESTRAAT 122 TELEFOON 12706 biedt Hotel van de Brink u de bekende service U kunt dineren Onze bekende of met o.a. onze bekende Tournedos a la Stroganof De rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest, welke zaterdag op het ter rein van „De Vangrail" aan de Beetzlaan werd gehouden, boekte een record opbrengst. Toen 's middags de hekken werden gesloten was de Stichting 10.600 gulden ryker. Een geweldig resultaat dat niemand verwacht had. Om half negen stroomde het publiek toe in zó grote getale, dat het erop leek dat er nog nooit in de wijde om trek een dergelijke markt gehouden werd. Er was nauwelijks doorkomen aan en de 65 medewerkers van de stichting hadden hun handen vol. Na een uur bleek er reeds voor 2500 gulden verkocht te zijn. Daar droeg in eerste instantie de verkoop van de schilderijen-stand veel toe bij. Een kunstwerk, dat 100 gulden opbracht werd door de heer W. Huiser, de voor zitter van de Stichting, met veel zorg, veilig gesteld voor de koper. Ook een koperen kroonluchter verwisselde voor een hoog bedrag van eigenaar. Fietsen, meubels en T.V.-toestellen gingen vlot van de hand en het kin derwagenpark dunde zienderogen. Grote belangstelling trok ook de stand met huishoudelijke artikelen. De hele zaak werd ondersteboven gekeerd en menigeen vond juist dat wat hij reeds lang ontbeerde. Voor de „antiek-stand" hadden de kenners belangstelling en de duurste zaken bleken zeer in trek. Een oude patofoon bracht 200 gulden op, en de koper had er een „koopje" aan. De kledingstand maakte een echte rom melmarkt-indruk en met kenners-ogen werden de ontelbare aanbiedingen be keken. De speelgoedafdeling was nau- Een rommelig overzicht van de ge slaagde rommelmarkt. welijks bereikbaar. Het was allemaal tegeef en vele kinderen gingen na een geslaagde koop in-gelukkig huns weegs. Bij de gehouden loterij, waaraan als hoofdprijs was verbonden een electri- sche trein, viel deze op lot no. 490, waarvan de gelukkige eigenaar Jan Huisman bleek te zijn. Aan het eind van de middag werd de balans opgemaakt. Het record van vo rig jaar, 8500 gulden (in 1970 ƒ5700,-) bleek glansrijk te zijn gebroken. Tien duizend zeshonderd gulden bijeen ge bracht door naar schatting zesduizend bezoekers. Het jeugdwerk vaart er wel bij en volgend jaar zal ongetwijfeld weer een Soestèr rorï»melmarkt gehoudén wor den. 3>Lt>

Soester Courant | 1973 | | pagina 15