„Boutique Classique" uniek in Nederland Receptie van 60-jarige N.C.B. MUcimo- MUdmor MUcUno- MUcimtf ÖgT EG,SETTEN AUTORIJSCHOOL M. LOS Door uitbreiding nog meer te bewonderen Gunstige ontwikkeling van de arbeidsmarkt in Gewest Amersfoort Belangrijke tegemoetkoming aan oudere werkzoekenden voor stoere jongens-kleding moet u naar: Gewonde bij aanrijding in Soesterberg Pensions buitenlandse arbeiders gecontroleerd Meningen van lezers Soest - of Ergenshuizen? Berlijnse kinderen II voor vlotte, aparte meisjes-kleding moet u naar: Afgang van een partij voor modieuze positie-kleding moet u naar: Schitterende opvoering van musical door leerlingen Theresiaschool voor snoezige baby-kleding moet u naar: Twee auto's beschadigd Resultaten verkeerscontrole UW SUCCES IS ONZE RECLAME 300 woninginrichters 5 dagen lang, samen één grandioze paasmeubel" show! Scepter Hoofdbestuurslid: „Moeilijke tijden staan ons weer te wachten" Soester Courant van donderdag 19 april 1978 Rond de Oude Toren aan de Kerkstraat ligt oud-Soest, waar we zuinig op ztfn. Mooi gerestaureerd en 's avonds prachtig geïllumineerd, om te laten bljjken hoe trots we er op zijn, maar ook om uit te laten komen hoe mooi het was eertijds in tegenstelling tot de kolossenbouw van nu. We komen er misschien ook wel een beetje mee tegemoet aan onze, soms wat sentimentele behoeften, om wat te bewaren van vroeger, toen er nog re kening gehouden kon worden met eigen smaak, eigen inzicht, eigen doelstelling. Het is eigenlijk geen wonder dat in zo'n omgeving met zoveel sfeer, een -unieke zaak opbloeit; een zaak in klas sieke meubelen en alles wat zo duide lijk met eigen smaak te maken heeft, de „Boutiquqe Classique". Uniek in de wijde omgeving, zeldzaam in Nederland en exclusief voor heel Europa. Juweeltjes van klassieke meu bels, schemerlampen, „glas-in-loodjes", beroepenpanelen, keramiek; indruk wekkend, „oud", klassiek en toch hele maal nieuw. Veelal handwerk van su perklasse, gezellig bijeen gezet, bruik bare stijlvolle voorwerpen, „Classique". Zes jaar geleden kwam de eigenares, mevrouw A. G. van der Lugt-Bijlsma naar Soest: „uit Jutphaas, uit een huis met vijftien kamers". Hobby In dat grote huis kon zij volledig tege moet komen aan haar hobby, het kopen van klassieke meubelen en daar de vele kamers mee inrichten. „Echt een hobby", zegt zij, „op mijn zeventiende jaar kocht ik mijn eerste tafel, op een leeftijd dat andere meer belangstelling hebben voor een tennisracket of iets dergelijks". Zes jaar geleden in Soest, ging zijn wonen in het pand Kerkstraat 9a; be neden wonen en boven werd het eerste boutique-je ingericht, „een soort luci- fer-boutique-je", zegt ze zelf, op de overloop stonden wat „klassiekjes". Na twee jaar kon het huis ernaast erbij genomen worden, nummer 9, en daarin verrees de eerste „boutique classique". In 1969 werd daarvoor het pand Kerk straat 7 ook ingericht. Mevrouw van der Lugt bleef op nummer 9 wonen, te midden van haar zaak, die evenwel in middels grote bekendheid gekregen had. Zó groot dat het niet verstandig bleek te zijn er te blijven. Ze besloot daarom te verhuizen en kreeg daardoor de gelegenheid ook nummer 9 geheel bij de boutique te trekken. Een kléine verbouwing was daarvoor nodig en deze is nu gereed. Vanavond, donderdag 19 april is er ge legenheid om de uitbreiding te bewon deren. Vanaf 8 uur zijn belangstellen den welkom en dat zullen er ongetwij feld vele zijn. Boutique Classique heeft een enorme klantenkring, daaronder behoren ook' de leden van het Koninklijk Huis. Ver der komen ze uit het hele land, maar ook uit het buitenland. Om zover te komen moest veel gestudeerd worden en nog „je moet bij blijven in dit vak en erg critisch zijn". Mevrouw van der Lugt heeft veel contacten met binnen huis-architecten en behaalde zelf het diploma ervoor. Vroeger ging ze zélf op reis naar het' Een gedeelte van de uitbreiding bij Boutique Classique. buitenland, maar toen het een echte „loopzaak" werd moest ze de hulp in roepen voor inkoop van importeurs, die haar smaak kennen en speciaal voor haar op pad gaan. „Je moet durven in dit vak", zegt ze zelf en ze verbaast menige importeur daarmee. Er moeten artikelen gekocht worden, „die anderen aan de straat stenen niet kwijt kunnen", maar dat houdt nauw verband met smaak en feeling, kennis opgedaan uit talloze tijdschriften die nauwkeurig bestudeerd worden. Aan omzetsnelheid denkt ze niet direct, „mannen zijn op dat punt anders, ge loof ik", wat niet wil zeggen dat ze die omzetsnelheid uit het oog verliest. „Ik hou persoonlijk van de artikelen die ik verkoop en daarom koop ik ze". Naast de meubelen en scheerlampen, „de mooiste kamer is zonder een sfeer volle verlichting waardeloos", heeft zij een zeer speciale bewondering voor keramiek-dieren. „Prachtig, zoals die met de hand gemaakt worden", maar ook haar beroepenpanelen zijn be roemd. Die worden voor haar gemaakt door een gepensioneerde architect, ge heel handgeschilderd en ze heeft ze als enig ein Nederland in de verkoop. Dat zakelijkheid niet ontbreekt, blijkt plotseling als een mooi buffet een „status" inhoud blijkt te hebben. Ach ter de klassieke deurtjes gaat een ijs kast en een safe verborgen. „Er is be langstelling voor", zegt ze, „eh waarom zou ik het dan niet verkopen"?. Ze heeft het ontzettend druk en zij zal zich noodgedwongen moeten beperken tot klassiek, haar hobby. Daarin is ech ter veel te doen. Vanavond kan ieder een bewonderen wat er nu gedaan is. In de loop van de maand maart 1973 daalde de geregistreerde arbeidsreserve van mannen met niet minder dan 126 personen 14,2 en bereikte daar mee een totaal van 762. Uitgezonderd het handelspersoneel, waarvan de reserve onder invloed van het aanhoudende selectieve ontslag in het bedrijfsleven deze maand wat toenam, gold de daling van de arbeidsreserve voor alle beroeps groepen. Vorig jaar maart was de daling minder groot 86). Dit heeft ertoe geleid, dat de arbeidsreserve van mannen thans nog verder beneden het niveau van 1972 is gedaald. Eind februari 1973 was het niveau 96 °/o van dat van februari 1972. Eind maart 1973 inmid dels 90,8 van maart 1972. De arbeidsreserve van jeugdige man nen blijft zich in deze periode ook t.o.v. feWmaart 1972, op nagenoeg eenzelfde niveau bewegen, nl. rond de 30 perso nen. De geregistreerde arbeidsreverse van vrouwen daalde deze maand met 10 personen en bereikte daarmee een totaal van 156. Deze arbeidsreserve blijft 7 personen boven het niveau van eind maart 1972. De arbeidsreserve van jeugdige vrouwen handhaafde zich, ook t.o.v. maar 1972, op bijna hetzelfde peil, nL rond de 20 personen. De vraag naar mannen steeg deze maand met 95 en bereikte daarmee een stand van 708. Vergeleken met eind maart 1972 is deze vraag thans 149 hoger. Ook de vraag naar jeugdige mannen steeg deze maand en wel met 19 tot een totaal van 157. Zij ligt daar mee 12 hoger dan in maart 1972. De vraag naar vrouwen daalde deze maand met 26, waarbij overigens wel de vraag naar jeugdige vrouwen met 10 toenam. Vergeleken met eind maart 1972 is thans zowel de totale vraag naar vrouwen als de vraag naar jeug dige vrouwen lager (resp. 195 en 39). Dc algemene ontwikkeling van de ar beidsmarkt in dit gewest tendeert in een gunstige richting. De thans plaats vindende mutaties in vraag en aanbod zijn niet uitsluitend van seizoenmatige oorpsrong, maar worden ook teweeg gebracht door een zich wat herstellen de conjuctuur. Een vergelijking met provincie en Rijk van de ontwikkeling van het werk loosheidspercentage van mannen t.o.v. het totaal aantal in loondienst werkende mannen) geeft voor het ge west Amersfoort het volgende beeld: VtRLOVINGS JUWELIER HORLOGER cnccTnUK Rembrandtlaan 18 - TeL 02155-14785 maart '72 maart '73 begin eind begin eind gewest Amersfoort 2,1 2,0 2,1 1,8 provincie Utrecht 2,5 2,2 2,5 2,4 Nederland totaal 4,0 3,5 4,0 3,6 Voor Soest zijn de cijfers alsvolgt: Aanbod mannen: maart '72 - 156, fe bruari '73 - 155, maart '73 - 142. Aanbod vrouwen: maart 72 - 24, fe bruari '73 - 24, maart '73 - 34. vraag mannen: maart '72 - 99, februari '73 - 86, maart '73 - 128. Vraag vrouwen: maart '72 - 111, fe bruari '73 - 87, maart '73 - 74. Helpende hand Met ingang van maart dit jaar, is in het gehele land een nieuwe regeling van kracht voor oudere werkzoeken den boven de 50 jaar, die op grond van hun leeftjjd er niet in slagen een nieu we werkkring te vinden. Een werkgever, die hen in dienst neemt, kan gedurende één jaar reke nen op overheidssteun, in de vorm van 35 subsidie van het uit te betalen salaris plus bijkomende kosten. Deze werkgever moet zich dan moreel ver plichten de in dienst genomen werk nemer na dit jaar niet te ontslaan. Deze regeling is alleen van toepassing voor particuliere werkgevers en voor wat de Randstad betreft, zal voor ieder geval een goedkeuring van het minis terie verkregen moeten worden. Met ingang van 1 april is ook een nieuwe migratie-regeling van kracht geworden, voor werknemers die be sluiten in het noorden van het land te gaan werken. Onder het noorden van het land wordt verstaan de provincies Groningen, Friesland, Drente en het noorden van de provincie Overijssel. Deze rrügratie-regeling geldt voor ge huwden, voor werkelozen en niet-wer- kelozen en houdt in 100% reiskosten vergoeding, 95 vergoeding van de pensionkosten, 100% vergoeding van de verhuiskosten en bovendien bij verhui zing een tegemoetkoming in de weder - inrichtingskosten tot een bedrag varië rend, alnaar gelang het inkomen, tus sen 2000 en 4000 gulden. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG11 - SOEST - TEL 6286 Op de Amersfoortsestraat te Soester berg liep de 40-jarige Amersfoortse automobilist A, J. G. bij een botsing een hersenschudding op. Hij werd met de ambulance naar het ziekenhuis De» Lichtenberg in zijn woonplaats ge bracht. Rijdend in de richting Utrecht zag hij te laat dat voor hem het verkeer stil stond. Door krachtig remmen slipte zijn wagen, die vervolgens op de an dere rijbaan terecht kwam, daar tegen de auto van T. G. (40) uit Schiedam botste, vervolgens doorschoof tegen de wagen bestuur door de heer B. N. v. L. (69), eveneens uit Amersfoort. De auto's van de beide heren G. moeten als total-loss worden beschouwd. In een enigszins spectaculair overko mende gezamenlijke actie van de Soes ter en Baarnse politie, werden zater dagmorgen enige pensions voor buiten landse arbeiders gecontroleerd op ille gaal verblijvende buitenlanders en op verboden wapenbezit. In Soest werden drie en inBaarn één persion gecontro leerd. Bij deze acties werd 45 man in gezet. In Soest werden tien Turken aangehou den, die niet in het bezit bleken te zijn van geldige verblijf papieren. Zij zullen worden uitgewezen. Vuurwapens werden niet aangetroffen, wel werden enige stiletto's in beslag genomen. Soest méér „stad" met plan Kercken- landt, las tk in de Soester krant. En 'k ben de stinkstad juist ontvlucht, op zoek naar ruimte en frisse lucht. Hier bij de Eng voel ik me fijn en kan ik echt gelukkig zijn. Wie op die Eng meer huizen bouwt, maakt een verschrikkelijke fout. De Eng, haast enig in zijn soort, maakt Soest tot een bijzonder oord. Wanneer men die dus vol gaat bouwen kan Soest wel om zichzelve rouwen. T. B. Zich verschuilend achter de onderteke ning „twee pleegmoeders" heeft een groepje mensen onder aanvoering van de heer en mevrouw Van Klaveren uit Amersfoort een poging gedaan onze contactpersoon voor het district Amers foort, de heer H. A. Visschedijk uit Baarn, in een kwaad daglicht te plaat sen. Zonder enige verdere uitleg deden de briefschijfsters voorkomen alsof de heer Visschedijk onder valse voorwend sels aan het werven van pleeggezinnen is begonnen dat hij daartoe niet het recht heeft. Vooral de zinsnede „de heer Visschedijk is sinds twee jaar bij deze organisatie betrokken en wil nu de organisatie uit handen nemen van de eerlijke oprichters" heeft hem en ons zeer gegriefd. De teneur van deze zin is dermate bedrieglijk, dat daarmee wel de manier van de groep rond het echtpaar Van Klaveren getekend wordt. Indien de brief inderdaad afkomstig zou zijn van twee pleegmoeders, die niet op de hoogte zijn van de verwik kelingen binnen de actie Berlijnse kin deren, dan willen wij hen de inhoud van de brief niet aanrekenen, maar wij vermoeden dat achter de onder tekening de namen schuilgaan van personen, die coüte que coüte een de mocratisch tot stand gekomen stichting, die het werk van de vroegere Wergroep Berlijnse kinderen voortzet, wil torpe deren. Alleen deze stichting heeft aansluiting gekregen bij de Pax Christibeweging Nederland. Alle medewerkers van het district Amersfoort hebben zich achter de oprichting van de stichting ge schaard. Zélfs zeer goede relaties (de heer Visschedijk) van de heer Van Klaveren. Alleen het echtpaar Van Klaveren, contactpersoon van de vroe gere werkgroep, accepteerde de nieuwe^ vorm niet en besloot achter de rug om van hun medewerkers mee te gaan met de kleine afgescheiden groep van pater Otten uit Doetinchem. De heer Van Klaveren wil niet accep teren, dat zijn vroegere medewerkers zijn dubieuze rol afwijzen en ondub belzinnig de nieuwe stichting aanhan gen. De stichting i.o. heeft gemeend de werving van nieuwe pleeggezinnen in het district Amersfoort aan te vangen en wijst alle oude gezinnen erop, dat de oude relaties met de medewerkers nor maal blijven bestaan. Alle oude adres sen blijven gewoon, aldus de wens van de senaat in West-Berlijn, bij de> stich ting in de administratie. Toen de heer Van Klaveren geacht werd niet langer prijs te stellen op een algemeen bestuursfunctie binnen de stichting hebben medewerkers en het algemeen bestuur van de stichting de heer Visschedijk uit Baarn gevraagd of hij bestuurslid en contactpersoon wil worden. Intussen gaat de heer Van Klaveren door met het benaderen van oude pleeggezinnen. Onder het mom van „we doen het in 't belang van de Ber lijnse kinderen" ondergraaft hij een organisatie die op weg ts een van de belangrijkste instanties te worden voor het opvangen van buitenlandse kinde ren bij Nederlandse pleeggezinnen. Voor alle duidelijkheid wijzen wij de lezers van uw krant erop, dat slechts drie van de vijftien landelijke distric ten in het land zonder enige aankon diging, achteraf tot afsplitsing hebben besloten. De vervelende situatie en de verwarring, waarmee onze pleegouders nu te maken hebben, kan dan ook alleen de contactpersonen van die dis tricten èn de heer Van Klaveren wor den aangerekend. Veel aanmeldingen bij de heer Vis schedijk, Dahliastraat 11, Baarn 02154- 5370 zouden een schitterende onder- steuning van de „oude" actie en een rehabilitatie van contactpersoon en vijftien medewerkers van het district Amersfoort betekenen. Stichting i.o. Wergroep Berlijnse kinderen. Doetinchem. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST -TEL6286 Met belangstelling las. ik, geachte re dactie, uw hoofdartikel op 12.4.73: „Afgang van een partij". U doelt daarmee niet op de daadwer kelijke afgang van de K.V.P., maar op de door u veronderstelde afgang van de P.v.d.A. Die afgang ziet u veroor zaakt door een kleine minderheid van de uiterst linkse vleugel in de P.v.d.A. Die heeft de meerderheid „gedwongen" de uitspraak te doen, dat aan het op gestelde program (keerpunt '72) niet getornd mag worden en daardoor zijn we aan een bijna-diktatuur toe! Het artikel is handig geredigeerd, maar laat mij toch onbevredigd. Daarom zou ik graag enkele vragen stellen. 1. Kunt u zeggen welke middelen die minderheid gebruikt heeft om het P.v.d.A.-congres te dwingen? Stenguns soms? 2. Is het geen democratisch recht, dat een partij besluit wel of niet compro- missie te sluiten naar gelang zij het landsbelang ziet? Ik denk aan de grondpolitiek o.a.! 3. Maakt de K.V.P. niet van hetzelfde recht gebruik, als zij weigert met de V.V.D. in zee te gaan, zij het voorlopig. Een kabinet als 't demissionaire zou in de kamer dikwijls een heel wat ge wenste meerderheid halen voor haar voorstellen, gesteund door enkele kleine rechtse partijen. 4. Als men wist (zoals u schrift), dat drs. Den Uyl onmogelijk concessies kon doen, waarom dan zoveel maanden verliezen met nutteloos onderhandelen? De V.V.D. wacht op u! 5. U schrijft: Als drs. Den Uyl conces sies doet zijn zijn politieke levensjaren geteld. „Dus" doet hij het niet. Insi nueert dat „dus" niet, dat Den Uyl handelt uit eigenbelang? 6. Het z.g. ringeloren van het P.v.d.A.- congres door die kleine minderheid (die dan een vrij kiezende meerderheid ach ter zich kreeg) zou volgens u de oor zaak zijn voor het optreden straks van een kabinet, als het demissionaire. Is deze opmerking bedoeld als rechtvaar diging vooraf van een omzwaai der K.V.P. in die richting? 7. Zou de „nacht van Schmelzer" ook een rol gespeeld hebben in de latere politiek? 8. Naar aanleiding van de eerste zin van uw derde alinea: Zou er iemand zijn, die een verwijt van K.V.P.-zijde de heer Den Uyl persoonlijk zou aan rekenen? D. DE HAAN. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST -TEL62B6 Zowel de opvoering van de jeugdmusical „Adieu Paris" door de 6e klas van dt R.K. Basisschool Theresia als de tentoonstelling van handvaardigheidsproduk- ten, gemaakt door de leerlingen van de 3e t.m. 6e klas gedurende dit schooljaar, is een groot sukses gebleken. Waren hot verleden week donderdag middag de leerlingen van de school, vrijdagmiddag genoten ongeveer 50 bewoners van „Molenschot" - die met auto's gehaald waren - van dit alles. De beide avonden was de zaal afgela den gevuld met ouders, belangstellen den en oud-leerlingen. De handenarbeidtentoonstelling liet duidelijk zien waartoe de kinderen met klei, draad en tekenpen in staat zijn, terwijl ook de verschillende weeftech- nieken in de diverse werkjes tot uiting kwamen. Het hoogtepunt was toch de musical. Het verhaal ging over een klas die een vakantie van vier dagen doorbracht in Parijs. Het was de laatste avond van het verblijf toen het doek open ging. Alles wat zij in de afgelopen da gen gehoord en gezien hadden werd nog eens besproken in het bijzijn van hun Franse gids Francoise. In een vlot tempo werd er gespeeld door de leerlingen, waarbij de aanwe zigen konden genieten van het spel, de muziek en de liedjes. Onder leiding van het onderwijzend personeel werd de musical ingestudeerd. De rol van Francoise. gespeeld door Margy Smit, kwam heel goed over. Met veel flair liet zij de Franse ge schiedenis de revue passeren. Ook de beide andere hoofdrolspelers Rob Koper (Robert) en Nico de Beer (Jeroen) de den het heel goed. Vooral Nico de Beer had steeds weer de lachers op zijn hand. Hij bleef na melijk in alle gesprekken de eer van Arnhem hoog houden door Arnhem boven Parijs te plaatsen - ereburger van Arnhem zou een prachtige belo ning zijn! Een moeilijke rol had de Franse Mode koning. (Raimoud van Dorresteyn) door de vele Franse woorden die in zijn tekst voorkwamen. Hij sloeg zich hier echteT uitstekend doorheen. Ook de an dere spelers verdienen echter een com pliment voor hun spel. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST - TEL 6268 De heer M. deed aangifte bij de politie, dat twee voor zijn woning geparkeer de auto's in de nacht van vrijdag op zaterdag, ernstig werden beschadigd. De dader is onbekend. De verkeerscontrole, welke vorige week woensdag in het gehele land werd ge houden, heeft zich in Soest voorname lijk beperkt tot het vrachtverkeer. In totaal werden 50 wagens aangehou den en moesten 23 processen-verbaal worden opgemaakt. Deze betroffen 11 stuks voor technische gebreken, 7 voor te zware belading en 5 voor overtre dingen van de rijtijdenwet. Bij 4 vrachtwagens waren de techni sche gebreken dusdanig dat het kente kenbewijs moest worden ingenomen. De controle werd uitgeoefend in het tijdsbestek van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wü lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. van dinsdag 24/4 t/m zaterdag 28/4 ook 2e Paasdag! DESCEPTER MEUBELSHOWROOM 2000 rn2 sfeer en gezelligheid! GEOPEND VAN 9 - 5 uur. 's-avonds van 19i 22 uur (behalve zaterdag avond en zondag) 2e PAASDAG van 10-17 uur. SCEPTER SHOWROOM GEUZENWEG 45a HILVERSUM Vlak achter het station "blokje om rijden wegens éénrichtingsverkeer'. Ruime parkeergelegenheid meubel „Onze bond en ook uw afdeling staan voor een nieuwe periode, die even moei lijk zal zjjn als vroeger. De Christelijke vakbeweging zal er blijven als het aan het hoofdbestuur ligt, echter zullen de leden zich meer dan voorheen in moeten zetten, meer offers brengen, meer tijd er aan geven om samen op de bres te staan", aldus de heer J. Bloemen, hoofdbestuurslid van de NCB, in zijn toe spraak tot de jubilerende afdeling in Soest. De heer Bloemen roemde de immer actieve afdeling en bracht de dank daarvoor over van het hoofdbestuur. Oók aan dé nog in leven zijnde wer kers van het eerste uur en hij noemde daarvan met name de heren A_ van Hornsveld, J. Spelt en D. Brons, die allen de receptie bijwoonden welke ge geven werd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afdeling. „In de loop der jaren werd veel be reikt dankzij uw nimmer aflatende in zet. Zonder de werkers in het land valt er door een hoofdbestuur niets te beginnen". De heer Bloemen gaf een Idee van wat er sinds de oprichting was gebeurd door enkele cijfers uit het verleden aan te halen: „Toen een elf-urige werkdag; een timmerman had een uurloon van 21 cent, een metselaar 22 cent, een schilder 20 cent. opperlieden en grond werkers 17 18 cent. Verder practisch geen sociale voorzieningen. Mede door u is daar verandering in gekomen, de armoede is verdwenen. Het is niet al tijd eenvoudig geweest, maar dank baarheid voor wat bereikt is mag op een dag als vandaag de boventoon voeren", aldus de heer Bloemen. Jammer vond hij het dat er nu weer een grote arbeidsonrust heerste, die hij vooral zag als een gevolg van onbe grip voor elkaar. Hij wist dat vele le den de houding van de ondernemers afkeurden en vond het moeilijk om te zeggen hoe het conflict opgelost moest worden. „De strijd gaat om zaken, die door de werkgever allang verwezenlijkt hadden moeten worden", en hij hekelde het feit dat de topsalarissen geheim bleven. „Van de minister, de burgemeester tot de eenvoudigste ambtenaar zijn de sa larissen nauwkeurig bekend, voor ieder een. Waarom moet het vrije bedrijfs leven geheimzinnig blijven doen?" De heer Bloemen meende dat het op komen voor de laagst betaalden een rechtvaardige zaak was en hij betreur de het dat men niet met elkaar om de tafel wilde gaan zitten. „Ons wacht daarom een moeilijke tijd, even moei lijk als in de periode die u nu afsluit". De heer Bloemen riep de leden daarom op strijdvaardig te blijven. Zijn gelukwensen liet hij vergezeld gaan van een envelop met inhoud. Vele oud-leden gaven zaterdagmiddag op de receptie in de Rank blijk van Het jubilerende N.C.B. bestuur. Van links naar rechts: D. v. d. Broek, secretaris; A. Vugts, voorzitter; W. van Hornsveld; F. Lente, penningmeester en B. van Ginkel. hun belangstelling. Aanwezig waren o.m. de mede-oprichter van de afde ling, de heer W. Klein (89), de oud penningmeester de heer A. van Horns veld. de heren J. Spelt en D. Brons, oud-voorzitter de heer L. van Schaf- felaar en oud-voorzitter de heer J. Jongkind. Het rayon was vertegenwoordigd mei de heren Kingma en Pijpers, het dis» trictsbestuur door de heer P. Ermenis en de oud-bestuurder P. Kos. Namens de Cchristelijke Besturen Bond boden de heren R. Vredeveld en W. v. d. Ley eelukwensen aan. Wethouder K. de Haan kwam felicite ren namens de gemeente en de heer P. Grift namens het NW. De heer Grift overhandigde een envelop met inhoud. De 89-jarige heer W. Klein, mede-op richter van de afdeling, vertelde ons dat de N.C.B. zestig jaar geleden ont stond door een interne ruzie in de zgn. „rooie bond". Met enkele ander „opge stookte" bouwvakkers besloot men toen een eigen bond te stichten. Tijdens de bijzonder geanimeerde receptie kwam naar voren dat het bijzonder betreurd werd, dat er van enige plaat selijke samenwerking nauwelijks meer sprake is. Vóór de oorlog, maar ook nog de .eerste tien jaren daarna kwa men de vertegenwoordigers van de drie bonden, in de centrale commissie bouw nijverheid. nog weieens bijeen, maar dit contact ging geheel verloren, De receptie zal er mogelijk toe bijdragen dat bet hersteld wordt.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5