HOMEE 2295 RINGEN0LDUS s <~Paaóacmbieding bij <Scboemaker iSchoemakzr Burgemeester opent het Woon- en Dienstencentrum te Soesterberg van de Gemeentehof I Gemeenteraadslid Levinga: Evenveel oog voor tonnen als voor guldens Drie Turken aangehouden U kunt niet alles Burgerlijke stand weten Zwemmen in „De Turf" Soester Natuurbad Publieke aanbesteding De tanden van uw kind zijn het waard. ZONNEBLOEMWEDSTRIJD VOOR IEDEREEN TV-SCHOEMAKER OS lil X O X O TV -SCHOEMAKER TELEFUNKEN PALC0L0R 742SE KLEUREN TELEVISIE 2300 ERRES KLEUREN TELEVISIE RS 9625 H TV - SCHOEMAKER TV - SCHOEMAKER ZWART-WIT TELEVISIE 61 cm beeldbuis v.a. 499,— Uit voorraad leverbaar PHILIPS - GRUNDIG - ERRES TELEFUNKEN SOEST SOESTERBERG Gevaarlijke vrijetijds besteding Jaarvergadering afd. Soest Kon. Ned. Ver. E.H.B.0. Voorzitter Smit: „EHBO dreigt strijd voor voldoende eerste hulp te verliezen" Openbare vergadering van de commissie voor de beroepsschriften Vanavond Rock and RoII concert in de Amersfoortse Markthal Think Tank met hard-rock Heren- en Jongenskleding Vastenactie 1973 in Soest Soester Courant van donderdag 19 april 1973 In de financiële commissie maakte de heer K. Levinga (PAK) bezwaar tegen de aankoop van de panden aan de Torenstraat van de firma Middelman. Hij vroeg zich af of dat in deze tijd verantwoord was, „ruim vier ton voor een beschermd dorpsgezicht". Naar zijn mening stelde het „.centrum oud- Soest" weinig voor en hij gaf zijn stem niet aan het voorstel. De heer M. de Groot (BH) deelde de mening van de heer Levinga en vond het overdreven nu voor deze aankoop 800 gulden per vierkante meter be schikbaar te stellen. Hij wilde echter niet zo ver gaan tegen te stemmen, omdat de raad indertijd met meerder-, heid van stemmen het plan Kerke- buurt had goedgekeurd. Te zijner tijd zal er, na de sloop van de panden, een plantsoen worden aan gelegd; „zeker geen marktplein", zei wethouder Ebbers. De heer Levinga handhaafde ook zijn bezwaar tegen het voorstel een krediet van 950 gulden te verlenen voor de aanschaf van toneelgordijnen ten be hoeve van de Margrietschool., De aan vraag van het schoolhoofd, noemde een bedrag van 900 gulden en hij zag niet In waarom gemeentewerken daar 50 gulden bovenop moest doen. Oók niet toen wethouder Ebbers verklaarde dat de 900 gulden een geraamd bedrag was, dat voor alle zekerheid naar bo ven werd afgerond. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) kreeg van de wethouder van finan ciën de toezegging dat er in de ko mende raadsvergadering een principe besluit genomen kan worden „van ge val tot geval" te bekijken of er geld beschikbaar gesteld zal worden de aankoop van kunstwerken te bouwen bij openbare gebouwen en andere nieuwbouw. Aan een vast percentage wil het college zich echter niet binden. Drie Turken, welke verblijf hielden in een achter De Kat emaillefabriek aan de De Beaufortlaan geplaatste caravan, werden door de politie aangehouden. Zij bleken niet in het bezit te zijn van geldige verblijfspapieren en zul len worden uitgewezen. De bemanning van een surveillance auto ontdekte de caravan dinsdag avond laat. Bij nadering vluchtten er enige mannen uit weg, die niet direkt konden worden achterhaald. Later in de nacht werden bij een hernieuwd onderzoek drie mannen aangetroffen. GEBOREN; Rudolf, zoon van P. M. Hardenberg en M. Spek. Mark, zoon van B. J. W. Bouwman en J. IJ. Feen- stra. Wendela Tjitske Levina, doch ter van C. de Schipper en L. L. Prins. Ilonka Nathasja, dochter van J. F. Bronts en H. J. I. van Wijkvliet. Elis Jelle Sims, zoon van E. Herre- mans en F. Bokma. Wilhelmus Jo- hannes Frans, zoon van J. A. Meiners en P. R. Koopman. Leonore Ada, dochter van S. A. van Bentum en A. O. Bosch. ONDERTROUWT): Simon Neeter en Johanna Antonia van den Broek. Frederik Dirk van Riessen en Marian- ne Geesje Meijering. Tonny Jan Holtman en Louise Theresia van den Oord. Robert Gerard Maria van Hall en Maria Richarda van den Bree- mer. Cornelis Willem Ruizendaal en Beatrice Osiria Nelia Hollander. GETROUWD: Richard Prudencio Ca- priles met Jacoba Anna van der Zwaan. Antonius Petrus Joseph Steehouder met Wilhelmina Margare- tha Maria Eggenkamp. Albert Cor nelis Hoogstraten met .Tannigje van Doorn. Cornelis Adrianus Maria Tammer met Alijda Dina Gooif. OVERLEDEN: Anna Maria Johanna Janssen, echtgenote van F. M. M. Bus- kens. Hermann Heinrich Buurman, echtgenoot van A. M. Berends. Oxe lina Hermina Petronella Ham, weduwe van L. D. E. J. Kramer. Carolina Laura Vader. Alida Maria Johanna Dijkhorst. weduwe van H. Pieters. Geertje Vlieger, weduwe van J. Col- jee. Helena Affolter, weduwe van A. Post. Vrijdag 20 april is „De Turf" voor recreatief zwemmen geopend van 7-12, 13.30-15.30 en 21-22 uur. Zaterdag 21 april van 10.30-12.30 én van 14-17 uur. Op Eerste en Tweede Paasdag is „De Turf" voor het publiek gesloten. Van 24 t.m. 29 april geldt weer het ge bruikelijke rooster. Ook op Koninginnedag (30 april) is het bad voor het publiek gesloten. M.l.v. 1 mei a.s. vervallen de uren voor recreatief zwemmen. Tot 1 juni zal het groepszwemmen, bejaarden- zwemmen, gehandicaptenzwemmen en De Duinkikkers - doorgang kunnen vinden evenals de zwemlessen. Vrijdag 20 april a.s., 's morgens om 10 uur, zal het Soéster Natuurbad weer voor het publiek worden open gesteld. Tot 1 mei zijn de openingstij den 10-18 uur. Met ingang van 1 mei wordt het natuurbad, zoals gebruike lijk, opengesteld van 7-20 uur op werkdagen, 7-18 uur op zaterdagen en van 10-18 uur op zon- en feestdagen. Maandagmorgen werd door de direk- teur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen, publiek aanbesteed: Bestek A: de verbetering en rioolaan- leg van de Soesterbergsestraat en Korte Ossendamweg. Hiervoor werden zeven inschrijfbiljetten ingeleverd, n.1. van: J. van Herk, Waddinxveen. ƒ100.980.-. Fa. Emelaar B.V., Zeist, 1 99.000.-. Almere, Bunschoten, 97.500 Fa A. Kuijer, Soest, 97.400,-. H. S. Hendrikse, Soest, ƒ92.800,-. D. v. d. Mark. Geldermalsen, 91.000,-. Fa. Kooiman, Muiden, ƒ86.000,-. De begro ting bedroeg 75.000.-. Bestek B: aanleg riolering van de Kerkdwarsstraat - Neerweg en Eem- straat. Hiervoor werden ook zeven Inschrijfbiljetten Ingeleverd, n.1. van: Almere, Bunschoten, 74.000,-. Fa. Mateboer B.V.. Kampen, 74.000,-. Fa. A. Kuijer, Soest, ƒ73.200,-. H. S. Hen drikse, Soest, ƒ73.000,-. J. van Herk, Waddinxveen, 69.000,-. Fa. Emelaar, Zeist, ƒ64.000,-. Fa. Kooiman. Muiden, ƒ62.600,-. De begroting van dit bestek bedroeg ƒ43.000.-. Fa.Kooiman uit Muiden werd de laagste inschrijver voor beide bestek ken. De gunning wordt later bekend gemaakt. Krakende stalen matrassen dienen af en toe ingesmeerd te worden met1 vaseline. Is er een inktpot omgevallen, strooi dan direkt dik zout op de vlek. Zout opscheppen met een lepel, vooral niet vegen. Dan weer opnieuw zout erop enz. totdat het zout niet meer kleurt. Vervolgens de plek wrijven met een in lauwe melk iets gedrenkte lap, tel kens de melk iets warmer maken. Hierna met een spons met warm water en tenslotte met een schone doek na- wrijven. Stearinc-olie is een goed middel om nikkel weer glanzend te maken. Krijgt u nieuw linoleum in huis? Snijdt dan wat extra stukjes om onder de poten van kasten éh bedden te leggen. U voorkomt hier de lelijke moeten mee. Schilderijen en spiegels die aan voch tige muren hangen, hebben niet zoveel te lijden, als u er stukjes kurk achter plakt. Kleine gaatjes in gummislangert kupt u dichtmaken door deze te bestrijken met dikke terpentijn. Hard geworden zeemleer wordt soepel wanneer u het in lauw water met azijn zet, of in karnemelk. JUWELIER - OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TELEFOON 16372 Voor de vierde maal in successie wordt in Soest deze zomer de Zonnebloem- wedstrjjd gehouden. Voor de vierde maal ook is de organisatie in handen ge legd van de heer Chris UiterwU'k. Reeds jaren geleden bereikten tuinierende Soesters frappante resultaten met zonnebloemen, bijzonder hoge en forse plan ten. De afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland en de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hebben vier jaar geleden de handen ineen geslagen, om de zon- nebloe mliefhebber s en alle overige tuinbezitters in staat te stellen mee te doen aan een wedstrijd in het kwe ken van de volgende drie categorieën: a. De hoogste zonnebloemplant. b. De breedste zonnebloem. c. De plant met het grootste aantal zonnebloemen. De wedstrijd is ;beperkt tot de groot- bloemige zonnebloemen. Opgave van deelneming is niet nodig, evenmin inschrijfgeld. Elke Soester in- woner(ster) kan meedoen. In het na jaar verschijnen in de Soester Cou rant, die hieraan haar volle mede werking verleent, wekelijks medede lingen omtrent reeds bereikte afme tingen en aantallen. Aan de hand van deze gegevens kan iedereen zelf nagaan of de gekweekte zonnebloemen deze evenaren of over treffen. Is dat zo, dan schrijft men een briefkaart of zendt men een bericht met gegevens in centimeters of de aantallen bloemen aan het contact adres: Chris Uiterwijk, Kerkpad N.Z. 49. Een commissie uit de samenwer kende verenigingen controleert daar na via een bezoek één of meermalen de opgegeven plant. Reglement Voor het meten of tellen der bloemen gelden de volgende regels: De hoogste zonnebloem wordt opge meten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaadknop. 2. De grootste bloem wordt gemeten dwars over het breedste gedeelte van de bloem bf zaadknop. i -v*,' 4«SK' 3. Het grootste aantal bloemen wordt geteld. 4. De bloemen moeten reeds in bloei staan (die al zaad gevormd hebben tellen ook mee). UI Beeldbuis: 66 cm, kleurenbeeldbuis 110°. Bediening: Elektronische programma-automaat, schuifregelaars voor helderheid, kleurcontrast, geluids sterkte en toonregeling. Kast: licht notenhout ƒ.2700,—» Inruil premie 400, Nieuwe 110°/66 cm beeldbuis. Eenvoudige bediening door o.a. schuifregelaars. Automatische tiptoets electronische afstemming 2595, •Inruil premie 300, EIGEN TECHNISCHE DIENST VAN WEEDESTRAAT 72 TELEFOON 12792 RADEMAKERSTRAAT 27 TELEFOON 1587 5. De planten in alle drie categorieën behoren in goede staat te verkeren, dus niet geknakt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan. Men kan, behalve het plezier van het kweken zelf, hiermee ook nog mooie prijzen verdienen, die beschikbaar ge steld zijn door de CoÖp. Landbouw- vereniging, Torenstraat 16; Avicultura, G. J. Blom, Soesterbergsestraat 49; Spruit, Beukenlaan 54; J. M. Hilhorst, Steenhoffstraat 34; J. V. Westeneng, Nieuweweg 40 en Tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg. In elk der drie genoemde categorieën worden toegekend eerste prijzen, be staande uit waardebonnen groot ƒ20,- en tweede prijzen van waardebonnen groot ƒ10,-. De waardebonnen moeten bij de génoemde zaadhandelaren wor den ingewisseld. Bij hen is tevens een prima collectie zaden aanwezig voor een goede keuze bij het begin van het zaaiseizoen. Elke eerste prijswinnaar ontvangt bovendien honderd crocus- bollen en elke tweede prijswinnaar vijftig crocusbollen, welke beschik baar zijn gesteld door de Gemeente. Soest. Aan alle prijswinnaars wordt bovendien door de bijenteelt vereni ging een pot echte bijenhoning aan geboden. Alles tesamen dus een aantrekkelijke prij zencollectie. Aanwijzingen Enige aanwijzingen voor het kweken mogen hier nog volgen. Er zijn hoge en lagere soorten. Kies de beste en zaai een flink aantal planten, b.v. in rij. Meer planten, meer kansen. Zonne bloemen moeten vruchtbare grond hebben, mesten is aan te bevelen. Ze hóuden van Zon, dus liefst een zonnig plakje kiezen. De zaaitijd loopt van april tot ver in mei. De zaaiaf- stand is van 50 tot 60 cm. Leg b.v. telkens 3 zaden bijeen, een paar cm. uit elkaar en houdt de beste plantjes over. De zaaidiepte is een paar centi meter vooral niet te diep. Zonnebloemkenners kunnen u moge lijk informatie verschaffen over de behandeling van de planten voor zo mogelijk nóg hoger, breder of meer. Het einde van de wedstrijd is medio september. Het is aan te bevelen deze krant, met het reglement en de aan wijzingen te bewaren. Sommige Soester knaapjes schijnen moeilijkheden te hebben met het nut tig besteden van hun vrije tijd in de Paasvakantie. In een leegstaande woning aan de Ringweg werd een vuurtje gestookt. Het werd gélukkig tijdig ohtdekt door de buurtbewoners, die érger konden voorkomen. De politie doofde een vroegtijdig Paasvuur, dat enige jongens hadden aangestoken op het Heeserlaantje bij de Wieksloterweg. De knapen werden op het gevaar voor de omgeving ge wezen. Nog bonter maakten het drie knaap jes, J. N. (9), M. S. (8) en J. v. S. (8). die gezamenlijk zeven ruiten van een leegstaande woning en een ruit van de daarachter gelegen schuur aan de Soesterbergsestraat ingooiden. Zij wer den meegenomen naar het politiebu reau en mochten na een vermaning naar huis. De ouders krijgen de reke ning nog gepresenteerd. „Te vaak komt het nog voor dat een slachtoffer van een ongeval afhankelijk is van ondeskundige hulp, omdat het aantal geoefende ehbo-ers te klein is om op de vele hen vaak onbekende plaatsen des onheils hulp te bieden", aldus de voorzitter van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp bU Ongelukken" in zijn openingswoord op de dinsdagavond ge houden algemene ledenvergadering. De heer Smit meende te moeten con stateren dat de EHBO, gezien het on rustbarend stijgen van het aantal on gelukken en gezien de geringe toename van het aantal geoefende helpers, de EHBO de strijd voor voldoende eerste hulp bij ongelukken dreigt te verlie zen. Hij somde een aantal oorzaken op die hieraan ten grondslag lagen; te ge ringe belangstelling voor het volgen van de cursussen, „wat te denken van een aantal van 33 nieuwe EHBO-ers. die vorige week slaagden; voor een plaats als Soest een te gering aantal", te geringe belangstelling voor het bij wonen van de oefenavonden. De heer Smit was van mening dat men daarom zal moeten trachten de drei gende EHBO-inflatie gezamenlijk het hoofd te bieden, door de cursussen in de toekomst nog afwisselender endaar- door interessanter te maken. „Het is noodzakelijk onze medemensen er van te overtuigen dat zij de morele plicht hebben om in deze uiterst ge vaarlijke wereld te leren helpen in nood" en hij vroeg zich daarbij af of het ooit te verwezenlijken zou zijn dat er zich in ieder gezin een EHBO-er bevindt. Hij zei zich al gelukkig te prijzen als er in iedere straat en op elke gevaarlijke hoek één woonde. Dank bracht hij aan de vaste kern van enthousiaste leden, zonder welke het bestuur niets zou kunnen bereiken. Bij zonder veel dank was de vereniging verschuldigd aan de bestuursleden mej. M. van Herwaarden en de heer D. van der Wijden, die in het afgelopen jaar, toen het bestuur door ziekte van enkele leden incompleet was, zeer veel werk hadden verzet en de vereniging draai end gehouden hadden. Dank ook voor kaderinstructrice mevrouw C. Beens-Maas. die haar zieke collega mevrouw J. C. Verkade Bodt, geruime'tijd verving. Deze dank werd onderstreept met een boeket bloemen voor de dames Van Herwaar den en Beens. De heer Smit besloot zijn openings woord met de wens uit te spreken dat het jaar 1973 een stabiel jaar zou zijn, „waarin het mogelijk is ons weer ge zamenlijk te wijden aan de verdieping van onze EHBO-kennis om daarmee het gestelde doel te bereiken, nml. het zo goed mogelijk verlenen van eerste hulp bij ongelukken in de meest uit gebreide zin des woords". Gunstig financieel resultaat Het jaarverslag van de secretaresse ip^rpuw C. van Kooten-de Zoete, de fïnaKciële' veraYitwooftfirlg, over 1972 en de begroting 1973 van de penningmees- terésse mevrouw M. Wiemans-Hcn driks, werden onveranderd goedge keurd. In haar verslag zegt de penningmees- teresse dat het gunstig financieel resul taat voor een groot deel te danken is aan het succes van de vereniging op de SOWI-beurs, waar 33 nieuwe donateurs konden worden ingeschreven. De af deling telt nu 235 leden en 489 dona teurs. Zij deelde verder mee, dat de laatste hand gelegd wordt aan de financiële verantwoording van de bouwkas. Het restant van deze kas zal t.z.t. gestort worden in de afdelingskas. Voor wat deze afdelingskas betrof ver zocht dê kascommissie bij monde van de heer P. A. Van Leeuwen, de pen- ningmeesteresse te déchargeren, waar mee de Vergadering accoord ging. In de nieuwe kascommissie werden geko zen de heren P. A. van Leeuwen en W. den Hartog en mevr. J. H. Kok van Daatselaar. Kleiner bestuur In verband met het aftreden van het bestuurslid de heer W. J. Hilhorst, stelde de voorzitter voor in deze vaca ture niet te voorzien en het aantal be stuursleden van 9 tot 7 terug te bren gen. Als argument voor dit voorstel noemde hij het feit dat het bestuurs- werk verminderd werd door het weg vallen van het ziekenvervoer, dat over- Dinsdag 24 april, des middags te vier uur, komt de commissie voor de be roepschriften in het gemeentehuis voor een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt het beroepschrift van de heer W. A. de Bruin, mede namens de heer A. Broers, beide wo nenden aan de Van Lenneplaan, tegen weigering van. een door hen gevraag de bouwvergunning voor de uitbrei ding van hun woningen. Het college van burgemeester en wet houders weigerde de vergunning om dat de uitbreiding niet geheel onder de kap van de woning zou kunnen worden gerealiseerd en het bouwplan daarom niet voldoet aan redelijke ei sen van welstand. Na het succes van het optreden van de popgroep Kazimierz Lux zaterdag nacht in de Markthal te Amersfoort, hebben de organisatoren Hein Felix en Fred van Dyk uit Soest en Mike Wittkampf uit Amersfoort in drie dagen tijd een tweede concert op touw gezet, dat vanavond eveneens in de Markthal wordt gegeven. Daar treedt de rock and roll formatie Think Tank op, een vierman sterke groep. Het concert begint om 20.00 uur. De reacties van het publiek waren ge weldig zaterdagnacht. Tegen het einde werd er om rock and roll gevraagd en mede daardoor besloten de organisato ren, Mike-Felix Productions, een po ging te wagen nog deze week een con cert te geven. Think Tank treedt drie keer drie kwartier op met een programma van uitsluitend hardrock. De groep bestaat uit Ko Sprangh, basgitaar, saxofoon, fluit en leadzang; Johan Timman, orgel en piano, melatron en zang; René van Kerckhoven, sologitaar «n zang en Pim de Boer drums en zang. Volgens Hein Felix hebben ze de groot ste muziekinstallatie in Nederland. Daarbij is ook het grootste hammond orgel in ons land. met drie lesley's en een melatron voor speciale muziekef- fecten. De jónge groep maakte tot nu toe twee singles, „Together", dat een zesde plaats behaalde in de top-40 en „A man is a fooi". Think Tank trad in eigen land op voor de televisie in het programma Eddy Ready Go en Concertina. Verder in België en Spanje. In november gaan zij naar Mexico voor een t.v.-optreden, tekenen die wijzen op de doorbraak van- Think Tank in het buitenland. ging in gemeentehanden. Om het on even aantal bestuursleden te bereiken, meende hij dat tot een volgende vaca ture de voorzitter, bij een voltallige be stuursvergadering, geen stemrecht zou hebben. De vergadering ging hiermede accoord. Na een korte pauze reikte de heer H. Smit, met een toepasselijk woordje, aan de 33 geslaagden de voorlopige diploma's uit. Daarbij aansluitend over handigde hij de beide instructrices, de dames Beens en Verkade, uit dank voor het vele verrichte werk, een envelop met inhoud. Namens de pas geslaagde cursisten ont ving mevr. Beens, uit handen van mevr. A. A. van der Dussen-Ellens een uitgebreide bloemenhulde. Steenhoffstraat 66 Er wonen in het gebied district Davao (Mindanas Phillipijnen), waarvoor deze vastenactie in de r.k. kerken te Soest gelden inzamelt, ongeveer 67.000 men sen, voor het overgrote deel bestaande uit arme boerengezinnen. De bevol kingsaanwas is bijzonder groot, in hoofdzaak veroorzaakt door vestiging van bewoners uit andere Philippijnse provincies. Het gemiddelde inkomen per gezin bedraagt in de meeste geval len niet meer dan 350,- per jaar, het geen per week voor ieder gezin dus niet meer is dan ƒ7,-. Dat hierin drin gend verbeteringen dienen te worden aangebracht, spreekt vanzelf. De Coöperatie-vorming is volgens ge maakte studies de meest aangewezen weg om de arme boerengezinnen aan meer inkomsten te helpen en zodoende hun zelfstandigheid te bevorderen. Na enkele jaren ervaring vertrouwt men erop dat dit project model kan staan teneinde deze „Ontwikkeling door Coöperaties" ook in de andere provin cies van de Philippijnen te realiseren. Door mee te werken aan dit project, helpt U de gehele bevolking van de Philippijnen aan een menswaardiger bestaan. Zonder uw financiële steun kan dit project beslist niet tot uitvoe ring worden gebracht en zal het ver trouwen van die arme boeren in hun mede-christenen uit het „rijke Europa" ernstig geschokt worden. Missiecomité Soest, giro 2127.74 t.n.v. Raiffeisenbank Soest ten gunste van de Vastenaktie. Een typisch vissers- of boerenhuisje op de Philippijnen. Het door ceremoniemeester G. de Rijk aangekondigde grote feest in Soester berg bij gelegenheid van de officiële opening van het woon- en dienstencen trum, werd door vele sprekers in ver schillende toonaarden bevestigd. Voordat de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaf- ten tot de officiële ingebruikneming overging, ging de heer H. B. Voltman, voorzitter van de stichting in op de recente geschiedenis van het woon- en dienstencentrum. Alle aanwezigen beschouwde hij als medeplichtig aan de totstandkoming van de 87 woningen en daarmee ook verantwoordelijk voor dit ongelooflijk stuk kwaliteitswerk. De enthousiaste voorzitter memoreerde de zo geslaagde enquete gehouden on der de 60-jarigen en ouder, het doel van de stichting en de overdracht van de Stichting Katholiek bejaardenzorg Soest aan die stichting voor bouw- en exploitatie van het woon- en diensten centrum. Na de voorlichtingsavonden in novem ber 1971, waarbij gezegd werd, dat de woningen in juni 1973 gereed zouden zijn (huurprijs ƒ260,-), mocht nu ge constateerd worden dat de bouw voor treffelijk was verlopen en dat men in maart reeds de woningen had betrok ken (huurprijs 255,-). Bouwen noemt men wel het verstenen van gedachte, maar nu deze gedachte versteend in de woningen, wacht mis schien nog de moeilijkste opgave, het dienstencentrum en het daarmee ver bonden open bejaardenwerk, hetgeen voorzitter Voltman als een uitdaging beschouwde. De nieuwe voorzitter van de stichting federatieve raad bejaardenwerk, de heer J. H. Corver, beschouwde zichzelf en een aanwezige kleine peuter, niet medeplichtig aan de bouw van het prchatige complex, dat evenals het Dorpshuis aan zo'n grote behoefte vol doet in Soesterberg. De vrijwilligsters, de dames Hoekstra en Van Dijk ontvingen een bloemetje, terwijl ook mej. A. Frankena geprezen werd als leidster van het open be jaardenwerk, zij het dan beroepshalve. De heer Corver, echtgenoot van me- vrouw-de-burgemeester hield zich het recht voor als eerste het woord te mogen voeren, hetgeen niet vaak voor komt, aldus de burgemeester uitdagend tot een listig steekspel van woorden over en weer. De heer J. C. Smits, oud-voorzitter van de stichting prees de heer Loeb voor het gedane werk als projektleider. sti muleerde mej. Frankena voor haar mooie, maar moeilijke taak bij het apen bejaardenwerk en vertrouwde dat er een goede wisselwerking zou komen met het Dorpshuis, zodat er een leef baar klimaat geschapen zou worden, waarbij hij het culturele werk beklem toonde. De burgemeester zag al het gras voor haar voeten weggemaaid, maar ten overvloede^wilde zij toch wel zeggen, dat het feest was in Soesterberg en dat men met de bouw van 87 wooneenhe den iets van de achterstand bij de -wo ningbouw had ingehaald en dat er dut een kleine mogelijkheid van doorstro ming was ontstaan, hetgeen zij van groot belang en waarde beschouwde. Hoe de federatieve raad zou gaan wer ken met de nieuwe voorzitter, de heer Corver, beschouwde zij vooralsnog alt een verrassing. Voor goede raad kan de stichting altijd bij het gemeentebestuur (wethouder De Haan) terecht, voor de daad voor zover in zijn vermogen ligt eveneens, met name bij de wethouder van financiën de heer Ebbers. Daarna verklaarde de burgemeester het woon- en dienstencentrum officieel voor geopend, hetgeen bekrachtigd werd met een handdruk van voorzitter Voltman. De commandant vliegbasis, de kolonel Oonicx overhandigde namens het Basis Goodwill Fonds een fantastische ge luidsinstallatie, waarbij hij opmerkte dat het „spul" geheel in de traditie van de Luchtmacht nog werkte ook. Hij hoopte, dat men voor het alternatieve geluid van de vliegbasis een welwillend oor wilde verlenen. Geschenken in de vorm van spelen „ter leringhe ende vermaeck" werden ge schonken door de heer C. Altena na mens de kerken. De heer N. H. Breedeveld diepte het recente verleden wat uit en ging terug tot 1961, toen door het parochieel cha ritatief centrum (voorzitter de heer P. Majoor) al het initiatief genomen was voor een bejaardenverzorgingste huis. Namens het architectenbureau werd door de heer Geelen het beleid van het bouwteam geprezen, terwijl hij een werkbank voor de hobbyruimte in het vooruitzicht stelde en namens aan nemer Van de Tol een diaprojektor overhandigde. De heer J. E. Spronk. voorzitter van de Soesterbergse Middenstandsvereniging prees de prettige samenwerking met de bewoners van de flats en noemde een samenleving zonder ouderen geen leefklimaat; de oudere inwoners heb ben recht op een eerste plaats in het hart van Soesterberg. Behalve een fraaie bloembak was ook het tropisch aquarium in de hal door de Midden stand geschonken. Tot slot volgde een uiterst kort woord van de heer Hengeveld, ambtenaar van Gezondheidszaken bij de gemeente, die tot zijn grote verrassing het woord zou moeten voeren, waar hij zelf niets van afwist. Een dankbaar gebruik maakten de vele genodigden van het aanbod het com plex en speciaal een enkele bejaarden- woning te bezichtigen. Juist voor de aanvang van het officiële gedeelte brachten kleuters en eerste klassertjes hun palmpasen bij de be jaarden als geschenk bij de officiële opening, een idee van de Interkerke lijke werkgroep, uitgewerkt in samen werking met de stichting jeugdwerk en de kleuter- en basisscholen.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7