1 Sportnieuws SEC 2 promoveert naar de tweede klasse KNVB vSckoemaker - antennetechniek li li Mii H iim delta keukens s- 15 15 '9 ~i Ook 8ste schaaktoernooi van S.P.S.V. gewonnen door Velsenaar Steyn jjjil ii u li üis hSflt iï ff §1*1*. 5iül II I! II !*sfj «5 H gg llll 1 l# |l!?l I *>ls voor een pronkstuk in uw woning. Sport Organisatie Soest houdt pupillen-, pups- en veteranentoernooi 18-19 mei aan de Bosstraat Sportprogramma Zaterdag 5 mei Zondag 6 mei S.E.C.-honkbal goed van start in nieuw seizoen t Oo—A y. Pup: s 2 van S.O. Soest in sterk bezet Xerxes-toernooi Dames SW 3 en heren SW 5 spelen om kampioenschap ser Van der Vaart houdt SEC op 2-1 Tennisvereniging „Soest-Zuid" Resultaat 2e competitiedag stemt tot tevredenheid Soest Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 ZIEKENAUTO-TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 rVl/l Laatste 5 minuten beslissend bij WZ-T0V 0-1 am Soester Courant van donderdag 3 mei 1973 PIEDRO Het nationale schaaktoernooi, dat dit jaar voor de achtste keer in successie door de Soester Politie Sport Vereniging werd georganiseerd, werd bijna tradi tiegetrouw wederom gewonnen door de heer K. Steyn uit Velsen. -'-u 55 li iliSs.il SS545I SS jlsjff s| j £«:<g5 $J »-~ ;j55?= SN 3, 5 V JSt - 5* rar j??2S2 i" 5 1 *|||i| li lifS :v De heer H. G. Scholtmeijer, de korps chef, die na de intensieve schaakdag de prijzen uitreikte, zei de heer Steyn de prijs van harte te gunnen, maar toch graag de dag te willen beleven, dat een ander de wisselbokaal in ont vangst kon nemen. De sportieve Steyn was het daar roerend mee eens en hoopte op zijn beurt dat dat inderdaad zou lukken. Voor de prijsuitreiking dankte de voor zitter van de SPSV, de heer W. v. d. Brink alle 93 deelnemers voor de pret tige sfeer waarin de wedstrijden ge speeld werden. Dank ook aan zijn me debestuursleden, die voor perfecte or ganisatie zorgdroegen en aan mevrouw Ruiten en de heer Jongepier, die bei den een niet geringe bijdrage leverden aan de goede gang van zaken tijdens deze schaakdag. 3tuurslid van de Nederlandse Politie stuurslid vand e Nederlandse Politie Sportbond bracht dank namens de bond en namens de deelnemers. Uitslagen: Invitatie Hoofdklasse: 1. K, Steyn, Velsen, die hierdoor voor een jaar be slag legde op de wisselbeker van de Soester Courant; 2. J. Bührs, Amster dam. Hoofdklasse: 1. D. v. d. Veen, Schie dam; 2. B. Minnen, Den Haag. De „Soester Courant-wisselbeker" die door corpschef H. G. Scholtmeijer werd uitgereikt aan de winnaar. Eerste klasse: groep C: 1. G. v. d. Haak, Haarlem; 2. J. Stoutjesdijk, Rotterdam, groep D: 1. J. Galet, Huizen; 2. Th. Deen, Haarlem. groep E: 1. M. Keizer, Groningen; 2. J. v. Oudshoorn, Amsterdam, groep F: 1. P. Taanman, Den Haag; 2. T. Spijker, Huizen. groep G: 1. J. Esner, Velsen; 2. G. Groen, Rotterdam. groep H: 1. B. Bos, Vlagtwedde; 2. A. de Jong, Leeuwarden. groep I: 1. C. Sjoerdsma, Leeuwarden; 2. A. Nieuwlaat, De Lier. groep K: 1. G. Boersma, Leeuwarden; 2. N. Nesker, De Lier. groep L: 1. G. Kaam, Velsen; 2. H. v. d. Linde, Rotterdam. groep M: 1. J. Smirren, Rotterdam; 2. T. Woudstra, Leeuwarden. groep N: 1. A. Bouman, Rotterdam; 2. H. Boon, Huizen. groep O: 1. W. Loman, Zaandam; 2. N. v. Willigen, Huizen, groep P: 1. S. v. d. Heiden, Leeuwar den; 2. A. v. d. Berg, Soest, groep R: 1. J. v. Rinsum, Driebergen; 2. L. v. d. Hill, Rotterdam. <*k BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 Als afsluiting van het voetbalseizoen 1972-'73 zullen op verschillende voetbal velden in de maand mei nog gestreden worden voor verschillende trofé's, die ingezet z\jn in de toernooien die door de verenigingen zy'n georganiseerd. Zo zal ook op zaterdag 19 mei en zondag 20 mei a.s. gestreden worden aan de Bos straat bü de Sport Organisaties Soest. Zaterdag 19 mei zal door de pupil- leneltalllen van 5 verenigingen uit de omtrek gestreden worden om uit te maken welke vereniging „Het Lie verdje" (originele uitvoering van het Amsterdamse Lieverdje) voor één jaar in zijn prijzenkast mag plaatsen. Ruim 200 spelertjes uit de omgeving zijn daar van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 17.00 uur mee belast. In 1972 was het HVC uit Amersfoort dat als winnaar uit de bus kwam, toen werd door 2 pupillen elftallen gestreden en dit jaar komen er zelfs 3 elftallen per vereniging. De deel nemende verenigingen zijn: DCG uit Amsterdam, DOS '01 Utrecht, DOSC Den Dolder, HVC Amersfoort en de organiserende vereniging S.O. Soest. Het toernooi wordt gehouden volgens de reglementen van de KNVB en de afd. Utrecht. Er wordt gestreden in drie poules van vijf, n.1. pupillen 1, pupillen 2 en pupillen 3, de vereniging die met zijn 3 eftallen de meeste wed- ijdpunten behaalt is dan de win naar van „Het Lieverdje". Zondag 20 mei, eveneens 's mor gens 11.00 uur, begint het Pupstoer- nooi „De Rammelaar", in combinatie met het veteranentoernooi „Stokoud". Voor iedere voetballiefhebber moet het dan ook een lust voor het oog zijn, om de allerkleinsten achter een bal aan te zien rennen. Voor een ieder van deze spelertjes zal het een heel evenement zijn om op zondag te mo gen voetballen. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de volgende vereni gingen met 2 pupsteams; JOS, Am sterdam; SEC Soest, Xerxes, Rotter dam; Zeeburgia, Amsterdam en de S.O. Soest. Ook bij dit toernooi geldt het hoogste puntenaantal per vereni ging voor de winnaar van de „Ram melaar". Veteranen Voor het eerst dit jaar wordt er door de veteranen gestreden om een bokaal. Dat tussen hen nog verscheidene goe de spelers rondlopen is wel bekend bij de deelnemende verenigingen daar de namen Faas Wilkes en Joop van Stoffelen voor de ouderen zeker geen onbekenden zullen zijn. De inzet is de „Generatietrofee". De vereniging, die met zijn beide pupselftallen de meeste punten vrzamelt zal voor één jaar de trotse bezitter zijn van de „Generatietrofee". Dat het aan span ning niet zal ontbreken in het wee kend van 19 en 20 mei, spreekt van zelf en hopenlijk zullen de weergoden de organisatoren goed gezindt zijn. VOETBAL V V.Z *49 Senioren 12 30 uur Hoogerheide-WZ 16.15 uur VVZ 7-TOV 6 SEC Senioren 13.00 uur WJ 2-SEC 2 14.15 uur Scherpenzeel 4-SEC 4 16.15 uur Sova 5-SEC 5 HEES Senioren 14.00 uur CJVV 5-Hees 5 S.O. SOEST Adspir anten 15.00 uur Soest a-Sporting a SOESTERBERG Junioren 15.00 uur Odijk A-Soesterberg B Adspiranten 13.45 uur Soesterberg a-Woudenberg a 13.45 uur Soesterberg b-Zeist b VOETBAL SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-Maarssen Het afgelopen weekend beleefden we weer de start van een nieuw honk balseizoen. De jeugd: bleesing en MCB, speelden ieder twee wedstrijden als gevolg van een veranderde opzet van de competitie. De bleesing speelde afgelopen zaterdag op het UVV-ter- rein een wedstrijd tegen HCAW en HMS. De eerste wedstrijd tegen HCAW werd verloren met 5-4. Van enig krachtsverschil was evenwel nau welijks sprake. In de tweede wed strijd tegen HMS bleek de slagploeg van SEC zondermeer de sterkste. Reeds in de eerste inning bracht zij vijf man over de thuisplaat. De wed strijd wred dan ook met een 5-4 Dat de voetballende jeugd van S.O. Soest een landelijke bekendheid geniet is voor insiders niet vreemd. Konin ginnedag trokken 2 pups-elftallen van S.O. Soest naar Rotterdam en hebben dan ook volop propaganda voor de voetballerij gemaakt. Het 2e pups team van Soest is in een sterk bezet toernooi, door Xerxes Rotterdam ge organiseerd, als 2e uit de bus gekomen na in de finale met 1-0 van Hermes DVS uit Schiedam verloren te hebben. Onder slechte weersomstandigheden ging het toernooi om half tien van start. Pups 1 van S.O. Soest werd in hun poule 3e, maar pups 2 liet een hele rij grote namen achter zich: Excelsior, De Musschen, Fortuna Vlaardingen en Xerxes, met als re sultaat dat deze „mannen" (8-10 jaar) zich plaatsten voor de finale. Het Schiedamse Hermes DVS was hun tegenstander. Dat er door de jeugd goed naar de voetballende profs wordt gekeken, was wel te merken. Als „echte profs" be traden zij het veld, netjes achter el kaar tot aan de middenstip, waarna ze het talrijke publiek groetten. Voor rust met de wind tegen speelde de strijd zich dan ook voornamelijk voor het Soest-doel af. Na de wissel was het Hermes DVS dat aan één uit val voldoende had. en verder werd er niet meer gescoord. De Soest-jeugd vormde na afloop van deze finale een erehaag voor de over winnaars, en na de prijsuitreiking konden zij doodmoe, maar terugkij kend naar een grootse dag terug keren naar Soest. Het derde damesteam dient hedenavond in het veld te treden tegen Foxboro om een beslissingswedstrijd te spelen om het kampioenschap van de tweede klasse dames. Reeds enkele weken had Foxboro slechts één punt nodig om kampioen te worden het is er echter niet van gekomen. Dit temeer daar SVV 4 Foxboro met 3-0 wist te verslaan in een zeer spannende wedstrijd vorige week donderdag. In de eerste set waren de dames van de Soester Volleybal Vereniging ster ker dan de dames van Foxboro. Deze set werd dan ook verdiend door SW 4 gewonnen. In detweede en derde set ging de strijd nogal gelijk op en lieten de twee teams elkaar zeer weinig toe. In een goede eindsprint wisten de SW-sters deze set met 16-14 te winnen. In de derde set was de strijd zelfs nog feller dan in de tweede. Ook nu weer ging de strijd gelijk op, al leek het er tegen het einde op dat Foxboro de set zou gaan winnen, want er werden aan de SW-zijde meer fouten gemaakt. Door een verwarrende scheidsrechter lijke beslissing werd Foxboro uit de concentratie gehaald en verloor ook deze set met 16-14. Op dezelfde avond had dames SW 3 kans gezien de twee voor haar op het programma staande wedstrijden met 3-0 te winnen. Beide teams stonden in de onderste regionen van de tweede klasse, waardoor het geen moeilijke op dracht leek. Maar een bepaalde druk kan een team toch vaak anders laten spelen. Hierdoor wist SVV 3 tot naast Foxboro op te dringen, waardoor een beslis singswedstrijd noodzakelijk werd. Deze beslissingswedstrijd wordt hedenavond 3 mei, om 20.00 uur, in Sporthal Beu kendal gespeeld. Ook het vijfde herenteam dient dan een beslissingswedstrijd te spelen en wel tegen Olympia 7. Dit was nood zakelijk geworden doordat SW 5 met 0 won van WH 2. Al was het vaak een penibele winst, uiteindelijk kwa men de SW-ers toch tot een duidelijke overwinning. De moeilijkste set bleek als altijd de tweede set, waarin de he ren met een inzinking te kampen had den. Ze kwamen deze echter bijtijds te boven, zodat het kampioenschap niet zonder meer verloren werd. Het zal echter een zware opgave wor den om dit team van Olympia te ver slaan. Maar op het ogenblik hebben ze, in het geheel gezien, beiden evenveel kans. Eveneens vanavond wordt in de Amersfoortse Sporthal een beslissings wedstrijd gespeeld door het eerste team van SW heren. Zij moeten deze wed strijd spelen om zich in de promotie klasse te handhaven. De Stam-boys moeten dan aantreden tegen Jeugd- sport/Jaski uit Hilversum, die de vo rige week gespeelde beslissingswed strijd tegen AMVJ/GVC hebben ver loren. Bij winst hebben de SW-ers hun plaats behouden, bij verlies komen ze volgende week woensdag nogmaals in het veld. voorsprong met nog één slagbeurt te goed door de SEC-bleesing gewonnen. De MCB speelde zondagochtend een gewonnen en een verloren partij tegen resp. FAK en HCAW. Vooral in de derde inning tegen FAK brak bij SEC de storm pas goed los. Met maar liefst acht punten in die ene inning, wist zij zich verzekerd van een ruime voorsprong en hiermede tevens van de overwinning. De wedstrijd tegen HCAW verliep minder soepel maar was wel interes santer. Na de eerste inning was de stand nog gelijk 0-0. De tweede inning bleek evenwel de beslissende te zijn. Met reeds twee man uit wist HCAW met enkele fraaie honkslagen drie man over de thuisplaat te krijgen. Het antwoord van de MCB'ers was sterk doch onvoldoende om HCAW van de overwinning af te houden, de uitslag van 4-3 in het voordeel van HCAW, liet evenwel zien hoe gering het krachtsverschil tussen beide ploegen was. Het tweede team van SEC-honkbal speelde zondag zijn eerste wedstrijd uit tegen Donar uit Hilversum. SEC won dit treffen met een overtuigende overwinning van 15-4. Donar bleek geen tegenstander van formaat. Zowel de slagploeg als het veldwerk van SEC was zondermeer beter. Ook de honklopers van SEC waren alerter, terwijl die van Donar herhaaldelijk op het tweede honk sneuvelden. De grote doorstoot van SEC kwam pas in de vijfde inning. Met maar liefst tien punten liet zij Donar ver achter zich. Ook het eerste team van SEC-honk bal gaf acte de présence en wel uit tegen Assen. Dit team was evenwel zo zwak dat de gehele defensie van Assen totaal weggespeeld werd. De einduitslag van 27-3 in het voordeel van SEC maakt wel duidelijk hoe de verhoudingen lagen. Het programma van SEC-honkbal voor het weekend is als volgt: de bleesing speelt a.s. zaterdag uit tegen Ut. Hit- ters. De MCB speelt zaterdag twee wedstrijden en wel tegen Donar en HCAW. Het tweede team. speelt a.s. terdag, om 14.30 uur, thuis tegen UVV en tot slot het eerste team, dat a.s. zondag, om 14.30 uur, de tweede com petitiewedstrijd speelt tegen de Tex Town Tigers, wat een interessante wedstrijd belooft te worden. Door een geweldige inzet heeft het tweede elftal van SEC-zondag, onder de goede leiding van scheidsrechter Servaas, van Hercules 2 uit Utrecht, volkomen verdiend met 2-1 gewonnen. Ruim 1000 supporters omzoomden het hoofdveld van sportpark „Larenstein" te Bilthoven toen de „Groen-Witten" op neutraal terrein de aftrap deden. Meteen liet SEC zien, de opdracht van trainer Woudenberg „Laat zien dat je er bent" te zullen waarmaken. Op een vrije trap van Leen de Rooij volgde een pracht schot van Ruud Rouwendaal. In de tiende minuut een zeer goede redding van keeper Van der Vaart, die later tot zeer grote vorm zou uitgroeien. Daarna nam Wim van Velzen een hoek schop, welke door Fred van der Meer werd afgerond, maar weer konden de Utrechters de bal tot hoekschop ver werken. Na een corner van Wim Dorrestein volgde een razendsnelle uitval van Her cules, maar keeper Van der Vaart kon door ver uit zijn doel te lopen erger voorkomen. Na een kwartier werd een vrije trap van Leen de Rooij weer tot hoekschop verwerkt. Het schot van Rouwendaal uit deze corner had echter geen resul taat. In de 20e minuut nam Hercules het initiatief enigszins over en met een snelle uitval over links, konden de Utrechters, hoog in de linker boven hoek, onhoudbaar voor Van der Vaart, 1e score openen. Nadat Fred van Zanten en keeper Van de Vaart nog tweemaal zeer goede red dingen hadden verricht ging SEC weer tot de aanval over. Tien minuten later kwam er een in- worp van aanvoerder Pureveen en op het strakke afstandschot van Fred van der Meer had de Hercules-keeper geen antwoord 1-1. Even voor de rust raak- De tennisvereniging „Soest-Zuid" mag weer tevreden zijn over de resultaten op de 2e competitiedag. De jeugd gaf zaterdag al het goede voorbeeld met 3 overwinningen uit 4 wedstrijden. Het A-team, met Arie Cijfer, John Smit en de meisjes Steendijk en Keet haalde wederom fors uit met een 5-0 zege op „thirty-alt", dat in totaal slechts games mee naar Schoonhoven mocht nemen. De C-junioren hadden het in Laren heel wat moeilijker. Met invaller Arne Prins voor Eddie Hibbel werd moei zaam met 3-2 gewonnen. Voor 3 van de 5 partijen waren 3 sets nodig. Bea Smit won onbedreigd met 6-2, 6-4 haar enkelspel en samen met Monique van Harskamp de meisjesdubbel met 8-6, 4-6, 3-6. Wolter Prins stelde tenslotte na een 3-sets partij de overwinning voor zijn ploeg veilig in het jongens enkelspel (1-6, 6-4, 3-6). Ook het D-team won thuis met 3-2 van O.S.O. uit Hilversum, niet nadat in de beslissende jongensdubbel Bert van Hal en Peter Stenz met 6-3, 5-7 en 6-4 overeind bleven. Bert van Hal won in 2 sets het jongensenkelspel en Peter Stenz bracht met Marjolein Vink in de gemengde dubbel het 3e puntje voor Soest-Zuid binnen. Jammer, dat de B-junioren de over winning met 3-2 aan Randenbroek in Amersfoort moesten laten. Ingeborg Swart en Francis Veul zorgden voor 2 punten. Robert Vink en Henk Otto zagen helaas geen kans langs hun te genstanders te komen. Het zaterdag-herenteam was weer goed voor een 6-0 overwinning. Het team van Vleuten/De Meern werd dit keer het slachtoffer. Blok won met 10-8 en 7-5 het eerste enkelspel en Abbring kwam eerst na 7-5, 1-6 en 7-5 op winst. Van Breuzekom (6-2, 6-1) en Hasenaar (6-1, 6-1) hadden minder pijn. Abbring Hasenaar brachten in een vlotte partij (6-4, 6-1) met de 2e herendubbel de stand op 5-0. Van Beuzekom en Blok zorgden voor het 6e winstpunt in 3 sets in de eerste herendubbel. nadat een 4-0 achterstand in de 3e set moest worden omgebogen naar een 7-5 over winning. Zondagcompetitie Met 3 overwinningen, 1 gelijk spel en 1 nederlaag mogen ook de resultaten in de zondagcompetitie tot tevredenheid stemmen. Soest-Zuid I, bij Iduna in Utrecht op bezoek, kwam met een 7-1 overwin ning naar huis. Opmerkelijk waren de resultaten van de dames Hooyer en Van Harskamp in deze wedstrijd. Mevr. Hooyer won het eerste damesenkel spel met 1-6, 0-6 en mevr. Van Hars kamp won met dezelfde cijfers het tweede damesenkelspel. Alweer met 1-6, 0-6 werd samen de damesdubbel gewonnen. Ook in de gemengde dub bels werden Carel Maas en Frits Gerth door de beide dames goed bijgestaan, voldoende in ieder geval voor 2 over winningen in 2 sets. Frits Gert wilde niet bij de dames ach terblijven en won met 6-3 en 6-1 zijn enkelspel, waarna ook met Carel Maas voor een overwwing in de herendubbel (2-6, 9-7, 3-6) werd gezorgd. Carel Maas vond een lastig te verteren kluif in zijn tegenstander voor het eerste herenenkelspel. Met 6-4, 7-5 bleef het enige winstpuntje in Utrecht. Soest-Zuid 2 kwam met 4-4 naast Maarn 2, in een wedstrijd waarin 4 partijen eerst na 3 sets werden beëin digd. Het 3e team van Soest-Zuid bleef met 7-1 baas in eigen huis tegen KNSM 1. Alleen het 2e damesenkelspel (Rini Koppenol) ging verloren. Het jeugdige 4e team van Soest-Zuid met Ad Vreeswijk, Bert Smit, Ria Hig- ler en Cissy Koppenol velde met 7-1 Randenbroek 4 uit Amersfoort. Jammer, dat Soest-Zuid 5 in deze com petitie nog moeilijk mee kan komen. Na de 8-0 nederlaag in de le compe titiewedstrijd, ondervond men in Am sterdam bij Jaagpad 7 op bezoek, nog te veel tegenwind om tot resultaat te komen. Het werd 7-1 voor de Amster dammers. Hopenlijk geeft het eerste gewonnen partijtje inspiratie voor de resterende wedstrijden. Damescompetitie Het dames a-team, dat de eerste com petitiewedstrijd met 3-1 van Ludenti Verloor, won dit keer thuis met 4-0 van Maarn. De B-dames verloren met 3-1 van Nijenhagen, nadat ook de eerste wed strijd met 4-0 werd verloren. Programma voor a.s. weekeinde: Zaterdag: junioren: Soest-Zuid A-Rijn- huyse A. Soest-Zuid C-Randenbroek C. Rijnhuvse B-Soest-Zuid B. Zuilen B- Soest-Zuid D. Heren: Soest-Zuid A- Groenvliet C. Zondag: De Uithof 4-Soest-Zuid 1. Soest-Zuid 2-Oudenrijn 5. Maccabi 4- Soest-Zuid 3. Soest-Zuid 4-De Uithof 2. Soest-Zuid 5-Chandelle 1. Het kampioens-elftal van de SEC-zondag reserves te keeper Van der Vaart nog gebles seerd, maar gelukkig kon verzorger Venus hem weer „speelklaar" maken. Met de stand 1-1 brak de rust aan, hiermede werd ook de verhouding tus sen beide elftallen voor de pauze, juist weergegeven. In de rust werd Baltus Burgman ver vangen door Nico Bosman. Weer ging SEC op winst spelen, het geen na tien minuten resulteerde in een hoekschop, echter zonder gevolg. Nadat in de 20e minuut een doelpunt van Ruud Rouwendaal wegens buiten spel was afgekeurd, volgde voor SEC weer een 4-tal hoekschoppen, hetgeen echter voor de Groen-Witten niet het gewenste resultaat opleverde. In de 36e minuut kwam Fred van Zan ten door het midden goed opzetten, precies op tijd werd de bal goed door geschoven, Wim van Velzen dook in het gat en op prachtige wijze bracht hij beheerst SEC op winst. 2-1. Hierna probeerde Hercules nog op gelijke voet te komen, maar Gerrit van der Vaart was niet meer te pas seren, het gehele SEC-team groeide mee tot grote hoogte. Nadat Wim Dor restein was gewisseld met Jan Beijer, brak Nico Bosman nog éénmaal door en was SEC dichtbij een derde treffer, doch het was niet meer nodig, de goed leidende scheidsrechter Servaas blies, na 6 minuten spelen in blessure tijd, voor het einde: De Soester supporters stroomden het veld op, trainer en spelers gingen op de schouders, waarna het Soester elf tal, als tweede klasser KNVB, de gras mat kon verlaten. Het harde werken van trainer Woudenberg, leider Brassé en grensrechter Dorrestein in dit voor SEC zo suksesvolle seizoen, had hier mede toch zijn bekroning gevonden. De nieuwe kunstnijverheidafdeling Van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron dié u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Moderni kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezer^, Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) Een over de hele linie technisch beter WZ verloor via een daverend schot van de TOV-spits in de laatste 5 mi nuten de strijd. VVZ had gedurende de volle speeltijd een konstant overwicht, terwijl TOV slechts via lange trappen tot een uit val kon komen. Gevaar viel er voor WZ dan ook niet te duchten, echter de het hele seizoen nog niet op schot zijnde voorhoede slaagde er ook deze middag niet in tot scoren te komen. Beste kans van de dag kreeg Opmeer, doordat Schaap in het strafschopgebied onreglementair door Burgman onderuit werd gehaald, en Opmeer de toege kende penalty mocht nemen. Hij schoot op de lat, daarmede de kans verknoei end WZ aan een verdiende voorsprong te helpen. WZ bleef een overwicht houden, de Baarnaars, theoretisch nog niet buiten degradatiegevaar, verdedigden echter fanatiek, tot de laatste 5 minuten aan braken, waarbij TOV scoorde. Hoewel Schaap kort voor tijd nog een goede schietkans kreeg, wijfelde hij te lang en kon TOV beide punten mee naar huis nemen. Voor WZ is thans nog slechts de uitwedstrijd tegen Hoogerheide te spelen, en wel op 5 mei a.s.

Soester Courant | 1973 | | pagina 13