11B1CBW1C1 Nieu^Loosdrecht T^ffiLlSr'w Eerste steen voor nieuw VVZ-clubhuis MUcinu? sirox horri/ Parkgarage in Baarn viert Zakenjubileum gouden voor stoere jongens-kleding moet u naar: Een bank die ook nu nog vele vakantie-ideeën heeft E& MS ffl Wiewei maakt ruimte p -^vvgjssisasl ^lleen zaterdaf gun uw kleding de "beste Olympianen wandelden in Amersfoort Haarverzorging van wortel tot punt Bottelmij, ,;Het Gooi" te Soestdijk heeft kleurenfolder uitgegeven Herdenking 25 jaar Israël "behandeling die er is heeft u wel eens haast "binnen één uur! gratis 14302 super cleaner 'ft f G SETTEN Niet afgesloten auto meegenomen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Zeepost Prachtig concert van de Soester Orkest Vereniging Forum-avond over veranderingen in het onderwijs Geen voorrang verleend Soester Courant van donderdag 3 mei 1973 UU P°g8en|l°hl keUkenS legenha'lve'prijien BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING Het jubilerende, dynamische autobedrijf 1953 werd de heer v. d. Hoef aange steld tot hoofdagent van dit Zweedse merk. Dit hoofdagentschap bracht ver plichtingen met zich mee. Twee ingrij pende verbouwingen maakten van de vroegere stalhouderij een up-to-date bedrijf met showroom en uitstekend in gerichte werkplaatsen. Sinds enige jaren heeft men zich uit sluitend toegelegd op het merk Volvo, waarvoor men thans een uitgebreide klantenkring heeft in Gooi- en Eem- land. Daaronder o.m. H. K. H. Prinses Beatrix, terwijl meerder wagens gele verd werden aan het Hof. Op 1 februari werd de heer Reismann als firmant in het bedrijf opgenomen, die sinds 1965, toen de oprichter, de heer v. d. Hoef, zich uit het zakenleven terugtrok, de gehele leiding van het bedrijf in handen heeft. In de vijftig jaren van haar bestaan heeft de Parkgarage slechts twee chef monteurs gehad. Ruim 35 jaar was dat wijlen de heer Van Kouterik en sinds 1965 zijn opvolger de heer Bram Brink. Het bedrijf kent weinig personeelswis seling, de „jongste" monteur is er reeds vijf jaar werkzaam, dan volgen dienst verbanden van 9, 13, 20 en 27 jaar. Een naam die bij dit jubileum zeker genoemd moet worden is die van me vrouw v. d. Hoef-Gorth, die gedurende meer dan veertig jaren de administra tie heeft gevoerd. Vele trouwe cliënten zullen het op prijs stellen haar tijdens de receptie op 5 mei weer eens te ont moeten. Zaterdag werd door de Amersfoortse Oranje Vereniging een Oranjewandel tocht gehouden. Hieraan werd door 13000 wandelaars deelgenomen. Zij lie pen een parkoers dat hen o.a. langs het Dierenpark, het St. Elizabethzie- de (oude) binnen- kenhuis en rond stad voerde. Oder leiding van mevr. Veldhuizen liepen de 17 adspiranten van de chris telijke wandelsportvereniging „Olym- pia" 5 kilometer. Met 499 punten be haalden zij een tweede prijs, bestaan de uit een eremedaille, beschikbaar gesteld door de Amersfoortse VW. Met 11 punten meer werd Blijf Fit uit Wapenveld eerste. Op deze afstand waren 12 groepen vertegenwoordigd. Op de 10 kilometer wandelden de 20 junioren met de heer D. Brood als leider. Zij behaalden geen prijs. Op deze afstand liepen 15 groepen. De senioren liepen 15 kilometer, maar kon den helaas geen groep vormen omdat er veel leden ziek zijn. De wandelgroepen gaan 12 mei naar Maarsbergen voor de Merseberchtocht. Voor de zomer heeft u nu nog keus uit vele zonnige vakantiereizen. Mocht u in het vóór- of naseizoen willen gaan, dan profiteert u boven dien nog van interessante lage prijzen. Alle goede ideeën voor deze reizen vindt u in de prachtige vakantie gidsen van Fit en Hotelplan. Haal ze even. Of bei ons. Dan krijgt u ze gratis thuis. U kunt trouwens ook bij ons terecht voor vreemd geld. Voor reischeques voor als-je-er-bent. Een reisver zekering en annulerings verzekering, voor de zeker heid. Of de huur van 'n safe, om kostbaarheden een veilig onderdak te geven. Prettige vakantie! SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Op 12 september a.s. zal het precies driehonderd jaar geleden zijn dat het Franse garnizoen van de vestingstad Naarden door Stadhouder Willem III werd verdreven. In verband met de herdenking van deze belangrijke historische gebeurte nis, die van 6 tot en met 12 september a.s. feestelijk zal worden herdacht, hebben de gezamenlijke Bottelaars van Coca-Cola in Nederland - in samen werking met de Bond Heemschut Am sterdam, de WV 't Gooi te Hilversum en de Stichting Vrienden van de Ves ting Naarden - een grote toeristische kleurenfolder over de vestingstad Naarden laten samenstellen. De heer C. J. Heemskerk, directeur van de Bottelmaatschappij „Het Gooi" te Soestdijk, één van de Nederlandse Bot telaars van Coca-Cola, heeft het eerste exemplaar van deze filter vorige week vrijdag officieel aan de burgemeester van Naarden, drs. H. J. Kastein, aan geboden. Hierbij waren tal van auto riteiten alsmede genodigden uit kringen van de overheid, bedrijfsleven, cultuur en toerisme aanwezig. De heer Heemskerk deelde in zijn speech over het ontstaan en het doel van de folder over Naarden onder meer mede, dat wanneer de folder het toe ristenbezoek aan de stad sterk zou sti muleren, in de toekomst op soortgelijke wijze steun zal worden verleend aan andere Nederlandse steden. De kleurenfolder van de vestingstad kan men vanaf heden ook verkrijgen bij de WV-Soest. Het bestuur van de afdeling Amers foort van het Genootschap Nederland- Israël heeft, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Israël, een her denkingsprogramma samengesteld, dat zal worden uitgevoerd in de St. Joris- kerk, aan de Hof te Amersfoort. Medewerking zal worden verleend door het Amersfoorts Mannenkoor o.l.v. Jos Vranken; Pinhas Benzwi, zang; Nap de Klijn, Rudolf Jansen, viool, piano; Henk Vonk, Cor Pronk, Jos Pommer, trom pet; W. Hülsmann, orgel; Enny de Leeuwe, actrice, voordracht; Dr. Jacob Soetendorp, spreker en de acteur Hans Boskamp met zijn 40 jongeren, spel. Van 14.00-19.00 uur zal in de Gerfka mer van de St. Joriskerk (ingang Groenmarkt) gelegenheid zijn om te bezichtigen en te kopen bijzondere W.I.Z.O.-artikelen en wandkleden, de laatsten vervaardigd door mevrouw Ans Jagers-Vermeer. De netto-opbrengst van deze kleden komt ten goede aan het Genootschap Nederland-Israël. magie clearing van super cleaner is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, •tuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen be! ons nummer X. pioniers ïn.textielreïnïgïng koningsweg 16 en konlnglnneleen 42 HORLOGES JUWELIER HORLOGER Rembrandtlaan 18 - Tel. 02155-14785 Zondagmorgen, om kwart over vier, hield de politie tijdens een routinecon trole op de Steenhoffstraat een auto mobilist aan, die geen papieren kon tonen. Bovendien bleken de autosleu tels te ontbreken. De bestuurder zei achttien jaar te zijn en uit Amersfoort te komen. Omdat de zaak niet ver trouwd werd. werden hij en zijn mede passagier naar het bureau gebracht. Daar kwam al snel de waarheid aan het licht. De bestuurder bleek R. H. (16) uit Soest te zijn, de ander de even oude H. J. van H. uit Soesterberg. Zij ble ken de auto te hebben gestolen vanaf de parkeerplaats aan de Dalweg in het Soesterveen. Met de auto, eigendom van G. G. uit Soest, waren zij naar Amsterdam geweest. Beiden vertelden de politie, dat ze ver schillende niet afgesloten auto's had den doorzocht, voordat ze uiteindelijk met de auto van G. op pad gingen. Ze kozen die uit, omdat de bedrading er van het gemakkelijkst was door te ver binden. De jongens zijn na verhoor naar huis gestuurd. Naar aanleiding hiervan wijst de poli tie erop, dat het belangrijk is de auto 's avonds goed af te sluiten. Dat voor komt niet alleen diefstal uit de auto's, waarvan regelmatig aangifte wordt ge daan, maar ook dat onbevoegden er mee vandoor gaan. Na deze weelderige tijd van feeste lijkheden vraagt het leven van alle dag weer onze aandacht. Er blijft een blije tinteling hangen omdat we aan het begin staan van de mooiste tijd van het jaar, daarbij ook nog het vooruitzicht van een lange zomer met zoveel heerlijke vrije dagen. Wat gaan we er allemaal mee doen? Misschien trekt het leven over de grenzen U meer dan een verblijf in het eigen land, maar velen met ons zullen juist de schoonheid van het bekende dierbare plekje grond willen ondergaan en die kunnen dan hier over op ons VW-kantoor komen pra ten. Er komt steeds nieuw folder-ma teriaal binen en wie weet is daar juist bij, wat U zoekt. De nieuwste aanwinst is een mooi ver zorgd vouwblaadje van het schilder achtige plaatsje Slenaken in Zuid- Limburg. Om zó naar toe te gaan, wanneer U die beeldige doorkijkjes en vergezichten ziet. Over heel Limburg zijn trouwens Camping-bungalow-Ho- tel-Pension en Restaurant-gidsen bij ons verkrijgbaar. Een beetje opgewekter geluid dan voorheen kwam van Theater Carré, dat na een zorgelijke periode de moeilijkheden te boven is gekomen wat betreft de opvoeringen van „My Fair Lady". U kunt tot en met zater dag 12 mei deze sprankelende musical nog gaan zien. Wij vertelden U al in een vorig VW-nieuws, dat kosten noch moeite zijn gespaard om een grandioos schouwspel te bieden. Naast het kostleijke spel krijgt het oog zo veel schoons te zien, dat het een be levenis wordt bij deze opvoering te genwoordig te zijn. U weet het: wij reserveren graag Uw plaatsen! Wèl zelf aan de balie komen, daar de Car ré-cheque, die U meekrijgt bij ons verrekend moet worden. Van de gezamenlijke streek-VW's der provincie Utrecht verscheen een uit gave, onderverdeeld in vier brochu res, over aHes wat men zoal kan mee maken in de Provincie Utrecht. Hier onder vallen dan: bezienswaardighe den, musea, kastelen, dierenparken en recreatiecentra, kampeergelegenheden of terreinen met bungalows of zomer huisjes en dan nog de overal in onze provincie gelegen zwembaden. Gaat U niet te ver van huis, of maakt U dagtochten, dan heeft U zeker goede steun aan dit verzamelde materiaal. En om met Soest te sluiten, binnen kort zal een aardig boekje verschijnen over de eigen gemeente. Het werd sa mengesteld door de heer B. J. van Os, met wie U als ombudsman misschien al eens kennis hebt gemaakt. Door dit boekje leert U wat meer over Soest en wij hopen dat het medio mei kant en klaar voor U beschikbaar zal zijn via onze balie. Leuk ook voor de scholieren, die ons voor hun werkstuk over Soest, vaak naar materiaal vragen. U hoort er nog meer over. En dan nog dit: geen zorg meer over geschenken, de kado-bon spaart U denken! Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld Argentinië: ms „K.I. Galczynski" (9/5). Australië: ms „Discovery Bay" (9/5). Brazilië: ms „KI. Galczynski" (9/5). Canada: ms „C.P. Discoverer" (9/5). Indonesië: ms „Hammonia" (7/5). Israël: ms „Zeebqrgh" (9/5). Japan: ms „Kitano Maru" (9/5). Kenya, Oeganda Tanzanië: ms „Wer- ner Seelenbinder" (11/5). Ned. Antillen: ms „Kreon" (8/5). Suriname: ms „Bennekom" (8/5). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W-Afrika: ms „Oranjeland" (9/5). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Mc Lean" (9/5). Vorige week donderdagavond gaf de Soester Orkest Vereniging onder lei ding van dirigent Willem de Vries, haar tweede concert van dit seizoen in de daarvoor bijzonder geschikte Pe trus en Pauluskerk te Soest. Een en ander ter opening van het creatief festival, Soestock II. Ruim tweehonderd aandachtige toe hoorders waren getuige van een zeer goed geslaagd optreden. Jammer, dat niet meer belangstellenden de kerk vulden. 't Is nog steeds een raadsel, hoe een krap twee jaar bestaand orkest, tot een dergelijk hoog muzikaal niveau kan komen en dan te weten, dat deze dertig musici doodgewone amateurs zijn. Als men echter weet dat deze amateurs, onder de bezielende leiding van hun dirigent, er alles opzetten om een goed concert te geven, door de afgelopen weken op zaterdagmorgen extra repe tities te houden, op Paasmaandag 's avonds repeteerden en de generale op de Ajax cupavond, dan is veel te verklaren. Na het vorige concert schreef een be kend musicus, na dit concert beluisterd te hebben „laten we dergelijke con certen niet te critisch beoordelen, 't is al mooi, dat er nog amateurmusici zijn te vinden, die iets anders willen spelen als popmuziek of dergelijks". Het concert begon met de uit drie de len bestaande Simfonie II van J. A. Benda en 't was direkt al raak. Zeer beheerst, zonder enige schroom, zette de dirigent zijn musici aan het werk en 't klonk allemaal prachtig van klank en stemming. Vooral het tweede deel, het Andante, vond een mooie vertol king met een afgewogen klankverhou ding in het hout-blazersregister. Vervolgens werd uitgevoerd het con cert voor strijkorkest van G. B. Lully, zeer ver doorgevoerde nuancering, waartoe dit werk zich bijzonder leent, en een prachtige afgewogen uitvoering. Het publiek bracht dan ook dirigent en orkest een dankbaar applaus. Na de pauze het optreden van de solist Piet Sprong, fluitist, lid van het orkest, die met een mooie sound en techniek „Dans van de gelukzalige geesten bal letmuziek uit „Euridice" van Chr. W. von Gluck met orkestbegeleiding ten gehore bracht. Het werd een zeer ge lukkige ontmoeting en de bloemenhul de voor de solist was zeer verdiend. Tot besluit stond op het programma de Symphonie KV. 132 van W. A. Mozart (3 delen). Het orkest was er nu helemaal in, een mooie uitvoering met prachtige mo menten en het was dan ook geen ver rassing, dat de toehoorders zowel di rigent als orkest een ovatie brachten, die dik verdiend was. Zeker ook de bloemen, die de dirigent in ontvangst mocht nemen. Dinsdag 1 mei was het vijftig jaar geleden dat de heren Jansen en v. d. Hoef ln Baarn aan de Middenlaan, tegenover het toenmalige Badhotel een autover huur- en autoreparatiebedrijf openden. Het bedrijf werd in 1925 verplaatst naar de Amsterdamsestraatweg en twee) jaar later naar de Amalialaan in de stalhouderij van het toenmalige hotel Zei ler. Daar is het bedrijf, dat toen de naam „Parkgarage" kreeg, sindsdien ge vestigd. Legde men zich in de voor-oorlogse jaren vooral toe op verhuur en repa ratie, na de oorlog groeide het uit tot een volwaardig autobedrijf, dat mede dankzij het exclusieve dealerschap van het Zweedse merk Volvo voor Baarn, Blaricum, Bunschoten, Eemnes, Laren en Soest thans een belangrijke plaats onder de autobedrijven in de regio in neemt. Het gouden zakenjubileum zal daarom dan ook niet ongemerkt' voorbijgaan. A.s. zaterdag 5 mei wordt in het be drijf een receptie gehouden, waar on getwijfeld velen de huidige eigenaar, de heer Th. K. J. Reismann, een schoonzoon van wijlen de heer v. d. Hoef, zullen komen feliciteren. Voor het twaalf man tellende personeel staat in de njaand september een boot tocht naar de Zweedse plaats Göteborg op het programma, waar o.m. een be zoek zal gebracht worden aan de Volvo automobielenfabriek. De Parkgarage heeft vele Baarnaren aan zich verplicht door tientallen jaren het ziekentransport te verzorgen. Daar moest in 1963 mee gestopt worden om dat het niet meer in te passen was in de bedrijfsvoering. Na de oorlog ging de heer v. d. Hoef zich meer toeleggen op de verkoop van nieuwe auto's. Reeds in 1947 werd de eerste Volvo verkocht en op 1 maart Niet dikwjjls zal een „eerste steen" zó nauwkeurig en precies gelegd zijn als zaterdag j.1. gebeurde voor het nieuwe clubhuis van de voetbalver eniging VVZ '49 op het gemeentelijke sportcomplex aan de Eemweg. De „legger", de heer A. van de Broek, mede-oprichter en thans nog secretaris van de voetbalvereniging, deed het minutieus en uiterst rustig als een „vakman", onder het toeziend oog van tientallen belangstellenden. Daaronder bevonden zich wethouder K de Haan, mevrouw B. van Asselt-de Vries en de heer K. Levinga van de Sportstich ting, dokter R. Buss en de heer B. van Os van het comité van aanbeveling voor het nieuwe clubhuis; de heer J. Elderman, voorzitter van de voetbal vereniging SEC; de heer W. van den Brink, voorzitter van de SPSV (t.z.t. mede-bespeler van het sportcomplex); de directeur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen en de heer A. v. d. Broek, hoofd van de plantsoenen dienst. Zij werden allen welkom ge heten door de heer H. Duit, voorzitter van WZ, speciaal de oprichters, de heren v. d. Broek, Morren en Van Gin- keL 24 jaar geleden werd de club opge richt door personeelsleden van Zonne gloren. Zij startten in de zomeravond- competitie, gingen daarna spelen in de zaterdagcompetitie en groeiden uit tot een vereniging met zeven senioren en dertien jeugdelftallen. „Te groot geworden voor de bescheiden accomodatie aan de Ferd. Huycklaan", aldus de heer Duit, „zal, dankzij de medewerking van de gemeente, het komend seizoen het sportpark aan de Eemweg bespeeld kunnen worden". De heer Duit bracht ook dank aan de velen, die de bouw van het clubhuis hebben mogelijk gemaakt. Voor de heer v. d. Broek had hij een zilveren trof- feltje als herinnering. Op zijn beurt dankte de heer Van de Broek, voorzitter Duit voor de talloze uren die hij met vele commissies aan VVZ en in het bijzonder aan de tot standkoming van het clubhuis had be steed. Hij zei blij te zijn een „staande" steen te hebben mogen plaatsen „er worden er ook wel gelegd", aldus de heer v. d. Broek, die hoopte dat het een mooi clubhuis zou worden. Vanavond, om 20.30 uur, wordt er een forum-avond georganiseerd onder voor zitterschap van Joop van Os (van de NOS) over het thema „Veranderingen in het onderwijs". Vier personen pro beren dan in het Artishock-gebouw de belangrijkste facetten, met name die welke speler in het basisonderwijs, uit te diepen en met hulp van de aanwezigen barder" te maken. De forumleden zullen in een korte inlei ding trachten hun eigen visie m.b.t. tot het thema te verduidelijken. Aan dit forum nemen deel: de heer J. Verwer, hoofd van de „Regentuuter" o.l. school in het Soesterveen, waar volgens een experiment wordt gewerkt; de heer H. Polderman, leraar aan de Vrije School te Zutphen, welke onder- wiisbeweging een zeer duidelijke en eigen visie heeft; de heer L. van Roos malen, socioloog, werkzaam in het vor mingswerk voor werkende jongeren en lid van het socialistisch onderwijsfront en de heer I. A. Verkruysse, directeur van de pedagogische academie te Amersfoort. Deze avond sluit aan bij de steeds dui delijker naar voren komende critischer houding- van mensen in en rond het onderwijs m.b.t. deze problematiek. „Onderwijs in het algemeen maar ze ker het basisonderwijs neemt t.a.v. onze samenleving een zeer belangrijke plaats in. Ieder zou zich daarom zijn betrokkenheid met deze materie bewust moeten zijn of worden", aldus André Oudheusden, directeur van Artishock, die alle leerkrachten en ouders heeft uitgenodigd aanwezig te zijn vanavond. Op het kruispunt Eikenlaan-Soester- bergsestraat kreeg de 38-jarige brom fietsster mevrouw A. E. M. W. uit Hilversum geen voorrang van de auto bestuurder E. M. (68) uit Soest. Zij kwam te vallen en werd met de ambu lance naar het ziekenhuis „Zonneglo ren" gebracht. De autobestuurder stak, komende van de Eikenlaan, de Soesterbergsestraat over richting Birkstraat en zag daarbij niet de voor hem van rechts komende bromfietsster, die richting Kerkstraat reed. Dokter Rip verleende eerste hulp. Met uiterste nauwkeurigheid legt de heer v. d. Broek de eerste steen voor het nieuwe clubhuis aan de Eemweg

Soester Courant | 1973 | | pagina 5