Overschot aan akademici iüfi Israël 25 jaar Tof. tyO w DE SPANDOEK- BEKLADDER PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL Veronica's VERONICA'S TIPPARADE VERONICA'S L.P. TOP 20 Jongerensoos aan de Molenstraat officieus geopend Geringe belangstelling voor „Chili-avond" bloemwerk ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen j. LUSTENHOUWER Jeugd vernield plantsoenen 4 Turken aangehouden Vleesverkoop Met de doctorsbul de W.W. in Vraag naar artsen en tandartsen blijft groot Promotie l.p. Yehudi Menuhin DE GOUDEN SNAAR Vernielingen aangericht Eiermarkt Chez nous Vous êtes Chez vous „De Kleine Witte" Voor de balie Vijf Soesterbergers koninklijk onderscheiden Herenkostuum-service MUteelmaÜ „De Gouden Snaar" (-) (-) (-) (-) (-> Herinneringen aan Fritz Wunderlish DE GOUDEN SNAAR Soester Courant van donderdag 3 mei 1973 Zaterdagavond j.1. werd de jongerensoos in het gebouw „De Praatpaal" aan de Molenstraat officieus geopend. Zelfs zonder dat er veel ruchtbaarheid aan deze officieuse ingebruikneming was gegeven, waren er 160 jongeren aanwezig. De muziek werd verzorgd door een uit vijf man bestaande groep „Nafta' uit Hilversum. De stemming op deze eerste avond was uitstekend en werd volop gedanst. Rock and rolt en shake waren favoriet. Ook zondagavond was er een redelij ke opkomst en zo mogelijk was de sfeer nog beter. Een discjockey zorgde voor de muziek. De sooscommissie was over beide avonden zeer tevreden; In een matig bezette expositiezaal van het Artishockgebouw hield de heer J. Bos uit Odijk dinsdagavond een inlei ding over Chili in het kader van de actie „Ik werk voor Chili". Hij schetste de moeilijkheden die de regering Al- lende sinds 1970 ondervindt op weg naar een socialistische maatschappij. In samenwerking met de P.v.d.A.-afdelin- gen, het Chili-comité, de wereldwin kels, het werktheater, Nivon, Sjaloom en de Moderne Jeugdraad wil de Evert Vermeerstichting met deze 1 mei-actie de internationale solidariteit met de arbeiders in Chili accentueren. De heer Bos noemde drie projecten waarvoor in Nederland gecollecteerd wordt: een tehuis voor kraamvrouwen, een scholingsproject in de buurt van Santiago en een financiële actie voor de televisiezender Kanaal 9. Na de pauze werd de film „Onderne ming en Ontwikkeling" van Peter Pen- narts en Jan Glissenaar gedraaid. Deze cineasten maakten deze proeffilm in opdracht van de internationale organi satie van protestant-christelijke en rooms-katholieke werkgevers in Europa en Latijns Amerika. De film werd af gekeurd omdat de werkgeversorganisa tie Uniapac het niet met de stelling- name van de filmers eens was. Teveel aandacht werd geschonken aan de coöperatieve vormen van industrialisa tie en arbeidsorganisaties in Zuid-Ame- rika. Daarna volgde nog een korte discussie met de heer De Jong. De avond in Soest werd georganiseerd door de P.v.d.A., de Wereldwinkel en Artishock in het kader van het Soestock-festival. bloemen en bloemsierkunst g. bax-swart van lenneplaan 58 telefoon 15886 alles verliep naar wens alhoewel er op meer publiek gerekend werd. De soos is alleen in het weekend voor publiek geopend; medewerkers kun nen echter ook door de week terecht en daaraan is nog gebrek. Het programma voor het komende weekend ziet er als volgt uit: vrijdag avond van 8 tot 12 uur dansen op muziek van de discjockey; zaterdag avond en zondagmiddag het zelfde programma als vrijdag en zondag avond is er undergroundmuziek te be luisteren. voor Soest, Soestdjjk en Soest-Zuid. Kolonfeweg 10 - Soestdfjk Tel. 2327, b.g.g. 03490-22444 Regelmatig komen klachten binnen over vernielingen, die door de jeugd wor den aangericht in groenstroken er plantsoenen. Voetballen is er de oor zaak van. Dat gebeurd ook regelmatig op de parkeerterreinen in het Soesterveen. De politie treedt er zoveel mogelijk tegen op, maar zij staat machteloos indien de ouders daaraan niet willen mede werken. Typerend is de houding van de ouders die zeggen verzekerd te zijn tegen eventueel aangebrachte schade aan de geparkeerde auto's. Aan de andere kant klagen anderen dat het voetpad tussen de woningen Colenso 172 en 174 gebruikt wordt door fietsers en bromfietsers. Zonder aller medewerking is het euvel echter mogelijk te bestrijden. Op een fabrieksterrein aan de Becke- ringhstraait werd bij controle van een daar geplaatste caravan drie Turken aangehouden, die niet in het bezit wa ren van geldige verblijfpapieren. De vierde Turk werd eveneens op de Bec- keringhstraat aangehouden, toen hij uit een taxi stapte. Zij zullen worden uit gewezen. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 151 tot en met 250. „Afgestudeerde rechtenstudent biedt al z\jn streepjesoverhemden aan in ruil voor goede baan." Deze advertentie stond onlangs in een studentenblad en illustreert op ironische wjjze een maatschappelijk probleem dat de komende jaren steeds beklemmen der zal gaan worden: een overschot aan akademici. Momenteel zijn er reeds zo'n kleine 2000 werkloze akademici, onder wie vooral veel juristen en schei kundigen. In de komende 15 a 20 jaar zullen in de grote meerderheid van de de studierichtingen overschotten ontstaan. Alleen voor aanstaande artsen vooral tandartsen ziet de toekomst er vooralsnog vrij zonnig uit. In 1968 voorspelde het Centraal Plan bureau reeds, dat het aanbod van aka demici in 1980 werd geschat op onge veer 130.000 potentiële beroepsbeoefe naars. Dit cijfer was op zichzelf al onrustbarend, want voor 130.000 aka demici zou er niet voldoende werk zijn. Men zou in elk geval met een over schot komen te zitten. Maar inmidddels heeft het Centraal Planbureau een nieuwe prognose gepubliceerd (in 1972) en die is nog veel schokkender. Vol gens deze prognose zou het aanbod van akademici in 1980 geraamd moeten worden op maar liefst 170.000 poten tiële beroepsbeoefenaren. Het verschil tussen de prognoses van 1968 en 1972 valt vrij eenvoudig te verklaren. Vooral in de eerste helft van de zestiger jaren was er een ster ke emigratie van Nederlandse akade mici, die vonden dat zij in het bui tenland aanzienlijk meer konden ver dienen dan in eigen land. Dat verklein de natuurlijk het aanbod van akademici op de Nederlandse arbeidsmarkt. Maar inmiddels zijn de lonen in Nederland enorm gestegen, veel akademici heb ben ervaren dat emigreren ook niet al les is en zodoende is de stroom van akademisch gevormde emigranten na 1968 vrijwel tot stilstand gekomen. Het gros van de afgestudeerden blijft nu in Nederland en moet werk hebben. Daar komt dan nog bij dat het aan tal eerstejaarsstudenten in een aan zienlijk sneller tempo is toegenomen dan in 1968 kon worden voorzien. Ieder jaar leveren de universiteiten een gro ter aantal afgestudeerden af. In de periode 1973-1990 zal het aantal be schikbare akademici stijgen van plm. 90.000 naar plm. 170.000. 1 op 4 werkloos? Wel kunnen er met betrekking tot de aanbodsontwikkeling van akademici in de komende jaren faktoren gaan mee spelen, waarvan het effekt nu nog niet valt te voorspellen. Zo is het een on duidelijke zaak of de verhoging van het kollegegeld tot 1000 zal ledden tot een vermindering van het aantal studenten. Ook een numerus fixus bij verschillende fakulteiten zou uiteinde lijk kunnen leiden tot een geringer aanbod van akademici. Als bovendien in de komende jaren zou blijken, dat vele akademici moeilijk aan de slag kunnen komen, dan 'zou hierdoor de animo om aan een universiteit of hogeschool te gaan studeren, ook kun nen afnemen. Anderzijds is het vrijwel zeker, dat in 1974 de studieduur zal worden ver kort. Vanaf 1978 zullen zich dan af gestudeerden op de arbeidsmarkt mel den, die anders nog twee jaar zouden moeten studeren. Gaan we er van uit dat de prognoses van het Centraal Planbureau niet te veel zullen afwijken van de werkelijk heid, dan bestaat de kans dat over een jaar of tien 1 van de 4 akademici in Nederland niet of zeer moeilijk aan de slag zal komen. Dat zal uiteraard een aanzienlijke verlaging van de sta tus van akademikus met zich mee brengen. Welke studierichting Voor de toekomst wordt met name op het terrein van de medische verzorging een hoger verzorgings-niveau dan het huidige als wenselijk gezien. Dat bete kent dat degenen die nu medicijnen of tandheelkunde studeren of in de ko mende jaren gaan studeren, in de pe riode 1980-1990 nog vrij gemakkelijk aan werk zullen komen. Maar dat kan zeker niet met zekerheid worden ge zegd van degenen, die andere studie richtingen kiezen. Reeds nu houdt bij voorbeeld het aanbod van juristen, scheikundigen en ekonomen geen ge lijke tred meer met de vraag naar deze kategorie afgestudeerden. Doch aller lei wijzigingen bij het voortgezet on derwijs (Mammoetwet1.) is bijvoorbeeld de vraag naar degenen, die een docto raal Franse taal en letterkunde hebben gehaald, aanzienlijk afgenomen. Enkele honderden leraren Frans dreigen zelfs zonder werk te komen of zitten al in de W.W. Ook voor het vak geschiedenis zijn de mogelijkheden niet bepaald rooskleu rig. Het aanbod van ingenieurs zal in de naaste toekomst (vanaf 1980 of daar omtrent) vermoedelijk ook groter zijn dan de vraag. De arbeidsmarkt voor biologen is nu al verzadigd. Ook af gestudeerden van de fakulteiten van de sociale wetenschappen zullen in de toekomst minder vlot werk vinden, een feit dat nog wel eens extra gememo reerd mag worden, want juist voor deze studierichting melden zich elk iaar meer studenten. Er bestaat dringend behoefte aan een studie over de behoefte op de arbeids markt in de komende jaren. Tevens zal moeten worden overwogen het vak kenpakket van degenen, die nu stu deren, zodanig te wijzigen, wanneer dit een beter aansluiting aan de behoefte tot gevolg heeft. Speelt Bach: Vioolconcert in A Beethoven: Vioolromance nr. 2 Vivaldi: Concerto Grosso in B Haydn: Vioolconcert in C ƒ«,- Stcenhoffstraat 15 - Tel. 12132 Onbekende jongelui hebben voor de tweede keer in korte tijd in de omge ving van Braamhage vernielingen aan gericht aan een aantal parkbranders. Ook werd aangifte gedaan van vernie ling van een ANWB-bord aan de Birk- straat. Vermoedelijk is door baldadige jeugd het bord losgeschroefd, danwel door schudden losgeraakt. De ANWB is hiervan in kennis gesteld. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 14,75 tot 16,50. Middenprijs 15,85. Prijs per kg 2,48. BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 ,Wat doet u voor de kost?" vroeg de politierechter als gewoonlijk. Dat vraagje levert nog wel eens verrassen de antwoorden op. Dit keer kwam er uit de mond van de verdachte een ?f klinkend: „Demonstreren." „O, u demonstreert op het Binnenhof. Voor hogere lonen en kleinere kleu terklassen en zoMet onderwijzers en met ambtenaren". „Nee, ik demonstreer met wasmachi nes." „Willen die óók beter betaald worden?" De jongeman met de afhangende haren zweeg hooghartig. Misschien begreep hij het grapje niet. De rechter trok sijn wijde togamouwen op om in de papieren op de groene tafel te kunnen bladeren. „Toch hebt u op die bewuste daj moeilijkheden gekregen door zo'n de monstratie „Dat was wat anders." „In het proces-verbaal staat toch, dat u demonstreerde door met een span doek te lopen, waarop onwelvoegelijke taal geuit werd. Dat was dan toch geen wasmachine die u omhoog hield „Het zal de vuile was geweest zijn die Ln de wasmachine moest," grinnikte de officier van justitie. „Dat was m'n werk niet. Dat was 'n optocht, „bromde het smalle jongmens met de langwerpige haardos. „Dat spandoek had u toch zélf beschil derd?" ,Ja, en wat zou dat?" „Dan was dat uw werk wèl. Bovendien liep u er mee op straat, dat wil zég gen in het openbaar." „Ik loop zo vaak op straat." Dus u stelde onwelvoegelijke en on zedelijke teksten ten toon in het open baar. Dat is aanstootgevend en ver boden." ,D'r is geen mens die zich daar aan jestoten heeft." „In uw kringetje en in die optocht niet, maar van de omstanders wèl. Dat is al bewezen, want die hebben de politie gebeld en die heeft u er uitgehaald met dat spandoek. Dat kon zo niet." „Ik zou niet weten waarom niet." „Normale mensen weten dat gelukkig wel en u zou dat ook kunnen weten als u een beetje gezond doordacht en rekening met de wet hield." ,De wet houdt ook geen rekening met mij." „O jawel, vandaag rekent de wet zelfs nog voor hoeveel u mag betalen en hoe lang u mag zitten op kosten van de staat!" „Maar de wet heeft nog altijd toegela ten dat ik te laag betaald werd en dat ik geen huis kreeg." „U kunt nooit te laag betaald zijn, want er zijn minimum-lonen. En als ik uw inkomen bekijk, zit u daar be hoorlijk boven!" „Dat ik daar boven zit, komt door m'n provisie, doordat ik zo hard werk. M'n eigenlijke basisloon is veel lager." „Wou u dan méér verdienen met stil zitten? Die provisie is toch de beloning voor het werken!" „En het huis -dan, waar ik uit moet omdat de huisbaas meer wil hebben terwijl ik niet meer kan betalen?" „Daar kunt u niet uit moeten, want er is huurbescherming. Door de wet. De huiseigenaar kèn u er niet uitzetten. Maar we dwalen af. Ik zal de getuigen horen." De getuigen verklaarden, dat er zulke vieze woorden op het spandoek van deze demonstrant stonden, dat zij blo zend de politie belden en hun kinderen verboden naar buiten te gaan. „Zélf stonden ze voor 't raam te ge nieten," smaalde de verdachte. De officier van justitie wenste, dat er paal en perk gesteld werd aan de wijze van demonstreren met beledigen de termen en schunnige taal. „Die kladderaars weten zelf niet wat ze neerkladden". En hij eiste ƒ100 of tien dagen. De demonstrpprder kreeg 't laatste woord. „Is er ook een we* inslag op m'n port kan verhinderen?" grijnsde hij. De politierechter knikje: Daarvoor zit ik hier. Dan kan ik de onschuldigen vrijspreken. En gezien uw inkomen: ƒ50,- of 5 dagen." AARDGAS. - De laatste tijd worden we weer enigzins geconfronteerd met de aardgaswinning (i.v.m. publikaties omtrent de hoeveelheid voorradig aardgas). Ik vraag mij echter af, of, wanneer men aardgas uit de aardbo dem weghaalt, er dan geen gevaar bestaat voor de toekomst: ik doel hier mee op instortingen (van de ruimte waar het gas zich eerst bevond), aard verschuivingen e.d. Antwoord: De geopperde mogelijk heid, als zou er bij het onttrekken van aardgas aan de bodem een va- cuum of een leegte ontstaan, die ge vaar voor de erboven wonenden zou kunnen opleveren, is gebaseerd op de foutieve gedachte, dat zou er zich er gens in de bodem een gasbel bevin den, deze na leegpomping, een leegte zou achterlaten. De toestand is in feite zo, dat het gas wordt ontrokken aan een poreus gesteente, waarvan de struktuur, na onttrekking van het onaangetast blijft. Er bestaat dus bij de aardgaswinning geen enkele mo gelijkheid tot aardverschuiving o.i.d. LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGE- RYCHWYRNDROBWLLLLANTYSI- LIOGOGOGOCH. In Engeland moet ergens een plaats liggen met de langste naam ter wereld en tevens de meest onuitsprekelijke. Kunt u mij deze naam opgeven en uit hoeveel letters bestaat hij? Antwoord: Deze plaatsnaam bestaat uit 58 letters en luidt: LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGE- RYCHWYRNDROBWLLLLANTYSI- LIOGOGOGOCH. De bewoners korten deze naam veelal af tot ILANFAIR. LUCHTFOTO. Ik zou graag van mijn bedrijf een luchtfoto willen laten maken. Kunt u mij helpen aan het adres van een firma die dit voor mij kan doen? Antwoord: Het door u gevraagde adres luidt: K.L.M. Aerocarto, Prinses Bea- trixlaan 7, 's-Gravenhage, tel. 070- 831900. DAUWTRAPPEN. Kunt u mij iets meer vertellen over het „dauwtrap- pen"? Antwoord: Het dauwtrappen is een oeroud gebruik, waarvan de tijd van ontstaan niet is na te gaan. Wel kan iets gezegd worden over de bedoeling ervan. Men geloofde namelijk in de toverkracht van dit dauwtrappen, ten bate van de gezondheid en de schoon heid. Oorspronkelijk had het meestal plaats op 1 mei, later op de le zondag in mei en ook wel op de 24e mei, de gedenkdag van Sint Jan de Doper, die samenviel met zonnewende, waarop in de oudheid vuren werden ontstoken waaraan reinigende kracht werd toege schreven. Ook heeft de Kerk in ver schillende streken dit oudheidense ge bruik doen plaatsvinden op Hemel vaartsdag, Pasen en Pinksteren. Hier uit blijkt wel, dat het dauwtrappen niet alleen op Hemelvaartsdag gehou den werd en dat er ook geen betekenis kan worden afgeleid in verband met de Hemelvaart van Christus. Ter gelegenheid van de verjaardag van ie Koningin zijn ook vijf Soesterber gers koninklijk onderscheiden: de ere medaille in zilver van de orde van Oranje Nassau ontvingen J. A. Geijten- beek, erelid en oud-penningmeester van de Muziekvereniging; C. Merts, voor zitter Muziekvereniging; adjudant-on derofficier J. Remijse (zwaarden); ad judant-onderofficier W. K. Monfils (zwaarden) en de eremedaille in brons Niet helemaal ongelijk heeft men als men zegt: „Middelman-Mode" zou Ser vice-Mode moeten heten", maar wat voor Middelman beslist niet overdre ven is, is de naamgeving „Herenkos- tuum-service", want wat betekent dat bij Middelman? U belt (02155) 12424 en een modedes- kundige van Middelman's „Herencos- tummservice" komt GRATIS bij U thuis om U een herencostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past. U ziet: weer zo'n echte Middelman service. Vijftien mei is het 25 jaar geleden, dat Ben-Goerion e%p dag na het beëindigen van het Britse mandaat de onafhankelijkheid van de staat Israël uitriep. Met een gingen de omringende Arabische staten tot militaire aktie over, maar de Israëlische troepen sloegen heldhaftig van zich af op een wijze die deed den ken aan de oudtestamentische wonderverhalen. Ook in 1956 en 1967 wist Israël de agressie van zijn Arabische buurlanden kundig te pareren. Niet ten onrechte heeft de Groningse socioloog prof. P. J. Bouman deze kleine Joodse staat ver geleken. met de tekenfilmheld Mickey Mouse, die als een dwerg tussen reu zen rondwandelt, gevaren trotserend en telkens op het uiste moment ont snappend. Het volk van Israël heeft bewezen over voldoende energie en idealisme te be schikken om alle tegenslagen glansrijk te doorstaan en dankzij de volharding en wijsheid van zijn leiders en de in breng van in alle delen van de wereld verworven vakkennis een vacuum van 2000 jaar op te vullen. Geen vrede in het Midden-Oosten Ook na de tweede wereldoorlog is het leven van 't Joodse volk - ook binnen het beloofde land een leven vol strijd gebleven. Vijfentwintig jaar geleden werd Israël gesticht. Het is ook een kwart eeuw geleden dat de Arabische legers het land aanvielen. Israël zege vierde toen: een bestand werd gesloten dat gunstig was voor het nieuwe land. Maar er is nooit een vrede gevolgd. Dé Arabische landen en de Joodse staat bleven met elkaar op voet van oorlog voortleven. In 1956 en in 1967 zou de strijd op nieuw ontbranden en weer werden de Arabieren, zoveel groter in aantal, overtuigend verslagen. Lang voor 1948 leefde in de Joodse wereld de zekerheid, dat de staat Is raël eens zou herrijzen. Toch werd Theodoor Herzl in 1897 nog maar door weinigen serieus genomen, toen hij zijn zionistische organisatie oprichtte. Zelfs in eigen krng onderschatte men toen nog de daadkracht en de pioniersdrang van de ambitieuze zionisten, die de mil joenen Joden over de gehele wereld een nationale woonplaats beloofden. En die woonplaats zou uiteraard Palestina zijn. De ineenstorting van het eens zo trotse Ottomaanse keizerrijk na de eerste we reldoorlog was een politieke faktor, die Herzl en zijn volgelingen in de kaart speelde. Onder het bewind van de ver kwistende sultan Abdoel Hamid II was ook Palestina, eertijds het „land van melk en honing" genoemd, meer en meer overgelaten aan het spel van eeuwenoude verwering. "Woestenij, moerassen, malaria, vervuilde steden, achter gebleven Arabische nederzet tingen vormden rond de jongste eeuw wisseling tezamen het beeld van Pa lestina. Onafhankelijk De eerste Joodse kolonisten vestigden zich gedurende de tachtiger jaren van de vorige eeuw. Maar vanaf 1920 kwa men jaarlijks 7000 landverhuizers bin nen. De meerderheid van de Palestijnse Arabieren schikte zich in deze situatie Tenslotte brachten de Joodse kolonisten een beetje welvaart, waarvan ook zij konden profiteren! In 1922 telde de Joodse bevolking van Palestina ongeveer 80.000 zielen. In l was, mede onder invloed van de jodenvervolging in Hitler's Duitslpnd, dit aantal gestegen tot 400.000. In de navolgende dertig jaar zou dit aantal meer dan vervijfvoudigen! Dubieus was de rol van Engeland, dat onder Ara bische druk reeds voor 1940 beloofde de Joodse immigratie te beperken. Na 1945 wilde Engeland het mandaat over Palestina opgeven. Aan de UNO werd gevraagd een nieuwe bestuurs vorm te koncipiëren. Maar de Joodse bevolking van Palestina wilde voortaan maar één ding: een onafhankelijke Joodse staat. De Arabieren waren hier tegen, zelfs in weerwil van het feit dat de Joden genoegen namen met een deel van Palestina (de rest ging naar Jor danië). Na de wapenstilstand begon de tragische uittocht van de Palestijnse Arabieren (zo rond 750.000), die gro tendeels in vluchtelingenkampen ge huisvest moesten worden. Wonder Onder de bezielende leiding van Ben Goerion kwam datgene tot stand, wat wel eens het „wonder" Israël" is ge noemd. In betrekkelijk korte tijd werd er in dit land op ekonomisch-, sociaal- en agrarisch gebied meer tot stand ge bracht dan in alle Arabische staten te zamen en deze prestatie wekt des te meer indruk als men bedenkt dat Israël, bedreigd als het voordurend werd door de omringende Arabische landen, een onevenredig groot deel van zijn nationaal inkomen aan defensie moet besteden. Als politieke machtskern heeft Israël, dat de zijde van het westen heeft ge kozen, grote betekenis voor de wester se wereld, omdat het land vrijwel de enige westerse faktor is in het politieke krachtenspel van het nabije oosten. De overwinning op de Arabieren (1967) heeft het aanzien van Israël in de we reld nog aanzienlijk vergroot en hopen- lijk de Arabische leiders het besef bij gebracht, dat via militaire akties de Joodse staat niet verslagen kan wor den. Integendeel, sinds de oorlog van 1967 houdt Israël gebieden bezet, die aan de Arabische staten (b.v. Jordanië) waren toegewezen. Zo is het oude Je ruzalem thans in handen van de Isra ëli's. Israël kan zijn vijfentwintig jarig be staan met trots vieren, maar zorgen blijven er genoeg. Van een vredelieven de ohuding van de Arabische buurlan den is nog niets te bespeuren, de Pa lestijnse guerrilla's oefenen nog steeds hun gevaarlijke terreur uit (denk aan de Olympische spelen in München!) en dat dwingt de jeugdige Joodse staat om een belangrijk deel van zijn na tionaal inkomen te blijven besteden aan zijn militaire paraatheid om ook de toekomst de onafhankelijkheid te kunnen waarborgen. DONDERDAG 3 MEI 1973 18-30-23.30 uur Volleybalcompetitle Nevobo 20.00 uur: Promotiewedstrijd. 20.00 uur: Beslissingswedstrijden: Olympia 7-SW 5 (H); Foxboro 1-SW 3 (D). ZATERDAG 5 MEI 1973 13.00 tot 18.00 uur: Badmintonwedstrijden - Chr. Verg. voor Lichamelijke Oefening „Excelsior" Baarn. 19.00-23.00 uur Competitiewedstrijden basketbal N.B.B. 19.00 uur: Red Stars A-Flux A (M); Red Stars B-Irene A (M). 20.10 uur: Red Stars I-ASV '68 I (H). 21.20 uur: Red Stars III-Flux I (D). 1 7) POWER TO ALL OUR Cliff Richard - Columbia 2 2) FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 3 (1) LE LAC MAJEUR 4 Mort Shuman_ - Philips 4 8) TU TE RECONNAITRAS 4 Anne-Marie David - Epic 5 3) GET DOWN Gilbert O'Sullivan - MAM 6 5) THE SHOW Dizzy Man's Band - Harvest 7 4) I'M JUST A SINGER (in a rock rollband) The Moody Blues - Treshold 8 (13) WOMEN FROM TOKYO Deep Purple - Purple Records 9 (12) DADDY'S HOME Jermaine Jackson - Tamla Motown 10 6) DOWN BY THE LAZY RIVER The Osmonds - MGM TWEEDLE-DEE In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 11 (26) 12 (9) 13 (10) 14 (18) 15 (30) 16 (15) 17 (16) 18 (11) 19 (-) (23) MAYBE TOMORROW, MAYBE TONIGHT Earth and Fire - Polydor PINBALL WIZARD/SEE IV FEEL ME The New Sekers - Polydor VERONICA VRIJ Ben Cramer - 11 Provinciën MY LOVE Paul McCartney Wings - Red Rose Speedway THE TWELFTH OF NEVER Donny Osmond - MGM HELLO HURRAY Alice Cooper - Warner Bros MY GIRL DONNA The Buffoons - CBS TIE A YELLOW RIBBON Dawn - Bell LYRICS Kayak - Imperial 21 (14) 22 (17) 23 (21) 24 25 (20) 26 27 28 (22) 29 (19) 30 31 32 (28) 33 (25) 34 (27) 35 (24) 36 (31) 37 (29) 38 (34) 39 (36) 40 (33) OH LORD Shocking Blue - Pink Elephant YOU SHOULD HAVE SEEN ME Long tall Ernie and the Shakers - Negram BAT-TE-RING-RAM Mouth MacNeal - Decca DIE BOUZOUKI KLANG DURCH DIE SOMMERNACHT Vicky Leandros - Philips BESAME MUCHO Apollo 100 - Pink Elephant ERES TU Mocedades - Omega Inter national SILVER MACHINE Hawkwind - United Artists Records MEIN SCHATZ DU BIST'NE WUCHT Chris Roberts - Polydor HOCUS POCUS Focus - Imperial I AM A CLOWN David Cassidy - Bell IK HOU VAN JOU Peter Waaldrecht - 11 Prov. CHANGE IT ALL Mac Katie Kissoon - Young Blood DE OUDE MUZIKANT Ben Cramer - 11 Provinciën OOH LA LA Bolland Bolland - Negram KILLING ME SOFTLY WITH HIS SONO Roberta Flack - Atlantic BLACKBOARD JUNGLE LADY Sandy Co ast - Polydor OH ELIZA Danny Cardo - Telstar BIANCA Freddy Breek - BASF CUM ON FEEL THE NOIZE Slade - Polydor WHISKEY IN THE JAR Thin Lizzy - Decca Stereo l.p. met o.a. Largo/Handel Wolgalied/Léhar Caro mio ben/Giodani Steenhoffstraat 15 - Tel. 12132 1 (-) 2 (4) 3 (25) 4 (11) 5 (13) 6 (14) 7 (15) 8 (20) 9 (24) 10 (30) 11 (28) 12 (17) 13 (-) 14 (16) 15 (18) NO MORE MR. NICE GUY Alice Cooper - Negram GOOD GRIEF CHRISTINA Chicory Tip - CBS Artone DER JUNGE MIT DER MUNDHARMONIKA Bernd Cluver - Dureco GRAND HOTEL Procol Harum - Bovema JAN KLAASSEN DE TROM PETTER Rob de Nijs - Phonogram HEART OF STONE Blue Ridge Rangers - Bovema ZOMERTIJD, WINTERTIJD New Four - Negram STUCK IN THE MIDDLE WITH YOU Stealers Wheel - Ariola HELLO, HELLO I'M BACK AGAIN Gary Glitter - Polydor IK BEN GEFRIT Gerrit Dekzeil - Polydor BEDANKT LIEVE OUDERS Vader Abraham - Dureco PROTEST Brabants Bont - Bovema YOU ARE THE SUNSHINE OF MY LIFE Stevie Wonder - Bovema CALIFORNIA SAGA Beach Boys - Negram TAKE ME HOME, COUNTRY ROADS Olivia Newton John - Polydor 16 GIVING IT ALL AWAY Roger Daltrey - Polydor (Tom) 17 (22) A VRIEND OF MINE Fields - CBS/Artone 18 (26) FLY A LITTLE WHITE DOVE FLY Mayflower - Bovema 19 ZO MOOI, ZO LANG, ZO HEET... Ciska Peters - Phonogram 20 (27) DRIVE IN SATURDAY David Bowie - RCA 21 (29) YOUR BOOK Free and Easy - Bovema 22 NATASCHA Cock van der Palm Bovema THE NIGHT THE LIGHT WENT OUT IN GEORGIA Vicky Lawrence - Bovema 24 BEAUTIFUL DAY BEAUTIFUL NIGHT Hurricane Smith - Bovema 25 SAW A NEW MORNING The Bee Gees - Polydor 26 IK HEB DE HELE NACHT Arne Jansen - Bovema 27 ANGELA The Blue Dlamonds - Phonogram 28 YOU WERE MY FRIEND Chi Coltrane - CBS VICIOUS Lou Reed - RCA 30 Hé, KOM AAN Dimitri van Toren - Bovema 1 (i) 2 (2) 3 (3) 4 4) 5 (5) 6 (6) 7 (7) 8 8) 9 9) 10 (10) 11 (12) BILLION DOLLAR BABIES Alice Cooper - Warner Bros. OSMONDS GEEATEST HITS The Osmonds - MGM „INTROSPECTION" Thijs van Leer - CBS THE DARK SIDE OF THE MOON Pink Floyd - Harvest HOUSES OF THE HOLY Led Zeppelin - Atlantic ATLANTIS Eart Fire - Polydor DON'T SHOOT ME, I'M ONLY THE PIANO PLAYER Elton John - D.J.M. THE BYRDS The Byrds - Asylum Records TURKS FRUIT Orkest o.l.v Rog. v. Otterloo- CBS UBERALL AUF DER WELT Freddy Breek - BASF GRAND HOTEL Procol Harum - Chrysalis 12 (11) WHO DO WE THINK WE ARE Deep Purple - Purple Records 13 (13) TAMLA MOTOWN IS HOT, HOT. HOT! VoL 4 - Div. Artiesten - Tamla Motown 14 (19) TOMMY Diverse Artiesten - Ode Recordi 15 (16) SWEETHEART OF THE RODEO The Byrds - CBS 16 (15) VICKY LEANDROS Vicky Leandros - Philips 17 (20) 16 HOLLANDSE HITS 8 Diverse Artiesten - Telstar Parade 18 FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 19 (14) NURSERY RHYMES Jaap Dekker Boogie Set - Imperial 20 WEERZIEN IN PANAMA Neerlands Hoop in Bange Dagen - Imperial

Soester Courant | 1973 | | pagina 7