Wijkraadsleden Eijpe, Bloemendaal nemen on tslag MikLmtr PUEM-chef Koninklijk J. H. van Dijk onderscheiden Vele ogen zien Uw vitrage... AUTORIJSCHOOL M. LOS Geen reehtstreekse verkiezing voor nieuwe wijkraad te Soesterberg Als U nieuwe vitrage op 't oog hebt moet U toch even weten dat de beste merken en de meest moderne dessins in veel variaties (ook in prijsveelzijdigheid) op Uw komst bij ons wachten. Kies met inzicht voor een mooier aanzicht. Collecte Astma Fonds van 7 tot en met 12 mei Brandpreventie voorlichting voor Soester Zakenkring voor snoezige baby-kledirig moet u naar: Voetbalwedstrijd om de „Gouden Artisjok" Gevonden voorwerpen KM Burgerlijke stand Zondagmiddag-concert in het Artishockgebouw Gewonde bij vechtpartij in Heksenketel V rachtauto-combinatie uit verkeer genomen UW SUCCES IS ONZE RECLAME ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL 19444 ALARM - TEL 14444 i Soester Courant van donderdag 3 mei 1973 De wijkraad heeft gisteravond met een kleine meerderheid (4-3) het door de heren P. Bloemendaal (PAK) en J. H. J. Eijpe (KVP) gelanceerde voorstel, voor 1974 te streven naar rechtstreekse verkiezingen van wijkraadsleden, verworpen. Men was het wel eens met de mening van beide voorstellers, dat er recht streekse verkiezingen moeten komen, maar de twijfel (van mej. H, Lensink, KVP) of het hiervoor niet te vroeg was en het bezwaar (van de heer A. Bosma, prot-chr.) tegen het passeren van de commissie, die momenteel een wijziging van de verordening op de wijkraad voorbereidt, waren de grootste struikel blokken. De door de heer Eijpe gevraagde stem ming leverde tenslotte drie stemmen vóór van beide indieners van het voor stel en voorzitter J. Veenendaal (VVD) op, en vier tegen: van mej. H. Lensink (KVP) en de heren G. M. J. van Aalst (WD), A. Bosma (prot.-chr.) en J. van Munster (PAK). De voorstemmers vonden het niet vol doende, dat het dagelijks bestuur van de wijkraad de brief van de heren Eijpe en Bloemendaal hadden doorge stuurd naar de commissie, die een wij ziging van de verordening op de wijk raad voorbereidt. De heer Bloemendaal had trouwens bezwaren tegen de wijze waarop hieraan gewerkt wordt. Hij zei, dat de voorzitter van de commissie, het gemeenteraadslid P. C. Pieren (PAK) zich in zijn meningsvorming over de wijzigingen laat leiden door wat hierover in de raad leeft. Daarom worden er geen wijzigingen aange bracht, die verder zouden gaan dan de raad wil. De heer Bloemendaal vond dit een foute handelwijze. „We hoeven botsingen met de raad niet uit de weg te gaan", vond hij. De heer Bloemendaal vond het verder onbegrijpelijk, dat de heer Pieren, die altijd de belangen van Soesterberg heeft nagestreefd, als voorzitter van de commissie, de wijkraad had verzocht het voorstel van hem en Eijpe niet over te nemen, omdat het niet haalbaar zou zijn deze wijziging op de verordening er in de raad door te krijgen. „De heer Pieren bewandelt hier een verkeerde weg. Hij heeft de fracties en de bur gemeester telefonisch gepolst wat zij haalbare veranderingen vonden en legt zich klakkeloos bij hun mening neer. Hij dar J naar de pijpen van de politie ke partijen in de raad. Ik vind dat hij zich er op deze manier erg gemakkelijk van af aakt", aldus het PAK-lid. Ondemocratisch In een toelichting op het voorstel zei de heer Etfpe, dat zijns inziens de com missie in tijdnood zou komen het voor stel in de nieuwe verordening te ver werken vóór de volgende gemeente raadsverkiezingen in juni volgend jaar. Er is nog nauwelijks een concept. Hjj noemde rechtstreekse verkiezingen een van de meest elementaire beginselen van de democratie en wilde, om de boot niet te missen, die nu vast rege len. Door de nieuwe wijze van kiezen hoopte hij op meer betrokkenheid van de bevolking bij het werk van de wijk raad. Bovendien zou men dan weten wie de Soesterbergse belangen behar tigen. De heer Bloemendaal constateerde dat er steeds meer om inspraak wordt ge roepen. Die kan door rechtstreekse ver kiezingen gehonoreerd worden. Nu is het zo, dat naar aanleiding van de uit slag van de gemeenteraadsverkiezingen de politieke partijen één of twee leden voor de wijkraad kunnen vragen. „Als je ja zegt, zit je er, en niemand van de bevolking weet er van. In deze tijd van openheid is het ondenkbaar, dat de wijkraad, die beweert zo dicht bij de bevolking te staan, zo ondoorzichtig wordt samengesteld", aldus de heer Bloemendaal. Hij vroeg zich af of de wijkraad volgend jaar weer zonder medeweten en inspraak van de bevol king in lkaar geknutseld zou worden. Als er geen duidelijke meerderheid voor het voorstel zou zijn, zou het voor hem persoonlijk onmogelijk zijn in de toekomst in de wijkraad te blijven zitten. De heer Van Aalst was het in principe eens met het voorstel, maar vroeg zich af waar de kandidaten vandaan moes ten komen. De politieke partijen kun nen immers kandidaten naar voren schuiven die niet eens lid van die partij zijn, zoals in het verleden is gebleken uit het lidmaatschap van een wijk raadslid. De heer Van Munster vroeg zich af of de bevolking het van belang zou vinden rechtstreeks te kiezen. Voorzitter Vee nendaal veronderstelde, dat ook andere groepen dan politieke partijen mensen naar voren zouden willen schuiven. Mej. Lensink liet weten, de door de heer Bloemendaal geuite verwijten aan de heer Pieren niet op zijn plaats te vinden. „Hij is de grote stimulator van de wijkraad geweest, hij laat zijn er varing met de wijkraden in Rotterdam meespreken". Dat de wijkraad destijds met kunst en vliegwerk in elkaar was gezet, vond zij niet zo'n bezwaar: men moest toch ergens beginnen. Zij dacht dat het nog te vroeg was om naar rechtstreekse verkiezingen te gaan en zag meer in een tussenoplossing, bij voorbeeld het benoemen van een wijk raad voor een kortere periode dan vier jaar. De heer Bloemendaal stelde, dat de be volking straks op kandidaten kan stem men, nu kiest ze niemand. De naar vo ren gebrachte bezwaren zag hij als praatjes voor de vaak. De heer Bosma daarentegen meende, dat de wijkraad geen besluit moest ne men buiten de commissie, de raad en b. en w. om. „We moeten niet het werk van de commissie torpederen". De heer Van Aalst zag daarnaast or ganisatorische moeilijkheden. „Als alle stemmen op één man komen, wat dan? En wie betaalde de propaganda?" De heer Bloemendaal vond dit flauwe argumenten om hiermee het voorstel te lijf te gaan. De heer Eijpe meende, dat het te laat voor 1974 zou worden als de commissie het voorstel in de nieuwe verordening zou verwerken. De heer Bosma kon zich overigens niet voorstellen dat de raad deze wijziging zou accepteren als hij wist dat de com missie buitenspel was gezet. Voorzitter Veenendaal tenslotte zei organisatori sche moeilijkheden te zien, maar stem de met de twee indieners van het voor stel toch vóór. Het mocht niet baten. Reconstructie Rademakerstraat Het wijkraadslid G. M. J. van Aalst (VVD) zal het college van burgemees ter en wethouders in kennis stellen van een zijns inziens formeel onjuiste han delwijze van de wijkraad. Ten aanzien van de reconstructie van de Radema kerstraat nam de raad destijds het be sluit, het „plan-C" - met extra slin ger - te kiezen. Dit gebeurde echter niet in een openbare wijkraadsvergade ring, er werden dan ook geen notulen van gemaakt. Om de wijkraad niet nog meer belachelijke te maken, wilde hij het besluit herroepen. Vijf van de ze ven leden waren van mening dat inder daad formeel niet juist was gehandeld en daarom werd opnieuw een besluit genomen, dat hetzelfde was als destijds. De heren Van Aalst en A. Bosma (prot.-chr.) waren de enige tegenstem mers. De heer Eijpe stelde, dat alle midden standers en bewoners na een toelichting op de drie mogelijkheden, unaniem voor het plan C kozen, zij het met een extra slinger. De wijkraad (alleen de heer Van Aalst ontbrak tijdens die voorlichtingsavond) besloot toen maar, direct het besluit te nemen hier ook mee in te stemmen. „Het zou juist be lachelijk zijn als we dit besluit nu on gedaan zouden maken", meende hij. Mej. H. Lensink (KVP): „We hebben toen direct gehandeld om de zaak niet te vertragen". De heer Van Aalst constateerde echter, dat er inmiddels onder de middenstan ders verwarring en onbegrip is gaan heersen over de juistheid van het „ja" tegen plan C. Daarom willen 21 mid denstanders opnieuw een bespreking over de plannen met de wijkraad. Die ging hiermee even tevoren akkoord. De heer Eijpe gaf als zijn mening, dat plan C niet zo definitief is dat er niet meer mee gespeeld zou kunnen worden. Hij verwachtte, dat wat de details en de uitwerking betrof de middenstan ders van de Rademakerstraat nog wel benaderd zouden worden. De heer Van Aalst herinnerde eraan, dat was overeengekomen dat de wijk raad een besluit zou nemen in een openbare vergadering, na de voorlich tingsavonden voor middenstanders en hevolking. Nu 21 middenstanders er nog eens over willen praten, diende er zijns inziens een goed besluit te wor den genomen. „Het is voor de midden standers een levensbehoefte, de kwestie vraagt een leskundig inzicht" vond hij. Daarom wilde hij een deskundige aan trekken van het Koninklijk Verbond van Ondernemers. De heer Eijpe vroeg zich af of de mid denstand destijds niet al te vlug „ja' tegen het plan had gezegd. De heer P. Bloemendal (PAK) stelde, evenals mej Lensink en de heer Eijpe, voor om het besluit nu te nemen. De heer Van Aalst had hiertegen bezwaar, omdat dit voor stel niet twee dagen vóór de wijkraads vergadering bij de leden bekend was. Overigens was hij ervan overtuigd, dat plan C het minst gelukkige plan was. Tijdens de politieke soos van de samen werkende christelijke partijen is deze mening ook naar voren gekomen. Het WD-lid wilde pas na een nieuwe ver gadering met de middenstand een be sluit nemen; de heer Eijpe vond dit een loopje nemen met de destijds door de middenstand en de wijkraad kenbaar gemaakte mening. Het kwam tenslotte toch zover, dat er gestemd werd. Mej. Lensink en de heren Van Munster, Veenendaal, Eijpe en Bloemendaal spraken zich uit vóór plan C, de heren Van Aalst en Bosma verklaarden zich tegen. Bestreurenswaardig Nadat voorzitter J. Veenendaal (WD) de brief had voorgelezen die burge meester en wethouders enige tijd gele den aan de wijkraad schreven en waar in zij zeiden de mening van de wijk raad te kunnen delen, dat ook plaatse lijke bedrijven een kans moeten heb ben (bijvoorbeeld bij aanbestedingen en aanbiedingen voor inlichting van ge bouwen) zag de wijkraad er vanaf, het voorstel van de heer G. M. J. van Aalst (VVD) te steunen, om het college hierover nogmaals te schrijven. De heer Van Aalst zei over de wijze van aanbesteding van de brandweer kazerne, dat een openbare aanbesteding iets anders is dan hier is gebeurd. „De selectie binnenskamers lijkt op wille keur. Vijf aannemers had ik zelf ook wel bij ekaar kunnen zoeken". Hij zei dat het om gemeenschapsgelden ging en dat Soesterbergse bedrijven daarom bij voorrang in aanmerking zouden moeten kunnen komen voor de inrich ting van de kazerne. Voorzitter Veenen daal zei, het ook niet eens te zijn ge weest met de wijze van aanbesteding, die hij „betreurenswaardig" noemde. De heer J. H. J. Eijpe (KVP) zag daarentegen in dezen geen taak voor de wijkraad. Tenslotte moet toch de gemeenteraad het beleid van b. en w. toetsen. Bezwaar had hij tegen het „bij voorrang". Iedereen moest gelijke kansen hebben, vond hij, en de laag ste inschrijver zou de order moeten krijgen. a De heer A. Bosma (prof. chr.) vroeg zich af: „Zijn de Soesterbergse midden standers dan zulke domme jongens? Moeten wij als wijkraad voor hen in de bres springen? Het kan best zijn dat de Soesterbergse middenstand er geen belang bij heeft of niet aan de eisen kan voldoen". Iedere middenstander moet zijn eigen boontjes maar doppen, vond hij. Mej. H. Lensink (KVP) voel de er niet voor, naar aanleiding van het onderwerp brandweerkazerne weer een brief aan b. en w. te schrijven. Geen bezwaar had ze tegen een brief, waarin in het algemeen erop werd aan gedrongen de plaatselijke middenstan ders een kans te geven. De wijkraad vond dit uiteindelijk toch overbodig, gezien de opmerking hierover in de laatste brief van burgemeester en wet houders. Ondeskundig De wijkraad zal in een brief aan bur gemeester en wethouders bezwaar aan tekenen tegen het met potlood bijge schreven woordje „ondeskundigheid in een brief van de commissie grondbe drijf en uitbreidingsplan naar aanlei ding van opmerkingen in de wijkraad over de gang van zaken met betrekking tot de Egghermonde-plannen. Tevens zal daarin worden gevraagd om elk lid een afschrit te geven van het door b. en w. opgestelde overzicht hierover. De heer G. M. J. van Aalst (WD) be greep niet waarom de wijkraad on deskundigheid werd verweten. „Wij hebben alleen het antwoord van gede puteerde staten op vragen van een sta tenlid gebruikt." Hij vroeg zich dan ook af, wat de opmerking inhield: „De commissie grondbedrijf en uitbrei dingsplan is anders geïnformeerd dan in persberichten tot uitdrukking komt". De persberichten, zo had hij geconsta teerd, waren het letterlijke antwoord van g.s. Ook de heer P. Bloemendaal (PAK) vond de aanmerking volkomen ongegrond. „We hebben het recht om kritische vragen te stellen. Dan moet men niet gelijk gaan schermen met „ondeskundigheid", vond hij. De heer Van Aalst zei nog, de concept brief te hebben gelezen, en daarin kwam het woord „ondeskundigheid" niet voor. De heer Bloemendaal zei overigens, niet te geloven dat er met betrekking tot de Eggermondeplannen fouten waren gemaakt door het ge meentebestuur. Wel meende hij, dat er verkeerd getimed was, waardoor ont eigen in gs- en bestemmingsplan door el kaar kwamen te lopen. Voorzitter J. Veenendaal (VVD) vroeg zich tenslotte af of het wel juist was geweest nu al huizen aan de Amers- foortsestraat dicht te spijkeren in af- wachting van realisering van Eggher- monde. Hij meende, dat er best nog woningzoekenden aan onderdak gehol pen hadden kunnen worden in deze huizen. Bedanken Tijdens de rondvraag kreeg de bewo gen vergadering nog een onverwachte wending. heer Eijpe bestuurslid van is). Hijhad waarin hij schreef dat hij zich niet langer kon verenigen met de gang van zaken binnen de KVP, zowel op lande-* lijk als op afdelingsniveau (waar de heer Eijpe bestuurslid is). Hij had daarom het lidmaatschap van zijn par tij opgezegd en zijn plaats in de wijk raad ter beschikking gesteld van het afdelingsbestuur, dat er prijs op stelt dat een ander zijn plaats gaat innemen namens de KVP. De heer Bloemendaal, met de heer Eijpe een voorstander van rechtstreekse verkiezing van de wijkraadleden door de Soesterbergse bevolking, bedankte wegens de gang van zaken in de wijk raad. Zij zullen de wijkraadsvergadering niet meer bijwonen. Formeel blijven zij evenwel lid, omdat volgens de wijk raadsverordening eerst voorzien moet worden. Vanaf de publieke tribune hekelde me vrouw I. Hohner-Apeldoorn (bestuurs lid van de WD en partijgenote van de heren Veenendaal en Van Aalst), een trouw bezoekster van de wijkraadver gaderingen, de hele gang van zaken. Zij twijfelen aan de competentie van alle wijkraadleden en raadde hen aan ge meenteraadsvergaderingen te bezoeken om te leren hoe men vergaderen moest. Daarop blies de heer Bloemendaal stoom af, die ondermeer de ondemo cratische wijze van verkiezing van de leden en de „waardeloze" tegenargu menten op zijn voorstel noemde. WONINGITEXTIEL TORENSTRAAT 19 - SOEST Voor een zeer geïnteresseerd gezelschap, hoofdzakelijk bestaand uit personeels leden van Soester bedrijven die zijn aangesloten bij de Soester Zakenkring, maar daarnaast ook enkele verzekerings-experts, hielden de heren J. Groart en A. Timmer, respectievelijk brandweercommandant en preventie-officier, een inleiding over brand en aanverwante zaken. de brandweer het gebruik van moei lijk brandbaar materiaal voorschrij ven, het aanleggen en duidelijk marke ren van vluchtwegen e.d. De heer Timmer noemde het zeer ge lukkig dat steeds meer bedrijven er toe overgaan een eigen bedrijfsbrand weer in te stellen. Hij merkte daarbij echter op dat zijnsinziens het personeel van deze brandweer rechtstreeks con tact met de directie van het bedrijf moest kunnen hebben, waardoor aan schaf van materiaal en oefeningen ef fectiever zouden kunnen verlopen. Naar zijn mening schortte het juist hieraan nog dikwijls. Wat de instructie en verdere informa tie van de bedrij fsbran dweren betrof was de Soester brandweer steeds be reid de helpende hand te beiden. Na deze inleiding volgde een rondgang door de brandweerkazerne. De avond werd besloten met een vragenuurtje, waarin ook de verzekeringslieden aan hum trek kwamen. De heer Timmer zette zijn aandachtige gehoor uiteen hoe de Soester brand weer is georganiseerd en wat haar taak Daaronder vallen ook heel wat da gelijkse gebeurtenissen, die niets met brand te maken hebben, zoals liften op gang brengen, auto's uit de sloot halen, deuren openen, wegen schoonspuiten e.d. Al dit werk wordt door vrijwilligers gedaan, die voor wat de brandbestrij ding betreft een langdurige opleiding moeten volgen. De heer Timmer besprak vervolgens de brandmelding, de alarmeringsmid delen om daarna te komen op de brandpreventie. Deze begint bij de bouw van een bedrijf, waarvoor de overheden een zeventiental wetten ter beschikking staan, zoals hinderwet, bouwverordening, brandverordening enz. Aan de hand van deze wetten kan BLIJETIJDS BABY- EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG11 - SOEST - TEL6286 Zaterdagmiddag, 2 uur, zal Artishock voor de derde maal, dit keer op het K.P.S.-veld bij het paleis, tegen de Turken voetballen om de „Gouden Artishock". Reeds twee keer verloor de Kunstenaarsvereniging. Marga van Arnhem verricht de aftrap. Jan van Steendelaar is scheidsrechter. De opstelling van Artishock: Ben Joos- ten, Herman Joosten, Jan Visser, Al- fons de Vries, Wim Lichtveld, Hans Zabel, Paul Jansen, Roland Thellier, André Buys, Jules Havermans en Gé Wildenburg. Reserve: Wim Jansen. Verzorgster: Atie Lichtveld. P.V.O. Een opmerking dat de brandweerlieden bij het uitoefenen van hun taak nogal ruw tekeer gaan, werd door de heer Timmer weerlegd, die daarvoor enige praktijkvoorbeelden aanhaalde. „Wat zou het resultaat zijn als de brandweer niet kwam?", zo vroeg de heer Timmer. Hij gaf zijn toehoorders in overweging eens te bezien wat er in eigen woning aan brandpreventie gedaan kon wor- den. Namens de Soester Zakenkring bood de heer J. Spiering de brandweercom mandant en de brandpreventieman een cadeaubon aan. 1.300.000 Nederlanders lijden aan astma of een andere, daarmee verwante aan doening van de luchtwegen. Samen worden die ziekten aangeduid als Cara. 1.300.000 Nederlanders hebben, in meer of minder ernstige mate, moeilijkheden met hun ademhaling. Velen worden er invaldie door (13 °/o van alle invaliden) en moeten vaak hun werk verzuimen (20 van het totale ziekteverzuim). Velen sterven eraan: Cara is de derde doodsoorzaak in ons land. Het Nederlandse Astma Fonds heeft tot taak, de strijd tegen deze volks ziekte te bevorderen, te coördineren en te financieren. Het is ieder jaar weer de grote zorg van het Nederlands Ast ma Fonds, om het nodige geld bij el kaar te krijgen. Voor een (klein) deel komt dat uit overheidssubsidies, voor een ander deel uit giften van bedrijven, instellingen en particulieren, maar voor het grootste deel krijgt het Nederlands Astma Fonds zijn geld uit de jaarlijkse collecte. Daarom doet men een beroep op u om deze collecte, die dit jaar wordt gehou den van 7 tot 13 mei, tot een succes te maken. Als u bedenkt, dat één miljoen gulden voor 1.300.000 patiënten in feite nog maar nauwelijks 80 cent per pa- De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: zonnebril, dameshorloge, zak mes, portemormaie met inhoud, arm bandje, trekstang van vrachtauto, di verse sleutels, overal, kinderfiets, bank biljet en damesfiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. DOLFIJNENSHOW ROBARIUM ONDERWATER-PANORAMA in het grootste overdekte I 6 voorst. Doltijnenstadion ter wereld I per dag tiërrt is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer veel nodig is. In ons aller belang is het nodig, dat de bestrijding van de volksziekte astma mede door uw bijdrage steeds beter, kan worden gevoerd. Voor nadere informatie kunt u zich in verbinding stellen met mevrouw G. Hoegen Dijkhof, Julianalaan 46, tele foon 12428. GEBOREN: Astrid Heieen, dochter van D. E. van Onselen en W. H. Kokje. Kim Nina Simone, dochter van J. J. van Woer- kom en A. Jansen. Natastja, dochter van Rab en W. M. Deijkers. Patrick Daniël, zoon van H. A. Kieboom en H. M. Oosterman. Allard Pieter-Jan, zoon van A. Faas en M. Wagenaar. Sylvia, dochter van C. L. Groen en N. S. G. Scheuter. Alexandra Fran- cisca, dochter van F. M. Aartsen en H. C. Odijk. Ingeborg Louise Esme- ralda, dochter van C. J. Baars en J. Koudijs. Lucas Petrus, zoon van L. A. van de Wakker en R. H. A. van de Cotenlet. Tamara, dochter van C. Jutte en M. A. C. Scholten. Christiaan Johannes, zoon van A. G. van Apeldoorn en C. E. van der Maas. GETROUWD: Arie Pieter Breukel en Clasina Johan- na Cornelia van der Meij. Ludovicus Josephus Hoedemaker en Elisabeth Pe- tronella Hillegonda Maria Epskamp. Sake Jocab Bijlsma en Bianca Yvonne Smoorenburg. Robert Gerard Maria van Hall en Maria Richarda van den Breemer. Bart Henderik de Graaf en Alida Johanna van der Schans. ONDERTROUWD: Robert Willem Lodewijk Veldman en Marijke Lucia Carolina Kersten. OVERLEDEN: Johan Jan van der Vegt, echtgenoot van H. W. Kerkhof. Aicha Anouar, echtgenote van E. G. Badouri. Ma- rianne Bal. Johann Friedrich Bar- tels. Maria Antonia van der Broek, echtgenote van J. A. W. H, Nikijuluw. Lesina Zuiderbaan, weduwe van K. S. de Jong. Willem Kraaijenhagen, weduwnaar van M. Middelman. Gerben Terpstra, echtgenoot van B. Bokma. Louisa Sophia Veenendaal, weduwe van W. van Voorthuijsen. Femia Albertha Staal. Het traditionele kamerconcert in de expositiezaal van het Artishock-gebouw op de eerst zondag van elke maand vormt dit keer de feestelijke afsluiting van het Soestock Il-festivai. Op zondagmiddag 6 mei a.s. concerteren in het Artishock gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest Wendy Pitt, viool en Harry Schram piano. Het programma bestaat uit een sona tine (1957) van Ton de Leeuw, de 1ste sonate van Paul Hindemith, de 2dè sonate van Albert Roussel en de 3de sonate van Joh. Brahms. Toen Wendy Pitt in 1964 bij Arthur Grumiaux haar studie vervolgde, had ze al geruime ervaring op het concert podium in Nieuw Zeeland bij het NZBC-symfonie orkest opgedaan. Van 1967 tot 1971 werkte zij bij de NOS o.a. in het Radio Filharmonisch Orkest als eerste violiste en in kleine ensembles als soliste. Nu heeft haar voorliefde voor kamermuziek haar doen besluiten zich toe te leggen op muziek met klei ne bezetting. Harry Schram heeft vanaf het begin van zijn pianostudie het samenspel voorop gezet. Studeerde daarom bij Herman Uhlhorn en Frits Knol piano en ensemble aan het Utrechts Conser vatorium, In Berlijn deed hij piano en liedinterpretatie en volgde bij Gerald Moore een cursus. De afwerking van zijn pianospel Is gelegd in handen van Marinus FÜpse. Er is deze zondag geen poppentheater. Het laatste concert van dit seizoen vindt plaats op 3 juni. Om 8 uur avonds. De heer Sprong, voorzitter van de Mid- [speelt de beide volksliederen, denstandsvereniging, deelde mee, dat na bespreking met deskundigen van de KVO en gemeentewerken, opnieuw een vergadering met de wijkraad wordt ge houden. „Beter nu nog drie maanden of een half jaar wachten met de uit voering van de reconstructie van de Rademakerstraat, dan er later spijt van hebben", zei hij. In het afgelopen weekend heeft de 19- jarige G. D. uit Soest hoofdwonden opgelopen bij een vechtpartij voor de discobar „De Heksenketel" aan de Bur gemeester Grothestraat. Het slachtoffer was met zes vrienden door de portier de toegang geweigerd. Ze namen dit niet, waarna over en weer klappen vielen. D. kreeg daarbij een klap met een fietsketting op zijn achterhoofd. Hij moest per ambulance naar Zonnegloren worden gebracht. Het is niet duidelijk geworden wie hem de klap heeft gegeven. Deze happening is georganiseerd in samenwerking met de heer Endedijk van de Werkgroep „Buitenlandse Gast arbeiders", een afdeling van de Stich ting Eemland. De bemanning van een surveillance auto van de politie hield tijdens een routinecontrole op de Birkstraat een trekker met oplegger aan. De bestuur der R. B. uit Amersfoort had geen an dere papieren bij zich dan alleen een registratiebewijs. De gegevens kwamen echt niet overeen met de gegevens van de opleger. De politie hield hem aan omdat op de oplegger de kenteken plaat ontbrak. Later op de dag kwam een andere sur veillance-ploeg de vrachtwagen op nieuw tegen, nu met een andere trek ker ervoor. Omdat ook de hierbij be horende registratiegegevens niet klop ten, werd de combinatie voor nader onderzoek in beslag genomen. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wtf lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Tijdens zijn afscheidsreceptie als dis- tricts-chef van de Puem is de heer J. H. van Dijk onderscheiden met de gouden medaille van de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Dijk, die na bijna 40 dienstjaren, op 1 mei met pensioen ging, ontving de onderscheiding uit handen van de burgemeester. In haar toespraak schetste de burgemeester in het kort de loopbaan van de heer Van Dijk, die in deze veertig jaar een bliksem-carrière maakte en van me- teropnemer opklom tot rayon-chef. Na als zodanig ook in De Bilt werkzaam geweest te zijn, werd hij overgeplaatst naar Soest, waaronder ondermeer het paleis Soestdijk resorteerde. De burgemeester memoreerde de bij zonder goede contacten tussen de schei dende Puem-functiona ris en de ge meente en de bewonderenswaardige wijze waarop hij zijn taak steeds had verricht. In verband met zijn vele verdiensten voor de gemeenschap werd hem de Koninklijke onderscheiding ver leend. Namens de Puem bood de directeur van het electiciteitsbedrijf, ir. L. van de Koogh, zijn gelukwensen aan. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer bracht de felicitaties over van het Soester politiekorps en liet deze ver gezeld gaan van het korpsembleem en een foto van het „geïllumineerde" pa leis Soestdijk. Op de buitengewoon druk bezochte receptie, welke in het café-restaurant Soestduinen gehouden werd, gaven plaatselijke autoriteiten, installateurs en tientallen collega's acte de presence. Vele cadeau's werden de scheidende Puem-chef overhandigd. De heer v. D(jk ontvangt uit handen van de burgemeester de koninklijke onderscheiding ÏWJV. i

Soester Courant | 1973 | | pagina 9