Voetballende kunstenaars verliezen van dito Turken KRUISWOORDPUZZEL Wiewei Keukens Nieuw-Loosdrecht SOESTER COURANT MEER DAN 8000 LEZERS Paar Keuken-exclusieve punten van Wiewei „Gouden Artisjok" voor de gasten V.V.V.-NIEUWS Werkgroep Zuidelijk Afrika in open brief aan Philips „Trek investeringen terug" Betrouwbaarheidsrit „S.P.S.V.-'73" de bondsspaarbank DOLFINRRIUm Tuinplanten ontvreemd Zaterdagmiddagmuziek in Utrechtse Domkerk Vlaggemasten knapten af door de wind Natuurwandeling Gereedschap ontvreemd nobilia ES gaggenau <ü'uui.-i.iii-iu Oplossing kruiswoordpuzzel vorige week Tijdens proefverlof auto gestoleD Soester Courant van donderdag 10 mei 1973 Artlshock mag dan barsten van kunstenaarstalent, veel voetbaltalent heeft de vereniging niet. De enkeling die weet hoe het spel gespeeld wordt, verstaat de kunst van het voetbal niet. Die conclusie is niet moeilijk te trekken na de derde achtereenvolgende nederlaag van Artishock tegen een elftal van Turkse werknemers. Zorgde de eervolle nederlaag van vorig jaar voor optimisme in het kunste naarskamp, het was zaterdag op het KPS-terrein al snel duidelijk, dat de withemden de Gouden Artishock op nieuw naar Het Witte Huis moesten laten gaan. Het werd een 11-5 neder laag, en zou keeper Herman Joosten in een andere vorm hebben gestoken, het zouden heel andere eindcijfers zijn ge weest. Er waren niet voldoende plaatsen op de tribune voor al het publiek. De elftallen presenteerden zich aan de toeschouwers, waarna de muziekver eniging PVO, die samen met het ma- jorettenkorps voor het intermezzo had gezorgd, het Turkse volkslied en het Wilhelmus speelde. De Turkse aanvoerder, die de toss won, koos de wind in de rug. Artishock mocht dus aftrappen en liet dat over aan Marga van Arnhem, presentatrice van het NOS-televisieprogramma Studio Sport, die er trouwens voor uit genodigd was. Met in haar hand een bos tulpen, aangeboden door AS-aan- voerder Herman Joosten, bracht ze mét een ferme trap binnenkant rechtervoet de bal aan het rollen. Het - vooral dankzij de aanwezigheid van PVO - talrijke publiek is van re gen verstoken gebleven, of men zou van een doelpuntenregen moeten spre ken. Voordat Wim Lichtveld zijn hoofd deksel, een halve bal, bij een kopbal was kwijtgeraakt, was het al 1-0. De Turken scoorden uit een strafschop, toegekend wegens hands. Na 2-0 slaag de Ger Wildenburg erin 2-1 te scoren, maar daarmee 'yvas voor rust de Arti- shock-koek op. André Buys had veel last van de wind; telkens als hij een sprint wilde in zetten, woei zijn baard voor de ogen. Ton Paauw hield zich in de eerste helft bijna uitsluitend bezig met het ophalen van zijn kniebroek en Wim Jansen had beter iets vroeger naar bed kunnen gaan. Met de rust was de stand al 8-1 voor de Turken. In de kleedkamer van Arti shock werd overwogen om de pas poorten te controleren of om een do- ping-controle aan te dringen. Wat dit laatste betreft kwam men echter tot de conclusie dat de wind de oorzaak was van de doelpuntenhonger van de Turken. Ben Joosten hoorde dit alles gelaten aan, zittend op de grond met de voeten op de massagetafel. „Gezien op t.v.", zei hij. In de tweede helft werden de Turken goed in bedwang gehouden; Jan Vis ser, voor rust een eenzame spits, kreeg wat meer ruimte en dat serulteerde al 3 minuten in een voorzet, waaruit Wildenburg 8-2 scoorde. Hij maakte er zelf 9-3 van en uit een voorzet van hem lepelde één van de Turken de bal in eigen doel. Hij zag toen net zo veel als Visser, die bij een duel zijn Twee mooie Bloesemroutes saamge- bracht in een vouwblad met de daar bij behorende beschrijvingen bracht de ANWB in druk ten behoeve van allen, die deze komende tijd willen genieten van het stralende lentefestijn dat aan struik en boom gevierd wordt. Op twee kaartjes is het traject afge beeld, wat U helpt bij het volgen van de juiste route. Ondertussen zond het Algemeen Bu reau voor „Toerisme de gemakkelijke „trip-krant", die goede diensten be wijst bij het „Er op uit in eigen land". Dat alle provincies belangrijk zijn en rijk aan bezienswaardigheden, komt U door deze krant te weten. Door diverse VW-arrangementen is er van alles waar te nemen, waardoor het dagje-uit U in staat stelt het onderste uit de kan te halen. En voor de kinderen zijn er dan nog de speciale redukties. Zoals U misschien al heeft gelezen is er door een gezamenlijke medewerking van de Bond Heemschut (Amsterdam) WV 't Gooi (Hilversum) en de Stich ting „Vrienden van de Vesting Naar- den" een fraaie folder uitgekomen over de stad Naarden. De Bottelaars van de Nederlandse Coca-Cola bieden U deze folder aan en wanneer U enigszins geschiedkundig geïnteresseerd bent dit mooie, oude stadje, laat dan de kans niet voorbijgaan dit vouwblad bij ons te halen. Fraaie foto's en goede tekst vertellen U over de schoonheid en de belangrijkheid van het Naarden, dat niet alleen beroemd is geworden door de Mattheus Passion. Over een andere stad verscheen in middels ook al zo'n beeldig verzorgd vouwblad. Misschien heeft U er nooit over gedacht uw vakantie door te bren gen in Oldenzaal. Wanneer U ziet, wat men U daar kan bieden, zult U niet aarzelen met eens een aantal dagen te gaan doorbrengen in „Oldenzaal, gast vrij in 't groen". Eerst die fraaie folder komen halen natuurlijk! En dan nog ditWeet U niet welk kadootje het moet zijn, een KADO BON doet het altijd reuze fijn! Spelmoment uit de wedstrijd tussen de in Soest wonende Turken en in Soest wonende kunstenaars. bril in twee stukken zag vallen. De eindstand bleek tenslotte 11-5 te zijn. PVO beleefde dat niet mee, want na de muziekale optreden in de rust, sa men met het majorettenkorps, ver dwenen de muzikanten. Voor hen zat er toch geen muziek meer in. De werkgroep Zuid-Afrika uit de provincie Utrecht, waaronder de groep uit Soest, vraagt de directie en ondernemingsraad van Philips Nederland n.v. haar investeringen uit Zuid-Afrika terug te trekken. Philips wordt door de werkgroep op dit moment een gevaarlijke exponent ge noemd van een gevaarlijke politiek; „het is niet langer te rechtvaardigen dat Nederlandse bedrijven geld verdienen aan de onderdrukking van de Afrikaanse bevolking". De werkgroepen sluiten hierbij aan bij de oproepen van de Wereld raad van Kerken en het kongres van de Verenigde Naties over apartheid, om alle investeringen terug te trekken. Het is een protest tegen de apartheids politiek van de Zuid-Afrikaanse rege ring, die door zijn discriminerende werking vernederend is voor de Afri kanen en hen in dienst stelt van belan gen die niet de hunne zijn. „Investeringen", aldus de werkgroep, „van buitenlandse bedrijven betekenen versterking van het blanke minder heidsregime, dat daardoor aan de macht kan blijven". Uit cijfers zou blijken dat naarmate er meer geïnvesteerd wordt, het slechter gaat met de Afrikaanse arbeider; „In 1946 was de loonverhouding blank/ zwart 12,1 1, in 1967 was deze verhou ding reeds 13,8 1". Men wijst erop dat door de investeringen van buitenlan ders, de regering in staat is zijn mili tair apparaat te vervolmaken. Niet eens is de werkgroep het met het standpunt van een aantal tegenstanders van de apartheid, dat door meer te in vesteren, de apartheid zou afbrokkelen, omdat de koopkracht van de Afrikaan daardoor zou groeien. Dat zou in de laatste tien jaar wel gebleken zijn. Men wijst er voorts op dat vakbonden voor Afrikanen verboden zijn en er voor hen uiteraard ook geen plaats is in vertegenwoordigende organen, zoals een ondernemingsraad. Voortzetting van het apartheidssysteem schaadt de Afrikaan en alhoewel een krisis in dit systeem de ontberingen en het lijden van de afrikaanse bevolking in eerste instantie zal verzwaren is de De uitreiking van de Gouden Artishock I werkgroep desondanks van mening dat was in het Artishock-gebouw. Voorzit ter Wim Lichtveld constateerde in zijn toespraakje, dat Artishock de eerste helft met 8-1 had verloren, maar de tweede met 3-4 had gewonnen. „Er zou eigenlijk nog een derde helft ge speeld moeten worden", vond hij. „Oké, meteen dan maar", riep één van de Turken tot veler hilariteit. Lichtveld noemde deze wedstrijd een propaganda voor het Turkse spel en een aansporing voor de bestaande sportverenigingen om toch zoveel mo gelijke buitenlandse werknemers in staat te stellen om te sporten. Hij over handigde tenslotte de „tere vrucht" (de trofee weegt 10 kg!) aan de Turkse aanvoerder. De opstelling van de Turken was: Akin Erdogan; Hosef Yildiz; Agop Aseyan; Gayzer Hacikel; Hüseyin Baranoglu; Hüseyin Nayir; Yervant Eprem; Misel Samon; Ergun Sayin; Sami Günal; Sursun Kaya. Reserve Ali Yorgun. Onder auspiciën van de Nederlandse Politie Sportbond, organiseert de Soester Politie Sportvereniging a.s. zaterdag 12 mei, de „S.P.S.V:-'73" rit. Hieraan is tevens verbonden het Nationaal kampioenschap 1973 en de districtskampioen schappen van het district „West" vatt de Nederlandse Politie Sport Bond. Start en finish zijn bij de kazerne van de Vrijwillige Brandweer Soest aan de Lange Brinkweg. alwaar ook de prijs uitreiking zal plaatsvinden. De eerste deelnemer wordt gestart om 9.01 uur. De „SPSV-'73" rit bestaat uit een ori- entatie-betrouwbaarheidsrit op basis van route-beschrijving (w.o. foto's) en eénkaartleesgedeelte (zgn. pijlenrit) met aan het begin en einde foto-op- drachten. De totale lengte van de rit is ongeveer 120 km. De rit is uitgezet aan de hand van het N.R.B. 1972 en aanvullingen van de KN/KNMV. Aan de rit kan worden deelgenomen met personenauto's, waar onder jeeps, motoren met zijspancom- binatie en motoren, waaronder scooters, met of zonder duo-passagier. Ingeschreven kan worden in klasse A, auto's (bestuurder kaartlezer); klas se B, motoren met of zonder zijspan (bestuurder kaartlezer); klasse C motoren (alleen bestuurder) en klasse D, auto's en motoren (bestuurder met eventueel passagier). Aan de klasse A, B of C kunnen slechts leden van de N.P.S.B. deelne men (daaronder begrepen de echtgenote van de bestuurder); deelname aan de klasse D is mogelijk voor leden en niet-leden van de N.P.S.B. Inlichtingen over de rit kunnen dage lijks ingewonnen worden bij de voor zitter van de SPSV, te bereiken onder telefoonnummer 19444, toestel 25. De inschrijfformulieren dienen te worden gezonden aan de secretaris van de SPSV, p.a. bureau van politie, Van Weedestraat 3, Soest. er snel een einde aan moet komen. „Men moet allerminst denken dat het uitblijven van een krisis in het systeem géén mensenlevens kost". Om deze reden meent men dat ook Philips haar investeringen behoort terug te trekken. De brief eindigt met enkele woorden van John Geatsewee van de „South African Congress of Trade Unions" „Alle mensen die voor hun recht vech ten, verwachten daarvoor te moeten lijden. De Afrikanen lijden nu al". gegarandeerd^Oed maak meer gebruik van onze uitgebreide service EUROVISIE-TUNE. Graag zou ik willen weten welk muziekstuk gebruikt wordt als herkenningsmelodie van de Eurovisie-uitzendingen. Antwoord: De „tune" van de Eurovi sie-uitzendingen op de televisie is af komstig uit een Tedeum van de kom- ponist M. A. Charpentier, in een ar rangement van Gui Lambert. Hiervan is een grammofoonplaat verschenen onder het label Erato, No. LDE 3009. Enige tijd geleden is deze melodie in een populair jasje gestoken en van een Engelse tekst voorzien op de plaat uitgebracht onder de titel „United". MOUNTIES. Weet u wie de (enige jaren geleden overleden partner van Piet Bambergen van de Mounties was? Dus de voorganger van René van Vooren. Antwoord: De voormalige partner, wel ke ca. 9 jaar geleden overleed, van Piet Bambergen was de heer Fred PI a vier, STRAATNAAM. Hoe komt men in Den Haag aan de straatnaam „Prinse- sevinkenpark"? Is het een eigennaam of heeft het iets te maken met vinken die aan een prins hebben toebehoord? Antwoord: De „parkachtige straat" in 's-Gravenhage, het Prinsevinkenpark, is gelegen tussen Riouwstraat en Kerk hoflaan. De naam is vastgesteld bij raadsbesluit van 7-1-1889 en ontleend aan het feit, dat in de 18e eeuw ter- plaatse het vinkenpark (d.w.z. de vin- kenbaan, waar dus met slagnetten de vinken werden gevangen) van de prin sen van Oranje was gevestigd. Sfeer en aanleg van het park zijn de jaren door vrijwel onveranderd gebleven. Vandaar dat in het park in 1969 opna men konden worden gemaakt voor de televisiebewerking van Louis Couperus' „Boeken der Kleine Zielen". GESCHEIDEN MANNEN. Mij is be kend dat er een bond is van geschei den vrouwen (Divortium). Maar is er ook een bond van gescheiden mannen? Antwoord: Er is inderdaad een bond van gescheiden mannen, het adres luidt: Zwedenburg 152, 's-Gravenhage. ONDERWATER-PANORAMA DOLFIJNENSHOW* ROBARIUM in het grootste overdekte I 6 voorst. Dolfiinenstadion ter wereld per dag Uit een tuin aan de Heideweg werden enige coniferen en een seringenboom meegenomen. De toekomstige bewoner, de heer L. uit Diemen, had deze plan ten vrijdag j.1. bij zijn nieuwe woning gezet; zondag waren ze reeds verdwe nen. Voor het vervoer moet de onbe kende dader een auto gebruikt hebben. Met ingang van zaterdag 5 mei begint de reeks zaterdagmiddagmuziek in de Domkerk. In het kader van de „kerkmuziek Dom" wordt iedere zaterdagmiddag van 3.30 uur - 4.00 uur muziek gemaakt in de Domkerk. De toegang is vrij, terwijl men gewoon in en uit kan lopen. De leiding van deze concerten berust bij Maarten Kooy (cantor van de Dom) en Stoffel van Viegen (organist van de Dom). De uitvoerenden zijn in het algemeen de vocale en instrumentale groepen van de Domcantorij. Op zaterdag 5 mei begint deze reeks concerten met het motet „Jesu meine Freude" van J. S. Bach. Door de zaterdagmiddag plotseling op gestoken hevige wind, hebben een groot aantal vlaggemasten van de Koningin nedag-versiering het loodje gelegd. In een kort tijdsbestek van nog geen twee uur kwamen bij de politie meldingen binnen over afgeknapte masten aan de Molenstraat, de Vrijheidsweg/Wiardi Beckmanstraat en aan de Veenbes straat. Gemeentewerken werd ingeschakeld om alle versieringen op te ruimen Op het terrein van de S.R.V. aan de Industrieweg ontstond veel glasschade door het omwaaien van kratten met flessen. Dankzij de medewerking van Staats bosbeheer, is het de Natuurbescher- mingswacht „Eemland" mogelijk de vierde in haar serie verkenningswan- delingen te leiden door het afgesloten terrein rond het Pluismeer. De route van deze wandeling, welke zal worden gehouden op zondag 13 mei a.s., zal verder gaan door het afwisselende landschap van de Stulp en het land goed Pijnenburg. De kombinatie van water, heide, bossen en landerijen ga randeert een boeiende wandeling. Het vertrek is van het Spiehuis aan de Biltseweg (op de grens van Soest en Baarn) om 14.00 uur. De duur van de wandeling is plm. Vis uur. Aan de deelname zijn, zoals gewoonlijk, geen kosten verbonden. Uit de tent van de rijkspolitie, welke opgesteld staat bij de Vlasakkers werd gereedschap ontvreemd. HORIZONTAAL: 1. vogel; 4. deel v. e. huis; 7. hoofd' slagader; 9. waterweg; 11. transport bedrijf; 12. lijst; 13. alsmede; 15. krach tig; 17. grap; 19. anno; 20. soort hond; 23. klein plantje; 24. onder anderen; 25. jongensnaam; 27. het hoogste; 28. dasticiteit; 29. grap; 30. verbindings naad 31. onvruchtbaar; 32. ijle stof; 33. dwaas; 35. kern; 37. hevig; 38. aanne ming; 40. vr. munt; 42. goud (fr.) 43. voorzetsel; 44. telwoord; 46. jongens naam; 47. verzoekschrift; 51. muziek instrument; 53. aanzien; 54. edelsteen; 56. meisjesnaam; 57. kostbare stof; 59. voorjaar; 61. nauw; 62. broeiplaats. VERTICAAL: 1. gevlochten snoer; 2. titel; 3. staats bedrijf; 4. vallei; 5. water in Brabant 6. waterplantje; 7. godin; 8. bloeiwijze: huid; 10. gesloten; 11. deel v. e Wiewei 4j~| 'n Wiewei keuken is niet voor J iedere vrouw weggelegd. 'n Wiewei keuken is niet erg goedkoop, maar wèl erg goed. Het is de top in keukentechniek, in ontwerp, in afwerking en exclusief voor üw vrouw ontworpen. Uitsluitend met toepassing van gerenommeerde merken als Poggenpohl, Nobilia, AEG, Gaggenau, Küppersbusch', Blanco. Bij de aanschaf van 'n Wiewei C_j keuken moet u niet zuinig zijn: op uw vrouw wel! 'n Wiewei keuken is uitgevoerd in hoogwaardige materialen, in smaakvolle kleurcombinaties, alles in navolging van de adviezen van bewegingsleer deskundigen, meubelmakers en binnenhuisspecialisten. Dat kostgeld maar is uw vrouw het niet waard! \Af wiewei keukens W~W gegarandeerd door de gouden W Uw vrouw is de enige die zo'n Wiewei keuken heeft Samen met uw vrouw ontwerpt de Wiewelstaf haar droomkeuken. Ontwerpers, interieuradviseurs, iedereen houdt rekening met haar verlangens, smaak err opvattingen, over wat een goede.keuken - haar werkterrein -is. Al 'n Wiewei keuken —J Is tóch niet duur: dus uw vrouw ook niet! Het is te zien dat 'n Wiewei keuken wat gekost heeft. Dus de waarde van uw huis stijgt enorm én daarbij heeft u een dolgelukkige vrouw. in betere woningen treft u dan ook meestal een Wiewei keuken aan! S 'n Wiewei keuken: gegarandeerd -J door de gouden W Advies, ontwerp, tot in alle details uitgewerkte installatietekeningen voor aannemer, tegelzetter en installateur, alles wordt zorgeloos voor uw vrouw geregeld door de Wiewelstaf. De gouden W garandeert Wiewels after-sale-servioe: weergaloos mooie afwerking en perfekte oplevering. Wat vindt u, verdient uw vrouw zo'n exclusieve Wiewei keuken? Komt u dan eens praten op onze permanente keuken-show, uniek in Europa! Daar staan 30 kompleet ingerichte voorbeeld-keukens te pronk. U bent alle dagen - behalve op zondag en maandag - van harte welkom van 9 tot 17 uur. (op het industrieterrein) Telefoon 02158-1844. Volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vliegveld molecule; 14. drinkgerei; 11. deel v. keukengerei; 17. projectiel; 18. deel v. e. boom; 21. Indon. luchtvaartmaat schappij; 22. lust; 23. verandering; 26. zuivelprodukt; 28. communicatiemiddel; 33. lijfwacht; 34. familielid; 36. deel v. e. toren; 37. reptiel; 38. verhoogde toon; 39. kostbare stof; 41. voetbalver eniging; 43. geestdrift; 45. vervoermid del; 48. danskoor; 49. deel v. h. hoofd; 50. werktuig; 52. eng. bier; 54. vis; 55. deel v. d. hals; 58. fr. onbep. vnw.; 60. voorzetsel. HORIZONTAAL: 1. robot; 6. lakse; 11. kei; 12. lok; 14. bijl; 16. leek; 18. viool; 19. kade; 21. teren; 23. sip; 24. degen; 25. ijk; 26. reus; 27. eter; 28. st; 30. eer; 33. stift; 36. riant; 39. NATO; 40. on; 41. ja; 42. veer; 43. menie; 46. sfeer; 49. Eem; 52. 54. amen; 55. aria; 57. mo; 58. edele; 60. kas; 62. kabel; 64. pari; 65. dessa; 66. rond; 67. ido; 69. Lea; 70. ton; 71. knaap; 72. sonde. VERTICAAL: 2. oker; 3. beker; 4. oi; 5. gooi; 7. Ab; 8. kijker; 9. slag; 10. altijd; 12. Lisse; 13. koper; 15. rente; 17. eek; 20. des; 22. neef; 24. Deli; 29. otter; 31. en; 32. sneer; 33. Sam; 34. ion; 35. toe; 36. ras; 37. ave; 38. ter; 44. ieme; 45. re; 47. flik; 48. crepe; 49. enkel; 50. massa; 51. soldij; 53. Ada; 54. Alida; 56. Aaron; 57. men; 59. Erin; 61. asem; 63. bond; oa; 70. To. De 26-jarige Amsterdamse monteur A. L. W„ die met een week verlof u't de Rijksinrichting voor jongeren te Amersfoort naar huis was gezonden, werd zaterdagmorgen vroeg op de Amersfoortsestraat door de politie aan gehouden, toen hij als bestuurder van een auto daar slingerend over de weg reed. Hij en zijn mede-passagier, J. L. L. B. (26) gaven op de auto zojuist gekocht te hebben en daardoor nog niet in het bezit te zijn van de geldige papieren. Bij nader onderzoek bleek de auto, die eigendom is van de heer v. d. L. t* Amsterdam, daar gestolen te zijn. Bei de mannen werden ingesloten en zijn later overgebracht naar het hoofdbu reau te Amsterdam. Op de Burg. Grothestraat werd aan gehouden de 23-jarige autobestuurder A. S. uit Baarn. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs, het kenteken bewijs van de wagen stond niet op zijn naam en de wagen was niet verzekerd. De auto werd in beslag genomen.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11