Dodenherdenkingen in Soest en Soesterberg Gemeentelijke ideeënbus krijgt veel „Post'' Donderdag 10 mei 1973 51e jaargang no. 37 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 REGEREN MET VERDEELDHEID Pensioen Het oog gericht op Nixon Soestock II geslaagd creatief festival Tentoonstelling „Werk van cursisten" nog tot 20 mei open Ned. Christenvrouwenbond Vergadering S.G.P. Afscheid de heer J. Vos Door waardevolle tips meebesturen Weer ingebroken in Avia-noodrestaurant KI edingdiefstal in het Soester Natuurbad Diefstal in kleedlokaal Autodiefstal Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,Verschijnt iedere donderdag Na 155 dagen marchanderen is dan toch een zogenaamd progressief kabinet ge vormd, waaraan KVP en ARP met zes van de zestien ministers deelnemen plus een aantal staats-seckretarissen. Alles bij elkaar 33 personen. Dat is zeker ook progressief. We hebben er, naar mij weten, nog nooit zoveel ge had, maar er moesten nu ook zóveel partij richtingen tevreden worden ge steld, dat het maar een geluk is dat enkele honderdduizenden guldens meer of minder er in progressief oogpunt niet zoveel toe doen. En na die 155 dagen blijven dan toch al de aan het kabinet meewerkende partijen met een wat onbehaaglijk ge voel zitten. Ze kunnen immers niet ont kennen dat de kiezers die op hen stem den met de samenstelling van dit ka binet niet gekregen hebben wat hen werd toegezegd, noch bij de linkse drie noch bij de twee anderen. Maar die kiezers hebben voorlopig geen verweer en laten we anderzijds maar blij zijn dat er, ondanks al die lastige partijmensen, nog een kabinet gevormd kon worden dat waarschijnlijk op een meerderheid in de Kamer kan rekenen. Er zal nog wel vreeslijk uitgeknobbeld moeten worden hoe men het program ma van het kabinet Den Uyl aan de Kamer zal presenteren. Over de le vensduur van dit kabinet uitte zelfs de heer Den Uyl zich niet al te opti mistisch, al sprak hij wel de hoop uit dat het vier jaar zou kunnen zijn. De konfessionele samenwerking lijkt hierdoor voorlopig wel getorpedeerd, nu de CHU zich niet in de boot heeft laten nemen. Van een eensgezinde po litieke lijn kunnen de konfessionelen nu immers niet meer spreken. Nog geen jaar geleden leek het of de ARP tegen dat samengaan de grootste bezwaren had, omdat men juist in die kringen vreesde teveel van het eigen gezicht te verliezen en omdat men er nogal be zwaren had tegen de linkervleugel in de KVP. Doch nu besloot een kleine meerderheid van de fraktie om toch ook maar naar links over te hellen en is het juist de CHU die het eigen ge zicht volkomen wist te bewaren. Dit en de aan de dag getreden twee spalt in ARP en KVP kan bepaald niet bevorderend zijn om nog tot hechtere- samenwerking, laat staan tot één chris- tendemokratische partij, te komen. Ze ker niet in de tijd dat dit kabinet Den Uyl aan het bewind zal zijn. Anderzijds is de mogelijkheid tot vor ming van de linkse drie tot één pro gressieve volkpartij ook wel een hache lijke zaak gebleken. Ook dat punt zal gedurende deze kabinetsperiode zeker niet nader aan de orde worden ge steld. Dat alles zal wel wachten tot er wederom verkiezingen gehouden wor den. Of het komt nooit meer aan de orde wanneer deze regering een be paald distriktenstelsel doorgevoerd weet te krijgen, want dat kan ertoe leiden dat kleinere partijen automatisch ver dwijnen. Wat de nieuwe regering voor ogen staat is in grote lijnen wel bekend. Eer ze tot de uitwerking ervan kan overgaan zijn we weer enige maanden verder. Tot zo lang is er weinig kon- kreets over te zeggen. Hoe het beleid door het Nederlandse volk ontvangen wordt is misschien enigszins af te lei den uit de volgend jaar te houden sta tenverkiezingen, ook al toont het kie zersvolk daarvoor meestal weinig be langstelling. Juist ditmaal kan het ech ter toch wel een zekere aanwijzing ge ven of het beleid van de linkse drie met hun „witte rand" door het volk voldoende wordt geapprecieerd. Na alle verwikkelingen van dit jaar zullen de statenverkiezingen toch zeker de nodi ge interesse trekken. Zowel voor de ministersploeg als voor het kiezersvolk wordt het een spannend jaar. Niet alleen bij ons begint de werkloos heid met name onder de jeugd de kop weer op te steken. Ook in België wor stelt men met dit euvel. Daar heeft ment nu besloten tot een ingrijpende maatregel. Om plaats te maken voorde jongeren wil men de oudere garde lok ken vrijwillig hun arbeidsplaats af te staan. Moeten er in bepaalde bedrijven ont slagen vallen dan kunnen werknemers die ouder dan 60 jaar zijn een zoge naamd verguld pension krijgen. Dit houdt in dat in dat zij een normale werkloosheidsuitkering ontvangen, die wordt aangevuld tot 70 van het net to-loon. Deze uitkering ontvangen zij tot de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar. In werkgeverskringen verwacht men dat hier de werkloosheid alleen maar mee verdoezeld wordt. Het gaat er naar onze mening niet om of de officiële werkloosheidscijfers hoog of laag zijn. Wanneer men een studie tot op zeer rijpe leeftijd aanmoedigt of het leger groter maakt dan nodig is, doet men ook niet anders dan het werkloosheidsprobleem kamoufleren. Waar het ons om gaat is dat de vrije tijd, die beschikbaar komt, aan hen wordt gegeven die daar het meeste van kunnen profiteren. Dat zijn de werk nemers die verlangen naar het einde van het arbeidsproces omdat zij voelen dat zij versleten zijn. Zij moeten de gelegenheid krijgen de arbeidsvaan over te dragen aan de jonge garde, die door werkloosheid alleen maar ontmoedigd wordt. Langs de weg van het vergulde pen sioen in België worden de mogelijkhe den verruimd om stap voor stap de pensioengerechtigde leeftijd te verlagen. Dit in plaats van het verspillen van jeugdige kracht. Wij juichen het Belgische voorbeeld toe en hopen dat dit in Nederland wordt nagevolgd. Als wij dit doen zullen wij spoedig beseffen dat wij eigenlijk te lang bezig zijn geweest om het wel- zijnsaksent bij de jeugd te leggen, ter wijl dit in wezen aan hen toegewe zen dient te worden die er door hun arbeid de basis voor hebben gelegd. SOESTER COURANT Het door de kunstenaarsvereniging Artishock georganiseerde creatieve festival Soestock II, werd afgelopen zondag besloten met een kamerconcert, waarvoor grote belangstelling bestond. In het algemeen waren de beide orga nisatoren, Artishock's directeur André Oudheusden en bestuurslid Jan Visser, zeer tevreden met het resultaat. Niet alle dagen waren, wat de belangstel ling betreft, hoogtepunten, maar dat werd ook niet verwacht. Het openingsconcert van de Soester Oskest Vereniging, dat op 26 april ge geven werd in de Petrus en Paulus- k^rk, bijgewoond door slechts een 200- tal bezoekers. Min of meer een tegen valler, gezien de opmerkelijk goede pers, die dit orkest steeds heeft. De tentoonstelling „Werk van cursis ten" trok de hele week, zowel overdag 's avonds, zeer veel publiek. De tentoonstelling loopt nog tot en met 20 mei en het is zeer de moeite waard om er meer dan een vluchtig kijkje te nemen. Dagelijks kan men er terecht van 14 tot 17 uur. De uitreiking van de poëzie-prijs van de gemeente Soest tijdens het literair café chantant, op zaterdag 28 april, werd door een groot aantal kunstemin- nenden bijgewoond. Groot was de opkomst van de jeugd bij de laatste poppenkastvoorstelling van dit seizoen op zondagmiddag 29 april. De zaal was overvol. Artishock heeft bewezen hiermee een goed ini tiatief genomen te hebben. De voor stellingen zullen het volgend seizoen ongetwijfeld weer op het programma geplaatst worden. De Kunstmarkt op Koninginnedag ver regende; desondanks was men niet on tevreden. De „Chili-avond" op 1 mei daarentegen werd slecht bezocht; krap dertig men sen woonden deze avond bij. Een topdag, ook in het hele Artishock- bestaan, was dc „Doe-middag" van woensdag 2 mei. Zeker 600 mensen, waaronder veel jeugd (o.m. 100 leer lingen van de openbare mavo) zijn die middag actief bezig geweest. Alle acht lokalen van het gebouw waren in ge bruik voor lassen, etsen, boetseren, gipsgieten, weven, spinnen, schilderen, fotograferen, muziekinstrumenten ma ken en grafische technieken. Deze onverwacht geweldige opkomst is voor Artishock's directeur een reden te De afdeling Soestdijk houdt op don derdag 10 mei a.s., 's avonds 8.00 uur, haar ledenvergadering in het wijkge- bouw bij de Emmakerk, Regentesse- laan. De avond wordt verzorgd door het Bu reau Voorlichting Merkartikelen. Gas ten zijn hartelijk welkom. Maandag 14 mei a.s. houdt de S.G.P. een openbare vergadering in het kerk gebouw van de Gereformeerde Ge meente, Dalweg 44 (hoek Beukenlaan). Inleider is Ir. Van de Vlies uit Maar tensdijk. Op 1 mei 1973 is de heer J. Vos, leraar aan de Chr. MAVO alhier, officieel met pensioen gegaan. Meer dan 30 jaar heeft de heer Vos zijn beste krachten en gaven (en dat waren er niet wei nige) gegeven aan de vorming van de Soester jeugd. Menigeen zal dan ook met dankbaar heid terugdenken aan de enthousiaste wijze waarop de heer Vos zijn Duitse lessen gaf. Het schoolbestuur hoopt, dat vele oud leerlingen de weg naar de Emmakerk zullen weten te vinden om hun oud- leraar de hand te drukken tijdens de receptie, die gehouden wordt, donder dagavond 17 mei van 8.00-9.30 uur. bezien of en hoe men dergelijke dagen meer kan organiseren. Ook de uitvoeringen van de balletgroe pen van Milly Odufré werden goed be zocht, terwijl de discussie-avond op 3 mei, over onderwijsvernieuwing een mudvolle zaal trok. Het optreden van de „Veranderingen- groep van Igor Bogdan", op vrijdag 4 mei, was wel geslaagd, maar kreeg weinig bezoekers. Mogelijk dat de do denherdenking hierop van invloed is geweest, omdat alle openbare gelegen heden gesloten waren. De voetbalwedstrijd om de „Gouden Artisjok" tussen Turkse arbeiders en leden van de kunstenaarsvereniging op het KPS-terrein, werd bijgewoond door trouwe fans, die zorgden voor een volle tribune. Ook dit buitengebeuren had te lijden van de weersomstandigheden en met name de show van de majorettes van PVO kwam daardoor niet tot zijn recht. Het festival werd zondag besloten met een kamerconcert, waarvoor zoals ge zegd, grote belangstelling bestond. Al met al een geslaagde afsluiting van het seizoen 1972-'73. Het programma voor het seizoen 1973-74 zal in augus tus verschijnen. Kranslegging door de burgemeester bij het gedenkteken op de Fusilladeplaat» te Soesterberg. Défilé langs het monument in Braam- haee. Vrijdagmorgen werden op de vliegbasis Soesterberg de in de Tweede wereld oorlog gevallen militairen van de Ko ninklijke Luchtmacht herdacht. Na mens de Nederlandse krijgsmacht legde de bevelhebber der Luchtstrijdkrachten. Luitenant-Generaal J. H. Knoop een krans bij het monument voor de ge vallenen. j i L De hoofd luchtmacht-pre^Mwn hield een korte toespraak, waarna de hoofd luchtmachtaalmoezenier R. Bar voor ging in gebed. De Luchtmachtkapel speelde koraalmu- ziek. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de Commissaris der Koningin te Utrecht prof. P. J. Verdam, de burge meester van Soesten De Bilt en vele hooggeplaatste luchtmachtofficieren. Kranslegging op de fusilladcplaats Op de fusilladeplaats te Soesterberg werd door de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften een krans gelegd. Een iets groter aantal belangstellenden, dan wij de laatste ja ren gewend waren, woonden deze voor Soest indrukwekkendste dodenherden king bij. Daarbij de heer C. Lugthart uit Voorst, de enige overlevende uit de groep van 17, die in 1942 ter dood veroordeeld werd, en hier niet voor het vuurpeloton van de bezetter kwam te staan. In de stoet van ruim dertig mensen liepen mee de basiscommandant, kolo nel A. T. M. Oonincx, de Lt. Kolonel H. J. Folmer, de heer H. G. Scholt- meijer, korpschef van de politie, adju dant L. Meijer, de postcommandant van Soesterberg, hoofdagent J. W. Kaspers en enkele nabestaanden van de slacht offers. De heer G. J. Pasman hield het doden- appel en las de namen van de 33 ge vallenen, waarna de heer A. Reinsma uit Soesterberg een indrukwekkende ,,Last-Post" blies. Na twee minuten stilte in acht geno men te hebben legde de burgemeester de krans bij het eenvoudige monument, waar twee militairen van de luchtmacht de erewacht hadden betrokken. De plechtigheid werd besloten met een de- filé van het kleine gezelschap langs de fusilladeplaats. Inspecteur Schreuder herdacht In aanwezigheid van de heer F. L. Schreuder, zoon van de in het concen tratiekamp Neuengamme omgekomen inspecteur van de Soester poitie A. F. Schreuder, werd vrijdagmiddag een krans gelegd bij de plaquette in de hal van het politiebureau. De heer Seholt- meijer hield een korte toespraak, waar na twee minuten stilte in acht werden genomen. Herdenking b\j monument in Braamhage Mogelijk dankzij het mooie weer was het aantal deelnemers aan de doden herdenking bij het monument in Braamhage aanmerkelijk groter dan vorig jaar. Even voor achten blies de heer A. Reinsma uit Soesterberg The Last Post, waarna om precies acht uur de twee minuten stilte in acht werden genomen. Het mannenkoor Apollo zong daarna een koraal en twee coupletten van het Wilhelmus. De plechtigheid werd be sloten met een kranslegging; door de burgemeester namens de gemeente; de heren K. de Haan en A. Reehorst na mens het voormalig verzet en de heren W. A. Veldhuizen en D. Hoekstra na mens het Oranje Comité. De vele belangstellenden defileerden daarna langs het monument waarbij nog diverse bloemstukken werden ge- geld. De gemeentelijke indeeënbus floreert, tenminste voor wat Soest betreft. In toe nemende mate wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt de aandacht te vestigen op situaties in de gemeente, welke voor verbetering vatbaar zijn. „Kwamen er vroeger, in het eerste jaar van het bestaan van de „bus", veelal klachten binnen, nu is daar een belangrijke wijziging ingekomen", aldus de gemeentelijke voorlichter de heer B. J. van Os. „Steeds meer, voor de bestuurders waardevolle tips, worden op deze manier kenbaar gemaakt. De bewoners zien immers, beter dan wie ook, zü zijn bij wijze van spreke dag en nacht ter plaatse, wat er in hun directe omgeving gevaar oplevert". Het zijn voornamelijk verkeerssituaties, of dóarmee verbandend houdende za ken, waar op attent gemaakt wordt. Alle vragen en bemerkingen worden direct behandeld; de ambtelijke mo len werkt hier snel en effectief. Geen ingewikkelde epistels zijn daarvoor nodig, maar gewoon „recht toe, recht aan" Nederlands, zoals we dat dage lijks gebruiken. Menige zaak kan direct afgedaan wor den; anderen moeten in de ambtelijke verkeerscommissie behandeld worden en mochten het ingrijpende, kostbare kwesties zijn, dan ook in de commissie openbare werken. De afzender ontvangt direct bericht waar zijn voorstel te recht komt en in 99 °/o van de gevallen wordt hem binnen een maand geschre ven welke oplossing mogelijk is en dat dit uitgevoerd zal worden. Voorbeelden Een gedeelte van het trottoir aan de Weegbreestraat, bij de Ereprijsstraat, voor de drive-in woningen, wordt door autobestuurders gebruikt om sneller bij hun garage te komen. Gevaarlijk voor daar spelende kinderen. Een be woner vestigt er, via de iedeënbus, de aandacht op en geeft ook een oplossing aan. Resultaat: twee plaatjes op het trottoir en het euvel is verholpen. Hoe lang zou het geduurd hebben, voordat een gemeenteman dat gezien had? Een gedeelte van de Shcoutenkamp- weg heeft te weinig straatverlichting; via de ideeënbus wordt er de aandacht opp gevestigd. Resultaat bij de recon structie van de weg is de verlichting uitgebreid. Een meisje vraagt borden te plaat sen in Colenso, die de automobilisten erop attent maken dat vanuit het park eenden de weg over kunnen steken om bij de woningen voedsel te zoeken. Ook vorig jaar werd erom gevraagd, maar toen meende men dat het niet zo'n vaart liep. Aan dit hernieuwd verzoek zal nu evenwel gevolg gegeven worden. Een briefschrijver vraagt op het ge deelte van de Julianalaan, tussen de Hellingweg en Nieuwerhoek, aan de evenzijde van de weg, voor een ge deelte een parkeerverbod in te stellen. Er staat vlak bij de Hellingweg dik wijls een vrachtwagen geparkeerd met alle gevolgen van dien. De ambtelijke verkeerscommissie is het er in. prin cipe mee eens, maar meent dat met een gedeeltelijk parkeerverbod, het zelfde probleem iets verderop ontstaat. Er zal daarom eerst gesproken worden met de eigenaar van de wagen om zo een oplossing te vinden voor het pro bleem. Iemand vestigt er de aandacht op dat de verkeerslichten langs de rijks weg zo lang in werking blijven, ook op rustige momenten van de dag, voor al 's avonds. Naar aanleiding daarvan zullen alle verkeerslichten 's avonds om 8 Eiur uitgeschakeld worden. De automatische omschakeling op oranje knipperlicht vergt echter nog enige tijd, Iemand vraagt de opritten bij de parkeerplaatsen in het Veen, te voor zien van een witte, doorlopende streep. Dat maakt het vinden van de parkeer plaats eenvoudiger. De ambtelijke ver keerscommissie heeft er wel begrip voor, maar is van mening dat aan het verzoek geen gevolg gegeven kan wor den. Het zou bij ongevallen, juridisch problemen kunnen geven. Een doorge trokken streep zou bijvoorbeeld bij mistig weer bij ter plaatse onbekende weggebruikers, de indruk kunnen ge ven dat men op het verkeerde wegge deelte rijdt. Komende uit de richting Amersfoort geeft de bocht Birkstraat-Kerkstraat 's avonds aanleiding tot misverstanden. De etalages aan de overzijde van de weg, weerkaatsen de autolichten, waar door men zou kunnen denken dat er een tegenligger aankomt. De straatver lichting staat alleen aan de linkerzijde van de weg en men vraagt deze ook aan de rechterzijde van de rijbaan aan te brengen. Daaraan kan geen gevolg gegeven worden, maar de lichtsterkte van de bestaande verlichting zal op gevoerd worden van 125 tot 170 watt. Ook de Eigendomweg kent een par keerprobleem. Er is een parkeerhaven, maar deze zou niet gebruikt worden door bezoekers aan de snackbar op de hoek Eigendomweg-Nieuweweg. Men stelt voor een parkeerverbod in te stel len voor het gedeelte van de Eigen domweg tot aan de Weegbreestraat, dat uiteraard niet geldt voor de parkeer haven. De ambtelijke verkeerscommis sie heeft deze vraag nog in onderzoek. In het boek dat president Nixon eens wijdde aan de krises in zijn leven geeft hij ook het recept dat hem het best is bevallen om uit 'n krises te ko men. Dat is eenvoudig je er niets van aantrekken en rustig wachten tot de storm uitgewoed is. Het lijkt er veel op dat hij aanvankelijk dit recept wil de opvolgen, want het duurde tot eind april voor hij tot de logische slotsom kwam dat de voornaamste leden van zijn staf in een zo kwalijke reuk kwa men te staan, dat ze beter konden op rukken. Dat is wel wat laat, zoals bij voorbeeld ook de Nixon zeer toege wijde, zeer konservatieve senator Gold- water niet kon nalaten om op te mer ken. Voor het overige was het: ik wist er niets van, ik had het werk toever trouwd aan die mannen en die hebben niet alleen akelige dingen gedaan, maar ook tegen me gelogen; maar goed.' ik ben verantwoordelijk. Waarop hij weer een van zijn eigen mensen met het onderzoek belastte en duidelijk afstand nam om zich aan de eigenlijke presi dentiële taken te wijden. Helemaal be vredigen kan dit niemand. In de eerste plaats had iemand, die zijn verant woordelijkheid voelt, wel wat eerder uitgepluisd of er misschien van alle aantijgingen tegen zijn staf iets waar was: Nixon heeft kennelijk gewacht tot er geen redde meer aan was, wat inhoudt dat hij zijn morele steun wel degelijk gaf aan de pogingen de zaak in de doofpot te stoppen. En als er een manier is om verder wantrouwen uit te bannen, dan is het een onaf hankelijk figuur belasten met het on derzoek - maar Nixon kiest er de door hemzelf aangestelde minister voor. Wat er allemaal uit te zoeken valt, zal bij het onderzoek wel aan de orde ko men. In afwachting van de details weet men alvast dat er meineden zijn ge- dat bewijsstukken zijn gestolen en verduisterd, dat valse stukken zijn opgemaakt om bijvoorbeeld Edward Kennedy's kandidaat te verzieken met laster, dat van dubieuze figuren hetzij door afpersing, hetzij door oplichting geld is losgebrand, dat voor omkoping is geprobeerd de gang van het recht te dwarsbomen, dat nep-briefkaartenak- ties zijn gevoerd om politici te beïn vloeden. En waarschijnlijk als ernstig ste zaak, omdat Nixons naam erbij be trokken is: de presidentiële opdracht een onderzoek naar Daniël Ellsberg te doen, waarvoor de inbrekers van de Watergate ook binnendrogen in het kantoor van Ellsbergs arts om bezwa rende stukken uit de kasten te halen. Ellsberg staat nu terecht wegens ver spreiding van „geheime" stukken uit het Pentagon over de oorlog in Viet nam. Nixons assistent Ehrlichman kreeg de opdracht en moet er toch rapport over uitgebracht hebben - maar Nixon heeft nimmer gezegd: hoe kom je toch aan dit materiaal? Het is ook wel tekenend dat Nixon niet zijn eigen recherche de FBI, echt wel in staat tot degelijk werk, ermee belastte, maar zijn eigen mannetjes. En nooit heeft hij iets ge merkt dat deze met gangstermethoden aan het werk gingen. Vermoedelijk zal ieder in de VS zijn best doen het presidentschap zo onge schonden mogelijk uit de weerzinwek kende zaak tevoorschijn te laten ko men. Tenslotte moet er nog vier jaar geregeerd worden met een president en men moet verder - als het erg wordt zou men hem moeten ruilen voor vice- precident Agnew, en dat lokt helemaal niemand aan. In dit opzicht werkt het recept van Nixon dus vermoedelijk wel: de storm gaat wel weer liggen en het regeren gaat door. Maar de schade is enorm. Onder zijn voorganger Johnson heeft men al met onbehagen gemerkt dat de president extra-macht aan zich trok om een oorlog te voeren - maar in zekere zin ging dit nog volgens de regels van het politieke spel. Wat men ziet is dat een president en zijn naaste staf de grote macht die het Witte Huis vol gens de grondwet is toebedeeld mis bruiken en aanvullen met maffia achtige praktijken, niet eens om hun zak te spekken, maar uit pure belust heid op macht. Dat is een principiële aantasting van alle demokratische waarden, een ontluistering van het ambt die nog lang de situatie kan ver zieken als Nixon al lang weer is ver dwenen uit Washington. KANTMAN. Die commissie voelt er weinig voor de kruising Colenso-Noorderweg een voorrangs kruising te maken. Derge lijke kruisingen nodigen uit tot hard rijden en dat wil men voorkomen. Ook is menige briefschrijver bezorgd voor het gemeenlegroen. Iemand vraagt de houten paaltjes rond de perken te vervangen door betonnen of ijveren palen. Een ander vindt het jammer dat de jeugd het Nassauplantsoen gebruikt als voetbalveld, temeer daar de speel weide bü de Witte Boerderij zo dicht bij is. Hij stelt voor de jeugd daarop te wjjzen, door het plaatsen van bord jes met het opschrift: „Hier niet doen, spaar de bloemen en het groen. Onbe zorgd sporten vlakbij". De gemeente lijke plantsoenendienst buigt zich over dit voorstel. Al met al heeft de briefschrijverij ef fect; alle vragen worden serieus behan deld. Opvallend is", zegt de heer Van Os, „dat de „bus", die in het Dorpshuis te Soesterberg hangt, nauwelijks iets op levert". Maar Soesterberg heeft dan ook een Wijkraad. De bus in Soest staat in de zelfbedieningruimte van het hoofdpost kantoor aan de Steenhoffstraat. In het afgelopen weekend werd weer ingebroken in het noodrestaurant „De Korte Duinen" aan de Birkstraat. De onbekende dader forceerde de voordeur en verdween met meenemen van twee luidsprekerboxen en de inhoud van het krantenbusje, veertig gulden. R. V. (16) uit Soest deed aangifte van diefstal van zijn corduroy jas met shawl uit de garderobe van "het Soester Natuurbad. Mej. A. E. G. (18) uit Baarn deed aangifte van diefstal van haar porte- monnaie, waarin sierraden en een bankbiljet, uit haar schoudertas, die zij had opgehangen in het kleedlokaal van de gymnastiekzaal bij de Margriet- school. Aangifte van diefstal van zijn auto deed de heer C. G. A. uit Amersfoort. Hij had zijn wagen geparkeerd op de parkeerplaats aan de Van Goyenlaan.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1