Fa. SPIJKER EG v SETTEN Einde aan de bomenschillerij Met dank voor de bewezen diensten Herenkostuum-service Middelman. V.V.V.-NIEUWS 9-ïarig meisje op voetpad door auto aangereden Eiermarkt Hinderwet Sociale dienst gesloten op 25 mei Het Rode Kruis: voor iedereen stand In drie maanden tijds voor meer dan 7000 gulden verduisterd Eerste Soester Begrafenis-Onderneming ZIEKENAUTO - TEL 12727 POLITIE - TEL. 19444 Soester Orkest Vereniging geeft uitvoering in Amersfoort SOESTERBERG Willem Vonno-beker gewonnen door S.0. Soest A.G.A.V.S.-wisselber voor S.D.0. Stralende korfbaldag 'Uo (KkJt-yL Kontaktavond bewoners en bestuur woon- en dienstencentrum PREDIKBEURTEN W d8& BI70FKI RFN ZIEKENHUIZEN Laatste play-in bij Artishoek R.K. Kerkdiensten MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 24 mei 1973 Aan het bomenschillen en het ruimen van de stormschade in de Soester bossen is een einde gakomen. Dit betreft dan de niet genoeg te waarderen hulp van de burgers, die in de afgelopen vier weken zo'n 150 m3 hout geruimd hebben. De oorzaak van dit min of meer ab rupte stoppen vindt zijn oorzaak in het feit dat de gemeente Soest zich heeft aangesloten bij de Werkgroep Houtafzet in de provincie Utrecht. Deze werkgroep zal voor verdere rui ming zorgdragen. Zij adviseerde de ge meente met het werk, door leken, te stoppen. Dit kon temeer, omdat de nu nog aanwezige omgewaaide bomen, grotendeels nog met de wortels in de grond zitten. Deze bomen zijn niet dood en daardoor niet aantrekkelijk voor de zo gevreesde kever. Van be lang is bovendien dat de meest urgen te plaatsen geruimd zijn; zoals de om geving van het kampeerterrein te Soestduinen, de druk .bezochte bossen in de omgeving van de Sparrenlaan, de Schapendrift en achter Zonnegloren en de omgeving van het Heeserspoor, waar padvinderskampen gehouden worden. Door de activiteiten van de burgers lopen recreanten daar nu geen gevaar meer. De heer A. van de Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, be nadrukte de dank van de gemeente voor deze onschatbare hulp en hij zei het beslist niet eens te zijn met het standpunt van het Staatsbosbeheer, die deze hulp overbodig vond. Dank bracht hij ook aan de Natuurwacht Eemland en de werkgroep Milieu voor hun ini tiatief en hun coördinerende werk zaamheden. Dank ook aan de Coca-Cola voor de aangeboden frisdranken. Het ruimen zal, nu dan onder auspiciën Niet helemaal ongelijk heeft men als men zegt: „Middelman-Mode" zou Ser vice-Mode moeten heten", maar wat voor Middelman beslist niet overdre ven is, is de naamgeving „Herenkos tuum-service", want wat betekent dat bij Middelman? U belt (02155) 12424 en een modedes- kundige van Middelman's „Herencos- tuumservice" komt GRATIS bij U thuis om U een herencostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past. U ziet: weer zo'n echte Middelman service. l_t Hoera voor de zomer! Eindelijk dat zonnetje, waarop we hebben gewacht en tussen de vele nuancen van groen en bloesems sche meren de vrolijke kleuren van de zo- mertoiletjcs, die uit de kast zijn ge haald. Dat alles stemt ons blij en te vreden. We gaan er deze zomer flink van profiteren, nemen we ons voor en vooral de fiets in ere herstellen. Van de Stichting Fiets hebben wij een tweetal routes voor U. Omgeving Baarn, Soest, Soestdijk en vanaf Amersfoort, Leusderheide naar Den Treek. Een kaartje met routebe schrijving vergezelt U ter oriëntering. In het nieuwe boekje over Soest, dat een glorieuze intrede deed, vindt U eveneens een beschreven fietstocht met bovendien voor de wandelaars drie wandelingen, die indertijd door samenwerking van de Soester Na tuurwacht en de Stichting Utrechtse Heuvelrug werden samengesteld. Verder worden U bijzonderheden over de gemeente Soest in beknopte vorm verteld, wat voor nieuwe zowel als voor oude inwoners de moeite van het weten waard is. U leert hieruit nog andere dingen dan alleen, dat het Soester Natuurbad verwarmd water heeft. De winkelsluitingstijden heeft U bij de hand en wie als scholier wat meerdere kennis wil verkrijgen, komt ook aan zijn trekken. Kortom voor al le man een praktisch boekje. Blijven we nog even op het gebied van boeken, dan maken wij U nog maals attent op dat buitengewoon mooie boek over Friesland. Het werd al eerdere door ons genoemd en de eerste voorraad was alras uitverkocht. Voor de tweede maal kwam er een aantal in ons bezit, waarmee wij ho pen U, die plannen aan het uitzetten bent in het friese land. een groot ple zier te kunnen doen. Zonder dit fraaie werkje kunt U het beslist niet stellen. Nog even wat langerin het noorden gebleven, wat ons naar het land van Bartje br.ngt. Een gloed-nieuwe foto route Drenthe zag het daglicht en die zal beslist vele jonge en oudere foto grafen te pas komen. „Kijken en Kie ken"! Het laatste woord is voor de Kado- bon: „De Kado-bon redt Uw leven, nooit meer tobben, wat moet ik geven?" Nee, het laatste woord is niet aan de kado-bon, maar aan „Nederland mu ziek". Zo juist kwamen de formulieren binnen, waarop alle liefhebbers van klassieke muziek en voorstanders van een radiozender, die deze muziek zal gaan verwezenlijken, hun handteke ning kunnen zetten. Wij rekenen op veel instemming en op veel sympa thiebetuigingen. Doe mee met deze aktie, muziekvrienden en vriendinnen en zet Uw naam! van de werkgroep Houtafzet en met eigen personeel, doorgaan. De bomen zullen mogelijk ongeschild afgevoerd worden, om dan elders opgeslagen te worden, hetzij in het water, hetzij on der plastic, zodat de dennescheerder er alsnog geen vat meer op heeft. De stormschade levert de gemeente ook nog enig geld op, alhoewel dat niet in verhouding staat tot de voor heen betaalde prijs voor het hout. Voor iedere kubieke meter geruimd hout, boven de eerste 50 m3, wordt een nood- subsidie uitgekeerd van 21 gulden per m3. Dat betekent voor Soest 550 x 21,-. Nieuwe activiteiten Gebruik makend van de groeiende be langstelling voor de natuur, wil de natuurwacht Eemland door het ontwik kelen van nieuwe activiteiten de men sen daadwerkelijk laten meehelpen voor het behoud van de bossen. Daar bij wordt ondermeer gedacht aan het ruimen van de Amerikaanse vogel kers. een boom die zich snel verspreid en die de bossen dreigt te overwoeke ren. Ook heide-perceeltjes komen in aanmerking voor schoonmaakbeurten; deze dreigen overbost te worden door jonge bomen. Er zullen t.z.t. nadere medelingen over gedaan worden; het is niet de bedoe ling er reeds nu direct mee te begin nen. Kinderboerderij Wel kan direct begonnen worden met hulp bij de kinderboerderij De Vrije Teugel aan de Koningsweg. Ook daar moet geruimd worden, zij het geen bomen maar ander hout. De werkzaamheden aan de nieuwe boerderij maken goede vorderingen; over enkele maanden zal het nieuwe complex betrokken kunnen worden. Hulp van vrijwilligers bij het schoon maken van de omgeving, schilderen en afwerken wordt zeer op prijs gesteld. Zaterdagmorgen, om 9 uur, worden de helpers, waaronder naar men hoopt veel ouders van kinderen, die de boerderij regelmatig bezoeken, verwacht bij de vijver aan de Koningsweg. De 9-jarige Wilhelmina M.K. werd het slachtoffer van een botsing tussen een pers.onenauto en een autobus. Zij liep daarbij lichte verwondingen op en kon na in Zonnegloren behandeld te zijn, naar huis terugkeren. Het ongeluk ontstond op het kruispunt Verlengde Talmalaan-Beukenlaan, waar een personenauto, bestuurd door de Amerikaanse militair M. E. C. (26) rij dende in de richting van de Nieuwe- weg, linksaf de Verl. Talmalaan wilde oprijden. Op dat moment werd hij aan de linkerzijde ingehaald door een auto bus, bestuurd door de 37-jarige J. E. H. T. Het gevolg was een botsing en de personenauto draaide geheel rond en schoof" daarna achteruit het voetpad op. Daar liepen drie kinderen, waar van er een geraakt werd. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. Volgens een verklaring van buschauf feur had de Amerikaan eerst zijn rech ter richtingsaanwijzer aanstaan en ver anderde hij dat op het laatste moment in links. van dc Gemeentehof. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van H. J. van Barneveld, Buys Ballotlaan 5 te Soesterberg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het bakken van voedings- en genot middelen in oliën en vetten in het per ceel Buys Ballotlaan 5 te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2981. Gedurende tien dagen na daktekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 12 juni a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 24 mei 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris, H. BORREMAN De locoburgemeester, K. DE HAAN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis dat op vrijdag, 25 mei 1973 wegens reorganisatiewerkzaamheden 't kantoor van de gemeentelijke sociale dienst, p/a Steenhoffstraat 5, alhier, gedurende de gehele dag voor het pu bliek gesloten is. Soest, 24 mei 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H. BORREMAN, De locoburgemeester, K. DE HAAN. „Het Rode Kruis maakt geen onderscheid voor wat betreft nationaliteit, ras, godsdienstige overtuiging, stand of politieke mening. Het tracht slechts lijden te verlichten, voorrang gevend aan noodgevallen". Dat is één van de zeven grond beginselen waarop het Rode Kruis internationaal zowel als nationaal is ge bouwd. Om het in meer hedendaagse taal te zeggen: Het Rode Kruis wil, of het nu Vietnam of Nicaragua betreft, noord of zuid, links of rechts, alle slacht offers van een calamiteit helpen en daarbij alleen letten op de ernst van het leed. Dat laatste heeft het Nederlandse Rode Kruis ook in 1972 weer gedaan toen het na rampen in het buitenland in 41 gevallen voedsel, geneesmiddelen, de kens, een medisch team, transportmid delen of financiële bijstand voor een totale waarde van liefst 2,5 miljoen verzond. Men zal zich herinneren dut direct na de beëindiging van het conflict tussen India en Pakistan een Nederlands chi rurgisch team twee maanden lang in Bangla Desj opereerde en dat nog veel meer hulp ten behoeve van de slachtoffers in dit jonge land werd geboden. Andere spectaculaire hulpzen dingen vonden plaats naar de honge rende bevolking van Afghanistan (per schip naar Leningrad en vandaar per trein door Rusland heen naar Kaboel), naar vluchtelingen uit Boeroendi waar zich ernstige stammenonlusten hadden voorgedaan, naar slachtoffers van over stromingen op de Philippijnen, Haiti, Indonesië en Algerije, naar vluchte- Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 16,15 tot 17,50. Middenprijs 16,80. Prijs per kg 2,62. De Hilversummer W. v. L. (28), maga zijnbediende bij de N.V. Bottelmij 't Gooi, werd door de politie aangehou den in verband met verduistering ten nadele van zijn werkgever. Door ma nipulaties met kratten frisdrank, gedu rende de laatste drie maanden, stal hij voor ongeveer zeven- tot tienduizend gulden bij elkaar. De verduistering kwam bij een interne controle aan het licht. De man heeft bekend. v.h. H. W VEIXfNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455 CONSTAKIt VERLOVINGSRINGEN voor een gouden toekomst" HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST GEBOREN: Desiree Johanna Petro- nella, dochter van T. J. W. P. Melgers en C. M. Kemps. Linda Jessica, dochter van R. Hörchner en M. A. de Groot. Egbert-Jan, zoon van J. W. Schutte en H. Slagter. Berend en Willem, zoons van W. Kerkhoff en H. A. M. van Bergen. Marijke Ivonne, dochter van J. R. Karssing en V. I. C. Vader. te Utrecht: Peter, zoon van H. Polman en W. E. Lensink. te Utrecht: Maurits, zoon van J. H. Schornagel en E.'van Lommei. Ilo- na Everarda Gerarda, dochter van G. M. van de Grift en R. L. M. Hilhorst. ONDERTROUWD: Marinus Cornelis Jedeloo en Aardina Johanna Pelle. Marinus Pieter Zonruiter en Joke van der Maat. Arie Marie Johannes Noteboom en Margot Catharina van der Bijl. Jan Cornelis Slinger en Wilhelmina Aantje van der Burgh. Petrus Joannes Jorna en Johanna Adriaens. Ronald Ruiz en Bri«ritte Maria Huber. George Laban Wim- sett en Marijke Blom. Jan Mantel en Marga Posthuma. Johannes Wal lenburg en Gerritie van Barneveld. Gerardus van der Wal en Gerardina Suzanna Samson. Bauke van der Leij en Jannie Gera Johanna Tak. GETROUWD: René Martin Bouhuis •met Maria Gerarda Witkamp. Adrianus Antonius Maria Kortekaas met Maria Petronella van Logten- stein. Gorduis Mattheus Maria van Thienen met Wilhelmina Adriana Ma rïa Hilhorst. Jacobus Hoek met Catharina Johanna Schoemaker. Gijsbert van Barneveld met Maria Jhanna Stolk. OVERLEDENElisabeth Adriana Kraaijenhagen, weduwe van H. A. Veenendaal. Johannes Slikboer, weduwnaar van C. W. Suurland. Gerrit Ernst, echtgenoot van C. T. Mivakuni. Maatje Cornelia Schip- oers. Maria Jaeoba Vermeulen, we duwe van J. Rouwendaal. Maria Theresia Wouters. Het toernooi van de v.v. Soesterberg voor lagere elftallen om de Willem Vonno-beker is net als vorig jaar ge wonnen door de S.O. Soest. Hierdoor is deze trofee nu definitief in het bezit van deze vereniging. Nadat vorige week de vierde en vijfde elftallen tegen elkaar gespeeld hadden ging S.O. Soest met 10 punten aan de leiding, gevolgd door Soesterberg en Patria met ieder 5 punten en Roda met 4 punten. Nadat zondag zowel het tweede als het derde elftal van de organisernde vereniging hun grootste concurrent S.O. Soest een nederlaag hadden be zorgd, respectievelijk met 3-2 en 3-0. had men de kans in eigen hand om de beker te veroveren, maar met name door een gebrek aan conditie werd later geen wedstrijd meer gewonnen. Het derde elftal speelde nog gelijk tegen Patria (1-1) en Roda '46 (1-1), waardoor het ongeslagen bleef, maar het tweede elftal verloor zowel van Patria als van Roda '46 met 0-1. De eindstanden in de poule voor 2e elftallen werd daardoor 1. Patria met 5 punten, 2. S.O. Soest met 3 punten en op de gedeelde derde plaats Soes terberg en Roda '46 met ieder 2 pun ten. De eindstand in de poule voor 3e elftallen was: 1. Soesterberg met 4 punten, gevolgd door S.O. Soest er Roda '46 met ieder 3 punten en Pa tria met 2 punten. De totaaleinduitslag van het hele toer nooi werd hierdoor: lingen in India en Pakistan, voor massa-vaccinatie tegen pokken in Joegoslavië en voor de talloze daklozen na de ernstige aardbevingen in Nica ragua en Iran. De taken in eigen land werden bij dat alles bepaald niet vergeten. Daar zorg den de 466 plaatselijke afdelingen, die het Nederlandse Rode Kruis thans telt. wel voor. En bij al die afdelingen staan de zeven beginselen van menslievend heid, onpartijdigheid, neutraliteit, onaf hankelijkheid, vrijwilligheid, eenheiden algemeenheid woorop. Want alleen van daaruit is het mogelijk de gehandicapte medemens de hulp te bieden die hem toekomt. Het aantal leden van het Rode Kruis Korps steeg vorig jaar tot 12.500, al len gespecialiseerd in het verlenen van eerste hulp, het vervoer en verzorgen van zieken en gewonden. Daarnaast verlenen zij dikwijls medewerking aan allerlei medisch-sociaal werk van het Rode Kruis, De 9 snelwegambulan ceposten (thans zijn het er tien) hielpen in de weekeinden van 1972 162 licht en 25 zwaargewonden. v Het werk van de bloedtransfusiedienst nam opnieuw in omvang toe. Naast 350.000 directe transfusies werden vorig jaar tijdens 355 plasmacampagne-avon den ruim 92.000 flessen bloed afgeno men ten behoeve van de bereiding van oms levensreddende preparaten. Bloed geven is leven geven en dus typisch Rode Kruiswerk. Niet alle Rode Kruistaken (van Radio- Medische Dienst en trombosedienst tot en met de vakantieweken voor chro nisch zieken en gehandicapten en het welfarewerk voor tienduizenden pa tiënten en bejaarden) kunnen hier wor den opgesomd. Wel kan worden ge zegd dat daarvoor Uw steun onmisbaar is. Het Rode Kruis is er voor iedereen. Het Rode Kruis hoopt en verwacht dan ook dat iedereen in de komende col lecte van, 28 mei tot en met 9 juni zijn steentje zal bijdragen om het vele hulpverlenende werk, dat ook het ko mende jaar weer zal moeten worden verricht, mogelijk te maken. Of, om nog een keer een vertrouwde slagzin te herhalen:- Help het Rode Kruis hel pen. 1. S.O. Soest 2. Patria 3. Soesterberg 4. Roda '46 16 punten. 12 punten. 11 punten. 9 punten. Morgenavond, om half tien, zal de Soester Orkest Vereniging, o.l.v. Wil lem de Vries, een ontvangst van vrien den van het Amersfoorts Kunstenaars Genootschap met muziek omlijsten. Uitgevoerd worden werken van Mo- zart en Lully. Deze ontvangst wordt gehouden naar aanleiding van de jaarlijkse manifes tatie van het A.K.G. in de Zonnehof, waar 25 kunstenaars een 132-tal wer ken exposeren. Het A.K.G. is van oorsprong een re gionale vereniging van architekten, beeldhouwers. edelsmeden, grafici, schilders, pottenbakkers en wevers. Het genootschap groeide later uit tot een groep kunstenaars verspreid, over het gehele land, onder hen het echt paar Marja en Jan Spiering uit Soest. De expositie omvat „werk van de le den", die hiermede een bijdrage willen leveren aan het culturele leven In het algemeen en in het bijzonder van Amersfoort en omstreken. Onder de ondersteunende leden van het A.K.G. wordt een prent van de tentoonstel ling verloot. De expositie gaat tot en met 11 juni a.s. en is dagelijks geopend, ook 's zondags, hemelvaartsdag, 2e Pink sterdag (le Pinksterdag gesloten) van 10 tot 17 uur. Het uitstekend georganiseerde toer nooi kwam mede tot een goed einde door de bekwame leiding van scheids rechters Rosenthal, Verheuvel, Aalders en Van Soeren. Op overduidelijke wijze is het pupillen toernooi van de v.v. Soesterberg, met als inzet de AGAVS-wiSselbeker, ge wonnen door SDO uit Bussum. Zowel de A als de B pupillen van SDO won nen de poule. De uitslag bij de A-pupillen was: 1. SDO 7 pnt.; 2. KVVA 6 pnt.; 3. Soes terberg 5 pnt.: 4. Saestum 1 pnt.; 5. Amsvorde 1 pnt. B-pupillen: 1. SDO 8 pnt.; 2. Saestum 5 pnt.; 3. KVVA 4 pnt.; 4. Soesterberg 3 pnt.; 5. Amsvorde 0 pnt. De totaal uitslag: 1. SDO 15 pnt.; 2. KVVA 10 pnt.; 3. Soesterberg 8 pnt.; 4. Saestum 6 pnt.; 5. Amsvorde 1 punt. Jeu.edvoorzitter B. J. Koevoet reikte namens de v.v. Soesterberg en AGAVS de prijzen uit. waarbij hii de pupillen er op wees, dat zij gevochten hadden als leeuwenwelpies. Dank werd ge bracht aan de heren scheidsrechters D. Kruif. Van de Berg, Van Soeren en Van de Winkel. De enthousiaste pupillen van SDO maakten met de behaalde trofeeën een ererondje. Tijdens een stralende korfbaldag heb ben twaalf twaalftallen van de vier Soesterbergse basisscholen op het KVO sportpark gespeeld om de nieuwe wis selbeker, geschonken door de comman dant vliegbasis. Gezamenlijk wisten de drie twaalftallen van de Christelij ke School 15 matchpunten te behalen, waarmee de wisselbeker veroverd werd. Bij de eerste twaalftallen streek het team van de Carolusschool de eer op van de eerste plaats en is dan ook geselecteerd voor de districtskampi oenschappen die door de KNSB zater dag 16 juni in Utrecht gehouden zul len worden. Het derde korfbalteam van de Titus Brandsmaschool ontving als poedel prijs een grote vruchtetaart, die na afloop in de kantine werd verorberd. Totaal uitslag voor de wisselbeker: 1 Christelijke School (15 pnt.) één eerste en twee tweede prijzen; 2. Carolus school (12 pnt.) twee eerste prijzen; 3. Openbare School (5 pnt.) geen prijzen: 4. Titus Brandsmaschool (4 pnt.) één tweede prijs. De prijzen werden uitgereikt door KVO-voorzitter C. Verheus, terwijl het toernooi uitstekend georganiseerd was door KVO-jeugdleiders. Tijdens een kontaktavond tussen de bewoners en het bestuur van het woon- en dienstencentrum, een avond die men regelmatig, maar toch min stens eenmaal per jaar voornemens is te houden, werden de leden van het bestuur, in gezelschap van hun of haar echtgenoten, door voorzitter H. B. Voltman voorgesteld. Wellicht ten overvloede deelde de voor zitter mede, dat het een kenmerk van de stichting is, dat deze geen winst kan maken, zodat slechts de zuivere kosten in de huurprijs tot uitdrukking komen. Vervolgens gaf de heer Volt man een verklaring van de funktie van de beheerder van het wooncen- trum, de heer Van Dijk en echtgenote, voor wie overigens de dag- en nacht bezetting een te zware opgave is. Re den waarom de voorzitter vrijwilligers vroeg voor het interne alarmerings systeem. In verband met de eindoplevering van het gebouw op 15 juni zal er vanaf 21 mei opneming van klachten over en gebreken aan het gebouw door de ar- chitekt plaatsvinden. Nadien dienen de bewoners zich met klachten betref fende het interieur te richten tot de beheerder. Ook als men iets in de centrale berging van het gebouw wil opbergen, moet dat in overleg met de beheerder plaatsvinden. In de achtertuin van het woon dienstencentrum zullen siertuintjes worden aangelegd. Namens de dank bare bewoners overhandigde mej. Koopmans aan het bestuur een elek trische wandklok voor het diensten centrum en een persoonlijke attentie voor de bestuursleden en echtgenoten tevens werd het verzoek gedaan om de recreatiezaal zowel 's avonds als tijdens het weekend open te stellen. Tijdens de koffiepauze werd een dank baar gebruik gemaakt van de gelegen heid tot een nadere kennismaking. De doelstelling van de avond om tot een nader kontakt te komen tussen bewoners en bestuur, kwam gedurende het vragenuurtje zeer duidelijk tot uitdrukking. De voorzitter concludeer de dan ook in zijn slotwoord, dat hij het gevoel heeft dat er nu reeds van een persoonlijke band tussen bewoners en bestuur sprake is geworden, het geen door een nadrukkelijk applaus bevestigd werd. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 en 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur dr. E. Schroten, Houten. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur ds. Jac. Smit. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit. 17 uur ds. J. Koele, Nijkerk. Zonnegloren 10 uur ds. J. E. Drost. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Drift je. Zondagsscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. J. Thomas, Amersfoort. 17 uur ds. M. Wilschut. „Dc Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. M. Wilschut. 17 uur ds. N. J. Oldemans, Hilversum. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. J. Koppe. 17 uur ds. J. Thomas, Amersfoort. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur Leesdienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 19 uur ds. Kiviet, Ermelo. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE: 19 uur ds. W. Leerink. Wijkgebouw Schoutenkampweg/hoek Buntweg 10.15 uur kinderdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi. KI. Engendaalweg 52. 16 uur H. H. ter Welle. Woensdag 30 mei, 20 uur ds. D. van Keulen (Heeskapel). SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. W. C. v. d. Brink, Nieuw-Loosdrecht. Hervormde kerk. 10 uur ds. Th. M. Loran, Leusden. 10 uur Jeugdzaal. 19 uur ds. F. J. Th. van Boven. STERRENBERG 10.30 uur dienst BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesscrweg 10.30 uur ds. A. L. Broer, Hilversum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. H. Kiezebrink. Evangelisch Lutli. Gem.. Kapelstraat. Baarn. 10.30 uur dienst. ■■bb^bbbb KLOKKEN J-g? KLASSIEK JUWELIER HORLOGER ENMODCKN SOESTDIJK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 ZONNEGLOREN, telefoon 19144 dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-19.30 dagelfjks6 14.00-15.30 en 19.00-20.30 2e klasse B: dagelijks 14.00-15.00 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-15.00 en 19 00-19.30 kinder-afd.: dagelijks 14.30-15.15 maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18 30-19.00 N.b. kinderen beneden de 16 jaar wor den op de kinrietatdelms niet toege laten. Baby's mogen alleen bezocht worden door de ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uui Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uui kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.0C en 17 30-19.30 uui ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dag?]!jks^l'l.00-11.30. 14.00-14 45 en 19 00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam afd dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14 15 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18 30-19.00 A.s. zaterdag, 26 mei, wordt in het Artishockgebouw de laatste play-in ge houden van dit seizoen. De organisato ren kunnen terug zien op een succes volle reeks, waarvoor de bezoekersaan tallen varieerden van 30 tot 100. Dit laatste getal werd gehaald tijdens de play-in van 4 april j.1. Het aantal ten gehore gebrachte werken was toen zo groot, dat men niet toekwam aan het gebruikelijke na-musiceren met alle aanwezigen. Sommige bezoekers zijn toen onverrichterzake weer met hun instrumenten naar huis gegaan. Daarom wordt deze laatste play-in be gonnen met het samenmusiceren. Alle aanwezigen kunnen meedoen aan een cantate (no 105) van Bach. Zij die geen instrument bij zich hebben kunnen meezingen. Als versterking komt een zangkoortje uit Utrecht, dat ook enkele korte stukken voor koor zal laten ho ren. Harry Schram zal de cantate lei den. Parochie Soest, Kerkplein, teL 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 11.45 uur. Zonnegloren 10 uur H. Mis. St. Caroluskerk. Soesterberg, Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang). SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. Borst, Pau- lus Potterlaan 30, tel. 13322 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur A. L. M. N. Vreeswijk, Park Vre dehof la. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-2137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur. Zr. G. Pluim en zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 14610. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur, Zr. M. van Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172 en Zr. G. Chamoun, Albert Cuyplaan 118, tel. 16906. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middel wijkstraat 36 en Alb. Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001, 12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid- dehvijkstraat 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls". Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Mej. M. F. M. Elsenburg afwezig van 25 mei tot 25 juni. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Mej. H. B. te Lintelo, afwezig van 25 mei tot 13 juni. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot Interk Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. E Kampei dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur Braam- weg 34. tel 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort iviefoon 03490-31861. Spreekuur- dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur. woensdagavono van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moedors voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802 OPEN BEJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Fed Raad v.h Bejaardenwerk Soest: Warme maaltijdenvoorziening. Infor maties bij de navolgende contactadres. sen: Soestdijk' Mevr E. B Jonker Pott. Pr Hendriklaan 11, tel 1326i Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57. rel 15588. Soest-zuid: Mevr S Steendijk-Geer- lings Bartolottllaan 16 tel 16389. Soesterveen: hr A van Scherpenzeel Veenbesstraat 430, tel 14782. Soesterberg: Mevr J Hoekstra-Ger kes Prot Lorentzlaan 23. te) 1.3463 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782; voor Informaties betreffende pedlcu- redlenst koffie-ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussen sociëteiten. Cul tureel senlorenpaspoort t.b v beiaar den: Bureau projektleldlng Burg. Gro thestraat 51, tel 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555: 24 uur per dag.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11