L m 0T Sportnieuws Duinkikkers verloren eerste wedstrijd in landelijke bond Ton Beuken vIoMok (Lu\4 REIZEN NAAR HET BUITENLAND? SOESTER COURANT ID B.V. ïsten taan men t en Zn Vervolg Sport Tennisvereniging „Soest-Zuid" Gigantisch volleybaltoernooi op Hemelvaartsdag 385 wedstrijden op de velden aan de Schrikslaan zaken-, vakantie- en privé-reizen. reisagenten a.n.v.r Olympia nam deel aan 18e Veluwe wandeltocht te Nijkerk Zaterdag en zondag SEC Jeugd-„Monster"toernooi lir.T;MW l-fi Grote nederlaag tegen D.K.R. Prettige sluitingsavond van V.V.Z. Rijwielen Bromfietsen JAC. DE BRUIN ZIEKENAUTO. TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 arabia/fins aardewerk SVV-kamp werd groot succes SchoolkorfbaLhandbaldag 110 wedstrijden op de velden van de S.0. Soest MEER DAN 8000 LEZERS IN SOEST EN S0ESTDIJK PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL NU IS HET TIJD VOOR EEN NIEUWE Z0MERJAP0N ien aan ipetitie n ordt. en lijk 'J >rijzen 5S Soester Courant van donderdag 24 mei 1978 igen ode: 24 103.68 138.20 172.— 206.40 258,— een ideale ir iedereen: BRAVO en I Zaterdag-herenteam definitief afde lingkampioen.. Dat zijn de resultaten na 5 (van de 6) competitiedagen. Het herenteam, za terdag bij Vleuten De Meern op be zoek, bracht met een 4-2 overwinning tevens het kampioenschap van de af deling mee naar huis. Onze gelukwen sen gaan naar aanvoerder Hasenaar en diens teamgenoten Ros, Teunissen, Blok en Van Beuzekom. De laatste uitwedstrijd tegen Groenvliet a.s. za terdag is nog slechts een formaliteit. Wij nemen aan, dat de heren de com petitie ongeslagen zullen beëindigen. Zaterdag-herenteam definitief afde- A-junioren stevig op de le plaats. De A-junioren zullen dit goede voor beeld zeker volgen. In Schoonhoven bij „Thirty-All" op bezoek werd de 5e zege in successie geboekt (5-0). Arie Cijfer, John Smit, Marijke Keet en Suzanne Steendijk verloren in de 5 partijen slechts 9 games. A.s. zaterdag kan tegen Rijnhuyse in Jutfaas, de vlag voor een (ongeslagen) kampioen schap worden gehesen. Bij de B-junioren hebben de jon gens het lelijk laten liggen. Robert Vink verloor met 6-0, 6-1 zijn enkel spel en met Henk Otto eveneens kans loos de jongensdubbel (6-2, 6-0). Fran- cis Veul en Ingeborg Swart zorgden gelukkig voor 2 winstpunten en een dragelijke nederlaag. Het werd 3-2 voor Randenbroek B. De C-junioren herstelden zich uit stekend van de vorige week tegen La ren opgelopen 41 nederlaag. Zaterdag werd met dezelfde cijfers in Utrecht van Oudenrijn C gewonnen. Alleen Monique van Harskamp verloor het meisjesenkelspel. Zondagcompetitie. Soest-Zuid 1 houdt kampioenschap in eigen hand. Soest-Zuid 1 hield in de thuiswed strijd tegen Idunah het kruid goed droog. Met een 8-0 nederlaag werden de gasten naar huis gestuurd. Carel Maas, Frits Gerth en de dames Hooy- er en Van Harskamp hebben hierme de de mogelijkheid voor een afdelings kampioenschap in eigen hand gehou den. Met 1 punt achter, moet a.s. zon dag thuis van het sterke De Uithof worden gewonnen. Lukt dit - een niet In één dag tijds zullen op de 35 uit gezette velden, 385 wedstrijden ge speeld worden. Naast zeven dames- en zeven herenklassen zijn ook twee jongens- en twee meisjesklassen ge formeerd, waarin uitsluitend spelers kunnen uitkomen, die op 1 januari 1973 de leeftijd van 17 jaar nog niet hadden bereikt. Landelijk Toernooi De deelnemende verenigingen komen uit geheel Nederland; velen doen reeds jaren mee. In de dames ere-klasse o.a. de winnaars van vorig jaar, het Am sterdamse Boemerang, Leython A.C. uit Leiden, SOS/DPC uit Utrecht, Ar- mixtos uit Amsterdam en Vios uit Amersfoort. In de andere klassen ko men uit bekende verenigingen als KDS uit Wormerveer, DOS uit Den Haag, Set-up uit Amsterdam en TOVO uit Utrecht. eenvoudige opgave - dan mag ook hier de kampioensvlag worden gehe sen. Aan spanning zal het zeker niet ontbreken. Soest-Zuid 2 had het 2e team van Maarn op bezoek. De puntjes werden eerlijk gedeeld (4-4). Roetman en Schuiling wonnen hun enkelspelen en samen de herendubbel. Anky Spermon zorgde in het 2e damesenkelspel voor het 4e puntje. Het Maarnteam had overigens veel te danken aan het op vallend goede spel van haar le speel ster. (Mevr. Oskamp moest met 2 maal 6-1 diep buigen). Zij droeg ook erg veel bij aan de overwinningen in de damesdubbel en de le mixed voor Maarn. In Amsterdam was het 3e team bij KNSM 1 op bezoek. De 7-1 overwin ning uit de le ontmoeting kon helaas niet worden herhaald. KNSM bleef nu met een 6-2 overwinning baas in ei gen huis. Alleen Prins won vrij vlot zijn le enkelspel en met Hekman de herendubbel. Soest-Zuid 4 stelde niet teleur en won met 5-3 de uitwedstrijd tegen Randenbroek 4. Soest-Zuid 5 bleek niet bereid wil loos naar de slachtbank te worden gevoerd. Met de rode lantaarn in de hand werd knap strijd geleverd tegen het op bezoek zijnde Jaagpad uit Am sterdam. Nic van Dam gaf het goede voorbeeld door een 3 sets overwinning mesdubbel werd in 3 sets gewonnen, in het 2e herenenkelspel. Ook de da mesdubbel werd in 3 sets gewonnen. Het Jaagpadteam werd in de overige partijen zwaar onder druk gezet ech ter net niet voldoende voor meerdere overwinningen. Het werd tenslotte 6-2 voor de Amsterdammers. Het programma voor het laatste com- petitieweekeinde luidt: Zaterdag: Heren: Groenvliet C-Soest-Zuid A. Jun. Rijnhuyse A-Soest-Zuid A. Soest- <Een echt reisbureau, heus er is ver- Voor de 19e maal in successie organiseert de Soester Volleybal Vereniging, S.V.V. op de velden van de hockeyclub aan de Schrikslaan het Hemelvaarts- dagtoernooi. Namen er vorig jaar 24 verenigingen met 149 teams aan deel, en sprak men toen van het grootste toernooi ooit door SVV georganiseerd, nu' nemen er 26 verenigingen aan deel met in totaal 175 teams. Uw vertrouwde adres met jarenlange ervaring. Wij kunnen voor U alles op reisgebied verzorgen. STEENHOFFSTRAAT 9a, TEL. 16571 en 14905 Zuid B-Rijnhuyse B. Randenbroek C- Soest-Zuid C. Soest-Zuid D-Zuilen B. Zondag: Soest-Zuid 1-De Uithof 4. Oudenrijn 5 -Soest-Zuid 2. Soest-Zuid 3-Macabbi 4. De Uithof 2-Soest-Zuid 4. Cchandelle 1- Soest-Zuid 5. schil). Het juniorenteam van Soest-Zuid dat het kampioenschap bijna niet meer kan ontgaan. Ruim 4.000 deelnemers verschenen zaterdag aan de start voor de 18e Veluwe- tocht in Nijkerk, georganiseerd door het Comité Veluwe Wandeltocht. Het was ideaal wandelweer en bij de start en finish met muzikale begeleiding van drumbands en muziekkorpsen uit diverse plaatsen van Nederland, werden fraaie parkoersen gelopen. De deelnemers kwamen o.a. langs de chr. agrarische school, het terrein van s.v. Sparta en het bad Bloemendal. Voor de 5 km. hadden 22 groepen in geschreven, waaronder de 19 Olympia- adspiranten onder leiding van mevr. Veldhuizen. Zij behaalden geen prijs. Op de 10 km. werd door maar liefst 46 groepen om de hoogste eer gestreden. De 21 junioren met leider de heer D. W. Brood eindigden op een zeer fraaie tweede plaats. De juryuitslag luidde: 1. de Haartippe- laars, Gorkum, 653 punten; 2. Olympia, Soest, 645 punten en 3. Tweelingstad, Harderwijk, 642 punten. In Barneveld wordt op 2 juni de jaar lijks terugkerende N.C.W.B. Trefdag gehouden, waaraan door Olympia zal worden 'deelgenomen, 's Morgens is er een ontspanningsprogramma, zodat per bus vanaf station Soest-Zuid vertrok ken wordt om 10.15 uur precies. In de middag wordt er aan de wandeltocht deelgenomen. De ouders worden verzocht voldoende brood en drinken aan hun kinderen mee te geven. Het ieder jaar weer terugkerende SEC jeugdmonstertoernooi zal dit jaar niet de gebruikelijke vijf verenigingen in de strijd zien. In plaats van vijf zijn er ditmaal vier verenigingen die elk met vijf jeugdteams, in de leeftijd van 8-18 jaar op zaterdag 26 mei en zondag 27 mei strijd zullen leveren om de prij zen. De club. die na twee dagen met haar vijf teams de meeste punten heeft vergaard is de uiteindelijke win naar. Zaterdag a.s. om 13 uur gaat de strijd van start met de leeftijdsgroepen van 12-14 en 14-16 jaar. Op zondag komt de oudste jeugd, de leeftijdsgroep van 16-18 jaar en de allerkleinsten, de pups van 8-10 jaar en de pups van 10-12 jaar. Deelnemende clubs zijn Limvio uit Baarn, SDO uit Bussum, EMM uit Hil versum en SEC. Op de zaterdag zal van 13 uur tot ca. half zes worden gevoetbald; op zondag zullen de laatste wedstrijden om vijf uur verspeeld zijn. Voor de allerklein ste zullen de SEC-jeugdleiders als scheidsrechters fungeren en hiervoor zijn beschikbaar de heren G. Roest, G. van Essen, R van het Klooster. P. Ver- vvey, G. Groenestein en J. Hoefman. Zondagmiddag om vijf uur zal de heer J. Elderman de prijzen uitreiken. ROBARIUM OOLF1JNENSHOW* EXPOSITIE in het grootste overdekte, I 6 voorst. Dolfijnenstadion ter wereld per dag In de heren ere-klasse naast de win naar van vorig jaar, SOS/DPC, The Smash uit Castricum, Ovra uit Haar lem, PVC uit Den Haag en Tonegido uit Voorburg. Tot de deelnemers behoren verder RAC uit Almelo en Xenon uit Amster dam, die vorig jaaT met eerste prij zen naar huis gingen. Op het appèl ontbreekt het jongensteam van De Molenwiek uit Zaandam, dat vorig jaar een eerste prijs behaalde. In totaal gezien heeft het toernooi het eerste divisie niveau. Voor verenigin gen is het bijzonder interessant er aan deel te nemen; men kan met veel teams inschrijven, die allen naar sterkte ingedeeld worden. Het wordt daarom als een „familietoernooi" aan gekondigd, dat kwalitatief hoog staat aangeschreven. Dat de organisatie straf geleid moet worden, spreekt voor zich. Die leiding is in de stevige handen van de heren A. Bosboom, die zich daar nu voor de 19e maal mee belast, A. Grift, J. Lij- kedijk, R. Stalenhoef en H. Stam. Met de voorbereding is geruime tijd ge moeid; in feite is men nu al bezig met het lustrumtoernooi van volgend jaar. Alle leden van SW worden er actief bij ingeschakeld. Ook leerlingen van de LTS helpen mee; verder verleent de Sportstichting haar medewerking, de M.H.C. Soest, terwijl de duiven- vereniging „De Zwaluw" haar clubhuis ter beschikking stelt. De wedstrijden beginnen 's morgens om 10 uur; de finales worden gespeeld rond 5 uur. De toegang tot dit volley baltoernooi is gratis. Het eerste polo-zevental van de Duin kikkers heeft zijn eerste wedstrijd in de landelijke 4e klasse met duidelijke cijfers verloren. Dit ondanks een onge kend groot aantal toeschouwers. De uitslag mag misschien enigszins geflateerd genoemd worden, als men bedenkt dat tot aan begin van de laatste periode de stand gelijk op ging en de Duinkikkers via doelpunten van Henk Wijnmalen, Han Vreeken en Paul Voor de sluitingsavond van het seizoen 1972/73 van de voetbalvereniging WZ, welke vrijdagavond in De Rank werd gehouden, had de evenementencommis sie, de bekende universele artist, Nico Schoolenberg uit Dordrecht, geanga- ceerd. Deze artist met zijn grote Ham- mandorgel (het grootste van Nederland) heeft de bijna voltallige VVZ-familie een aangename en prettige avond be zorgd. Niet alleen aan het orgel, maar ook met goocheltrucs en snelrékenen wist het veel bijval te oogsten. Volgens de voorzitter van de evene mentencommissie, de heer H. Striet- man is deze sluitingsavond bedoeld om enkele personen te huldigen. In de eerste plaats heette hij de meer' dan honderdvijftig leden met hun dames hartelijk welkom, en in 't bijzonder de gemeenteambtenaren, die daadwerke lijk hun hulp hebben verleend bij de GAZELLE - UNION - FONGERS PEUGEOT - VESPA Bezoek onze nieuwe showroom Rijwiel- en Bromfietsspecialist GALLENKAMPPELSWEG 1 Telefoon 02155 - 12857 t.o. busstation Soest-Zuid bouw van ons nieuwe clubhuis (som mige dagbladen zeggen een club-bun galow). De eerste huldiging betrof de familie Boeklage, familie Stigter en mevrouw Duit, voor hun vele werk in de kan tine en achter het buffet. De dames ontvingen bloemen en de heren een flesje frech-up. Daarna verkreeg de voorzitter van VVZ, de heer H. Duit, het woord. Hij noemde enkele gebeurtenissen uit het seizoen 1972/73. In de eerste plaats, dat het eerste elftal zich had kunnen handhaven in de eerste klasse. Geen enkel elftal promoveerde, maar er de gradeerde er ook geen één. 25 augus tus 1973 zal een grote dag worden voor onze vereniging, want dan zal ons nieuwe terrein en tevens het nieuwe clubhuis, feestelijk worden geopend. IDat betekent een mijlpaal in de ge schiedenis van WZ, Er is veel werk verzet, maar er moet nog veel wor den gedaan. Daarom vroeg de heer Duit, de medewerking van leden, maar ook van hun dames, die gordijnen enz., zouden kunnen maken. Hij bracht dank aan de evenementen- commissie, die het programma voor 25 augustus a.s. in voorbereiding heeft. Ook bracht hij dank aan de architect, de heer Dick Renooij, aan de ambtena ren van de gemeente en aan de heer Frans Bosman. Bij de huldiging van de evenementen commissie ontvingen de dames bloe men en de heren een flesje fresh-up. De heer Jan Brouwer, die enorm veel voor de jeugd doet, mocht ook een flesje fresh-up in ontvangst nemen. Daarna werd het echtpaar Jan v. d. Mey op de podium genodigd. Volgens de heer H. Strietman, gaat WZ met ingang van 25 augustus a.s. het nieu we clubgebouw in gebruik nemen, waar alle festiviteiten van WZ zullen worden gehouden. „Wij gaan dus „De Rank" verlaten, waar wij vijf jaar lang met uw familie prettig hebben samen gewerkt. Namens WZ zeg ik u daar hartelijk dank voor en wij hopen, dat u ons niet zult vergeten". Voor me vrouw v. d. Mey bloemen en de heer v. d. Mey een passend geschenk. De heer Strietman vond het jammer, dat de heer Jan van Kooij Hzn. meend heeft als lid van de evenemen tencommissie te moeten bedanken. Wij hebben besloten hem een blijvend geschenk te moeten aanbieden." De heer Van Kooij, daarna het woord voe rend, zegde evenwel toe, dat hij op de bres zal blijven staan voor VVZ. Ik ben met VVZ begonnen en zal het blij ven doen zolang ik kan. Van de eerste steenlegging in het nieu we clubhuis, die door de heer A. v. d. Broek werd verricht, heeft hij enige foto's gemaakt. Eén van deze grote foto's bood hij de heer v. d. Broek aan en de andere mocht de heer Duit in ontvangst nemen, met de opmerking, dat deze foto een ereplaats zal krijgen in het nieuwe clubhuis. Hiermede waren alle huldigingen en toespraken ten einde en kon de heer Schoolenberg zijn plaats bij het Ham mondorgel innemen, waarbij hij zorg droeg, dat de danslustigen hun portie kregen. Tijdens de pauze boden dames loten aan voor een loterij met fraaie prij zen, ter derving van de onkosten. Het werd een waardig besluit van het seizoen 1972/73 van WZ. Klein de achterstand op 4-3 hielden. Daarna sprak echter kennelijk de grote routine van DKR, dat vorig jaar uit de 3e naar de 4e klasse degradeerde. De Soesters lukte niets meer en het zevental uit Utrecht profiteerde van de wanhoop, die zich van de Duinkikkers meester maakte. De eindstand werd 3-7, maar ondanks dat kunnen de Duinkikkers, als leren ook in de laatste periode van de wedstrijd het hoofd erbij te houden, behoorlijk mee draaien in de compe titie. Het publiek heeft kunnen genieten van een leuk partijtje waterpolo en zal dat ongetwijfeld wéér kunnen op vrijdag 1 juni, als gespeeld wordt tegen D.O.N.K, uit Gouda. A.s. vrijdag speelt het team een uit wedstrijd tegen PCG uit Gorinchem. Geïnteresseerden in zwemmen en wa terpolo kunnen zich wenden tot de heer Van Rijsbergen, Haverweerd 17. Zij kunnen ook terecht in het Soester Na tuurbad, elke avond om 19.30 uur. verkrijgbaar (jij interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155 - 12180 gratis kleurenfolder besehkbaar y Het waterpolo zevental van de Duin kikkers dat de eerste wedstrijd In dt 4e klasse verloor. Van links naar rechts, Huib Klein, Han Timmer, Jean Thle, Jan Vrakking, Koos Wijnmalen, Harry Dorrestein, Paul Klein, Han Vrecken, Henk Wijnmalen, Gerard Vet, Joop Verhoef, en 2 jeugdige supporters. Dinsdag j.1. organiseerde de evenemen tencommissie van de Soester Volleybal Vereniging voor de SW-leden een groot SW-kamp, dat gebaseerd is op het Zeskamp, bekend van de televisie. Het enige verschil was een beperkter opzet en ook zonder water en groene zeep. Desondanks wisten ze een aan trekkelijk parcours door de Soester Sporthal uit te zetten. Om zeven uur begon het voor de jeugd die in twee groepen was ver deeld. Zij waren tot half negen druk met het uitvoeren van de opdrachten. Direct nadat deze klaar waren werden aan hen de prijzen, de onovertreffelijke repen chocolade, uitgereikt. Alvorens tot de prijsuitreiking werd overgegaan werd eerst nog afscheid genomen van de trainer van de dames, de heer D. J. Willig. Hij kreeg een pas send afscheidsgeschenk aangeboden. Zijn opvolger is de heer Both. die geen onbekende voor SVV is, daar hij enkele jaren geleden nog de heren onder zijn hoede had. Na enkele wijzigingen in de ploegen te hebben aangebracht kon het kamp beginnen. Moeilijk was onder meer het ski-slalom, waarbij geen der paaltjes door de skis mocht worden omgegooid. Het zak- en hoepelloppen ging in een enorm tempo, evenals het touwslinge- ren. Ieder kon zich echter danig uitleven. Hiervoor kon men o.m. het touwtrek ken nemen. Met geblaarde handen kwam men door dit onderdeel heen. Ook het balgooien op passerende leden met een blad bekers was zeer aan trekkelijk, doordat de gooiers gehan dicapt waren met bokshandschoenen. Elk der ploegen gaf zich maar moeilijk gewonnen, zodat er een felle strijd ont stond, waarbij de panning tot de uit slag van het laatste spel gehandhaafd bleef, daar toen nog alles mogelijk was. Al met al werd het voor de SSV-ers en SVV-sters een avond, die men niet snel zal vergeten en ook in het volgende seizoen tot een herhaling met mis schien iets andere opzet kan leiden. Onder prachtige weersomstandigheden werd vorige week de korfbal-handbaldag gehouden voor de leerlingen van de 6e klas van de bassisschoien. Dit jaarlijks terugkerende evenement wordt georganiseerd door de commissie voor de licha melijke opvoeding op de scholen in de gemeente Soest. DONDERDAG 24 MEI 1973 19.00-23.00 uur Volleybal Bedrijfscompetitie Soester Zakcnkring ZATERDAG 26 MEI 1973 13.00-17.00 Rayonparade K.N.G.V. - district Het Gooi 18.00-23.00 uur Competitiewedstrijden basketbal N.B.B. 18.00 uur: Red Stars a-Flux a (J). 19.10 uur: Red Stars A-ABC '60 A (J). ZONDAG 27 MEI 1973 18.00-22.00 uur Competitiewedstrijden basketbal N.B.B 19.00 uur: Red Stars B-Flux A (M). De keuze is groot in el ke maat. Elegante, exclusieve mo dellen en dessins in be kende modemerken ma ken voor u het kopen plezierig DE BONNETERIE NACHTEGAALSTRAAT 1618 UTRECHT Dit jaar voor het eerst stonden er naast de korfbalwedstrijden ook handbal op het programma. Het enthousiasme ervoor was zo groot, dat verwacht mag worden dat in de toekomst het accent meer op hand ballen zal komen te liggen. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, opende deze sportdag. Zij zei dat het spel be langrijker was dan de winsten, zij wees daarbij op de ontaarding van sport, zoals dat de avond tevoren op de t.v. te zien was geweest bij een voetbalwedstrijd. Zij wenste de kinderen veel succes toe. Aan de wedstrijden namen teams van 18 lagere scholen deel. Op het appèl ontbraken de kinderen van de Groen van Prinstererschool, die op kamp waren, en van de Regen- tuuter, die echter nog geen zesde klas rijk is. Voor het korfbal waren zeven vel den uitgezet, voor handballen vier. Na veel spannende wedstrijden kon de heer H. Ankone, voorzitter van de commissie, de volgende win naars bekend maken, waaraan de heer J. Kènemans, oud-voorzitter van de commissie een vaantje uit reikte: Korfbal: Poule I: 1. St. Willibrordusschool; 2. Ingenhof. Poule II: 1. Min. de Visserschool; 2. Pr. Willem-Alexanderschool. Poule III: 1. Prinses Margrietschool; 2. St. TheresiaschooL Poule IV: 1. Van der Huchtschool; 2. St. JosephschooL Poule V: 1. Pr. Willem-Alexander school; 2. Ingenhof. Poule VI: 1. St. Ludgerusschool; 2. Mariaschool. Poule VII: 1. St. Willibrordusschool; 2. Da Costaschool. Handbal: Jongens Poule I: 1. Van der Huchtschool; 2. Rinke Tolmanschool. Poule II: 1. St. Theresiaschool; 2. St. Bonifaciusschool. Meisjes Poule I: Mariaschool; 2. St. Joseph- school. Poule II: 1. St. Theresiaschool; 2. Da Costaschool. Dankzij de bijzonder op prijsgestelde medewerking van de beide inspec teurs (van het lageronderwijs en van de lichamelijke opvoeding), van de Soester Sportstichting, de afde ling onderwijs van de gemeentese- ertarie en de gemeentelijke plant soenendienst, kunnen de organisa toren terugzien op een zeer succes volle sportdag. Inspecteur J. Ver burg en de heren Peet en A. van de Broek sloegen geruime tijd de wedstrijden gade Bij een van de vele korfbalwed strijden kwam een van de speel sters. Anja van Fulpen, na een bot sing zo ongelukkig te vallen, dat zij haar linkerarm brak Na in Zon negloren behandeld te zijn, kon zij naar huis terugkeren.

Soester Courant | 1973 | | pagina 15