saaaü vloeren van de Gemeentehof r Voorlopig geen aanvullend krediet voor samenwerkingsorgaan Ton Beuken iS>cko$maker - antenneteckniek tïjeo ban epen njj, siLox bomt. J Esso Servicenter Reisbureau Qerth AUTORIJSCHOOL M. LOS Officiële mededelingen GEiMEEIVTERAADSVERGADERING Raad volgt voorstel beroepencommissie arabia/fins aardewerk Voor alle reparaties Profiteer van de Esso bandenaktie DE ZUID-EUROPA STICHTING Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 J&outïtoopttó Sintó 1876 UW SUCCES IS ONZE RECLAME Verordeningen ter inzage bloemwerk Hinderwet Beroep tegen weigering bouwvergunning Haarverzorging van wortel tot punt Soes ter Courant van donderdag 24 mei 1973 De vorige week gehouden raadsvergadering kende slechts twee knelpunten; het voorstel van de commissie voor de beroepschriften, alsnog over te gaan een geweigerde bouwvergunning te verlenen en het voorstel een krediet beschik baar te stellen voor het samenwerkingsverband Eemland. De discussie over dit laatste voorstel nam ruim een uur in beslag en resulteerde in het verschuiven van de beslissing naar een volgende vergadering. Het voorstel van de commissie voor de beroepschriften haalde met ruime meer derheid de eindstreep. Tegen stemden de vier wethouders, de heer B. Joosten van D '66, mevrouw G. Alting-Ambrosius, de heer J. Detmar van de VVD en de heer G. Oldenboom van de Prot. Christelijke raadsfractie. De straffe leiding van de burgemeester voorkwam dat er buiten de agenda om gesproken werd. Het eerste slachtoffer daarvan was de heer Joosten, die niet de gelegenheid kreeg vragen te stellen inzake het standpunt van de gemeente over de onkruidbestrijding. Ook me vrouw P. Oranje-Entink (WD) werd er op gewezen dat dat niet mocht, ter wijl de heer M. van Ee (VVD) een ver manend woord kreeg toen hij mede delingen dreigde te doen uit een be sloten vergadering. Ingekomen stukken 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 20 maart 1973 van het college van gedeputeerde staten te Utrecht, waarbij ingevolge artikel 198 van de gemeentewet de ontvangst wordt bericht van de door uw raad op 21 december 1972 vastgestelde verorde ning tot wijziging van de „Verordening, regelende de kinderdagverblijven en peuterspeelzalen" met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Brief d.d. 20 maart 1973 van het college van gedeputeerde staten van Utrecht, waarbij ingevolge artikel 198 van de gemeentewet de ontvangst wordt bericht van de door uw raad op 21 december 1972 vastgestelde veror dening tot wijziging van de ,.A.P.V. Soest" met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brief d.d. 11 februari 1973 van de Natuurbeschermingswacht „Eemland" (werkgroep „milieu" Soest) inzake het gebruik van onkruidbestrijdingsmidde len met voorstel te antwoorden con form de bij de stukken ter inzage lig gende concept-brief. Conform besloten. verkrijgbaar bi| interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155- 12180 medegedeeld dat bij een besluit van 1 mei 1973 de heer A. J. van Vloten be noemd is verklaard tot lid van ge noemde raad met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Agenda 3. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan de Parklaan te Soest van mevrouw J. H. Wolfsen-Van Doorn. Conform besloten. 4. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koopovereenkomst met mevrouw J. H. Wolfsen-Van Doorn. Conform besloten. 5. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan de Verlengde Talmalaan te Soest van de heer J. Slob te Baarn. Conform besloten. 6. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen a. Nabij de Dorresteinweg te Soest aan de heer S. J. N. Hondius van Herwer- de te Soest; Conform besloten. b. Aan de Koningsweg te Soest aan Machine en Konstructiebedrijf „Frejo" B.V. te Soest; Conform besloten. c. Nabij de Julianalaan aan diverse personen; Conform besloten. De heer M. van Ee (VVD) benadrukte dat door verkoop aan ambtenaren, er meerdere goedkope gemeentewoningen voor doorstroming beschikbaar komen. Ook de heer J. van Poppelen (KVP) was het daarmee eens en kreeg op zijn vraag, welke plannen er nog in ont wikkeling waren voor particuliere bouw, het antwoord dat daar Kereken- landt en Overhees voor in aanmerking kwamen. De wethouder, mevrouw M. Walter- Van der Togt, tekende daarbij aan dat er helaas veel bezwaren tegen het plan Kerckenlandt werden ingediend. „Als dat bij het plan Overhees ook gebeurd, kan óók dat niet doorgaan". d. Aan de Lt. Koppenlaan aan de heer A. Baars; Conform besloten. e. Nabij de Klaarwaterweg aan de heer K. E. Hilhorst. Conform besloten. 7. Voorstel tot het benoemen van een lid in de commissie culturele zaken. Benoemd werd mevrouw T. Timmer- Budding te Soesterberg. Drie stemmen werden uitgebracht op de tweede kan didaat van de voordracht, de heer T. Waardenburg te Soesterberg. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) ver klaarde dat de voorkeur van de com missie culturele zaken op dit moment uitging naar een vertegenwoordiger uit Soesterberg, boven een kandidaat van de Soester Gemeenschap, om daar door ook Soesterberg in de commissie vertegenwoordigd te doen zijn. grate kleur errfotoer beschikbaar e. Brief van de heer H. J. Bakker in zake bezwaren tegen de gevolgde pro cedure met betrekking tot de huurver hogingen per 1 april j.1., met voorstel te antwoorden conform de concept brief. Conform besloten. De heer Bakker vroeg de raad een maand huurverhoging te restitueren, in verband met te late berichtgeving dat deze verhoging zou worden ingevoerd. De raad ging hiermede na enige dis cussie niet accoord. In haar antwoord zegt de raad o.m.: „overigens kan men zich afvragen of tegen een netto-huur van slechts ƒ112,25 per maand rede lijke bezwaren kunnen worden inge bracht". f. Besluit d.d. 17 april 1973, nummer 1929*72 RO/843 van gedeputeerde sta ten, waarbij de beslissing omtrent uw besluit van 21 september 1972 tot vaststelling van het bestemmingsplan „Soest-Zuid" is verdaagd, met het voor stel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. g. Brief van de heer D. J. van Wijk, Ru.vsdaellaan 27 te Soest, betrekking hebbende op het uitbreiden van zijn woning, met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethouders ter afdoening. Conform besloten. Mevrouw E. Korthuis-Elion merkte op dat de beantwoording van de brief een half jaar op zich had laten wachten. Zij drong aan op snellere afdoening van zaken. h. Brief d.d. 3 mei 1973 van de voor- fitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, waarbij wordt drink VELUWSE GRAAN-JENEVER lekker, hè! naar het presentje van de gemeente, dat gegeven zou worden by gelegen heid van het regeringsjublileum van Koningin Juliana. Wethouder Dykstra antwoordde hem dat daarover reeds contact was opge nomen met het hoofdenconvent. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan de daken van de woningen Gen. Spoorstraat 1-69 en 2-58 en de Gen. Winkelmanstraat 71-83 te Soesterberg. Conform besloten. Ook de heer C. Verheus, die in een commissievergadering zijn stem aan dit voorstel had voorbehouden, ging er mee accoord, omdat hij geen bruikbaar alternatief had. De heer M. van Ee (WD) vestigde de aandacht op de andere gebreken aan de woningen. Mevrouw Walter zegde toe dat hier voor binnenkort kredieten zullen wor den aangevraagd. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van verkeersvoorzieningen nabij de over weg Ossendamweg. De heer H. Joosten (D '66) meende dat er teveel aandacht besteed was aan de oplossing van het probleem bij het kruispunt Eikenlaan-Ossendamweg- Katanjelaan en te weinig gelet werd op te verwachten neven-effecten. Hij veronderstelde dat de Dr. s' Jacobstraat extra verkeer te verwerken zou krijgen en stelde voor daar éénrichtingverkeer in te stellen. Verder voorzag hij veeil verkeersovertredingen in de omgeving van het station door treinpassagiers, welke zich niet zouden houden aan de voetgangers-oversteekplaats. Hij stelde voor ook aan de zijde van de Nieuweweg een parkeerplaats voor auto's aan te leggen. Direct gehoor vond hij niet. Mevrouw Walter meende dat nu gel zen was voor de minst ingrijpende en goedkoopste oplossing. De situatie Nieuweweg, met name de aansluiting van de Bosstraat, wordt nog nader be studeerd. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de uitbreiding van de straatverlichting langs een deelte van de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Conform besloten. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aansluiten van het perceel Birkstraat 138 en om geving op het rioolstelsel van Amers foort. Conform besloten. Bouwvergunning verleend 13. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer N. de Bruin ingesteld beroep tegen de weige ring van een bouwvergunning. Na een zeer uitvoerige discussie besloot de raad, met 15 tegen 8 stemmen (de heren Blaauw en Pieren waren afwe zig) het voorstel van de commissie voor de beroepschriften over te nemen, en de vergunning te verlenen. Duideiyke tegenstanders waren me vrouw Walter en de heren Joosten en Oldenboom. De heer Joosten vond dat de commissie zich had moeten beper ken tot de beoordeling van de belan gen van de aanvrager, maar zich geen oordeel mocht aanmatigen over de esthetica. Mevrouw Walter ging ervan uit dat iedere aanvraag voor de belangheb benden altijd belangrijk was, maar zij vroeg zich af welke maatstaven dan bij de beoordeling aangelegd moesten worden. „Zijn dat financiële; heeft men zich afgevraagd kan die man dat be talen op dit ogenblik?" Naar haar mening zou er een aan vaardbare oplossing mogelijk geweest zijn, zoals de schoonheidscommissie had 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan de Stichting voor Katholiek Onderwijs voor de aanschaf van leer- en hulp middelen ten behoeve van de Theresia- school. Conform besloten. Duidelyk in verband met de aanwezig heid op de publieke tribune van leer lingen van de Sacornin Lohmanschool, mocht de heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) een niet op de agenda vermeld punt aan de orde stellen. HU informeerde BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-16835 aangegeven, die dan weliswaar duur der geworden zou zijn. Het huis was dan gaaf gebleven met iets meer kos ten; „de aanvrager laat ook een garage bouwen. Wij hebben hem gesuggereerd, wacht daar even mee en besteedt het geld dan nu aan een wel aanvaart bare oplossing. Wat prevaleert er nu eigen lijk", zo vroeg mevrouw Walter, „per soonlijke ideeën of de eisen van de esthetica?" Zij wees daarbij op nog vier gelijke woningen in dezelfde straat; „als daar aanvragen voor verbouwing van bin nenkomen, waarop baseren we dan ons oordeel? Welke privéredenen zijn dan nodig om af te wijken van de eisen van welstand". Zij verklaarde zich tegen en vroeg hoofdelijke stemming. Wethouder mevr. Walter-v. d. Togt De heer G. Oldenboom noemde het advies van de commissie merkwaardig en hij meende dat men zich op glad ijs begaf als dat advies gevolgd werd. Er werd zijnsinziens subjectief afgewogen wat het belang van de aanvrager was, waar tegenover stond de esthetica, waarvoor een speciale commissie werd ingesteld. Er zou nu geheel anders ge handeld worden dan bij nieuwbouw, waar nooit de vraag gesteld werd of er wel financiën voorhanden waren. Hij zei er iets voor te voelen de zaak aan te houden en te zien of men niet tot elkaar kon komen. Dat bleek echter door wettelijke bepalingen niet moge lijk. Voor aanhouden had ook reeds de heer M. van Ee gepleit. Hij kon zich voorstellen dat de schoonheidscommis sie' het plan afkeurde, maar wilde in dit geval het wooncomfort toch laten prevaleren. Mevrouw E. Korthuis-Elion meende dat er in Soest langzamerhand meer behoefte bestond aan een architecten- winkel dan aan een beroepencommis sie. De heer J. van Poppelen was het eens met het voorstel. Hij vond het moeilijk te bepalen wat het zwaarst moest we gen, de estheica óf sociale factoren. Onbegrijpelijk vond hij het dat voor een verbouwing bij een woning aan de Korte Brinkweg wèl een vergunning verleend werd, „dat vloekt joegen alle begrippen in" en hier niet. Ook de heer M. de Groot (BR) kon zich met het voorstel verenigen. Het voldoen aan „redelijke eisen van wel stand", met de nadruk op redelijke, was voor hem doorslaggevend. Mevrouw P. Oranje-Enting (WD), lid van de beroepencommissie, ver- duideiykte het standpunt van de com missie. Zij wilde het oordeel van de schoon heidscommissie niet aanvechten, alhoe wel de normen van estetica ook niet altijd door een „nederig" burger ge volgd konden worden. „Wat de heren architecten esthetisch verantwoord vin den, vinden gewone stervelingen wel eens minder mooi". De commissie voor de beroepschriften had volledig begrip voor het stand punt van de schoonheidscommissie en hun advies. Zij zei overigens de woord keuze van de heer Plas, lid van de schoonheidscommissie, betreffende de verpaupering van Soest, niet te kun nen bewonderen. De beroepencommis sie had de menselijke aspecten laten prevaleren. Zij hoopte dat de belangen van de beide aanvragers, de heren N. de Bruin en A. Boers, de voorkeur bij de beslissing zouden krijgen. Voor reizen van LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 De heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) even eens lid van de beroepencommissie, merkte nog op dat een onderlinge re geling niet mogelijk bleek, althans er niet uitgekomen was. Ook hij wees er op dat vroeger, bij soortgelijke wonin gen, wèl een vergunning verleend werd, wat het voor de commissie extra moeilijk maakte. Daarna volgde de stemming, met het bovenvermelde re sultaat. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aankopen van een huisvuilauto. Conform besloten. 15. Voorstel tot het aanbrengen van centrale verwarming in de dienstwo ningen Lange Brinkweg 49 en 49a. Conform besloten. 16. Voorstel tot wijziging van de be groting 1972. Conform besloten. 17. Voorstel tot het verstrekken van eenmalige bijdrage en een geldlening aan de sportvereniging VVZ '49 ten be hoeve van het stichten van een club gebouw. Conform besloten. 18. Voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de alarmering van de brandweer te Soesterberg. Conform besloten. 19. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be- drijfsrekeningen over 1970 tot goedkeu ring van de rekening van de stich ting voor lichamelijke opvoeding en sport en tot vaststelling van de reke ningen van het Soester Natuurbad en het openluchttheater. Conform besloten. 20. Voorstel tot het aangaan van over eenkomsten ten behoeve van de realisa tie van circa 250 woningwetwoningen in het bestemmingsplan „Overhees". Conform besloten. De heer J. Korte (KVP) meende, dat de overeenkomst in strijd zou zijn met de woningwet, waarin uitdrukkelijk bepaald werd dat woningbouwvereni gingen de opdrachtgevers moet zijn en niet, zoals hier het geval was, de ge meente. Hij vroeg dit alsnog vast te leggen. Volgens mevrouw Walter zullen de woningen t.z.t. aan de bouwverenigin gen worden toegewezen, echter trad de gemeente in de regio op als gespreks partner, waartegen naar haar mening geen bezwaar zou bestaan. Op een vraag van de heer K. Levinga (PAK) betreffende de huren, antwoord de wethouder Ebbers dat door de ho gere rijksbijdrag de huur op het mo ment nog steeds 229 gulden per maand is. 21. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtontbinding met de heer T. van Duinkerken. Conform besloten. 22. Voorstel tot het verpachten van een perceel grond in 1973, gelegen na bij de Koningsweg aan de heer T. van Duinkerken. Conform besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbieden van ?nige muziekinstrumenten aan de ju bilerende Soester Muziekvereniging „Patiëntia Vincit Omnia".- Conform besloten. Voorlopig geen krediet voor Eemland 24. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet in verband met het deelnemen in het samenwerkings orgaan Eemland. Vele sprekers voerden hierover het woord en de slotconclusie werd dat het voorstel moest worden aangehou den. De heer J. van Poppelen (KVP) zei, dat de Soester vertegenwoordigers in de regiovergaderingen reeds bezwaar maakten tegen deze gang van zaken. Zij hadden in de septembervergade- ring in 1972 nog geïnformeerd naar de stand van zaken, waarop slechts het antwoord kwam dat het eertijds in 1969 beschikbaargestelde krediet van 150.000 gulden aan de krappe kant was. Uitermate verbaasd was hij, dat in dit voorjaar de mededeling kwam, dat het krediet met één ton werd over schreden. „Doet mendaar niet aan kredietbewaking", zo vroeg hij, „kent men dat alleen in Soest?" Het ging zijns inziens alle perken te buiten. Liever wilde hij het voorstel nog niet behandelen en wachten op meer infor matie. De heer M. van Ee (VVD) was het daar mee eens. Hij wilde weten waar het geld tot nu toe aan uitgegeven was. De heer M. de Groot (BR) verwees naar de vergadering van 1969, waarin hij reeds op deze situatie had gewezen en reeds toen op tussen-rapporten had aangedrongen. Die waren hem door de voorzitter toegezegd. Voor hem was de kardinale vraag of het dageiyks bestuur daartoe opdracht gegeven had. Zo ja, dan was het coör dinatieteam in gebreke en zo neen, dan was het dagelijks bestuur fout. Hij had zich in de laatste vergadering van het samenwerkingsorgaan accoord verklaard met dit voorstel, maar kon zich toch wel verenigen met het stand punt van de financiële commissie dat er eerst opheldering over de gebruikte gelden gegeven diende te worden. M. de Groot (Binding Rechts) De heer K. Levinga (PAK) wees op een gezegde van de heer Huslage, be stuurslid van Eemland, „dat in het coördinatieteam zelf geen coördinatie was". Het verwonderde hem dat een lid van het team, dat in Ulm woonde, niet begrepen zou hebben, dat hij maandelijks de vergaderingen in Amersfoort moest bijwonen en dat deze bovendien niet de maandelijkse stuk ken ontving. Ook de heer Levinga wil de weten wat ef voor het lh miljoen gedaan was. De heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) voel de er niets voor toestemming te geven voor het geld dat al uitgegeven was. Hij vond dat zinloos. Verder wilde hij weten of er door het dagelijks bestuur inderdaad een opdracht voor het op stellen van een rapport gegeven werd. Hij noemde de wijze waarop de ver gadering van het orgaan geleid werd listig". Op haast onbehoorlijke wijze ontging de voorzitter alle vragen. Ook de heer H. Jonker (D '66) had aanmerkingen op de leiding van de vergadering van de regio en verder was hij het eens met de heren De Groot en Van Ee. De heer J. Smits (Pr. Chr.) meende dat in ieder geval eerst verantwoord moest Nu heel voordelig zelf te leggen. Keuze uit vele fraaie houtsoorten. Massief stroken-parket vanaf 22.55 m2 incL btw Zweeds Lamellen-parket MOZAIEK-parket vanaf vanaf 43.^5 m2 incl. btw 15.45 rn2 incl.btw Met volledige leg-aanwijzingen en deskundig advies. Tevens schuur- machines met stofafzuiging te huur. Elke vloer kan door ons vakkundig worden gelegd! Showrooms: Naar den. Graaf W. de Oudelaan 25 Tetetoon 02159-43901 v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 wy lessen in t OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Burgemeester en. wethouders maken bekend, dat ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken c.a., voor een ieder gedurende een termijn van drie maanden na dagtekening van deze be kendmaking een tweetal door de ge meenteraad op 21 december 1972 vast gestelde verordeningen ter inzage zijn Bij deze verordeningen zijn de „alge mene politie verordening van Soest' alsmede de „verordening, regelende de kinderdagverblijven en peuterspeelza len" gewijzigd. De wijziging van de algemene politie verordenine heeft betrekking op het venten met gedrukte stukken, het zich bevinden in gemeentebossen etc., het gebruiken van speeltoestellen, alsmede het verwijderen van aarden wallen in dien deze het vrije zich op de weg be lemmeren. De wijziging van de verordening, re gelende de kinderdagverblijven en peu terzalen betreft slechts een redactio nele verbetering van de tekst van de verordening. Soest, 24 mei 1973. Burgemeester en wethouders van Soest. De burgemeester. Mr. J. M. CORVER- Van HAAFTEN De secretaris, J. BORREMAN worden waaraan het geld besteed werd. De burgemeester beantwoordde de sprekers, zy legde er de nadruk op dat in september 1971 het coördinatie team (drs. Dordregter/V.N.G., ir. De Ranitz/Kuiper Compagnons en prof. Schaechterle) een andere opdracht werd gegeven, nml. het in nauwe sa menwerking met een in te stellen werkgroep structuurbeleid, opstellen van een nieuwe structuurstudie. Het coördinatieteam had in twee jaar kans gezien niets te doen, want van het krediet van 150.000 gulden was bijna nog niets gebruikt. Alles wat er sindsdien gebeurd was, werd verricht door de werkgroep, waarvan de heer Huslage voorzitter was, de heer Ben- tinck vice-voorzitter en waarin naast de drie leden van het coördinatieteam zit ting hadden ambtelijke vertegenwoor- igers van ieder deelnemende gemeen te. Zij meende dat het coördinatieteam daarom niet uitsluitend te blamen was voor de overschrijding van het krediet. De aan de werkgroep verstrekte op dracht bestond uit vier hoofdstukken; a. formulering van opdracht en van de probleemstelling alsmede de uiteen zetting van de werkwijze; b. inventarisatie en analyse van „vi sies"; c. inventarisatie en analyse van „fa cetten"; en d. voorstellen meest gewenste ontwik keling regio Eemland. Wat het resultaat was geworden van hun werk, bleek nog niet concreet te zeggen te zijn. Slechts gedeelten waren klaar. In september 1972 begon ongerustheid bij het bestuur te ontstaan en werd ge vraagd; a. wanneer denkt u het werk klaar te hebben en b. wat gaat het nog kosten. Toen in december bleek dat het krediet met 1 ton was overschreden, werd het werk stopgezet, temeer daar volgens de ingediende begroting het werk in totaal een half miljoen zou gaan kos ten. Ook toen eerst werden achterstal lige rekeningen ingediend, waardoor bleek dat het beschikbaar gestelde kre diet met 1 ton was overschreden. Zij meende dat het dagelijks bestuur in deze niet vrij uit kon gaan. Dat dage lijks bestuur besloot toen voor 75.000 gulden de hoofdstukken b en c te la ten afmaken, daar men anders niet verder kon. Zij dacht dat dat wel nood- zalijk was ook al omdat daardoor het samenwerkingsverband wat stringen ter kon worden. Zij was het er ook mee eens dat het dagelijks bestuur het krediet niet zo verschikkelijk goed be waakt had. Nadat de heren Van Poppelen, Joosten, Levinga, Jonker, Van Ee. Smits en De Groot in tweede instantie het woord gevoerd hadden, waarby duidelijk aan het licht kwam dat men zich in de boot genomen voelde, werd besloten het voorstel aan te houden, tot er meer informatie beschikbaar was. bloemen en bloemsierkunsi g. bax-swarl van lenneplaan 58 telefoon 15886 Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzake is ge legd een verzoek met bijlagen van de Gebr. Roest, Karei van de Heyden- laan 1 te Baarn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een op- en over slagbedrijf met kantoor en herstelin richting, op een perceel, gelegen nabij de Nijverheidsweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5858 ge deeltelijk. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 12 juni a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechttigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zon der op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest„ 24 mei 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, De burgemeester. Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris. J. BORREMAN Vrijdag 15 juni, te 16.00 uur, zal de commissie voor de Beroepsschriften ln een openbare vergadering het beroep behandelen van de heer J. A. Lok, te gen weigering door het college van burgemeester en wethouders van een door hem gevraagde vergunning voor de bouw van een scheidingsmuur bij zijn woning aan de Weegbreestraat. Als reden voor de weigering geven b. en w. aan dat de estethische vormge ving van de muur zodanig slechts is dat het bouwplan niet voldoet aan de bouwverordening en bovendien dat de SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045

Soester Courant | 1973 | | pagina 7