7of- 0 Voor bibliotheek Soest was 1972 ,bezuinigingsj aar een „De ICIeine Witte" Veronica's Te krappe middelen ondermijnen opzet „Pers geen Zuid-Afrikaan uit Boycot Outspan-Aktie Volleybal-kompetitie 1972/1973 ten einde S.V.V. boekt dit jaar de beste resultaten Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaartjes Drukkerij Smit Rouw- en Trouwkleding M. TIISSFN Diplomazwemmen De Turf ■ililiWitt'IHfflUMI Colecte Rode Kruis Rijden onder invloed Sabotage Gevonden voorwerpen Radarcontrole Diefstal winkelvitrine Vleesverkoop Kermis tot en met a.s. zaterdag; Chez nous Vous êtes Chez vous Getuigen van ongeluk gevraagd Doorgereden na aanrijding Auto rijdt tuin binnen Bromfietshelers Concert in Je OoJe Kerk Vuilstortplaats aan de Schans gesloten Geen spreekuur Programma Jongerensoos Vergadering vereniging De Soester Gemeenschap „De Gouden Snaar" Zeepost VERONICA'S LP. TOP 20 VERONICA'S TIPPARADE (-) (-) (-) Soester Courant van donderdag 24 mei 1973 „Het jaar 1972 stond voor de openbare leeszaal en bibliotheek Soest ln het teken van bezuiniging; de maatregelen die reeds in 1971 werden genomen, o.a. een nieuw uitleensysteem en de centrale inkoop van boeken btf de Nederlandse Bibliotheekdienst,, begonnen dit jaar tijdsbesparingen op te leveren", aldus het zojuist versohenen jaarverslag. Op verzoek van de gemeenteraad werd een intern organisatieonderzoek inge steld. Er werd op bezuiniging en ef ficiency aangedrongen. Dit resulteerde aan het eind van het jaar in inkrim ping van het personeel met bijna 2 mensen, oftewel een totale bezuiniging van 74'Vt uur per week. De maatre gelen betroffen automatisering en het uitleenklaar maken van boeken bij de Nederlandse Bibliotheekdienst. In het jaarverslag wordt hierover ver der gezegd: „Een verdere bezuiniging zou zonder meer leiden tot vérstrek kende service-vermindering in de vorm van op alle afdelingen vermin dering van openingstijden. Dit is ui teraard ongewenst in een plaats als Soest, dat in een snel uitbreidingspro ces gewikkeld is, dat steeds meer le zers naar de bibliotheek zal voeren. Bovendien zullen automatisering en mechanisatie wel massaal routinewerk kunnen vergemakkelijken maar nooit het hoognodige menselijke kontakt, de hulp, uitleg en begeleiding bij vragen van zeer uiteenlopende karakter kun nen en mogen vervangen". Het nieuwe uitleensysteem bevalt goed maar met de copieerapparaten waren nogal wat problemen. Een en ander had tot gevolg dat de uitleencentra veranderd moesten worden van „sta- balies" naar „zit-bureau's". De auto matische incasso-administratie kreeg na de eerste moeilijkheden ook goede vorm, zodat ook dit een verlichting van de werkzaamheden in de uitleen- betekende. Enige tarieven werden verhoogd; de jeugdcontributie van 2.50 naar 3,50 gulden en de luistergelden voor de discotheek van 0,50 naar één gulden per plaat. Discotheek Ondanks deze verhoging van het luis tergeld, blijkt de discotheek nog steeds ln een groeiende belangstelling te staan. Door het toekennen van Rijks subsidie moesten eigen platen aange schaft worden, waarmee in 1972 een bescheiden begin van 95 platen werd gemaakt. Helaas besloot de gemeente de discotheek niet te subsidiëren. Het ledenaantal steeg evenwel met ruim 11 en het aantal uitleningen met 20 Schoolbibliotheekdienst Het aantal scholen dat gebruik maakte van de schoolbibliotheekdienst groeide in het verslagjaar tot 23. Op verzoek van verschillende scholen werd er aan het begin van het schooljaar 1972-'73 een bijeenkomst belegd om te komen tot een gezamenlijke oprichting van 'n documentatiecentrale. Hoewel er in eerste instantie 18 a 19 scholen be langstelling voor hadden, bleek na de eerste bespreking het aantal te zijn gedaald tot 10. De andere scholen zagen geen of onvoldoende kans in hun school een documentatiecentrum te realiseren, of door tijdgebrek, of door ruimtege brek, of zij hadden geen belangstelling omdat er al een documentatiecentrum opgezet was door de school zelf. Uit de 10 overblijvende scholen is een werkgroep gevormd, die opzet en uit werking van het centrum zal realise ren in samenwerking met de school bibliotheekdienst. Rumoerige leeszaal In toenemende mate wordt hinder on dervonden van grote groepen jongeren van Mavo's en de LTS, die in de leeszaal en op het terrein van de bi bliotheek elkaar willen ontmoeten. Zij hinderen daarbij het overige publiek, door roken, lawaai en provocerend gedrag. Het probleem baart bestuur en directie grote zorgen. Voor een be tere exploitatie van de expositiezaal werd een commissie ingesteld, die echter niet tot afgronde voorstellen kwam. Men besloot daarom de kwes tie voor te leggen aan de vereniging De Soester Gemeenschap. Uitleningen Het aantal uitleningen nam in verge lijking met 1971 slechts in geringe mate toe, van 329.429 tot 330.772. De uitleen in Soest-Zuid verminderde met bijna 7000. Daar stond tegenover dat de uitleen in de Centrale met bijna 6000 toenam. De verhouding uitgeleende boeken voor volwassenen en uitgeleende boe ken voor jeugd is: Centrale: 70,7 volwassenen - jeugd 29,3%. Soest-Zuid: 56,6% volwasse nen - jeugd 43,4%. Soesterberg: 61,8% - jeugd 38,2%. Er werden in totaal 3838 boeken voor volwassenen aangeschaft, t.w. 1841 studieboeken, 1823 studieboeken 174 in vreemde talen, waaronder één turks boek. Voor jongeren werden 241 en voor de jeugd 1124 boeken aange schaft. Er werden in totaal 5497 boe ken afgeschreven. Het aantal leden steeg van 6100 naar 6528. Het bestuur acht zich verplicht er nogmaals op te wijzen dat het huidige budget niet eens toereikend is voor de instandhouding van de toch al veel te kleine boekenvoorraad. De nieuw- waarde daarvan bedraagt ca. 750.000 gulden. Jaarlijks dient ca. 15 of 112.000 gulden te worden afgeschre ven, terwijl jaarlijks maar kan worden aangeschaft voor ca. 50 70.000 gulden. De aanschaf zou dus tenminste op het afschrijvingsbedrag dienen te worden begroot, waarmee dan nog geen vooruitgang zou worden gerealiseerd, maar slechts een verdere achteruitgang kan worden voorko men. Het bestuur vreest voor de toe komst de funeste gevolgen van onvol doende middelen tegen slijtage en veroudering van het boekenbestand. „Boeken vormen de kern van de bi bliotheek; met de te krappe middelen voor de instandhouding van het boe kenbezit wordt de in eerste instantie zo geslaagde opzet onherroepelijk on dermijnd", aldus het jaarverslag van het bestuur. De Afrika-groep Soest is deze week de landelijke „Boycot Outspan-Sinaas- appel-Actie" gestart met het sturen van brieven naar o.a. groentehandelaren, de grotohandel, kruideniers, supermarkten, huisvrouwenverenigingen, restaurants, bejaardentehuizen en dergelijke in Soest en Soesterberg. In de brieven wordt informatie gegeven over de achtergrond van de boycot-outspan actie. n.L de apartheid ln Zuid-Afrika en tevens werd hen door de Afrika-groep gevraagd geen Zuid-Afrikaans fruit meer te verkopen of te kopen. Het initiatief van een boycot van Zuid-Afrika komt niet uit Nederland, maar ontsproot in het hart van de zwarte bevolking zelf. Albert Lutuli, de nu overleden ex-leider van het Afri kaanse Nationale Congres, Nobelprijs winnaar voor de vrede, zei in 1960 reeds: „Wij zijn er ons volledig van bewust, dat wij nog veel zullen moe ten lijden. Maar wij zijn bereid te lijden voor het herstel van het recht in Zuid-Afrika". De peilers waarop de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika rust zijn de emigratie naar het land van blanken uit de wes telijke landen en daarnaast de inves teringen in Zuid-Afrika door buiten landse ondernemingen. Een derde pei ler is de handel van het Westen met Zuid-Afrika. Emigratie naar Zuid-Afrika (niet voor joodse, rooms-katholieke of gekleurde Nederlanders) betekent namelijk ver sterking van de blanke suprematie door het opvullen van uitsluitend voor blan ken gereserveerde arbeidsplaatsen. De Verenigde Naties hebben de emigratie herhaaldelijk veroordeeld. Wat de investeringen betreft, die zo rendabel zijn door de lage lonen van de zwarte arbeiders, heeft als eerste de werelddraad van kerken onlangs beslo ten tot terugtrekking van alle door haar gedane investeringen in Zuid- Afrika, Angola en Mozambique. Zuid-Afrika is het enige land ter we reld waar de ongelijkheid, de apart heid, in de wet verankerd is. De blan ke minderheid bezit 86 van de grond en de 80% zwarten moeten het doen met 14 Die 80 heeft geen stem recht, zit niet in het parlement en zij mogen zich niet verenigen in vakbon den. Zij hebben aparte woongebieden toegewezen gekregen, aparte scholen en mogen slechts plaatsnemen aparte afdelingen van het openbaar vervoer. Een vergelijking met de be handeling van de joden door Nazi- Duitsland dringt zich op. Het is daarom misschien niet zo gek eens te luisteren naar die 80 Afri kanen. De landelijke actie van de Afri ka-groepen, waar ook dc t.v.-rubriek „Achter Het Nieuws" van de NCRV dinsdagavond ruim aandacht aan be steedde, vraagt met klem geen Outspan sinaasappels meer te kopen. „Er zijn genoeg „andere" sinaasapppels te koop. bijvoorbeeld uit Chili, die vaak sap piger en net zo duur zijn", zegt de werkgroep. Door Outspan te weigeren stelt u een daad tégen de apartheid. Voor nadere informatie kan men zich, v/at Soest betreft, wenden tot het adres Kamperfoeliestraat 117, telefoon 17551. De kompetitie 1972/1973 van de Ne derlandse Volleybal Bond is beëindigd. De Soester teams, die in het distrikt Eemland zijn ingedeeld voor zo ver zij niet aan de nationale kompetitie deel nemen en daardoor de meeste wed strijden in de Sporthal Beukendal speelden, hebben tot het laatste ogen blik verwoed gestreden. De spanning zat er tot het eind toe in, zodat de ze nuwen zo hier en daar wel invloed hebben gehad op het spel, en dus de uitslag. Kort samengevat zijn de resultaten als volgt: Derde divisie Olympia, dat met het eerste dames- en het eerste herenteam in de derde divisie uitkomt, mag op een goed sei zoen terugzien. Het damesteam heeft zich op de tweede plaats genesteld, terwijl de heren een beetje tegen de verwachting in, genoegen moesten ne men met een plaats in de middenmoot. Promotieklasse Het eerste damesteam van SW kon na een spannende race met Spirit beslag leggen op het kampioenschap en pro moveert hierdoor naar de derde divisie. Zij keren dus na een jaar afwezigheid terug in de nationale kompetitie. Het tweede damesteam kon zich goed handhaven in deze klasse. Bij de heren was de spanning echter groter, want op een bepaald ogenblik was er de kans dat beide herenteams zouden degra deren. Het tweede team is hier niet aan ontkomen en keert terug naar de eerste klasse. Het eerste herenteam kon zich via beslissingswedstrijden ech ter op het nippertje veilig stellen. Eerste klasse In de eerste klasse speelde dit jaar al leen teams van Olympia. Bij de dames eindigde het tweede team op de derde plaats, terwijl het derde damesteam degradeerde naar de tweede klasse. De heren deden het beter. Het derde team werd kampioen van de eerste klasse en promoveert naar de promotieklasse, terwijl het tweede team op de tweede plaats eindigde. Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modellenboek ter inzage. Voor al uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Tweede klasse In deze klasse was de spanning de laatste weken te snijden. Foxboro 1 dames was al een maand lang kandi daat voor het kampioenschap, maar het begeerde en zo broodnodige puntje kwam er niet uit. Op de hielen volgde het derde damesteam van SW. Het onder hoogspanning spelende eerste damesteam van Foxboro moest met lede ogen aanzien dat SW 3 steeds dichter bij kwam en zelfs gelijk kwam met een gedeelde eerste plaats. Na een beslissingswedstrijd mocht SW 3 zich kampioen noemen. Hiermede was het echter nog niet klaar, want er moest nog een kruisfinale worden gespeeld om twee plaatsen in de eerste klasse tussen de nummers 1 en 2 uit Soest en Amersfoort. Ook in deze wedstrij den moest helaas Foxboro het loodje leggen, terwijl het derde damesteam van SW promoveert naar de eerste klasse. Bij de heren was de spanning niet minder. Hier streden Olympia 4 en WH 1 om de eerste plaats en dus het kampioenschap. Hoewel Olympia 4 het kampioenschap kon behalen hebben zij zich in de kruisfinales niet waar kun nen maken, zodat niet zij, maar WH 1 overgaat naar de eerste klasse. Verder degraderen uit de tweede klasse naar de derde klasse het 5e damesteam en het 6e herenteam van Olympia. Derde klasse In deze klasse gingen de twee hoogst eindigende teams automatisch over naar de tweede klasse. Bij de dames behaalde het derde team van WH on bedreigd het kampioenschap. Bij de heren werd het vijfde team van SVV na een spannende beslissingswed strijd kampioen en gaat met het gelijk geëindigde Olympia 7 over naar de tweede klasse. Jeugd Bij de meisjes kon het A-team van Olympia het net niet redden tegen BG SV uit Baarn, zodat zij op do tweede plaats eindigden met Olympia-b en SW achter zich resp. op de derde en vierde plaats. De jongens van het A-team van Olym pia konden het kampioenschap behalen en lieten de jongens van SVV achter zich op de tweede plaats. Résumerend zijn de belangrijkste Soes ter aangelegenheden: S.V.V. Behaalde drie kampioenschappen en oromoveert met drie teams naar een hogere klasse en degradeert met één team. Olympia Behaalde eveneens drie kampioen schappen (twee bij de heren en één bij de jongensjeugd). promoveert met één team en degradeert met drie teams. V.V.H. Behaalde één kampioenschap met het derde damesteam en promoveert hier mede naar de tweede klasse, terwijl het eerte herenteam, hoewel geen kam pioen, toch via finalewedstrijden naar de eerste klasse promoveert. Volgende week plaatsen wij die eind standen van de districtscompetitie. Laanstraat 55 - Baam Telefoon 2783 Tijdens het zaterdag 19 mei gehouden diplomazwemmen in het instructie zwembad „De Turf" zijn alle 69 kandi daten geslaagd voor het diploma A. Hier volgen hun namen: J. E. B. Alkema, P. M. M. Blankestijn, R. v. d. Bunt, H. R. A. Bijleveld, A. van Dasselaar, E. J. E. Derken, F. H. A. van Dijk, M. van Essen, A. A. E. van der Geer, A. E. Geerlings, A. M. Groenestein, E. J. de Haan, J. G. F. Haring, A. R. Hart, E. H. Hartog, R. van de Hoef, M. C. J. van den Hoek, W. E. M. Hoekzema, M. J. Hofstra, M. van Hornsveld, M. M. Houtman, P. van den Hurk, E. Jacobs, M. Y. Jans sen, H. de Jong, W. Jonker, B. R. Kla ren, P. Kruft, T. F. S. van Leijenhorst, I. E. Ligthart, M. de Lijster, W. van Megen, A. A. van der Molen, G. M. Muis, J. Y. v. d. Munt, W. Pothoven, P. M. de Pijper, J. de Ridder, M. K. J. Rutjes, R. Rijksen, C. S. Schippers. J. H. M. Schouten, W. W. Sillevis Smitt, S. E. C. Slingerland, M. C. Smit, I. Surstedt, K. A. Tak, W. C. v. d. Valk, J. P. F. Visser, J. J. S. de Vries, O. Wiemans, H. L. M. van Willige, E. P. J. Wip, K. E. K. Wip, M. Boeve, P. Q. Vliet, mevr. H. P. van den Akker, J. H. Bok, N. J. Bosman, N. J. Bosman, mevr. F. E. I. van den Breul-Kolbrink, mevr E. H. de Groot-Nap, L. D. W. van Hattem, A. W. Hilhorst, J. Kra- mer-Lodewijks, G. Pul, H. van Schaik- de Graaff, T. H. van Schalkwijk-v. Dorrestein, G. J. Tool-Spijker, G. Ver- nooy. DOLFIJNENSHOW ROB ARIUM» EXPOSITIE in het grootste overdekte I 6 voorst. Doltijnenstadion ter wereld perdaa In de periode van 28 mei tot en met 8 juni hopen de collectrices en collec tanten van de afdeling Soest/Soester- berg van het Nederlandse Rode Kruis weer een beroep op U te mogen doen. Overal ter wereld is hulp nodig. Het Nederlandse Rode Kruis draagt bij tot de leniging van die nood. Dat kan door de jaarlijkse inzameling; 50 van het bedrag wordt afgedragen aan het hoofdbestuur van het Rode Kruis voor de internationale en natio nale taken, de andere 50 is bestemd voor plaatselijke activiteiten. En dat zijn er heel wat, zoals U weet. Het werk van de Rode Kruis Colonne, de Bloedtransfusiedienst en het Wel- farewerk. Wist U b.v. dat wij hopen 22 patiënten met de nieuwe Henry Dunant II, het nieuwe hospitaalschip, mee te kunnen laten gaan of een week op deValkerberg cf IJsselvliet te laten logeren? Voor al deze zaken is geld nodig, veel geld zelfs. Daarom doen wij een beroep op U allen. Mocht de collectrice of collectant U niet treffen het gironummer van onze penningmeester in 466784. Bij voorbaat onze dank voor uw hulp. IJ kent de slagzin van het Rode Kruis wel: Help uw Rode Kruis helpen". Tijdens een routine-controle hield de politie op de Burg. Grothestraat een auto aan bestuurd door de 22-jarige C. van D. uit Soest. Hij bleek onder invloed te zijn en kreeg een proces verbaal. Van D. weigerde een bloed proef. Op de Soesterbergsestraat werd even later een vrachtwagen aange houden, bestuurd door de Amersfoor- ter H. van der M. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks vier uur, een boom dwars over de Verleng de Paltzerweg gelegd. De wacht van de vliegbasis Soesterberg ontdekte het obstakel en waarschuwde de politie, die direct maatregelen nam om de boom te laten weghalen. De basis- wacht heeft nog wel enkele verdach ten gezien, maar deze konden niet worden aangehouden. Ook de politie heeft tevergeefs naar hen gezocht. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: hond, diverse sleutels, dames tas, portemonnaie met inhoud, gym- spullen, overgooier, damesfiets, wan delstok, plastictas met twee panty's en blouse, kalkoen, zeven rubber mem bramen, spijker jack. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Dinsdagavond werd voor het politie bureau een snelheidscontrole gehouden, waarbij gebruik gemaakt werd van de radarapparatuur. In een tijdsbestek van drie uren, van acht tot elf uur, passeerden 457 voertuigen, waarvan er 24 de maximumsnelheid overtraden. De bedrijfsleider van de firma Middel man, de heer H. F. M., deed aangifte van diefstal van een winkelvitrine. De kast werd weggenomen uit een maga zijn. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 100. Gisterenmiddag werd op het terrein aan de Talmalaan de Soester kermis geopend, die tot en met a.s. zaterdag draait. Er bestond direct veel belang stelling voor, voornamelijk van de jeugd. Ook het bestuur van de nieuwe Stichting Coördinatie Kermissen Soest was aanwezig en beproefde samen met de gemeentelijke voorlichter, de heer B. van Os, diverse attracties. Door de wijze van opstelling van de diverse vermakelijkheden, maakt de Kermis een bijzonder gezellige indruk. Van de totale belangstelling voor dit evenement zal het afhangen of de ker mis volgend jaar groter opgezet kan worden. Zoals bekend komt de op brengst van de pachtsommen ten goede aan plaatselijke instellingen en 'vereni gingen die werkzaam zijn op maat schappelijk en cultureel terrein. De verdeling van de gelden vindt plaats op aanwijzing van het college van bur gemeester en wethouders door het Stichtingsbestuur. De kermis is dage lijks geopend tot 24.00 uur. BIJ BAR - CAFÉ - RESTAURANT MIDDEL WIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 De politie zoekt getuigen van een on geval, dat zondagavond om tien over zes op het Soester Hoogt gebeurde en waarbij twee'bromfietsbestuurders ge wond raakten. Het ongeluk werd ver oorzaakt door een jongeman, die met een groepje fietsers reed en in het voorbijgaan een van de bromfietssters een trap gaf. Het groepje jongelui reed door en de politie is nu op zoek naar de dader. Zij vraagt getuigen zich te melden. Op het Soester Hoogt in de riching Soest, reden achter elkaar drie brom fietssters, mevrouw L., haar 18-jarige dochter M. L., beiden uit Hilversum en een vriendin, de 17-jarige J. A. B. uit Bussum. Uit de tegenovergestelde richting kwam het groepje fietsers, vijf jongens en drie meisjes. Eén van de jongens schopte tegen de bal aan, die mevrouw L. in een netje aan het stuur had hangen. Bovendien schopte hij haar dochter, die daardoor viel en een hersenschudding en schaafwonden opliep. De achter haar rijdende mej. B. reed op de gevallen bromfies in en kwam ook te vallen. Zij liep een ge kneusde enkel op. Beide gewonden werden per ambulance naar Zonneglo ren gebracht. De 21-jarige dakbedekker R. W. v. D. werd op de Vosseveldlaan aangehou den, kort nadat hij op de Laanstraat tegen de bestelauto van C. v. d. B. (21) was aangereden. Hij verdween maar kon zeer vlot worden opge spoord. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal kon hij naar huis. Zondagmorgen om half zes, verloor de 25-jarige C. J. L. uit Soest de macht over het stuur van zijn perso nenauto in de flauwe bocht van de Nieuweweg, ter hoogte van de Klein Engendaahveg. De auto raakte van de weg en reed over een lage heg de tuin van de woning Nieuweweg 97 binnen, waar hij tegen een boom tot stilstand kwam. De auto werd zwaar beschadigd; de bestuurder kwam met de schrik vrij Het bleek dat de wagen twee ondeug delijke achterbanden had; ze werden door de politie in beslag genomen. Verdacht van heling van een gestolen bromfiets heeft de politie aangehou den de 19-jarige scholier A. S. en de evenoude winkelbediende M. M. bei den uit Soest. De zaak kwam op 17 mei aan het rollen, toen men tijdens een controle een bromfiets aantrof, die gestolen bleek te zijn. Het concert van de maand mei in de Oude Kerk zal op dinsdag 29 mei wor den gegeven door Jan Jansen, orgel en clavecimbel en Freye Schuddeboom- Bühler, clavecimbel. De gelukkige omstandigheid, dat twee clavecinisten hun bijzonder fraaie in strumenten eens naast elkaar zetten, heeft geleid tot een bijzonder program ma van werken voor twee clavecimbels of orgel en clavecimbel. Uitgevoerd worden concerten van An- tonio Soler. Joh. Ludwig Krebs. sona tes van Joh. CJir. Bach en Bernardo Pasquini en een gedeelte uit de Kunst der Fuge van J. S. Bach. Het con eert begint om 20.15 uur. Op hemelvaartsdag zal de gemeen telijke vuilnisstortplaats aan de Schans voor het publiek zijn gesloten. Wethouders Ebbers van financiën is verhinderd maandag a.s. zijn gebrui kelijke spreekuur te houden. Het programma voor de jongerensoos aan de Molenstraat (gebouw De Praat paal) voor het a.s. weekend ziet er alsvolgt uit: Vrijdagavond 25 mei; disco-avond, waarbij het accent ligt op soul-muziek. Zaterdagavond 26 mei; optreden van de popgroep „Wild Flame" en tevens drive-in discotheek „Moby Di9k"; Zondagmiddag 27 mei; disco-middag en zondagavond, underground muziek. De avondactiviteiten beginnen steeds om 20.00 uur; 's middags om 2 uur. Iedereen heeft tegen betaling van één gulden entree. Dinsdag 5 juni a.s. wordt ten huize van de voorzitter van de vereniging De Soester Gemeenschap, Plasweg 57a, een openbare bestuursvergadering ge houden. In de convocatie, die aan alle leden uitging, wordt de aandacht gevestigd op het openbare debat dat op vrij dag 29 mei gehouden wordt over het onderwerp „politieke partijen lid van de S.G.?" Alle gemeenteraadsleden en alle se- kretariaten van de diverse politieke partijen zijn voor deze avond, die in De Open Hof zal plaats vinden, uitge nodigd. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de „muurkrant" waarbij de vraag wordt gesteld waar men de muur- krant geplaatst wil zien en hoeveel kopij men zal leveren. „Horen wij niets van u", zo staat er in de convo catie' „dan moeten wij uiteraard aan nemen dat er geen behoefte aan een muurkrant bestaat, dan gaat het dus niet door". In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 1 2) TIE A YELLOW RIBBON Dawn - Bell 2 1) POWER TO ALL OUR FRIENDS Cliff Richard - Columbia 3 (3) ERES TU Mocedades Omega Inter national Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ermeld Argentinië: ms „Wyspianski" (28/5). Brazilië: ms „Wyspianski" (28/5). Canada: ms „CP Discoverer" (29/5). Indonesië: ms „Holsatia" (28/5). Israël: ms „Sally Isle" (28/5) en ms .Taras" (30/5). Kenya, Oeganda. Tanzanië: ms „Wil helm Florin" (29/5). Nieuw-Zeeland: ms „Woollahara" (30/5). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Exchange" (29/5). Z. Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Kaapland" (1/6). 4 6) HELL RAISER The Sweet - RCA 5 (5) DIE BOUZOUKI KLANG DURCH DIE SOMMERNACHT Vicky Leandros - Philips 6 (10) IK BEN GERRIT Gerrit Dekzeil - Darkanivap Records 7 (18) WAIKIKI MAN Bonnie St. Claire Unit Gloria - Philips 8(8) NO MORE MR. NICE GUY I Alice Cooper - Warner Bros Records 9 4) FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 10 -) DO YOU LOVE ME Sharif Dean - CBS 11 (32) WE WERE ALL WOUNDED AT WOUNDED KNEE Redbone - Epic 12 (17) STUCK IN THE MIDDLE WITH YOU Stealers Wheel - A M Records 13 (12) LONG TRAIN RUNNIN' The Doobie Brothers - Warner Bros 14 7) TWEEDLE-DEE Little Jimmy Osmond - MGM 15 (29) GIVING IT ALL AWAY Roger Daltrey - Track Record 16 (16) HEARTS OF STONE The Blue Ridge Rangers - Fantasy 17 IMMER WIEDER SONNTAGS Cindy Bert - BASF 18 (11) THE SHOW Dizzy Man's Band - Harvest 19 GINNY COME LATELY Albert West - CBS 20 (28) BEDANKT LIEVE OUDERS Vader Abraham - 11 Provinciën 21 9) TU TE RECONNAITRAS Anne-Marie David - Epic 22 (25) NATASJA Cock van der Palm - Vier Wieken 23 (20) DER JUNGE MIT DER MUNDHARMONIKA Bernd Clüver - Omega International 24 (38) MORNING LIGHT George Baker Selection - Negram 25 (15) DADDY'S HOME Jermaine Jackson - Tamla i Motown 26 (19) SILVER MACHINE Hawkwind - United Artists Records 27 FEEL THE NEED IN ME Detroit Emeralds - Janus Records 28 (14) GET DOWN Gilbert O'Sullivan - MAM 29 (34) ZO ZAL DEZE ZOMER ZIJN Ciska Peters - Philips 30 (21) ZOMERTIJD - WINTERTIJD The New Four - Negram 31 (31) GOOD GRIEF CHRISTINA Chickory Tip - CBS 32 (23) GRAND HOTEL Procol Harum - Chrysalis 33 Hé KOM AAN Dimitri van Toren - Imperial 34 ALL BECAUSE OF YOU Geordie - Pink Elephant 35 (13) LE LAC MAJEUR Mort -Shuman - Philips 36 (27) IK HOU VAN JOU Peter Waaldrecht - 11 Prov. 37 YOU ARE THE SUNSHINE OF MY LIFE Stevie Wonder - Tamla Motown 38 (22) MY LOVE Paul McCartney Wings - Red Rose Speedway 39 (24) HELLO HELLO I'M BACK AGAIN Gary Glitter - Bell 40 (30) JAN KLAASSEN DE TROMPETTER Rob de Nijs - Philips ALLE 13 GOED NR. 5 Diverse Artiesten - Philips BILLION DOLLAR BABIES Alice Cooper - WarneT Bros. THE BEATLES 1962-1966 The Beatles - Apple FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips „INTROSPECTION" Thijs van Leer - CBS THE BEATLES 1967-1970 The Beatles - Apple ALADDIN SANE David Bowie - RCA OSMONDS GREATEST HITS The Osmonds - MGM GRAND HOTEL Procol Harum - Chrysalis Neerlands Hoop in Bange Dagen - Imperial 11 (8) HOUSES OF THE HOLY Led Zeppelin - Atlantic 1 1) 2 2) 3 7) 4 5) 5 3) 6 (13) 7 9) 8 4) 9 6) 10 (10) 12 (17) DOWN THE ROAD Stephen Stills - Manassas - Atlantic 13 RED ROSE SPEEDWAY Paul McCarthey and Wings - R. R. Speedway 14 (14) LIVE SONGS Leonard Cohen - CBS 15 (12) THE DARK SIDE OF THE MOON Pink Floyd - Harvest 16 (16) TURKS FRUIT Orkest o.l.v. Rog. v. Otterloo- CBS 17 (11) SWEETHEART OF THE RODEO The Byrds - CBS 18 (15) ATLANTIS Eart Flre - Polydor 19 (19) VICKY LEANDROS Vicky Leandros - Philips 20 DESPERADO Eagles - Asylem 1 LET'S GO TOGETHER The Cats - Bovema 2 (3) YOU WERE MY FRIEND Chi Coltrane - CBS 3 6) ELSJE Roek Williams - CNR 4 (15) BALALAIKA Zangeres zonder Naam - Telstar 5 (11) IK HEB DE HELE NACHT Arne Jansen - Bovema 6 (12) THE CISKO KID War - Bovema (Hans Mondt) 7 (24) FIëSTA Andy Star - Negram 8 SAD DAY The Rolling Stones - Phono- gram 9 (10) DIVERGENCE Solution - Bovema 10 (21) KODACHROME Paul Simon - CBS (Hans Mondt) 11 (14) YOU GOT ME ANYWAY Sutherland Brothers and Oliver - Ariola 12 GOODBYE MY LOVE GOODBYE Demis Roussos - Phonogram 13 (17) LIEVE HEER HEB MEELIJ Rocco Granata - Negram 14 (16) ANGELA The Blue Diamonds - Phonogram 15 (23) ISN'T IT ABOUT TIME Stephen Stills and Manassas - Negram 16 (18) 17 (25) 18 (20) 19 (27) 20 21 (22) 22 (26) 23 (28) 24 (29) 25 (30) 26 27 29 30 SEE MY BABY JIVE Wizzard - Bovema THE WHEEL OF LIFE Rudy Bennett - Polydor (Tom) ZAL IK GAAN DANSEN Willeke Alberti - Phonogram (Stan Haag) AIN'T NO WOMAN LIKE THE ONE I'VE GOT The Four Tops - Bovema I WANT SOME MORE Colin Blunstone - CBS THE HY-JACKER Alexander Curly - Negram FULL CIRCLE Byrds - Bovema SIËRRA MADRE DEL SUR Mieke Telkamp - Bovema ROLL AWAY Peter Skellern - Phonogram ROCK AROUND THE CLOCK Rob Hoeke - Phonogram AJAX WINT DE EUROPA CUP Vader Abraham - Dureco REELIN' IN THE YEARS Steely Dan - Bovema HO-WOWOW-WOWOW Lowland Trio - Bovema DANCIN' (ON A SATUR- DAYNIGHT) Barry Blue - Barclay DRIFT AWAY Dobey Grey - Inelco (Rob)

Soester Courant | 1973 | | pagina 9