Felle kritiek op Sportstichting tijdens jaarvergadering Soest Bezoek eerst onze Prijzenkrakerafdeling, alvorens te winkelen Nieuw! n KRUISWOORDPUZZEL Voorzitter Ankone: „Men behandelt ons als van meerdere naar mindere" SOESTERBERGSESTRAAT 51B t.o, busstation - TELEFOON 14571 Heel kilo MAGERE VARKENSLAPPEN 750 3 stuks BIEFSTUK TARTAAR 285 3 stuks QUICKBURGERS 260 3 stuks R00MSCHNTSELS 165 3 stuks ALPENSCHNITSELS190 3 stuks SLAVINKEN175 3 stuks WIENERSCHNITSELS 295 Fijne vleeswaren, zo van het mes 150 gram CERVELAATWORST 159 gram GEBRADEN GEHAKT 150 gram SNIJPATÉ q 150 gram Saksische SMEERWORST 150 gram FILET D'AMERIGAN 2 kuipjes Remia HALVARINE geen 108 maar79 Familiezak ENGELSE DROP, inhoud 450 gram, nu139 Voorkeur PANTY'S geen 175 maar125 Grote pot fijne WORTELTJES, Hak geen 141 maar98 Reuzepak Duyvis PINDA geen 220 maar 179 V/2 literflaeon SINAS, Raak z. prik nu 139 Literblik Californische FRUITMIX 179 2 stukken Banner DEODORANTZEEP geen 120 maar98 150 gram KERSENBONBONS nu 159 Super ONTBIJTKOEK, klasse A, gewicht 700 gram109 24 flesjes AMSTEL PILS945 24 flesjes BAVARIA PILS 695 SUIKER, kilopak, geen 130 maar115 Liter volle DAGMELK 72 Hele liter YOGHURT82 CHAMPIGNONS, 200 gram98 ANDIJVIE, goudgeel, heel kilo69 Pracht BLADSPINAZIE, kilo59 BANANEN, alleen 1ste soort, per kilo98 10 stuks extra grote SINAASAPPELEN 169 Volop AARDBEIEN Nieuwe KRIELAARDAPPELTJES, geschraapt, heel kilo95 Verkeerscontrole Insluiper gegrepen Expositie werken schilder Wijsmulder POLITIE TEL. 19444 KERKPADCOMMISSIE WEER ACTIEF NA MAANDEN VAN STILTE Verklaring van stippen en strepen op het pad DOLFINARIUm 6-jarig meisje aangereden Voordelig kopen met onze nieuwe klantenpas! VAN ESSEN Behendigheidsproef voor personenauto's Oplossing puzzel vorige week Soester Courant van woensdag 30 mei 1973 Tijdens de jaarvergadering van de Sport Organisatie Soest heeft de voorzitter, de heer H. Ankone, ongekend felle kritiek geleverd op de vorm, werkwijze, opzet en samenstelling van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Zijn betoog werd met name ondersteund door de voorzitter van de atletiek- afdeling, de heer W. Klarenbeek, een sport die nog steeds niet in het bestuur van de Stichting is vertegenwoordigd. Een van de aanwezige leden plaatste enige critische kantekeningen. Hij vroeg de voorzitter of ook de andere voet balverenigingen er zo over dachten. Naar zijn mening verkeerde de kleed- accomodatic bü de voetbalvereniging SEC en Soesterbcrg in een veel slechtere staat dan bij de S.O. Soest. Hij dacht dat het beter was de problemen eerst met collega-besturen door te spreken. De heer Ankone ging er in zijn betoog van uit, dat de samenwerking met de stichting, gezien hun beider doelstel lingen - het bevorderen van de licha melijk opvoeding optimaal moest zijn. Die samenwerking liet zijnsinziens niet alleen veel te wensen over, maar er was nauwelijks sprake van. Als oorzaak ervan zag hij wel de „stichtingsvorm", die ondemocratisch genoemd werd, geen inspraak-mogelijkheid bood en daarnaast slechts een beperkte ver antwoording noodzakelijk maakte. Waardering had hij voor de wijze waarop de plannen werden gereali seerd die de sportbeoefening mogelijk maakten, „dat is trouwens de minst moeilijke van de zaak, echter voor het gebruik van de accomodaties komt meer kijken en is overleg nodig. De contacten met de stichting, voor zover ons betreft, zijn uitgesproken slecht", aldus de heer Ankone. „De contacten zijn vanuit de stichting zeer formeel, van meerdere naar mindere, en van ons uit zeer nederig en met veel „dank u wel". Hij meende dat er weinig aan te doen was en had daarbij kritiek op de sa menstelling van het bestuur. „Het be staat uit 15 man; de bestuursleden worden benoemd door de raad op een voordracht van de stichting via b en w. Er zit één man in voor de voetbal (3 a 4.000 beoefenaars) en één man voor de korfbalsport (50 spelers) en ieder heeft één stem. De bestuursleden hoeven geen binding te hebben met de sport vereniging en zo vertegenwoordigd een voorzitter van een voetbalvereniging, de zwemsport." De heer Ankone meende dat het niet mogelijk was dat de leden van het dagelijks bestuur, bestaande uit een wethouder, twee raadsleden en drie ingezetenen van Soest, vertegenwoor digende de sport, alsmede een gemeen- tea-mbtenaar als secretaris van alle sporten alles afwisten, c.q. van alle verenigingen alles afwisten. Nog nooit was iemand van de 15 be stuursleden bij het bestuur van S.O. Soest om informatie geweest, óók niet de man, die de voetbalsport vertegen woordigde. Hü dacht dat het dringend nodig was de statuten op de helling te zetten, nog beter een sportraad zoals ook in Amersfoort en Hilversum, te stichten. „Wij zijn slechts deelnemers in de stichting, hebben geen stemrecht en kunnen slechts onze stem laten horen op de deelnemersvergadering, die vol gens de statuten in juni gehouden moet worden, maar in werkelijkheid in september plaats vindt". Kritiek had hij daarbij ook op het feit dat de vergadering te laat werd aan gekondigd en vorig jaar de agenda en de begroting slechts vijf dagen vóór de vergadering werd toegezonden; „tekort om ons bestuur bijeen te roepen en de stukken te behandelen"v Hij meende dat ook de raadsleden te weinig inzicht hadden in wat de sport verenigingen deden, wat naar zijn me ning wel bleek uit de opmerkingen dat de sport zoveel kostte; (18 gulden per jaar per inwoner). „Wij doen een enorm stuk welzijnszorg. 18 gulden is niets als men, zoals wij, iedere week 2000 entree's (spelers inbegrepen) heeft". In september zal de S.O. Soest daar om de vertegenwoordigers van de po litieke partijen uitnodigen om de zaak te bespreken. Dan zullen voorstellen gedaan worden om de vorm, werkwijze en samenstelling te veranderen, waar door de inbreng van de verenigingen groter kan worden. „Voor ons is het leiden van een ver eniging een hobby en het past de stichting niet zich als werkgever op, té stellen. Zij zijn een dienstverlenend bedrijf", aldus de heer Ankone, die in dit verband veel lof had voor de werk wijze van de plantsoenendienst, „daar is uitstekend mee te werken en daar zouden we het wel mee kunnen doen". De heer Ankone haalde daarna enige voorbeelden aan van de werkwijze van de stichting die met grote verbazing door de vergadering werden aange hoord. „Drie jaar geleden vroegen wij een verlichting aan te brengen bij de fiet senstalling. Het werd steeds afgewezen, mede op advies van de vertegenwoor digers van de zwemsport. Wij zijn blij ven vragen en op 16 februari 1972 zijn er zes man komen kijken of het nodig was. Er zouden twee lampen geplaatst worden. In juli werd een krediet van 1200 gulden verleend, maar in mei 1973 is die verlichting er nog steeds niet". „Twee jaar geleden vroeg de atle- tiekafdeling het tegelpad door te trek ken; in februari werd de opdracht ge geven en in augustus het pad gelegd". „Mei 1972 hebben wij gevraagd de kleedkamers en de toiletten te verbe teren. Juni '72 de tekeningen ervoor ingediend. In juli brachten vertegen woordigers van de stichting, zonder ons te waarschuwen, een bezoek. De sleu tels pastten niet, omdat wij vernielde sloten hadden moeten vernieuwen. Men vond het niet nodig ons te waarschu wen. Later werd weer een bezoek ge bracht, óók zonder ons te waarschu wen. Wij kwamen te horen dat de „deskundigheid" bestond in het consta teren dat er kapstokhaken los zaten en dat het in München er wel mooier uit zou zien. De grote scheur in de vloer werd niet erg gevonden en wij kregen het bericht dat ons verzoek was afge wezen. De huidspecialist van Zonnegloren, dokter Van Delden, verklaarde ons dat door die kapotte vloer en de staat van de toiletten, de toestand onhoudbaar was en wij besloten zelf de reparatie uit te voeren. In april hebben wij van de bevindingen van de dokter een rap port toegestuurd, echter tot nu toe niets gehoord. Vorige week kwamen wel drie heren, waaronder een dokter, van de stichting de zaak bekijken." Schamper sprak de heer Ankone over de brieven die direct binnen komen als er een brommer twee dagen op het ter rein blijft staan, als er een lamp blijft branden, („wij betalen de electriciteit zelf"), als er een ruitje kapot is, (op 28 april een brief dat het voor 1 mei her steld moet zjjn; een zondag en Ko ninginnedag er tussen). De heer Ankone wees er verder op dat dat iedere verandering, verbetering en ook uitbreiding welke voor eigen rekening wordt aangebracht, geheel ten goede van de stichting komt. Hij noem de in dit verband de uitbreiding van de kantine voor 10.000 en 't verband dat er later gelegd dreigde te worden tussen de grootte van de kantine en de huuropbrengst, „dan betalen we voor de zelf bekostigde uitbreiding ook nog huur". De heer Ankone besloot met te zeggen dat er op deze wijze niet was te wer ken, dat er op dit moment niet veel aan te veranderen was en „daarom modderen ^"e ermee verder". Geen boete-clausule De vergadering zelf verliep vlot en probleemloos. De secretaresse, mevrouw A. Ankone-Koens, las de notulen van de vorige jaarvergadering voor; de kascommissie vroeg de penningmeester te dechargeren en de penningmeester zag zijn financieel overzicht en begro ting snel goedgekeurd. In het bestuur werden gekozen de he ren P. de Roos, L. Posthuma en C. Boerkoel; en herkozen de heren R. Kleinegris en T. Harkamp. Tot erelid werd benoemd de heer H. v. d. Lugt, die echter niet aanwezig was, waardoor de feestrede uitbleef. Accoord werd gegaan met de invoering van een nieuw clubtenue, met de re strictie dat dat niet voor de atletiekaf- deling gold. Niet accoord werd gegaan met het bestuursvoorstel het niet bij wonen van de jaarvergadering, (zonder bericht) met vijf gulden te beboeten. Er werd een kantine- en een kascon trolecommissie benoemd en voor de REEHORST-Supermarkt uitbreiding van de poolcommissie stel de niemand zich kandidaat. De rondvraag leverde nauwelijks iets op, alhoewel het opviel dat er iemand was die het vijftigjarig bestaan, over vier jaar, niet wilde vieren. „Geef het geld maar aan de spelers", was onge veer zijn opvatting. Ook bleek dat de animo voor het damesvoetbal tot een minimum geslonken was en dat de S.O. Soest, als iedere andere club kampt met een gebrek aan leiders. Na ruim drie en een half uur verga deren wenste de voorzitter ieder een prettige vakantie en zocht iedereen op de stikdonkere parkeerplaats zijn auto of brommer op. Op de Koningsweg werd, met gebruik making van de radarapparatuur, een verkeerscontrole gehouden op vrijdag morgen tussen 07.15 uur en 09.15 uur. Er passeerden 298 voertuigen waarvan er 92 de maximumsnelheid van 50 km overtraden. De autobestuurder die de meeste haast had, reed er 104 km per uur. Alle rekeningen worden thuisbe zorgd. Vrijdagmiddag om half zes werd de politie door de eigenaar van café De Naald aan de Stadhouderslaan gewaar schuwd dat een onbekende man van het dak gesprongen en er met een auto vandoor gegaan was. De vluchteling werd achtervolgd door een bezoeker van het café, die hem wist aan te houden. Het bleek een oude bekende van de politie te zijn, de 41-jarige H. H. uit Baarn. Toen kwam ook aan het licht dat hij uit de woning boven het café uit een geldkistje een bedrag van 4000 gulden had meegenomen, dat onder de auto, waarmee hij gevlucht was, werd gevonden. Een envelop met 6000 gulden had hij over het hoofd gezien. H., die naar het politiebureau werd overgebracht, klaagde over pijn in zijn schouder. Aan zijn sprong had hij een gescheurd sleutelbeen overgehouden. Na zijn bekentenis werd hij op vrije voeiten gesteld. Tot en met 11 juni (2e Pinksterdag) wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een expositie gehouden van werk van de schilder J. H. Wijs muller. De tentoongestelde schilderijen, aqua rellen en tekeningen, in totaal 88 stuks, zijn privé bezit van de jongste zoon van de kunstenaar, onze plaats genoot, de heer P. M. Wijsmuller. Ve le werken, vervaardigd tussen de ja ren 1875 en 1920, zijn nimmer eerder tentoongesteld geweest, (de schilder leefde van 1855-1925). De opening van de tentoonstelling vond vorige week vrijdagavond plaats, waarbij de heer P. Wijsmuller een kor te inleiding hield. J. H. Wijsmuller, geboren in 1855 te Amsterdam, volgde aan de Academies van Amsterdam, Den Haag en Brussel enkele cursussen. Hij schilderde voor het merendeel landschappen in het genre der Haagse School. Was lid van Arti, Pulchri, Kunstliefde van de So- yale des Aquarellistes Beiges en Mem- ber of the Carnegie Institute te Pitts- burg, U.S.A. In de Musea van Amster dam (Rijks- en Stedelijk) en de Mu sea Mesdag, Utrecht, Middelburg, Teylers Stichting Haarlem en Montreal zijn werken van hem opgenomen. Wijs muller was Pensionair van Koning Willem III. Zijn werk werd op vele tentoonstellingen bekroond o.m. met Gouden Medailles van Koningin Wil- helmina van de steden Amsterdam en Antwerpen en op wereldtentoonstellin gen in Barcelona, St. Louis, Nice, Parijs, Amsterdam en Chicago. Hij overleed te Amsterdam in 1925. De ge meente Amsterdam vernoemde een straat naar hem. Dagelijks is de expositie te bezichti gen van 14 tot 17 uur, bovendien de vrijdagavonden van 19 tot 21 uur en tevens op de zondagen van 14 tot 17 uur. Uitzondering hierop is zondag 3 juni, wanneer de tentoonstellingszaal gesloten zal zijn in verband met het te geven kamerconcert. Na zeer lang niets van zich te hebben laten horen heeft de uit vijftien man bestaande Kerkpadcominissie in een brief aan de bewoners uiteen gezet hoe de stand van zaken is met betrekking tot de reconstructie van het Kerkpad. De commissie zegt daarin niet te weten hoe de vorderingen zijn van de voor bereiding van het hele project. Mondeling is hen toegezegd, dat na de bouw vakvakantie met de werkzaamheden zal worden begonnen. Er wordt; in de brief een verklaring gegeven van de vele stippen die de ge meente op het Kerkpad heeft aange bracht, waarbij de commissie aantekend dat zij pas bij het overleg betrokken werden, nadat de tekens waren aange bracht. De ronde witte stippen geven het hart van het toekomstige wegdek aan; aan weerszijde van de stippen zal het weg dek een breedte van 1,50 m hebben plus 30 cm goot, waarmee de totale breedte op 3,60 m komt. De blauwe streepjes geven de plaats aan waar de waterleidingen nu liggen, de gele stip pen de kadastrale grenzen van de per celen. Hier en daar worden extra bochten aangelegd, zodat het geheel geen stijve indruk zal maken. De commissie heeft tijdens een wan deling met de directeur en de adjunct directeur van gemeentewerken over het Kerkpad op enkele punten kritiek uit geoefend, ondermeer over het voor nemen de bochten van het pad met de kruisende straten te verruimen. De commissie is van mening dat het over bodig is en bovendien lelijk. Men heeft de toezegging gekregen dat het nader bekeken zal worden. Daarna is er «ch- ter niets meer van gehoord. Openbare werken heeft verder toege zegd, dat de reeds aangelegde trottoirs zullen verdwijnen. De stukjes grond, die daardoor vrijkomen, kunnen wor den teruggegund aan de rechthebben den, voor zover zij tenminste niet bin nen het nieuwe wegdek vallen of no dig zijn voor het plaatsen van lan taarnpalen. Die lantaarnpalen moeten wel buiten de 3.60 m worden geplaatst, om het pad berijdbaar te laten blijven voor grote wagens, zoals brandweer en verhuisauto's. Niet duidelijk, is wat de gemeente gaat doen met stukjes waar geen bestrating komt, zoals bijvoorbeeld bij de R.K. Kerk. Er is sprake van beplanting, maar de commissie weet er niet méér DOLFIJNENSHOW ROBARIUM ONDERWATER-PANORAMA in het grootste overdekte I 6 voorst Dolfijnenstadion ter wereld per dag iiili' Op de Beckeringhstraat werd de 6- jarige W. M. K., toen zij tussen gepar keerde auto's door de rijbaan opliep, aangereden door de automobilist J. J. P. de M. (30). Hij hon niet voorkomen dat het plotseling overstekende meisje werd gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Zij werd met een gebroken sleutelbeen en gekneusde ribben per ambulance naar Zonnegloren gebracht. Op de Birkstraat, ter hoogte van „De Paardekamp", kwam het 8-jarig meisjes C. P. M. K. in botsing met een passerende bromfietser, de 21-jarige M. v. d. B. uit Amersfoort. Het meisje kwam te vallen en kon, na in Zonnegloren behandeld te zijn, naar huis terugkeren. De bewoners wordt tenslotte gevraagd vragen, opmerkingen of noodkreten aan de commissie door te geven, „ook bij voorbeeld wanneer de gemeente nog terugkomt op indertijd aangezegde grondaankopen. Nu staat alles nog op papier, straks kan er moeilijker over veranderingen worden gepraat". De commissie spreekt verder de hoop uit dat het stukje braakliggende grond, ter hoogte van de percelen Z.Z. nrs 45 tot 57 de bestemming algemeen recre atiegebied zal krijgen. Bij aankoop van alle foto- en filmartikelen ontvangt elke klant onze nieuwe klanten pas! Dit geldt ook voor de bekende merken. Met onze nieuwe klantenpas kunt U heel voordelig kopen. Bovendien bent U bij ons altijd zeker van de beste service en vakkundige bedie ning. FOTO - FILM BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL 02155-12874 De Baarnse Auto Club organiseert op Hemelvaartsdag een behendigheids- proef voor personenauto's. Deze wordt gehouden op de parkeerplaats bij de Laanstraat te Baarn. De proef, voor namelijk gebaseerd op behendigheid met de auto, kan door iedere deelne mer meerdere malen worden afgelegd. Het is ook mogelijk met meer dan één auto deel te nemen, of meer dan één persoon met dezelfde auto te laten rij den. Er wordt in verschillende klassen ge reden, afhankelijk van de cylinderin- houd van de betreffende auto. Winnaar is de deelnemer mt het laagste aantal strafpunten; bij een gelijk aantal be slist de tijd. Inschrijving kan plaatsvinden op de parkeerplaats tussen 10 en 17 uur. Er zijn waardevolle prijzen te verdienen. 33 34 HORIZONTAAL: 1. soort stof; 5, vogel; 9. wiel; 10. rondhout; 12. muziekterm; 13. bijb. naam; 14. reeds; 15. soort stof; 17. meisjesnaam; 18. de dato; 20. onzin; 22. merk; 25. de atomen betreffende; 28. voertuig; 29. onvruchtbaar; 30. aanw. vnw.; 31. hevige; 33. rivier in Enge land; 35. glazen deksel; 38. gedroogd vlees v. d. kokosnoot; 41. glibberig; 42. nakomeling; 43. opera;. 45. geestelijke van hoge rang; 47. spoedig; 50. onzicht bare; 51. maatschappij vorm; 53. ge wicht; 54. losse naad; 55. vlaktemaat; 56. voorzetsel; 58. heilige; 59. deel v.e. fr. ontkenning; vr. munt; 61. steil; 62. nihil. VERTICAAL: 1. deel v. e. toren; 2. oever; 3. jongens naam; 4. droppel; 5. bepaalde tijds duur; 6. welwillende lezer; 7. gelofte; 1. modern hulpmiddel op schepen; 11. plant; 12. vlak; 16. neerl. vliegveld; 17. afzonderlijk; 19. aanw. vnw.; 21. deel v.e. bijenkorf; 23. toets alleen; 24. in de meeste gevallen; 26. aap; 27. titel 32. pret; 34. Amer. filmmij.; 35. voer tuig; 36. kamermeisje in een harem; 37. halfaap 38. gedroogde vrucht; 39. afweren; 40. jongensnaam: 41. gewicht; 44. meisjesnaam; 45. vaartuig; 46. mest vocht; 48. eng. univestiteitsplaats; 49. luister; 52. smak; 55. lidwoord: 57. bij woord; 60. selenium. HORIZONTAAL: 1. heide; 6. druif; 10. sol; 11. lichaam; 14. dek; 16. trap; 17. si; 18. mm; 19. deze; 20. stroper; 23. lt; 25. kg; 26. cie; 27. as; 29. de; 30. aren; 32. nu; 33. r.i.; 34. poel: 36. ahum; 38. sie; 40. ferm; 41. op; 42. pon; 43. gil; 44. el; 45. eppe; 47. Spa; 49. Sont; 51. Azië; 52. st; 53. re; 54. noen; 56. ne; 57. la; 59. Ran; 61. o.k.; 62. r.o.; 64. goochem; 68. olie; 70. of; 71. Ed; 72. sate; 74. Nel; 75. dreumes; 78. dol; 79. boord; 80. Na men. VERTICAAL: 1. hor; 2.elan; 3. dl; 4. eist; 5. T.H.; 6. dame; 7. r.m.; 8. idem; 9. fez; 10. stola; 12. circus; 13. ampere; 15. ketel; 20. s.g.; 21. o.i.; 22. ra; 24. trapeze; 25. knuppel; 28. spelonk; 29. Demeter; 31. eh; 35. or; 37. moe; 39. iep; 40. fis; 46. pi; 47. strofe: 48. Arnhem: 50. no; 51. Anton; 55. nobel; 58. A.G.; 60. a.c.; 61. om; 63. silo; 65. oord; 66. eden; 67 e; 69. leb; 73. ton; 75. dr; 76. ui; 77. s.a.

Soester Courant | 1973 | | pagina 3