„Meester Jansen"-cup weer naar Fortuna Vlaardingen Licht uit, spot aan op 't „Vaarderhoopt" JEANS J. RADEMAKER Sportnieuws m- sitox komt voor de Pinksteren prachtige KAMERPLANTEN TUIN-ADVIESCENTRUM 'T VAARDERH00GT 0e Kleine Witv WMF-CASSETTES Roestvrijstaal vanaf97,50 Hardpleet WINKELCENTRUM „SMITSHOF" ZIEKENAUTO 12727 Esso Servicenter Vervolg Sport 1 - - i „Soest" kwam slechts twee punten te kort Jeugdsectie van v.v. Soest nam afscheid van seizoen '72-73 S.E.C.-honkbal wint met 7-4 van Birds United Haarverzorging van wortel tot punt POLITIE TEL. 19444 Een eerste prijs voor C.V.L.0. „Olympia" A-junioren tennisvereniging Soest-Zuid op goedeg weg naar promotie De lopende band biedt ditmaal Veel bijzondere soorten Grote sortering SNIJBLOEMEN Om de sfeer met Pinksteren te verhogen bie den wij U a.s. zaterdag alle snijbloemen voor de halve prijs aan. Grote overwinning voor Duinkikker heren Chez nous Vous êtes Chez vous allyou needis Dune Buggy Bij Hardpleet cassette compleet fonduestel cadeau Telefoon 19170 Service-flat aan de Ir, Menkolaan Volgende week in behandeling bij G.S. Crossauto in brand Turnparade in Soest j 800 gulden uit damestas gestolen TELEFOONNUMMER (dag en nacht) Shakin' Stevens in de Markthal te Amersfoort Voor alle reparaties Profiteer van de Esso bandenaktie ALARM TEL. 14444 Soester Courant van donderdag 7 juni 1973 Nadat de vier voorgaande toernooidagen onder stralend zomerweer waren ver speeld, waren de weergoden de organisatoren op Hemelvaartsdag minder gun stig gezind. Veel bewolking, motregen en een echte regenbui mochten echter de voetbalpret niet drukken. De vijf verenigingen, Fortuna, Vlaardingen; Hercules, Utrecht; RKHVV, Huizen; Xerxes, Rotterdam en de organiserende vereniging Soest, ieder met vier elftallen, junioren A, adspiranten A, pupillen 1 en pups 1, hadden er best zin in. De pupillen en pups van Fortuna maak ten korte metten in hun poules en eis ten ieder de volle acht te behalen pun ten op. Ook van Soest-zijde wist men van wanten in deze poulesalleen tegen Fortuna moesten beide elftallen met de kleinst mogelijke nederlaag genoe gen nemen. (1-0). Bij de adspiranten kwam Xerxes het beste uit de bus, zeven punten, met Hercules als goede tweede, vijf punten. Het gelegenheidselftal van Soest (het echte A-team speelde in Utrecht de finale-wedstrijden om de Bisschopsbe ker) in de junioren-poule wist daar beslag te leggen op de eerste plaats. Twee gelijke spelen van 0-0 tegen Xerxes en RKHW en twee overwin ningen, Hercules 2-1, Fortuna 2-0, brachten zes punten binnen. Hercules en RKHW eindigden op een gedeelde plaats met leder 4 punten. De winnaar van dit toernooi is altijd die vereniging, die met zijn vier elftal len gezamenlijk, de meeste punten verzameld. Meester Jansen, die traditiegetrouw de prijzen uitreikte, karakteriseerde op zijn eigen wijze het hoe en waarom. RKHW werd vijfde met 10 punten en dat kwam volgens meester Jansen om dat men in Huizen beter kon feesten De dolgelukkige winnaars van het „Meester Jansen-toernooi", Fortuna Vlaardingen. dan voetballen. Xerxes werd met 11 punten vierde, „toch aardige mensen", zei de meester en Hercules derde met 15 punten, „moesten het nog maar 'ns overdoen". Soest bezette de weede plaats met 21 punten. Zij hadden de meester een groter plezier gedaan door de Cup in Soest te houden maar hij vond het van Fortuna-Vlaardingen, „ondanks de luchtvervuiling" een geweldige presta tie wederom beslag te leggen op de eerste plaats (met 23 punten). Dank werd voorts nog gebracht aan „overbuur" SEC, voor het terbeschik king stellen van enkele kleedlokalen. Met dit toernooi werd een serie van vjjf toernooidagen, waaraan in totaal ruim 1100 spelers deelnamen, afgeslo ten. i Dat de jeugd graag bjj „Soest" voetbalt, moge ondermeer blijken uit de veel heid van elftallen (233) die in competitieverband en door middel van vriend schappelijke wedstrijden en de vele toernooien het seizoen '72-'73 hebben vol- gevoetbald. Dat een en ander veel werk voor het jeugdbestuur met zich meebrengt, is duidelijk; de wekelijks terugkerende beslommeringen zoals het jeugdnieuws in het clubblad „De Spetter", de uit slagen, wedstrijdprogramma's, voorlo pige programma's, wedstrijdverslagen, de zorg voor voldoende kader, jeugd leiders en begeleiders (minimaal 2 per elftal) de regeling van het vervoer enz. enz. Ook voorwat betreft de trainingen komt alle jeugd tweemaal per week aan bod. Omdat allemaal te organiseren mag „Soest" zich ieder jaar opnieuw ge lukkig prijzen met de inzet van de jeugdleiders (ruim 40 man), trainers (8), typistes (3) en daarbij nog vele in- springkrachten. Als dank aan ieder, die vele uren per week voor deze jeugd in de weer was geweest, werd zondagavond j.1. al ke gelend op de banen in „Darthuizen afscheid genomen van het seizoen. De oud-jeugdvoorzitter, de heer M. Westerveld, heette alle medewerkers en medewerksters welkom en dankte hen voor het vele werk dat werd ver richt. Hij introduceerde de nieuwe jeugdvoorzitter de heer L. Posthuma, waarna de taken voor het nieuwe sei zoen werden verdeeld. De heer Posthuma neemt het wed strijdsecretariaat voor de junioren op zich; de heer G. van Dorresteijn het wedstrijdsecretariaat van de adspiran ten en de heer M. van Dijk met assis tentie van Theo de Jong wordt wed strijdsecretaris van de pupillen en de pups. De heer Westerveld blijft de toernooien, vriendschappelijke wedstrij den en het vervoer verzorgen. Na deze uiteenzetting ging men over tot het kegelen. Na drie ronden waren de heer en mevrouw Wildman winnaar, wat inhield dat zij een presentje in ontvangst mochten nemen, uit handen <ran de baancommissaris de heer W. van Asch. Bij het zogenaamde „doodkistje gooien" toonde de" heer en mevrouw van Dor resteijn zich de sterksten en ook zij kregen een geschenkje. Nadat iedereen, iedereen een prettige vakantie had toegewenst, keerde men, terugkijkend op een geslaagde avond, huiswaarts. Afgelopen zondag speelde het eerste team van SEC-honkbal een wedstrijd tegen Birds United. Hoewel het zelfde team op Hemelvaartsdag tegen de Birds een zeer ongelukkige wedstrijd gespeeld had, vooral de zesde inning bleek een grote desillusie, ging zij nu zelfverzekerd het veld in. Gedurende de eerste vier innings bleef de tegen stander met 0-1 voor. De werper van SEC, de heer Welsh, kon mede dankzij een goed opereren de defensie, het geweld van de slag- ploeg van de Birds aardig in bedwang houden. In de tweede helft van de zesde in ning wist SEC een doorbraak te for ceren door met groots slaggeweld, de stand op 5-3 in hun voordeel te bren gen. In de zevende inning ging het er behoorlijk om spannen, maar een per fect uitgevoerd dubbelspel boorde de gekoesterde wens van de slagploeg van de Birds definitief de grond in. SEC had de schade weten te beperken tot 5-4 De tegenstand leek nu gebro ken. SEC kon nu beginnen aan de consolidatie van de voorsprong. Alhoe wel ook dit nog voeten in de aarde had, gaf de einduitslag van 7-4 in het voordeel van SEC wel duidelijk weer dat de eerder geleden nederlaag tegen dit zelfde team niet nodig was. Al met al was het een spannende en goede partij honkbal. Werpersresultaten SEC. Welsh: 7 x drie slag, 3 x vier wijd en 4 honkslagen tegen; Kellner: 1 x drie slag, 1 x vier wijd en 3 honkslagen tegen. Birds U.: 5 x drie slag, 3 x vier wijd en maar liefst 10 honkslagen tegen. Een bewijs dat de slagploeg van SEC goed op dreef was. Het veld van SEC maakte 5 fouten en die van de Birds 4 fouten. Naast de wedstrijd van het eerste team speelde alleen de M.C.B. en wel twee wedstrijden tegen H.C.A.W.. de rest werd vanwege het weer afgelast. De M.C.B. had tegen de tegenstand van de H.C.A.W.-ploeg weinig weer woord. In beide wedstrijden moest zij in het team van de tegenstander haar meerdere erkennen. Het programma van het Pinkster wekend is alsvolgt: het eerste team speelt zaterdag thuis om 14 30 uur een wedstrijd tegen FAK en 's maandags een uitwedstrijd tegen hetzelfde team. Het tweede speelt a.s. maandag uit tegen Dom Dodgers. De M.C.B speelt ook uit en wel tegen Donar en Ut. Hitters en tot slot speelt de bleesing a.s. zaterdagochtend uit tegen H.C.A.W. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Zaterdag 26 mei werd in Zeist een adspirantendag van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond gehouden. 100 meisjes van Chr. Gymnastiek Vereniging „Olympia" deden er aan mee. In totaal waren er 2800 deel neemsters. Bij de gymnasten waren adsp. dames; meisjes van 10-13 jaar en jongens. De hele vereniging is goed uit de bus gekomen. De eerste prijs werd behaald door de adsp. dames 2e graad met 97,3 punten. Op de tweede plaats was Vitesse uit Breukelen met 96,7. Op de derde plaats was het Fu- nen uit Amsterdam met 96,5. Verder werden er door alle groepen prijzen behaald: le prijs: adsp. dames met 91,6 pt., meisjes 10-13 jaar 3e graad met 187,7 pnt., meisjes 10-13 3e graad jaar met 184.4 pt. 2e prijs: meisjes 10-13 jaar 3e graad met 178,3 pt., meisjes 10-13 jaar met 171.5 pt., meisjes 10-13 jaar 2e graad nïet 116,7 pt., hindernisbaan meisjes gem. 7 punten. 3e prijs: meisjes 10-13 jaar 3e graad met 163,5 pt., meisjes 10-13 jaar 2e graad met 111,8 pt. Tot besluit werd er een mars in Zeist gehouden, waarbij men werd vooraf gegaan door de drumband „Olympia", welke de derde prijs won. Afgelopen weekeinde zijn 3 van de 4 juniorenteams van Soest-Zuid op het promotie- en degradatiepad geweest. De A-junioren moesten op weg naar de 2e klasse langs Rapid B uit Hilver sum. Dit bleek geen moeilijke opgave. Arie Cijfer won met 6-3, 6-4 zijn enkelspel. De jongensdubbel werd met 6-1, 6-4 gewonnen door John Smit en Arie Cijfer, de meisjes Keet en Steen- dijk zegevierden eveneens zonder pijn in de meisjesdubbel (6-1. 6-1). Met de gemengde dubbel krachten Marijke Keet en John Smit de eindstand op 5-0 voor Soest-Zuid. A.s. zaterdag moeten de A-junioren te gen een nu nog onbekende tegenstan der proberen over de drempel van de 2e klasse te komen. Het junioren B-team, geëindigd op de 3e plaats in hun afdeling, moest spelen voor het behoud van een plaats in de 3e klasse. Hiervoor kwam Oudenrijn C uit Utrecht op bezoek. Met een 4-1 overwinning hebben de B-junioren voor de volgende competitie een plaats je in de 3e klasse gereserveerd. Robert Vink kon na een gewonnen le set (6-3) bij een 4-2 voorsprong in de 2e set niet voldoende doordrukken. Ver loor die 2e set met 6-4 en zag het in de 3e set helemaal niet meer (1-6). In de dubbel met Henk Otto kon beter orde op zaken worden gesteld (6-3, 6-3). De meisjes Ingeborg Swart en Francis Veul met Henk Otto in de Mixed, ver zamelden de overige 3 punten voor Soest-Zuid. Het D-team kon het om een plaats in de 3e klasse in Huizen tegen De Kuil niet redden. Het werd, na dappere strijd, een 5-0 nederlaag. Volgend jaar mogen de D-junioren het opnieuw pro beren in de 4e klasse. De promotiewedstrijd van het heren A-team op zaterdag tegen Bosheim kon wegens regen niet worden gespeeld Een poging om de heren uit Bussum zondag naar de Bosstraat te krijgen is niet gelukt, zodat deze wedstrijd voor a.s. zaterdag opnieuw zal worden vast gesteld. Wij bieden U een geweldige verscheidenheid in tin- en koperwerk, glaswerk, rieten hangmanden en hangbloempotten enz. ALS KLAP OP DE VUURPIJL ONZE KINDERBOER DERIJ EN SPEELTUIN. Neem Uw kroost mee en laat ze maar genieten. Vrijdagavond van 7-9 uur koopavond. DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 02155-12883 J.I. vrijdagavond speelde het le heren team van de Duinkikkers haar derde competitiewedstrijd in de 4e klasse. In deze wedstrijd verpletterde de Duin kikkers het zevental van Donk uit Gouda met 9-2. Al gauw namen de Duinkikkers een 2-0 - voorsprong. «Het gemak van deze doelpunten deed nu opeens iedereen denken dat hij wel kon scoren, waar door individuele acties vaker voorkwa men, dan samenspeL In de tweede periode liepen de Soeste- naren uit tot 5-0, alvorens de midvoor van Donk doelman Han Timmer kon verschalken. Nadat de 3e periode met 6-1 werd af gesloten, stootte de Duinkikkers door tot 8-1, waarna Donk 8-2 maakte. In de laatste minuut maakte het Soester team er 9-2 van hetgeen ook de eind uitslag werd. De Soester doelpuntenmakers, waren vooral Han Vreeken en Jean Thie die elk 3 x scoorden. De dag daarop deden het eerste heren- en damesteam van de Duin kikkers mee aan de UZSC-polodagen. Op dit toernooi wordt volgens een af val systeem gespeeld. Het damesteam won haar eerste wed strijd met 2-1 van ZCG, had de twee de ronde vrij, en speelde de finale van haar poyle tegen de Vechtstreek dames. Deze zeer sterke ploeg had het uiter mate moeilijk met de Soester meisjes- ploeg, waarin Jolande v. Doorn, Andrea Koehof en keepster Eloira Wiersema naar grote hoogte groeiden. Uiteinde lijk wisten de Soester meisjes het net niet te redden en moesten zij met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. Al met al een eervolle tweede plaats. De heren kwamen niet op volle oor- logsstrekte uit, maar met, zaterdag, de basis van het tweede en zondag nog de adspirant Robbert v. d. Maas, za gen ze toch nog kans de eerste plaats in hun poule te pakken. Dat dit ge makkelijk is gegaan zal geen van de Duinkikkers beweren. Zaterdag speelden de Duinkikkers tegen 3e klasser L.A.C. en na een 2-0 achterstand bij rust werd met een knappe eindsprint toch nog met 2-2 de wedstrijd beëindigd. Hierna moesten strafworpen de beslissing brengen. Doordat de Soester goalie kans zag 3 van de 6 strafworpen uit zijn doel te houden, gingen de heren over naar de tweède ronde. Hierin waren ook zij vrijgeloot, zodat zondag de finale volg de. Zondag traden de Duinkikkers in het zeer koude water in de finale aan tegen AZC '82. BIJ BAR - CAFE - RESTAURAN" MIDDELWIJKSTRAAT 4 TELEFOON 13331 Na het einde van de wedstrijd was de stand 1-1, zodat wederom strafworpen genomen moesten worden. Nadat de eerste serie gelijk was geëindigd volg de een tweede serie. Hierin maakte de Soestenaren volgens de doelrechter 4 geldige doelpunten, volgens de scheids rechter die enige meters van de doel lijn stond 3, dit bracht de stand op 3-3. Nu moest de tos de beslissing bren gen, waarbij de eerste prijs in Soest terecht kwam. J.1. dinsdag speelde het tweede herenteam een wedstrijd tegen Bran denburg in Bilthoven. Zij wonnen na een ruststand van 5-0 met 9-1. Het enige doelpunt ontstond uit een verdedigingsfout. In -deze aantrekkelijke wedstrijd pro fiteerde de Duinkikkers enkele malen van het fout plaatsen van de tegen stander. Hoewel hij er zelfs 1 minuut uit werd gestuurd zag Joop Verhoef kans om 6 van de negen doelpunten voor zijn rekening te nemen, waarmee hij top scoorder werd. Het 2e heren team begint steeds beter te draaien, en kan na de nederlaag te gen de Vuursche I op een goed herstel terugkijken. Wedstrijdprogramma: Donderdag 7 juni 20.15 uur: Boskoop 1-Heren 1. Woensdagavond 13 juni 19.40 uur: Dames 1-Sedna 1. Donderdagavond 14 juni 20.30 uur: Vuursche 1-Heren 2. Zojuist ontvangen Rafblauw, wijde PÜP. omslag Volgende week donderdag zal door G.S. de omstreden bouw van een service flat aan de Ir. Menkolaan behandeld worden. Tegen deze bouw maakten vele omwonenden ernstig bezwaar; bezwaarschriften werden ingediend. Gevraagd' werd of het nodig was tussen de verzorgingsflat in het Colensopark en het Bejaardencentrum Braamhage, hemelsbreed amper 300 meter van elkaar gelegen, nog een derde bejaardencentrum te situeren; of er helemaal geen rekening werd gehouden met de veelal bejaarde bewoners van de woningen aan de Ir. Menkolaan en waarom werd afgeweken van het bestemmingsplan Soestdijk N.W. II. De gemeente stelt zich op het stand punt dflt de bouw van de flat plaat omdat binnen het gedeelte van de gemeente waarvoor het bestemmingsplan geldt, een plan dat door de raad in 1962 werd vastgesteld en in 1966 door de Kroon werd goedgekeurd. In dat plan werd de bouw voorzien van een flat bestaande uit 5-6 etages op een dub bele onderbouw, ongeveer op de plaats waar het nu geplande gebouw zal ko men. Het nieuwe bouwplan is naar mening van de gemeente iets gunstiger gesi tueerd. daar de vleugels hiervan vanaf de Ir. Menkolaan in hoogte oplopen van 2 verdiepingen tot 8, een zeer klein gedeelte tot 9, en weer aflopen tot 3 verdiepingen aan de zijde van de Insp. Schreuderlaan. Volgens het geldende bestemmingsplan is een zeer massief gebouw toelaatbaar; het nieuwe ont werp is moderner en voor deze tijd architectonisch meer verantwoord. Van gemeentezijde werd er verder nog op attent gemaakt, dat mocht G.S. het nieuwe plan afwijzen, dan mogelijk op het oude plan teruggegrepen zou moe ten worden, alhoewel daar nooit een bouwaanvraag voor is ingediend, laat staan dat het plan aan de schoonheids commissie werd voorgelegd. De gemeente verkocht de bouwgrond op 15 oktober 1969 aan de NCHB voor 1.060.750,-. Er- zijn in het bouwplan 229 flatwoningen geprojecteerd voor 510 bewoners. De bezwaarden twijfelen eraan of er werkelijk behoefte aan bestaat, ge zien ook al de huur, die zeker 500 /gulden per maand, exclusief verwar ming, verplichte warme maaltijd enz. zal gaan bedragen. Naast de aantasting van het milieu, het oppofferen van een waardevol bosje, dat opgeknapt net zo mooi zou kunnen worden als het park Colenso, richtten de bezwaren zich vooral te gen de hoogbouw, die te dicht bij de woningen zou komen te staan. Ge vreesd wordt verder dat vele nieuwe bewoners mogelijke „bijstand-klanten" zullen zijn, gezien de hoge huur wat de gemeenschap uiteindelijk veel geld zal gaan kosten, terwijl het niet door gaan van het plan het zelfde effect zou sorteren. Dan zou echter het milieu, woongenot en de natuur, niet aange tast worden. Het nieuwe bouwplan behoeft een ver klaring van „geen bezwaar" van G.S. Volgende week donderdag zullen ge meente en bezwaarden gehoord wor den. drink VELUWSE GRAAN-JENEVER lekker, hè! I - SOEST - TEL 2424 Een crossauto, die de strijd op Hemel vaartsdag tijdens de autocross aan de Koningsweg had overleefd, heeft later toch het loodje gelegd. De auto, waar van de eigenaar nog onbekend is, stond geparkeerd op de hoek Klaarwaterweg- Koningsweg. Vermoedelijk door brand stichting raakte de wagen in brand en ging nagenoeg geheel verloren. De brandweer bluste het vuur met behulp van één straal. In de sporthal Beukendal werd door enkele turnverenigingen uit het rayon' het Gooi van het K.N.G.V. de zgn. rayon-parade verzorgd. Het beste dat deze verenigingen in het afgelopen jaar gepresteerd hebben werd op deze parade gepresenteerd. Daardoor ontstond een gevarieerd pro gramma met o.m. optreden van de jongenskampioen van Nederland. Kokkie Mulder van de vereniging „Keizer Otto" uit Naarden, die zijn verschillende oefeningen uit de kam pioenswedstrijd voor het schaars opge komen publiek ten beste gaf. Ook het Keizer Otto meisje Sylvia Bakker (3e van Nederland) kreeg veel applaus voor haar vaak spectaculaire oefening, waarin menig onderdeel ver werkt was. O.D.I.S. uit 's Gravenland kwam met een groep dames die een voortreffelijk ingestudeerde knotsoefening verzorgde. De damesgroep van D.O.S. uit Bussum verraste met goed uitgevoerde oefenin gen op de ongelijke brug. „De Springbokken" uit Soest opende de parade met de flink vooruit gegane drumband en majorettes. Het was een uitstekende show, die voor de toekomst nog veel beloofd, vooral als de presentatie nog wat sprankelender wordt en nog wat meer vaart krijgt. Van de allerkleinste tot de best sprin gende springbokken werd daarna een massaal springnummer gebracht. Veel applaus klonk op van de ruim aanwezige ouders en andere familie leden van de vele kleintjes. Jammer dat deze toeschouwers na af loop van de eigen prestatie van de Springbokken de sporthal de sporthal lieten en geen belangstelling meer toonden voor de prestaties van de ove rige deenemers. Zij hebben daardoor o.a. het voortref felijke springnummer van de groep dames van „Keizer Otto", dat deze rayonparade besloot, gemist. 800 gulden alsmede haar rijbewijs, pas poort en kentekenbewijs van haar auto werd gestolen uit de tas van de 22- jarige serveerster M. S. uit Soest. De tas had zij achtergelaten in haar afge sloten auto op de parkeerplaats bij het picknickterrein aan de Foekenlaan. Toen zij na een wandeling bij haar wagen terugkeerde, bleek het linker tochtraampje te zijn geforceerd en de tas met kostbare inhoud verdwenen. A.s. zondagavond treedt in de Markt hal te Amersfoort op de Engelse band Shakin 'Stevens and the Sunset, de groep die op Koninginnedag een concert gaf in de sporthal Beukendal. Het voorprogamma wordt verzorgd door de Utrechtse groep Free Way. Het concert in Amersfoort begint om 20.00 uur en het is het laatste concert van dit seizoen dat verzorgd wordt door Mike-Felix production. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij „De Gouden Snaar" en bij de VW-kantoren te Amersfoort en Baarn. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-16835

Soester Courant | 1973 | | pagina 15