Incidenten tijdens provinciale wielrenkampioenschappen S.E.C.-honkbal beleefde een spannend honkbal-Pinksterweekend Sportnieuws Leuke vlotte middelman Z0MER1AP0NNEN ULJ voordeel 18,90 - 29,- en 59,- delta keukens „De Kleine Witte" o O c O PI z z a a o O z a o Herenteam van Tennisverenisino Soest-Zuid op promotiepad geblokkeerd ZIEKENAUTO - TEL 12727 POLITIE - TEL 19444 ALARM - TEL 14444 Basketbalvereniging The Red Stars brengt dank aan Sportstichting Trip naar Denemarken Nu slechts Soester Schaakclub Soest I en Soest II promoveren Monsterzege Duinkikkerdames Heren winnen met 6-3 in Boskoop Wedvlucht vanaf Orleans Tempo-renner Jos Schipper in eindsprint verslagen V.V.Z. jeugd-elftallen succesvol op toernooien voor een pronkstuk in uw woning. Kom naar het Dolfinarium j ZZZ" Harderujykshow DOLFINARIUfn Voetbalwedstrijd Oud-Internationals- Streekelftal Chez nous Vous étes Chez vous Soester Courant van donderdag 14 juni 1973 AAR «O O PI O O c O PI z a O PI O IAAR b Zaterdagmiddag heeft het herentcam van Soest-Zuid in een bijzonder span nende ontmoeting voor promotic naar de eerste klasse, een nederlaag moeten incasseren. Boshcim A, uit Bussum op bezoek kwalificeerde zich middels een 4-2 overwinning en mag volgende week proberen een plaatsje in de le klasse te veroveren. Soest-Zuid moest het jammer genoeg stellen zonder hun eerste speler Teu- nissen. Kruyf heeft er alles aan gedaan dit verlies te compenseren, hetgeen ten dele is gelukt. In zijn enkelspel moest hij na 3 sets capituleren. Na verlies in de eerste set (2-6), kwam hij in de tweede set al gauw op 5-0 en won die verder onbedreigd met 6-2. De beslis sende derde set ging na een 2-0 voor sprong voor Kruyf verder geheel gelijk op naar 4-4. Via 5-4 werd tenslotte met 6-4 het eerste puntje voor Bos- heim binnen gehaald. Ros had het in het 2e enkelspel niet minder moeilijk, maar bracht, eveneens na 3 sets, (4-6, 6-4 en 6-2) de partijen weer op gelijke voet. De resterende 2 enkelspelen werden cvenzovele winstpunten voor Bosheim. Van Beuzekom verloor alweer na 3 sets (2-6, 6-2, 1-6), terwijl aanvoerder Ha- senaar eveneens na 3 sets, ook aan het. korste eindje moest trekken (4-6, 7-5 en 1-6). Via de 2 dubbelspelen konden de Soest-Zuid-heren, bij een 3-1 achter stand, nog naast Bosheim komen, waar bij het aantal gewonnen sets de door slag zou moeten geven. Zover is het echter niet gekomen, ook niet na een 7-5, 6-4 overwinning van Kruyf en Ros omdat in de tweede dub bel van Beuzekom en Blok het niet konden bolwerken. Met 6-4 en 6-1 eisten de Bosheimers de eindoverwinning voor zich op. Hasenaar c.s. mogen vol gend jaar opnieuw proberen naar de eerste klasse door te dringen. In het clubblad „de Basket" van de Soester basketbalvereniging The Red Stars brengt het bestuur officieel dank aan de Sportstichting voor de goede samen werking in het afgelopen seizoen. „Ondanks het feit dat er via de pers verenigingen zijn die hun misnoegen kenbaar moeten maken over de een of andere instelling wil ik gaarne via het verenigingsblad van Red Stars onze dank uiten voor de goede sa menwerking, die ook in het seizoen 1972-73 met de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport hier in Soest is geweest". De schrijver van het artikeltje zegt dat de sportstichting de vereniging ondermeer terzijde heeft gestaan „voor de levering van trainingszalen", extra installaties heeft bechikbaar gesteld voor het scholierentoernooi; bemid deld bij de aanvragen voor subsidies; „zij was ook graag bereid onze Duitse gasten uit Biberach te begroeten; zij gaf ons ook het allerlaatste moment de sporthal ter beschikking indien er ingelaste wedstrijden waren en uw voorzitter was altijd welkom op het bureau om over eventuele moeilijk heden te praten". Uiteraard heeft de basketbalvereniging nog wensen en daarom zal het con tact met de Stichting blijven om „op korte termijn trachten te realiseren dat de putjes van de vloer in de sporthal geen obstakels meer vormen; de basketpalen een bescherming krij gen en het derde veld er komt". Naar Denemarken Over enkele weken gaan vier teams van de basketbalvereniging een trip maken naar Denemarken. Het reis doel is het plaatsje Ranun aan de Limfjord, 50 kilometer zuidwestelijk van Aalborg. In Ranun worden de reizigers ondergebracht bij particu lieren. Verdere gegevens ontbreken nog. DAMES- EN HERENKLEDING Torenstraat 19 - Soest Hel 51e verenigingsjaar van de Soester Schaakclub is een groot succes gewor den. Beide teams zijn gepromoveerd naar resp. de le en de 2e klasse. Soest I heeft dit resultaat bereikt door achtereenvolgens overwinningen te be halen op Doorn-Driebergen I met 6-4, DBC II met 6-4, Moira I met 6-4, Amersfoort IV met 7-3, Den Dolder I met 6V2-3V2. Verloren werd van Zeist III met 4-6, en een gelijkspel werd be haald tegen Overvecht I 5-5 en dit be tekende het kampioenschap. Hierna moest nog een promotiewed strijd tegen Laren I gespeeld worden en deze werd gewonnen met 6-4 en dit betekende promotie naar de le klasse. De persoonlijke resultaten uit de wed strijd tegen Laren I waren: E. v. Wolk-F. J. H. M. Braf 0-1 R. Weyerstrass-C. Samsom V2-V2 W. Oosthuizen-Ir. K. J. Vegter 0-1 W. Wiegers-R. E. G. Henze V2-V2 R. Zijp-Dr. Ir. T. Schneider V2-V2 G. Beukman-J. Leydes 1-0 A. C. Cornelisse-J. K. v. Zijtveld Va-Va G. J. Poelakker- C. A. M Goes 0-1 C. Oosthuizen-C. v. Dijk 0-1 B. B. v. d. Broek-E. Balvers 1-0 Einduitslag 4-6 Het 2e tiental heeft het aanmerkelijk zwaarder gehad. Hier moest, doordat 3 teams gelijk eindigden, nog een na kompetitie worden gespeeld. De resul taten van Soest II waren als volgt: Overwinningen werden behaald op DBC III met V/s-2lls, Ons genoegen II met 9-1, Barneveld I met 7Va-2V2, Doorn-Driebergen II met 8-2. Verloren werd van Leusden I met 4V2-5V2 en een gelijkspel behaald tegen En Passant II. De nakompetitie moest nu gespeeld worden tegen Leusden I en En Pas sant II. Van Leusden I werd gewonnen met 6-4 en van En Passant II met 6-4. Voor beide overwinningen zorgden de heren C. A. Goes, A. Rijsdijk, J. v. d. Berg, B. W. Haberland, B. v. Vliet, J. E. v. Coeverden jr., B. v. Vlierden, A. G. Hilhorst, K. v. Zijtveld, J. H. Voort en De jeugd heeft dit jaar voor het eerst in de jeugdkompetitie meegespeeld. De resultaten waren niet slecht en dit geeft hoop op de toekomst. De Soester Schaakclub groeit nog steeds en heeft nu bijna 100 leden, waarvan de helft uit jongeren bestaat. Iedere vrijdagavond wordt er geschaakt in de nieuwe bibliotheek aan de A. Cuyplaan en wie van schaken houdt is van harte welkom om zijn krachten eens te komen meten. Het damesteam van de zwemvereniging de Duinkikkers behaalde woensdag avond een 9-1 overwinning op de dames van de IJsselduikers uit Montfoort. Het team van de Duinkikkers had geen kind aan de IJsselduikers en kon rus tig de score opbouwen, zelfs het inzetten van wisselspeelsters bracht geen noemenswaardig terreinverlies. Na een ruststand van 4-0 konden de IJsselduiksters pas in de 2e periode bij een 7-0 stand voor de Soester meisjes tegenscoren. Dat de Soester- tjes daarna nog tot 9-1 uitliepen was alleen belangrijk voor de uitslag. In het team van de Duinkikkers viel vooral het goede spel op van Geral- dine Egbers. Het afgelopen weekend speelde het eerste team van SEC-honkbal een dub- ble tegen FAK uit Bilthoven. De eerste wedstrijd in Soest eindigde na 9 in- nings spelen in een 12-6 stand in het voordeel van de SEC-ploeg. Tot en met de vierde inning, was het een gelijk opgaande strijd. Wel werd toen al duidelijk dat de slagploeg van SEC sterker was dan die van FAK. In de vijfde inning waren er reeds twee nullen toen de SEC slagman, de heer Welsh, tot groot enthousiasme van een ieder een tweehonkslag sloeg, waarop twee honklopers konden scoren. Het team putte hieruit voldoende kracht om de weerstand van FAK te breken. De eerste drie slagmensen van FAK werden subiet weer naar de dug-out gewezen. Pas weer in de zevende inning kwam FAK met het antwoord op dit onver wacht geweld, maar het gescoorde punt van FAK kon SEC evenwel niet van de wijs brengen en wederom kwamen drie mensen over de thuisplaat. Toen ging het behoorlijk spannen, door een doorgeschoten bal wist FAK twee men sen over de thuisplaat te brengen. De angst bleek echter ongegrond. De wer per van SEC, de heer T. Kellner, be wees dat hij volkomen opgewassen was tegen de slagploeg van FAK. De SEC- slagploeg was met de 15 honkslagen dermate van haar eigen kracht ver zekerd, dat zij met een gerust hart de tegenwedstrijd tegemoet zag. De wedstrijd in Bilthoven bleek even wel anders uit te pakken dan men had gehoopt, ondanks het feit dat door SEC nog meer honkslagen dan in cle vorige wedstrijd geslagen werden. Vooral de tweede en derde inning lagen bij SEC zwaar op de maag. Het veld van SEC ging onnodig fouten maken en ook een ter plaatse geldende regel t.a.v. door geschoten ballen, schoot bij SEC be paald in het verkeerde keelgat. Al met al bracht FAK maar liefst 13 man over de thuisplaat en de teleur stelling bij SEC was groot. In de vierde en vijfde inning keerde het getij. FAK werd nu weer kort ge houden en de slagploeg sloeg er weer lustig op los. SEC begon weer in een overwinning te geloven. Na de vijfde inning was de achterstand ingelopen tot 13-8. De zevende en achtste in ning leverde voor SEC geen punten meer op. Daarna kon SEC wederom de achterstand verkleinen tot 15-11, maar twee gescoorde punten van FAK in diezelfde inning deed alle hoop ver vliegen. De einduitslag van 17-11 was enerzijds verdiend, de SEC ploeg had te veel veldfouten gemaakt, doch was ander zijds vreemd, gezien het feit dat de slagploeg van SEC veel sterker was dan die van FAK. Het tweede team speelde dit Pink sterweekend een uitwedstrijd tegen Dom Didgers. Hoewel de vorige wed strijd tegen dit zelfde team gewonnen werd, stond de stand na acht innings spelen op 9-4 in het voordeel van D.D. Gedurende de eerste vier innings liet de SEC-ploeg zondermeer voortreffe lijk honkbal zien. Het werpen, het veldwerk en de slag ploeg, alles liep gesmeerd. Met een 3-1 stand voor SEC ging men de vijfde inning in. Door een aantal fraaie klappen van D.D. vielen er gaten in het veld en ook het binnenveld ging fouten maken bij het verwerken van aangooien. D.D. kon hierdoor vijf man over de thuis plaat krijgen. De SEC-ploeg had even wel met een 5-3 stand de moed nog niet opgegeven, maar de slagploeg kon evenwel geen doorbraak forceren, waardoor de achterstand niet meer in gelopen kon worden. Van de jeugd speelde alleen de Bleesing. Zij speelden in Bussum twee wedstrijden en wel tegen Donar en HCAW. Tegen Donar werd op het nippertje verloren, maar tegen het sterkere HCAW speelden zij een gewonnen partij. Spelmoment uit de honkbal wedstrijd SEC-FAK uit Bilthoven Donderdagavond was het de beurt aan de heren. Zij moesten in Boskoop te water tegen Boskoop 1. In een met tentdoek door lucht omhoog gehouden overdekt bad, ondervonden de Duin kikkers veel last var< tegendruk. Ook was het bad kleiner, waardor de Soestenaren hun snelheid niet vol doende konden uitbuiten. Dat ze de wedstrijd desondanks met 6-3 wonnen was alleen maar prettig. Het afgelopen weekeinde deden de dames en heren mee aan een polo- toernooi van Zwemclub Zeist. Zowel de dames als de heren wonnen de le prijs. Aan dit toernooi werd naast Zeist en de Duinkikkers ook nog deel genomen door Triton Putten, een ploeg waarmee de Duinkikkers heren vorig jaar lang in de slag voor een promotieplaats hebben gelegen. Dat de Duinkikkers heren wel dege lijk beter zijn gaan spelen bewijzen de cijfers tegen Triton (6-2) en 5-1 tegen Zeist. De dames deden het zelfs nog beter. Zij wonnen hun wedstrijden met 9-0 en 7-0. Al met al een geslaagd toer nooi, met als resultaat twee mooie bekers. vlucht georganiseerd vanaf Orleans. Tijdens het weekend werd een wed- afstand 538 kilometer. De duiven wer den gelost om 9.15 uur, met noordoos ten wind. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 357 duiven. Aankomst eerste duif 16.24.19 uur. Aankomst laatste prijsduif 17.28.11 uur. Uitslag: A. Dorrestein 1 24 28 47 54 66 85. P. Rauch 2 25 32 89. B. Roest 3 38 43 44. G. Rijksen 4 5 13 14 16 17 22 29 34 45 46 56 64 77 78 82. H. Gorissen 6. J. v. d. Brakel 7 19 20 23 26 50 74 83 88. R. Voskuilen 8 9 12 15 39 48 52. Th. Wigtman 10 73. A. van Riet 11 36 72. H. den Dekker 18 41. J. v. d. Belt 21 31. F. Limburg 27 42 67. G. Zeijpveld 30 60. W. Grift 33. G. Visser 35 A. de Bes 37 55 62 65. H. Woudstra 40. C. van Veen 49 75. J. Stalenhoef 51 59 63 68 71 87. C. v. d. Hoek 53. 57. P. Duyst 58 80. L. den Enting 61. G. Lijns- veld 69 86. G. Sikkelbein 70 A. v. Ginkel 76. C. Dijkman 79. J. Groene- stein 81. H. Elschot 84. De vereniging „De Vriendschap" nam aan deze wedstrijd deel met 264 duiven. Aankomst eerste duif 16.20.51 uur. Aankomst laatste prijsduif om 17.30.45 uur. Uitslag: C. Naessen 1 2 11 25. Altenaar- Reijerse 3 6 7 8 32 33 42 47. E. Daatse- laar 4 53. J. Schimmel 5 41. A. de Kruyt 9. Mevr. Otten 10 20 40. H. Strumpel 12 44. H. Rauch 13. 28 38. Sukel-v. Klooster 14 19 50. J. Kruse- man 15. A. Meesters 16 27. J. Kamer beek 17. W. Roest 18 29 39. D. de Zoete 21 26 37. P. Brouwer 22. E. Veerman 23 34 35. B. Schimmel 24 49 51. Bok- ma - Papenburg 30 48 52. Van Dijken - Gerritse 31. J. Ruttenberg 36. M. Uhl 43. H. v. d. Broek 45. A. Stalker 46. J. v. Groningen 54. Incidenten ontsierden de wedstrijden om het provinciaal wielrenkampioenschap, welke Tweede Pinksterdag op het parkoers van het Industrieterrein in Soest werden verreden. Er werd geslagen en gestompt en de onsportiviteit vierde hoogtij; de wielrennerij werd er geen dienst mee bewezen. De Soester amateur Arie Bakker, de winnaar van vorig jaar, meende tij dens de koers voor jury te moeten spelen, en de Hooglander Brouwer het recht tot verdere deelname te kun nen ontzeggen. Bakker leefde in de veronderstelling dat Brouwer een ron de achterstand had opgelopen, toen deze zich na een lekke band op het peloton, waar Bakker deel van uit maakte, liet terugvallen. Toen Brou wer daaraan geen gehoor gaf, zette Bakker zijn argumenten kracht bij door te gaan slaan. En dat voor de ogen van twee wedstrijdcommissaris sen, die niet aarzelden; Bakker er uit. Dat dat problemen opleverde valt te begrijpen, maar de recalcitrante Bak ker verdween tenslotte zeer opgewon den van het toneel. KSiSfcsaj Zegevierend gaat de nieuwe provinciale kampioen Evert over de finish. Op zaterdag 9 juni werd door S. V. Woudenberg een toernooi gehouden, voor A junioren, waarvan door het ju nioren B elftal van WZ werd deelge nomen. In poule 3 moest gestreden worden te gen Spakenburg, Roda en Woudenberg, ploegen die in de competitie veel ho ger waren geëindigd dan VVZ. In de eerste wedstrijd werd Wouden berg met 3-1 verslagen, mede veroor zaakt door een onverwachtse door braak, door de Woudenbergse defensie, van C. A. van Net en twee snelle rushes van F. J Tervoert. In de tweede wedstrijd tegen Spaken burg stond WZ, al snel met 2-0 ach ter, maar dankzij het wederom snelle optreden van Tervoert kon toch nog een gelijkspel bereikt worden. <*k BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 De derde wedstrijd tegen Roda werd bijzonder spannend, te meer daar Spa kenburg inmiddels al 4 punten verza meld had met een hoog doelsaldo. Lange tijd bleef de strijd onbeslist en langs de kant werd Spakenburg reeds als poulewinnaar gedoodverfd, toen onverwacht Felix Oskam een doelpunt voor VVZ scoorde. Het gelukte Roda niet meer nog tegendoelpunten te ma ken, zodat VVZ met totaal 5 doelpun ten poulewinnaar werd. Een grote beker was de bekroning voor het uitstekend op dreef zijnde VVZ-elftal, dat die middag uitmuntend werd begeleid door de heer Stigter. De jeugdelftallen van WZ zijn de laatste tijd op toernooien bijzonder succesvol geweest. Zo werden o.a. de WZ b pupillen nog ongeslagen poule winnaar op een door KSV Limvio ge houden toernooi op Hemelvaartsdag. Ondanks het slechte en regenachtige weer speelden de VVZ b pupillen, ge rekend naar hun leeftijd, een behoor lijk partijtje voetbal en mochten zij na afloop in triompf een beker mee naar huis nemen. Nu WZ in het komende seizoen op het nieuwe sportcomplex aan de Eem- weg gaat spelen, krijgt het jeugdbe- stuur eindelijk de gelegenheid zelf toer nooien voor de jeugd te gaan organi seren, hetgeen op het huidige complex onmogelijk was. De huldiging van de kampioenen v.l.n.r. Jos Schipper, Evert Diepeveen en Gys Nederhof. Onsportief was het gedrag van enkele Tempo-renners, die gezamenlijk tegen de uiteindelijke winnaar Evert Diepe veen uit Bilthoven, reden. Combine is geen ongebruikelijke situatie in de wielersport, maar hier ging het ge paard met gevaarlijk gedrag. Dat Die peveen niet de kans kreeg zijn eigen koers te rijden, was nog tot daaraan toe; pogingen om hem tegen de stoep te drukken hebben niets meer met sport te maken. Dat dit uiteindelijk resulteerde in een eerste plaats voor de getergde Diepe veen valt toe te schrijven aan zijn vorm van de dag. Na zo'n 85 kilome ter wist hij aan zijn bewakers te ont snappen, met in zijn kielzog de Baar- naar Jos Schipper en Gijs Nederlof uit Maarssen. Gedrieën bouwden zij een voorsprong van ongeveer 30 sec. op. Nederlof probeerde toen nog weg te komen, maar had geen succes. De eindsprint bracht de rechtvaardige be slissing; Schipper kwam meters te kort. Achter hem eindigde op vele lengten Nederlof als derde. De uitslagen luiden als volgt: Amateurs: 1. Evert Diepeveen (Bilt hoven); 2. Jos Schipper (Baarn); 3. Gijs Nederlof (Maarssen); 4. Wim van Vlaanderen (Maarssen); 5. Wim Pater; 6. Arie Versluis. Veteranen: 1. Van Ingen (Utrecht): 2. Berrens (Utrecht); 3. Van Engelen (Harmeien): 4. Vervloet (Amersfoort); 5. Smid (Soest); 6. Vollenbroek (Hil versum). Adspiranten: 1. Meulblok (Utrecht); 2. Voorn (Hilversum); 3. Broers (Maar tensdijk); 4. Spierenburg ('s Graven land); 5. Haverlag (Hilversum); 6. Phi lips (Hilversum). Nieuwelingen: 1. D. Willigeburg (Leus den); 2. B. Lambo (Breukelen); 3. R. Oskam (Utrecht); 4. J. van Ernst (Loe- nen); 5. H. Brouwer (Lunteren); 6. H. Jansen (Amersfoort). In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. HARDERWIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal, op dins dag 26 juni a.s., aanvang 19.00 uur, op het terrein van K.P.S. aan de Jacht huislaan, de traditionele voetbalwed strijd gespeeld worden tussen een elftal van Oud-Internationals en een Streek- elftaL BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331

Soester Courant | 1973 | | pagina 11