Demonstratieve fietstocht naar Soesterberg Amerikanen enüre maanden weg van Soesterberg Donderdag 14 juni 197S 51e jaargang no. 42 UitgaveDrukkerij Smit - Soest Bureau voor redaetie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152* - Postgiro 126156 GRIEKS KOLONELS REGIME VERZWAKT Overbodig en hoogbouw in vele opzichten onjuist Rijden onder invloed Tas terecht, geld weg Het oog gericht op Nixons bekentenis Hinderwetvergunningen Nieuwerhoekplein Werkzaamheden aan de Eem buiten gemeenten om Een lange luilak" naeht Morgenavond „Jazz in Artishock'' SOESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag Het afschaffen van de monarchie in Griekenland verandert niets wezenlijks: diktator Papadopoulos heeft alleen zijn titel van regent geruild voor die van president, maar net als tevoren is zijn macht absoluut. Een macht overigens die niet langer zo onbedreigd is als ze lange tijd leek. De aanleiding tot het afzetten van koning Konstantijn is im mers geweest dat bij de vanouds ko ningsgezinde marine een komplot is ontdekt tegen het kolonelsregime. En terwijl nu links en rechts arrestaties worden verricht komt het goed uit om de in Rome stil levende vorst aan te wrijven dat hij de grote organisator was van dit komplot waarbij dan bo vendien nog zulke partners als kom- munisten, gangsters, muiters en land verraders betrokken zouden zijn. Argumenten die niet veel indruk ma ken want als iets de in ballingschap levende koning karakteriseerde dan was het wel zijn volstrekte onvermogen om iets te doen of zelfs maar te zeg gen. Kennelijk wilde hij de toelage uit Athene niet in gevaar brengen en dit is allesbehalve de houding van een heldhaftige figuur die tot verzet kan inspireren. De traagheid waarmee Kon stantijn trouwers op zijn afzetting rea geerde is al evenmin een overtuigende aanwijzing dat de vorst de bezielende leiding van het verzet tegen de kolo nels heeft. Waarschijnlijk interesseert de echt tegen de kolonels agerende Grieken deze vorst nog nauwelijks Bezwaren tegen servicefiat aan de Ir. Menkolaan Vandaag wordt door G.S. het gemeentelijke plan behandeld een serviceflat te laten bouwen op het bomenryke perecel grond tussen de Ir. Menkolaan en de Insp. Schrcuderlaan. Het is een oud plan dat dateert uit 1962 en in 1966 door de Kroon werd goed gekeurd. In 1969 werd de bouwgrond verkocht aan de N.C.H.B. (Nederlandse Centrale Huisvesting Bejaarden) voor ruim één miljoen gulden. Veel onheilspellender voor Papadopou los is het werkelijke verzet in Grieken land. Studenten hebben hun oproer ge had, arbeiders hebben gedemonstreerd en diverse akties gevoerd. Bovendien blijkt nu dat de strijdkrachten die toch het fundament voor het kolonelsregime vormen, eveneens zijn aangestoken door de militanter wordende geest van verzet. Dat Papadopoulos zijn geheime politie moet gebruiken om te waken teken „verraad" in officierskringen is het veegste teken voor zijn gezag. Niet de slappe koning bedreigt zijn regime, maar de kombinatie van burger en mi litair verzet. Dat is trouwens een Griekse traditie: het land heeft zo'n goede veertig staatsgrepen gekend in zijn korte bestaan sinds het Turkse juk werd afgeworpen en steeds waren daarbij gedeelten van de strijdkrachten betrokken. Inderdaad: kort na de ver drijving der Turken waren de gene raals al onderling weer slaags. Mili tairen hebben koningen verdreven en weer teruggehaald, republieken laten ontstaan en weer verdwijnen. Papadopoulos kwam aan de macht door een staatsgreep, zes jaar geleden. Hij was daarmee net anderen met derge lijke plannen voor, want de chaos was dermate dat een coupe de enige oplos- ling leek - naar verluidt was zelfs de koning met zijn hof er een van plan. In zekere zin was het misschien wel goed dat Papadopoulos de anderen voor was: hij herstelde inderdaad rust en orde, waarschijnlijk beter dan an deren hadden gekund. Had hij volgens zijn nu herhaalde belofte daarop de regering weer aan de burgers overge laten dan had men hem misschien nog wel kunnen prijzen. De macht smaakte echter meer en Papadopoulos wist niet van ophouden. Niemand gelooft hem dan ook nu als hij weer belooft de demokratie te herstellen. Wat zijn positie nu zwakker maakt dan ze ooit tevoren was, is dat het verzet geleidelijk aan meer groepen van de bevolking is gaan omvatten. Lange tijd was het een bezigheid van voornamelijk de intellektuele boven laag. De monarchisten hielden zich er in grote trekken buiten omdat Kon stantijn - al had hij dan met de knul lige poging tot een staatsgreep voor hij in ballingschap ging getoond niet teveel voor de kolonels te voelen tenslotte of- ficiëel nog altijd de vlag was waaron der het regime voer. Thans zijn de monarchisten ook de te genstanders geworden. En de studen ten. En de arbeiders. Bovendien ook de middenstand die eerst tamelijk rustig was omdat het ekonomisch niet zo slecht ging. Maar de algemene inflatie in Europa houdt geen halt voor de Griekse grens en treft met name de kleine handelaren waarvan het land er relatief meer heeft dan de meeste Europese landen. Dit is weer een nieuwe basis van on tevredenheid. Voeg daarbij dat, on danks het feit dat zij door het regime zijn verwend, vele jonge officieren ont goocheld zijn dat hun leger als reak- tionaire macht fungeert in plaats van zoals b.v. in Libye progressief op te treden en zich schamen dat het leger uitgerekend door martelingen en der gelijke voor Papadopoulos de macht in handen moet houden, dan is de basis voor hem na 6 jaar een stuk wanke Ier geworden en is hij in het defensief gedrongen. De bezwaren van de omwonenden ko men concreet op twee punten neer; de serviceflat voor bejaarden is overbodig én hoogbouw voor bejaarden is on juist. Uiteraard is men het er niet mee eens dat juist daar de flat ge bouwd gaat worden, vlak bij Braam- hage, bij de nog niet opgeleverde ver zorgingsflat in het Colensopark en vlak bij Nieuw Mariënburg. In een persconferentie zetten de heren B. F. Heerland, E, D. Consenheim en drs. E. Bol een en ander uiteen. Vol gens de heer Heerland wil men niet coute que coute voorkomen dat er ge bouwd wordt; is het niet de bedoeling dat er hélemaal niets komt, maar wil men een bijdrage leveren het probleem zo goed mogelijk op te lossen. Dat pro bleem bestaat uit een complexgebouw dat, N.Z. gemeten zonder garages, 134 meter lang is en O.W. 107 meter. Over een langte van 45 meter wordt het 31 Va meter hoog, twee keer zo hoog als de bomen die er nu staan, die nog geen 15 meter hoog zijn. Twee goede woonhuizen, die aan de Noorderweg staan, zullen moeten verdwijnen. Het oude bouwplan van 1962 betrof een flat zoals er ook in het Veen staan. Daarvoor werd toestemming gegeven. Voor^ het nieuwe plan, dat iets anders in het perceel is gesitueerd, is een ver klaring van „geen bezwaar" van G.S. nodig. Het feit dat de gemeente, indien de verklaring van „geen bezwaar" niet wordt afgegeven zou kunnen terugval len op het oude plan, wordt door de heren niet ontkend, alhoewel men be twijfelt of het ooit uitgevoerd zal wor den. Men vindt het buitendien treurig dat het plan tot bebouwing alszodanig wordt doorgezet, zonder rekening te houden met nieuwe inzichten, zonder rekening te houden met de biologische waarde van het perceel, dat door de gemeente niet geïnventariseerd werd. De bezwaarden laten het nu zelf doen door de bioloog dr. A. Voute, die me dewerking heeft van de Utrechtse uni versiteit. Overbodig De heer Consenheim betwijfeld of er behoefte bestaat aan een dergelijke flat. Er zijn in het project 229 flat woningen geprojecteerd voor 510 be woners. Naar zijn mening zjjn bij de verwachting dat er voldoende belang stelling voor bestaat, wachtlijsten ge hanteerd van de bejaardencentra Mo lenschot, Groot Engendaal en Braam- hage. Nominaal zou dat wel kunnen kloppen, maar de realiteit wijst uit dat vele bejaarden zich op meerdere lijsten laten inschrijven, niet doorgeven als ze elders geslaagd zijn. Tijdens een hoorzitting met de wet houder werd dat ook wel toegegeven, Op de Middelwijkstraat werd za terdagavond om 7 uur door de politie de 50-jarige autobestuurder E. J. van D. uit Soest aangehouden. Hij reed slingerend over de weg en bleek niet in staat zijn wagen te be sturen. De auto werd bij het politie bureau gezet. Van D. weigerde de bloedproef. Na het opmaken van een proces-ver baal werd hij per taxi naar huis ge bracht. De tas van mej. M. S., die vorige week uit haar auto op de picknickplaats bij de Foekenlaan werd gestolen, is te- mggevonden bij het bospad te Baarn Rijbewijs, paspoort en kentekenbewijs van de wagen zaten er nog in; de 800 gulden waren verdwenen. maar men meende dat het pand alsnog vol te krijgen zou zijn met zgn. jongere bejaarden. Volgens de bezwaarden is er echter geen rekening gehouden met de ver dere verzorging van deze bewoners, die op den duur de gemeente veel geld zullen gaan kosten. De heer Consenheim, die ook uit eigen ervaring sprak, zette uiteen dat het samenbrengen van bejaarden funeste gevolgen heeft. De inzichten daarom trent zijn sterk gewijzigd en landelijk geeft men er tegenwoordig de voor keur aan bejaarden zolang mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving te la ten, waardoor zij niet bij voorbaat in actief gemaakt worden. De gemeente Soest trekt nu juist be jaarden en verzorgingsbehoevenden aan. Ook leert de praktijk dat hoog bouw op hen een averechtse uitwer king heeft; de bejaarden trekken zich van lieverlee terug op de bovenste eta ges, isoleren zich en komen er nauwe lijks meer van af. De L.S.B., de Landerlijke Stichting Be jaardentehuizen deelt deze opvatting en is er een voorstander van de be jaarden zo lang mogelijk buiten de be iaardencentra te houden. Ook de bouwer van het project, de NCHB, geeft volgens de heren toe dat hoogbouw nadelen heeft voor de be iaarden. Hoogbouw zou echter nood zakelijk zijn om tot een redelijke ex ploitatie te komen. Economische overwegingen Volgens drs. E. Bol wordt in het alge meen door de gemeentelijke overheden meer aandacht geschonken aan stede- bouwkundige en economische overwe gingen dan aan biologische, sociale en landschappelijke gezichtspunten. In de praktijk is het slechts zelden het geval dat gemeentelijke plannen als raam werk worden beschouwd voor overleg met groeperingen, die andere belangen voor ogen hebben. „Architecten klagen dat de plannen dikwijls reeds zo'n specifiek karakter dragen, dat het vrijwel onmogelijk is iets anders dan conventionele bebou wing te ontwerpen. Biologen constate ren met verbijstering dat plannen wor den ontworpen zonder dat men ook maar bij benadering iets weet van de biologische functie en samenstelling van een gebied. Sociologen ontdekken dat onvoldoende rekening wordt gehouden met de so ciale opbouw binnen een plan zomin als met de inpassing binnen de sociale structuur van de omgeving. Tenslotte worden buurtbewoners ge confronteerd met een dreigende ver woesting van landschappelijk schoon en het verdwijnen van bestaande vor men van gebruik van een gebied", al dus de heer Bol. Toekomstbeeld? De contouren van de serviceflat, ingetekend op een foto genomen op de Ir. Menkolaan. Hoewel de wet overleg niet uitsluit, neemt naar de mening van de heer Bol, de overheid te veel het standpunt in dat beleid niet mogelijk wordt door het indienen van bezwaren en geeft men de voorkeur aan beroepsprocedures boven overleg. De overheid zou zijns- inziens handig gebruik maken van ar tikel 19 van de Wet Ruimtelijke Orde ning om vaak verouderde plannen als nog in de wacht te slepen. Onwerkbaar In de brief van de bezwaarden aan G.S. van 14 februari j.1. wordt een en ander uiteen gezet. Vermeld wordt verder dat tijdens een hoorzitting met de wethouder, mevrouw M. Walter- van der Togt, een aanbod om mee te denken werd afgewezen met als motief „onwerkbaar", „we zijn al 4 jaar bezig" en „we gaan kapot aan de inspraak". Men mocht overigens slechts kennis nemen van de concrete bouwplannen aan de hand van enkele tekeningen en een niet aan de werkelijkheid beant woordende maquette, zodat naar de mening van de bezwaarden, er nauwe lijks sprake was van een „hearing". Bovendien was geen van de bewoners van Braamhage door B. en W. schrifte lijk uitgenodigd tot het indienen van bezwaren waarmee mogelijk het gerin ge aantal bezwaren van de zijde van de bewoners van Braamhage wordt verklaard. „Tijdens de hearing gestelde vragen wekten grote vrevel op bij de wethou der", zo schrijven bezwaarden aan G.S. „en in de meeste gevallen bleef ze het antwoord schuldig". Drs. Bol: „Men vraagt zich af, waarom iemand voor een bestuurlijke functie kiest wanneer het bewerkstelligen van oplossingen ook op het hier besproken gebied niet al voortdurende uitdaging wordt gevoeld." De manier waarop president Nixon een versluierde betekenis openbaar maakte was al tekenend. Ditmaal geen tv- voorstelling waarbij met brokken in de keel en opwellende tranen gedemon streerd werd hoe oprecht de spreker wel was, maar een lange en tamelijk ingewikkelde verklaring die zo'n beetje tussen neus en lippen werd uitgege ven. Maar wat al die woorden erom heen niet konden verbergen is dat de president nu toegeeft wel degelijk ge weten te hebben van pogingen om het Watergate-schandaal in de doofpot te stoppen en er zelfs aan meegewerkt te hebben. Die medewerking was dan echter wel bedoeld om de bezigheden van de geheime dienst CIA niet in ge vaar te brengen en zeker niet omdat hij wilde voorkomen dat het recht zijn loop zou hebben. Het is een smoes die niet al te sterk lijkt. In de verhoren die op diverse plaatsen plaatsvinden - senaatskommissie van onderzoek, grand jury, senaatskommis sies voor buitenlandse zaken, overal duikt Watergate wel op - is wel dui delijk geworden dat gepoogd is de CIA te laten vragen het onderzoek te sta- keken omdat er via Mexico wit ge maakt vuil geld bij betrokken was. Maar aangezien de CIA daarmee toch niets te maken had, wenste ze zich er verder niet mee te bemoeien, wat aan Nixons assistenten en hemzelf enige malen uitdrukkelijk verklaard zou zijn. Het excuus is dus niet bijzonder sterk. Maar al was het wel aannemelijk, dan nog valt niet weg te praten dat Nixon in zijn dramatische televisietoespraak over zijn onschuld zacht gezegd de waarheid tot begin dit jaar. Nu is het: ik wist wel wat en ik deed ook wel wat maar veel was het toch niet. Het zit er dik in dat in de loop van de Watergate-verhoren duidelijk wordt dat het meer was dan Nixon zei. In ieder geval is zijn image van eerlijkheid ge schonden. Een konsekwentie ervan is, dat hij in zijn buitenlands beleid - wat voor Europa van interesse is - en in zijn binnenlands beleid geremd zal worden. Niet dat hij afgezet kan worden - die mogelijkheid is er voornamelijk in theorie, maar omdat men dan Agnew voor hem in de plaats krijgt, voelt nie mand er veel voor. Maar voor het uit voeren van zijn plannen heeft hij de medewerking van het kongres nodig. Tot dusver is het Nixon steeds mogelijk geweest vrij zelfstandig op te treden omdat zijn gespreks- of verdragspart ners de overtuiging konden hebben dat het kongres naderhand wel met hem mee zou gaan als van tevoren geen toestemming was verleend. Maar die zekerheid vervalt nu en het is niet de eerste keer dat het kongres in Wash ington zijn president liet vallen. Het treffendst voorbeeld is toen pre sident Wilson na de eerste wereld oorlog een nee te horen kreeg op zijn pogingen tot internationale samenwer king. Voor Nixons aanstaande bespre kingen over Europa heeft hij volmach ten nodig, waarvan het de vraag is of hij ze krijgt. Vrienden in het kongres heeft hij niet veel meer. De Demokraten voelen zich uiteraard niet erg geroepen hem ter wille te zijn. Bovendien beijveren vooral de Repu blikeinen die volgend jaar voor her verkiezing moeten vechten zich om zoveel mogelijk te tonen dat ze met Nixon en zijn leugens niets te maken willen hebben. Het geheel dwingt Nixon voor het eerst in zijn presidentiële carrière om eerst te polsen wat het kongres eventueel wil toestaan en wat niet, voor hij af spraken met het buitenland maakt. De Watergate-zaak reduceert hem daarvoor van een onafhankelijk werker in de buitenlandse politiek tot een on derhandelaar die toch thuis bij zijn bazen zal moeten vragen of het goed is. Meer nog dan de feitelijke werking van die degradatie zal het een psy chologische opdoffer zijn voor Nixon, die hij zeker niet binnen korte tijd te boven zal komen. KANTMAN. Zaterdag 16 juni a.s. worden in dc provincie Utrecht protest-fietstochten ge organiseerd tegen de aanwezigheid van de militaire vliegbasis Soesterberg. Dc aktie is op touw gezet door de Utrechtse Muurkrant-organisatie, Zuidelijk Afrika werkgroep en de afdeling Utrecht van de F.J.G. Solidair met de aktie hebben zich verklaard de KWJ afdeling Utrecht en de Utrechtse Studenten Federatie. Startplaatsen voor deze demonstratie zijn Utrecht, Zeist, De Bilt, Bilhoven, Baarn om 12.30 uur vanaf de Brink en Soest om 13.15 uur vanaf de Smitshof. De organisatoren menen dat de jaren lange protesten van de bevolking uit de omgeving van de basis nu ondersteund moet worden door grotere bevolkigs- groepen. Het is van hun kant echter niet alleen een protest tegen de ge luidshinder, maar ook tegen de Navo en de, zoals zij in een pamflet zeggen, „onbeheerste en agressieve Navo-poli- riek in Nederland". De fietstocht die naar Soesterberg leidt, wordt daar besloten met een meeting vaar het P.v.d.A. Kamerlid J. v. d. Doef zal spreken. De „informatie-krant" over Soesterberg is in Soest te koop in de wereldwinkel aan de F. C. Kuyperstraat. Ook is er nog een briefkaartenactie onder het motto „weg met Soesterberg - Nederland atoom-vrij". De kant-en klaar briefkaart moet verzonden wor den naar de Minister van Defensie; dat wordt aanbevolen door Pax Chisti groep Utrecht, gemeenteraadsleden en leden van provinciale staten van P.v.d.A., P.P.R. en C.P.N. en het Twee de Kamerlid van de P.S.P., Bram van der Lek. De heer P. A. Beijer, Nieuwerhoek plein 7, verzoekt een hinderwetvergun ning voor het wijzigen en uitbreiden van de inrichting tot het bakken van voedingsmiddelen in oliën en vetten. De heer G. Stam, Nieuwerhoekplein 1, verzoekt een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van zijn ga ragebedrijf. Het college stelt de raad voor de ver gunningen te verlenen. De cafetaria gaf vorig jaar aanleiding tot enkele klachten, o.a. ten aanzien van de ge luidshinder van de dampafzuiginrich- ting. Nadat enkele voorzieningen wer den getroffen, behoorden deze tot het verleden. Het garagebedrijf heeft nooit klachten in ernstige mate veroorzaakt. In de eventueel te verlenen vergun ning zullen echter een aantal bepalin gen worden opgenomen om te voor komen dat in de toekomst de bedrijven gevaar, schade of hinder voor de om geving zullen opleveren. Naar aanleiding van een door de Werkgroep Ontwikkeling Eemland aan de raad gezonden brief schrijft het col lege dat de gemeente gedeeltelijk „bui ten spel" gelaten zijn bij de plannen voor reconstructie van de Eem. Aan getekend wordt daarbij dat het uit voeren van die plannen in de eerste plaats de provincies aangaat, alhoewel Soest reeds in 1971 te kennen heeft ge geven geen belang te hebben bij een geschikt maken van de rivier voor schenen van 1000 ton. De gemeente heeft reeds toen te kennen gegeven niet in de te maken kosten te zullen bijdragen. De interesse van Soest gaat niet verder dan dat wordt voldaan aan de eisen, die daaromtrent gesteld kunnen wor den uit milieu-hygiënisch oogpunt. Eind vorig jaar verzocht G.S. de ge meente opnieuw te reageren op de op gestelde plannen. Soest deed dat en wees ondermeer op het feit dat in de Grote Melm de rioolwaterzuiveringsin stallatie uitmonde en dat deze derhalve niet afgesloten mocht worden. Men verzocht daar nader op terug te komen, wat tot op heden niet gebeurde. Overigens wordt in het bestemmings plan „Landelijk Gebied" geen rekening gehouden met de provinciale plannen. De oeverstroken vallen onder de aandui ding „water" en de aansluitende gron den krijgen de bestemming „agrarisch", van landschappelijke en natuurweten schappelijke waarde. Het wijzigen en aanleggen van watergangen op Soes- ter grondgebied kan derhalve niet ge schieden, zolang een bestemmingsplan daarin niet voorziet. „Luilak" heeft vorige week de politie een hele nacht beziggehouden. Hel festjjn gaat zich ongetwijfeld anders ontwikkelen dan oorspronkelijk de bedoeling is geweest. Niet alleen neemt het rumoer andere vormen aan. maar men begint ook vroeger. De eerste melding kwam binnen om vijf minuten over twee in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de Weeg breestraat werd langdurig geknetterd met bromfietsmotoren. Om kwart voor drie werden op de Heuvelweg trottoirtegels en trottoir banden op de rijweg gelegd- om half vier werd in Golenco een personenauto midden op de rijweg gezet. De politie sleepte de wagen naar het bureau, om dat de draden van de motor waren doorverbonden. De eigenaar, de heer J. D. C., kreeg zijn wagen de volgende dag terug. De jeugd opereerde in groepen van 20 tot 40 man. Om kwart voor vier maak te zo'n groepje zich op de Parklaan meester van een beker room, die over de weg werd leeggegooid. Melkhande laar v. d. B. voorkwam erger. Daar kon de politie één van de luilakvier- ders aanhouden, de 15-jarige S. V. uit Baarn. Hij werd naar het bureau ge bracht en na een reprimande weer vrijgelaten. Om vier uur twintig werd gemeld dat een groep van dertig jongens op de Beukenlaan met stenen gooide. Er werd niets beschadigd. Een groep werd aan getroffen in de Van Hamelstraat in de wijk Klaarwater, maar die wist ner- gers van. Om kwart voor zes werd op het Nas- sauplantsoen een wagen van de plant soenendienst dwars op de rijweg gezet. Verder kwamen er meldingen binnen van het wegnemen van een groene brievenbus op de Parklaan; van het omvergooien van een tuinmuur in Co- lenso; een stenen tuinkabouter werd meegenomen uit de tuin van de heer J. v. d. B. aan de Julianalaan en naar later bleek stukgegooid op de Helling- weg, terwijl op de Waldeck Pyrmont- laan een schommel op straat werd ge zet. Tussen deze bedrijven door ging de alarminstallatie over in het pand van radio De Jongh aan de Van Weede straat. Men bleek een poging gedaan te hebben in te breken, via een deur aan de achterzijde van de zaak. Daar was een gat gemaakt in een draadglasruit. Gestoord door het alarm verdwenen de daders zonder iets te hebben meegeno men. staat wel dat vrouwen en kinderen van het Amerikaanse personeel zolang hier blijven wonen. De basis wordt niet helemaal buiten gebruik gesteld, want ondermeer de Nederlandse helikopters blijven hier gestationeerd. Met de werkzaamheden zal begin au gustus een aanvang worden gemaakt. In verband met herstellingswerkzaam heden aan de startbanen van de vlieg basis Soesterberg zal het vliegveld ruim vier maanden niet gebruikt kun nen worden. Het Amerikaanse squa dron zal gedurende die periode overge plaatst worden. Waarheen is volgens het bureau information van de Ame rikanen nog niet exact bekend. Vast „Jazz in Artishock". Onder dit motto organiseert de Soester Kunstenaarsver eniging morgenavond wederom een muziekfestijn in het AS-gebouw. Om 9 uur speelt dan „The Windy City Jazz Band" uit Baarn. Deze groep, die voornamelijk dixieland-muziek speelt, treedt al 17 jaar in deze omgeving op en bestaat uit trombone, trompet, kla rinet, bas, piano, banjo en drums. Lei der is Siem Keyzer jr. die er ook bij zingt. The Windy City is de bijnaam van Chicago, waar het in de twintiger jaren nog al roerig toeging. De opbrengst van de jazz-avond is be stemd voor de aanschaf van een nieu we piano.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1