Nieuw-Loosdrecht r JEANS Spaarbankboekjes voor Soester-drieSing Sckoemaker - antenneteckniek van de Gemeentehof Gemeenteraadsvergadering Uw vrouw is'n exclusieve Wiewei keuken waard! SOESTER COURANT Sl Buit van diefstal gevonden Herenkostuum-servioe Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 BEZINNEN IN SOEST EN SOESTDiJK gun uw kleding de "beste "behandeling die er is heeft u wel eens haast "binnen één uur! gratis 14302 cleaner Vernielers Openbare vergadering culturele commissie Vergadering Wijkraad Nieuwe commissie woonruimtebeleid Verplaatsing benzine station te Soesterberg Burgerlijke stand Huursubsidie Riolering Kerkebuurt Officiële mededelingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Openbare commissievergaderingen Subsidie voor Vrouwen Advies Commissie aUyou needis Wet Ruimtelijke Ordening ■LG!S| BROEKEN Middelman. Onderwijsvoorzieningen 152.500 gulden voor nieuwe toiletten bij de Insingersehool 33.690 gulden voor voorzieningen in het gemeentehuis 4 woningen Vosseveldlaan per 1 januari 1974 op Vondellaan Soester Courant van donderdag 14 juni 1973 Wiewei (op het. industrieterrein) Telefoon 02158 -1844. Volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vliegveld. wiewet keukens Op de Wiewei permanente keukenshow ziet u 30 keu kens van gerenommeerde merken als voorbeeld van wat Wiewei voor uw vrouw kan doen. U bent hartelijk welkom Vón dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur. De toegang is vrij en... W_W praten kost niets. w w Vorige week heeft de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, In Zonnegloren een bezoek gebracht aan mevrouw J. Simoons-De Boer. Zy overhandigde de moeder van de drieling, drie spaarbankboekjes namens de gemeente. Ook de heer Simoons was bij dit of ficiële gebeuren aanwezig. Hij vertelde de burgemeester dat hij voor een ruimere huisvesting reeds contact had met het bureau huisvesting, daar zijn vierkamerflat in Haverweerd op den duur te klein zal zijn. Mevrouw Simoons heeft in gezelschap van haar zoon Martijn, Zonnegloren inmiddels verlaten. De beide andere zoons moeten daar eerst nog op ge wicht komen. Zij maken het overigens uitstekend. Tijdens de jaarvergadering van de Raiffeisenbank maakte de voorzitter, de heer J. van Poppelen bekend, dat ook de bank een bedrag had gestort op deze spaarboekjes van haar cliënt. Mevr. Corver op kraamvisite bij mevr J. Simoons-de Boer In de bossen bij de Paltz, nabij het Soester Hoogt, werd een doos gevuld met Marsrepen gevonden. De doos bleek afkomstig te zijn van een dief stal uit een kiosk, die staat op het parkeerterrein tegenover het theehuis 't Soester Hoogt. Niet helemaal ongelijk heeft men als men zegt: „Middelman-Mode" zou Ser vice-Mode moeten heten", maar wat voor Middelman beslist niet overdre ven is, is de naamgeving „Herenkos tuum-service", want wat betekent dat bij Middelman? U belt (02155) 12424 en een modedes- kundige van Middelman's „Herencos- tuumservice" komt GRATIS bij U thuis om U een herencostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past. U ziet: weer zo'n echte Middelman service. magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 Vier mannen maakten zich in de nacht van zondag op maandag schuldig aan het vernielen van bloembakken wel ke geplaatst staan langs de Burg. Grothestraat Zij probeerden deze op de etalage bij de textielzaak Wibra te •etten. Twee van de vier, J. v. d. K. 00) en F. V. (26) beiden uit Soest Werden aangehouden. De beide ande ren wisten te ontkomen. De openbare vergadering van de commissie culturele zaken wordt op maandagavond 2 juli a.s., aanvang 20.15 uur, gehouden in het gemeente huis. Op de agenda wordt melding gemaakt dat mevrouw T. Timmer- Buddingh uit Soesterberg haar benoe ming als lid van de commissie heeft aanvaard Tot adviseur van de com missie werd benoemd de heer M. Leeflang, de directeur van de Stichtse Culturele Raad, die de heer R. Drost opvolgt wiens dienstverband met de S.C.R. is beëindigd. A.s. woensdag 20 juni, te 20.00 uur, zal in zaal B van het Dorpshuis te Soesterberg een openbare vergadering gehouden worden van de Wijkraad Soesterberg. De korte agenda vermeldt de behan deling van elf ingekomen stukken en een verslag van de voorbereidende werkzaamheden van de commissie tot eventuele instelling van een hulpdienst in Soesterberg. Van deze commissie maken deel uit de wijkraadleden mej. H. P. Lensink en de heren J. H. J. Eype en P. Bloe- mendaal. De beide heren hebben tij dens de vergadering van de wijkraad op 26 april bedankt als wijkraadlid. Het dagelijks bestuur stelt echter voor de heren te verzoeken met mej. Len sink de commissie te blijven vormen en de diverse werkzaamheden te blij ven verrichten om te komen tot een definitieve hulpdienst in Soesterberg. De in 1953 ingestelde commissie voor de woonruimteverdeling zal worden opgeheven omdat men tot de overtui ging is gekomen dat het juister is in dien de werkzaamheden zich gaan uit strekken over het woonruirptebeleid. Op voorstel van b. en w. zal de nieuwe commissie betaan uit een door het col lege aan te wijzen voorzitter, drie le den door de raad te benoemen uit een voordracht van b. en. w., gehoord de Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties te Soest en maximaal zes raadsleden. Een ambtenaar van de ge meente zal als secretaris optreden. De commissie dient het college van ad vies over aangelegenheden, die b. en w. bij de commissie aannangig gemaakt heeft en kah ook voorstellen doen, welke zij in het belang van een goede woonruimteverdeling noodzakelijk acht. De heer P. W. C. Nout te Geldermalsen verzoekt de raad hem een hinderwet vergunning te verlenen voor het op richten van een benzinestation aan de Rijksstraatweg te Soesterberg. Dit sta tion komt in de plaats van het ben- zine-verkooppunt aan de Amersfoort- sestraat in de kom van Soesterberg, dat door de omlegging van de rijksweg niet rendabel meer is. Het perceel waarop het nieuwe station is gesitueerd, valt momenteel nog on der werking van het plan Oude Tem pellaan, waar het een wegbestemming heeft zonder de mogelijkheid van be- monde II zal het kunnen worden inge bouwing, maar in het nieuwe nog vast te stellen' bestemmingsplan Eggher- past. GEBOREN: Johan, zoon van J. Smit en A. J. Schut. Carlo Angelo, zoon van L. A. van Beek en L. P. Winkel. Dagmar, dochter van J. G. A. M. van Ede en J. G. Rutten. Jolanda Dorothea, dochter van D. van Dijck en J. A. Pieterse. Wilhelmus Adria- nus Cornelis, zoon van C. N. van Log. tenstein en A. C. M. van den Bree- mer. Suzanne Elise, dochter van L. M. J. Davina en M. E. J. Verdijk. Youri Herman, zoon van H. D. van Dorssen en A. E. M. Bonte. Martijn Pieter, Jeroen A'lexander, Justin Ca- rel, zoons van R. C. Simoons en J. L. D. de Boer. Michel Jacobus, zoon van J. H. Rebel en J. P. van der Wardt. Jeroen Petrus, zoon van J. H. Smit en H. R. T. Bakker. - Cynthia Marie, dochter van A. G. Hen. dricks en J. M. D. E. Mettewie Ri- chard Maria, zoon van P. P. M. Wijn en Y. T. M. Zaal. Te Amersfoort: Robbie Jan Pierre, zoon van T. R. Flohr en M. J. J. van der Kleijn. ONDERTROUWD: Robert Adriaan Hofman en Gijsberta van Essen. Albertus Everardus van der Laan en Elisabeth Maria Johanna de Bruin. Hans Cornelis Hooyer en Christa Eli sabeth Elfriede Lippert. Teunis Al bertus Wilhelmus Roeten en Wilhel- mina Evelina Hilda Daatzelaar. Thomas Josephus Antonius Janus en Cora Nienke Roggeveen. Cornelis Gerardus van Dorresteijn en Elbertha Magdalena Maria van Schalkwijk. Johannes Henricus Franciscus van den Bremer en Margaret Marie Tishkow- ski. Robert Goudriaan en Bertha Mathilda Eka van Tricht. GEHUWD: Jan Mantel met Marga Posthuma. Johannes Wallenburg met Gerritje van Barneveld. An tonius Cornelius Petrus Jan Brekel- mans met Gerarda Maria van Roo- men. Cornelis Wilhelmus Verkerk met Wietske Bartstra. OVERLEDEN: Pieter Dam, echtgenoot van H. P. J. Gorter. Willem Rudolf Boogaard, echtgenoot van M. Schul- tink. Fransiska Johanna van Bur- ken. Johanna Wilhelmina de Baar, echtgenote van A. W. de Deugd. Helena Daniels, echtgenote van A. M. Hilgartner. Gerrit Arend Valk, echtgenoot van F. Hulzebos. Tot 1 juli a.s. kunnen de huurders van bepaalde woningen nog huursub. sidie aanvragen. Tot nu toe hebben vele inwoners van deze gemeente ge bruik gemaakt van de mogelijkheid om subsidie aan te vragen. Toch zijn er nog meer mensen die er voor in aanmerking komen. Deze moeten naar alle waarschijnlijkheid vooral gezocht worden in de groep die vorig jaar huursubsidie heeft gevraagd en nu denkt dat de aanvraag van vorig jaar ook voor dit jaar geldt. Dit is niet zo. De bijdrage moet elk jaar opnieuw aangevraagd worden. Maandag 18 juni a.s. zal de firma Scheerman uit Castricum een begin maken met de aanleg van riolering en herbestrating van het gebied nabij de Oude Kerk. Men start met de Eem- straat en aan de hand van de vorde- ringen komen de andere straten aan de beurt. De werkzaamheden zullen ongeveer 2 maanden in beslag nemen. Het betreft hier een krediet van 222.000,- voor het gedeelte van de Kerkstraat vanaf de Olijkeweg achter de N.H. Kerk om richting Middelwijk straat, Neerweg, Eemstraat en Kerk- dwarsstraat. De riolering zal in de rijweg komen, omdat er óf geen ruimte is naast de rijwegen, óf omdat het te kostbaar is de bestaande sierbestrating in de trot toirs op te breken en daarna te her stellen. Gedurende de werkzaamheden zullen borden geplaatst worden om de omleidingen aan te geven. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en verkeerstekens, maken bekend dat hun college heeft besloten door plaat sing van borden 31 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens (met onderbord „alleen maandag t/m vrijdag van 08-16.00 uur") voor bepaalde dagen en tijden, de naast het perceel Nachtegaalweg 8 gelegen toegang tot een achter deze straat gesitueerd binnenterrein, voor alle verkeer, behalve voetgangers, te sluiten. Van het besluit tot het nemen van bovengenoemde verkeersmaatregel staat voor iedere belanghebbende be roep open tot het einde van een ter mijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie" Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat van de provincie Utrecht te Utrecht-, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.; de Koninklijke Nederlandse Automo biel Club K.N.A.C.; de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht te Utrecht. Soest, 14 juni 1973 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, H. BORREMAN. Vandaag, om 16.00 uur, komt de com missie van openbare werken in open bare vergadering bijeen. Om 20.00 uur vergadert de commissie van onderwijs. Dinsdag, om 15.30 uur, vindt de verga dering plaats van de financiële com missie. Deze vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis. De afdeling Soest van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening heeft voor het jaar 1973 subsidie ge vraagd in de kosten verbonden aan de door haar ingestelde Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw (V.A.C.) en de werkzaamheden van de V.V.H. De subsidies bedragen respec tievelijk 425 gulden en 175 gulden. Het VAC wordt door de gemeente in geschakeld bij de keuze van woning bouwplannen. Het gaat daarbij niet alleen om de beoordeling van tech nische en esthetische aspecten, maar ook de bruikbaarheid van een woning voor de huisvrouw, die ér haar dage lijks werk in moet verrichten, speelt een belangrijke rol. Speciaal voor deze toetsing is het VAC in het leven ge roepen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gmeente voor- nemns is aan A. C. Hamer, Amers- foortsestraat 84, Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een kantoorgebouw op het perceel gelegen aan de Amersfoort- sestraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1852. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twe weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet- houdrs, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretaris ter inzage. Soest, 14 juni 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORNER- VAN HAAFTEN. gewassen denim DAMES - EN HERENKONFEKTIE Voor het verbeteren van de toiletten, alsmede voor het vergroten van de leer middelenberging en het aanbrengen van een keukentje in de Insingersehool wordt een krediet gevraagd van 152.500 gulden. De thans aanwezige toiletten voldoen op geen enkele wijze aan de eisen van het Bouwbesluit Lager Onderwijs; een keukentje is niet aanwezig terwijl de berging van te geringe omvang is. De school zal in de toekomst gehand haafd blijven o.m. voor de opvang van leerlingen uit nog te realiseren bestem mingsplannen. 1170 gulden krediet wordt gevraagd voor de aanschaf van een nieuwe me thode voor het aanvankelijk leesonder wijs van het eerste leerjaar van de openbare basisschool te Soesterberg. Slechts de helft van de kosten zullen door dit krediet worden gedekt, omdat de inspecteur van het lager onderwijs van mening is „dat van de nu in ge bruik zijnde methode de helft als versleten moet worden beschouwd. Het restant bedrag moet uit de zogenaamde exploitatiekosten worden bestreden. Voor 7700 gulden zal de Savornin Lohmanschool een nieuwe fietsenstal ling mogen bouwen. De oude stalling is tijdens de storm van 2 april j.1. ver loren gegaan. Voor het maken en inrichten van een kantoorvertrek op de zolder van het gemeentehuis wordt een krediet ge vraagd van 8000 gulden. Een en ander is nodig ten gevolge van enige uitbrei ding van het personeel van de gemeen tesecretarie. Ook de huistelefooninstallatie moet worden uitgebreid: a. met 4 extra net lijnen, kosten 6900 gulden; b. met een automatische personenzoekinrichting, kosten 6780 gulden; c. met een toestel en nummerindicator, kosten 7010 gul den en d. 5000 gulden voor het uitbrei den van de huistelefooninstallatie met 10 nummers. Door deze uitbreiding en overige voor zieningen kan irretant lang wachten worden voorkomen. De automatische personenzoekinrichting is geschikt voor het oproepen van 30 personen. De procedure is dat de tele foniste een bepaald nummer kiest, waarna de zoekinstallatie in werking treedt en de verlangde persoon ge waarschuwd wordt door geluidssigna len in code-vorm. De nummerindicator verstrekt de te lefoniste automatisch gegeven over de toestellen, waardoor, wanneer haar verbindingen van de netlijnen met de hulp wordt ingeroepen, het navragen tot een minimum' beperkt wordt. Met ingang van 1 januari 1974 zullen de woningen Vosseveldlaan nummer 1, 3, 5 en 7 „officieel" aan de Vondel laan komen te staan en daar de num mers 34, 32, 30 en 28 krijgen. Een en ander is het gevolg van de reeds lang geleden gereedgekomen re constructie van het punt Birkstraat, Vondellaan en Vosseveldlaan. De di recteur van gemeentewerken zal de daarvoor in aanmerking komende in stanties van deze wijziging op de hoogte stellen. De Soester gemeenteraad is voor een openbare vergadering bijeen geroepen tegen donderdag 2 juni a.s., des avonds 19.30 uur, in de zaal van de brand weerkazerne ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Brief d.d. 7 mei 1973 van de heer A. J. van Vloten, Veenbesstraat 544 te Soest, waarbij deze mededeelt dat hij zijn benoeming tot lid van de raad der gemeente Soest aanvaardt en zijn ge loofsbrief toezendt met voorstel tot on derzoek daarvan over te gaan. 2. Notulen. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 17 mei 1973. 3. Ingekomen stukken. a. Brieven d.d. 9 februari 1973 en 6 maart 1973 van de Werkgroef Kas- kowoningen, inzake de bouw van kas- kowoningen, met voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. b. Brieven d.d. 5 en 23 maart 1973 van de Werkgroep Ontwikkeling Eemland, inzake de door het provinciaal bestuur voorgenomen plannen tot verbetering van de Eem, met het voorstel de werk groep te berichten conform bijgaande concept-brief. c. Brief d.d. 12 maart 1973 van het Bewonerscomité Ossendamweg/Vondel laan inzake de situatie Ossendamweg/ Vondellaan met voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. d. Brief d.d. 11 maart 1973 van me vrouw J. H. Braakman-Holsappel in zake de verkeerssituatie op de Ossen damweg, met het voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. e. Brief d.d. 18 mei 1973 van de Werk groep Gemeentepolitiek van D '66 in zake de planologische ontwikkeling van de gemeente Soest, met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijgaande concept-brief. f. Brief d.d. 18 april 1973 van de Be wonerscommissie Molenstraat inzake het behoud van de woningen aan de Molenstraat, de Soesterengweg, de St. Josephstraat en de Molenweg, met voorstel te antwoorden conform bij gaande concept-brief. g. Brieven d.d. 28 april 1973 en 23 maart 1973 van de heren C. J. M. van Rijthoven en M. Marijnen, alsmede van de bewonerscommissie van de gemeen telijke premiewoningen te Soesterberg, inzake onderhoud en verbeteringen aan den conform bijgaande concept-brief. h. Brief d.d. 16 mei 1973 van de afde ling Utrecht van de Algemene Bond van Ambtenaren betreffende de rechts positie van de gemeente-ambtenaren die werkzaamheden verrichten met be trekking tot het onderhoud en de ad ministratie van de woningen van het woningbedrijf en de woningbouwver eniging, indien deze werkzaamheden worden overgenomen door één nieuwe overkoepelende stichting, met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijge voegde concept-brief. i. Brief d.d. 14 mei 1973 van de Stich ting Voorlichtingscentrum Cremato- riumbouw, inhoudende het verzoek om geen rechten te heffen wegens lijk schouwing en verzegeling van de kist bij crematie, voorstel te antwoorden conform bijgaande concept-brief. j. Brief d.d. 17 april 1973 van J. A. van Dorresteyn inzake bezwaren tegen de verleende bouwvergunning voor het pand Van Weedestraat 76, met voorstel te antwoorden conform bijgaande con cept-brief. k. Brief d.d. 2 mei 1973 van de Re gionale Opleidingscommissie der Cen trale Commissie Vakopleiding Bouw bedrijven, inzake de inlichting van leerlingenbouwplaatsen met voorstel te antwoorden conform bijgaande concept brief. 8. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a. de Nieuweweg van de heer A. Kooyman. b. de Eigendomweg van de heer N. S. Bouwhuis. 9. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager onderwijs wet 1920 aan het Be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het ver beteren van de toiletten van de Insin gersehool voor g.l.o. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van een nieuwe leesmethode ten behoeve van de openbare lagere school te Soesterberg. 11. Voorstel tot overdracht van grond, gelegen nabij de Van Hamelstraat te Soest, aan de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest. 12. Voorstel tot uitbreiding van huistelefooninstallatie. de, 13. Voorstel tot uitname van grond uit het grondbedrijf ten behoeve van de openbare kleuter- en basisschool in het complex „Klaarwater". 14. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1972. 15. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de Vrouwen Advies Commis- 1. Controlerapporten van het Centraal |sie en de Federatie Vrouwelijke Vrij- Bureau voor Verificatie en Financiële willige Hulpverlening in de provincie de woningen, met voorstel te antwoor-1 beleid". Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 4. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van: een inrichting tot het bakken van voedingsmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Nieuwerhoekplein 7 te Soest. een geragebedrijf annex benzine- en gasolieverkooppunt op/in het perceel Nieuwerhoekplein 1 te Soest. een verkooppunt voor benzine, auto- gasolie en L.P.G. aan de Rijksstraat weg te Soesterberg. Voorstel tot het opheffen van de onbewoonbaarverklaring van het pand Korte Brinkweg 47a, alhier. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woningen Eigendomweg 54 en 56, alhier. Voorstel tot vaststelling van de Verotdening Commissie Woonruimte- Utrecht, afdeling Soest. 16. Voorstel tot aankoop van de be graafplaats aan de Veldweg en van agrarische gronden gelegen op de Soes ter Eng van de Hervormde Gemeente Soest. 17. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aan schaffen en plaatsen van een rijwiel stalling bij de Savornin Lohmanschool voor g.l.o. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het maken van een zolderkamer in het gemeente huis. 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente inverband met een gesloten koop overeenkomst met de heer N. S. Bouw huis. 20. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling betreffende de regionale werkverbanden voor Amersfoort en omgeving.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7